Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου; Τι κάνετε;

Τεστ ποτέ μπορούμε να κάνουμε;;;;;

Εγώ τον Ιούνιο κοριτσάκι μου έκανα την 11ημερα από εμβρυομεταφορα 5 το πρωί.φυσικα έδειξε κ η χοριακη μετά από 5 ώρες ήταν 790.νομίζω αν είσαι έγκυος από 10η δείχνει.σε μεταφορά βλαστοκυστεων πάντα!

Just now, natassaki2006 είπε:

Εγώ τον Ιούνιο κοριτσάκι μου έκανα την 11ημερα από εμβρυομεταφορα 5 το πρωί.φυσικα έδειξε κ η χοριακη μετά από 5 ώρες ήταν 790.νομίζω αν είσαι έγκυος από 10η δείχνει.σε μεταφορά βλαστοκυστεων πάντα!

Εσύ όμως έχεις εμβρυακια έτσι?Άρα εγώ στη θέση σου θα έκανα μια μέρα πριν τη χοριακη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, natassaki2006 είπε:

Εγώ τον Ιούνιο κοριτσάκι μου έκανα την 11ημερα από εμβρυομεταφορα 5 το πρωί.φυσικα έδειξε κ η χοριακη μετά από 5 ώρες ήταν 790.νομίζω αν είσαι έγκυος από 10η δείχνει.σε μεταφορά βλαστοκυστεων πάντα!

Εσύ όμως έχεις εμβρυακια έτσι?Άρα εγώ στη θέση σου θα έκανα μια μέρα πριν τη χοριακη.

3ης μέρας είναι. Επειδή όμως χοριακη θα κάνω μια μέρα νωρίτερα δηλ Παρασκευή αντί για Σάββατο ίσως αν κάνω τεστ θα το κάνω Παρασκευή. 

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εγώ, όταν ήμουν έγκυος (έμβρυα 3 ημερών), έκανα 3 τεστ την παραμονή και είχαν βγει θετικά (έκανα ξανά και ξανά γιατί δεν το πίστευα)! Πρέπει να ήταν 12η μέρα! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Μυρτώ είπε:

Καλημέρα! Εγώ, όταν ήμουν έγκυος (έμβρυα 3 ημερών), έκανα 3 τεστ την παραμονή και είχαν βγει θετικά (έκανα ξανά και ξανά γιατί δεν το πίστευα)! Πρέπει να ήταν 12η μέρα! 

Κατάλαβα.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

3ης μέρας είναι. Επειδή όμως χοριακη θα κάνω μια μέρα νωρίτερα δηλ Παρασκευή αντί για Σάββατο ίσως αν κάνω τεστ θα το κάνω Παρασκευή. 

Ναι αυτό θα έκανα κ εγώ...!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

Ναι αυτό θα έκανα κ εγώ...!!!

Πόσο δύσκολο μου φαίνεται. Μέχρι χθες ήμουν θετική σμρ είμαι σίγουρη για το αρνητικό αποτέλεσμα χωρίς να πρέπει να προεξοφλώ γιατι ποτέ δεν ξέρει κανείς.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Πόσο δύσκολο μου φαίνεται. Μέχρι χθες ήμουν θετική σμρ είμαι σίγουρη για το αρνητικό αποτέλεσμα χωρίς να πρέπει να προεξοφλώ γιατι ποτέ δεν ξέρει κανείς.

Αυτά τα σκαμπανεβάσματα στην ψυχολογία.ανεξελεγκτα..Το μυαλό τρέχει κ επηρεάζει τη διάθεση μας..

Έχεις τίποτα από συμπτώματα??λέμε τώρα γτ κ αυτό είναι κ λίγο παγίδα.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

Εγώ τον Ιούνιο κοριτσάκι μου έκανα την 11ημερα από εμβρυομεταφορα 5 το πρωί.φυσικα έδειξε κ η χοριακη μετά από 5 ώρες ήταν 790.νομίζω αν είσαι έγκυος από 10η δείχνει.σε μεταφορά βλαστοκυστεων πάντα!

Εγώ έχω χοριακή 9 μέρες μετά από μεταφορά βλαστοκυστη! Αν κάνω την παραμονή λες να μην δείξει τίποτα ε;

Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

Αυτά τα σκαμπανεβάσματα στην ψυχολογία.ανεξελεγκτα..Το μυαλό τρέχει κ επηρεάζει τη διάθεση μας..

Έχεις τίποτα από συμπτώματα??λέμε τώρα γτ κ αυτό είναι κ λίγο παγίδα.. 

Αστα χάλια . Από αύριο θα δουλεύω και θα ξεχνιέμαι ευτυχως.

Απο συμπτώματα τι να σου πω; Αυτή τη φορά δεν έχω πόνους περιόδου έντονους όπως άλλες φορές. Κηλίδες ροζ δεν έχω δει. Πονάκια, τσιμπηματάκια είχα που και που.

Τιποτε άλλο.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, *Μυρτώ είπε:

Εγώ έχω χοριακή 9 μέρες μετά από μεταφορά βλαστοκυστη! Αν κάνω την παραμονή λες να μην δείξει τίποτα ε;

Εγώ παραμονή χοριακης έκανα τεστακι και βγήκε καθαρά θετικό. Ίδιες μέρες με σενα. Είχα τρελαθεί γτ πρώτη φορά είδα θετικό. Στο γιο μου ας πούμε είχε βγει άκυρο το τεστ και ξενέρωσα. 

Καλημέρα και καλά αποτελέσματα σε όλες! 

Αυριο παω Αθήνα για αυχενική και έχω μεγάλη αγωνία 

  • Μου αρέσει 7

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία1430 είπε:

Εγώ παραμονή χοριακης έκανα τεστακι και βγήκε καθαρά θετικό. Ίδιες μέρες με σενα. Είχα τρελαθεί γτ πρώτη φορά είδα θετικό. Στο γιο μου ας πούμε είχε βγει άκυρο το τεστ και ξενέρωσα. 

Καλημέρα και καλά αποτελέσματα σε όλες! 

Αυριο παω Αθήνα για αυχενική και έχω μεγάλη αγωνία 

Σε ευχαριστώ πολύ! Κι εσύ να έχεις μια ξέγνοιαστη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!

Τέλεια! Όλα θα είναι καλά με το μωράκι!!! Καλά αποτελέσματα!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία1430 είπε:

Εγώ παραμονή χοριακης έκανα τεστακι και βγήκε καθαρά θετικό. Ίδιες μέρες με σενα. Είχα τρελαθεί γτ πρώτη φορά είδα θετικό. Στο γιο μου ας πούμε είχε βγει άκυρο το τεστ και ξενέρωσα. 

Καλημέρα και καλά αποτελέσματα σε όλες! 

Αυριο παω Αθήνα για αυχενική και έχω μεγάλη αγωνία 

Αθήνα ε; Γιατί έτσι Μαρίας μου; Έχει καλύτερο γιατρό; 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Μυρτώ είπε:

Εγώ έχω χοριακή 9 μέρες μετά από μεταφορά βλαστοκυστη! Αν κάνω την παραμονή λες να μην δείξει τίποτα ε;

Κοίτα μπορεί κ να δείξει το τεστ.υπηρξε

κοπελα εδώ στο φόρουμ που έκανε την 7η μερα κ ήταν θετικό το τεστ..καλή επιτυχία σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου..κ δε νιώθω απόλυτα αυτή η αναμονη σε τρελαινει!!

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Αστα χάλια . Από αύριο θα δουλεύω και θα ξεχνιέμαι ευτυχως.

Απο συμπτώματα τι να σου πω; Αυτή τη φορά δεν έχω πόνους περιόδου έντονους όπως άλλες φορές. Κηλίδες ροζ δεν έχω δει. Πονάκια, τσιμπηματάκια είχα που και που.

Τιποτε άλλο.

Καλά κ θα κάνεις που θα δουλεύεις...δε γίνεται αλλιώς!!!αχ αυτά τα συμπτώματα...

Just now, Μαρία1430 είπε:

Εγώ παραμονή χοριακης έκανα τεστακι και βγήκε καθαρά θετικό. Ίδιες μέρες με σενα. Είχα τρελαθεί γτ πρώτη φορά είδα θετικό. Στο γιο μου ας πούμε είχε βγει άκυρο το τεστ και ξενέρωσα. 

Καλημέρα και καλά αποτελέσματα σε όλες! 

Αυριο παω Αθήνα για αυχενική και έχω μεγάλη αγωνία 

Όλα θα πάνε μια χαρά με το μωράκι σου!!!έχε πίστη!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, τα κορίτσια που είχαν θετική χοριακή σε παραπάνω από μια έμβρυομεταφορά, είχαν πάντα τα ίδια συμπτώματα (σε κάθε θετική έμβρυομεταφορά); Προσπαθώ να δω τι γίνεται με το κορμί μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...