Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 29 λεπτά , Angot είπε:

      και συ κορίτσι! ποτέ θ πας για καρδούλα;

      20/05....άλλες 10 μέρες αναμονή....ουφ! 10 μέρες η εμβρυομεταφορα αναμονή...7 μέρες τα μικροβιολογικα που ήταν κλειστά...τώρα άλλες 10 μέρες...αλλά οκ θα περάσουν...μου είπαν να μην κάνω άλλη χοριακη. Μήπως να κάνω τη Δευτέρα μόνη μου να δω που βρίσκομαι?

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χρόνια πολλά

Καλή Χρονιά

Υγεία, αγάπη, ευημερία, χαμόγελα, χρήμα, επιτυχίες και ότι άλλο επιθυμεί ο καθένας και η καθεμιά σας.

Υ.Γ. Τώρα που αλλάξαμε έτος ας έρθει λίγο πιο γρήγορα και η .... πολυπόθητη ανάπτυξη σ αυτή τη χώρα.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Kalispera k kali xronia s olous..eimai kainouria sto forum.....edo k liges meres arxisa k ego n psaxno to thema thiroidis...meta apo mia exetasi routinas m vrethikan ozoi...meta apo iperixo s endokrinologo o opoios vrike ozous asafon orion m asvestomata k m lemfadena, exo panikovlithi, exasa tn ipno m...ine toso xena ola afta g mena p exo axothi tosooooo poly! Prokite gia kakoitheia apo oti katalava??? Pame gia parakentisi s liges meres...

Link to comment
Share on other sites

Kalispera k kali xronia s olous..eimai kainouria sto forum.....edo k liges meres arxisa k ego n psaxno to thema thiroidis...meta apo mia exetasi routinas m vrethikan ozoi...meta apo iperixo s endokrinologo o opoios vrike ozous asafon orion m asvestomata k m lemfadena, exo panikovlithi, exasa tn ipno m...ine toso xena ola afta g mena p exo axothi tosooooo poly! Prokite gia kakoitheia apo oti katalava??? Pame gia parakentisi s liges meres...

Καλως ηλθες στην παρεα μας, καλη χρονια και περαστικα.

Θελω να σου πω με βεβαιοτητα να ηρεμησεις. Δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα ο΄τι κι αν εχεις.

κανε την παρακεντηση, παρε τα αποτελεσματα απο τους γιατρους σου και συζηταμε. Εδω μεσα θα βρεις απαντησεις σε πολλες αποριες σου.

Αλλα πιστεψε με δεν ειναι αναγκη να παθεις κατι απο το αγχος σου.

Να υιοθετησεις το μοτο <<ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ>> και θα γινει.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλως ηλθες στην παρεα μας, καλη χρονια και περαστικα.

Θελω να σου πω με βεβαιοτητα να ηρεμησεις. Δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα ο΄τι κι αν εχεις.

κανε την παρακεντηση, παρε τα αποτελεσματα απο τους γιατρους σου και συζηταμε. Εδω μεσα θα βρεις απαντησεις σε πολλες αποριες σου.

Αλλα πιστεψε με δεν ειναι αναγκη να παθεις κατι απο το αγχος σου.

Να υιοθετησεις το μοτο <<ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ>> και θα γινει.

Σε ευχαριστω πολυ...εχω τρομοκρατηθει με το ακουσμα. Ειναι ιασιμο δηλαδη?

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, δεν ξερω ακριβως τι εχεις αλλα στην χειροτερη περιπτωση που μπορει να ειναι κακοηθεια, ειναι 100% ιασιμη.

Ολοι ξερουμε πλεον οτι οι καρκινοι του θυροειδη θεραπευονται.

Και εχουμε ηδη πολλα μελη στην παρεα μας που ο καρκινος του θυροειδη ειναι παρελθον.

Ο ενδοκρινολογος σου τι σου εχει πει???

Εχεις καποια ιδεα για τι περιπου εχεις ή τι πιθανολογειται??


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, δεν ξερω ακριβως τι εχεις αλλα στην χειροτερη περιπτωση που μπορει να ειναι κακοηθεια, ειναι 100% ιασιμη.

Ολοι ξερουμε πλεον οτι οι καρκινοι του θυροειδη θεραπευονται.

Και εχουμε ηδη πολλα μελη στην παρεα μας που ο καρκινος του θυροειδη ειναι παρελθον.

Ο ενδοκρινολογος σου τι σου εχει πει???

Εχεις καποια ιδεα για τι περιπου εχεις ή τι πιθανολογειται??

Δεν μου ειπε και πολλα...πολλους οζους μικρους και ενα 7,8χιλ. με ασαφη ορια, πιθανη κακοηθεια. Αυτος που πηγα ηταν ο δευτερος ενδοκρινολογος, ο πρωτος μου ειπε να παω σπιτι μου και ολα ειναι μια χαρα. Πραγματικα μου περνουν διαφορα απο το μυαλο γιατι εχω και ενα κοριτσακι τεσσαρων χρονων, τρομαξα τοσο πολυ..:(

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου ειπε και πολλα...πολλους οζους μικρους και ενα 7,8χιλ. με ασαφη ορια, πιθανη κακοηθεια. Αυτος που πηγα ηταν ο δευτερος ενδοκρινολογος, ο πρωτος μου ειπε να παω σπιτι μου και ολα ειναι μια χαρα. Πραγματικα μου περνουν διαφορα απο το μυαλο γιατι εχω και ενα κοριτσακι τεσσαρων χρονων, τρομαξα τοσο πολυ..:(

Σε γενικες γραμμες, αν διαπιστωθει κακοκηθεια, κανεις σιγουρα αφαιρεση του αδενα με χειρουργειο, αν η κακοηθεια ειναι μικρου ποσοστου, ισως να μην κανεις διολου θεραπεια με ιωδιο, αν ειναι μεγαλουτσικη κανεις ιωδιο και το παρακολουθεις μεχρι να καει τελειως.

Αν δεν διαπιστωθει κακοηθεια και χρηζει χειρουργειου, τον αφαιρεις και μετα παιρνεις την θυροξινουλα σου και ολα ΟΚ.Αν δε χρηζει χειρουργειου, ακολουθεις αγωγη με χαπια και το παρακολουθεις.

Μην πανικοβαλεσαι..... θα αντιμετωπισουμε την περιπτωση σου βημα βημα ...οπως κανουμε με ολους εδω και θα δεις.... ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικες γραμμες, αν διαπιστωθει κακοκηθεια, κανεις σιγουρα αφαιρεση του αδενα με χειρουργειο, αν η κακοηθεια ειναι μικρου ποσοστου, ισως να μην κανεις διολου θεραπεια με ιωδιο, αν ειναι μεγαλουτσικη κανεις ιωδιο και το παρακολουθεις μεχρι να καει τελειως.

Αν δεν διαπιστωθει κακοηθεια απλα παιρνεις την θυροξινουλα σου και ολα ΟΚ.

Μην πανικοβαλεσαι..... θα αντιμετωπισουμε την περιπτωση σου βημα βημα ...οπως κανουμε με ολους εδω και θα δεις.... ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.

Σε ευχαριστω, καλο βραδυ :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σε γενικες γραμμες, αν διαπιστωθει κακοκηθεια, κανεις σιγουρα αφαιρεση του αδενα με χειρουργειο, αν η κακοηθεια ειναι μικρου ποσοστου, ισως να μην κανεις διολου θεραπεια με ιωδιο, αν ειναι μεγαλουτσικη κανεις ιωδιο και το παρακολουθεις μεχρι να καει τελειως.

Αν δεν διαπιστωθει κακοηθεια και χρηζει χειρουργειου, τον αφαιρεις και μετα παιρνεις την θυροξινουλα σου και ολα ΟΚ.Αν δε χρηζει χειρουργειου, ακολουθεις αγωγη με χαπια και το παρακολουθεις.

Μην πανικοβαλεσαι..... θα αντιμετωπισουμε την περιπτωση σου βημα βημα ...οπως κανουμε με ολους εδω και θα δεις.... ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.

elleg ξαναδιαβασε το εδω γιατι εκανα μιο διορθωση στο αρχικο


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά με υγεία σε όλα τα μέλη μας!!!!

Οι παλιές πως πάτε;; Ελπίζω όλα καλά!!

Elleg μην ανησυχείς είτε κακοήθεια είτε όχι όλα έχουν συγκεκριμένες διαδικασίες που θα ακολουθήσεις και θα είσαι μια χαρά. Όλες όταν μας βρήκαν κάτι στο θυρεοειδή τρομοκρατηθήκαμε. Μετά ήρθαμε σε αυτό το φόρουμ και καταλάβαμε ότι το έχουν πολλοί άνθρωποι και όλοι είναι καλά!

Φρόντισε ο υπέρηχος να γίνεται σε καλό γιατρό-απεικονιστή και σε καλό μηχάνημα. Εγώ, ας πούμε, στον πρώτο υπέρηχο στο ΙΚΑ είχα λάβει λάθος πληροφόρηση, Όταν πήγα στον Ευαγγελισμό όμως, που είχαν καλό μηχάνημα και πολύ έμπειρη απεικονίστρια, έλαβα τελείως διαφορετικές και σωστές τελικά πληροφορίες που μου τις επιβεβαίωσε και ο ιδιώτης. Αυτό που θέλω να πω είναι πως αν έχεις δύο διαφορετικές γνώμες πάρε και τρίτη. Η παρακέντηση όπως και να χει θα σου πει με ακρίβεια. Που θα την κάνεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά με υγεία σε όλα τα μέλη μας!!!!

Οι παλιές πως πάτε;; Ελπίζω όλα καλά!!

Elleg μην ανησυχείς είτε κακοήθεια είτε όχι όλα έχουν συγκεκριμένες διαδικασίες που θα ακολουθήσεις και θα είσαι μια χαρά. Όλες όταν μας βρήκαν κάτι στο θυρεοειδή τρομοκρατηθήκαμε. Μετά ήρθαμε σε αυτό το φόρουμ και καταλάβαμε ότι το έχουν πολλοί άνθρωποι και όλοι είναι καλά!

Φρόντισε ο υπέρηχος να γίνεται σε καλό γιατρό-απεικονιστή και σε καλό μηχάνημα. Εγώ, ας πούμε, στον πρώτο υπέρηχο στο ΙΚΑ είχα λάβει λάθος πληροφόρηση, Όταν πήγα στον Ευαγγελισμό όμως, που είχαν καλό μηχάνημα και πολύ έμπειρη απεικονίστρια, έλαβα τελείως διαφορετικές και σωστές τελικά πληροφορίες που μου τις επιβεβαίωσε και ο ιδιώτης. Αυτό που θέλω να πω είναι πως αν έχεις δύο διαφορετικές γνώμες πάρε και τρίτη. Η παρακέντηση όπως και να χει θα σου πει με ακρίβεια. Που θα την κάνεις;

Ars, απο Κυπρο ειμαι και θα την κανω σε εναν πολυ καλο γιατρο απο οτι ακουγεται...Πραγματικα δεν ξερω επαθα σοκ, δεν μπορω να σταθω στα ποδια μου...Φοβαμαι πολυ....την παρακεντηση τελικα θα την κανω την ερχομενη Παρασκευη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...