Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

πρίν από 21 λεπτά , Joka είπε:

Εμενα 2 μερες πριν τη μερα της χοριακης  μ επιασε ολη μερα φοβερος πονοκεφαλος και νομιζα οτι ηταν hangover απο τη ρακι που ειχα κατεβασει το προηγουμενο βραδυ ηταν ομως τελικά σύμπτωμα!!!Καθε φορά είναι κι αλλιώς να ξερεις...

Πριν την χοριακη κατέβασες ρακή;;;; Καλά δεν έχει θέμα κ με το αλκοόλ η γιατρός σου;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Sabie είπε:

@Mareva Συμφωνώ με τα κορίτσια... Κάθε φορά είναι διαφορετική, μη σκέφτεσαι απαισιόδοξα. Εγώ στην πρώτη (παλινδρόμησε) είχα απ' την αρχή ζαλάδες.

Στη δεύτερη (βιοχημική) δεν μπορούσα να αγγίξω το στήθος μου απ' τους πόνους.

Τώρα (που εύχομαι να είναι τελειόμηνη) δεν έχω ΤΙΠΟΤΑ! Αφού πολλές φορές αμφιβάλλω για όσα είδα στους υπερήχους....

Όλα να πάνε καλά σου εύχομαι! Η αγωνία είναι δεδομένη, αλλά μην προσθέτεις και άσχημη ψυχολογία... :)

Ποσο σε ευχαριστώ για το αισιοδοξο μνμ.. Εύχομαι να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη αγκαλια με το θαυματακι σου!!!! Και ναι ισχύει, καθε εγκυμοσύνη ειναι αλλιως.. :)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Για το διάστημα πριν τη χοριακή,εκεί δε μου δόθηκε καμία σχετική οδηγία από τον εξωσωματικο.Και σίγουρα δεν έβλαψε η ρακί.Σε καλό μου βγήκε!;)

 

Εμενα μου έδωσαν γραπτές οδηγίες να αποφευγω το αλκοόλ κ το κάπνισμα το βάψιμο των νυχιών το σεξ χωρίς προφύλαξη το αλάτι κ την ζάχαρη τις μέρες πριν την ετ.κ εμένα δεν μου βγήκε σε κακο:) α αυτά όλα για πριν την ετ δηλαδή όταν άρχισα την προετοιμασία ενδομητρίου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty είπε:

Εμενα μου έδωσαν γραπτές οδηγίες να αποφευγω το αλκοόλ κ το κάπνισμα το βάψιμο των νυχιών το σεξ χωρίς προφύλαξη το αλάτι κ την ζάχαρη τις μέρες πριν την ετ.κ εμένα δεν μου βγήκε σε κακο:)

Εμενα πάλι όχι παρά.μόνο για το σεξ και τη θάλασσα αλλά επειδη εδω ο καθε γιατρός λέει άλλα,μπορω να σου πω οτι επειδη περασα απο 10 εξωσωματικους ο καθενας έλεγε άλλα γενικα,σε πολλά πράγματα,οτιδηποτε μου δοθει ως οδηγια την επιβεβαιωνω βιβλιογραφικα και αν ισχυει την ακολουθώ.Οι περιττες απαγορευσεις κατα τη γνωμη μου δημιουργουν αγχος και κακη ψυχολογια τα οποια είναι κακοι σύμβουλοι για καθε στόχο.

Νυχια εβαψα και τώρα στο πρωτο τριμηνο και μετα τη 10η βδομαδα και μαλλια.Θαλασσα κανονικα και κανει και καλο συμφωνα με τη γιατρο μου.

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Joka είπε:

Εμενα πάλι όχι παρά.μόνο για το σεξ και τη θάλασσα αλλά επειδη εδω ο καθε γιατρός λέει άλλα,οτιδηποτε μου δοθει ως οδηγια την επιβεβαιωνω βιβλιογραφικα και αν ισχυει την ακολουθώ.Οι περιττες απαγορευσεις κατα τη γνωμη δημιουργουν αγχος και κακη ψυχολογια τα οποια είναι κακοι σύμβουλοι για καθε στόχο.Νυχια εβαψα και τώρα στο πρωτο τριμηνο και μετα τη 10η βδομαδα και μαλλια.Θαλασσα κανονικα και κανει και καλο συμφωνα με τη γιατρο μου.

Θεωρώ πως το αλκοόλ δεν είναι περιττή απαγορευση κ σίγουρα θα αναφερεται σε βιβλιογραφίες. Νομίζω ότι ίσως κάποιοι γιατροί να επιτρεπουν ένα κρασάκι μια στο τοσο. Τεσπα δεν τα λέω με κριτική διάθεση απλά αναφέρω τι μου ζητήθηκε εμένα. Εμένα μου ζήτησαν να χάσω κ βάρος που επίσης είναι θεμιτό(εντιτ αν είσαι υπέρβαρος) κ δεν τα κατάφερα. Η θάλασσα αν είναι ζεστή κ καθαρή νομίζω επιτρέπεται ούτως η άλλως από όλους αρκεί να πληθεις κ να αλλάζεις μαγιό με την μια. Ευτυχώς εγώ πήγα μόνο σε εναν εξωσωματικο κ γυναικολόγο δεν έχω τώρα θα πάω σε έναν πρώτη φορά.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα ένα ποτηράκι κρασί μου είπε ο γιατρός μπορώ να το πίνω, αλλά ένα όχι δέκα!

Οδηγίες πριν τη ετ δεν μου είχαν δώσει ούτε για διατροφή ούτε για τίποτα άλλο.

Το τσιγάρο που με βασανίζει μου είπαν να το μειώσω όσο μπορώ..

Και μια που θίξατε το θέμα των νυχιών θα τον ρωτήσω σήμερα γιατί ένα πεντικιούρ το χρειάζομαι. Έχω ένα μήνα να κάνω!

Μαλλιά κάνω μόνο ανταύγειες οπότε σκέφτομαι κατά τα τέλη Αυγούστου που θα έχω ολοκληρώσει το α' τρίμηνο να πάω, θα ρωτήσω βέβαια και τον γιατρό..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sabie είπε:

Κι εμένα ένα ποτηράκι κρασί μου είπε ο γιατρός μπορώ να το πίνω, αλλά ένα όχι δέκα!

Οδηγίες πριν τη ετ δεν μου είχαν δώσει ούτε για διατροφή ούτε για τίποτα άλλο.

Το τσιγάρο που με βασανίζει μου είπαν να το μειώσω όσο μπορώ..

Και μια που θίξατε το θέμα των νυχιών θα τον ρωτήσω σήμερα γιατί ένα πεντικιούρ το χρειάζομαι. Έχω ένα μήνα να κάνω!

Μαλλιά κάνω μόνο ανταύγειες οπότε σκέφτομαι κατά τα τέλη Αυγούστου που θα έχω ολοκληρώσει το α' τρίμηνο να πάω, θα ρωτήσω βέβαια και τον γιατρό..

Γενικώς κάθε τι τοξικό δεν βοηθάει. Αλλά κ η κορτιζόνη που εκκρίνεται όταν είμαστε δυστυχισμένες κ αυτή τοξική είναι. Οπότε για μένα τα ζυγίζεις αφού πάρεις κ μια άποψη στον γιατρό γιατί κάθε περίπτωση είναι κ διαφορετική.

Ας πούμε εμένα δεν μου προκαλεί δυστυχία να μην βάψω την ρίζα(δεν έχω κ λευκά) ούτε να αφήσω το νύχι αβαφτο.κ κάπνισμα το έχω κομμένο κ καφέ δεν μπορώ να πιω με τις αναγουλες. Αλλά το να μην κάνω μπάνιο όλο το καλοκαίρι μου φαίνεται καταθλιπτικό.οποτε θα περιμένω τον υπέρηχο να μιλήσω με γιατρό κ αν αυτός μου πει όλα καλά κ κάνε μπάνια θα ξεκινήσω. Επίσης σήμερα θα παω για λέιζερ προσώπου γιατί έχω τριχουλες κάτω απτό πηγουνι οι οποίες μου προκαλούν καταθλιψη και δεν μπορώ να μείνω στο κερί.αποτι διάβασα είναι οκ αν είναι μόνο στο πρόσωπο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mighty είπε:

Γενικώς κάθε τι τοξικό δεν βοηθάει. Αλλά κ η κορτιζόνη που εκκρίνεται όταν είμαστε δυστυχισμένες κ αυτή τοξική είναι. Οπότε για μένα τα ζυγίζεις αφού πάρεις κ μια άποψη στον γιατρό γιατί κάθε περίπτωση είναι κ διαφορετική.

Ας πούμε εμένα δεν μου προκαλεί δυστυχία να μην βάψω την ρίζα(δεν έχω κ λευκά) ούτε να αφήσω το νύχι αβαφτο.κ κάπνισμα το έχω κομμένο κ καφέ δεν μπορώ να πιω με τις αναγουλες. Αλλά το να μην κάνω μπάνιο όλο το καλοκαίρι μου φαίνεται καταθλιπτικό.οποτε θα περιμένω τον υπέρηχο να μιλήσω με γιατρό κ αν αυτός μου πει όλα καλά κ κάνε μπάνια θα ξεκινήσω. Επίσης σήμερα θα παω για λέιζερ προσώπου γιατί έχω τριχουλες κάτω απτό πηγουνι οι οποίες μου προκαλούν καταθλιψη και δεν μπορώ να μείνω στο κερί.αποτι διάβασα είναι οκ αν είναι μόνο στο πρόσωπο.

Το μαλλί ούτε εμένα με επείγει, αλλά τα νύχια στα πόδια δεν μπορώ καλοκαιριάτικα... Φρικάρω αν είναι απεριποίητα. Στα χέρια δεν με νοιάζει, βάζω απλώς μια διάφανη γυαλιστική βάση και μου είναι αρκετή. Ρώτησα τον γιατρό και μου είπε δεν υπάρχει πρόβλημα και να μην παραμελήσω τον εαυτό μου γιατί θα φτάσει κάποια στιγμή που θα φάω φρίκη!

Καφέ πίνω έναν την ημέρα και αυτόν ντεκαφεϊνέ. Κάτι τριχάκια που έχω κι εγώ στο πηγούνι τα κάνω με κερί, δεν θέλω να κάνω λέιζερ τώρα, είναι δική μου φοβία, δεν ρώτησα τον γιατρό για να είμαι ειλικρινής.

Η θάλασσα δεν μου λείπει και τόσο, ίσως να έχω πείσει τον εαυτό μου υποσυνείδητα, αλλά ακόμα την παλεύω με τη σκέψη ότι δεν θα πάω...

Με το φαγητό έχω λίγο πρόβλημα... Δεν μου κάνει κέφι να φάω τίποτα. Όλα μου φαίνονται μπλιαχ εκτός απ' το ψωμί, το γάλα, τα δημητριακά και το αυγό. Αλλά αυτή δεν είναι μια πλήρης και ισορροπημένη διατροφή....

Σε άλλα νέα....Έκανα τον υπέρηχο, είμαστε 3.3mm, σαν μαυρομάτικο φασόλι!!! Το είδα και να πάλλεται η καρδιά, αλλά δεν ακουγόταν. Ήταν πολύ όμορφο! Απ' το σόι μου θα πήρε....(ξεκινάμε....χαχαχαχαχα)

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Και εμείς είδαμε σήμερα δύο καρδούλες να πάλλονται και δύο σακκουλακια!!!Δεν ακούσαμε όμως τίποτα γιατί δεν ήθελε ο γιατρός να τα ενοχλήσει!

Εγώ έπινα το πολύ ένα καφέ την εβδομάδα και μου πρότεινε γαλλικό ή ελληνικό.Δεν τον ρώτησα όμως αν επιτρέπονται τα αναψυκτικα χωρίς ζάχαρη βέβαια,αλλά τώρα με τη ζέστη το ψάχνω το αναψυκτικό να σας πω την αλήθεια!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Hope girl είπε:

Και εμείς είδαμε σήμερα δύο καρδούλες να πάλλονται και δύο σακκουλακια!!!Δεν ακούσαμε όμως τίποτα γιατί δεν ήθελε ο γιατρός να τα ενοχλήσει!

Εγώ έπινα το πολύ ένα καφέ την εβδομάδα και μου πρότεινε γαλλικό ή ελληνικό.Δεν τον ρώτησα όμως αν επιτρέπονται τα αναψυκτικα χωρίς ζάχαρη βέβαια,αλλά τώρα με τη ζέστη το ψάχνω το αναψυκτικό να σας πω την αλήθεια!

Εμενα δε μου απαγορευσε ουτε αναψυκτικα.1 καφε την ημερα,δε νομιζω να υπαρχει γιατρος που απαγορεύει κι αν υπαρχει,καλο θα ειναι να ενημερωνεται για τις επικαιροποιημενες διεθνεις οδηγιες.

Όταν εισαι στις πρωτες βδομαδες εννοειται οτι τα περισσότερα σε αναγουλιαζουν κι εγω ειχα σταματησει τον καφε αλλα πλεον εχω ελαχιστες αναγουλες και τρωω και πινω σχεδον τα παντα.

Η περιοδος της εγκυμοσυνης ειναι απο μονη της γεματη άγχος,είναι απαραδεκτο να ζεις 9 μηνες με απογορευσεις και τρομοκρατια.

Ανταυγειες και βαφη μετα το α τριμηνο επιτρέπονται σιγουρα οπως και θάλασσα.

  • Μου αρέσει 3

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!!Από χθες είμαι ξανά στο κλαμπ..Έκανα την τέταρτή μου προσπάθεια και τώρα περιμένω να έρθει 27/7 για χοριακή..Εύχομαι σε όλες μας να έρθει το πολυπόθητο ❤️❤️

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, bily είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!Από χθες είμαι ξανά στο κλαμπ..Έκανα την τέταρτή μου προσπάθεια και τώρα περιμένω να έρθει 27/7 για χοριακή..Εύχομαι σε όλες μας να έρθει το πολυπόθητο ❤️❤️

Καλη σου επιτυχια! Εγω περιμενω 20/7 το αποτέλεσμα της 4ης μου προσπάθειας.. Εύχομαι λοιπον να ειμαστε κ οι 2 μαμαδες του μαρτιου 2021!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, bily είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!Από χθες είμαι ξανά στο κλαμπ..Έκανα την τέταρτή μου προσπάθεια και τώρα περιμένω να έρθει 27/7 για χοριακή..Εύχομαι σε όλες μας να έρθει το πολυπόθητο ❤️❤️

Καλή σου επιτυχία κορίτσι μου!!!Να είναι η τελευταία σου αυτή...!!

Just now, Mareva είπε:

Καλη σου επιτυχια! Εγω περιμενω 20/7 το αποτέλεσμα της 4ης μου προσπάθειας.. Εύχομαι λοιπον να ειμαστε κ οι 2 μαμαδες του μαρτιου 2021!

Υπομονή κορίτσι μου λίγο έμεινε....!!!!Όλα να σου πάνε τέλεια και να έχεις μια θετικοτατη χοριακη!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Καλη σου επιτυχια! Εγω περιμενω 20/7 το αποτέλεσμα της 4ης μου προσπάθειας.. Εύχομαι λοιπον να ειμαστε κ οι 2 μαμαδες του μαρτιου 2021!

Κορίτσι μου ❤️❤️❤️ από την καρδιά μου ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!!!!Λίγες μέρες έμειναν ακόμη!!

Just now, natassaki2006 είπε:

Καλή σου επιτυχία κορίτσι μου!!!Να είναι η τελευταία σου αυτή...!!

Υπομονή κορίτσι μου λίγο έμεινε....!!!!Όλα να σου πάνε τέλεια και να έχεις μια θετικοτατη χοριακη!!!

@natassaki2006 ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου για τα καλά σου λόγια ❤️❤️ Μακάρι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...