Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, EllieV said:

Καλησπερα σε ευχαριστω

 

Οταν ειχες τοσο αιμα ποναγες κιολας..?σε ποια εβδομαδα εισουν..?εγω ακομα χοριακες κανω ουτε υπερηχο δεν εχω κανει γμτ

Ειχα αυτά τα χαζοπονακια που έχουμε στην αρχή. Λίγο κάτω χαμηλά στη κοιλιά, λίγο στη μέση...

η αιμορραγία ξεκίνησε την 5η εβδομάδα περίπου, λίγο μετά τον 1ο υπέρηχο ως 9η εβδομάδα αν θυμάμαι καλά.

Η καρδούλα σταμάτησε την 11η εβδομάδα ενώ είχε σταματήσει εντελώς η αιμορραγία και είχαμε ακούσει καρδούλα.

Σου λέω καμία σχέση!


LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, AndMosch είπε:

Ειχα αυτά τα χαζοπονακια που έχουμε στην αρχή. Λίγο κάτω χαμηλά στη κοιλιά, λίγο στη μέση...

η αιμορραγία ξεκίνησε την 5η εβδομάδα περίπου, λίγο μετά τον 1ο υπέρηχο ως 9η εβδομάδα αν θυμάμαι καλά.

Η καρδούλα σταμάτησε την 11η εβδομάδα ενώ είχε σταματήσει εντελώς η αιμορραγία και είχαμε ακούσει καρδούλα.

Σου λέω καμία σχέση!

Εμενα αλλαξαν μετα το αιμα το απογευμα λιγο οι πονοι

Αυριο λογικα θα ξερω απο τη χοριακη

2 εβδομαδες επαναλαμβανω χοριακες

 

30/10 ετ 2 βλαστοκυστες

Δευτερα 9/11 χοριακη 82

Τεταρτη 11/11 χοριακη 102

Παρασκευη 13/11 χοριακη 178

Δευτερα 16/11 χοριακη 396

Κ σημερα αιμα γμτ:sad:

Link to comment
Share on other sites

Just now, EllieV είπε:

Εμενα αλλαξαν μετα το αιμα το απογευμα λιγο οι πονοι

Αυριο λογικα θα ξερω απο τη χοριακη

2 εβδομαδες επαναλαμβανω χοριακες

 

30/10 ετ 2 βλαστοκυστες

Δευτερα 9/11 χοριακη 82

Τεταρτη 11/11 χοριακη 102

Παρασκευη 13/11 χοριακη 178

Δευτερα 16/11 χοριακη 396

Κ σημερα αιμα γμτ:sad:

Ωχ ρε κοριτσι ταλαιπωρησε..μες την αγωνια κουραγιο.. τελευταια μια χαρα τη βλεπω..μακαρι να πηρε μπρος για τα καλά τωρα !! Να πανε ολα τελεια!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephele78 είπε:

Ωχ ρε κοριτσι ταλαιπωρησε..μες την αγωνια κουραγιο.. τελευταια μια χαρα τη βλεπω..μακαρι να πηρε μπρος για τα καλά τωρα !! Να πανε ολα τελεια!! 

Ναι ρε συ

Χτυπαει το τηλ απο το κεντρο για το αποτελεσμα κ πεταγομαι τρεμω να το σηκωσω οποτε φανταζεσαι στο αυριανο...

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, EllieV said:

Εμενα αλλαξαν μετα το αιμα το απογευμα λιγο οι πονοι

Αυριο λογικα θα ξερω απο τη χοριακη

2 εβδομαδες επαναλαμβανω χοριακες

 

30/10 ετ 2 βλαστοκυστες

Δευτερα 9/11 χοριακη 82

Τεταρτη 11/11 χοριακη 102

Παρασκευη 13/11 χοριακη 178

Δευτερα 16/11 χοριακη 396

Κ σημερα αιμα γμτ:sad:

Ναι, ζεις ένα θρίλερ για γερά νεύρα το παραδέχομαι, αλλά όλα παίζονται ακόμα και στην περίπτωση σου όσο δεν είναι  αδιαμφισβήτητο το θετικό τόσο δεν είναι και το αρνητικό. 

Πρέπει να κανείς υπομονή (ξέρω δύσκολο) αλλά ότι είναι γραφτό να γίνει αυτό θα γίνει.

Εσυ κάνεις οοοοοτι καλύτερο γίνεται.

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι περισσότερο από αυτό που κάνεις.

Μέσα από την καρδιά μου να μάθουμε τα ευχάριστα αύριο και αυτό να είναι μια παρένθεση σε ένα υπέροχο ταξίδι!

Θα σε σκέφτομαι...

  • Ευχαριστώ 1

LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, AndMosch είπε:

Ναι, ζεις ένα θρίλερ για γερά νεύρα το παραδέχομαι, αλλά όλα παίζονται ακόμα και στην περίπτωση σου όσο δεν είναι  αδιαμφισβήτητο το θετικό τόσο δεν είναι και το αρνητικό. 

Πρέπει να κανείς υπομονή (ξέρω δύσκολο) αλλά ότι είναι γραφτό να γίνει αυτό θα γίνει.

Εσυ κάνεις οοοοοτι καλύτερο γίνεται.

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι περισσότερο από αυτό που κάνεις.

Μέσα από την καρδιά μου να μάθουμε τα ευχάριστα αύριο και αυτό να είναι μια παρένθεση σε ένα υπέροχο ταξίδι!

Θα σε σκέφτομαι...

Προσπαθω πηρα αγγαλια τον καναπε κ την κουβερτουλα μου κ ελπιζω

Θα σας πω αυριο

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, EllieV said:

Προσπαθω πηρα αγγαλια τον καναπε κ την κουβερτουλα μου κ ελπιζω

Θα σας πω αυριο

Να του μιλάς...

παλευει το σποράκι σου και μαζί του κι εσύ!

καλο βράδυ κουκλίτσα μου!


LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EllieV είπε:

Καλησπερα σε ολες

240 σημερα απο 396 την Δευτερα Παρασκευη μια τελευταια ευκαιρια

Πολυ δυσκολο

@EllieV κορίτσι μου υπομονή!!! Εύχομαι κ προσεύχομαι να πάνε όλα καλά!!!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, EllieV said:

Καλησπερα σε ολες

240 σημερα απο 396 την Δευτερα Παρασκευη μια τελευταια ευκαιρια

Πολυ δυσκολο

Κοριτσάκι μου, είναι δύσκολα τα πράγματα...

Να έχεις πολύ δύναμη σου εύχομαι και πραγματικά καλύτερα αν δεν είναι να προχωρήσει σωστά να τερματίσει τώρα παρά σε προχωρημένες εβδομάδες... 

Κι αν δεν είναι αυτή η φορά η ευλογημένη, θα είναι η επόμενη.

  • Μου αρέσει 5

LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites

Πως είστε κορίτσια;

@EllieV έκανες κορίτσι μου χοριακη σήμερα;

Εγω αναμονή. Νιώθω διαφορά στην κοιλιά μου. Ευτυχως δουλεύω από το σπίτι και ξεχνιέμαι παρά πολύ.

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Πως είστε κορίτσια;

@EllieV έκανες κορίτσι μου χοριακη σήμερα;

Εγω αναμονή. Νιώθω διαφορά στην κοιλιά μου. Ευτυχως δουλεύω από το σπίτι και ξεχνιέμαι παρά πολύ.

Καλησπέρα.

Στην αναμονή κι εγώ, με πονάκια συχνά. Αύριο κανονικά θα αδιαθετούσα και έχω αγχωθεί λιγάκι .

Μετά ξεχνάω το άγχος  βλέπω  τηλεόραση, κάνω όνειρα και προσεύχομαι να πάνε όλα καλά. :)

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ελισώ είπε:

Καλησπέρα.

Στην αναμονή κι εγώ, με πονάκια συχνά. Αύριο κανονικά θα αδιαθετούσα και έχω αγχωθεί λιγάκι .

Μετά ξεχνάω το άγχος  βλέπω  τηλεόραση, κάνω όνειρα και προσεύχομαι να πάνε όλα καλά. :)

 

Χοριακή ποτέ θα κάνεις;

Οκ το βρήκα . Κυριακή έκανες ετ .


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Χοριακή ποτέ θα κάνεις;

Οκ το βρήκα . Κυριακή έκανες ετ

Άν και ο γιατρός ζήτησε χοριακή Σάββατο η Δευτέρα 30/11, μιας και 14 μέρες πέφτει Κυριακή, σκέφτομαι ή να κάνω στις 12 ημέρες, Παρασκευή δηλαδή .... ή 10η ημέρα να κάνω τεστάκι κι άν βγεί θετικό να πάω την επόμενη για χοριακή.

Εσύ, σκέφτεσαι για τεστάκι στο σπίτι; Χοριακή πότε θα κάνεις;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...