Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, LenaEsperanzaMar είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

@mominthemaking Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Κ εσυ με το καλό.. να χεις μια υπέροχη τελειόμηνη εγκυμοσύνη! 
Αυτό σκεφτόμουν κ εγώ, αλλά δεν ήξερα αν γίνεται.. μπορούν τα κατεψυγμένα να τα αφήσουν να γίνουν βλαστοκυστες;; Ή έπρεπε να γίνει πριν κρυοσυντηρηθούν; 
Τι γίνεται δλδ με το πατρικό γονιδίωμα;;

Εγω είχα ρωτήσει εξαρχής για βλαστοκύστες, αλλά μου είπε ο γιατρός ότι συνήθως μέχρι σε γυναίκες 30 χρόνων τα αφήνουν να γίνουν βλαστοκύστες γιατί πολλά μπορεί να μην αντέξουν ενώ αν μεταφερθούν την 3η ημέρα στην μήτρα, που είναι το ιδανικό περιβάλλον γι αυτά, θα τα βοηθήσει καλύτερα να αναπτυχθούν. Βέβαια διάβασα ότι πρέπει να έχεις αρκετά έμβρυα για να τα αφήσεις για βλαστοκύστες, γιατί όντως πολλά δεν αντέχουν μέχρι σε αυτό το βαθμό εκτός μήτρας. Εμάς απ τα 9 που γονιμοποιήθηκαν.. τα 2 ήταν άριστα κ τα 3 πολύ καλά... τα υπόλοιπα 4 δεν ήταν καλά καθόλου. Μήπως λοιπόν με 5 μόνο δεν γινόταν να ρισκάρουμε;! 

Καλημέρα κοριτσάκι μου.... Εμας γονιμοποιηθηκαν απο τα 8 τα 7.Μου έβαλαν τα δύο μετα απο βλαστοκυστες 5 ημερών. Τα άλλα 5 έμειναν στη κρύο συντήρηση. Εγω είμαι 36 χρονών. Δε χρειάζεται να έχεις πολλά γαι να τα αφήσεις για βλαστοκυστες. Νομίζω πβς η έμβρυολόγος που τα παρακολουθεί ειναο σε θέση να μας πει εαν μπορούν να μείνουν για βλαστοκυστες. Δε ξέρω αν σε βοήθησα ❤️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Νανσυ2 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου.... Εμας γονιμοποιηθηκαν απο τα 8 τα 7.Μου έβαλαν τα δύο μετα απο βλαστοκυστες 5 ημερών. Τα άλλα 5 έμειναν στη κρύο συντήρηση. Εγω είμαι 36 χρονών. Δε χρειάζεται να έχεις πολλά γαι να τα αφήσεις για βλαστοκυστες. Νομίζω πβς η έμβρυολόγος που τα παρακολουθεί ειναο σε θέση να μας πει εαν μπορούν να μείνουν για βλαστοκυστες. Δε ξέρω αν σε βοήθησα ❤️

Αρα εσένα όλα ήταν καλής ποιότητας... μήπως σ εμάς που σχεδόν τα μισά δεν ήταν.. ήταν επίφοβο να μη φτάσουν σε βλαστοκύστες; 
Θα τον ρωτησω όταν πάμε από εκεί για να δούμε πως θα προχωρήσουμε. Αλλά κ εγώ θα ήθελα η επόμενη φορά να είναι με βλαστοκυστες.. αλλά φοβάμαι κιόλας επειδή είναι μόνο 3.. μην τα χάσω άδικα. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, playbunny είπε:

@νικηαντωνια81 @Ελισώ να πάνε όλα τέλεια κορίτσια μου!! σας στελνω πολύ μπεμπεδοσκονη και ευχομαι μια τεράστια χοριακη!!! :wub:

Την θέλω δίδυμο μανούλα σ ευχαριστω 

πρίν από 2 λεπτά , mominthemaking είπε:

Καλημερα κοριτσια!εγω πόνους πολλούς.τις πρώτες 2 μέρες σα να είμαι αδιάθετη.μετά την 6η μέρα λες και μου κόβανε τη μέση τόσο έντονο πόνο αφού παίρνω τον γιατρό και του λέω κάτι δεν πάει καλα και γέλαγε.εννοείται ήμουν σίγουρη για αρνητικό.και εγώ κρυάδες απίστευτες προς το τέλος.στήθος τίποτα.ξεκίνησε να ορίζεται πολύ μετά τη θετική χοριακη.οποτε κάθε γυναίκα είναι διαφορετική κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.νομίζω έχει σχέση και με τη θέση εμφύτευσης και με πολλά.εμένα πχ έχει εμφυτευτεί στον πυθμένα της μήτρας και με πονάει η μέση συχνά γι αυτό.

Δε θα αποτύχει όλα θα πάνε καλα!!!

Κοπέλα μου ευχομαι την επόμενη φορά να είναι η τυχερή σου!Πριν την επόμενη ετ όμως να ελέγξετε κ άλλους παράγοντες ανοσολογικους ενδομήτριο διατροφή κλπ δεν έχω παρακολουθήσει την ιστορία σου οποτε με συγχωρείς εάν επαναλαμβάνομαι.Φυσικά να τα βάλεις!κι εμείς μια βλαστοκυστουλα βάλαμε κι έπιασε!!!δεν φαίνεται πάντα η δυναμική του εμβρύου.μηπως να τα αφήνατε να προχωρούσαν σε 5ης ημέρας;μετά την Τρίτη ημέρα ενεργοποιείται το πατρικό γονιδίωμα και παίρνεις πολλες πληροφορίες 

τι καλή που είσαι. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, LenaEsperanzaMar said:

Καλημέρα κορίτσια!

@mominthemaking Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Κ εσυ με το καλό.. να χεις μια υπέροχη τελειόμηνη εγκυμοσύνη! 
Αυτό σκεφτόμουν κ εγώ, αλλά δεν ήξερα αν γίνεται.. μπορούν τα κατεψυγμένα να τα αφήσουν να γίνουν βλαστοκυστες;; Ή έπρεπε να γίνει πριν κρυοσυντηρηθούν; 
Τι γίνεται δλδ με το πατρικό γονιδίωμα;;

Εγω είχα ρωτήσει εξαρχής για βλαστοκύστες, αλλά μου είπε ο γιατρός ότι συνήθως μέχρι σε γυναίκες 30 χρόνων τα αφήνουν να γίνουν βλαστοκύστες γιατί πολλά μπορεί να μην αντέξουν ενώ αν μεταφερθούν την 3η ημέρα στην μήτρα, που είναι το ιδανικό περιβάλλον γι αυτά, θα τα βοηθήσει καλύτερα να αναπτυχθούν. Βέβαια διάβασα ότι πρέπει να έχεις αρκετά έμβρυα για να τα αφήσεις για βλαστοκύστες, γιατί όντως πολλά δεν αντέχουν μέχρι σε αυτό το βαθμό εκτός μήτρας. Εμάς απ τα 9 που γονιμοποιήθηκαν.. τα 2 ήταν άριστα κ τα 3 πολύ καλά... τα υπόλοιπα 4 δεν ήταν καλά καθόλου. Μήπως λοιπόν με 5 μόνο δεν γινόταν να ρισκάρουμε;! 

Ναι ναι φυσικά μπορούν να τα αφήσουν να δουν αν θα προχωρήσουν.

μετα την Τρίτη ημέρα ενεργοποείται το πατρικό dna και φαίνεται αν το έμβρυο έχει δυναμική.ισχύει ότι υπάρχει μια πιθανότητα να μην προχωρήσουν εκτός αλλα εγώ πάντα σκέφτομαι,θα προχωρούσαν εντός;και όπως και ν έχει είναι σημαντική πληροφορία το εάν μπορούν να φτάσουν σε βλαστοκύστη.

επισης όταν δεν πετυχαίνουμε με μια μέρα ,καλό είναι να δοκιμάζουμε κ άλλες για να δούμε το παράθυρο εμφύτευσης 

συζητα το με τον γιατρό τον εμβρυολογο και με το σύζυγο σου και αποφασιζετε

πάντως δεν έχω ξανακούσει να μην αφήνουν για βλαστοκυστες στις άνω των 30....είναι λίγο υπερβολικό!!ισα ίσα που θελουμε μεγαλύτερες πιθανότητες εμφύτευσης στις πιο ‘μεγάλες’ ηλικίες.που μην τρελαθούμε 30 χρόνων μεγάλη ηλικία 


xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

@mominthemaking κ εμένα μου φάνηκε περίεργο.. γιατί ούτως η άλλως όσες κάνουμε εξωσωματική..είμαστε συνήθως άνω των 30... κ πάρα πολλές γυναίκες πλέον προχωράνε με βλαστοκύστες. 
Τελοσπάντων.. θα περιμένουμε να έρθει η περίοδος κ μετά που θα πάμε στον γιατρό θα τα συζητήσουμε όλα αυτά. Γιατί η αλήθεια είναι δεν θα ήθελα να μπω πάλι στην διαδικασία της εμβρυομεταφορας κ της αναμονής των 2 εβδομάδων.. κ όλων των φαρμάκων κ των ενέσεων χωρίς τα εμβρυα να έχουν προοπτική εμφύτευσης. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 ώρες πρίν, LenaEsperanzaMar είπε:

@EllieV κορίτσι μου πως πήγε εσένα σήμερα η χοριακή σου;;;  Ανέβηκε ικανοποιητικά;;

Καλησπέρα κορίτσι μου..απο 178 την Παρασκευη 396 την Δευτέρα..αύριο ξανά

Εσυ..?

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, EllieV είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου..απο 178 την Παρασκευη 396 την Δευτέρα..αύριο ξανά

Εσυ..?

Τέλεια!!! Μπράβο!!! Πολύ καλά! Με το καλό όλα. 
Εμένα δυστυχώς αρνητική. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολες

 

Βρε κοριτσια πηγα τουαλετα κ ειχα αιμα κ στη σερβιετα ειμουν στη δουκεια κ γυρισα αμεσως σπιτι για ξαπλα..θα τρελαθω γμτ.μιλησα με το γιατρο κ θα το βλεπουμε λεει κ αυξησα τα utragestan απο 4 σε 5 τα αλλα τα ιδια

αύριο εχω επαναληψη χοριακης

1 hour ago, LenaEsperanzaMar είπε:

Τέλεια!!! Μπράβο!!! Πολύ καλά! Με το καλό όλα. 
Εμένα δυστυχώς αρνητική. 

Αχ κοριτσι μου σε νιωθω εχω περασει απο εκει..κ πανω που λεω αντε να δουμε ειδα αιμα σημερα

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, EllieV είπε:

Καλησπέρα σε ολες

 

Βρε κοριτσια πηγα τουαλετα κ ειχα αιμα κ στη σερβιετα ειμουν στη δουκεια κ γυρισα αμεσως σπιτι για ξαπλα..θα τρελαθω γμτ.μιλησα με το γιατρο κ θα το βλεπουμε λεει κ αυξησα τα utragestan απο 4 σε 5 τα αλλα τα ιδια

αύριο εχω επαναληψη χοριακης

Αχ κοριτσι μου σε νιωθω εχω περασει απο εκει..κ πανω που λεω αντε να δουμε ειδα αιμα σημερα

Ουτρο ποσα παιρνεις κολπο κ στομα;;;Να μετρήσετε και αυτη (την prg) μαζι με τη χοριακη ..μπορει να εχεις ελλειψη κ να θελεις εξτρα ουτρο..εμενα με τη θετικη χοριακη μου τη μετραγε και την ε2.βασικη και αυτη!ξαπλα κοριτσι τωρα !υπομονη!! Ευχομαι να πανε ολα καλά!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephele78 είπε:

Ουτρο ποσα παιρνεις κολπο κ στομα;;;Να μετρήσετε και αυτη (την prg) μαζι με τη χοριακη ..μπορει να εχεις ελλειψη κ να θελεις εξτρα ουτρο..εμενα με τη θετικη χοριακη μου τη μετραγε και την ε2.βασικη και αυτη!ξαπλα κοριτσι τωρα !υπομονη!! Ευχομαι να πανε ολα καλά!! 

Επαιρνα 4 των 200 κ πηρα αλλο 1..πεντε συνολο απο το στομα συν ενεση προλουτεξ

Προγεστερονη μετρησα 3 μερες μετα την ετ επαιρνα 3 των 200 κ μου τα εκανε 4..τωρα 5

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, EllieV είπε:

Καλησπέρα σε ολες

 

Βρε κοριτσια πηγα τουαλετα κ ειχα αιμα κ στη σερβιετα ειμουν στη δουκεια κ γυρισα αμεσως σπιτι για ξαπλα..θα τρελαθω γμτ.μιλησα με το γιατρο κ θα το βλεπουμε λεει κ αυξησα τα utragestan απο 4 σε 5 τα αλλα τα ιδια

αύριο εχω επαναληψη χοριακης

Αχ κοριτσι μου σε νιωθω εχω περασει απο εκει..κ πανω που λεω αντε να δουμε ειδα αιμα σημερα

@EllieV Μην αγχώνεσαι!! Πολλές κοπέλες είχαν αιματακι στην αρχή κ όλα πήγαν καλά. Κάνε ότι σου λέει ο γιατρός κ όλα μια χαρά θα είναι!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, EllieV είπε:

Επαιρνα 4 των 200 κ πηρα αλλο 1..πεντε συνολο απο το στομα συν ενεση προλουτεξ

Προγεστερονη μετρησα 3 μερες μετα την ετ επαιρνα 3 των 200 κ μου τα εκανε 4..τωρα 5

Ενταξει τοτε ολα καλά θα ειναι !!!..παιρνεις αρκετα,απλα αν σε ενοχλει απο στομα βαζεις και κολπο(τα μοιράζεις)ετσι το εκανα εγω τουλαχιστον..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephele78 είπε:

Ενταξει τοτε ολα καλά θα ειναι !!!..παιρνεις αρκετα,απλα αν σε ενοχλει απο στομα βαζεις και κολπο(τα μοιράζεις)ετσι το εκανα εγω τουλαχιστον..

Φοβαμαι για το αιμα γμτ..φοβαμαι να σηκωθω μην δω καμια πλυμμηρα..κ με τοσα ουτρο κ προλουτεξ να δω αιμα γμτ..?

Link to comment
Share on other sites

Just now, EllieV said:

Φοβαμαι για το αιμα γμτ..φοβαμαι να σηκωθω μην δω καμια πλυμμηρα..κ με τοσα ουτρο κ προλουτεξ να δω αιμα γμτ..?

Αίμα πλημύρες με κομμάτια πολλά και μεγάλα που έλεγα εντάξει ούτε απόξεση δεν θα χρειαστεί...

απο άλλο λόγο το έχασα (ετών 44) όχι από αιμορραγία... ξέρω... δεν υπάρχει το συναίσθημα...

Ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού σου, ξεκούραση, θετική σκέψη και εύχομαι οοοολα να πάνε τέλεια!

Α! Και τα έμβρυα τρία, οοοολα εκεί ως το τέλος, παρά την αιμορραγία. Όταν σταμάτησε η καρδούλα είχε σταματήσει η αιμορραγία μεεεερες πριν, καμία σχέση.

  • Λυπημένη/-ος 1

LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, AndMosch είπε:

Αίμα πλημύρες με κομμάτια πολλά και μεγάλα που έλεγα εντάξει ούτε απόξεση δεν θα χρειαστεί...

απο άλλο λόγο το έχασα (ετών 44) όχι από αιμορραγία... ξέρω... δεν υπάρχει το συναίσθημα...

Ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού σου, ξεκούραση, θετική σκέψη και εύχομαι οοοολα να πάνε τέλεια!

Α! Και τα έμβρυα τρία, οοοολα εκεί ως το τέλος, παρά την αιμορραγία. Όταν σταμάτησε η καρδούλα είχε σταματήσει η αιμορραγία μεεεερες πριν, καμία σχέση.

Καλησπερα σε ευχαριστω

 

Οταν ειχες τοσο αιμα ποναγες κιολας..?σε ποια εβδομαδα εισουν..?εγω ακομα χοριακες κανω ουτε υπερηχο δεν εχω κανει γμτ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...