Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Λουλούδια 2

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Όχι παιδάκι μου μην τρελαίνεσαι! Ακόμη και καρκίνος του θυρεοειδούς να είναι δεν έχει καμία σχέση με τους άλλους καρκίνους!!! Για να καταλάβεις πολλές από εδώ μέσα είχαν μετάσταση στους λεμφαδένες και σήμερα είναι μια χαρά! Δεν υπάρχει κίνδυνος σου λέω!

Εμπιστέψου μας! Το χούμε περάσει! Αλλά πριν πάει το μυαλό σου εκεί, περίμενε να δεις πρώτα τι έχεις! Μπορεί να είναι μια απλή βρογχοκήλη! Ακόμη όμως και να μην είναι θα δεις ότι το μόνο δύσκολο στην υπόθεση είναι η ταλαιπωρία με τις ιατρικές διαδικασίες!! Δεν υπάρχει κίνδυνος για τη ζωή σου!

Σόνια καλή χρονιά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σε ευχαριστω, ακουγομε κουραστικη ισως αλλα τωρα γνωριζω το θεμα...απλα αυτη η ασθενεια τρομαζει τοσο που μονο με το ακουσμα της λεξης καρκινος μας κανει να σκεφτο αστε τα χειροτερα...θα προσπαθησω να θυμαμαι αυτα που μου ειπατε....

Link to comment
Share on other sites

elleg μην φοβασαι καθολου!!Κι εγω περασα απο ολο αυτο,θεραπευτηκα και ειλικρινα δεν αξιζε καν τον κοπο για την τοση στεναχωρια που περασα!!Αλλα ηταν ολα απο την αγνοια που ειχα!!

Ειμαστε ΟΛΟΙ καλα και αυτο να εχεις στο μυαλο σου!!

Ολα καλα σου ευχομαι να πανε κι αυτο ειναι σιγουρο!!

Ars,καλη χρονια και σε σενα!!Ολα καλα???

Link to comment
Share on other sites

Sonia μου, καλη χρονια. Πιστευω να τα πουμε συντομα απο κοντα...... σχεδιαζω ταξιδακι.

Elleg, οπως σου λενε και τα αλλα μελη, δεν υπαρχει λογος να τρελαινεσαι.

Ολα ειναι θεμα διαδικασιων, βημα - βημα καθε φορα.

Και να ξερεις οτι ο λογος που ανοιξαμε αυτο το θεμα στο φορουμ ειναι καριβως αυτος που σε εκανε κι εσενα να μας βρεις. Ολοι μας, πελαγωσαμε οταν σκονταψαμε λογω θυροειδη και θελοντας να ενημερωθουμε, ψαχναμε μανιωδως. Καποια στιγμη λοιπον, αποφασισαμε να κανουμε αυτη τη σελιδα για ολους οσους αναζητουν βοηθεια. Και ολοι οσοι ειναι εδω μεσα ειναι ατομα που μας βρηκαν τη στιγμη της αγωνιας και της αγνοιας και παρεμειναν για να δωσουν "τα φωτα" στους καινουριους. Και παει λεγοντας......

Απο Κυπρο εχουμε κι αλλα μελη, εδω μεσα αρα μπορειτε να ανταλλαξετε αποψεις. Γενικα εχω ακουσει οτι εχετε πολυ καλους γιατρους και μηχανηματα επισης.

Ars, με καλυψες πληρως.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Elleg δεν γίνεσαι καθόλου κουραστική! Που να δεις εγώ πως έκανα! Τις είχα πρήξει τις συμπάσχουσες εδώ πέρα!! :-D

Μην ανησυχείς, θα περιμένουμε τα αποτελέσματά σου, και όπως λέει και η georgiamami, βήμα βήμα θα συζητάμε και σου λέμε και εμείς τις δικές μας εμπειρίες!

Σόνια καλά όλα από άποψη θυρεοειδούς. Τον Φεβρουάριο θα κάνω επαναληπτικές, ελπίζω. Δεν πολυανησυχώ γιατί μετά την παρακέντηση που είχα κάνει στον λεμφαδένα και βγήκαν καλά τα αποτελέσματα καθησυχάστηκα! Μου έφυγαν και οι ενοχλήσεις που είχα και πλέον μόνο όταν ψηλαφώ τους λεμφαδένες μου βλέπω ότι είναι ακόμη διογκωμένοι αλλά αυτό μπορεί να μείνει και χρόνια...τώρα που οφείλεται μάλλον δνε θα το μάθουμε ποτέ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια να είστε καλά. ...μου καρφωθηκαν κατι ιδέες στο μυαλό ψες....νόμιζα θα τρελαθώ. ..ειχα πονους στα οστα και σκέφτηκα οτι ισως ο λεμφαδενας να οφείλεται σε κατι πιο σοβαρο και αλλα τετοια τρελλα....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά,

λοιπόν η φίλη μου έκανε αφαίρεση θυρροειδή στις 22.12.

Τώρα περιμένει τί θα δείξει η βιοψία για να πάρει την αντίστοιχη ορμόνη.. Το ασβέστιο δε φαίνεται να επηρεάστηκε, βέβαια πάιρνει και χάπι.. Μάλλον τελικά ήταν ευκολη επέμβαση...

Περαστικά σε όλους!!!


9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να είστε καλά. ...μου καρφωθηκαν κατι ιδέες στο μυαλό ψες....νόμιζα θα τρελαθώ. ..ειχα πονους στα οστα και σκέφτηκα οτι ισως ο λεμφαδενας να οφείλεται σε κατι πιο σοβαρο και αλλα τετοια τρελλα....

Καλημερα κ εγω ειμαι απο κυπρο συμπασχω και αν θες καποια βοηθεια σχετικα με γιατρους εδω πες μου

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα. Μπαινω στην τελικη ευθεια για ιωδιο. Χτες μου εκανε ο πυρινικος υπερηχο λαιμου ειδε μικρο υπολοιμα .4 χιλ. Κατα τα αλλα τπτ λεμφαδενες εμπλεκομενους. Μονο εχουμε μικρη διηθηση καψας και ελπιζω οτι ολα θα πανε καλα. Η δοση που θα παρω θα ειναι 70 η 100 μλκ. Και θα την κανω σε ιδιωτικο νοσοκομειο εδω. Ο πυρινικος αυτος δεν θελει να παρω τα ενεσιμα για να γινω υποθυροειδικη τωρα προτιμα να σταματησω την θυροξινη και να γινω μονη μου σιγα σιγα.

Link to comment
Share on other sites

Mαρια@@ περαστικα και ολα καλα θα πανε!!Εχεις πολυ μικρο υπολειμμα και θα εξαφανιστει κι αυτο με την θεραπεια,ασχετα απο διηθησεις κτλ.Οποτε να το "ξεχασεις" απο τωρα!!Μην σε απασχολει καθολου πια!!Στο λεω απο εμπειρια δικια μου και πολλων αλλων ασθενων!!

elleg,ολοι μας τα περασαμε αυτα τα τρελλα ,αλλα τελικα ολα στο μυαλο ειναι!!Μην ανησυχεις καθολου!!

Georgiamami,σε περιμενω για συναντηση!!

Ars,ευχομαι ολα καλα για τον Φεβρουαριο!!!:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κ εγω ειμαι απο κυπρο συμπασχω και αν θες καποια βοηθεια σχετικα με γιατρους εδω πες μου

Καλησπέρα ο γιατρός μου ειναι ο Οικονομιδης στην Λευκωσία. ..Τωρα για χειρουργείο σκέφτομαι με ποιον θα προχωρήσω. ..Σήμερα καναμε και την παρακεντηση...αγχωθηκα πολυ εχει καπου τρεις λεμφαδένες επηρεασμενους....

Link to comment
Share on other sites

μαρια γιατι ο πυρηνικος διαφωνει με τα ενέσιμα? ρωτω γιατι ο δικος μου ενδοκρινολογος ειναι πολυ υπερ και μου πρότεινε να κάνω με τα ενεσιμα το τελικο σπινθηρογράφημα , οποτε ανησυχησα λιγακι που ο πυρηνικος σου δε συμφωνει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ο γιατρός μου ειναι ο Οικονομιδης στην Λευκωσία. ..Τωρα για χειρουργείο σκέφτομαι με ποιον θα προχωρήσω. ..Σήμερα καναμε και την παρακεντηση...αγχωθηκα πολυ εχει καπου τρεις λεμφαδένες επηρεασμενους....

ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ. ΟΤΙ Κ ΝΑ ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΙΜΟ. ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΚΑΛΑ ΧΕΡΙΑ ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟΥ. ΟΠΟΤΕ ΓΙΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΟ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΠΑΣ ΣΤΟΝ ΘΕΟΦΑΝΟΥΣ .

Link to comment
Share on other sites

μαρια γιατι ο πυρηνικος διαφωνει με τα ενέσιμα? ρωτω γιατι ο δικος μου ενδοκρινολογος ειναι πολυ υπερ και μου πρότεινε να κάνω με τα ενεσιμα το τελικο σπινθηρογράφημα , οποτε ανησυχησα λιγακι που ο πυρηνικος σου δε συμφωνει

Λενε, οτι οταν ακολουθειται η διαδικασια επιτευξης βαρυ-υποθυροειδισμου με διακοπη χαπιου, ειναι πιο σωστα τα αποτελεσματα. Ενω οταν γινεται με ενεση thyrogen, υπαρχει μια μικρουλα διαφορα. Συνηθως επιλεγουν τον τροπο με ενεση ΑΝ συντρεχει αλλος λογος υγειας ωστε να μην ταλαιπωρηθει ο οργανισμος με την περιπου διμηνη φαση υποθυροειδισμου.

Να ακουτε τους γιατρους σας, αυτοι ξερουν το ιστορικο σας και επιλεγουν συμφωνα με τις γνωσεις και τις εμπειριες τους. Αν εξακολουθειτε να εχετε αμφιβολιες μπορειτε να παρετε 2η γνωμη γιατρου.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...