Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Ενα πολυ αναλυτικο αρθρο για την ενημερωση των επισκεπτων μας ειναι το παρακατω:

http://www.pharm.auth.gr/papadopoulou/students/efarmosmeni/thyroid-students-2008.pdf


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημέρα και απο μένα.! χάθηκα λίγο λόγω του ότι δεν είχα υπολογιστή αυτές τις μέρες. χαιρετώ και τα νέα άτομα στην παρέα! mary 78 καλή επιτυχία στο σπινθ.

sonia καλά αποτελέσματα να χεις κι εσύ κι εγώ και όλοι στην παρέα μας!

folegandros μακάρι να ναι και για σένα η τελευταία φορά για το ιώδιο και να τον κάψει τον άτιμο!

petroulaiki αν δεν κάνω λάθος θα κάνεις ιώδιο τον απρίλιο; με δίαιτα ή με ενέσεις;

χρόνια πολλά και για χθες ρε παιδιά!!μην ξεχνιόμαστε κιόλας αν και υπαρχει και ορθόδοξος άγιος ο άγιος Υάκινθος που γιορτάζει το καλοκαίρι!3 Ιουλιου αν δεν κάνω λαθος.!

Link to comment
Share on other sites

Kerasw,...,Ηθελα να σε ρωτησω για την θυρεοσφαιρινη ,φυσικα για τις τιμες που ειχες και μονο σε κατασταση υπο-θ.Εμενα την πρωτη φορα για το μετεγχειρητικο σπινθ.ηταν 9,13 ng/ml και την δευτερη, μια μερα πριν το Ι131 , αντι να πεσει πηγε 12,9.Αυτο λενε τωρα πρεπει να πεσει τουλαχιστον κατω απο 5 ,ακομα και καθαρο να βγει το σπινθ/μα!Απο οτι ξερω θα ψαξουν για υποτροπη η μετασταση.Εσενα τι σου ειπαν?

Sonia μου καλησπέρα!

Εμένα η TG μου πριν το θεραπευτικό ιώδιο ήταν 28,16ng/ml (2 μέρες πρίν και με TSH πάνω από 100) και 26,7ng/ml (το πρωί της ημέρας που πήρα το ιώδιο δηλαδή 30/06)... Έκτοτε έκανα εξετάασεις με υποθυροειδισμό τον Δεκέμβριο που η τιμή της ήταν 9,17ng/ml...

Τις κάνω πάντα στο ίδιο εργαστήριο για να έχουν την ίδια απόκλιση οι τιμές και να είναι συγκρίσιμα τα αποτελέσματα...

Απ'όσο ξέρω οι εξετάσεις μας της περιόδου του ραδιενεργού θεραπευτικού ιωδίου έχουν μόνο αξία για την θεραπεία του τότε και δεν είναι διαγνωστικές για τώρα... Θεωρητικά το ιώδιο έκαψε τα υπολείματα του καρκίνου οπότε η τιμή πρέπει να έχει πέσει και ιδανικά να είναι 0!!!

Folegandre έχεις δίκιο για το ιώδιο, πάνω από συνολική λήψη 800 μιλικιουρί υπάρχει μεγάλη συσχέτιση με υπογονιμότητα ενώ πάνω από 1000 έχει αναφορές με κάποιες ασθένειες στους πνεύμονες... Τίποτα παραπάνω... Ρώτησα και τους 2 μου ενδοκρινολόγους γιατί το είχα μεγάλο άγχος για την 2η δόση που μάλλον θα πάρω και μου είπαν και οι 2 το ίδιο... Και δεν βρήκα και κάτι διαφορετικό στις βιβλιογραφίες. Όσο για την Αμερική συνηθιζουν να δίνουν μικρότερη δόση ανάλογα με την περίπτωση όμως (από 25 ώς 75) και συνήθως επαναλαμβάνουν την θεραπεία αρκετές φορές για να έχουν πλήρη ίαση, οπότε ίσως και να μην είναι το πιο σωστό... Έκτος από άτομα με αλλεργείες κλπ που μπορεί να τα πειράξει όλοι οι άλλοι είμαστε "απόλυτα ασφαλείς" (σε θέματα γονιμότητας) μέχρι τα 300-400 και "ασφαλείς" με συνολική λήψη ως 1000... Εύχομαι να μην χρειαστεί σε κανέναν μας...........


...γιατί τα όνειρα σαν τα θαύματα είναι

βγαίνουν αληθινά

μόνο αν τα πιστεύεις...

Link to comment
Share on other sites

Mary78 πώς πήγε σήμερα, τί σου είπαν??? Πώς πάει ο υποθυροειδισμός?

Καλά είμαστε πραγματικά μια πολύ όμορφη παρέα, γιατί παρά προβλήματά μας και τις δυσκολίες που βιώνει ο καθένας μας, και που δεν γνωριζόμαστε μεταξύ μας, μπορούμε και είμαστε δυνατοί και για εμάς και για τους γύρω μας και δίνουμε ο ένας στον άλλον κουράγιο και ελπίδα...

Εμένα με έχετε βοηθήσει πολύ και μ'έχετε εμψυχώσει απίστευτα πολλές φορές στο παρελθόν, με τις πληροφορίες, με 2 γλυκές κουβέντες, με το ενδιαφέρον σας...

Σας ευχαριστώ όλους και εύχομαι από τα βάθη της καρδιάς μου να ξεπεράσουμε όλοι κάθε εμπόδιο που υπάρχει μπροστά μας και να βγούμε νικητές...

Πιστεύω σε εμάς, στην δύναμη της ψυχής μας και προσεύχομαι για όλους μας, για την υγεία μας, για τα όνειρά μας και όσους μας αγαπούν...

Καλό βράδυ, καλή δύναμη και πολλά φιλιά σε όλους!!!!


...γιατί τα όνειρα σαν τα θαύματα είναι

βγαίνουν αληθινά

μόνο αν τα πιστεύεις...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους σας και καλωσοριζω στην ομορφη και πολυπαθη παρεα μας, την Mary78!!Σου ευχομαι να πανε ολα καλα σημερα και θα περιμενουμε νεα σου!Σημερα,αφου ξυπνησα μετα απο μια δυσκολη για αλλη μια φορα νυχτα,πηρα επιτελους λιγη θυροξινουλα(62 μιλ.)!Αντε να δουμε ποτε θα παρω δυναμεις και να φυγουν οι πονοι!!!Folegandros,χαιρομαι που γλιτωνεις το χειρουργειο,αλλα ειλικρινα στεναχωριεμαι για τον θαλαμο(μονο εμεις που το περναμε γνωριζουμε).Ευχομαι να ειναι η τελευταια δοκιμασια που περνας και να ειναι ολα περαστικα!!Μηπως γνωριζεις η εχεις ψαξει κατι παραπανω για το θεμα που με βασανιζει,της θυρεοσφαιρινης σε κατασταση υπο-θ?Γι αυτην ανησυχουν περισσοτερο οι γιατροι μου(εγραψα χθες λεπτομερειες).

Βρε κοριτσάκι μου έχω μπερδευτεί γιατί οι πληρόφορίες για τον καθένα από εμάς είναι πολλές και μπερδεύομαι.

Σωστα πριν το Ι131 συνέχισε και σου ανέβαινε η TSH. Έτσι πρέπει. Όσο πιο πολύ ανέβει, τόσο πιο ευάλωτα γίνονται τα καρκινικά κύτταρα στο ιώδιο. Όμως ΠΡΟΣΟΧΗ. Τότε ακριβώς είναι που υπάρχει η πιθανότητα μετάστασης.Για΄αυτό και ο θεράπων θα πρέπει να ελαχιστοποιεί τις φορές που εκθέτει σε υπερθυρεοειδισμό έναν ασθενή. Αυτό βέβαια δεν ισχύει σε περιπτώσεις όπως η δική σου όπου θα πρέπει έτσι κι αλλιώς να κάνεις το θεραπευτικό ιώδιο, οπότε θα μπεις θάλαμο όντας υπερθυρεοειδική. Ο κίνδυνος αυξάνεται σε περιπτώσεις όπως η δική μου που ο γιατρός μου χωρίς να εξαντλήσει όλες τις πιθανές εξετάσεις πριν τη χορήγηση Thyrogen σε βάζει στη διαδικασία (αλλά και πάλι η επισφάλεια είναι σχετική και σίγουρα έχει να κάνει με τις γνωστες παραμέτρους όπως φύλλο, ηλικία, τύπος κυττάρων κτλ.). Για να γίνω σαφέστερος.

Ο κίνδυνος είναι σχετικά αυξημένος μόνο μετά από επανειλημμένες θεραπείες, σε κύτταρα ανθεκτικά στο ιωδιο. Και όταν αυτό συμβαίνει τότε και μόνο τότε πρέπει να γίνονται άλλες εξετάσεις όπως υπέρηχος με τεχνήτιο (ένα ραδιενεργό με ζωή 6 μόνο ώρες), ελαχιστοποιώντας τη πιθανότητα να κάνεις ξανά και ξανα υπερθυρεοειδικό τον ασθενή (και άρα με υψηλή TSH και άρα ευάλωτο σε μεταστάσεις) στην περίπτωση που ο υπολειματικός ιστός έχει ήδη καεί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Folegandre έχεις δίκιο για το ιώδιο, πάνω από συνολική λήψη 800 μιλικιουρί υπάρχει μεγάλη συσχέτιση με υπογονιμότητα ενώ πάνω από 1000 έχει αναφορές με κάποιες ασθένειες στους πνεύμονες... Τίποτα παραπάνω... Ρώτησα και τους 2 μου ενδοκρινολόγους γιατί το είχα μεγάλο άγχος για την 2η δόση που μάλλον θα πάρω και μου είπαν και οι 2 το ίδιο... Και δεν βρήκα και κάτι διαφορετικό στις βιβλιογραφίες. Όσο για την Αμερική συνηθιζουν να δίνουν μικρότερη δόση ανάλογα με την περίπτωση όμως (από 25 ώς 75) και συνήθως επαναλαμβάνουν την θεραπεία αρκετές φορές για να έχουν πλήρη ίαση, οπότε ίσως και να μην είναι το πιο σωστό... Έκτος από άτομα με αλλεργείες κλπ που μπορεί να τα πειράξει όλοι οι άλλοι είμαστε "απόλυτα ασφαλείς" (σε θέματα γονιμότητας) μέχρι τα 300-400 και "ασφαλείς" με συνολική λήψη ως 1000... Εύχομαι να μην χρειαστεί σε κανέναν μας...........

Βέβαια αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να αρχίσουμε να καταπίνουμε 100άρες τα mCιουριά για να επιβεβαιώσουμε τον κανόνα!!!χαχαχαχα(αν και δεν απέχω και πολύ από το high score! χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολη την παρεα!Folegandre δεν εννοω οτι η TSH ανεβαινει,αλλα την θυρεοσφαιρινη δηλαδη την HTG.Αυτη η απλουστερα TG, εχει πολυ μεγαλη σημασια και ειναι ο κυριωτερος καρκινικος δεικτης ,μονο σε κατασταση μετεγχειρητικη και μονο σε κατασταση βαρυ υπο-θ και ακομα περισσοτερο μετα την θεραπεια.Η γιατρος μου ειπε οτι και πεντακαθαρο να βγει το σπινθηρογραφημα η TG ,η οποια ηταν παντα σε κατασταση υπο-θ μετεγχειρητικα και πριν το ιωδιο,την α φορα 9,13 και την β φορα ανεβηκε στο 12,9, δεν ειναι καλο.Μου τονισε οτι τωρα πρεπει οπωσδηποτε να ειναι κατω απο 5(το λιγοτερο)Αλλιως παμε για αλλο ψαξιμο.Οταν την ρωτησα τι εννοει, μου ειπε οτι δεν μπορει να μου πει!Εγω ομως εψαξα και βρηκα οτι θα σημαινει υποτροπη η μετασταση.Για αυτο μεχρι να βγει το αποτελεσμα δεν μου κολλαει υπνος!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολη την παρεα!Folegandre δεν εννοω οτι η TSH ανεβαινει,αλλα την θυρεοσφαιρινη δηλαδη την HTG.Αυτη η απλουστερα TG, εχει πολυ μεγαλη σημασια και ειναι ο κυριωτερος καρκινικος δεικτης ,μονο σε κατασταση μετεγχειρητικη και μονο σε κατασταση βαρυ υπο-θ και ακομα περισσοτερο μετα την θεραπεια.Η γιατρος μου ειπε οτι και πεντακαθαρο να βγει το σπινθηρογραφημα η TG ,η οποια ηταν παντα σε κατασταση υπο-θ μετεγχειρητικα και πριν το ιωδιο,την α φορα 9,13 και την β φορα ανεβηκε στο 12,9, δεν ειναι καλο.Μου τονισε οτι τωρα πρεπει οπωσδηποτε να ειναι κατω απο 5(το λιγοτερο)Αλλιως παμε για αλλο ψαξιμο.Οταν την ρωτησα τι εννοει, μου ειπε οτι δεν μπορει να μου πει!Εγω ομως εψαξα και βρηκα οτι θα σημαινει υποτροπη η μετασταση.Για αυτο μεχρι να βγει το αποτελεσμα δεν μου κολλαει υπνος!!

Καλημέρα σε όλους!

Sonia μου μετά το ιώδιο δεν ξαναέκανες εξετάσεις ορμονών? Οι τιμές της TG πριν το ιώδιο έδειχναν καρκίνο, όμως πριν το ιώδιο, επομένως τώρα πια δεν έχουν σημασία γιατί έδρασε το ιώδιο και χρειάζεσαι νέες τιμές για να συγκρίνεις...... Πριν το σπινθηρογράφημα δεν σου έκαναν εξετάσεις???

Εμένα να φανταστείς μου είπαν ότι αφού η TG μου είναι τώρα 9 πρέπει σε κανένα τετράμηνο να τις επαναλάβω, πάλι με ενέσεις Thyrogen, για να μπορούμε να συγκρίνουμε... Τις εξετάσεις πριν το ιώδιο, τις χρησιμοποίησαν για το ιώδιο, όπως και το μετεγχειριντικό ολόσωμο και το ολόσωμο καθήλωσης του θεραπευτικού ιωδίου... Τώρα αυτά είναι για το αρχείο μας και για το ιστορικό μας, για να φαίνεται πόσο επιθετικός ή όχι ήταν ο καρκίνος, τί κθήλωση είχαμε, τι uptake κλπ...

Μην αγχώνεσαι δίχως λόγο... Οι τωρινές σου εξετάσεις θα δείξουν αν ή όχι υπάρχει υπόλλειμμα καρκίνου σε λεμφαδένες ή μόνο κύτταρα (καλή ώρα όπως εμένα) ή είσαι καθαρή... Μην αφήνεις κανέναν να σε αγχώσει... Σκέψου εμένα ο 1ος γιατρός που είχα, μάλλον εντελώς άσχετος αν και με τεράστια πελατεία, είδε το σπινθηρογράφημα καθήλωσης του θεραπευτικού ιωδίου (αυτό που κάναμε μία εβδομάδα αφού πήραμε το Ι131) και μου έιπε ότι πρέπει να μπω άμεσα για χειρουργείο γιατί υπήρχε η καθήλωση!!!!!!! Που έτσι έπρεπε να είναι το σπινθηρογράφημα, αφού είχα uptake 1,3% και έπρεπε να καταστραφεί με το ιώδιο... Μετά το Σεπτέμβριο μου έκανε εξετάσεις χωρίς να κόψω το Τ4 ή να κάνω τις ενέσεις και είδε ότι η TG μου είναι 0,6 και πάλι με έστειλε για επέμβαση...

Δες πρώτα την τωρινή TG σου και μετά αν υπάρχει λόγος αγχώσου και ψαξ'το... Μην τρελαθείς σαν εμένα που έτρεχα από γιατρό σε γιατρό και ο καθένας με έστελνε σε άλλον γιατρό για εξετάσεις (εμπιστοσύνης τάχα μου) και για άλλες εξετάσεις από τον προηγούμενο γιατρό και έχασα τον μπούσουλα... Κι εμένα η Tg μου είναι ανεβασμένη και δείχνει δυστυχώς ότι κάπου υπάρχει ακόμα καρκίνος αλλά επειδή είναι χαμηλή σημαίνει ότι η μετάσταση είναι πολύ μικρή και μάλλον μόνο σε κύτταρα (γιατί και το σπινθηρογράφημα και το PETscan βγαίνουν πεντακάθαρα) και πουθενά αλλού εκτός από την περιοχή του τραχήλου...

Έτσι ήμουν κι εγώ από τον Ιούλιο μέχρι πριν λίγες μέρες οπότε σε καταλαβαίνω απόλυτα, αλλά πιστεύω πως προς το παρόν σε άγχωσε άδικα η γιατρός... Κάτσε να δεις πρώτα την τωρινή τιμή, ΟΚ???

Φιλια πολλά σε όλους και να έχετε μια όμορφη, αν και βροχερή, μέρα!!!!


...γιατί τα όνειρα σαν τα θαύματα είναι

βγαίνουν αληθινά

μόνο αν τα πιστεύεις...

Link to comment
Share on other sites

Kerasw σε ευχαριστω για την αμεση και καθησυχιστικη σου απαντηση!Εχεις δικιο!Θα περιμενω και εγω οπως ολοι μας τα αποτελεσματα και αναλογα πραττουμε!Να ξερεις οτι πραγματικα δεν θελω να αγχωνομαι πριν απο καποιο αποτελεσμα,απλως εβλεπα την γιατρο να επιμενει πολυ σε αυτο,οποτε και σε προετοιμαζουν παντα για κατι κακο!!Σιγουρα δεν το θελουν και οι ιδιοι αυτο και τους βγαινει αθελα τους!Δεν ξερω τι να υποθεσω!Ενα ξερω οτι ποτε δεν εισαι ξενοιαστος με μια τετοια ασθενεια,οπως ειπε και η Μαστροκωστα!Και εγω,αν και ειμαι ενα ατομο μες στην καλη χαρα και στο χιουμορ(οπως μου λενε οι γυρω μου).ωρες-ωρες νομιζω οτι θα χασω και εγω αυτο το χαμογελο ,οπως λες και συ,της CREST!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα.

Δεν θα χασεις κανενα χαμογελο Σονια, γιατι ολα θα πανε πολυ καλυτερα απο οσο περιμενεις. Αντιθετως η κρεστ θα ηθελε να σου προτεινει διαφημιση!!!!!

Σημερα, συναντησα μια φιλη απο τα παλια και αφου λεγαμε τα περι ζωης μας μιας και ειχαμε καιρο να βρεθουμε, μου ειπε οτι εχει πολλα οζιδια, επαιρνε χαπια αλλα συνεχως τα αμελουσε και στην πορεια τα διεκοψε μονη της.Θα παει αμεσα για επανελεγχο. Ομως, ειχει και μια κορη η οποια ειναι αρκετα διογκωμενη στο σημειο του αδενα. Θα παει και εκεινη για εξετασεις. Μακαρι να ειναι ακομη νωρις!!!

Εχω γινει πολυ καχυποπτη. Μηπως υπερβαλλω???

Φιλια σε ολη την παρεα!!!


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Μια γλυκιά καλησπέρα σε όλη την παρέα.Δεν ακούστηκα γιατί ήμουν στην συμπρωτεύουσα και μόλις επέστρεψα σπίτι.Χτές πήρα την καψουλίτσα μου και έκανα αιματολογικες και υπέρηχο και σήμερα το σπινθηρογράφημα.Δυστυχώς τα νέα μου δεν είναι πολύ καλά γιατί άκουσα αυτό που δεν περίμενα ποτέ να ακούσω.Το up take του ιωδίου εδειξε 9% υπολ.ιστό.

Αύριο θα μιλήσω με τον ενδοκρινολόγο μου.Το μόνο σίγουρο είναι πώς ή μου έκανε την επέμβαση η καθαστρια που καθάριζε το χειρουργείο και όχι ο χειρούργος ή συμβαίνει κάτι άλλο.Υποτίθετε πως ο χειρούργος καθάρισε πολύ καλά την περιοχή αφαιρώντας 9 λεμφαδένες και γι αυτό θυσίασε και τους 2 παραθυροειδείς και άφησε 9% του οργάνου?Παραλίγο να πάθω εγκεφαλικό.

Ο υπολλειμματικός ιστός ειδικά σε τέτοιο μέγεθος δεν θα έπρεπε ναφανεί στον ηπέρηχο?Γνωρίζει κάποιος?Εγώ έχω κάνει 3 και ο ένας σε ακτινολόγο που θεωρείται κορυφή και με έψαχνε μιση ώρα.Δεν βρήκε τίποτα.Θα κάνω λίγο υπομονή μέχρι να κρίνω τον χειρούργο.

Το καλό είναι πως θα πάρω 70mci και η γιατρός με καυσήχασε πως ο ιστος θα καυτηριαστεί και δεν θα υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Ο υποθυ. δεν πάει καθόλου καλά γιατίκαθε μέρα που περνάει νοιώθω καλύτερα, σήμερα είμαι εντελώς καλά και αυτό δεν είναι καθόλου φυσιολογικό.Μάλλον το υπολ. άρχισε να δουλεύει στο φούλ -τέρμα γκάζια- .Υπομονή τώρα ως την Τρίτη που μπαίνω για την θεραπεία.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες και όλους! Είμαι μόλις 5 λεπτά στην παρέα σας, αλλά σας διαβάζω εδώ και περίπου 3 εβδομάδες, από τότε δηλαδή που μου είπαν ότι πρέπει να βγάλω το θυροειδή λόγω ενός ύποπτου όζου που με επισκέφτηκε. Χάρη σε εσάς ανακάλυψα ότι το φαινόμενο είναι αρκετά συχνό. Αλλά διάβασα εδώ και πολλές πληροφορίες που με βοήθησαν, κυρίως τις πρώτες μέρες που είχα πελαγοδρομήσει... Σας ευχαριστώ που δημοσιεύετε τις εμπειρίες και τις γνώσεις σας. Σε εμένα, τουλάχιστον, αυτό λειτούργησε θετικά, ώστε να είμαι τώρα ψύχραιμη και (σχετικά) ήρεμη. Και έτσι αποφάσισα, αντί να σας διαβάζω κρυφά, να μπω κι εγώ στην παρέα σας. Άλλωστε ίσως και η δική μου εμπειρία να φανεί σε κάποια/ον χρήσιμη στο μέλλον. Φιλικά, Δέσποινα

ΥΓ: Εκτός του όζου, διαθέτω και μια πελώρια λαχτάρα για μια γελαστή ζωή. Ελπίζω να βοηθήσει...

Link to comment
Share on other sites

Georgia σε ευχαριστω για το θαρρος που μου δινεις,αλλα μερικες φορες απαγοητευομαι η κουραζομαι,γιατι ακομα ποναω πολυ!!Σημερα μετρησα,οτι ακριβως επι 14 μερες παιρνω καθημερινως ισχυρα παυσιπονα ημικρανιας και δεν ειμαι καλα ακομα!!Επιπλεον εχει πρηστει το προσωπο μου απο την κατακρατηση υγρων!Οχι,δεν υπερβαλλεις,με τοσα που διαβαζεις εδω!Mary78 σε δημοσιο νοσοκομειο τα κανεις ολα?Μηπως εννοεις 0,9%?Επειδη το 9% ειναι πολυ!Γι`αυτο ισως θα σου δωσουν μονο 70mCi.Πρωτη φορα θα κανεις θεραπεια?Σε ρωταω γιατι δεν γνωριζουμε το ιστορικο σου.Το 9% στο σπινθηρογραφημα φανηκε?Εκανες διακοπη θυροξινης και διαιτα η εκανες Thyrogen?Παντως σου ευχομαι να γινεις γρηγορα καλα και να ειναι ολα περαστικα!!

Link to comment
Share on other sites

Δέσποινα καλως ήρθες στη παρέα μας.Και εγώ καινούργια είμαι-στην παρέα-.Μην ανησυχείς για τίποτα όλα θα πάνε καλά.Οπως βλέπεις είμαστε πολλοί οι ομοιοπαθείς.Το βασικό είναι να είσαι αισιόδοξη και θα δείς ότι όλα θα πάνε καλά:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...