Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, natassaki2006 είπε:

κοριτσακι μου...μην στεναχωριεσαι....!!ξερω πως νιωθεις...το καταλαβαινω...!!!παρε το χρονο σου..το χρειαζεσαι για να το χωνεψεις!!!ειμαι εδω αν χρειαστεις οτιδηποτε...θα σε σκεφτομαι..

ευτυχώς που ειμαι τουλάχιστον δυναμική....το βλέπω απλο γιατι ημουν προετοιμασμένη...2 μερες τωρα το διαπίστωσα ...το σώμα  μου θα μιλήσει ...εχω μείνει έγκυος και φυσιολογικα 3 φορες ....Δεν πειράζει υγεία και επιμονή και υπομονή ....

17 ώρες πρίν, Υβόννη είπε:

Με το καλο κοριτσακι μου να παει τελεια η επομενη ετ!!!!!! Σου στελνω ολη μου τη θετικη ενεργεια!!!!!

Υβόννη τι εγινε πηγες στο γιατρο;;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

27 minutes ago, xrusa1 said:

ακόμη κορίτσια θα πάρω τηλ όπου να Ναι και θα μάθω...υπομονή φοβάμαι δε ξερω

κορίτσια αρνητικο

Καλη μου Χρυσα, δεν ξερω τί να πω...Θελω να σου πω να μη στεναχωριεσαι αλλα ξερω δε γινεται...Ειμαι σιγουρη θα πετυχεις απλα μακαρι να ηταν τωρα να τελειωνε η ανηφορα σου...Εισαι μονη σου τωρα; Ελπιζω να ειναι καποιος μαζι σου εκτος αν θες αν εισαι μονη σου. Σου στελνω απειρη αισιοδοξια και δυναμη, θα σε εχω στην προσευχη μου το υποσχομαι και αν μπορω να κανω κατι εστω και απο εδω να μου πεις.  Ευχομαι να ξεσπασεις σημερα να το βγαλεις απο μεσα σου και συντομα να ξεκινας ξανα δυναμικα! Ειμαι σιγουρη θα πανε ολα καλα, δε θα σε αφησει ο Θεος κοριτσι μου

 

  • Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Καλη μου Χρυσα, δεν ξερω τί να πω...Θελω να σου πω να μη στεναχωριεσαι αλλα ξερω δε γινεται...Ειμαι σιγουρη θα πετυχεις απλα μακαρι να ηταν τωρα να τελειωνε η ανηφορα σου...Εισαι μονη σου τωρα; Ελπιζω να ειναι καποιος μαζι σου εκτος αν θες αν εισαι μονη σου. Σου στελνω απειρη αισιοδοξια και δυναμη, θα σε εχω στην προσευχη μου το υποσχομαι και αν μπορω να κανω κατι εστω και απο εδω να μου πεις.  Ευχομαι να ξεσπασεις σημερα να το βγαλεις απο μεσα σου και συντομα να ξεκινας ξανα δυναμικα! Ειμαι σιγουρη θα πανε ολα καλα, δε θα σε αφησει ο Θεος κοριτσι μου

 

υβοννη  μου εσυ τι εκανες???

Link to comment
Share on other sites

Just now, xrusa1 said:

ευτυχώς που ειμαι τουλάχιστον δυναμική....το βλέπω απλο γιατι ημουν προετοιμασμένη...2 μερες τωρα το διαπίστωσα ...το σώμα  μου θα μιλήσει ...εχω μείνει έγκυος και φυσιολογικα 3 φορες ....Δεν πειράζει υγεία και επιμονή και υπομονή ....

Υβόννη τι εγινε πηγες στο γιατρο;;;;

Σε θαυμαζω Χρυσα μου που εισαι δυναμικη και με συγκινεις που μεσα στη δικη σου τωρα ανταρα σκεφτεσαι κι εμενα. Υγεια να εχουμε οπως λες, ομαδα με τον αντρουλη σου και θα πανε ολα καλα!!

Just now, natassaki2006 said:

υβοννη  μου εσυ τι εκανες???

Κοριτσια μου τωρα εμπαινα να σας γραψω  αλλα ειδα τα νεα της Χρυσας μας και απαντησα πρωτα εκει....

Η χοριακη εδω ανεβηκε πολυ και τωρα 17 Μαρτιου πρωτος υπερηχος! Σας ευχαριστω ολες για τη στηριξη τοσες μερες.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Σε θαυμαζω Χρυσα μου που εισαι δυναμικη και με συγκινεις που μεσα στη δικη σου τωρα ανταρα σκεφτεσαι κι εμενα. Υγεια να εχουμε οπως λες, ομαδα με τον αντρουλη σου και θα πανε ολα καλα!!

Κοριτσια μου τωρα εμπαινα να σας γραψω  αλλα ειδα τα νεα της Χρυσας μας και απαντησα πρωτα εκει....

Η χοριακη εδω ανεβηκε πολυ και τωρα 17 Μαρτιου πρωτος υπερηχος! Σας ευχαριστω ολες για τη στηριξη τοσες μερες.

το ηξερα κοριτσακι μου!!!!συγχαρητηριααααααα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, natassaki2006 said:

το ηξερα κοριτσακι μου!!!!συγχαρητηριααααααα!!!

Ευχαριστω κοριτσακι μου! Για ολα!

Θα παμε τελευταια φορα στο κεντρο εξωσωματικης για τον υπερηχο και μετα στη γυναικολογο μου. Εδω στη Γερμανια μετα τον πρωτο υπερηχο φευγεις απο το κεντρο εξωσωματικης. Ειπαν και τωρα μπορουμε να φυγουμε αλλα να σου πω τωρα προτιμω εκει που τους ξερω.

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, athinaida είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!

Χρύσα, καλή επιτυχία αύριο!! Με μια τριψήφια χοριακη εύχομαι!!

Υβοννη, εσύ αύριο πας για επαναληπτική χοριακη??

Francy, που είσαι? Πως τα περνάς?? Κανένα σύμπτωμα, κάτι αξιόλογο?? Εγώ τιποτα.... ..Βουνό μου φαίνονται οι μέρες... Δεν κυλούν με τίποτα.... Και μέχρι την Δευτέρα αιώνας θα είναι....

Ραφαέλα χάρηκα πολυ που σε βρήκα εδώ και διάβασα τα υπέροχα νέα σου!! Με το καλό, κοπέλα μου, αξίζεις τα καλύτερα!! 

Φιλιά κορίτσια!! Θα τα ξαναπούμε!!

Ολα καλά θα πάνε θα το δεις..Η Δευτερα κοντα ειναι υπομονη κ πίστη κ θα δεις που θα ειναι κατηφορα!:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, xrusa1 είπε:

ακόμη κορίτσια θα πάρω τηλ όπου να Ναι και θα μάθω...υπομονή φοβάμαι δε ξερω

κορίτσια αρνητικο

Χρύσα μου, κρατά γερα...

Είσαι δυναμική όπως βλέπω, πάρε ομως τον χρόνο σου, δες τον γιατρό σου και συζητηστε τι πρέπει να γίνει από εδώ και πέρα...

Πίστη στο όνειρο, κοπέλα μου, μην απελπίζεσαι!! Φιλιά πολλά!!

1 ώρα πρίν, Υβόννη είπε:

Η χοριακη εδω ανεβηκε πολυ και τωρα 17 Μαρτιου πρωτος υπερηχος! Σας ευχαριστω ολες για τη στηριξη τοσες μερες.

Υβόννη, μπράβο, ωραία νέα!! Με το καλό να ακούσεις την καρδούλα στον υπέρηχο!!

Κορίτσια, σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές, τις προσευχές και την θετική ενέργεια που μου στέλνετε!!

Να σας έχει ο Θεός καλά!

Δεν ξέρετε τι δύναμη παίρνω!!

Φιλιά πολλά, θα τα ξαναπούμε!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια! Εγώ είμαι στην αναμονή, Παρασκευή θα κάνω χοριακη. Μέχρι τότε, αγωνιώ όπως όλες, μια μέρα έμεινε και θα τελειώσει η αγωνία!

On 1/3/2020 at 8:48 ΜΜ, athinaida είπε:

Βρε κορίτσια είχε κάνει ovitrelle η κοπέλα, δεν είναι εντελώς φυσικός ο κυκλος να σπάσει όποτε θέλει το ωοθυλακιο...

Τι να πω, δεν γνωρίζω... Ένα χρόνο έκανα ωοληψιες κάθε μήνα, με διεγέρσεις και χωρίς( πάντα ομως με ovitrelle)... ούτε μια φορά δεν είχαμε χάσει ωάριο... Αλλά ίσως πάλι να είναι θέμα οργανισμού...

Σε κάθε περίπτωση, κρατησε το θετικό ότι έχεις πετύχει εγκυμοσυνη, δεν είναι δεδομένο, να ξέρεις....

Από εκεί και πέρα πρέπει να εχεις εμπιστοσύνη στον γιατρό σου! Μην διστάσεις να πας κι αλλού, αν την έχεις χάσει... Εύχομαι σύντομα να τελειώσει η περιπέτεια σου !!

Αντε, καλή σαρακοστή κορίτσια!!!! Μακάρι  αυτό  το  Πάσχα να  μας βρει  όλες  έγκυες!!!

Υ.γ Σήμερα δεν έχω αναγουλες!! 

 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Υβόννη είπε:

Καλη μου Χρυσα, δεν ξερω τί να πω...Θελω να σου πω να μη στεναχωριεσαι αλλα ξερω δε γινεται...Ειμαι σιγουρη θα πετυχεις απλα μακαρι να ηταν τωρα να τελειωνε η ανηφορα σου...Εισαι μονη σου τωρα; Ελπιζω να ειναι καποιος μαζι σου εκτος αν θες αν εισαι μονη σου. Σου στελνω απειρη αισιοδοξια και δυναμη, θα σε εχω στην προσευχη μου το υποσχομαι και αν μπορω να κανω κατι εστω και απο εδω να μου πεις.  Ευχομαι να ξεσπασεις σημερα να το βγαλεις απο μεσα σου και συντομα να ξεκινας ξανα δυναμικα! Ειμαι σιγουρη θα πανε ολα καλα, δε θα σε αφησει ο Θεος κοριτσι μου

 

Καλημέρα Υβόννη θες να σου πω μια χαρα το πήρα ημουν προετοιμασμένη...δε ξέρω πίστευα ολες τις μερες με αυτά που είχα οτι κάποιο εχει κάτσει από τα τρία αλλα τίποτα.... οι 2 μερες οι Τελευταίες την ψιλιαστικα ....με πήρε τηλ ο γιατρός μου και μου είπε μην πέφτεις ειμαστε κοντα στην επιτυχία...θα τα καταφέρουμε ειχαμε καλύτερες ενδείξεις αυτη τη φορά δεν το περιμενε μου είπε αλλά δεν πειράζει...και κάτι αλλο θελω όποια διαβάζει την ανάρτηση μου να μου πει τη γνώμη της δεκτή....δεν εχω κάνει γαμο ειμαι αρραβανιασμενη και λεω χθες στον Άντρα μου να κάνουμε ένα γάμο μεταξύ μας να πάρουμε την ευλογία ....δε ξέρω κορίτσια πιστεύω πολύ σε αυτό και τρωγομαι καιρο τωρα οτι πρέπει να γίνει ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Francy είπε:

Γειά σας κορίτσια! Εγώ είμαι στην αναμονή, Παρασκευή θα κάνω χοριακη. Μέχρι τότε, αγωνιώ όπως όλες, μια μέρα έμεινε και θα τελειώσει η αγωνία!

 

Francy, με το καλό κοπέλα μου αυριο, να μας δώσεις ευχάριστα νέα!!

Μια τριψήφια χοριακη σου εύχομαι!! 

Φιλιά... 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Υβόννη είπε:

Σε θαυμαζω Χρυσα μου που εισαι δυναμικη και με συγκινεις που μεσα στη δικη σου τωρα ανταρα σκεφτεσαι κι εμενα. Υγεια να εχουμε οπως λες, ομαδα με τον αντρουλη σου και θα πανε ολα καλα!!

Κοριτσια μου τωρα εμπαινα να σας γραψω  αλλα ειδα τα νεα της Χρυσας μας και απαντησα πρωτα εκει....

Η χοριακη εδω ανεβηκε πολυ και τωρα 17 Μαρτιου πρωτος υπερηχος! Σας ευχαριστω ολες για τη στηριξη τοσες μερες.

Υβόννη εχω πολυ πεισμα και ειμαι πιο δυναμική ακομη θα επιμείνω...σκέψου χθες ολη μερα ημουν στα καταστήματα του Ρεθύμνου για ψώνια τι να σου πω ....εγω πάω ανάποδα χα χα χα εσύ να προσέχεις πολύ να μαθαίνουμε πως πας και εδώ θα είμαστε ολες παρεούλα...ολες λιγο πολυ έχουμε τις ιστορίες μας τις δυσκολίες μας ...δεν πειράζει φαινεται εμενα ο θεος με βλέπει ότι αντέχω και μου δίνει βάσανα ....αν και 39 πλέον τελειώνουν τα περιθώρια μου...

Link to comment
Share on other sites

Just now, xrusa1 είπε:

Υβόννη εχω πολυ πεισμα και ειμαι πιο δυναμική ακομη θα επιμείνω...σκέψου χθες ολη μερα ημουν στα καταστήματα του Ρεθύμνου για ψώνια τι να σου πω ....εγω πάω ανάποδα χα χα χα εσύ να προσέχεις πολύ να μαθαίνουμε πως πας και εδώ θα είμαστε ολες παρεούλα...ολες λιγο πολυ έχουμε τις ιστορίες μας τις δυσκολίες μας ...δεν πειράζει φαινεται εμενα ο θεος με βλέπει ότι αντέχω και μου δίνει βάσανα ....αν και 39 πλέον τελειώνουν τα περιθώρια μου...

Καλημέρα Χρύσα μ...Τώρα διάβασα τα νέα σ....εγω δεν θα σ πω λυπάμαι ...εγω θα σ πω πάμε μπροστά .....χαορομαι που είσαι δυνατή...αυτό θα σε ανταμείψει...

κ ναι να κάνεις γάμο κ να πάρεις κ την ζωμω της Παναγίας να την φοράς αφού πιστεύεις τόσο.( κ γω την φοραω)

μπράβο για την στάση σ ..μπράβο....ΘΑ ΝΙΚΉΣΕΙΣ ΕΙΣΑΙ ΚΟΝΤΑ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Καλημέρα Χρύσα μ...Τώρα διάβασα τα νέα σ....εγω δεν θα σ πω λυπάμαι ...εγω θα σ πω πάμε μπροστά .....χαορομαι που είσαι δυνατή...αυτό θα σε ανταμείψει...

κ ναι να κάνεις γάμο κ να πάρεις κ την ζωμω της Παναγίας να την φοράς αφού πιστεύεις τόσο.( κ γω την φοραω)

μπράβο για την στάση σ ..μπράβο....ΘΑ ΝΙΚΉΣΕΙΣ ΕΙΣΑΙ ΚΟΝΤΑ

Καλημέρα  ...να σου πω Ευχαριστώ ειναι λίγο....την φοράω την ζωνουλα 1 μήνα τώρα....μου τη στείλανε από το Άγιο Όρος...Είμαι κοντά μου το τόνισε κι ο γιατρός...τι να πω έχω αντοχές φαινεται και τραβάω τοσα ...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, xrusa1 είπε:

Καλημέρα  ...να σου πω Ευχαριστώ ειναι λίγο....την φοράω την ζωνουλα 1 μήνα τώρα....μου τη στείλανε από το Άγιο Όρος...Είμαι κοντά μου το τόνισε κι ο γιατρός...τι να πω έχω αντοχές φαινεται και τραβάω τοσα ...

Τα δύσκολα είναι για τις δυνατές..δηλ για εμάς τις ΓΥΝΑΙΚΕΣ  ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΤΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ. 

οι αντοχές μας είναι αυτές που στο τελος μας φέρνουν το πολυπόθητο. αν δε έχεις κάνεις μια τρύπα στο νερό....

ΜΠΡΑΒΟ  κ πάλι για τη στάση σ...όσο εσύ σηκωνεσαι κ κοιτάς μπροστά διαλύεις τα πάντα στο πέρασμα σ......να το θυμάσαι αυτό....

Φιλάκια πολλά...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...