Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Moana said:

δε ξέρω, δε μου εχει συμβεί κ δε θέλω να προκαλώ πανικό άδικα. Το εχω διαβάσει στο φορουμ εδω γι αυτο το ειπα οτι μπορει να συμβεί... νομιζω οτι τα κορίτσια δεν είχαν σωστούς διπλασιασμούς κ τους έκαναν συνεχεια μετρήσεις χοριακης. Μην αγχώνεσαι άδικα τωρα, αν ειχε ο γιατρός σου τετοια ένδειξη θα το είχες καταλαβει 

@Sabie μα τι λεω; αφου εχεις δει σάκο έτσι δεν ειναι; Είδε οτι ειναι στη θέση του βρεεεε... μη μας τρελαίνεις. Το άγχος υπαρχει πριν τον υπέρηχο 

Just now, santibel said:

Καλησπερα κοριτσια, διαβασα για το εξωμητριο σε εξωσωματικη που λετε, και μπηκα να παρω και γω μέρος στη συζητηση, να πω οτι απο οσο γνωρ'ιζω η εξωμήτρια κύηση δεν αυξανεται η χοριακή και σιγουρα δεν φτανει στο μαγικό αριθμό 7000 που ειπε  η sabie :)

ε ναι! δε το αφήνουν να φτάσει τοσο καν, γιατί το βρίσκουν κ το αφαιρούν νωρίτερα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, santibel said:

moana περιμενεις το μπεμπακι σου και συ?

οχι, ουτε καν... εγω παλεύω με τις εξωσωματικές 2 χρονια τωρα χωρίς καμια επιτυχία... κ παράλληλα μαθαίνω όπως κατάλαβες 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

ε ναι! δε το αφήνουν να φτάσει τοσο καν, γιατί το βρίσκουν κ το αφαιρούν νωρίτερα

περα απο αυτο και η ιδια η χοριακη, στη συνεχεια εχει χαμηλοτερες μετρησεις. αν η πρωτη π.χ. είναι 500 η επομενη 440 ... και καπου εκει καταλαβαινεις οτι κατι δεν πάει καλα.

Just now, Moana είπε:

οχι, ουτε καν... εγω παλεύω με τις εξωσωματικές 2 χρονια τωρα χωρίς καμια επιτυχία... κ παράλληλα μαθαίνω όπως κατάλαβες

πραγματικα νομιζω πως με τουτα και με κεινα εχουμε πανεπιστημικές γνώσεις στο θεμα.. μην πω επικουρικές (πιο πανω δεν είναι :P)

  • Χαχα 2

1iRrp3.png?WKdQoeYE9HgWp2.png?bynEc7PS
Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

χαχα ρε Νεφέλη, μ αρέσει όπως τα γράφεις... κ μενα μια ζωή ολοι καλα μου έλεγαν, ενα παπ κ γεια σας! ανάθεμα αν μου είχαν κανει ορμονικές ποτε

Μα ετσι ειναι! τι ολα καλά ρε παπαρα; δε μπορω τρελαινομαι σου λεω.Ορμονικες ;; Τι ειναι αυτο ;;ποτε δεν ειπε κατι εγω την αμη στα 41 την εμαθα και πατος,και την αλλη στο θεο! και πολυποδες ειχα !!καλά ολα ελεγε εκεινος δε πειραζει ε καποια στιγμη θα τους βγαλεις μην αγχωνεσαι μου ελεγε ,τους ειχα 5 χρονια και το εβλεπε.ε τι να πω μετά απο αυτο; Ποτε θα τους εβγαζα δηλαδη στα 50;! Αχχχχ θεε μου!

Just now, Sabie είπε:

Καλά θα κάνεις! Κι εγώ αν ήμουν Αθήνα αυτό θα έκανα... Θα του γινόμουν τσιμπούρι μέχρι να μου το δώσει στα χέρια... Πόσο στοιχίζει αλήθεια ο τοκετός εκεί;

Ουτε ξερω δε τολμαω να ρωτησω απο τωρα .ολα ρευστα ειναι!

Just now, Moana είπε:

@Sabie μα τι λεω; αφου εχεις δει σάκο έτσι δεν ειναι; Είδε οτι ειναι στη θέση του βρεεεε... μη μας τρελαίνεις. Το άγχος υπαρχει πριν τον υπέρηχο 

ε ναι! δε το αφήνουν να φτάσει τοσο καν, γιατί το βρίσκουν κ το αφαιρούν νωρίτερα

Το @natassaki2006 μας ενω εχει τελειες χοριακες, επεμενε ο γιατρος της να τη δει ακομα και ο μαλιγιαννης για 2η αποψη για εξωμητριο.και νωρις.αυτο παλι δε το καταλαβα..

Just now, santibel είπε:

περα απο αυτο και η ιδια η χοριακη, στη συνεχεια εχει χαμηλοτερες μετρησεις. αν η πρωτη π.χ. είναι 500 η επομενη 440 ... και καπου εκει καταλαβαινεις οτι κατι δεν πάει καλα.

πραγματικα νομιζω πως με τουτα και με κεινα εχουμε πανεπιστημικές γνώσεις στο θεμα.. μην πω επικουρικές (πιο πανω δεν είναι :P)

Σωστα ετσι ειναι ! ποσα θα μαθουμε πια, εγω εχω καψει εγκεφαλο.. ολη μερα ιντερνετ..Ας ανοιξουμε ενα κεντρο να μαζευτουμε 5 πχ ξερεις τι επιτυχια θα εχει;εμεις ξερουμε πως θα φερομαστε και τα παντα βημα βημα..θα ειναι το καλυτερο κεντρο του κοσμου!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, santibel said:

περα απο αυτο και η ιδια η χοριακη, στη συνεχεια εχει χαμηλοτερες μετρησεις. αν η πρωτη π.χ. είναι 500 η επομενη 440 ... και καπου εκει καταλαβαινεις οτι κατι δεν πάει καλα.

πραγματικα νομιζω πως με τουτα και με κεινα εχουμε πανεπιστημικές γνώσεις στο θεμα.. μην πω επικουρικές (πιο πανω δεν είναι :P)

χαχα ... αχ δε γινόταν να μην είχα μάθει τπτ κ να είχα μαύρα μεσάνυχτα όπως πριν; Η τουλάχιστον ας σταματήσω καποια στιγμη να μαθαίνω αυτα, να ανοιξω καινουριο κεφάλαιο ρε παιδι μου

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana said:

δεν εχει να κανει με το χέρι, ειναι μη σου τυχει! φαίνεται όμως απο τις χοριακες, ειναι προβληματικές, δε διπλασιάζονται σωστά η ειναι χαμηλές, φαίνεται πάντως απο την αρχή 

Εγώ όταν είχα εξωμήτριο η χοριακή διπλασιαζότανε κανονικότητα πάντως και για το λόγο αυτό ο γιατρός ενώ κάτι υποψιαζόταν το καθυστέρησε λίγο. Στο τσακ την γλίτωσα. Είχα εσωτερική αιμορραγία. Είχα άγιο. Βέβαια είχα ξεκινήσει με χοριακή 47 τότε. Στην εξωσωματική από ότι μου είπε ο γιατρός συμβαίνει πολύ σπάνια.

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida2019 said:

Εγώ όταν είχα εξωμήτριο η χοριακή διπλασιαζότανε κανονικότητα πάντως και για το λόγο αυτό ο γιατρός ενώ κάτι υποψιαζόταν το καθυστέρησε λίγο. Στο τσακ την γλίτωσα. Είχα εσωτερική αιμορραγία. Είχα άγιο. Βέβαια είχα ξεκινήσει με χοριακή 47 τότε. Στην εξωσωματική από ότι μου είπε ο γιατρός συμβαίνει πολύ σπάνια.

ωχ ρε κορίτσι λυπάμαι που πέρασες τετοιο πράγμα. Να πανε ολα καλα τωρα! απο εξωσωματικη ήσουν κ τότε; πάντως εγω εδω στο φορουμ το εχω ακούσει απο αρκετές κοπέλες οτι εχει συμβεί απο εξωσωματικη... σπάνιο δε θα το ελεγα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana said:

ωχ ρε κορίτσι λυπάμαι που πέρασες τετοιο πράγμα. Να πανε ολα καλα τωρα! απο εξωσωματικη ήσουν κ τότε; πάντως εγω εδω στο φορουμ το εχω ακούσει απο αρκετές κοπέλες οτι εχει συμβεί απο εξωσωματικη... σπάνιο δε θα το ελεγα 

Από σπερματέγχυση κορίτσι μου μετά από δύο χρόνια προσπάθειας. Είχα ψάξει πριν λίγες μέρες να εντοπίσω κοπέλες που το έπαθαν σε εξωσωματική γιατί είχα μεγάλο φόβο μήπως μου συμβεί ξανά. Ωστόσο δεν βρήκα καμία σε ελληνικά φόρουμ. Σε Αγγλικά φόρουμ βρήκα αρκετές όμως.Μια περίπτωση μάλιστα είχε κάνει τρεις εξωσωματικές και οι τρεις οδήγησαν σε εξωμήτριες κυήσεις. Είναι πραγματικά πολύ οδυνηρό και μου άφησε πολλές φοβίες. 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida2019 said:

Από σπερματέγχυση κορίτσι μου μετά από δύο χρόνια προσπάθειας. Είχα ψάξει πριν λίγες μέρες να εντοπίσω κοπέλες που το έπαθαν σε εξωσωματική γιατί είχα μεγάλο φόβο μήπως μου συμβεί ξανά. Ωστόσο δεν βρήκα καμία σε ελληνικά φόρουμ. Σε Αγγλικά φόρουμ βρήκα αρκετές όμως.Μια περίπτωση μάλιστα είχε κάνει τρεις εξωσωματικές και οι τρεις οδήγησαν σε εξωμήτριες κυήσεις. Είναι πραγματικά πολύ οδυνηρό και μου άφησε πολλές φοβίες. 

 

πωπω, απο 2 κορίτσια απο το καφε εξωσωματικης το εχω ακούσει οτι το εχουν πάθει κ πράγματι πρέπει να ειναι πολυ ασχημο, παίρνεις στην αρχή τη χαρα κ μετα οχι μόνο στη παίρνουν πίσω αλλα μπαίνει κ η ζωή σου σε κίνδυνο. Να πανε ολα τέλεια τωρα κ να τα ξεχάσεις ολα όσα εχεις περάσει... να γίνουν μια μακρινή ανάμνηση 

Just now, Moana said:

πωπω, απο 2 κορίτσια απο το καφε εξωσωματικης το εχω ακούσει οτι το εχουν πάθει κ πράγματι πρέπει να ειναι πολυ ασχημο, παίρνεις στην αρχή τη χαρα κ μετα οχι μόνο στη παίρνουν πίσω αλλα μπαίνει κ η ζωή σου σε κίνδυνο. Να πανε ολα τέλεια τωρα κ να τα ξεχάσεις ολα όσα εχεις περάσει... να γίνουν μια μακρινή ανάμνηση 

@elpida2019 το τουτουνι κ η mary h ειναι οι κοπέλες που δυστυχώς το πέρασαν.. αν το ψάξεις εδω θα διαβάσεις τις ιστορίες τους, αλλα καλυτερα να διαβάζεις ευχάριστες μόνο πλέον γιατί ειπαμε, αυτα ανήκουν στο παρελθόν 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Moana said:

πωπω, απο 2 κορίτσια απο το καφε εξωσωματικης το εχω ακούσει οτι το εχουν πάθει κ πράγματι πρέπει να ειναι πολυ ασχημο, παίρνεις στην αρχή τη χαρα κ μετα οχι μόνο στη παίρνουν πίσω αλλα μπαίνει κ η ζωή σου σε κίνδυνο. Να πανε ολα τέλεια τωρα κ να τα ξεχάσεις ολα όσα εχεις περάσει... να γίνουν μια μακρινή ανάμνηση 

@elpida2019 το τουτουνι κ η mary h ειναι οι κοπέλες που δυστυχώς το πέρασαν.. αν το ψάξεις εδω θα διαβάσεις τις ιστορίες τους, αλλα καλυτερα να διαβάζεις ευχάριστες μόνο πλέον γιατί ειπαμε, αυτα ανήκουν στο παρελθόν 

Όντως όπως τα λες είναι. Ευχαριστώ moana μου. Εύχομαι και σε σένα ό,τι καλύτερο

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα πριν μερικά χρόνια που είχα πιαστεί φυσιολογικά ανέβαινε σαν τρελή η χοριακή και σάκο δεν βλέπαμε... Τότε φοβήθηκε ο γιατρός για εξωμήτριο, αλλά τελικά μετά από 2 μέρες η χοριακή άρχισε να πέφτει και έκανα απόξεση. Για την εξωσωματική δεν το ήξερα ότι μπορεί να συμβεί. Όμως οι χοριακές δεν νομίζω πως είναι ενδεικτικές. Το μόνο μάλλον σίγουρο είναι ο υπέρηχος, να βρεθεί δηλαδή ο σάκος.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τα ποσοστά στην εξωσωματική αν το γκλουγκλάρετε ειναι αυξημενα,άλλωστε μπαίνουν και περισσοτερα έμβρυα, για εξωμητριο δυστυχώς και δεν έχει παντα σχεση με υψηλη χοριακη η διπλασιασμο.Επισης,πολλές φορές οι γιατροι αργουν να το καταλαβουν,δεν ειναι καθολου ευκολη υποθεση.

Εγω αυτο φοβομουν περισσοτερο γι αυτο χαρηκα οταν ο Μαστρο με φωναξε για υπερηχο πρωτη φορα 5βδ,5ημ.

  • Μου αρέσει 3

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου! Πριν λιγο ειδα λιγο ροζ στο χαρτι, οταν σκουπιστηκα, και εχω λιγα πονακια χαμηλα στην κοιλια. Πηρα τον γιατρο και μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο, ισως απ την προγεστερονη και να μεινω ξαπλωμενη 2-3 μερες. Βεβαια παιρνω ενα καρο φαρμακα και ενεσεις αλλα εχω αγχωθει...παρομοια εμπειρια;; Τριτο υπερηχο εχω την Πεμπτη αλλα μου ειπε να τον ξαναπαρω μεχρι Δευτερα, μηπως με δει νωριτερα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo Jo είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου! Πριν λιγο ειδα λιγο ροζ στο χαρτι, οταν σκουπιστηκα, και εχω λιγα πονακια χαμηλα στην κοιλια. Πηρα τον γιατρο και μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο, ισως απ την προγεστερονη και να μεινω ξαπλωμενη 2-3 μερες. Βεβαια παιρνω ενα καρο φαρμακα και ενεσεις αλλα εχω αγχωθει...παρομοια εμπειρια;; Τριτο υπερηχο εχω την Πεμπτη αλλα μου ειπε να τον ξαναπαρω μεχρι Δευτερα, μηπως με δει νωριτερα...

Μην φοβάσαι..κάθισε ήρεμη κ ξαπλωμένη 2-3 μέρες.. Δεν είναι κάτι.. Εγώ χθες είχα ένα σωρό αιμα.ετσι ξαφνικά.. Αλλά σημερα δεν έχω...φαντάσου εγώ τι έπαθα όταν το είδα!

Θέλει χαλάρωση κ ηρεμία!!!

Just now, Joka είπε:

Τα ποσοστά στην εξωσωματική αν το γκλουγκλάρετε ειναι αυξημενα,άλλωστε μπαίνουν και περισσοτερα έμβρυα, για εξωμητριο δυστυχώς και δεν έχει παντα σχεση με υψηλη χοριακη η διπλασιασμο.Επισης,πολλές φορές οι γιατροι αργουν να το καταλαβουν,δεν ειναι καθολου ευκολη υποθεση.

Εγω αυτο φοβομουν περισσοτερο γι αυτο χαρηκα οταν ο Μαστρο με φωναξε για υπερηχο πρωτη φορα 5βδ,5ημ.

Ακριβώς!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...