Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 17 minutes ago, linaa said:

      Αυτά έτσι Κ αλλιώς είναι απτά φάρμακα που περιγράφεις. Τοσο νωρίς το μόνο σύμπτωμα που θα μπορούσες να έχεις είναι πόνοι περιοδου. Όλα τα άλλα δεν γίνετε να υπάρχουν τόσο νωρίς. Οπότε μην σε ανχωνει που δεν τα νιώθεις απλά ο οργανισμός ισορροπεί κάποιες στιγμές από τα φάρμακα συνιθιζει δηλαδή. Συμπτώματα εγκυμοσύνης θα νιώσεις αφού η χοριακη έχει φτάσει πάνω από 500 

      Αχ Λινά ενθαρρυντικά τα λόγια σου … με ηρέμησε η τοποθέτηση σου αλλά αυτές οι μέρες δεν περνάνε με τίποτα τώρα ηρεμώ μετά ξεκινάει πάλι το παραλήρημα …

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, geozak είπε:

Σήμερα η 15η....με 2ης μερας...Αύριο θα παω παλι πριν κλείσουν για σκ....θα είναι ακριβως 48 ωρες

Στα 2ης μερας παιζει κ αργη εμφυτευση ως τωρα κρατας αυτο κ χαλαρα προχωρας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

16 ώρες πρίν, Υβόννη είπε:

Χρυσα μου καλη, ποια μερα ήσουν χτες που εκανες χοριακη; Δε ρωτας μια και το γιατρο σου; Εγω λεω να τον παρεις ενα τηλεφωνακι. Παρε και πες μας!

Καλημέρα σε όλες Σας !!! Υβόννη τι έκανεςμε το γιατρό ολα καλά;;;; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, xrusa1 said:

Καλημέρα σε όλες Σας !!! Υβόννη τι έκανεςμε το γιατρό ολα καλά;;;; 

Καλημερα κοριτσι μου! Τεταρτη που πηγα ολα καλα ηταν με τη χοριακη. Τωρα θα με δει σε 2 βδομαδες! Εσύ πώς εισαι σήμερα;

 

18 hours ago, Francy said:

Κορίτσια εγώ τζίφος! Μου ήρθε ωραιότατη περίοδος.  Δεν είχα τις στατιστικές υπέρ μου οπότε το περίμενα αν και θα πω ψέματα αν δεν πω ότι πολύ ήλπιζα να πετύχαινε. 

Καλή συνέχεια σε όλες σας και μην το βάζετε κάτω!

Καλημερα κοριτσι μου! Πήγες για τη χοριακη παρόλα αυτα; Ελπίζω να εισαι καλα πάντως όπβς και να εχει

16 hours ago, geozak said:

Σήμερα η 15η....με 2ης μερας...Αύριο θα παω παλι πριν κλείσουν για σκ....θα είναι ακριβως 48 ωρες

Καλημερα κοριτσι μου! Πήγες για τη χοριακη; Ευχομαι να εχεις τα αποτελεσματα που θες!!!!


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Καλημερα κοριτσι μου! Τεταρτη που πηγα ολα καλα ηταν με τη χοριακη. Τωρα θα με δει σε 2 βδομαδες! Εσύ πώς εισαι σήμερα;

 

Καλημερα κοριτσι μου! Πήγες για τη χοριακη παρόλα αυτα; Ελπίζω να εισαι καλα πάντως όπβς και να εχει

Καλημερα κοριτσι μου! Πήγες για τη χοριακη; Ευχομαι να εχεις τα αποτελεσματα που θες!!!!

Σε ευχαριστώ...πήγα αλλά ειχε πολυ κοσμο...ελπίζω να βγει στις 2 που κλείνουν....αλλιως θα πάει 6....πολυ άγχος....Αλλά ξέρω ακόμη κ έγκυος οταν είμαι μετα απο οσα εχω περάσει αυτό το παιδί θα μου βγει απο τη μυτη οπως λενε λαϊκά....Αλλά ας πανε ολα καλα κ ας μου βγάλει ρη ψυχη!!! Με το καλο ολα κ σε σένα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, geozak είπε:

Σε ευχαριστώ...πήγα αλλά ειχε πολυ κοσμο...ελπίζω να βγει στις 2 που κλείνουν....αλλιως θα πάει 6....πολυ άγχος....Αλλά ξέρω ακόμη κ έγκυος οταν είμαι μετα απο οσα εχω περάσει αυτό το παιδί θα μου βγει απο τη μυτη οπως λενε λαϊκά....Αλλά ας πανε ολα καλα κ ας μου βγάλει ρη ψυχη!!! Με το καλο ολα κ σε σένα 

με το καλο η χοριακη σου να εχει διπλασιαστει τουλαχιστον!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, geozak said:

Σε ευχαριστώ...πήγα αλλά ειχε πολυ κοσμο...ελπίζω να βγει στις 2 που κλείνουν....αλλιως θα πάει 6....πολυ άγχος....Αλλά ξέρω ακόμη κ έγκυος οταν είμαι μετα απο οσα εχω περάσει αυτό το παιδί θα μου βγει απο τη μυτη οπως λενε λαϊκά....Αλλά ας πανε ολα καλα κ ας μου βγάλει ρη ψυχη!!! Με το καλο ολα κ σε σένα 

Περιμενουμε νεα!!! Αισιοδοξια κοριτσι μου και σου ευχομαι να πανε ολα τελεια! Αχ ασε την ψυχη θα μας βγαλουν σε ολες μας! Εγω το εχω αποδεχτει! χαχαχα


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Περιμενουμε νεα!!! Αισιοδοξια κοριτσι μου και σου ευχομαι να πανε ολα τελεια! Αχ ασε την ψυχη θα μας βγαλουν σε ολες μας! Εγω το εχω αποδεχτει! χαχαχα

τέλεια μπραβο συγχαρητήρια ...Η Παναγία κοντα σου ....σου εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη....Εγώ καλα ειμαι ...τουλάχιστον προσπαθώ όσο μπορώ ....θα πάω και σήμερα στους χαιρετισμούς και να παρακαλέσω ταπεινά να μου δωσει και μένα ευλογία...

Link to comment
Share on other sites

Just now, xrusa1 said:

τέλεια μπραβο συγχαρητήρια ...Η Παναγία κοντα σου ....σου εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη....Εγώ καλα ειμαι ...τουλάχιστον προσπαθώ όσο μπορώ ....θα πάω και σήμερα στους χαιρετισμούς και να παρακαλέσω ταπεινά να μου δωσει και μένα ευλογία...

Πολυ σ'ευχαριστω Χρυσα μου! Ειμαι σιγουρη θα πανε και σε σενα ολα καλα. Καμια φορα δεν ξερουμε γιατι παει με την ανηφορα κατι αλλα οταν πανε ολα καλα δε θα σε νοιαζει πια! Να ξερεις κι εγω σε εχω στην προσευχη μου πλεον! Ειναι θεμα χρονου να πανε ολα καλα!!!


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Πολυ σ'ευχαριστω Χρυσα μου! Ειμαι σιγουρη θα πανε και σε σενα ολα καλα. Καμια φορα δεν ξερουμε γιατι παει με την ανηφορα κατι αλλα οταν πανε ολα καλα δε θα σε νοιαζει πια! Να ξερεις κι εγω σε εχω στην προσευχη μου πλεον! Ειναι θεμα χρονου να πανε ολα καλα!!!

Έτσι νομίζω κι εγω ...δε βαριέσαι κάτι θα γινει καμία δεν μένει χωρίς παιδί χωρίς επιμονή και υπομονή...τουλάχιστον με τον άντρα μου έχουμε επικοινωνία και τα βλέπουμε νορμάλ χωρίς πιέσεις κλπ που γίνεται σε μεγάλο ποσοστό σε ζευγάρια...(Εσύ φταις- Εγώ δεν φταίω) κλπ ...εχω 2 ζευγάρια που γίνεται μπάχαλο γιατι δεν εχουνε καταφέρει τωρα 14 χρόνια ...υγεία λοιπόν...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, geozak είπε:

Δυστυχώς επεσε 

Λυπάμαι πολύ... ξέρω πως νιώθεις το εχω ζήσει 2 φορές είναι πολύ δύσκολο...

Δεν ξέρω αν έχω λόγια να σε εμψυχωσω... κλάψε βγάλτο από μέσα σου και μετά μιλά με το γιατρό σου ψάξτε το γιατί νιώσε πιο σίγουρη για να ξεκινήσεις πάλι και το πολυπόθητο να έρθει σύντομα 

  • Μου αρέσει 1

UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, geozak είπε:

Δυστυχώς επεσε 

Λυπάμαι πολύ...το έχω περάσει 3 φορές.... 1 παλίνδρομη και 2 Βιοχημικές κυήσεις..δεν ξέρω αν με αυτό που θα σου πω παρηγορηθεις αλλά κρατα το θετικό της εμφύτευσης... είναι πολύ σημαντικό το ότι έχεις καλό ενδομήτριο. Να είσαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρεις. Έχεις άλλα έμβρυα στην κατάψυξη;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Λυπάμαι πολύ...το έχω περάσει 3 φορές.... 1 παλίνδρομη και 2 Βιοχημικές κυήσεις..δεν ξέρω αν με αυτό που θα σου πω παρηγορηθεις αλλά κρατα το θετικό της εμφύτευσης... είναι πολύ σημαντικό το ότι έχεις καλό ενδομήτριο. Να είσαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρεις. Έχεις άλλα έμβρυα στην κατάψυξη;

Όταν λες βιοχημικη τι σημαίνει...δηλ ποσο Ήταν η χοριακη κ πού κατεληξε..;;

...οχι....Δεν εχω αλλα στην καταψυξη....ειχα κάνει 2 ετ κ πρέπει να ψαξω κ νεο γιατρό 

Link to comment
Share on other sites

Just now, geozak είπε:

Όταν λες βιοχημικη τι σημαίνει...δηλ ποσο Ήταν η χοριακη κ πού κατεληξε..;;

...οχι....Δεν εχω αλλα στην καταψυξη....ειχα κάνει 2 ετ κ πρέπει να ψαξω κ νεο γιατρό 

Λοιπόν εγώ ξεκίνησα στο Λητώ. Πήγαμε εξαρχής με δωρεά ωαρίων. Τότε ήμουν 43 χρόνων. Δεν ξέρω πραγματικά τι έγινε ίσως να μη μου ταίριαξε η δότρια ίσως ο κύκλος της να ήταν χάλια αλλά το αποτέλεσμα είναι ότι αποτύχαμε τρεις φορές.

Την πρώτη φορά μεταφέραμε δύο έμβρυα τριών ημερών και πήρα χοριακή στις 12 μέρες 42,2 βιοχημική κύηση γιατί μετά έπεσε.

Τη δεύτερη φορά μεταφέραμε πάλι δύο έμβρυα τριών ημερών και πήρα χοριακή στις 11 μέρες 38,8 πάλι βιοχημική γιατί μετά έπεσε.

Την τρίτη φορά τα ξεπάγωσα και τα έκανα βλαστοκύστες και τα έβαλα και πήρα στις 9 μέρες χοριακη 5,26.

Πριν ξεκινήσω όλο το ταξίδι των εξωσωματικών στα 42 λίγο πριν τα Χριστούγεννα και μετά από μία υστεροσκόπηση τον Οκτώβριο έμεινα έγκυος από φυσική σύλληψη αλλά έφτασα 6η εβδομάδα και δεν άκουσα ποτέ καρδιά παλινδρόμησε....

Ότι άλλο θες εδώ είμαι... Πάντως μη χάνεις το κουράγιο σου όλες αργά ή γρήγορα τα καταφέρνουν.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...