Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

σε δημόσιο θα την κάνεις; και εμένα το μετα με αγχώνει και ειδικα αν πρέπει να μπω σε ιώδιο..αγχος να περιμένεις για το χειρουργείο...αγχος να βγούν τα αποτελέσματα της ιστολογικής..αγχος αγχος..:?:-?:?:-?:?Τι να πω προσπαθώ να κάνω υπομονή και να μην βάζω αρνητικές σκεψεις στο μυαλό μου..Ευχομαι να περασουν ολα γρήγορα..το ίδιο ευχομαι και σε σένα..

Link to comment
Share on other sites

ευχομαι σε ολους οσους περνανε αυτη τη ψυχοφθορο διαδικασια, περαστικα... θα δειτε οτι αργοτερα θα το θυμαστε σαν ενα κακο ονειρο.... σας το λεει καποια που ξαφνικα και ανυποπτα διαγνωστηκε, εκανε την επεμβαση μεσα σε δυο εβ, ιωδιο δυο μηνες πριν το γαμο της και τωρα 21 μηνες μετα περιμενει το παιδακι της... θετικη σκεψη και αισιοδοξια χρειαζεται....φυσικα τακτικη παρακολουθηση και ολα θα πανε καλα!!!!

Link to comment
Share on other sites

dama87 και γω για εναν υπέρυχο πήγα απο μονη μου και κατέληξα να τρέχω στην Αθήνα για παράκεντηση..μετα τα αποτελέσματα,να ψάχνω για εναν καλο χειρουργο και ολα αυτα μεσα σε λιγο χρονικο διαστημα,χωρις καν να ειμαι υποψιασμενη για κάτι...Το χειρότερο είναι οτι αν και κάνονισα για χειρουργείο περιμένω πάνω απο ένα μήνα για να με ειδοποιήσουν και τα νευρα μου έχουν γίνει κρόσια..:confused::confused::confused::confused::confused:

Με το καλό το παιδάκι σου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Alice2 σε ιδιωτικό θα χειρουργηθεί εγώ.την πέμπτη.ευχομαι κι εγώ να σε ειδοποιήσουν σύντομα, εγώ περιμένω 3 εβδομάδες και θέλω να τελειώνει.σε δημόσιο ή σε ιδιωτικό πήγες;

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω κοριτσια!! η αναμονη στα δημοσια νοσοκομεια ειναι τραγικη... εμενα ο ιδιος χειρουργος μου εδινε εναμιση μηνα αναμονης σε δημοσιο ενω σε ιδιωτικο,οπου και χειρουργουσε επισης, ουτε εβδ... κατεληξα σε ιδιωτικο μονο και μονο επειδη η ενδοκρινολογος μου, μου ειπε οτι επρεπε να ειχα κανει την επεμβαση "χθες".. ο οζος μου ηταν 1,4 εκ και δεν ξεραμε απο ποτε τον εθρεφα..ιδεα δεν ειχα..πηγα για να ρυθμισω την περιοδο μου λογω πολυκυστικων ωοθηκων και κατεληξα με κακοηθεια...στην αρχη αγχωθηκα, απελπιστηκα, ημουν μονο 28 χρονων αλλα εχοντας εμπιστοσυνη τοσο στο χειρουργο μου και ακομη πεισσοτερο στην ενδοκρινολογο μου, πηρα τα πραγματα βημα βημα και τελικα κατεληξα πως ολα γινονται για ενα σκοπο... ο οργανισος μου πια λειτουργει ρολοι και η περιοδος μου ρυθμιστηκε απο την ωρα της αφαιρεσης..ειναι ταλαιπωρια αλλα εχοντας στο μυαλο μας πως ειναι κατι ιασιμο μπορουμε να κοιταμε μπροστα με αισιοδοξια!!!

Link to comment
Share on other sites

tania με το καλο ευχομαι η εγχειρηση!Εγω για να περιμένω τοοοσο σε δημόσιο πήγα μιας και ειμαι ανασφάλιστη:-(

dama και γω πίστευω οτι όλα για κάποιο λόγο γίνονται..βρέθηκε το πρόβλημα το διόρθωσες και να τώρα περιμένεις το παιδάκι σου!!

Εγω έχω πολυοζώδη βρογχοκοίλη..Ο ένας όζος ειναι 1,7 εκατοστα και είναι δίπλα στο λάρυγκα..και νομίζω οτι δυσκολεύομαι λίγο και στη καταποση...ασε που το πιάνω κιολας..εκτος αυτου ο δίπλα όζος έδειξε πιθανότητα κακοήθειας στο νουμερο 5 συμφωνα με το σύστημα berthesda οπώτε ειναι αναπόφευκτο το χειρουργείο..Ελπίζω οτι απο βδομάδα θα με καλέσουν...τι στο καλό...:!::!::!:

Link to comment
Share on other sites

Ο δικός μου είναι μικρός 7 χιλιοστά αλλά έχει πειραχτει ο λεμφαδενα, κι ο οζος είναι πάνω στην αορτή.να φανταστεί ότι εγώ μετα τη γέννηση της κόρης μου πριν από έξι χρόνια ανακάλυψα τυχαία ότι είχα μικροοζωδη βρογχοκήλη και τους παρακολουθούσαν.πιστευα ότι τζάμπα τους παρακολουθώ.καποια στιγμή είχα πάει και στη θεσσαλονικη σε μία γιατρό για δεύτερη γνώμη και μου τι τους παρακολουθείς σιγά, έξω να βγεις 8 στις 10 γυναίκες είναι σαν εσένα.και συνεχίζει λέγοντας ότι δε δίνει καμία πιθανότητα με τη μορφή του θυροειδή μου και τις εξετάσεις μου κάποιος από αυτούς να εξελιχθεί σε κακοήθεια....ευτυχώς δεν την άκουσα και τους παρακολουθούσαν τακτικά.την τετάρτη μπαίνω και θα σου πω την εμπειρία μου!!!!! είμαι σίγουρη πως θα πάνε όλα καλά, θα μου λείψουν βέβαια τα παιδιά μου....dama ή πιο ωραία αναμονή είναι αυτή του παιδιού σου....2 έχω και είναι όλη μου ή ζωή!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Tania ευχομαι να πάνε όλα καλά αυριο στην εγχείρηση!!Να μην φοβάσαι και να μην βάζεις αρνητικές σκέψεις..Πολλές γυναίκες..και άντρες εχουν κάνει εγχείρηση θυροειδή και τα αποτελέσματα απ οτι ξέρω και απ ότι διαβαζω και εδω, ειναι θετικά.Θα τον βγάλεις και θα ησυχάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!χθες έγινε το χειρουργείο και σήμερα επέστρεψα στο σπίτι μου!!!όλα καλά ποναω βέβαια λίγο , αλλά ώρα με την ώρα καλύτερα!θυλωματωδες έδειξε η ταχεία βιοψία, τώρα περιμένουμε την ιστολογική και βλέπουμε για το ιώδιο!το δύσκολο πέρασε!

Link to comment
Share on other sites

Καλή ανάρρωση Τανια. ΑΛλα αν θέλεις πες μας λίγες πληροφορίες όπως ποσό διάρκεια ειχε η επέμβαση, σου έβαλαν σωληνάκι ? Σε ποιο νοσοκομείο με ποιον γιατρό, το δωμάτιο η περιποίηση του νοσηλευτικού πως ηταν? Σου έκαναν ράμματα τι ράμματα στην περιοχή και πλαστική ? Τον λαιμό σου πως τον νιώθεις εκτός απο πόνο,δώσε μας λίγο παραπάνω πληροφορίες και οχι τόσο για μενα αλλα για άλλους που πρόκειται να περάσουν τα ιδια

Link to comment
Share on other sites

Alice2 σου εύχομαι το γρηγορότερο και το δικό σου, θα ανακουφιστείς!!!!!!😘😘😘

Αυτο πως το ξερεις οτι θα ανακουφιστεί;μακάρι και το εύχομαι απο καρδιάς, όμως το λέω επειδή κάθε οργανισμός Ειναι διαφορετικός και μεχρι να επανέλθεις θέλει τουλάχιστον 3 μήνες αλλα σε άλλους εχει παει και εξάμηνο η ένα χρόνο. Επίσης άλλοι παραπονιούνται οτι απο την στιγμη που έβγαλαν τον θυρεοειδή άρχισε ο γολγοθάς τους και νιώθουν χειρότερα απο πριν προφανώς επειδή δεν έχουν βρει τις τιμές τους η ο οργανισμός τους δεν απορροφάει καλα η γρήγορα την θυροξινη! Μάλλον εννοείς ψυχολογικά οτι θα ανακουφιστεί ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...