Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες κορίτσια!!! 
Καλή εβδομάδα να έχουμε!

@Ελισώ & @νικηαντωνια81  καλή επιτυχία εύχομαι από καρδιάς!!!! Κ υπομονή... γιατί ξέρω την αγωνία μέχρι να περάσουν οι μέρες για την χοριακή! 
Πίστη στο Θεό κ όλα καλά θα πάνε! 

Εγώ πήγα το πρωί για χοριακή κ περιμένω το μεσημέρι την απάντηση...!

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, LenaEsperanzaMar είπε:

Καλημέρα σε όλες κορίτσια!!! 
Καλή εβδομάδα να έχουμε!

@Ελισώ & @νικηαντωνια81  καλή επιτυχία εύχομαι από καρδιάς!!!! Κ υπομονή... γιατί ξέρω την αγωνία μέχρι να περάσουν οι μέρες για την χοριακή! 
Πίστη στο Θεό κ όλα καλά θα πάνε! 

Εγώ πήγα το πρωί για χοριακή κ περιμένω το μεσημέρι την απάντηση...!

Με το καλό τα αποτελέσματα.μια θετικοτατη χοριακη μέσα από την καρδιά μου!!!

Περιμένουμε τα νέα σου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, LenaEsperanzaMar είπε:

Καλημέρα σε όλες κορίτσια!!! 
Καλή εβδομάδα να έχουμε!

@Ελισώ & @νικηαντωνια81  καλή επιτυχία εύχομαι από καρδιάς!!!! Κ υπομονή... γιατί ξέρω την αγωνία μέχρι να περάσουν οι μέρες για την χοριακή! 
Πίστη στο Θεό κ όλα καλά θα πάνε! 

Εγώ πήγα το πρωί για χοριακή κ περιμένω το μεσημέρι την απάντηση...!

Γλυκό μου κορίτσι σου εύχομαι να έχεις μία υπέροχη θετική. Περιμένουμε νέα σου!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, LenaEsperanzaMar είπε:

Κορίτσια δυστυχώς η δική μου χοριακή βγήκε αρνητική.. 

Δεν πτοούμαστε.. κ συνεχίζουμε...

Καλή επιτυχία σε όλες!!!!! Με τριψήφιες χοριακές εύχομαι!!!!

Καλά αυτό εννοείται!!!!!

Η θετική χοριακή δεν έρχεται εύκολα. Θέλει αγώνα. 

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 Καλησπέρα σε όλες. Είναι η τρίτη μου προσπάθεια με βλαστοκυστες 5 ημερών κ μεθαύριο είναι η μέρα χοριακης. Σήμερα έκανα τεστ κ βγήκε αρνητικό. Φοβάμαι για το αποτέλεσμα αν κ είναι νωρίς για συμπεράσματα κ ξέρω ότι ο αγώνας είναι μεγάλος κ πρέπει να φανώ πιο δυνατή κ στη συνεχεια. Σας στέλνω την αγάπη μου γιατί ξέρω τι περνάτε όλες. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, LenaEsperanzaMar είπε:

Κορίτσια δυστυχώς η δική μου χοριακή βγήκε αρνητική.. 

Δεν πτοούμαστε.. κ συνεχίζουμε...

Καλή επιτυχία σε όλες!!!!! Με τριψήφιες χοριακές εύχομαι!!!!

Λυπάμαι πραγματικά πολύ κορίτσι μου... σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά...

 

Just now, Εlsa είπε:

 Καλησπέρα σε όλες. Είναι η τρίτη μου προσπάθεια με βλαστοκυστες 5 ημερών κ μεθαύριο είναι η μέρα χοριακης. Σήμερα έκανα τεστ κ βγήκε αρνητικό. Φοβάμαι για το αποτέλεσμα αν κ είναι νωρίς για συμπεράσματα κ ξέρω ότι ο αγώνας είναι μεγάλος κ πρέπει να φανώ πιο δυνατή κ στη συνεχεια. Σας στέλνω την αγάπη μου γιατί ξέρω τι περνάτε όλες. 

Μη σε παίρνει απο κάτω, κάνε χοριακή. Σου εύχομαι το τεστ να έχει λανθασμένη ένδειξη 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Ελισώ, @νικηαντωνια81 σας ευχαριστώ πολύ!!! 
@Εlsa μου ευχομαι πραγματικά αυτή η προσπάθεια να καρποφορήσει!!!! 

Ήθελα να ρωτήσω όποια κοπέλα ξέρει να μου πει την γνώμη της...  έχω ακόμα 3 έμβρυα 3ων ημερών κατεψυγμένα. Τα 2 έμβρυα που βάλαμε ήταν αρίστης ποιότητας, αλλά δυστυχώς δεν εμφυτεύθηκαν. Αυτά τα 3 που έχουμε κατάψυξη.. είναι πολύ καλής ποιότητας (όχι αρίστης)  κ με μικρό βαθμό θρυμματισμό.  
Έχει πετύχει κάποια κοπέλα με κατεψυγμένα κ ας μην είναι αρίστης ποιότητας;; 
Ή καλύτερα να ξαναμπώ στη διαδικασία της διέγερσης; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, LenaEsperanzaMar είπε:

@Ελισώ, @νικηαντωνια81 σας ευχαριστώ πολύ!!! 
@Elsa μου ευχομαι πραγματικά αυτή η προσπάθεια να καρποφορήσει!!!! 

Ήθελα να ρωτήσω όποια κοπέλα ξέρει να μου πει την γνώμη της...  έχω ακόμα 3 έμβρυα 3ων ημερών κατεψυγμένα. Τα 2 έμβρυα που βάλαμε ήταν αρίστης ποιότητας, αλλά δυστυχώς δεν εμφυτεύθηκαν. Αυτά τα 3 που έχουμε κατάψυξη.. είναι πολύ καλής ποιότητας (όχι αρίστης)  κ με μικρό βαθμό θρυμματισμό.  
Έχει πετύχει κάποια κοπέλα με κατεψυγμένα κ ας μην είναι αρίστης ποιότητας;; 
Ή καλύτερα να ξαναμπώ στη διαδικασία της διέγερσης; 

Καλησπέρα και λυπάμαι πολύ για το σημερινό σου αποτέλεσμα. 

Μία γνωστή μου είχε 3 εμβρυα 3ημερων. Έβαλε τα 2 που ήταν πολύ καλά και χοριακή 0. Μετά από 3 μήνες περίπου έβαλε το τελευταίο που ήταν μέτριο και τώρα την έχει σπίτι την μικρούλα της. Πίστεψε στα εμβρυακια σου και εύχομαι ολόψυχα μια θετικότατη χοριακη 

  • Μου αρέσει 2

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, LenaEsperanzaMar είπε:

@Ελισώ, @νικηαντωνια81 σας ευχαριστώ πολύ!!! 
@Εlsa μου ευχομαι πραγματικά αυτή η προσπάθεια να καρποφορήσει!!!! 

Ήθελα να ρωτήσω όποια κοπέλα ξέρει να μου πει την γνώμη της...  έχω ακόμα 3 έμβρυα 3ων ημερών κατεψυγμένα. Τα 2 έμβρυα που βάλαμε ήταν αρίστης ποιότητας, αλλά δυστυχώς δεν εμφυτεύθηκαν. Αυτά τα 3 που έχουμε κατάψυξη.. είναι πολύ καλής ποιότητας (όχι αρίστης)  κ με μικρό βαθμό θρυμματισμό.  
Έχει πετύχει κάποια κοπέλα με κατεψυγμένα κ ας μην είναι αρίστης ποιότητας;; 
Ή καλύτερα να ξαναμπώ στη διαδικασία της διέγερσης; 

Μα φυσικά και να τα βάλεις. Ποτέ δεν ξέρεις.

Η @Μαρία1430 έχει απόλυτο δίκιο.

Κι εγω μην νομίζεις αυτά που έβαλα σμρ ήταν 6 και 7 κυττάρων. Αυτά είχα αυτά έβαλα.  Κι αν αποτύχει θα κάνω διέγερση.

  • Μου αρέσει 2

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 11/16/2020 at 12:36 AM, Mammy76 said:

Αντε κοριτσια κ καμια αλλη να μας πει τα δικα της!!!να δουμε τι ψαρια θα πιασουμε....!?!?!?

Καλημερα κοριτσια!εγω πόνους πολλούς.τις πρώτες 2 μέρες σα να είμαι αδιάθετη.μετά την 6η μέρα λες και μου κόβανε τη μέση τόσο έντονο πόνο αφού παίρνω τον γιατρό και του λέω κάτι δεν πάει καλα και γέλαγε.εννοείται ήμουν σίγουρη για αρνητικό.και εγώ κρυάδες απίστευτες προς το τέλος.στήθος τίποτα.ξεκίνησε να ορίζεται πολύ μετά τη θετική χοριακη.οποτε κάθε γυναίκα είναι διαφορετική κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.νομίζω έχει σχέση και με τη θέση εμφύτευσης και με πολλά.εμένα πχ έχει εμφυτευτεί στον πυθμένα της μήτρας και με πονάει η μέση συχνά γι αυτό.

11 hours ago, νικηαντωνια81 said:

Μα φυσικά και να τα βάλεις. Ποτέ δεν ξέρεις.

Η @Μαρία1430 έχει απόλυτο δίκιο.

Κι εγω μην νομίζεις αυτά που έβαλα σμρ ήταν 6 και 7 κυττάρων. Αυτά είχα αυτά έβαλα.  Κι αν αποτύχει θα κάνω διέγερση.

Δε θα αποτύχει όλα θα πάνε καλα!!!

13 hours ago, LenaEsperanzaMar said:

@Ελισώ, @νικηαντωνια81 σας ευχαριστώ πολύ!!! 
@Εlsa μου ευχομαι πραγματικά αυτή η προσπάθεια να καρποφορήσει!!!! 

Ήθελα να ρωτήσω όποια κοπέλα ξέρει να μου πει την γνώμη της...  έχω ακόμα 3 έμβρυα 3ων ημερών κατεψυγμένα. Τα 2 έμβρυα που βάλαμε ήταν αρίστης ποιότητας, αλλά δυστυχώς δεν εμφυτεύθηκαν. Αυτά τα 3 που έχουμε κατάψυξη.. είναι πολύ καλής ποιότητας (όχι αρίστης)  κ με μικρό βαθμό θρυμματισμό.  
Έχει πετύχει κάποια κοπέλα με κατεψυγμένα κ ας μην είναι αρίστης ποιότητας;; 
Ή καλύτερα να ξαναμπώ στη διαδικασία της διέγερσης; 

Κοπέλα μου ευχομαι την επόμενη φορά να είναι η τυχερή σου!Πριν την επόμενη ετ όμως να ελέγξετε κ άλλους παράγοντες ανοσολογικους ενδομήτριο διατροφή κλπ δεν έχω παρακολουθήσει την ιστορία σου οποτε με συγχωρείς εάν επαναλαμβάνομαι.Φυσικά να τα βάλεις!κι εμείς μια βλαστοκυστουλα βάλαμε κι έπιασε!!!δεν φαίνεται πάντα η δυναμική του εμβρύου.μηπως να τα αφήνατε να προχωρούσαν σε 5ης ημέρας;μετά την Τρίτη ημέρα ενεργοποιείται το πατρικό γονιδίωμα και παίρνεις πολλες πληροφορίες 

  • Μου αρέσει 1

xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

@mominthemaking Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Κ εσυ με το καλό.. να χεις μια υπέροχη τελειόμηνη εγκυμοσύνη! 
Αυτό σκεφτόμουν κ εγώ, αλλά δεν ήξερα αν γίνεται.. μπορούν τα κατεψυγμένα να τα αφήσουν να γίνουν βλαστοκυστες;; Ή έπρεπε να γίνει πριν κρυοσυντηρηθούν; 
Τι γίνεται δλδ με το πατρικό γονιδίωμα;;

Εγω είχα ρωτήσει εξαρχής για βλαστοκύστες, αλλά μου είπε ο γιατρός ότι συνήθως μέχρι σε γυναίκες 30 χρόνων τα αφήνουν να γίνουν βλαστοκύστες γιατί πολλά μπορεί να μην αντέξουν ενώ αν μεταφερθούν την 3η ημέρα στην μήτρα, που είναι το ιδανικό περιβάλλον γι αυτά, θα τα βοηθήσει καλύτερα να αναπτυχθούν. Βέβαια διάβασα ότι πρέπει να έχεις αρκετά έμβρυα για να τα αφήσεις για βλαστοκύστες, γιατί όντως πολλά δεν αντέχουν μέχρι σε αυτό το βαθμό εκτός μήτρας. Εμάς απ τα 9 που γονιμοποιήθηκαν.. τα 2 ήταν άριστα κ τα 3 πολύ καλά... τα υπόλοιπα 4 δεν ήταν καλά καθόλου. Μήπως λοιπόν με 5 μόνο δεν γινόταν να ρισκάρουμε;! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...