Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 53 minutes ago, Blue Velvet said:

      Ευχαριστώ πολύ!Είχα υψηλή,γιατί ήταν διδυμα,νομίζω 300+. Και δεν θυμάμαι αν την έκανα εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά όπως τώρα η λίγο πιο μετά..

      Οκ άρα δε μπορείς να συγκρίνεις. Δε σημαίνει βέβαια ότι πάντα είναι το ίδιο. Καλούς διπλασιασμούς!

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, giwta_86 είπε:

@Rose7 καλησπέρα και καλή επιτυχία, εύχομαι να πάνε όλα τέλεια αυτή τη φορά!! Τη πρώτη με το εξωμητριο είχες συμπτώματα η το ανακαλύψατε στον πρώτο ηπερηχο? 

Το ανακάλυψα γιατί έπαθα και υπερδιέγερση μετά την εμβρυομεταφορα και στους υπέρηχους δε φάνηκε σάκος μέσα στη μήτρα ενώ η χοριακη ανέβαινε. Το εντοπίσαμε πολύ νωρίς και έκανα 2 ενέσεις μεθοτρεξάτης. Ευτυχώς δεν είχα συμπτώματα λόγω αυτού. 

Link to comment
Share on other sites

Και εκεί που όλα κυλουν καλά,βλέπεις αίμα..... κοριτσια έχω τρελαθεί...πήρα το γυναικολόγο και μου είπε ότι δεν είναι τίποτα,αφού δεν έχω και πόνο...το μόνο που μου είπε είναι να κόψω τις αντιπηκτικες.εχει τύχει σε καμία;κοντεύω να τρελαθώ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope girl είπε:

Και εκεί που όλα κυλουν καλά,βλέπεις αίμα..... κοριτσια έχω τρελαθεί...πήρα το γυναικολόγο και μου είπε ότι δεν είναι τίποτα,αφού δεν έχω και πόνο...το μόνο που μου είπε είναι να κόψω τις αντιπηκτικες.εχει τύχει σε καμία;κοντεύω να τρελαθώ

Μην ανησυχεις κοπελα μου σε παρα πολλα κοριτσια εχει τυχει και εχουν δει.οπως σου ειπε κ ο γιατρος σου δεν ειναι κατι ,τιποτα απολυτως!!απλα να της κοψεις και να μη κουραζεσαι..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Μην ανησυχεις κοπελα μου σε παρα πολλα κοριτσια εχει τυχει και εχουν δει.οπως σου ειπε κ ο γιατρος σου δεν ειναι κατι ,τιποτα απολυτως!!απλα να της κοψεις και να μη κουραζεσαι..

Μου είπε ότι μάλλον είναι αίμα εμφύτευσης,αλλά μετά από τόσες εβδομάδες;τι να πω;αγχώθηκα πολύ και κάθε λίγο και λιγάκι πάω τουαλέτα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Hope girl είπε:

Και εκεί που όλα κυλουν καλά,βλέπεις αίμα..... κοριτσια έχω τρελαθεί...πήρα το γυναικολόγο και μου είπε ότι δεν είναι τίποτα,αφού δεν έχω και πόνο...το μόνο που μου είπε είναι να κόψω τις αντιπηκτικες.εχει τύχει σε καμία;κοντεύω να τρελαθώ

Κορίτσι μου μην αγχώνεσαι!Από την στιγμή που το είπε ο γυναικολόγος όλα είναι καλά!Προσευχήσου και όλα θα πάνε καλά ❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope girl είπε:

Μου είπε ότι μάλλον είναι αίμα εμφύτευσης,αλλά μετά από τόσες εβδομάδες;τι να πω;αγχώθηκα πολύ και κάθε λίγο και λιγάκι πάω τουαλέτα

Μη το σκεφτεσαι τοσο, και χαλιεσαι τζαμπα δηλαδη..σου λεω συνεχεια γυναικες βλεπουν, αφου απορω εγώ πως και δεν εχω δει κατι ακομα ..και αρχιζω να ανησυχω χαχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope girl είπε:

Και εκεί που όλα κυλουν καλά,βλέπεις αίμα..... κοριτσια έχω τρελαθεί...πήρα το γυναικολόγο και μου είπε ότι δεν είναι τίποτα,αφού δεν έχω και πόνο...το μόνο που μου είπε είναι να κόψω τις αντιπηκτικες.εχει τύχει σε καμία;κοντεύω να τρελαθώ

Αγαπημενη μου, καταρχας μην τρεχεις κ σηκωνεσαι καθε 3 κ λιγο τουαλετα να τσεκαρεις. Αναπαυσου. Αν σου δινω λιγο κουραγιο να σου πω οτι στο γιο μου εβλεπα αιμα με το που εκλεισα τον τριτο εως και τον 5ο ανα 15 μερες!! Ηρεμισε, κ ενημερωνε το γιατρο σου, παιρνε τα φαρμακα σου σωστα κ ακολουθησε τις συμβουλες του. Θετικη ενέργεια σου στελνω! 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα κορίτσια ..παρακολουθώ πολύ καιρό το φόρουμ αυτό αλλά τώρα πήρα την απόφαση να κάνω εγγραφή ..νομίζω με ανακουφίζει να διαβάζω ιστορίες σαν την δική μ...βρίσκω κατανόηση κ περνώ δύναμη από εσάς....βρίσκομαι στην 4η μου έμβρυο μεταφορά με έμβρυα 3ων ημερών και 8 κυττάρων...είμαι στην 3 μέρα και 27/7 κάνω χορική...κάθε φορά λέω πως το αντέχω αλλά τλκ ποτέ δεν μπορώ να το διαχειριστω....

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Dimitra93 είπε:

Γεια σας και από εμένα κορίτσια ..παρακολουθώ πολύ καιρό το φόρουμ αυτό αλλά τώρα πήρα την απόφαση να κάνω εγγραφή ..νομίζω με ανακουφίζει να διαβάζω ιστορίες σαν την δική μ...βρίσκω κατανόηση κ περνώ δύναμη από εσάς....βρίσκομαι στην 4η μου έμβρυο μεταφορά με έμβρυα 3ων ημερών και 8 κυττάρων...είμαι στην 3 μέρα και 27/7 κάνω χορική...κάθε φορά λέω πως το αντέχω αλλά τλκ ποτέ δεν μπορώ να το διαχειριστω....

Καλημέρα Dimitra !κι εγώ έκανα εμβρυομεταφορα με έμβρυο 5 ημερών και ανυπομονώ να περάσουν οι μερες! Δεν μπορείς να διαχειριστείς την αναμονή ;ή το φόβο ενός αρνητικού αποτελέσματος ;

Link to comment
Share on other sites

Κανένα από τα δυο...ολες ήταν αρνητικές μέχρι τώρα...δεν ξέρω ποιο θα ήταν χειρότερο να είχα έστω και μια παλινδρομη η καθόλου εμφυτεύσεις???

Καλή επιτυχία σου εύχομαι και σε σένα και σε όλες όσες είναι σε αναμονή για χοριακη

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ  είχα κάνει 5 σπερματεγχυσεις όλες αρνητικές !Κάθε φορά δεν μπορούσα να το διαχειριστώ μαζί με το φόβο για το αρνητικό ! Ελπίζω αυτή τη φορά να είναι θετικό και για εσένα !Νομίζω ότι αν πετύχεις έστω μια εμφύτευση ξέρεις ότι μπορεί να δουλέψει όποτε έχεις άλλη ψυχολογία μετά. Τουλάχιστον εγώ έτσι το βλέπω με το εξωμητριο ! Κουράγιο για την αναμονή !

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ.....όλες τα ίδια νιώθουμε πάνω κάτω...άσε που έχω πονούν περιόδου οι οποίοι μου προκαλούν διάρροιες....από την προγεστερόνη να υποθεσω.....γτ τόσες σπερματεγχυσεις  αν επιτρέπεται?

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται ότι το πρόβλημα μου ήταν απλό !Πολυκυστικες !Πέρσι έκανα και μια λαπαροσκόπηση και τελικά είχα και ενδομητρίωση που αφαιρέθηκε. Οπότε ναι έχασα χρόνο με σπερματεγχυσεις...Εμένα πάλι η προγεστερόνη μου προκαλεί δυσκοιλιότητα και υπνηλία 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...