Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Pagotoula είπε:

Ναι, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο κι αυτό.

Εγώ έπαιρνα 1 προλουτέξ και ένα utrogestan και τις 2 φορές.

Όσο για το 48, να σου πω ότι πολύ φίλη μου που έχει κάνει 6 προσπάθειες 4 χρόνια τώρα με δικά της ωάρια (όλες με διέγερση σε διαφορετικά κέντρα κι αποτέλεσμα 2 με 4 έμβρυα σε κάθε διέγερση), στα 49 είναι τώρα έγκυος σε δίδυμα, ότι έκανε αυχενική κι όλα καλά. Μάλιστα θα προχωρήσει σε διακοπή κύησης του ενός, γιατί ο γιατρός της θεωρεί ότι λόγω ηλικίας η δίδυμη κύηση είναι πολύ επικίνδυνη... Αυτό μου φαίνεται πολύ περίεργο κι έχω τις ενστάσεις μου. Αλλά γενικά στο λέω για να δεις ότι όλα γίνονται. Η συγκεκριμένη έχει 2 μεγάλα παιδιά ήδη από τον πρώτο γάμο και 2 παλίνδρομες με φυσιολογική σύλληψη από τον τωρινό άντρα της πριν τις εξωσωματικές. 

Α!! και να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!!

Με το καλό να της πεις της φίλη σου...

Για την μείωση, τρομάζω... 

Ευχαριστώ πολύ. Εύχομαι και σε σένα να έρθουν τα πράγματα όπως τα ονειρευεσαι :)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Stamatia123 είπε:

Με το καλό να της πεις της φίλη σου...

Για την μείωση, τρομάζω... 

Ευχαριστώ πολύ. Εύχομαι και σε σένα να έρθουν τα πράγματα όπως τα ονειρευεσαι :)

@Stamatia123 λέτε για φάρμακα.. εγω επερνα εως κ την 15 βδομαδα 3 ουτροτζεσταν. 1  ινοχεπ ένεση 1 κολπική κρέμα κρινον κ αυτή προγεστερόνη 8 σικλακουρ κ 2 κορτιζόνες. αυτά τα ολίγα.η μαστούρα σύννεφο.. αααααα κ ολα αυτά τα ξεκίνησα πριν καν βάλω τα έμβρυα. 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stamatia123 είπε:

Καλημέρα και καλή ενδύματα! 

Η χοριακη από 32 το Σάββατο σήμερα 67...

Θα με σκάσει... 

Καλό είναι αυτό σωστά ; Διπλασιάστηκε ...!! Αυτό πρέπει να γίνεται !  :) Ο γιατρός τι σου λέει; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Central είπε:

Καλό είναι αυτό σωστά ; Διπλασιάστηκε ...!! Αυτό πρέπει να γίνεται !  :) Ο γιατρός τι σου λέει; 

Ο γιατρος ευχαριστημένος και είπε αν πάμε έτσι και την Τετάρτη είμαστε σε πολύ καλό δρόμο. 

20 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

@Stamatia123 λέτε για φάρμακα.. εγω επερνα εως κ την 15 βδομαδα 3 ουτροτζεσταν. 1  ινοχεπ ένεση 1 κολπική κρέμα κρινον κ αυτή προγεστερόνη 8 σικλακουρ κ 2 κορτιζόνες. αυτά τα ολίγα.η μαστούρα σύννεφο.. αααααα κ ολα αυτά τα ξεκίνησα πριν καν βάλω τα έμβρυα. 

Α ναι... Και γω πριν τα καλοσορισω ξεκίνησα. Αλλά να σου πω μπροστα στις ενέσεις που έκανα για διέγερση τις προηγούμενες φορές αυτό είναι τιποτε τωρα. Σαν το πρεζακι ήμουν. Εβαζα ξυπνητήρι 6:30 το πρωί και με την τσίμπλα στο μάτι βαρουσα δύο ενέσεις και άλλες τρεις το απόγευμα χωρια τα χάπια. 

Δόξα τον Θεο τώρα!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Stamatia123 είπε:

Ο γιατρος ευχαριστημένος και είπε αν πάμε έτσι και την Τετάρτη είμαστε σε πολύ καλό δρόμο. 

Α ναι... Και γω πριν τα καλοσορισω ξεκίνησα. Αλλά να σου πω μπροστα στις ενέσεις που έκανα για διέγερση τις προηγούμενες φορές αυτό είναι τιποτε τωρα. Σαν το πρεζακι ήμουν. Εβαζα ξυπνητήρι 6:30 το πρωί και με την τσίμπλα στο μάτι βαρουσα δύο ενέσεις και άλλες τρεις το απόγευμα χωρια τα χάπια. 

Δόξα τον Θεο τώρα!!! 

Α κοπελια δεν ειχες κανει με κατεψυγμενα ποτε? Βαλε θα κανω τα ιδια με την τελευταια ετ Δηλαδη θα φτασω σε ετ με 1 σαλοσπιρ 1 κορτιζονη 1 φυλικο 4σικλακουρ κ 4 προγεστερονες 1 ινοχεπ για να μην ξεχνιομαστε αυτα τα ολιγα κ στην μετρηση του ενδομητριου θα μου μετρησουν κ προγεστερονη..ισως εαν παρω θετικο χαμηλο ισως κανω 3 μικρες ovitrelle η pregnyl κ μετα θα συνεχισω χαρουμενα να πινω χαπια οσο χρειαστει θα παω κ σε αιματολογο εαν ολα πανε καλα κ τελος

Link to comment
Share on other sites

Just now, DIMITRAS είπε:

Α κοπελια δεν ειχες κανει με κατεψυγμενα ποτε? Βαλε θα κανω τα ιδια με την τελευταια ετ Δηλαδη θα φτασω σε ετ με 1 σαλοσπιρ 1 κορτιζονη 1 φυλικο 4σικλακουρ κ 4 προγεστερονες 1 ινοχεπ για να μην ξεχνιομαστε αυτα τα ολιγα κ στην μετρηση του ενδομητριου θα μου μετρησουν κ προγεστερονη..ισως εαν παρω θετικο χαμηλο ισως κανω 3 μικρες ovitrelle η pregnyl κ μετα θα συνεχισω χαρουμενα να πινω χαπια οσο χρειαστει θα παω κ σε αιματολογο εαν ολα πανε καλα κ τελος

Πρώτη φορά  με κατεψυγμένα... 

Ευχομαι με το καλό!!! 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, DIMITRAS είπε:

Α κοπελια δεν ειχες κανει με κατεψυγμενα ποτε? Βαλε θα κανω τα ιδια με την τελευταια ετ Δηλαδη θα φτασω σε ετ με 1 σαλοσπιρ 1 κορτιζονη 1 φυλικο 4σικλακουρ κ 4 προγεστερονες 1 ινοχεπ για να μην ξεχνιομαστε αυτα τα ολιγα κ στην μετρηση του ενδομητριου θα μου μετρησουν κ προγεστερονη..ισως εαν παρω θετικο χαμηλο ισως κανω 3 μικρες ovitrelle η pregnyl κ μετα θα συνεχισω χαρουμενα να πινω χαπια οσο χρειαστει θα παω κ σε αιματολογο εαν ολα πανε καλα κ τελος

Και μετά απο όλα αυτά κάνουμε κάνα παιδι και μας λέει όταν είναι στο δημοτικό "δε σ αγαπάω!!!! Η μαμά της φίλης μου της τάδε είναι πιο καλή... Την αφήνει να παίζει πιο πολλές ώρες με το πλειστεισον... Εκείνη έπρεπε να έχω για μαμά"..... Και άντε εσύ ή μαμά η κακιά να ξεχάσεις πόσες φορές τρυπηθηκες και πόσα "κουμπια" κατάπιες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stamatia123 είπε:

Και μετά απο όλα αυτά κάνουμε κάνα παιδι και μας λέει όταν είναι στο δημοτικό "δε σ αγαπάω!!!! Η μαμά της φίλης μου της τάδε είναι πιο καλή... Την αφήνει να παίζει πιο πολλές ώρες με το πλειστεισον... Εκείνη έπρεπε να έχω για μαμά"..... Και άντε εσύ ή μαμά η κακιά να ξεχάσεις πόσες φορές τρυπηθηκες και πόσα "κουμπια" κατάπιες

 Το κωλοπαιδο χαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 3/2/2020 at 4:47 ΜΜ, Stamatia123 είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομαδα 

Η χοριακη από 32 το Σάββατο σήμερα 67...

Θα με σκάσει... 

Καλε σημερα εχουμε παρττυυυ τι ωρα?? Καλημερααα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία1430 είπε:

Που είσαι Συμπεθέρα μου; πότε θα κάνουμε το δικό σου πάρτυ; 

Συμπεθερα τι να σου πω εχω συμπτωμστα περιοδου το θεμα ειναι να ερθει κ να ξεκινησω ας ειναι τυχερα τα εμβρυα κ ολα καλα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, DIMITRAS είπε:

Συμπεθερα τι να σου πω εχω συμπτωμστα περιοδου το θεμα ειναι να ερθει κ να ξεκινησω ας ειναι τυχερα τα εμβρυα κ ολα καλα

Αντεεεεεε... Κι εγώ με συμπτώματα είμαι. 

  • Χαχα 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...