Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Ydroxoos76 είπε:

Λοιπόν εγώ ξεκίνησα στο Λητώ. Πήγαμε εξαρχής με δωρεά ωαρίων. Τότε ήμουν 43 χρόνων. Δεν ξέρω πραγματικά τι έγινε ίσως να μη μου ταίριαξε η δότρια ίσως ο κύκλος της να ήταν χάλια αλλά το αποτέλεσμα είναι ότι αποτύχαμε τρεις φορές.

Την πρώτη φορά μεταφέραμε δύο έμβρυα τριών ημερών και πήρα χοριακή στις 12 μέρες 42,2 βιοχημική κύηση γιατί μετά έπεσε.

Τη δεύτερη φορά μεταφέραμε πάλι δύο έμβρυα τριών ημερών και πήρα χοριακή στις 11 μέρες 38,8 πάλι βιοχημική γιατί μετά έπεσε.

Την τρίτη φορά τα ξεπάγωσα και τα έκανα βλαστοκύστες και τα έβαλα και πήρα στις 9 μέρες χοριακη 5,26.

Πριν ξεκινήσω όλο το ταξίδι των εξωσωματικών στα 42 λίγο πριν τα Χριστούγεννα και μετά από μία υστεροσκόπηση τον Οκτώβριο έμεινα έγκυος από φυσική σύλληψη αλλά έφτασα 6η εβδομάδα και δεν άκουσα ποτέ καρδιά παλινδρόμησε....

Ότι άλλο θες εδώ είμαι... Πάντως μη χάνεις το κουράγιο σου όλες αργά ή γρήγορα τα καταφέρνουν.

Εμενα ο γιατρός λέει δεν είναι βιοχημικη αλλά κανονικη εγκυμοσύνη κ του εκανε εντύπωση πού δεν μηδενισε.. Δυστυχώς μου είπε πάλι χοριακη αν κ το θέμα είναι λήξαν  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσια μου! Τί κανετε;

Αν θυμαμαι καλα @athinaida μας ειχες τη χοριακη σου χτες; Ευχομαι κοριτσι μου να εχουν παει ολα καλα! 

@geozakεσυ κοριτσι μου ειχες νεοτερα απο το γιατρο σου;

Καλη συνεχεια σε ολες κοριτσια και καλη δυναμη, σε οποιο σταδιο αυτης της διαδικασιας και αν βρισκεται η καθεμια.


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Γεια σας κοριτσια μου! Τί κανετε;

Αν θυμαμαι καλα @athinaida μας ειχες τη χοριακη σου χτες; Ευχομαι κοριτσι μου να εχουν παει ολα καλα! 

@geozakεσυ κοριτσι μου ειχες νεοτερα απο το γιατρο σου;

Καλη συνεχεια σε ολες κοριτσια και καλη δυναμη, σε οποιο σταδιο αυτης της διαδικασιας και αν βρισκεται η καθεμια.

Μηδενισε η χοριακη..σε λιγες μερες εχω ραντεβού με νεο γιατρό..ΓΕΝΝΕΣΙΣ ....κ θα σκεφτούμε....

Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2020 at 7:18 ΜΜ, geozak είπε:

Εμενα ο γιατρός λέει δεν είναι βιοχημικη αλλά κανονικη εγκυμοσύνη κ του εκανε εντύπωση πού δεν μηδενισε.. Δυστυχώς μου είπε πάλι χοριακη αν κ το θέμα είναι λήξαν  

Βιοχημική είναι η κύηση που διαπιστώνεται μόνο από χοριακη...η άλλη είναι παλλινδρομη ( με υπέρηχο). Κανονικές κυήσεις είναι κ οι δυο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, geozak said:

Μηδενισε η χοριακη..σε λιγες μερες εχω ραντεβού με νεο γιατρό..ΓΕΝΝΕΣΙΣ ....κ θα σκεφτούμε....

Καλη αρχη με νεο γιατρο και νεα δεδομενα!!! Απειρη θετικη ενεργεια κοριτσι μου!!! Το οτι εγινε εμφυτευση ειναι παρα πολυ θετικο!!! Κραταμε αυτο και παμε μπροστα!

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Υβόννη είπε:

Γεια σας κοριτσια μου! Τί κανετε;

Αν θυμαμαι καλα @athinaida μας ειχες τη χοριακη σου χτες; Ευχομαι κοριτσι μου να εχουν παει ολα καλα! 

Καλησπέρα, να είσαι καλά Υβόννη που με σκέφτηκες...

Ναι, εχθές έκανα β χοριακη...

Κουλούρα κορίτσια...

είχα πάρει την κρυάδα από το Σάββατο που είχα κάνει ένα τεστ φαρμακείου...

Τώρα μαζεύουμε τα κομμάτια μας... Θα δούμε και τον γιατρό τις επόμενες μέρες για μια διεξοδική συζήτηση.... 

Πολλά με τριβελιζουν κορίτσια... τι να πήγε λάθος... τόσοι  παράγοντες...

Σκεφτόμαστε να επισκεφτούμε και δεύτερο γιατρο να πάρουμε δεύτερη άποψη... ( Αν έχετε κάποιον να μου προτείνετε, στειλτε μου μήνυμα). Δεν είναι ότι δεν εμπιστευόμαστε τον  δικο μας, μέχρι τώρα είναι άψογος απλά νιώθουμε οτι ο χρόνος μας σωνεται... Είμαι και μεγαλοκοπελα :)

Τι να πω...

Δοξάζω τον Θεό που έχω τουλάχιστον ένα εξαιρετικό σύντροφο κι έχουμε σύμπνοια στα δύσκολα...

Δεν θα το βάλουμε κάτω, όπως και να έχει!

Εύχομαι τα καλύτερα για όλες μας!! 

Εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε!!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, athinaida said:

Καλησπέρα, να είσαι καλά Υβόννη που με σκέφτηκες...

Ναι, εχθές έκανα β χοριακη...

Κουλούρα κορίτσια...

είχα πάρει την κρυάδα από το Σάββατο που είχα κάνει ένα τεστ φαρμακείου...

Τώρα μαζεύουμε τα κομμάτια μας... Θα δούμε και τον γιατρό τις επόμενες μέρες για μια διεξοδική συζήτηση.... 

Πολλά με τριβελιζουν κορίτσια... τι να πήγε λάθος... τόσοι  παράγοντες...

Σκεφτόμαστε να επισκεφτούμε και δεύτερο γιατρο να πάρουμε δεύτερη άποψη... ( Αν έχετε κάποιον να μου προτείνετε, στειλτε μου μήνυμα). Δεν είναι ότι δεν εμπιστευόμαστε τον  δικο μας, μέχρι τώρα είναι άψογος απλά νιώθουμε οτι ο χρόνος μας σωνεται... Είμαι και μεγαλοκοπελα :)

Τι να πω...

Δοξάζω τον Θεό που έχω τουλάχιστον ένα εξαιρετικό σύντροφο κι έχουμε σύμπνοια στα δύσκολα...

Δεν θα το βάλουμε κάτω, όπως και να έχει!

Εύχομαι τα καλύτερα για όλες μας!! 

Εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε!!

Κοριτσακι μου λυπαμαι παρα πολυ ειλικρινα...Ευχομαι συντομα να μαζεψεις τα κομματια σου  οπως λες και να ξεκινησεις νεα προσπαθεια με νεα δεδομενα!!

Αυτο πυ λες με το συντροφο ειναι το πιο σημαντικο να ξερεις....Απο κει ξεκινα η οικογενεια. Δεν ειναι τοσο δεδομενο οσο νομιζουμε...

Φυσικα δε θα το βαλεις κατω και μην ακουω για ηλικιες! Η Μενεγακη καλυτερη ειναι; Φυσικα και οχι χαχαχαχα!!! Εφοσον ολες μας ειμαστε κοριτσια εξωσωματικης, ετσι και αλλιως ξεγελαμε τη φυση. 

Δυστυχως εγω ειμαι Γερμανια και δεν εχω να συστησω κατι στην Ελλαδα. Ειχα παρει βεβαια μια γνωμη και απο Ελλαδα και μου φανηκε καλος αλλα τελικα αποφασισαμε να την κανουμε εδω. Αν θες σου λεω με πμ ποιος ηταν ο γιατρος. Βεβαια να σου πω αν ο γιατρος σου ειναι τοσο αψογος οσο λες και κυριως νιωθεις, ισως ηταν ατυχια τωρα. Η γυναικολογος εδω ειχε πει οτι τον τελευταιο λογο τον εχει η φυση. Ισως ετυχε τωρα και δνε ειναι θεμα γιατρου. Θα δεις τωρα τί θα σας πει και βλεπεςι την επομενη σου κινηση.

ΕΙμαι εδω για οτι χρειαστεις!!

Φιλακια κοριτσι μου!

 

  • Μου αρέσει 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Υβόννη είπε:

Κοριτσακι μου λυπαμαι παρα πολυ ειλικρινα...Ευχομαι συντομα να μαζεψεις τα κομματια σου  οπως λες και να ξεκινησεις νεα προσπαθεια με νεα δεδομενα!!

Αυτο πυ λες με το συντροφο ειναι το πιο σημαντικο να ξερεις....Απο κει ξεκινα η οικογενεια. Δεν ειναι τοσο δεδομενο οσο νομιζουμε...

Φυσικα δε θα το βαλεις κατω και μην ακουω για ηλικιες! Η Μενεγακη καλυτερη ειναι; Φυσικα και οχι χαχαχαχα!!! Εφοσον ολες μας ειμαστε κοριτσια εξωσωματικης, ετσι και αλλιως ξεγελαμε τη φυση. 

Δυστυχως εγω ειμαι Γερμανια και δεν εχω να συστησω κατι στην Ελλαδα. Ειχα παρει βεβαια μια γνωμη και απο Ελλαδα και μου φανηκε καλος αλλα τελικα αποφασισαμε να την κανουμε εδω. Αν θες σου λεω με πμ ποιος ηταν ο γιατρος. Βεβαια να σου πω αν ο γιατρος σου ειναι τοσο αψογος οσο λες και κυριως νιωθεις, ισως ηταν ατυχια τωρα. Η γυναικολογος εδω ειχε πει οτι τον τελευταιο λογο τον εχει η φυση. Ισως ετυχε τωρα και δνε ειναι θεμα γιατρου. Θα δεις τωρα τί θα σας πει και βλεπεςι την επομενη σου κινηση.

ΕΙμαι εδω για οτι χρειαστεις!!

Φιλακια κοριτσι μου!

 

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου για τα καλά σου λόγια και για το κουράγιο....

Είναι εξαιρετικό αυτό που συμβαίνει εδώ στο φόρουμ, βρίσκουμε τόση αγαπη, τόση υποστήριξη, άγνωστες μεταξύ μας, αλλά συμποναμε τοσο η μία την άλλη!! 

Να σε έχει η Παναγία υπό την σκέπη Της!

Εσύ πως είσαι? Πότε πας για υπέρηχο??

Link to comment
Share on other sites

Just now, athinaida said:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου για τα καλά σου λόγια και για το κουράγιο....

Είναι εξαιρετικό αυτό που συμβαίνει εδώ στο φόρουμ, βρίσκουμε τόση αγαπη, τόση υποστήριξη, άγνωστες μεταξύ μας, αλλά συμποναμε τοσο η μία την άλλη!! 

Να σε έχει η Παναγία υπό την σκέπη Της!

Εσύ πως είσαι? Πότε πας για υπέρηχο??

Ειναι υπεροχο το φορουμ οντως...Μονο εμεις καταλαβαινουμε καλα η μια την αλλη...Ειτε μικρο ειτε μεγαλο αγωνα, ολες εχουμε δωσει εναν αγωνα και αυτο μας ενωνει νομιζω!

Κι εσενα να σε εχει καλα η Παναγιτσα και να φωτισει το γιατρο σου κοριτσι μου! Ειμαι σιγουρη θα παει καλα αλλα τωρα παρε το χρονο σου να ηρεμησεις. Να μας πεις νεα οταν τα πεις με το γιατρο σου!

Εγω παω Τριτη για υπερηχο και εχω αγωνια να ειναι ολα καλα. Δεν περνανε οι μερες ως συνηθως!

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2020 at 5:17 ΜΜ, Ydroxoos76 είπε:

Λοιπόν εγώ ξεκίνησα στο Λητώ. Πήγαμε εξαρχής με δωρεά ωαρίων. Τότε ήμουν 43 χρόνων. Δεν ξέρω πραγματικά τι έγινε ίσως να μη μου ταίριαξε η δότρια ίσως ο κύκλος της να ήταν χάλια αλλά το αποτέλεσμα είναι ότι αποτύχαμε τρεις φορές.

Την πρώτη φορά μεταφέραμε δύο έμβρυα τριών ημερών και πήρα χοριακή στις 12 μέρες 42,2 βιοχημική κύηση γιατί μετά έπεσε.

Τη δεύτερη φορά μεταφέραμε πάλι δύο έμβρυα τριών ημερών και πήρα χοριακή στις 11 μέρες 38,8 πάλι βιοχημική γιατί μετά έπεσε.

 

Να σε ρωτήσω αν επιτρέπεται. Γιατί αφού πήγες με δότρια δεν περιμένατε να γίνουν βλαστοκυστες? Δεν έβγαλε πολλά ωάρια η δότρια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Manoulitsa75 είπε:

Να σε ρωτήσω αν επιτρέπεται. Γιατί αφού πήγες με δότρια δεν περιμένατε να γίνουν βλαστοκυστες? Δεν έβγαλε πολλά ωάρια η δότρια?

Έλα μου ντε!! Πολύ καλή απορία..... Ήταν επιλογή του γιατρού.... εγώ ήμουν εντελώς άσχετη τότε από τα πάντα σε ότι αφορά την εξωσωματική..... Μπήκα εδώ μέσα και ξεστραβωθηκα μετά από μήνες....

Link to comment
Share on other sites

Υβόννη σημερα πας για υπέρηχο, έτσι δεν είναι??

Με το  καλό κοπελα μου!!

Να μας πεις νέα σου!!

Αλήθεια, πως τα πάτε εκεί με τον κορωνοιο??

Εγώ ακόμη δεν έχω πάει στο γιατρό... Τώρα με αυτή την κατάσταση, θα αργήσουμε να πάμε... Μένουμε σπίτι!!

Δεν πειράζει, ας παραμείνουμε υγιείς μέσα σε αυτό τον χαμό κι ας πάνε πιο πίσω τα σχέδια μας για μωράκι...

Υβόννη μου να προσέχεις!!

Εσύ τι κάνεις? Μπορεί να εργάζεσαι από το σπίτι??

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, athinaida said:

Υβόννη σημερα πας για υπέρηχο, έτσι δεν είναι??

Με το  καλό κοπελα μου!!

Να μας πεις νέα σου!!

Αλήθεια, πως τα πάτε εκεί με τον κορωνοιο??

Εγώ ακόμη δεν έχω πάει στο γιατρό... Τώρα με αυτή την κατάσταση, θα αργήσουμε να πάμε... Μένουμε σπίτι!!

Δεν πειράζει, ας παραμείνουμε υγιείς μέσα σε αυτό τον χαμό κι ας πάνε πιο πίσω τα σχέδια μας για μωράκι...

Υβόννη μου να προσέχεις!!

Εσύ τι κάνεις? Μπορεί να εργάζεσαι από το σπίτι??

Κοριτσακι μου ευχαριστω πολυ που με σκεφτηκες! Ειλικρινα δεν εχω λογια!

Πηγαμε χτες στη γυναικολογο μου και σημερα ηταν ο υπερηχος στο κεντρο εξωσωματικης, στο οποιο δε θα ξαναπαμε πλεον. Λογω ιου ομως επειδη το κεντρο θελει μετρο μου εκαναν χτες τον υπερηχο και το ειδαμε!!!! Ειναι 7.1χιλιοστα χαχαχα κοτζαμ παλικαρος! Τωρα θα παμε σε 4 βδομαδες παλι...Αλλα συστηματα εδω τί να πεις...

Κι εδω κοριτσι μου κλεισμενοι σπιτι ειμαστε και ευτυχως δουλευω απο το σπιτι γιατι φοβαμαι να παιρνω το μετρο...Η γιατρος ειπε να μην ανησυχω και να κολλησω δεν ειναι επικινδυνο, αλλα δεν ξερω αν το λενε για να ηρεμησεις ή οντως ισχυει...Παντως εχω αγχος με ολα αυτα και ξερω τωρα πρεπει να ειμαι ηρεμη αλλα δε γινεται...Εκλεισαν και τα συνορα και σκεφτομαι αν με χρειαστουν οι δικοι μου Ελλαδα τί θα γινει;

Δεν πειραζει κοριτσι μου ας αργησετε για το γιατρο, αρκει να ειστε ασφαλεις. Οτι διαδικασια και να ξεκινησετε θελει ηρεμια και τωρα ηρεμια κανεις δεν εχει...Κυριως γινεται ενας χαμος και στα φαρμακεια και σε ολα. Θεμα χρονου ειναι μονο! Απολαυσε τον αντρουλη σου τωρα στο σπιτακι σας και ισως αυτη η ηρεμια χωρις το τρεξιμο ειναι το τυχερο σας!! Κι εμεις Χριστουγεννα κατσαμε 14 μερες τα δυο μας και τελικα βγηκε σε καλο!!

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Υβόννη, χαίρομαι με τα νέα σου!!

Δόξα τω θεώ, όλα καλά λοιπόν!!

Ένα-ένα βήμα, την φορά!!

Όλοι κάνουμε υπομονή....

Τι να πω... Οι καταστάσεις που ζούμε είναι πρωτόγνωρες...

Στους γονείς σου βάλε καμία φωνή να τους τρομάξεις για να συμμαζευτουν μέσα... 

Κι εγώ στην μητέρα μου τα ίδια λέω... Να κάτσει στα αυγά της γιατί αν πάθει το οτιδήποτε θα είναι μόνη της...

Κι ας είμαι κοντά... 

Τώρα δεν είναι περνάς ούτε από έξω από τα νοσοκομεία...

Ο Θεός να μας βοηθήσει...

Φιλιά πολλά... Μείνε στο σπίτι και προσπάθησε όσο το δυνατόν να είσαι ηρεμη... 

Τώρα πρέπει να σκέφτεσαι και το φασολάκι σου!! 

Φιλιά πολλά!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλό μήνα σε όλες και από εμένα...νέα στον ιστοχώρο! Σας χαιρετώ μια μια και εύχομαι τα καλύτερα για όλες!:wub:

Ψάχνω, διαβάζω και τελικά μου κέντρισε το ενδιαφέρον αυτό το φόρουμ... 

Λοιπόν, μόλις χθες έκανα την πρώτη μου εμβρυομεταφορά (3 μορίδια) είναι η πρώτη προσπάθεια αλλά είχα και άλλες 3 με φυσικό κύκλο όπου στη πρώτη ήταν κυστικό και δεν υπήρχε ωάριο και τις άλλες δύο απλά δεν το πρόλαβαν (πολλά νεύρα τότε και αλλάξαμε γιατρό και κλινική). Με πήραν πριν λίγο από την κλινική και μου είπαν ότι δυστυχώς τα άλλα 3 που είχαμε δεν έγιναν βλαστοκύστες, δεν προχώρησαν οπότε δεν έχουμε τίποτα να καταψύξουμε δυστυχώς.... :-(

Είμαι προβληματισμένη γιατί δεν είμαι και μικρούλα (38 και κάτι) και νιώθω τον χρόνο να τρέχει σαν νερό.

 

Τα φιλιά μου σε όλες!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...