Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Mighty είπε:

πόπο σε θαυμάζω εγώ είμαι σα γεροντομ...να συγγνώμη κιόλας. αυτά που λένε οι περισσότεροι γιατροί στις εξωσωματικές είναι μετά τον τρίτο μήνα με προφυλακτικό. άλλοι ίσως είναι πιο ελαστικοί. ρώτα τον γιατρό σου κ δεν χρειάζεται να ντρέπεσαι. ρώτα για μπάνιο κ σεξ έτσι για ξεκάρφωμα.χαχαχαχ 

Άμα είναι να περάσει το πρώτο τρίμηνο έτσι τη βάψαμε... Κοριτσια συγγνώμη για την πορ@συζητηση αλλά με έχουν τρελάνει οι ορμόνες μου.θα τον ρωτήσω αν το πρόβλημα του είναι β διείσδυση,και αν από οργασμούς υπάρχει ελευθέρας,τη βρίσκω και μόνη μου τη λύση....

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

37 minutes ago, Hope girl said:

Άμα είναι να περάσει το πρώτο τρίμηνο έτσι τη βάψαμε... Κοριτσια συγγνώμη για την πορ@συζητηση αλλά με έχουν τρελάνει οι ορμόνες μου.θα τον ρωτήσω αν το πρόβλημα του είναι β διείσδυση,και αν από οργασμούς υπάρχει ελευθέρας,τη βρίσκω και μόνη μου τη λύση....

Καλησπέρα, για τις συσπάσεις από τους οργασμούς λένε ότι υπάρχει θέμα ειδικά στο πρώτο τρίμηνο συσπάσεις στη μήτρα πρέπει να αποφεύγονται... Πρώτο τρίμηνο οι περισσότεροι γιατροί λένε όχι...

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, 62amner είπε:

Εμενα  μου ειπε κανονικα χωρις υπερβολες δεν κολυμπαω κ πολυ κανα 5λεπτο μπαινω 

Πολύ σωστός ο γιατρός σου και απόλυτα λογική η απάντηση που σου έδωσε.Καλη επιτυχία και μη φοβάσαι.Να κάνεις τα πάντα,με μέτρο.Εννοειται οτι κι εμεις της εξωσωματικης δε διαφερουμε σε τιποτα με τις φυσιολογικες συλληψεις της ιδίας άποψης είμαι κι εγω.

Τεστακι μπορεις να κανεις 1-2 μερες πριν τη χοριακή με ρίσκο όμως να μη δειξει ακόμα...


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, εμένα μου είπε αυστηρά όχι θάλασσα, ούτε καν βύθισμα στη μπανιέρα...

Όσο για το σeξ μου είπε ότι δεν πρέπει να γίνονται συσπάσεις και καλό θα είναι να το αποφύγουμε το πρώτο τρίμηνο, αλλά αν είναι να με πιάσει λύσσα να το κάνουμε με μεγάλη προσοχή. Πάντως είμαι στην ίδια κατάσταση με σας, φουλ όρεξη! Ο δικός μου όμως που μέχρι την εμβρυομεταφορά με έπρηζε κάθε μέρα σαν ζητιανάκι στα φανάρια, "έλα, καλέ κυρία, κάτσε μου λίγο, να συγχωρεθούν τα πεθαμένα σου", τώρα ούτε να ακούσει δεν θέλει. Φοβάται!

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Sabie είπε:

Κορίτσια, εμένα μου είπε αυστηρά όχι θάλασσα, ούτε καν βύθισμα στη μπανιέρα...

Όσο για το σeξ μου είπε ότι δεν πρέπει να γίνονται συσπάσεις και καλό θα είναι να το αποφύγουμε το πρώτο τρίμηνο, αλλά αν είναι να με πιάσει λύσσα να το κάνουμε με μεγάλη προσοχή. Πάντως είμαι στην ίδια κατάσταση με σας, φουλ όρεξη! Ο δικός μου όμως που μέχρι την εμβρυομεταφορά με έπρηζε κάθε μέρα σαν ζητιανάκι στα φανάρια, "έλα, καλέ κυρία, κάτσε μου λίγο, να συγχωρεθούν τα πεθαμένα σου", τώρα ούτε να ακούσει δεν θέλει. Φοβάται!

Καλημέρα κορίτσι μου!!Να σου πω,το μπάνιο το είχα πάρει απόφαση και έτσι το έχω βγάλει από το μυαλό μου και δεν το σκέφτομαι.Αλλα το άλλο δεν μπορώ να το βγάλω από το μυαλό μου,το πρωί μόνο που έχω κάτι αναγουλες είμαι σε καταστολή,από το απόγευμα και μετά όμως που συνερχομαι όλο εκεί είναι το μυαλό μου...και ο δικός μου το παίζει οσιομάρτυρας τώρα "να θυσιαστούμε για το παιδί μας" αλλά θα του το χρωστάω...

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Sabie είπε:

Κορίτσια, εμένα μου είπε αυστηρά όχι θάλασσα, ούτε καν βύθισμα στη μπανιέρα...

Όσο για το σeξ μου είπε ότι δεν πρέπει να γίνονται συσπάσεις και καλό θα είναι να το αποφύγουμε το πρώτο τρίμηνο, αλλά αν είναι να με πιάσει λύσσα να το κάνουμε με μεγάλη προσοχή. Πάντως είμαι στην ίδια κατάσταση με σας, φουλ όρεξη! Ο δικός μου όμως που μέχρι την εμβρυομεταφορά με έπρηζε κάθε μέρα σαν ζητιανάκι στα φανάρια, "έλα, καλέ κυρία, κάτσε μου λίγο, να συγχωρεθούν τα πεθαμένα σου", τώρα ούτε να ακούσει δεν θέλει. Φοβάται!

Οι περισσότεροι αυτά λένε.Εμένα η γιατρός μου επιτρέπει και θάλασσα και σεξ,μαλακά,όμως...:wink:

Δε μπορω να πω οτι φοβαμαι κατι γενικότερα,ουτε εγω ο αντρας μου,παρά μόνο αν αναπτυσσεται το μωρό σωστά.Δεν αλλαξαμε τιποτα στην καθημερινοτητα μας,μόνο ελαττωσα λίγο τις δραστηριοτητες μου κα βοηθαει ο αντρας μου λιγο παραπάνω.

Κι αυτο γιατι με "υποχρεωνει" σ ενα βαθμο η πολυ χαμηλη μου πιεση (6-9)και ο πολύ χαμηλος αιματοκριτης(32) ,ειδάλλως δε νομιζω να σταματαγα πουθενά!!

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Οι περισσότεροι αυτά λένε.Εμένα η γιατρός μου επιτρέπει και θάλασσα και σεξ,μαλακά,όμως...:wink:

Δε μπορω να πω οτι φοβαμαι κατι γενικότερα,ουτε εγω ο αντρας μου,παρά μόνο αν αναπτυσσεται το μωρό σωστά.Δεν αλλαξαμε τιποτα στην καθημερινοτητα μας,μόνο ελαττωσα λίγο τις δραστηριοτητες μου κα βοηθαει ο αντρας μου λιγο παραπάνω.

Κι αυτο γιατι με "υποχρεωνει" σ ενα βαθμο η πολυ χαμηλη μου πιεση (6-9)και ο πολύ χαμηλος αιματοκριτης(32) ,ειδάλλως δε νομιζω να σταματαγα πουθενά!!

Α τι καλή και βολική η γιατρός σου!!Να μου πεις ποια είναι να πάω οπωσδήποτε!!!

Και εγώ από δουλειες δεν κάνω τίποτα,τα απολύτως απαραίτητα και αυτά με ρυθμούς χελώνας γιατί αισθάνομαι μονίμως κουρασμένη.αλλα κατά τα άλλα νομίζω θα προτιμήσω τις οδηγίες της γιατρού σου!!!

Πόσων εβδομάδων είσαι;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope girl είπε:

Α τι καλή και βολική η γιατρός σου!!Να μου πεις ποια είναι να πάω οπωσδήποτε!!!

Και εγώ από δουλειες δεν κάνω τίποτα,τα απολύτως απαραίτητα και αυτά με ρυθμούς χελώνας γιατί αισθάνομαι μονίμως κουρασμένη.αλλα κατά τα άλλα νομίζω θα προτιμήσω τις οδηγίες της γιατρού σου!!!

Πόσων εβδομάδων είσαι;

Δεν τη διαλεξα για τις βολικες της οδηγιες,την εχω 20 χρονια τωρα,ειναι νεα γυναικα,πολύ μορφωμένη,προοδευτική,καταρτισμενη όσον αφορά τις διεθνείς πρακτικές και οδηγίες και αξιολογη ως ανθρωπος γενικοτερα.Την εχω τσεκαρει ολα αυτα τα χρονια σε απειρα θεματα και δεν επεσε ποτέ εξω.

Εγω τωρα είμαι 10εβδ και 3 ημερων.

 


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Δεν τη διαλεξα για τις βολικες της οδηγιες,την εχω 20 χρονια τωρα,ειναι νεα γυναικα,πολύ μορφωμένη,προοδευτική,καταρτισμενη όσον αφορά τις διεθνείς πρακτικές και οδηγίες και αξιολογη ως ανθρωπος γενικοτερα.Την εχω τσεκαρει ολα αυτα τα χρονια σε απειρα θεματα και δεν επεσε ποτέ εξω.

Εγω τωρα είμαι 10εβδ και 3 ημερων.

 

Αχ άντε μπράβο,με το καλό να τελειώσεις το πρώτο τρίμηνο να περάσουν τα δύσκολα και αυχενικες κτλ και να είναι όλα καλά τα αποτελέσματα!!!

Εγώ είμαι 6εβδομαδων και 2 ημερών,αλλά επειδή οι ορμόνες έχουν χτυπήσει κόκκινο η αλήθεια είναι θα με βόλευε η γυναικολόγος σου χαχα!!!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια... Διανύω την 8η μερα μετα την εμβρυομεταφορα. Και σήμερα με εχει πιάσει μια απογοήτευση.. Στην τελειομηνη μου εγκυμοσυνη αλλα και στην αλλη που δεν προχωρησε ειχα παρατηρησει οτι με το που εμενα εγκυος δεν ειχα ξανα πονοκεφαλο. (ως πασχουσα απο πονοκεφαλους συχνα...). Μετα απο κάθε εμβρυομεταφορα που με επιανε λοιπον πονοκεφαλος καταλαβαινα οτι δεν πηγαινε καλα το πραγμα. Σήμερα λοιπον με ξεκινησε πονοκέφαλος κ με εχει πιάσει μια ξενερα, μα μια ξενερα.. Δεν πρέπει να προκαταβαλομαι, λες κ ειναι κριτήριο, αλλα τι να πω.. Καταλαβαίνετε την αγωνια μου... Τα γραψα κ ξεθυμανα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mareva είπε:

Γεια σας κορίτσια... Διανύω την 8η μερα μετα την εμβρυομεταφορα. Και σήμερα με εχει πιάσει μια απογοήτευση.. Στην τελειομηνη μου εγκυμοσυνη αλλα και στην αλλη που δεν προχωρησε ειχα παρατηρησει οτι με το που εμενα εγκυος δεν ειχα ξανα πονοκεφαλο. (ως πασχουσα απο πονοκεφαλους συχνα...). Μετα απο κάθε εμβρυομεταφορα που με επιανε λοιπον πονοκεφαλος καταλαβαινα οτι δεν πηγαινε καλα το πραγμα. Σήμερα λοιπον με ξεκινησε πονοκέφαλος κ με εχει πιάσει μια ξενερα, μα μια ξενερα.. Δεν πρέπει να προκαταβαλομαι, λες κ ειναι κριτήριο, αλλα τι να πω.. Καταλαβαίνετε την αγωνια μου... Τα γραψα κ ξεθυμανα. 

Έχεις δίκιο σε καταλαβαινω,αλλά μην ξεχνάς ότι ο οργανισμός μας αλλάζει και μπορεί αυτή η φορά να είναι η τυχερή σου!!!Να μην προκαταβαλεσαι αρνητικά και να σκέφτεσαι αισιόδοξα!με το καλό να κάνεις τη χοριακη σου και να είναι καλύτερη από αυτη που περιμένεις!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope girl είπε:

Έχεις δίκιο σε καταλαβαινω,αλλά μην ξεχνάς ότι ο οργανισμός μας αλλάζει και μπορεί αυτή η φορά να είναι η τυχερή σου!!!Να μην προκαταβαλεσαι αρνητικά και να σκέφτεσαι αισιόδοξα!με το καλό να κάνεις τη χοριακη σου και να είναι καλύτερη από αυτη που περιμένεις!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ για την ενθάρρυνση και για την ευχη!! Καποιες φορες χρειάζεται να ακους και αλλους ομοιοπαθουντες για να παιρνεις κουραγιο... Και γιατι ολες μας σιγουρα εχουμε περασει παρομοιες τετοιες σκεψεις... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Γεια σας κορίτσια... Διανύω την 8η μερα μετα την εμβρυομεταφορα. Και σήμερα με εχει πιάσει μια απογοήτευση.. Στην τελειομηνη μου εγκυμοσυνη αλλα και στην αλλη που δεν προχωρησε ειχα παρατηρησει οτι με το που εμενα εγκυος δεν ειχα ξανα πονοκεφαλο. (ως πασχουσα απο πονοκεφαλους συχνα...). Μετα απο κάθε εμβρυομεταφορα που με επιανε λοιπον πονοκεφαλος καταλαβαινα οτι δεν πηγαινε καλα το πραγμα. Σήμερα λοιπον με ξεκινησε πονοκέφαλος κ με εχει πιάσει μια ξενερα, μα μια ξενερα.. Δεν πρέπει να προκαταβαλομαι, λες κ ειναι κριτήριο, αλλα τι να πω.. Καταλαβαίνετε την αγωνια μου... Τα γραψα κ ξεθυμανα. 

Εμενα 2 μερες πριν τη μερα της χοριακης  μ επιασε ολη μερα φοβερος πονοκεφαλος και νομιζα οτι ηταν hangover απο τη ρακι που ειχα κατεβασει το προηγουμενο βραδυ ηταν ομως τελικά σύμπτωμα!!!Καθε φορά είναι κι αλλιώς να ξερεις...


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Εμενα 2 μερες πριν τη μερα της χοριακης  μ επιασε ολη μερα φοβερος πονοκεφαλος και νομιζα οτι ηταν hangover απο τη ρακι που ειχα κατεβασει το προηγουμενο βραδυ ηταν ομως τελικά.σύμπτωμα!!!Καθε φορά.είναι κι αλλιώς να ξερεις...

Μακαρι να ναι κ εμενα συμπτωμα κ ας ποναω 9 μηνες!!! Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Mareva Συμφωνώ με τα κορίτσια... Κάθε φορά είναι διαφορετική, μη σκέφτεσαι απαισιόδοξα. Εγώ στην πρώτη (παλινδρόμησε) είχα απ' την αρχή ζαλάδες.

Στη δεύτερη (βιοχημική) δεν μπορούσα να αγγίξω το στήθος μου απ' τους πόνους.

Τώρα (που εύχομαι να είναι τελειόμηνη) δεν έχω ΤΙΠΟΤΑ! Αφού πολλές φορές αμφιβάλλω για όσα είδα στους υπερήχους....

Όλα να πάνε καλά σου εύχομαι! Η αγωνία είναι δεδομένη, αλλά μην προσθέτεις και άσχημη ψυχολογία... :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...