Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Καλημέρα και από μένα.

Συγνώμη που δεν απάντησα νωρίτερα αν και ήμουν on line αλλά κανόνιζα τις νταλίκες!!!!!Βρήκα και μια υδροφόρα πιστεύω να φτάσει.

Σόνια αν δείς το κομβόι με τις υδροφόρες να καταφτάνει στο Διαβαλκανικό μην ανησυχήσεις εγλω θα είμαι:D

Να είστε καλά που με κάνατε και γέλασα με την ψυχή μου τόσο πολύ αλλά και για τις ευχές σας και την συμπαράστασή σας.

Σας ευχαριστώ πραγματικά:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Παντως,αν ιδρυσουμε ποτε συλλογο,πρεπει απο τωρα να βρουμε για τις συναντησεις μας,θωρακισμενες χασαποταβερνες με λεμονατα,αφθονο νερο,λεμονοπιτες και προς θεου μην διανοηθει να αναψει κανεις τσιγαρο,θα γινει πυρηνικη εκρηξη!Οσο για τα αναμνηστικα δωρακια της βραδιας,θα τα καιμε εξω απο την ταβερνα για να μην υπαρξει τυχον ραδιομολυνση στα σπιτια μας!Συμφωνειτε?

Link to comment
Share on other sites

ιστορικό kate75:

4/2009: εξετάσεις αίματος με φυσιολογικές τιμές. παρακίνηση ενδοκρινολόγου για υπέρηχο (λόγω προσφάτου περιστατικού στην οικόγένεια με θυλώδης θηλακιώδους θυροειδούς). ο υπέρηχος δείχνει όζο.στη συνέχεια έγινε σπινθηρ όπου έδειξε ψυχρό όζο και ο ενδοκρινολόγος μου στα τρίκαλα με παρέπεμψε για παρακέντηση.

6/09 λαμβάνω τα αποτελέσματα της παρακέντησης που δείχνουν υπόνοια θηλώδη ca.

10/7/09: χειρουργείο στο ιπποκράτειο Αθηνών από τον ίδιο γιατρό που χειρούργησε τον πατέρα μου. τον επόμενο μήνα η βιοψία δείχνει διεστιακό θηλώδες πολύ πολύ μικρό.

9/09: δίαιτα και σπινθηρ με υπόλλειμα 0,8% .

4/2010: λήψη 100mci I131 στο θεαγένειο (γιατροί και πυρηνικοί διαφώνησαν στη δόση.γιατρος:50 πυρηνικοί 100)

17/1/2011: διαιτα και ολόσωμο σπινθ περιμένω αποτελέσματα 1 μαρτίου.

Link to comment
Share on other sites

Παντως,αν ιδρυσουμε ποτε συλλογο,πρεπει απο τωρα να βρουμε για τις συναντησεις μας,θωρακισμενες χασαποταβερνες με λεμονατα,αφθονο νερο,λεμονοπιτες και προς θεου μην διανοηθει να αναψει κανεις τσιγαρο,θα γινει πυρηνικη εκρηξη!Οσο για τα αναμνηστικα δωρακια της βραδιας,θα τα καιμε εξω απο την ταβερνα για να μην υπαρξει τυχον ραδιομολυνση στα σπιτια μας!Συμφωνειτε?

καλά δεν παίζεσαι!!!! :D

Αν μπει κάποιος άσχετος και διαβάζει θα νομίζει πως μπήκε στο κλουβί με τις τρελές!!!! :cool:

Διαβάζω και γελάω μόνη μου... Να'σαι καλά βρε Sonia... Το χιούμορ είναι το καλύτερο όπλο... Εύχομαι να μην λείψει ποτέ σε κανέναν μας... Είναι πολύ όμορφο στα προβλήματα να μπορείς να βλέπεις την αστεία τους πλευρά...

Σήμερα έχω γελάσει τόσο πολύ με το νερό και με την Μary και τις υδροφόρες και τώρα με αυτό...

Αν θυμηθείτε, πείτε μου αν έχετε κι εσείς ταχυκαρδία ή μόνο εγώ, τώρα που πήρα την πίεση μου έχω μεγάλη 9 μικρή 5,4 και παλμούς 118 (καθισμένη σε καρέκλα - και όχι σταυροπόδι γιατί λέει ο doctor επηρεάζει...)...

Θα πάρω και τον ενδοκρινολόγο σε λίγο να μου πει κι εκείνος...

Μόνο χαπι για την καρδιά δεν έχω πάρει ακόμα, μήπως ήρθε η ώρα???

Μήπως ο Θεός νομίζει πως είμαι 77 και όχι 27??? Οστεοπόρωση και χοληστερίνη μου λείπουν, α! και ακράτεια...


...γιατί τα όνειρα σαν τα θαύματα είναι

βγαίνουν αληθινά

μόνο αν τα πιστεύεις...

Link to comment
Share on other sites

Αφαίρεση θυρεοειδους λογω πολυοζωδης τοξικης βρογχοκυλης!!!-Υπερθυρεοειδισμος!!!

Εντοπισμος 2 οζων (10ος/2008),ταχυτατος πολλαπλασιασμος τους (σε 6 μηνες οι 2 εγιναν 6) αποτυχημενη αγωγη για εξαλλειψη ή σταθεροποιηση εξελιξης τους, ολικη αφαιρεση (4ος/2009), εναρξη θυροξινης 88mg.

Σε συνεργασια με τον γιατρο και μετα απο αποτυχημενη δοσολογια, κανω υποθυρεοειδισμο με ολες τις αναλογες συνεπειες.

Αλλαζω γιατρο (12ος/2010) και ειμαι σε φαση σταδιακης αυξησης θυροξινης ως την απαραιτητη για μενα δοσολογια.

Στο μεταξυ εχει αναγεννηθει ενα μερος του αδενα μου λογω της μακρας υποθυρεοειδικης καταστασης που υπεπεσα.

Συνεχιζω με μηνιαια παρακολουθηση και βελτιωνομαι!!!:P:p


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kerasw,ταχυκαρδια ειχα μονο πριν μου κοψουν την θυροξινη για να μπω σε υπο-θ,λογω υπερ-θ απο τα χαπια Τ4 των 162 μιλ.,γι αυτο και μου μειωσαν τοτε την δοση.Καλα περιττο να σου πω, οτι σημερα μην νομιζεις οτι εχω και τα τρελα κεφια!Εχω ασταματητη ημικρανια που μολις τωρα τελειωσε.Ισως γι αυτο δεν εγραψα τις σωστες εξαδες!!Θελω να δω ποσες μερες θα υποφερω ακομα(απο 2 Φεβρουαριου παιρνω ισχυρα παυσιπονα).Με χτυπαει στο κεφαλι ο υπο-θ!

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμηθείτε, πείτε μου αν έχετε κι εσείς ταχυκαρδία ή μόνο εγώ, τώρα που πήρα την πίεση μου έχω μεγάλη 9 μικρή 5,4 και παλμούς 118 (καθισμένη σε καρέκλα - και όχι σταυροπόδι γιατί λέει ο doctor επηρεάζει...)...

Νομιζες οτι εμας θα μας ξεχνουσαν???? Αμ δε!!!!!

Εχω αλλα οχι παντα και μονο ταχυκαρδιες.Για την ακριβεια εχω αισθημα παλμων. Δηλαδη σε στιγμη πληους χαλαρωσης εχω 80-100 εντονους παλμους (νιωθω οτι θα βγει η καρδια απο το στερνο μου). Ομως αυτο τα παθαινω μεσα στο πρωτο δεκαπενθημερο που αυξανω τη δοση. Μετα ΟΚ.

Για την πιεση δε θα σου κανω παρεα. Ευτυχως παντα εχω 8,5 με 10,5.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι πολύ σύντομα να νιώθεις υπέροχα, να φύγουν οι ημικρανίες και να ακούσεις και τα πιο καλά νέα στα αποτελέσματα που περιμένεις...

και τότε, θα αγοράσω μια πάπια για να μην κ...ριέμαι από τα γέλια που θα κάνουμε...

Σας φιλώ όλες και όλους...

Καλό βράδυ και καλή ξεκούραση...


...γιατί τα όνειρα σαν τα θαύματα είναι

βγαίνουν αληθινά

μόνο αν τα πιστεύεις...

Link to comment
Share on other sites

Μα καλα..δε ντρεμπεστε καθολου ρε κοριτσια?πραγματικα εχω μεινει εκπληκτη με τα μηνυματα που δημοσιοποιειτε στο διαδικτυο..μιληστε καλυτερα σε ενα chat room, ενα facebook κατι αλλο..αλλά οχι εδω!!!

ΜΗ ΓΡΑΦΕΤΕ ΣΤΑ FORUM ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΔΙΝΟΣ!!!!!!!!!(ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΣΑΣ)

ΝΑ ΣΤΑΙ ΚΑΛΑ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Παντως,αν ιδρυσουμε ποτε συλλογο,πρεπει απο τωρα να βρουμε για τις συναντησεις μας,θωρακισμενες χασαποταβερνες με λεμονατα,αφθονο νερο,λεμονοπιτες και προς θεου μην διανοηθει να αναψει κανεις τσιγαρο,θα γινει πυρηνικη εκρηξη!Οσο για τα αναμνηστικα δωρακια της βραδιας,θα τα καιμε εξω απο την ταβερνα για να μην υπαρξει τυχον ραδιομολυνση στα σπιτια μας!Συμφωνειτε?

Και @@@@ τις ιδέες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μα καλα..δε ντρεμπεστε καθολου ρε κοριτσια?πραγματικα εχω μεινει εκπληκτη με τα μηνυματα που δημοσιοποιειτε στο διαδικτυο..μιληστε καλυτερα σε ενα chat room, ενα facebook κατι αλλο..αλλά οχι εδω!!!

ΜΗ ΓΡΑΦΕΤΕ ΣΤΑ FORUM ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΔΙΝΟΣ!!!!!!!!!(ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΣΑΣ)

ΝΑ ΣΤΑΙ ΚΑΛΑ

Καταρχην δε θα πω καλωσορισες στην ομορφη παρεα μας γιατι εισηλθες με περιεργες διαθεσεις και διολου επιθυμητες απο εμενα τουλαχιστο.

Σεβομενη τους ανθρωπους που διαβαζουν με σοβαριτητα τη σελιδα μας, θα κανω τον κοπο να σου απαντησω πως:

Ειμαστε ενηλικα ατομα και δημοσιευουμε οτιδηποτε θελουμε με καθαρα δικη μας επιλογη και συνειδηση των πραξεων μας. Το cafe ειναι ενα μερος του παρεντς που διατιθεται για τετοιου ειδους "συνομιλιες" και αν δεν σε εκφραζει εχεις ολοτελα το δικαιωμα να μη συμμετεχεις. Επισης, οποιος χρησιμοποιει το διαδικτυο χωρις καλο αντιβαιρους, ειναι χ@ζοΣ!!!

υπαρχει υος (εισαι και ανορθογραφη) στη σελιδα...μην ασχολιστε αλλο με χαζομαρες!!!!συμβουλευτητε το γιατρο σας οχι το internet

Κανενας δεν επεβαλε την γνωμη του στον αλλον. Ανταλλασουμε τις αποψεις μας συμφωνα με τις προσωπικες μας εμπειριες.Υπαρχουν πολλες αναρτησεις οπου επισημαινουμε την σοβαροτητα του θεματος και οτι παντα πρεπει να πραττουμε συμφωνα με τη γνωμη του γιατρου μας. Καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη και δεν υποχρεωσαμε κανεναν να κανει κατι που εμεις του λεμε.

Συνεπως, θα σε χαιρετησω απο την παρεα μας λεγοντας σου την εξης φραση : Δεν υπαρχει ιος που θα κανει προκαλεσει βλαβη στον υπολογιστη μας, μεγαλυτερη απο αυτον που στερει την ανθρωπινη υγεια και αξιοπρεπεια!!!!


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Μα καλα..δε ντρεμπεστε καθολου ρε κοριτσια?

Υ.Γ. Εχουμε και ΑΓΟΡΙ στην παρεα μας!!!!!!!! (ποσο λιγο μας ξερεις)!!!!!!!:roll::roll:


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Καλημεριζω την ομορφη παρεα μας(εκτος φυσικα της Μaria-Xa,που δεν εχει καμια θεση εδω)!Συμφωνω και επαυξανω με την Georgia και φυσικα δεν δινω καμια αλλη συνεχεια σε τετοιου ειδους συζητησεις.Ολοι εμεις γνωριζουμε ποση δυναμη παιρνουμε με το να συζηταμε τα προβληματα μας σχετικα με τον θυρεοειδη και ετσι βρισκουμε μεγαλη αλληλοσυμπαρασταση ειτε συζητωντας σοβαρα, ειτε κανοντας χιουμορ,για να ελαφρυνουμε λιγο την κατασταση μας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...