Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, CATHRINE είπε:

Σευχαριστω...Γενεσις στην Αθήνα?  Γιατι εχει και Θεσσαλονικη δεν ξερω αν ειναι το ιδιο... και πως γινεται μια οδηγια του eshre να ισχυει κατ εξαιρεσεων..  Προβληματισμενη.....

Στην Αθηνα.δεν εχω ιδεα ,μεχρι και πριν μια βδομαδα παντως κανανε σιγουρα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, CATHRINE είπε:

Κοριτσια καλη επιτυχία ευχομαι σε ολες. Θελω να σας ρωτησω τι ισχυει με την απαγόρευση διαδικασιών στα κέντρα .  Τι επιτρέπεται τελικα? Εβρυομεταφορες, ωοληψιες,  νεες διεγερσεις .  Εμενα δεν μου επιτρεπουν νεα προσπαθεια γι αυτο ρωταω.Ευχαριστώ 

Καλημέρα,

 

Στο Γένεσις Αθηνών κάνουν κανονικά όλες τις διαδικασίες. Μα η μετάβαση σε γιατρό/κλινική επιτρέπεται άλλωστε. Εμένα με σταμάτησαν για έλεγχο πηγαίνοντας στην κλινική την ημέρα της εμβρυομεταφοράς (31/3) και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια..τωρα ανακάλυψα αυτήν την ομάδα! Την Τρίτη έχω τη χοριακη μου εγώ.. Είμαστε με καμία άλλη κοντά;; να σας ρωτήσω.. Ξέρετε πόσο κάνει αν πας σε μη συμβεβλημενο μικροβιολογικο;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγγελίνα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια..τωρα ανακάλυψα αυτήν την ομάδα! Την Τρίτη έχω τη χοριακη μου εγώ.. Είμαστε με καμία άλλη κοντά;; να σας ρωτήσω.. Ξέρετε πόσο κάνει αν πας σε μη συμβεβλημενο μικροβιολογικο;; 

Εγώ είχα πληρώσει 20€ τον Δεκέμβριο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγγελίνα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια..τωρα ανακάλυψα αυτήν την ομάδα! Την Τρίτη έχω τη χοριακη μου εγώ.. Είμαστε με καμία άλλη κοντά;; να σας ρωτήσω.. Ξέρετε πόσο κάνει αν πας σε μη συμβεβλημενο μικροβιολογικο;; 

15-17 eyro

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 hours ago, Αγγελίνα said:

Καλησπέρα κορίτσια..τωρα ανακάλυψα αυτήν την ομάδα! Την Τρίτη έχω τη χοριακη μου εγώ.. Είμαστε με καμία άλλη κοντά;; να σας ρωτήσω.. Ξέρετε πόσο κάνει αν πας σε μη συμβεβλημενο μικροβιολογικο;; 

Καλά αποτελέσματα <3. Είθε η Μ. Τρίτη να είναι η πιο όμορφη μέρα <3

  • Ευχαριστώ 1

uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

 

Κορίτσια καλημέρα,

Όσες είχαν θετική έκβαση της εμβρυομεταφοράς τι συμπτώματα είχατε; Ξέρω ότι κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός αλλά ένα μέσο όρο ήθελα να ξέρω. Κάθε μέρα έχω και διαφορετικά συμπτώματα. Άλλοτε ενοχλήσεις χαμηλά, άλλοτε τραβήγματα, άλλες με πονάει το κορμί μου σαν να έχω κάνει γυμναστική, πονοκέφαλο καθημερινά, το στήθος ούτε να το ακουμπήσω κτλπ...ίσως είναι και η επήρεια των φαρμάκων.  Αυτό όμως που με ανησύχησε είναι ότι σύμφωνα με το ημερολόγιο μου αύριο θα αδιαθετήσω (που το απεύχομαι!) και σήμερα έχω πόνους περιόδου όπως συμβαίνει πάντα μια μέρα πριν αδιαθετήσω. Την Τρίτη θα πάω για χοριακή. Εμβρυομεταφορά έκανα 31/3.

7 ώρες πρίν, Nefeliap είπε:

15-17 eyro

Καλημέρα! Κι εγω την Τρίτη θα πάω για χοριακή πρώτη φορά! Πιστεύω κάνα 30άρι θα είναι...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tinaki20 said:

 

Κορίτσια καλημέρα,

Όσες είχαν θετική έκβαση της εμβρυομεταφοράς τι συμπτώματα είχατε; Ξέρω ότι κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός αλλά ένα μέσο όρο ήθελα να ξέρω. Κάθε μέρα έχω και διαφορετικά συμπτώματα. Άλλοτε ενοχλήσεις χαμηλά, άλλοτε τραβήγματα, άλλες με πονάει το κορμί μου σαν να έχω κάνει γυμναστική, πονοκέφαλο καθημερινά, το στήθος ούτε να το ακουμπήσω κτλπ...ίσως είναι και η επήρεια των φαρμάκων.  Αυτό όμως που με ανησύχησε είναι ότι σύμφωνα με το ημερολόγιο μου αύριο θα αδιαθετήσω (που το απεύχομαι!) και σήμερα έχω πόνους περιόδου όπως συμβαίνει πάντα μια μέρα πριν αδιαθετήσω. Την Τρίτη θα πάω για χοριακή. Εμβρυομεταφορά έκανα 31/3.

Καλημέρα! Κι εγω την Τρίτη θα πάω για χοριακή πρώτη φορά! Πιστεύω κάνα 30άρι θα είναι...

Καλημερα κοριτσι μου και καλη επιτυχια την Τριτη! Σου ευχομαι μια τριψηφια χοριακη!!!

Λοιπον, πριν σου πω τα δικα μου συμπτωματα θα σου πω κατι που πριν 2 μηνες στην ιδια αυτη ομαδα μου ειπαν κι εμενα και ειχαν δικιο. Δεν υπαρχουν συμπτωματα! Επειδη ομως κι εγω τοτε ειχα πολυ αγωνια και κοιτουσα να βρω κατι να με ενθαρρυνει, θα σου πω τα δικα μου μηπως σε βοηθησω! Αν ομως δεν εχεις καποο απο αυτα ή εχεις καποιο αλλο δε σημαινει απολυτως τιποτα!

Ειχα κι εγω ενοχλησεις χαμηλα, το στηθος εμενα δε με πονουσε καθολου και ακομη και τωρα εχει μεν μεγαλωσει αλλα ειναι νορμαλ. Υποθετω ειμαι απο τις κοπελες που το στηθος δεν πρηζεται! Πριν την περιοδο ειχα ακριβως κι εγω πονους περιοδου και μαλιστα εγω ειδα καφε υφρα και την επομενη μερα της περιοδου ειδα αιμα ωραιοτατο και κατακοκκινο και νομιζα οτι αδιαθετησα σκεψου!

Ευχομαι καλη επιτυχια κοριτσι μου και οσο γινεται υπομονη μεχρι την Τριτη! Θα περιμενω νεα σου!!!!!


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Tinaki20 είμαστε ακριβώς μαζί ε;;; κ εγώ 31/3 έκανα την εμβρυομεταφορα.. Άσε κ εγώ ψάχνω για συμπτώματα συνεχώς όσο κ να ξέρω ότι δν έχει νόημα.. Μέχρι κ προχθές είχα πόνους περιοδου κ τσιμπήματα..Χθες είχα πονοκέφαλο.. Το στήθος μου έχει μεγαλώσει αρκετά κ είναι πολύ σφιχτό.. Αλλά δν νιώθω πόνο.. Κοιμάμαι αρκετά κ πολύ βαριά.. Αλλά πιστεύω ότι φταίει η προγεστερόνη για όλα αυτά! Γενικά φοβάμαι πολυ.. Είναι η πρώτη μου εξωσωματικη.. Έχω κανει κ 3 σπερματεγχυσεις.. Που σε αυτές ένιωθα ότι ήμουν έγκυος.. Αλλά δν ήμουν.. Τωρα δε νιώθω τπτ.. Ισως δε με αφήνει κ ο φοβος..δν ξέρω..Εσύ πως είσαι ψυχολογικά; Καλή μας επιτυχία!!! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Tinaki20 είπε:

 

Κορίτσια καλημέρα,

Όσες είχαν θετική έκβαση της εμβρυομεταφοράς τι συμπτώματα είχατε; Ξέρω ότι κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός αλλά ένα μέσο όρο ήθελα να ξέρω. Κάθε μέρα έχω και διαφορετικά συμπτώματα. Άλλοτε ενοχλήσεις χαμηλά, άλλοτε τραβήγματα, άλλες με πονάει το κορμί μου σαν να έχω κάνει γυμναστική, πονοκέφαλο καθημερινά, το στήθος ούτε να το ακουμπήσω κτλπ...ίσως είναι και η επήρεια των φαρμάκων.  Αυτό όμως που με ανησύχησε είναι ότι σύμφωνα με το ημερολόγιο μου αύριο θα αδιαθετήσω (που το απεύχομαι!) και σήμερα έχω πόνους περιόδου όπως συμβαίνει πάντα μια μέρα πριν αδιαθετήσω. Την Τρίτη θα πάω για χοριακή. Εμβρυομεταφορά έκανα 31/3.

Καλημέρα! Κι εγω την Τρίτη θα πάω για χοριακή πρώτη φορά! Πιστεύω κάνα 30άρι θα είναι...

Λογικα 30 θα το χρεωνουν στο μητερα υγεια κλπ.25 € πληρωνω στο γενεσις και τελευταια φορα στη βιοιατρικη πληρωσα 17 ενω στο γαλατσι σε ενα συνοικιακο 15€.και τη δευτερα τοτε αν πας θα σου δειξει γιατί θα ειναι 14η μερα ειναι οκ! τι μεταφερατε; 
Δεν ειχα θετική χοριακή ποτε αλλα θα σου πω ειχα στη πρωτη μεταφορα ροζ ουρα (την 8η μερα)μου ειχανε πει αν δω ροζ ή κοκκινο αιμα να μην ανησυχησω..Δεν ειναι απαραιτητα κακο ή καλό.επισης σαν πονοι περιοδου.μπουκωμα κατα την ουρηση (τισπρωτες μερες ιδιως)και πρησμενο στηθος .Σε αλλη μεταφορα ξεκινησαν  απο την 7η μερα χαμηλα πονακια τσιμπηματακια δεξια,ισως εντερο ειχα κ  δυσκοιλιοτητα και  αερια Κραμπες γαμπες και κοιλια και ωοθηκες τσιμπηματα .Το στηθος ποναγε καπως σκληρο και τσιμπηματακια σουβλιες σε αυτο ωρες ωρες και επισης καψιμο ενοιωθα στο κολπο.και πονοκεφαλους που δεν κανω ποτε! Ενοιωθα να μου ερχοταν περιοδος και πιστεψε με οσο τρελη και αν ακουγομαι ενοιωθα εγκυος !αντε βγαλε ακρη.

δε τα γραφω να σε προησω Ή για καποιο αλλο λογο απλα να σου πω να μην ασχολησε καθολου να εισαι χαλαρη να τρως καλά και ξεκουραση.εγώ την επομενη φορα αυτο θα κανω και οτι γινει εγινε.αγχος δε χρειαζεται γιατί το αποτελεσμα το ιδιο θα ειναι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nefeliap είπε:

Λογικα 30 θα το χρεωνουν στο μητερα υγεια κλπ.25 € πληρωνω στο γενεσις και τελευταια φορα στη βιοιατρικη πληρωσα 17 ενω στο γαλατσι σε ενα συνοικιακο 15€.και τη δευτερα τοτε αν πας θα σου δειξει γιατί θα ειναι 14η μερα ειναι οκ! τι μεταφερατε; 
Δεν ειχα θετική χοριακή ποτε αλλα θα σου πω ειχα στη πρωτη μεταφορα ροζ ουρα (την 8η μερα)μου ειχανε πει αν δω ροζ ή κοκκινο αιμα να μην ανησυχησω..Δεν ειναι απαραιτητα κακο ή καλό.επισης σαν πονοι περιοδου.μπουκωμα κατα την ουρηση (τισπρωτες μερες ιδιως)και πρησμενο στηθος .Σε αλλη μεταφορα ξεκινησαν  απο την 7η μερα χαμηλα πονακια τσιμπηματακια δεξια,ισως εντερο ειχα κ  δυσκοιλιοτητα και  αερια Κραμπες γαμπες και κοιλια και ωοθηκες τσιμπηματα .Το στηθος ποναγε καπως σκληρο και τσιμπηματακια σουβλιες σε αυτο ωρες ωρες και επισης καψιμο ενοιωθα στο κολπο.και πονοκεφαλους που δεν κανω ποτε! Ενοιωθα να μου ερχοταν περιοδος και πιστεψε με οσο τρελη και αν ακουγομαι ενοιωθα εγκυος !αντε βγαλε ακρη.

δε τα γραφω να σε προησω Ή για καποιο αλλο λογο απλα να σου πω να μην ασχολησε καθολου να εισαι χαλαρη να τρως καλά και ξεκουραση.εγώ την επομενη φορα αυτο θα κανω και οτι γινει εγινε.αγχος δε χρειαζεται γιατί το αποτελεσμα το ιδιο θα ειναι.

Εγώ κοριτσια έχω κάνει 4 εμβρυομεταφορες.. Και οι 4 διαφορετικά συμτωματα.σε αυτή που ήμουν έγκυος μόνο το στήθος με ποναγε κ είχε πρηστει. Στην πρώτη κ στη Τρίτη τίποτα απολύτως κ στην τελευταία είχα τα πάντα κ δεν ήμουν έγκυος.

Just now, natassaki2006 είπε:

Εγώ κοριτσια έχω κάνει 4 εμβρυομεταφορες.. Και οι 4 διαφορετικά συμτωματα.σε αυτή που ήμουν έγκυος μόνο το στήθος με ποναγε κ είχε πρηστει. Στην πρώτη κ στη Τρίτη τίποτα απολύτως κ στην τελευταία είχα τα πάντα κ δεν ήμουν έγκυος.

Πίστεψτε με άκρη με τα συμπτώματα δε βγάζεις..!!χαλαρώστε όσο μπορείτε ξέρω είναι απίστευτα δύσκολο κ έχετε θετική σκέψη.. αυτές οι τελευταίες μέρες είναι πακέτο.. Κάντε πράγματα να μην το σκέφτεστε...!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ας πούμε έχω μια γενική ζαλουρα.. Όχι πονοκέφαλο, όχι ζαλάδα.. Κτ ενδιάμεσο.. Κ το στήθος το νιώθω λιγότερο πρησμένο.. Δν ξέρω.. Κάθε μέρα κ κτ άλλο.. Πάντως κορίτσια έχω ακούσει από γνωστές να μου λένε ότι όταν μείνεις θα το καταλάβεις.. Ε, εγώ δε νιώθω κτ τέτοιο δυστυχώς.. Από την άλλη υπήρχαν προηγ φορές που ένιωθα απόλυτα έγκυος :-D κ δν ήμουν.. Πλησιάζει η μέρα που θα ξέρουμε.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγγελίνα είπε:

Σήμερα ας πούμε έχω μια γενική ζαλουρα.. Όχι πονοκέφαλο, όχι ζαλάδα.. Κτ ενδιάμεσο.. Κ το στήθος το νιώθω λιγότερο πρησμένο.. Δν ξέρω.. Κάθε μέρα κ κτ άλλο.. Πάντως κορίτσια έχω ακούσει από γνωστές να μου λένε ότι όταν μείνεις θα το καταλάβεις.. Ε, εγώ δε νιώθω κτ τέτοιο δυστυχώς.. Από την άλλη υπήρχαν προηγ φορές που ένιωθα απόλυτα έγκυος :-D κ δν ήμουν.. Πλησιάζει η μέρα που θα ξέρουμε.. 

Ακριβώς αυτό...Εγώ έμεινα έγκυος όταν σε εκείνη την ετ.δεν κάθισα καθόλου σπίτι ήταν άρρωστος ο μπαμπάς μου και μπαινοβγαίνει στο νοσοκ.και για αυτό είχα κάνει την εξωσωμ τότε να προλάβω να μείνω έγκυος να του χαρίσω ένα εγγονάκι.ειχα κάνει την πρώτη πριν 5 μήνες είχε αποτύχει κ είχα πει θα περιμένω αλλά μετά αρρώστησε ο μπαμπάς κ έκανα μου.αν πήγα για χοριακη και μου λένε είσαι έγκυος δεν το πίστευα.. Δεν το είχα καθόλου στο νου μου κ έμεινα..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

Ακριβώς αυτό...Εγώ έμεινα έγκυος όταν σε εκείνη την ετ.δεν κάθισα καθόλου σπίτι ήταν άρρωστος ο μπαμπάς μου και μπαινοβγαίνει στο νοσοκ.και για αυτό είχα κάνει την εξωσωμ τότε να προλάβω να μείνω έγκυος να του χαρίσω ένα εγγονάκι.ειχα κάνει την πρώτη πριν 5 μήνες είχε αποτύχει κ είχα πει θα περιμένω αλλά μετά αρρώστησε ο μπαμπάς κ έκανα μου.αν πήγα για χοριακη και μου λένε είσαι έγκυος δεν το πίστευα.. Δεν το είχα καθόλου στο νου μου κ έμεινα..

Πόσο κουράγιο μου δινει να διαβάζω τέτοια μηνύματα! Πάντως σήμερα νιώθω αρκετα κουρασμένη ψυχολογικά.. Επίσης αν δεν έχει πετύχει, ξέρω πως η δεύτερη στην καλύτερη όλων θα γίνει σε νοσοκομείο.. Κ θα αργήσει κιόλας.. Δλδ δν έχω να αντιμετωπίσω μόνο μια αποτυχημενη προσπάθεια αλλά κ το ακόμα πιο δύσκολο μετά.. Όχι όχι.. Η θετική έκβαση είναι η μόνη λύση.. Δν το διαπραγματευομαι! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγγελίνα είπε:

Πόσο κουράγιο μου δινει να διαβάζω τέτοια μηνύματα! Πάντως σήμερα νιώθω αρκετα κουρασμένη ψυχολογικά.. Επίσης αν δεν έχει πετύχει, ξέρω πως η δεύτερη στην καλύτερη όλων θα γίνει σε νοσοκομείο.. Κ θα αργήσει κιόλας.. Δλδ δν έχω να αντιμετωπίσω μόνο μια αποτυχημενη προσπάθεια αλλά κ το ακόμα πιο δύσκολο μετά.. Όχι όχι.. Η θετική έκβαση είναι η μόνη λύση.. Δν το διαπραγματευομαι! 

Ναι κορίτσι μου.. σκέψου μόνο θετικά...Δεν βοηθάει η αρνητική σκέψη...!!!@Είναι ακόμα πιο δύσκολο γτ ετυχες κ στην καραντίνα που δεν μπορείς να πας κ μια βολτα να πιεις ενα καφε..για αυτό είσαι επί 10 πιο μαχητρια...να ξέρεις ότι σε σκεφτόμαστε όλα τα κορίτσια εδώ μέσα κ σε σου στέλνουμε όλη μας τη θετική σκέψη!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...