Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχεις δίκιο,ίσως γι αυτό έβγαιναν τα τεστ αχνά θετικά.Ειναι πολύ ψυχοφθόρο,δεν ξέρω πως να νιώσω..Δεν ξερω καν γιατί πχ μια χοριακη είναι χαμηλή ενώ είναι εντός ορίων,τι είναι αυτό που την καθορίζει?Προσπαθώ να το πιστέψω και να πάω την Κυριακή με θετικές σκέψεις,αν και προς το παρόν τρέμω απ' το άγχος 

      Έγινε αργά η εμφύτευση … συμβαίνει … μην ανησυχείς άδικα ! Ο θεός μαζί σου ! Να ριναι ευλογημένο ! Όλα καλα θα πάνε εχε πίστη ! 

      • Μου αρέσει 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, natassaki2006 είπε:

Νομίζω ότι αν κάνεις αύριο χοριακη θα δείξει.. Κ σήμερα νομι@ω θά έδειχνε.αν κάνεις τεστ σίγουρα...

Ο γιατρος μου λεει οτι τα τεστ ουρων ειναι αναξιοπιστα. Με εχει φαει η αγωνια και δεν θελω να υπερελπιζω γιατι απογοητευομαι μετα και με παίρνει απο κατω!!! Θα παω αύριο.... ποσο πρεπει να ειναι;; 30 ας πούμε; Αν ειναι 10; Ειναι θετικο;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Angel2019 είπε:

Ο γιατρος μου λεει οτι τα τεστ ουρων ειναι αναξιοπιστα. Με εχει φαει η αγωνια και δεν θελω να υπερελπιζω γιατι απογοητευομαι μετα και με παίρνει απο κατω!!! Θα παω αύριο.... ποσο πρεπει να ειναι;; 30 ας πούμε; Αν ειναι 10; Ειναι θετικο;; 

Θα έχεις πάνω από 100..Θα το δεις ..Θα περιμένω ν μου πεις τα νέα.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angel2019 said:

Εγω εκανα μεταφορά δυο βλαστοκύστες 5ης ημέρας την Πέμπτη και κανω χοριακή τη Δευτερα! Λες να μπορω και αυριο;

με εχει φάει η αγωνία και δεν εχω και καλο προαίσθημα!! Αστα

 

 

Και σε εσενα κοπελα μου!!! Καλη επιτυχία σε ολες τις κοπελες!!!!

Νομίζω ότι αν κάνεις αύριο θα δείξει, θα είσαι 9 μέρες από την εμβρυομεταφορα! Καλή επιτυχία σε όλες ❤️❤️❤️

Just now, Angel2019 said:

Ο γιατρος μου λεει οτι τα τεστ ουρων ειναι αναξιοπιστα. Με εχει φαει η αγωνια και δεν θελω να υπερελπιζω γιατι απογοητευομαι μετα και με παίρνει απο κατω!!! Θα παω αύριο.... ποσο πρεπει να ειναι;; 30 ας πούμε; Αν ειναι 10; Ειναι θετικο;; 

Τα τεστ ούρων εντοπίζουν από μια συγκεκριμένη τιμή και πάνω, θετικό θεωρείται σίγουρα από 10 και πάνω, όσο πιο πολύ τόσο καλύτερα βέβαια! Εγώ πήρα να ρωτήσω γτ θα πάω αύριο και μ είπαν ότι κάνει 4-5 ώρες να βγει, θα σκασω... 

Link to comment
Share on other sites

@Angel2019 τι κάνεις κορίτσι μου; Έκανες χοριακή;

On 6/2/2020 at 9:04 ΜΜ, Christy 32 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Είμαι στην 8η μέρα από την εμβρυομεταφορα και νοιώθω έντονους πόνους περιόδου χαμηλά στην κοιλιά μου και με έχει πιάσει μεγάλη απογοήτευση, το Σάββατο πάω για χοριακη, αν δεν μ έχει περίοδος ως τότε! Ήθελα να ρωτήσω είχε καμια σας τόσο έντονους πόνους περιόδου και τελικά να είχε θετική χοριακη??? 

Κι από σένα δεν περίμενουμε; Εύχομαι ολόψυχα να είναι θετική!! Περιμένουμε τα καλά νέα...

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Angel2019 είπε:

Ο γιατρος μου λεει οτι τα τεστ ουρων ειναι αναξιοπιστα. Με εχει φαει η αγωνια και δεν θελω να υπερελπιζω γιατι απογοητευομαι μετα και με παίρνει απο κατω!!! Θα παω αύριο.... ποσο πρεπει να ειναι;; 30 ας πούμε; Αν ειναι 10; Ειναι θετικο;; 

Καλημέρα κοριτσάκι.. Έκανες χοριακη?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, natassaki2006 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι.. Έκανες χοριακη?

Έκανα κορίτσια και είναι αρνητικη γαμωτο!! 
παλι!!!

την μονη επιτυχια την ειχα σε φρεσκα εμβρυα 5ης ημέρας. Εκτοτε εκανα 3 εμβρυομετεφορες με κατεψυγμενα και ΤΙΠΟΤΑ!!! 
τι γίνεται λάθος;;;;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angel2019 είπε:

Έκανα κορίτσια και είναι αρνητικη γαμωτο!! 
παλι!!!

την μονη επιτυχια την ειχα σε φρεσκα εμβρυα 5ης ημέρας. Εκτοτε εκανα 3 εμβρυομετεφορες με κατεψυγμενα και ΤΙΠΟΤΑ!!! 
τι γίνεται λάθος;;;;; 

Τι λες βρε κορίτσι μου κρίμα.... Δεν ξέρω γιατί αλλά ήμουν σίγουρη ότι θα έχεις θετική χοριακή.... Ποιος ξέρει τι γίνεται μίλησες με τον γιατρό σου; Υστεροσκόπηση έχεις κάνει όλα εντάξει με τη μήτρα; Μην απογοητεύεσαι... Θα έρθεις η στιγμή και για σένα... Τώρα έχεις άλλα κατεψυγμένα ή πρέπει να τα ξαναπάρεις από την αρχή;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angel2019 είπε:

Έκανα κορίτσια και είναι αρνητικη γαμωτο!! 
παλι!!!

την μονη επιτυχια την ειχα σε φρεσκα εμβρυα 5ης ημέρας. Εκτοτε εκανα 3 εμβρυομετεφορες με κατεψυγμενα και ΤΙΠΟΤΑ!!! 
τι γίνεται λάθος;;;;; 

Καλησπέρα!Ειμαι καινούργια στο φόρουμ!Κ γω έχω κάνει μια προσπάθεια εξωσωματικής κ μεταφορά ενός εμβρύου 3ης μέρας αρίστης ποιότητας  μετά την Ωοληψια κ δυστυχώς είχα αρνητική χοριακη.Κ έκανα τον Ιανουάριο άλλη μια εμβρυομεταφορα με δυο βλαστοκυστες αριστης ποιοτητας που είχα στην κατάψυξη από την Ωοληψια και είδα θετική χοριακη η οποία δυστυχώς όμως ήταν πολύ χαμηλή ήταν κ βιοχημική κύηση.Δεν έχει να κάνει με το αν είναι κατεψυγμένα η όχι τα έμβρυα! Εμένα ο γιατρός μου είπε ότι μάλλον οφείλεται σε χρωμοσωμικών ανωμαλία.Εκανα κ υστεροσκοπηση αυτή τη βδομάδα για να δω αν υπάρχει κάποιο θέμα κ είναι όλα καλά! Όποτε παίζει κ ο παράγοντας τύχη! Είναι δύσκολο αυτό που παίρναμε όμως πρέπει να είμαστε δυνατές κ να μη το βάζουμε κάτω.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/7/2020 at 4:16 PM, Angel2019 said:

 

 

Just now, Angel2019 said:

Τζίφος....

τι γίνεται λάθος με τα κατεψυγμενα;;;;

Τι μέρα ήσουν τελικά ρε κορίτσι μου??? 

 

Εγω πήρα χοριακη 24,είμαι ακόμα αποφυλακτικη! Ο γιατρός μου είπε μια χαρά για 10η μέρα από την εμβρυομεταφορα, είχα βάλει 2 τριών ημερών, την Δευτέρα πάω για επανάληψη. Μακάρι να πάνε όλα καλά, δεν μπορώ να το πιστέψω 

Just now, QueenEL10 said:

Καλησπέρα!Ειμαι καινούργια στο φόρουμ!Κ γω έχω κάνει μια προσπάθεια εξωσωματικής κ μεταφορά ενός εμβρύου 3ης μέρας αρίστης ποιότητας  μετά την Ωοληψια κ δυστυχώς είχα αρνητική χοριακη.Κ έκανα τον Ιανουάριο άλλη μια εμβρυομεταφορα με δυο βλαστοκυστες αριστης ποιοτητας που είχα στην κατάψυξη από την Ωοληψια και είδα θετική χοριακη η οποία δυστυχώς όμως ήταν πολύ χαμηλή ήταν κ βιοχημική κύηση.Δεν έχει να κάνει με το αν είναι κατεψυγμένα η όχι τα έμβρυα! Εμένα ο γιατρός μου είπε ότι μάλλον οφείλεται σε χρωμοσωμικών ανωμαλία.Εκανα κ υστεροσκοπηση αυτή τη βδομάδα για να δω αν υπάρχει κάποιο θέμα κ είναι όλα καλά! Όποτε παίζει κ ο παράγοντας τύχη! Είναι δύσκολο αυτό που παίρναμε όμως πρέπει να είμαστε δυνατές κ να μη το βάζουμε κάτω.

Όταν λες χαμηλή χοριακη??? Τι ημέρα την μέτρησες και τι τιμή είχες??? Αυτό το 24 το δικό μ με τρομάζει.... 

On 2/3/2020 at 4:47 PM, Stamatia123 said:

Καλημέρα και καλή εβδομαδα 

Η χοριακη από 32 το Σάββατο σήμερα 67...

Θα με σκάσει... 

Κορίτσι μου πως τα πας??? Έκανες εξέταση??? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Christy 32 είπε:

 

Τι μέρα ήσουν τελικά ρε κορίτσι μου??? 

 

Εγω πήρα χοριακη 24,είμαι ακόμα αποφυλακτικη! Ο γιατρός μου είπε μια χαρά για 10η μέρα από την εμβρυομεταφορα, είχα βάλει 2 τριών ημερών, την Δευτέρα πάω για επανάληψη. Μακάρι να πάνε όλα καλά, δεν μπορώ να το πιστέψω 

Όταν λες χαμηλή χοριακη??? Τι ημέρα την μέτρησες και τι τιμή είχες??? Αυτό το 24 το δικό μ με τρομάζει.... 

Την χοριακη έπρεπε να την κάνω 9η μέρα ΕΤ όμως επειδή ήταν Κυριακή έκανα στην 8η μέρα ένα τεστ που βγήκε αχνό θετικό κ την 10η μέρα έκανα την χοριακη η οποία ήταν 10 κ μετά από δυο μέρες που την επανέλαβα έπεσε στο 4,5 κ τότε έκοψα τα φάρμακα για να αδιαθετήσω.Ο γιατρός είπε ότι όταν έκανα το τεστ μπορεί να ήταν περιπου στο 15 με 20 κ μετά έπεσε στο 10 κ τέλος στο 4,5. Κ μάλιστα να φανταστείς όταν έκανα ΕΤ θέλαμε να μου βάλουν μόνο μια βλαστοκύστη κ εγώ τους πίεσα για δυο.Γτ ήταν τόσο καλής ποιότητας που το είχανε δεδομένο ότι θα είναι θετικό.Τωρα έκλεισα ραντεβού κ σε αιματολόγο αν κ έχω κάνει εξετάσεις θρόμβοφιλιας κ δεν έχω , απλά επειδή έχω θυρεοειδή μου είπε ότι ίσως χρειαστεί να πάρω κορτιζόνη. Το 24 το δικό σου είναι για 10η μέρα κ γω καλό το βρίσκω.Γτ από 25 κ πάνω το θεωρούν σίγουρη εγκυμοσύνη.Μην αγχώνεσαι όταν κανείς επανάληψη θα έχει ανεβεί κ άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, QueenEL10 said:

Την χοριακη έπρεπε να την κάνω 9η μέρα ΕΤ όμως επειδή ήταν Κυριακή έκανα στην 8η μέρα ένα τεστ που βγήκε αχνό θετικό κ την 10η μέρα έκανα την χοριακη η οποία ήταν 10 κ μετά από δυο μέρες που την επανέλαβα έπεσε στο 4,5 κ τότε έκοψα τα φάρμακα για να αδιαθετήσω.Ο γιατρός είπε ότι όταν έκανα το τεστ μπορεί να ήταν περιπου στο 15 με 20 κ μετά έπεσε στο 10 κ τέλος στο 4,5. Κ μάλιστα να φανταστείς όταν έκανα ΕΤ θέλαμε να μου βάλουν μόνο μια βλαστοκύστη κ εγώ τους πίεσα για δυο.Γτ ήταν τόσο καλής ποιότητας που το είχανε δεδομένο ότι θα είναι θετικό.Τωρα έκλεισα ραντεβού κ σε αιματολόγο αν κ έχω κάνει εξετάσεις θρόμβοφιλιας κ δεν έχω , απλά επειδή έχω θυρεοειδή μου είπε ότι ίσως χρειαστεί να πάρω κορτιζόνη. Το 24 το δικό σου είναι για 10η μέρα κ γω καλό το βρίσκω.Γτ από 25 κ πάνω το θεωρούν σίγουρη εγκυμοσύνη.Μην αγχώνεσαι όταν κανείς επανάληψη θα έχει ανεβεί κ άλλο.

Κορίτσι μου τι ηλικία έχεις??? Γιατί για να έλεγαν μονο μια θα είσαι μικρούλα! Και εγώ έχω θύρεοειδη και επιτόπου μ αύξησε το χάπι σήμερα η ενδοκρινολογος, αλλά για κορτιζόνη ούτε λόγος! Εγώ έχω hasimoto κ υποθυρεοειδισμο. Την Δευτέρα που θα κάνω επανάληψη βλέπουμε. Ποια προσπάθεια σο ήταν αυτή?? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christy 32 είπε:

Κορίτσι μου τι ηλικία έχεις??? Γιατί για να έλεγαν μονο μια θα είσαι μικρούλα! Και εγώ έχω θύρεοειδη και επιτόπου μ αύξησε το χάπι σήμερα η ενδοκρινολογος, αλλά για κορτιζόνη ούτε λόγος! Εγώ έχω hasimoto κ υποθυρεοειδισμο. Την Δευτέρα που θα κάνω επανάληψη βλέπουμε. Ποια προσπάθεια σο ήταν αυτή?? 

Δεν είμαι κ πολύ μικρούλα είμαι 33. Έχω υποθυρεοειδισμό αλλά είναι ρυθμισμένος κ πριν ξεκινήσω εξωσωματική μου αύξησε κ μένα λίγο τη δόση ο Ενδοκρινολογος για να είμαστε σίγουροι.Απλα στη περίπτωση μου είχαμε κ μικρο θέμα κ με το σπερμα κ γι αυτό πήγαμε σε εξωσωματική.Γτ είχαμε κάνει 4 σπερματεγχυσεις πριν κ καμία δεν έδειξε θετική χοριακη.Κ γω έκανα επανάληψη TSH την περασμένη βδομάδα κ ήταν 0,97.Για την κορτιζόνη συνήθως έχω ακούσει να την προτινουν σε τέτοιες περιπτώσεις κ γι αυτό θα πάω σε αιματολόγο για να δω τι θα μου πει.Να φανταστείς ούτε Σαλοσπίρ πήρα μετά την ΕΤ που την δίνουν σχεδόν σε όλες.Μονο cyclacur,utrogestan κ vasclor έπαιρνα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, QueenEL10 said:

Δεν είμαι κ πολύ μικρούλα είμαι 33. Έχω υποθυρεοειδισμό αλλά είναι ρυθμισμένος κ πριν ξεκινήσω εξωσωματική μου αύξησε κ μένα λίγο τη δόση ο Ενδοκρινολογος για να είμαστε σίγουροι.Απλα στη περίπτωση μου είχαμε κ μικρο θέμα κ με το σπερμα κ γι αυτό πήγαμε σε εξωσωματική.Γτ είχαμε κάνει 4 σπερματεγχυσεις πριν κ καμία δεν έδειξε θετική χοριακη.Κ γω έκανα επανάληψη TSH την περασμένη βδομάδα κ ήταν 0,97.Για την κορτιζόνη συνήθως έχω ακούσει να την προτινουν σε τέτοιες περιπτώσεις κ γι αυτό θα πάω σε αιματολόγο για να δω τι θα μου πει.Να φανταστείς ούτε Σαλοσπίρ πήρα μετά την ΕΤ που την δίνουν σχεδόν σε όλες.Μονο cyclacur,utrogestan κ vasclor έπαιρνα.

Κορίτσι μου και εγώ 2 αποτυχημένες με βλαστοκυστες και 3 αποτυχημένες σπερματεχυνσεις γιατί κ εμεας το θέμα είναι μόνο στο σπέρμα. Και εγώ 33 είμαι αλλά ποτέ δνε μ είπαν για 1 ωάριο πάντα για 2, γιατί αλλιώς πεταμενη προσπάθεια. Εγώ από φάρμακα σκέψου μόνο filicin κ vasclor και από αύριο θα αρχίσω με ένα utrogestan. Αυτό που βλέπω είναι το μεγάλο ρόλο παίζει η τύχη.... 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christy 32 είπε:

Κορίτσι μου και εγώ 2 αποτυχημένες με βλαστοκυστες και 3 αποτυχημένες σπερματεχυνσεις γιατί κ εμεας το θέμα είναι μόνο στο σπέρμα. Και εγώ 33 είμαι αλλά ποτέ δνε μ είπαν για 1 ωάριο πάντα για 2, γιατί αλλιώς πεταμενη προσπάθεια. Εγώ από φάρμακα σκέψου μόνο filicin κ vasclor και από αύριο θα αρχίσω με ένα utrogestan. Αυτό που βλέπω εινια

Δεν ξέρω εμένα μόνο ένα θέλανε κ δεν το κατάλαβα γτ.Αφου με βάλανε να υπογράψω χαρτί ότι με δίκη μου ευθύνη βάζω 2.Σε ποιο κέντρο είσαι αν επιτρέπεται; Ναι Filicine έπαιρνα κ γω κ έπαιρνα κ από πριν ξεκινήσω προσπάθεια,καθώς κ βιτ.D κ γενικά βιταμίνες :Ρ  Αφου έχεις μια καλή χοριακη τώρα προσπάθησε να είσαι ήρεμη κ να μην αγχώνεσαι.Ολα καλά θα πάνε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...