Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Manoulitsa75 είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

Σας φέρνει κι εσάς διάρροια το utrogestan? Παίρνω 300 mg 3 φορές τη μέρα.

Καλημέρα! Συνήθως η προγεστερονη εχει αντιθετα αποτελέσματα, δλδ δυσκοιλιοτητα. Οσες φορες πηρα, οπως κ τωρα δλδ, δε μου χει τυχει.. Μηπως σε πειραζει κατι αλλο; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Manoulitsa75 είπε:

Γαστρεντερικές διαταραχές λέει φέρνει, κι η διάρροια δεν είναι μέσα σ' αυτά? Τώρα άρχισα να παιρνω το πρωινό και βραδινό 200άρι κολπικά, να δούμε.

Δες το και κολπικα μπας και υποχωρησει η διαρροια. Καλη ξεκουραση, κ ελπίζω να περασει συντομα. :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου πως είστε;Θέλω να ρωτήσω τα κορίτσια που έχουν κάνει εμβρυομεταφορα και ξεκίνησαν υπερήχους με το γυναικολόγο τους(σε αυτή τη φάση είμαι):τι σας έχει πει ο γιατρός για επαφές με το σύζυγό σας; Κοριτσια με έχουν τρελάνει οι ορμόνες,το μυαλό μου είναι εκεί συνεχεια,μέχρι και στον ύπνο μου το βλέπω.Εχει τύχει σε καμία αυτό ή εγώ τρελαίνομαι;

On 13/7/2020 at 4:10 ΜΜ, Manoulitsa75 είπε:

Γαστρεντερικές διαταραχές λέει φέρνει, κι η διάρροια δεν είναι μέσα σ' αυτά? Τώρα άρχισα να παιρνω το πρωινό και βραδινό 200άρι κολπικά, να δούμε.

Εγω παιρνω 4 200ρια κολπικά την ημέρα και έχω παρατηρήσει ότι μου προκαλεί δυσκοιλιότητα,εκτός του ότι έχω τρομερά υγρά μονίμως

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!

Ειμαι 37 και ειναι η πρωτη μου προσπαθεια εξωσωματικης  με ωοληψια  6 ιουλιου , 33 ωαριων 19 γονιμοποιημενων 8 τελειων βλαστοκυστων( οι 2 εγιναν εμβρυομεταφορα το Σαββατο ) και 6 τελειες κατεψυγμενες βλαστοκυστες.

Εχω τρομερο αγχος για τη χοριακη στις 20μια και θα ειμαι διακοπες.

Πιστευετε οτι θα εδειχνε κατι αν παω 17ιουλη λογω 5 ημερων εμβρυων ηδη στις 11ιουλιου.

Βοηθηστε μεεχω αγχωθει πολυ!!:):mad:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, 62amner είπε:

Γεια σας κοριτσια!

Ειμαι 37 και ειναι η πρωτη μου προσπαθεια εξωσωματικης  με ωοληψια  6 ιουλιου , 33 ωαριων 19 γονιμοποιημενων 8 τελειων βλαστοκυστων( οι 2 εγιναν εμβρυομεταφορα το Σαββατο ) και 6 τελειες κατεψυγμενες βλαστοκυστες.

Εχω τρομερο αγχος για τη χοριακη στις 20μια και θα ειμαι διακοπες.

Πιστευετε οτι θα εδειχνε κατι αν παω 17ιουλη λογω 5 ημερων εμβρυων ηδη στις 11ιουλιου.

Βοηθηστε μεεχω αγχωθει πολυ!!:):mad:

11/7 έγινε η ετ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι σαββατο κ ηταν 2

βλαστοκυστες

 

Γεια σας κοριτσια!

Ειμαι 37 και ειναι η πρωτη μου προσπαθεια εξωσωματικης  με ωοληψια  6 ιουλιου , 33 ωαριων 19 γονιμοποιημενων 8 τελειων βλαστοκυστων( οι 2 εγιναν εμβρυομεταφορα το Σαββατο ) και 6 τελειες κατεψυγμενες βλαστοκυστες.

Εχω τρομερο αγχος για τη χοριακη στις 20μια και θα ειμαι διακοπες.

Πιστευετε οτι θα εδειχνε κατι αν παω 17ιουλη λογω 5 ημερων εμβρυων ηδη στις 11ιουλιου.

Βοηθηστε μεεχω αγχωθει πολυ!!:):mad:

Link to comment
Share on other sites

Just now, 62amner είπε:

Ναι σαββατο κ ηταν 2

βλαστοκυστες

 

Γεια σας κοριτσια!

Ειμαι 37 και ειναι η πρωτη μου προσπαθεια εξωσωματικης  με ωοληψια  6 ιουλιου , 33 ωαριων 19 γονιμοποιημενων 8 τελειων βλαστοκυστων( οι 2 εγιναν εμβρυομεταφορα το Σαββατο ) και 6 τελειες κατεψυγμενες βλαστοκυστες.

Εχω τρομερο αγχος για τη χοριακη στις 20μια και θα ειμαι διακοπες.

Πιστευετε οτι θα εδειχνε κατι αν παω 17ιουλη λογω 5 ημερων εμβρυων ηδη στις 11ιουλιου.

Βοηθηστε μεεχω αγχωθει πολυ!!:):mad:

είναι πολύ νωρίς. πάνε στις 19.πάλι όμως μπορεί να δείξει μικρούλα χοριακή κ να αγχωθείς

Link to comment
Share on other sites

Just now, 62amner είπε:

Ναι σαββατο κ ηταν 2

βλαστοκυστες

 

Γεια σας κοριτσια!

Ειμαι 37 και ειναι η πρωτη μου προσπαθεια εξωσωματικης  με ωοληψια  6 ιουλιου , 33 ωαριων 19 γονιμοποιημενων 8 τελειων βλαστοκυστων( οι 2 εγιναν εμβρυομεταφορα το Σαββατο ) και 6 τελειες κατεψυγμενες βλαστοκυστες.

Εχω τρομερο αγχος για τη χοριακη στις 20μια και θα ειμαι διακοπες.

Πιστευετε οτι θα εδειχνε κατι αν παω 17ιουλη λογω 5 ημερων εμβρυων ηδη στις 11ιουλιου.

Βοηθηστε μεεχω αγχωθει πολυ!!:):mad:

Πριν τις 20 Ιουλίου δεν μπορείς να κανεις χοριακη, ειναι πολυ νωρίς. Οταν λες διακοπές;;; Θα κανεις μπάνιο στην θάλασσα πριν την χοριακη; Ο γιατρος τι λέει;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Hope girl είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου πως είστε;Θέλω να ρωτήσω τα κορίτσια που έχουν κάνει εμβρυομεταφορα και ξεκίνησαν υπερήχους με το γυναικολόγο τους(σε αυτή τη φάση είμαι):τι σας έχει πει ο γιατρός για επαφές με το σύζυγό σας; Κοριτσια με έχουν τρελάνει οι ορμόνες,το μυαλό μου είναι εκεί συνεχεια,μέχρι και στον ύπνο μου το βλέπω.Εχει τύχει σε καμία αυτό ή εγώ τρελαίνομαι;

Εγω παιρνω 4 200ρια κολπικά την ημέρα και έχω παρατηρήσει ότι μου προκαλεί δυσκοιλιότητα,εκτός του ότι έχω τρομερά υγρά μονίμως

δεν μου έχουν πει τίποτα εμένα προσωπικά αλλά εδώ που διαβάζω αποφεύγετε λένε οι γιατροί. εγώ δεν θέλω ούτε να μου μιλάει με τις αναγούλες που έχω. ο καημένος. παρόλα αυτά το βράδυ έχω δει κάτι περίεργα όνειρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Καντι είπε:

Πριν τις 20 Ιουλίου δεν μπορείς να κανεις χοριακη, ειναι πολυ νωρίς. Οταν λες διακοπές;;; Θα κανεις μπάνιο στην θάλασσα πριν την χοριακη; Ο γιατρος τι λέει;

Ο γιατρος μου ειπε οπως και στη φυσιολογικη εγκυμοσυνη που δε γνωριζεις το πρωτο διμηνο πρεπεινα συμπεριφερθεις ανετα κ φυσιολογικα χωρις υπερβολες τηρωντας την ξεκουραση και την υβιεινη

Just now, Καντι είπε:

Πριν τις 20 Ιουλίου δεν μπορείς να κανεις χοριακη, ειναι πολυ νωρίς. Οταν λες διακοπές;;; Θα κανεις μπάνιο στην θάλασσα πριν την χοριακη; Ο γιατρος τι λέει;

Καλα μπορεις μια μερα νωριτερα  απλα ρωτησα αν μπορουσα ακομη νωριετρα.

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση .

Just now, 62amner είπε:

Ο γιατρος μου ειπε οπως και στη φυσιολογικη εγκυμοσυνη που δε γνωριζεις το πρωτο διμηνο πρεπεινα συμπεριφερθεις ανετα κ φυσιολογικα χωρις υπερβολες τηρωντας την ξεκουραση και την υβιεινη

Καλα μπορεις μια μερα νωριτερα  απλα ρωτησα αν μπορουσα ακομη νωριετρα.

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση .

Επισης διακοπες παω τημερα της χοριακης

Link to comment
Share on other sites

Just now, 62amner είπε:

Ο γιατρος μου ειπε οπως και στη φυσιολογικη εγκυμοσυνη που δε γνωριζεις το πρωτο διμηνο πρεπεινα συμπεριφερθεις ανετα κ φυσιολογικα χωρις υπερβολες τηρωντας την ξεκουραση και την υβιεινη

Α οκ , γιατι εμενα όλοι οι γιατροι μου είχαν πει όχι μπάνιο στη θάλασσα.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Α οκ , γιατι εμενα όλοι οι γιατροι μου είχαν πει όχι μπάνιο στη θάλασσα.

Εμενα  μου ειπε κανονικα χωρις υπερβολες δεν κολυμπαω κ πολυ κανα 5λεπτο μπαινω 

Link to comment
Share on other sites

Just now, 62amner είπε:

Εμενα  μου ειπε κανονικα χωρις υπερβολες δεν κολυμπαω κ πολυ κανα 5λεπτο μπαινω 

Φαντάζομαι οτι το θεμα ειναι σύσπαση που μπορει να κανει η μήτρα με το κρύο νερό την στιγμή που η εμφυτευση μπορει να μην εχει ολοκληρωθεί πλήρως. Εγω πχ ρώτησα τον ίδιο γιατρο για μπάνιο στην θάλασσα οταν ήμουν στην 9η εβδομαδα κύησης και μου ειπε να κανω χωρις κανένα πρόβλημα.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, 62amner είπε:

Ναι σαββατο κ ηταν 2

βλαστοκυστες

 

Γεια σας κοριτσια!

Ειμαι 37 και ειναι η πρωτη μου προσπαθεια εξωσωματικης  με ωοληψια  6 ιουλιου , 33 ωαριων 19 γονιμοποιημενων 8 τελειων βλαστοκυστων( οι 2 εγιναν εμβρυομεταφορα το Σαββατο ) και 6 τελειες κατεψυγμενες βλαστοκυστες.

Εχω τρομερο αγχος για τη χοριακη στις 20μια και θα ειμαι διακοπες.

Πιστευετε οτι θα εδειχνε κατι αν παω 17ιουλη λογω 5 ημερων εμβρυων ηδη στις 11ιουλιου.

Βοηθηστε μεεχω αγχωθει πολυ!!:):mad:

Καλημερα ! Καλέ μην αγχωνεσαι εχεις τελειες βλαστοκυστες και πολλες!!ολα καλά θα πανε οι πιθανοτητες ειναι με το μερος σου!!και μια αλλη κοπελα πηγε σαν εσενα πχ που θες να πας 17 και της εδειξε διψηφιο χαμηλό αλλα μετα θα εχεις ακομα πιο μεγαλο αγχος και δε στο προτεινω..και σε μενα οχι ειχε πει για τα μπανια πριν τη χοριακη,γιατί κρυωνει η μητρα και να ειμαι στα ζεστα..και ας ηταν και ιουνης

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...