Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες και όλους...

Μα καλα..δε ντρεμπεστε καθολου ρε κοριτσια?πραγματικα εχω μεινει εκπληκτη με τα μηνυματα που δημοσιοποιειτε στο διαδικτυο..μιληστε καλυτερα σε ενα chat room, ενα facebook κατι αλλο..αλλά οχι εδω!!!

ΜΗ ΓΡΑΦΕΤΕ ΣΤΑ FORUM ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΔΙΝΟΣ!!!!!!!!!(ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΣΑΣ)

υπαρχει υος στη σελιδα...μην ασχολιστε αλλο με χαζομαρες!!!!συμβουλευτητε το γιατρο σας οχι το internet

απίστευτη και αδικαιολόγητη επίθεση... τϊ να πω??? συμφωνώ με όσα γράψατε georgia & sonia και δεν το συνεχίζω κι εγώ...

Εμείς μάλλον ξέρουμε καλύτερα από τον καθένα για να είμαστε εδώ τόσο καιρό... ε, και σ' όποιον αρέσουμε...που λέει και το τραγουδάκι...

Φιλιά πολλά και να έχετε ένα όμορφο ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ!!!!!!!!!!!!!!


...γιατί τα όνειρα σαν τα θαύματα είναι

βγαίνουν αληθινά

μόνο αν τα πιστεύεις...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια χαρα απο μενα.Σαββατο σημερα, δουλιτσες στο σπιτι και ολα ΟΚ. Να ειστε καλα και να περνατε οσο μπορειτε καλυτερα.

Κερασω, καταφερες κατι με το αρχειο? (ενοειται πως ηδη εχεις λαβεις το μειλ μου)!!!!


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα απο μενα.Σαββατο σημερα, δουλιτσες στο σπιτι και ολα ΟΚ. Να ειστε καλα και να περνατε οσο μπορειτε καλυτερα.

Κερασω, καταφερες κατι με το αρχειο? (ενοειται πως ηδη εχεις λαβεις το μειλ μου)!!!!

σου έχω στείλει απάντηση Γεωργία μου... τα άλλαξα και τα ξαναέστειλα...

αν πάλι δεν ανοίγουν θα δω τι μπορώ να κάνω...


...γιατί τα όνειρα σαν τα θαύματα είναι

βγαίνουν αληθινά

μόνο αν τα πιστεύεις...

Link to comment
Share on other sites

georgiamami

Αφαίρεση θυρεοειδους λογω πολυοζωδης τοξικης βρογχοκυλης!!!-Υπερθυρεοειδισμος!!!

Εντοπισμος 2 οζων (10ος/2008),ταχυτατος πολλαπλασιασμος τους (σε 6 μηνες οι 2 εγιναν 6) αποτυχημενη αγωγη για εξαλλειψη ή σταθεροποιηση εξελιξης τους, ολικη αφαιρεση (4ος/2009), εναρξη θυροξινης 88mg.

Σε συνεργασια με τον γιατρο και μετα απο αποτυχημενη δοσολογια, κανω υποθυρεοειδισμο με ολες τις αναλογες συνεπειες.

Αλλαζω γιατρο (12ος/2010) και ειμαι σε φαση σταδιακης αυξησης θυροξινης ως την απαραιτητη για μενα δοσολογια.

Στο μεταξυ εχει αναγεννηθει ενα μερος του αδενα μου λογω της μακρας υποθυρεοειδικης καταστασης που υπεπεσα.

Συνεχιζω με μηνιαια παρακολουθηση και βελτιωνομαι!!!

kate75

4/2009: εξετάσεις αίματος με φυσιολογικές τιμές. παρακίνηση ενδοκρινολόγου για υπέρηχο (λόγω προσφάτου περιστατικού στην οικόγένεια με θυλώδης θηλακιώδους θυροειδούς). ο υπέρηχος δείχνει όζο.στη συνέχεια έγινε σπινθηρ όπου έδειξε ψυχρό όζο και ο ενδοκρινολόγος μου στα τρίκαλα με παρέπεμψε για παρακέντηση.

6/09 λαμβάνω τα αποτελέσματα της παρακέντησης που δείχνουν υπόνοια θηλώδη ca.

10/7/09: χειρουργείο στο ιπποκράτειο Αθηνών από τον ίδιο γιατρό που χειρούργησε τον πατέρα μου. τον επόμενο μήνα η βιοψία δείχνει διεστιακό θηλώδες πολύ πολύ μικρό.

9/09: δίαιτα και σπινθηρ με υπόλλειμα 0,8% .

4/2010: λήψη 100mci I131 στο θεαγένειο (γιατροί και πυρηνικοί διαφώνησαν στη δόση.γιατρος:50 πυρηνικοί 100)

17/1/2011: διαιτα και ολόσωμο σπινθ περιμένω αποτελέσματα 1 μαρτίου.

sonia64

Απο το 2005 παρακολουθηση πολυοζωδους βρογχοκηλης με Χασιμοτο και υποθυρεοειδισμο(χαπια Τ4).Το 2006 παρακεντηση σε υποπτο οζο αριστερης πλευρας του θυρεο/δους(αρνητικη).Οκτωβριο του 2009 ολικη θυρεοειδεκτομη με βιοψια πολυεστικος θηλωδης καρκινος στον ισθμο και αριστερο λοβο,με κακοηθεις οζους απο 0,5-0,7 εκατ.Μετεγχειρητικο σπινθηρογραφημα Δεκεμβριος 2009 που εδειξε υπολοιπο κολοβωματος 1,6%.Θεραπεια με Ι131 Μαρτιο του 2010.

kerasw

Έτος γέννησης: 1984

Πόλη διαμονής: Αθήνα

Προηγούμενη πάθηση αδένα: καμία-Τυχαίο εύρημα σε γενικό check up...

Προηγούμενη θεραπεία: καμία

Αποτέλεσμα παρακέντησης: θηλώδης Ca Θυρεοειδούς

Ημερομηνία χειρουργείου: 27-05-2010(ολική αφαίρεση θυρεοειδούς - αφαίρεση 5 λεμφαδένων και λιπώδους ιστού)

Νοσοκομείο: Υγεία

Αποτέλεσμα ιστολογικής: θηλώδης πολυεστικός (τέσσερις εστίες) Ca με εξωθυρεοειδική επέκταση και 5/5 διηθημένους λεμφαδένες μέσης γραμμής και νεοπλαστική διήθηση στον λιπώδη ιστό μέσης γραμμής

Επιπλοκές επέμβασης: καμία

Uptake επέμβασης: 1,3%

Ημερομηνία λήψης ραδιενεργού Ι131: 30-06-2010 / 100 μιλικιουρί / ΙΑΣΩ

Θεραπεία καταστολής: Τ4 των 175mg

Τιμή Tg (με TSH>100μIU/ml): 9,17ng/ml

folegandros

Αγωγή από το 2005 με τ4.

Αφαίρεση ολική το 2009. Βιοψία με θυλώδη και θυλακιώδη κύτταρα.

1η φορά Ι-131 4/2009. Δεύτερη φορα Ι-131 Μάρτιος 2010.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Για αρχη εκανα προχειρα ενα ποστ. Στη συνεχεια θα το ολοκληρωσουμε και θα το τελειοποιησουμε.

Φολεγανδρε, εκοψα μερος απο ενα ποστ σου γιανα δωσω καποια στοιχεια. Ο καθενας σας μπορει να παρει το πσοτ με παραθεση και αφου βγαλειι τα QUOTE, να κανει τις επιθυμητες αλλαγες και να το αναρτησει εκ νεου!!!

Φιλια


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

DespinaAlexandra

pashalitsa

petroulaki

kate76

ΛΕΝΙΑ

bebaki-eva

eleni_k

tania78

aleca

natasa133

Dimitra83

Ατομα που περασαν απο την παρεα μας. Αλλα ειναι ακομη μαζι μας κι αλλα απλα ηταν περαστικα.

Οποιος/α θελει ας δωσει ιστορικο.

(ελπιζω να μη μου ξεφυγε καποιος/α):roll::roll:


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την καλοπροαίρετη παρέα!Εγώ σήμερα εκτός απο λίγες δουλειές στο σπίτι έκανα προπόνηση για την απομόνωση βλέπωντας όλο το μεσημέρι ταινίες.Σήμερα ταινίες αύριο λέω να συνεχίσω με τα νερά!!!Ετσι για να συνηθίζω!χα χα χα!!!!

Σας γράφω και γώ το ιστορικό μου

Ιατρικό ιστορικό:

Δεκέμβριος 2009 τυχαία ανακάλυψη 1 όζου 3,5cm.

22 Δεκεμβρίου 2009 ολική θυρεοειδεκτομή στο Διαβαλκανικό.Μετά την επέμβαση:5 ημέρες μετά κρίση τετανίας (παραλίγο να μου στοιχήσει την ζωή μου) και αφωνία για 2 μήνες.

Αφαιρέθησαν επίσης 2 παραθυρεοειδείς και 9 λεμφαδένες.

Εμεινε μόνιμος υποπαραθυρεοειδισμός ενώ τις δόσεις ασβέστιου τις ρύθμισα τον Σεπτέμβριο.(και πάλι παίζεται...)

Η βιοψία έδειξε εστίες θυλώδους θυλακιώδους μικροκαρκινώματος 0,2χιλ.

και λεμφαδένες ελεύθεροι νεοπλάσματος .

Λόγω του πολύ μικρού μεγέθους των εστιών δεν ακολούθησα άλλη θεραπεία ενώ ήδη απο τον δεύτερο μήνα ρύθμισα την δόση της θυροξύνης.

Ιανουάριος 2011 άλλαξα ενδοκρινολόγο ο οποίος με παρέπεμψε σε σπινθηρογράφημα και θεραπεία με ιώδιο λόγω της πολυπλοκότητας του καρκίνου (θυλώδης- θυλακιώδης).Στην πορεία βρέθηκε κολόβωμα 9%.

22/02/11 θεραπεία με 70mci ραδ. ιωδίου στο Διαβαλκανικό.

Επεται η συνέχεια.....

Link to comment
Share on other sites

Mary78 καλησπερα,οπως φυσικα και σε ολη την παρεα!Μου κανει μεγαλη εντυπωση,οσο διαβαζω το ιστορικο σου,που ενω χειρουργηθηκες Δεκεμβρη του 2009,δεν εγινε τοτε μετεγχειρητικο σπινθηρογραφημα για να φανει ποσοστο κολοβωματος και επειτα θεραπεια με Ι 131?Δηλαδη απο τοτε, τωρα γινονται για πρωτη φορα ολα αυτα?Στο λεω, γιατι σε εμας εδω ολους ακολουθηθηκε αλλη σειρα.

Link to comment
Share on other sites

Mary78

Θυρεοειδίτιδα Hashimoto

Δεκέμβριος 2009 τυχαία ανακάλυψη 1 όζου 3,5cm.

22 Δεκεμβρίου 2009 ολική θυρεοειδεκτομή στο Διαβαλκανικό.Μετά την επέμβαση:5 ημέρες μετά κρίση τετανίας (παραλίγο να μου στοιχήσει την ζωή μου) και αφωνία για 2 μήνες.

Αφαιρέθησαν επίσης 2 παραθυρεοειδείς και 9 λεμφαδένες.

Εμεινε μόνιμος υποπαραθυρεοειδισμός ενώ τις δόσεις ασβέστιου τις ρύθμισα τον Σεπτέμβριο.(και πάλι παίζεται...)

Η βιοψία έδειξε εστίες θυλώδους θυλακιώδους μικροκαρκινώματος 0,2χιλ.

και λεμφαδένες ελεύθεροι νεοπλάσματος .

Λόγω του πολύ μικρού μεγέθους των εστιών δεν ακολούθησα άλλη θεραπεία ενώ ήδη απο τον δεύτερο μήνα ρύθμισα την δόση της θυροξύνης.

Ιανουάριος 2011 άλλαξα ενδοκρινολόγο ο οποίος με παρέπεμψε σε σπινθηρογράφημα και θεραπεία με ιώδιο λόγω της πολυπλοκότητας του καρκίνου (θυλώδης- θυλακιώδης).Στην πορεία βρέθηκε κολόβωμα 9%.

22/02/11 θεραπεία με 70mci ραδ. ιωδίου στο Διαβαλκανικό.

georgiamami

Αφαίρεση θυρεοειδους λογω πολυοζωδης τοξικης βρογχοκυλης!!!-Υπερθυρεοειδισμος!!!

Εντοπισμος 2 οζων (10ος/2009 ) ,ταχυτατος πολλαπλασιασμος τους (σε 6 μηνες οι 2 εγιναν 6) αποτυχημενη αγωγη για εξαλλειψη ή σταθεροποιηση εξελιξης τους, ολικη αφαιρεση (4ος/2009 ), εναρξη θυροξινης 88mg.

Σε συνεργασια με τον γιατρο και μετα απο αποτυχημενη δοσολογια, κανω υποθυρεοειδισμο με ολες τις αναλογες συνεπειες.

Αλλαζω γιατρο (12ος/2010 ) και ειμαι σε φαση σταδιακης αυξησης θυροξινης ως την απαραιτητη για μενα δοσολογια.

Στο μεταξυ εχει αναγεννηθει ενα μερος του αδενα μου λογω της μακρας υποθυρεοειδικης καταστασης που υπεπεσα.

Συνεχιζω με μηνιαια παρακολουθηση και βελτιωνομαι!!!

kate75

4/2009: εξετάσεις αίματος με φυσιολογικές τιμές. παρακίνηση ενδοκρινολόγου για υπέρηχο (λόγω προσφάτου περιστατικού στην οικόγένεια με θυλώδης θηλακιώδους θυροειδούς). ο υπέρηχος δείχνει όζο.στη συνέχεια έγινε σπινθηρ όπου έδειξε ψυχρό όζο και ο ενδοκρινολόγος μου στα τρίκαλα με παρέπεμψε για παρακέντηση.

6/09 λαμβάνω τα αποτελέσματα της παρακέντησης που δείχνουν υπόνοια θηλώδη ca.

10/7/09: χειρουργείο στο ιπποκράτειο Αθηνών από τον ίδιο γιατρό που χειρούργησε τον πατέρα μου. τον επόμενο μήνα η βιοψία δείχνει διεστιακό θηλώδες πολύ πολύ μικρό.

9/09: δίαιτα και σπινθηρ με υπόλλειμα 0,8% .

4/2010: λήψη 100mci I131 στο θεαγένειο (γιατροί και πυρηνικοί διαφώνησαν στη δόση.γιατρος:50 πυρηνικοί 100)

17/1/2011: διαιτα και ολόσωμο σπινθ περιμένω αποτελέσματα 1 μαρτίου.

sonia64

Απο το 2005 παρακολουθηση πολυοζωδους βρογχοκηλης με Χασιμοτο και υποθυρεοειδισμο(χαπια Τ4).Το 2006 παρακεντηση σε υποπτο οζο αριστερης πλευρας του θυρεο/δους(αρνητικη).Οκτωβριο του 2009 ολικη θυρεοειδεκτομη με βιοψια πολυεστικος θηλωδης καρκινος στον ισθμο και αριστερο λοβο,με κακοηθεις οζους απο 0,5-0,7 εκατ.Μετεγχειρητικο σπινθηρογραφημα Δεκεμβριος 2009 που εδειξε υπολοιπο κολοβωματος 1,6%.Θεραπεια με Ι131 Μαρτιο του 2010.

kerasw

Έτος γέννησης: 1984

Πόλη διαμονής: Αθήνα

Προηγούμενη πάθηση αδένα: καμία-Τυχαίο εύρημα σε γενικό check up...

Προηγούμενη θεραπεία: καμία

Αποτέλεσμα παρακέντησης: θηλώδης Ca Θυρεοειδούς

Ημερομηνία χειρουργείου: 27-05-2010(ολική αφαίρεση θυρεοειδούς - αφαίρεση 5 λεμφαδένων και λιπώδους ιστού)

Νοσοκομείο: Υγεία

Αποτέλεσμα ιστολογικής: θηλώδης πολυεστικός (τέσσερις εστίες) Ca με εξωθυρεοειδική επέκταση και 5/5 διηθημένους λεμφαδένες μέσης γραμμής και νεοπλαστική διήθηση στον λιπώδη ιστό μέσης γραμμής

Επιπλοκές επέμβασης: καμία

Uptake επέμβασης: 1,3%

Ημερομηνία λήψης ραδιενεργού Ι131: 30-06-2010 / 100 μιλικιουρί / ΙΑΣΩ

Θεραπεία καταστολής: Τ4 των 175mg

Τιμή Tg (με TSH>100μIU/ml): 9,17ng/ml

folegandros

Αγωγή από το 2005 με τ4.

Αφαίρεση ολική το 2009. Βιοψία με θυλώδη και θυλακιώδη κύτταρα.

1η φορά Ι-131 4/2009. Δεύτερη φορα Ι-131 Μάρτιος 2010.

((Συμπληρωσα στοιχεια!!!))


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κι από εμένα...

Πραγματικά ήσουν πολύ άτυχη Mary μου... Έπεσες σε λάθος ανθρώπους μάλλον, ίσως βέβαια και να είχαν λόγους, αλλά τελικά εσύ τώρα τραβιέσαι...

Εύχομαι να'ναι όμως τα τελευταία... Πόσες μέρες θα μείνεις μέσα εσύ?


...γιατί τα όνειρα σαν τα θαύματα είναι

βγαίνουν αληθινά

μόνο αν τα πιστεύεις...

Link to comment
Share on other sites

καλά Σάββατο βράδυ και είμαστε όλες σπίτι και online...

Που είναι οι άντρες μας να μας ξεσηκώσουν???

(ο δικός μου βλέπει το ντέρμπυ...)


...γιατί τα όνειρα σαν τα θαύματα είναι

βγαίνουν αληθινά

μόνο αν τα πιστεύεις...

Link to comment
Share on other sites

kerasw πραγματικά έπεσα σε λάθος ανθρώπους, τον χειρουργό στην αρχή τον δικαιολογούσα αλλά τώρα το μόνο που θέλω είναι να του σπάσω το κεφάλι.Υποτίθεται ότι έβγαλε τους παραθυρ. για νακαθαρίσει καλά την περιοχή και τελικά καθάρισε τους λεμφαδένες και άφησε τον μισό θυροειδή!

Ο ενδοκρινολόγος δεν με κάλυπτε απο την αρχή γιατί πέντε πράγματα λόγω επαγγέλματος τα γνωρίζω οπότε καταλάβαινα ότι οι απαντήσεις του δεν με κάλυπταν....και γι αυτό τον άλλαξα.

Να φανταστείς όλοι ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ.

Τελικά όμως τελευταία στιγμή όλο και την γλυτώνω:tongue:.

Αν γίνει η συντέλει του κόσμου θα επιβιώσουν οι κατσαρίδες και εγώ:tongue::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

Mary78 μην στεναχωριεσαι και μην απαγοητευεσαι,γιατι τωρα εισαι σε καλο δρομο και ολα θα πανε καλα!!Εδω βλεπουμε ποσο μεγαλη σημασια εχει να πηγαινουμε καμια φορα και για δευτερη γνωμη γιατρου,οταν βεβαια διαισθανομαστε οτι κατι δεν παει καλα!Ετσι εκανα εγω!Για δευτερη παρακεντηση πηγαινα και πηρα γνωμη αλλου γιατρου που ειπε για επεμβαση,οποτε φανηκε και ολο το κακο που συνεβαινε,ενω ο προηγουμενος γιατρος ζητουσε επανελεγχο μετα απο 1 χρονο!

Link to comment
Share on other sites

kerasw πραγματικά έπεσα σε λάθος ανθρώπους, τον χειρουργό στην αρχή τον δικαιολογούσα αλλά τώρα το μόνο που θέλω είναι να του σπάσω το κεφάλι.Υποτίθεται ότι έβγαλε τους παραθυρ. για νακαθαρίσει καλά την περιοχή και τελικά καθάρισε τους λεμφαδένες και άφησε τον μισό θυροειδή!

Ο ενδοκρινολόγος δεν με κάλυπτε απο την αρχή γιατί πέντε πράγματα λόγω επαγγέλματος τα γνωρίζω οπότε καταλάβαινα ότι οι απαντήσεις του δεν με κάλυπταν....και γι αυτό τον άλλαξα.

Να φανταστείς όλοι ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ.

Τελικά όμως τελευταία στιγμή όλο και την γλυτώνω:tongue:.

Αν γίνει η συντέλει του κόσμου θα επιβιώσουν οι κατσαρίδες και εγώ:tongue::tongue::tongue:

Καλή μου κι εγώ σε λάθος ενδοκρινολόγο έπεσα στην αρχή (με έστειλε για αμέτρητες (κάποιες άσχετες με το πρόβλημα) εξετάσεις μόνο και μόνο για την μίζα και για 2ο χειρουργείο - 20 μέρες αφού είχα πάρει το Ι131 - χωρίς καν να περιμένει το 6μηνο που δρα το ιώδιο ή να με στείλει για υπέρηχο ή σπινθηρογράφημα...:mad:) Ευτυχώς όμως μου έδωσε από την αρχή τεράστια δόση Τ4 οπότε γλίτωσα το πρόβλημα της Γεωργίας πχ...

και ο χειρούργος αφού ο όζος ήταν δεξιά και είχχε σπάσει την κάψα του, έπρεπε να βγάλει και δεξιά λεμφαδένες και αυτός έβγαλε μόνο στο κέντρο... και θεωρείται ΤΟΠ στην Αθήνα ο χειρούργος αυτός...

Όταν παθαίνεις μαθαίνεις βέβαια, οπότε τώρα ακόμα και τις εξετάσεις τις κάνω 2 φορές, μία εκεί που με στέλνει ο γιατρός και μία όπου θέλω εγώ, για να έχω να συγκρίνω...και πίστεψέ με έχω βρεί πολλές διαφορές... δυστυχώς...γιατί τελικά το "σύστημα" βρωμάει...λίγοι οι καλοί και συνεπείς γιατροί που νοιάζονται για τον ασθενή τους και τον βλέπουν σαν ΑΝΘΡΩΠΟ και όχι σαν 50ευρω...Που θέλουν να προλάβουν και όχι να επέμβουν όταν είναι αργά ή όταν εσύ ζορίζεσαι και έχεις ήδη πρόβλημα...

Και σκέψου πως κι εγώ παραϊατρικά έχω σπουδάσει και δεν είμαι εντελώς άσχετη...Τρομάρα μου!!!

ΟΥ ΜΠΛΕΞΕΙΣ είναι...

Ευτυχώς τώρα νιώθω ότι είμαι σε πολύ καλά χέρια... :wink:

Εύχομαι και για όλους εσάς το ίδιο...

Αν γίνει η συντέλεια του κόσμου θα επιβιώσω κι εγώ και ο Γιώργος (Folegandros), οπότε θα κάνουμε παρέα, μην στεναχωριέσαι... :P

Ε, Γιώργο???

Δεν μου είπες πόσες μέρες σου είπαν θα χρειαστεί να μείνεις μέσα και πόσους μήνες να περιμένεις μέχρι να αρχίσεις προσπάθεια για μπεμπέ???


...γιατί τα όνειρα σαν τα θαύματα είναι

βγαίνουν αληθινά

μόνο αν τα πιστεύεις...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...