Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

23 hours ago, Stamatia123 said:

Αγάπη πάει με ρυθμούς χελώνας αλλά πάει.... Έχεις την εντύπωση ότι στις εξωσωματικες τελειώνει ποτέ το άγχος; 

Την άλλη βδομάδα θα πάω για υπέρηχο αλλά μη νομίζεις ότι θα δω και κάτι... Μια βούλα και ίσως εμβρυικα στοιχεία. Και μετά πάλι άγχος για το αν ακούσω καρδιά και μετά άγχος για το αν θα πάει καλά και πάει τρένο. 

Είμαι προετομασμενη για όλα. Και να μην αγχώνεσαι αν ξεκίνησες με χαμηλή η ψηλή.... Όλα είναι θέμα τύχης. Εδώ φυσιολογικές εγκυμοσυνες και δεν προχωράνε... Εμείς επεμβαινουμε κιόλας στη φύση. 

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!!! Κοίτα να κρατάς το μυαλο σου απασχολημένος με κάτι άλλο ευχάριστο (ξέρω ότι είναι δύσκολο). Προσωπικά την ημέρα το καταφέρνω διαβάζοντας ό, τι άσχετο μπορείς να φανταστείς αλλά το βράδυ τα όνειρα μου είναι ταινια του αλμοδοβαρ... Αν 

Just now, Stamatia123 said:

Εχεις δίκιο σε όλα. Την πρώτη φορά που έμεινα έγκυος φυσιολογικα και κράτησε η εγκυμοσύνη μέχρι την 19η-20η εβδομάδα(μετά έκανα διακοπή κύησης λόγω χρωμοσωμικης ανωμαλίας) ήμουν μέσα στην ενέργεια και  στο τρέξιμο και στις τρελες. Στο σπίτι μου τα σκαλοπάτια  λόγω μεζονέτας τα ανέβαινα τρία τρια και η μητέρα μου μου έλεγε "απορώ με τη αναισθησία σου" πήγαινα ταξιδια και έκανα παλαβωμαρες... Τώρα κάνω την κλωσσα γιατί βλέπω ότι δεν υπάρχουν άλλα περιθώρια. 

Να σου εξομολογηθώ όμως κατι; δε θα άλλαζα τιποτε από την μέχρι τώρα ζωή μου. Ότι είμαι το οφείλω σε κάθε δυσκολία που μ έκανε να σκεφτώ και να ξανασκεφτώ τι τελικά αξίζει, τι θέλω και τι με βαραίνει. Επίσης έμαθα καλύτερα και τους γύρω μου... Τι πιστεύουν, πόσο στενομυαλοι η όχι είναι πόσο πίσω έχουν μείνει κάποιοι απο αυτους η πόσο έχω προχωρήσει εγώ. Χαίρομαι όμως και με οποια φίλη μου αποκτα τα δικά της παιδιά... Με ευκολία... Χωρίς πολλη σκέψη η ταλαιπωρία 

Για πολλούς εκεί έξω όταν δεν έχεις τακτοποιηθεί τη ζωή σου με κάποιον σύντροφο το να κάνεις προσπάθεια να κάνεις παιδί είναι εγωιστικό και παράλογο. Δεν έχεις δικαίωμα σου λέει να φέρεις στον κόσμο  ένα παιδί και να μην έχει πατέρα. Ο άλλος μπορεί να σκοτώνεται με την γυναίκα του γιατί εκείνη δεν θέλει δεύτερο παιδί ενω αυτός θέλει, (γιατί αυτός έχει δικαίωμα για δεύτερο αλλά εσύ δεν έχεις δικαίωμα ούτε για ένα), σε θεωρεί εγωίστρια που θέλεις ένα παιδί μόνη σου χωρίς να σκεφτεί ότι αυτό που θεωρεί αυτός εγωισμό  εσένα σε κάνει ράκος σωματικά και ψυχικά γιατί οι ενέσεις που κάνεις δεν είναι ζαχαρονερο, γιατί τα κουμπιά που κατεβάζεις με τις χούφτες δεν είναι καραμέλες... Είσαι εγωίστρια στα μάτια του... Είσαι ανεγκεφαλη.. Και ανευθυνη... 

Χαίρομαι λοιπόν  με την χαρά όλων αυτών  των γυναικών αλλά χαίρομαι πιο πολύ για μενα που διδάχτηκα να είμαι ΑΝΘΡΩΠΟΣ. 

Ρε κοπελιά πολλά μπράβο σου! Μόνο αυτό έχω να πω!! 

Σε άλλα νέα εκαν σήμερα επαναληπτική χοριακη από 24 το Σάββατο σήμερα 60 και είμαι 15η μέρα από την ωοληψια.... 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Christy 32 είπε:

Σε άλλα νέα εκαν σήμερα επαναληπτική χοριακη από 24 το Σάββατο σήμερα 60 και είμαι 15η μέρα από την ωοληψια.... 

Δεν έχει σημασία πόσο ξεκίνησε αλλά ο ρυθμός που ανεβαίνει. Έχε πίστη και επιμονή και χαλάρωσε. Οι Κινέζοι λένε μια παροιμια πάρα πολύ σωστή "μην στεναχωριέσαι για ότι δεν μπορείς να αλλάξεις και επίσης μην αγχώνεσαι για ότι μπορείς να αλλάξεις". Ότι είναι να γίνει θα γίνει έτσι κι αλλιώς... Τα πράγματα γίνονται χωρίς να μας ρωτάνε . Αυτο που μετράει είναι ο τρόπος που αντιμετωπίζουμε την κάθε κατάσταση.. Θα περιμένω να μάθω νέα σου την Τετάρτη. Εύχομαι μόνο χαμόγελα να σε γεμίζουν οι επαναληπτικες εξετάσεις. 

Link to comment
Share on other sites

Ίσως άσχετο το ποστ αυτό και αν όντως είναι θέλω να με  συγχωρέσετε. Είμαι λίγο καιρό εδώ μέσα αν και οπως έγραψα στο πρώτο μου πόστ έκανα ένα σύντομο πέρασμα και κάποια χρόνια πριν. Έχω την εντύπωση ότι στην παρούσα φάση ίσως είμαι  η μεγαλύτερη ηλικιακα στο φορουμ  που προσπαθω, έχω το θράσος ή το θάρρος (βάφτησε το εσύ οπως θέλεις)  να κάνω παιδί.

Είσαστε πολλές που μου στέλνετε μηνύματα για να μου πειτε ότι παίρνετε δύναμη από τον τρόπο που αντιμετωπίζω τη ζωή. Αυτό δεν έρχεται μόνο του... Το δουλεύεις. Και συ μπορείς να γίνεις εμπνευση αρκεί να θέλεις... 

Χρόνια τώρα έχω τον κολλητό μου που με παρακαλεί να κάνω ένα blog και να γράφω. Να γράψω γι αυτά που βίωσα, γι αυτά που πάλεψα να κατακτησω , για ότι έχασα αλλά δεν το έβαλα κάτω. Γιατί δεν ήταν λίγες οι φορές που είχα γεμάτα τα χέρια μου με χαρά και σε πολύ λίγο γλυστρησε σαν άμμος και εξαφανίστηκε.... Ξανά... Και ξανά... Και ξανά.  Και πάντα ξεκιναω από την αρχή με ένα μεγάλο χαμόγελο. 

Είμαι 48 ετών και οι φίλου μου είναι από 24 ετων και πάνω...άλλοι φτάνουν σίγουρα ηλικιακα εμένα αλλά και κάποιοι είναι αρκετά μεγαλύτερου μου που όμως είναι τόσο νεανικά πνεύματα με διψα για ζωή που εκείνους τους αναζητώ εγώ(μετρημένοι στα Δάχτυλα του ενός χεριού αυτή η κατηγορία) . Είναι παιδιά που αναζητούν την παρέα μου, τις απόψεις μου για θέματα που τους προβληματιζουν αλλά κάνουμε και τρελες μαζί!!!μαγειρεύουμε μαζί... Ταξιδεύουμε κάνουμε πάρτυ. Πρώτα γίνονται φίλοι μου αυτοί και μετά οι γονείς τους που σε κάποιες περιπτωσεις οι μητέρες τους είναι μικρότερες από μένα. 

Αγαπαω το διάβασμα, το γράψιμο, λατρεύω να είμαι στην κουζίνα και να πειραματιζομαι, αγαπάω τα ταξίδια και έχω ταξιδέψει παρα πολύ.,παρακολουθώ εκθέσεις ζωγραφικής χωρίς να έχω βαθύτερη εκπαίδευση, μ αρεσει η μόδα και τα καλλυντικά ( και έχω αγοράσει σαβούρα που δεν μπορεις να φανταστείς) είμαι ερωτευμένη με την ζωή... Διψάω για επικοινωνία με άτομα που με κάνουν μην σταματάω να ενημερώνομαι για νεα θέματα, χορτατη όμως από όλα τα υλικά αγαθά.... 

Μετά από όλο αυτό το εγκώμιο για τον εαυτό μου μπορώ να σας γράψω ότι τελικά το μπλοκ το δουλεύω. Προς το παρών είναι σαν μια κλειστή κουζίνα που κάνω την προετοιμασία έτσι ώστε να βγάλω στην τραπεζαρία ορεκτικά  κυριως και επιδόρπιο. Σίγουρα δεν θα είναι ένα μπλοκ για να σου πω πως να ντυθείς η που να φας γιατί τα βαριέμαι αυτά. Μπορώ όμως να σου δώσω τροφή για σκέψη... 

Πάνω σ αυτή την ιδέα δουλεύω πριν μπω εδώ μέσα αλλά εσείς όλες είσαστε η έμπνευση μου για να δουλέψω περισσότερο. Θέλω να σας πω ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

Όταν είμαι έτοιμη να ανεβάσω το μπλοκ θα σας ενημερώσω και θα χαιρόμουν αν το αγαπήσετε και τελικά να μου στέλνετε την κριτική σας για να γίνω και γω καλύτερη. 

 

 

 

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα.. Δυστυχώς σήμερα πήρα την αρνητική μου χοριακη μετά από εμβρυομεταφορα με βλαστοκυστες:( επειδή  πρεπει να ξεκινήσω σχετικά σύντομα την καινούρια μου προσπάθεια αν κάποια κοπέλα έχει pergoveris και δεν την χρειαζεται και μπορεί να μου την πουλήσει σε λογική τιμή θα με βοηθούσε πολύ... Δικαιούμαι ξανά φαρμακα από Σεπτέμβρη για άλλες δύο προσπαθειες αλλά δεν θέλω να χάσω χρόνο... Ευχαριστώ πολύ και καλή επιτυχία σε όλες

  • Λυπημένη/-ος 2

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου γεια σας..ειμαι στην πεμπτη ημερα μετα απο εμβρυομεταφορα και η αγωνια μου ειναι τεραστια..εχω ηδη αρκετες αποτυχημενες προσπαθειες.αυτη τη φορα μεταφεραμε 2 βλαστοκυστες αριστης ποιοτητας.εχω απιστευτο αγχος..το στηθος μου ξεπρηστηκε.πιστευετε αν κανω ενα τεστ αυριο θα δειξει ή ειναι νωρις;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Tweety1325 said:

Κοριτσια μου γεια σας..ειμαι στην πεμπτη ημερα μετα απο εμβρυομεταφορα και η αγωνια μου ειναι τεραστια..εχω ηδη αρκετες αποτυχημενες προσπαθειες.αυτη τη φορα μεταφεραμε 2 βλαστοκυστες αριστης ποιοτητας.εχω απιστευτο αγχος..το στηθος μου ξεπρηστηκε.πιστευετε αν κανω ενα τεστ αυριο θα δειξει ή ειναι νωρις;;

Κορίτσι μου θεωρώ ότι είναι αρκετά νωρίς, κάνε λιγάκι υπομονή, το ξέρω ότι είναι δύσκολο αλλά δεν θα δεις κάτι ακόμα. 3-4 μέρες ακόμα υπομονή!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christy 32 είπε:

Κορίτσι μου θεωρώ ότι είναι αρκετά νωρίς, κάνε λιγάκι υπομονή, το ξέρω ότι είναι δύσκολο αλλά δεν θα δεις κάτι ακόμα. 3-4 μέρες ακόμα υπομονή!!! 

Ειναι νωρις το ξερω.αλλα δεν εχω αλλο κουραγιο και υπομονη για αλλη αποτυχια..5 προσπαθειες αποτυχημενες με φρεσκα και μια ακομη με κατεψυγμενα..δεν εχω κανενα συμπτωμα..επειδη ειναι νωρις ε;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tweety1325 είπε:

Ειναι νωρις το ξερω.αλλα δεν εχω αλλο κουραγιο και υπομονη για αλλη αποτυχια..5 προσπαθειες αποτυχημενες με φρεσκα και μια ακομη με κατεψυγμενα..δεν εχω κανενα συμπτωμα..επειδη ειναι νωρις ε;;

Εννοείται...ειναι πολυ νωρις...ηρεμησε το ξέρω σου είναι δύσκολο.. Αλλά προσπάθησε..!!!κανε  οτιδηποτε σε κάνει να ξεχνάς...

Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

Εννοείται...ειναι πολυ νωρις...ηρεμησε το ξέρω σου είναι δύσκολο.. Αλλά προσπάθησε..!!!κανε  οτιδηποτε σε κάνει να ξεχνάς...

Ευχαριστω κοριτσια μου..μονο εδω μεσα βρισκουμε κουραγιο τελικα..χοριακη μου ειπε να κανω την δευτερα ο γιατρος..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Christy 32 είπε:

Κορίτσια την γνώμη σας, την Δευτέρα έκανα χοριακη και είχα 60 ήταν 15η μέρα από την ωοληψια και σήμερα η χοριακη είναι 222,ποθα η γνωμη σας???? 

Εγω κοριτσακι μου νομιζω ειναι πολυ καλα!!!μα παρα πολυ καλα!!!❤❤❤❤πολυ χαιρομαι φερε κ σε εμας γουρι!!!ο γιατρος τι σου ειπε???

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tweety1325 said:

Εγω κοριτσακι μου νομιζω ειναι πολυ καλα!!!μα παρα πολυ καλα!!!❤❤❤❤πολυ χαιρομαι φερε κ σε εμας γουρι!!!ο γιατρος τι σου ειπε???

Αχ λες βρε κορίτσι μου???? Δεν έχω μιλήσει ακόμα με τον γιατρό θα τον πάρω το απόγευμα, Πφφφφφ..... 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσι μου δεν σε ρωτησα,ειχες τιποτα συμπτωματα πριν την χοριακη??

Just now, Christy 32 είπε:

Αχ λες βρε κορίτσι μου???? Δεν έχω μιλήσει ακόμα με τον γιατρό θα τον πάρω το απόγευμα, Πφφφφφ..... 

Εγω ετσι νομιζω..εχει ανεβει πολυ καλα..στο ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tweety1325 said:

Κοριτσι μου δεν σε ρωτησα,ειχες τιποτα συμπτωματα πριν την χοριακη??

Εγω ετσι νομιζω..εχει ανεβει πολυ καλα..στο ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου!!

Κορίτσι μου πριν την χοριακη ένοιωθα πόνους στο στήθος και πόνους περιόδου, πραγματικά πήγαινα τουαλέτα και περίμενα να δω περίοδο. Τώρα θα σου πω αυτό που μου έλεγαν και Εμένα και το πιστεύω, σε κάθε μία είναι τελειως διαφορετικα... Σου εύχομαι μια θετική χοριακη άμεσα! Την Δευτέρα θα πας?? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christy 32 είπε:

Κορίτσι μου πριν την χοριακη ένοιωθα πόνους στο στήθος και πόνους περιόδου, πραγματικά πήγαινα τουαλέτα και περίμενα να δω περίοδο. Τώρα θα σου πω αυτό που μου έλεγαν και Εμένα και το πιστεύω, σε κάθε μία είναι τελειως διαφορετικα... Σου εύχομαι μια θετική χοριακη άμεσα! Την Δευτέρα θα πας?? 

Δευτερα ναι..ετσι ειναι οντως..καθεμια διαφορετικα αλλα ψαχνουμε μηπως βρουμε κατι κοινο..ετσι νιωθω πονο χαμηλα κ στο στηθος..αλλα ξεπρηστηκε και απογοητευτηκα..τι να πουμε..πρεπει να εχουμε πιστη γιατι μονο ο Θεος ξερει..εγω ειμαι 30..πηγα πρωτη φορα και νομιζα ολα θα ειναι τελεια..αλλα τελικα δεν ηξερα τι με περιμενε..και απο την μια κατεληξα σε πολλες....επειδη ομως αυτη η προσπαθεια τα ειχε ολα θετικα,ηταν σε καλο κεντρο θελω να πετυχει να ηρεμησω πια..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...