Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Titti said:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Μαρια για να καταλαβω τι συμβαινει: πως οι Γερμανοι εβγαλαν αλλο αποτελεσμα βιοψιας? Πηρες τα κομματια του θυρεοειδους σου και τα στειλες εξω? Αφου μονο τα πλακακια δινουν, τελος παντων.... Γνωμη μου και συγνωμη κιολας, μην μπλεκεις με πολλους, εχουμε πολυ καλους γιατρους εδω.... Δεν νομιζω να κανουν τοσο λαθος! Και κατι ακομα! το θηλωδες ca ειναι ο καλυτερος καρκινος που μπορει να σου τυχει στον θυρεοειδη!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μαρια για να καταλαβω τι συμβαινει: πως οι Γερμανοι εβγαλαν αλλο αποτελεσμα βιοψιας? Πηρες τα κομματια του θυρεοειδους σου και τα στειλες εξω? Αφου μονο τα πλακακια δινουν, τελος παντων.... Γνωμη μου και συγνωμη κιολας, μην μπλεκεις με πολλους, εχουμε πολυ καλους γιατρους εδω.... Δεν νομιζω να κανουν τοσο λαθος! Και κατι ακομα! το θηλωδες ca ειναι ο καλυτερος καρκινος που μπορει να σου τυχει στον θυρεοειδη!!
Ναγια μου εχεις δικαιο απλα υπηρχε ενα θεμα με την υποφυση και ηθελε ο γιατρος μου να ξεκαθαρισει εαν οντως δεν υπηρχε σχεση αθτων των δυο, δν υπηρχε θεμα αμφισβητησης του ιστοπαθολογου εδω , ηθελε απλως καποιες διευκρινησεις κ εκει ηταν που μου ηρθε κεραμιδα.. εγω δν εμπιστευομαι τους γερμανους περισσοτερο απο τους δικους μας. Απλα ειναι τκ συναισθημα. Πιστευω οτι θα παω πολυ καλα .
Link to comment
Share on other sites

Ναγια μου εχεις δικαιο απλα υπηρχε ενα θεμα με την υποφυση και ηθελε ο γιατρος μου να ξεκαθαρισει εαν οντως δεν υπηρχε σχεση αθτων των δυο, δν υπηρχε θεμα αμφισβητησης του ιστοπαθολογου εδω , ηθελε απλως καποιες διευκρινησεις κ εκει ηταν που μου ηρθε κεραμιδα.. εγω δν εμπιστευομαι τους γερμανους περισσοτερο απο τους δικους μας. Απλα ειναι τκ συναισθημα. Πιστευω οτι θα παω πολυ καλα .
τα πλακακια σταληκαν εξω η εκφραση τα κομματια μου ειναι δικια μου. Την ιδια σκεψη ακριβως με σενα εκανα κ εγω πως γινεται τοση αποκλειση βιοψιας. Μαλιστα πηρα τηλ κ τον ιστοπαθολογο ( ο ανθρωπος ηταν 15 χρονια σε νοσοκομειο στην αγγλια ) κ μου ειπε οτι δν γινεται χτυπιοτανε. Εχω ζητησει τα πλακακια πισω το ενα σετ και μολις τα χω θα τα παρω στον ιστοπαθολογο τον κυπριο να τα ξαναδει. Συμφωνω απολυτα μαζι σου για τους γιατρους μας οτι ειναι αριστοι. Εχω τυχει πολυ καλης αντιμετωπισης με οσους συνεργαστικα ητε κυπρο ητε ελλαδα.
Link to comment
Share on other sites

Ναγια μου εχεις δικαιο απλα υπηρχε ενα θεμα με την υποφυση και ηθελε ο γιατρος μου να ξεκαθαρισει εαν οντως δεν υπηρχε σχεση αθτων των δυο, δν υπηρχε θεμα αμφισβητησης του ιστοπαθολογου εδω , ηθελε απλως καποιες διευκρινησεις κ εκει ηταν που μου ηρθε κεραμιδα.. εγω δν εμπιστευομαι τους γερμανους περισσοτερο απο τους δικους μας. Απλα ειναι τκ συναισθημα. Πιστευω οτι θα παω πολυ καλα .
τα πλακακια σταληκαν εξω η εκφραση τα κομματια μου ειναι δικια μου. Την ιδια σκεψη ακριβως με σενα εκανα κ εγω πως γινεται τοση αποκλειση βιοψιας. Μαλιστα πηρα τηλ κ τον ιστοπαθολογο ( ο ανθρωπος ηταν 15 χρονια σε νοσοκομειο στην αγγλια ) κ μου ειπε οτι δν γινεται χτυπιοτανε. Εχω ζητησει τα πλακακια πισω το ενα σετ και μολις τα χω θα τα παρω στον ιστοπαθολογο τον κυπριο να τα ξαναδει. Συμφωνω απολυτα μαζι σου για τους γιατρους μας οτι ειναι αριστοι. Εχω τυχει πολυ καλης αντιμετωπισης με οσους συνεργαστικα ητε κυπρο ητε ελλαδα.
Link to comment
Share on other sites

Μαρια μου φαινεται πολυ δυσκολο εως αδυνατο απο τα πλακακια και μονο να βγει συμπερασμα οτι το ογκιδιο αγγιζει την καψα. Αυτο το βλεπεις αρχικα οταν εχεις ολο το μοσχευμα μπροστα σου, οπως ακριβως εχει αφαιρεθει απο τον χειρουργο και αρχιζεις να το τεμαχιζεις σιγα σιγα. Θα σου ελεγα να εμπιστευτεις το πρωτο αποτελεσμα και για εναν ακομα λογο. Η σταδιοποιηση που σου εκαναν στη Γερμανια Τ3 Μ0 Ν0 σημαινει (οσον αφορα το Τ3 που ειναι το διαφορετικο σε σχεση με την εδω σταδιοποιηση) οτι το ογκιδιο ειναι μεγαλυτερο των 4 εκ με μικρη εξωθυρεοειδικη επεκταση! Εσυ μας λες οτι το ογκιδιο ηταν μολις 6 χιλιοστα!! Καμια σχεση δηλαδη με αυτα που λενε οι Γερμανοι!!!! Παρατα τους βρε κοριτσι μου και μην παλαβωνεις, ακουσε τι θα σου πουν οι γιατροι μας εδω!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρια μου φαινεται πολυ δυσκολο εως αδυνατο απο τα πλακακια και μονο να βγει συμπερασμα οτι το ογκιδιο αγγιζει την καψα. Αυτο το βλεπεις αρχικα οταν εχεις ολο το μοσχευμα μπροστα σου, οπως ακριβως εχει αφαιρεθει απο τον χειρουργο και αρχιζεις να το τεμαχιζεις σιγα σιγα. Θα σου ελεγα να εμπιστευτεις το πρωτο αποτελεσμα και για εναν ακομα λογο. Η σταδιοποιηση που σου εκαναν στη Γερμανια Τ3 Μ0 Ν0 σημαινει (οσον αφορα το Τ3 που ειναι το διαφορετικο σε σχεση με την εδω σταδιοποιηση) οτι το ογκιδιο ειναι μεγαλυτερο των 4 εκ με μικρη εξωθυρεοειδικη επεκταση! Εσυ μας λες οτι το ογκιδιο ηταν μολις 6 χιλιοστα!! Καμια σχεση δηλαδη με αυτα που λενε οι Γερμανοι!!!! Παρατα τους βρε κοριτσι μου και μην παλαβωνεις, ακουσε τι θα σου πουν οι γιατροι μας εδω!!
καλησπερα, και απο μενα .ηρθαν επισημα τα αποτελεσκματα απο γερμανια με ονομαζουν Τ3Ν0Μ0 και λεει το εξης μικρη διηθηση καψας κατω του 0.5 χιλ. Ο χειρουργος μου εδω ειπε οτι δν ειδε τετοιο πραγμα. Αλλα για να ειμαστε στην ασφαλη πλευρα θα παρω 50 μλκ ιωδιο. Θα το παρω να τελιωνει αυτο το θεμα. Εντομεταξυ τι σημαινει θυροσφαιρινη 2. Δεκα μερες μετα απο την εγχειρηση
Link to comment
Share on other sites

Μαρια η θυρεοσφαιρινη ειναι καρκινικος δεικτης αλλα μετα το ιωδιο! Η τιμη της λαμβανεται υποψη σε συναρτηση σε την tsh. Το 2 ειναι καλη τιμη αλλα για να πουμε οτι ειναι τελεια πρεπει να ξερουμε και την τιμη της tsh και με την προυποθεση οτι δεν παιρνεις χαπι ή αν παιρνεις, να ειναι μικρη η δοση.

Link to comment
Share on other sites

Μαρια η θυρεοσφαιρινη ειναι καρκινικος δεικτης αλλα μετα το ιωδιο! Η τιμη της λαμβανεται υποψη σε συναρτηση σε την tsh. Το 2 ειναι καλη τιμη αλλα για να πουμε οτι ειναι τελεια πρεπει να ξερουμε και την τιμη της tsh και με την προυποθεση οτι δεν παιρνεις χαπι ή αν παιρνεις, να ειναι μικρη η δοση.

Η τιμη ναγια μου της θυρεοσφαιρινης εγινε 10 μερες μετα την εγχειρηση ιωδιο δν πηρα οσο για το tsh ηταν 17 αλλα μετα απο 8 ημερες που δν πηρα χσπι κ δυο που πηρα

Link to comment
Share on other sites

Μαρια η θυρεοσφαιρινη ειναι καρκινικος δεικτης αλλα μετα το ιωδιο! Η τιμη της λαμβανεται υποψη σε συναρτηση σε την tsh. Το 2 ειναι καλη τιμη αλλα για να πουμε οτι ειναι τελεια πρεπει να ξερουμε και την τιμη της tsh και με την προυποθεση οτι δεν παιρνεις χαπι ή αν παιρνεις, να ειναι μικρη η δοση.

Η τιμη ναγια μου της θυρεοσφαιρινης εγινε 10 μερες μετα την εγχειρηση ιωδιο δν πηρα οσο για το tsh ηταν 17 αλλα μετα απο 8 ημερες που δν πηρα χσπι κ δυο που πηρα

Link to comment
Share on other sites

Μαρια αν κανεις ιωδιο θα χρειαστει να κοψεις το χαπι για ενα διαστημα. Τοτε θα μετρηθει και η θυρεοσφαιρινη σου και αυτη η τιμη θα ειναι ενα σημειο αναφορας για το μελλον.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα το ιώδιο θα το κάνω μόνο και μόνο επειδή οι απόψεις συγκρούονται . Είναι τραγικό όλο αυτό το μπέρδεμα και πλέον δύο πυρινικοί ιατροί που είδα και οι δυο δν μπορούν να αγνοήσουν το Τ3 που μου έγραψαν οι γερμανοί. Να σας πω ότι μετά από όλη αυτήν την ιστορία έχω χάσει πλέον την εμπιστοσύνη μου στον οποιοδήποτε ειδικό και ψυχολογία μηδέν . Έχω τρομάξει κυριολεκτικά με κρίσεις πανικού.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα το ιώδιο θα το κάνω μόνο και μόνο επειδή οι απόψεις συγκρούονται . Είναι τραγικό όλο αυτό το μπέρδεμα και πλέον δύο πυρινικοί ιατροί που είδα και οι δυο δν μπορούν να αγνοήσουν το Τ3 που μου έγραψαν οι γερμανοί. Να σας πω ότι μετά από όλη αυτήν την ιστορία έχω χάσει πλέον την εμπιστοσύνη μου στον οποιοδήποτε ειδικό και ψυχολογία μηδέν . Έχω τρομάξει κυριολεκτικά με κρίσεις πανικού.

Link to comment
Share on other sites

Μαρια, οσο πιο πολλους ρωτας τοσο θα μπερδευεσαι.

Ηρεμησε, σκεψου, διαλεξε ποιος απο ολους τους γιατρους που πηγες σου εμπνεει εμπιστοσυνη και ακολουθησε τον σε οτι αφορα στον τροπο που προτεινει για τη θεραπεια σου, (εδω υπαρχει παντα ρισκο αλλα πρεπει να παρεις μια ιδιωτικη αποφαση).

Δυστυχως οι πολλες γνωμες διχαζουν.... (1, 2 αντε 3 ...οχι περισσοτερες) και εφοσον δεν μπορουμε να ακολουθησουμε παρα μονο μια οδο θεραπειας, θα πρεπει να ρισκαρουμε. Ο Θεος μαζι μας.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Είμαι η Βαγγελιώ. Εύχομαι σε όλους που έχουν θέματα με τον θυρεοειδή τους..γρήγορα να βρουν τη δική τους απάντηση...σε αναζήτηση απαντήσεων και εγώ λοιπόν... έκανα αφαίρεση θυρεοειδούς τον περασμένο Αύγουστο, και μόλις πριν μερικές μέρες (27/11/2014) έκανα και το ιώδιο.Πλέον είμαι σπίτι μου και θα πάω αύριο Πέμπτη 04/12 για το σπινθηρογράφημα. Σας γράφω διότι θέλω να ρωτήσω για κάτι που με ταλαιπωρεί πολύ τις τελευταίες 2 ημέρες..και θα ήθελα αν γνωρίζετε να μου πείτε αν είναι φυσιολογικό ή όχι..βεβαίως θα αναφερθώ και στον γιατρό μου αύριο σε αυτό..έχω έναν πολύ άσχημο βήχα, τον νιώθω πολύ εσωτερικό μέσα από τα πνευμόνια μου..άραγε έχω απλώς κρυώσει ή να είναι κάτι άλλο; Σας ευχαριστώ που με διαβάσατε..θα ψάξω τώρα και σε προηγούμενες απαντήσεις μήπως δω κάτι πάνω σε αυτό... Να σημειώσω ότι δεν έχω άλλα συμπτώματα κρυολογήματος..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...