Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Εννοείται και ειναι πολύ καλά. Διπλασιαστηκε ολοκαθαρα!  Πότε ξαναεχετε επαναληπτική?

      Μόνο 1 σε όλες ή σε περιπτώσεις υψηλού κινδύνου?  

      Την Τετάρτη άσε και δεν της βρίσκουν και φλέβες κάθε φορά την έχουν μια ώρα. Απλά έχω άγχος γιατί το βλέπω λίγο για βλαστοκυστη και βασικά φοβάμαι γιατί έχω την αμοιβαία μετάθεση στον καρυότυπο μην δείχνει κάτι αυτό με την χοριακη εύχομαι πραγματικά όλοι να τα  καταφέρουμε 

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Alice 2 τα εβγαλες τα ράμματα;πως είσαι;

Ναι!Τα έβγαλα!2 λεπτά υπόθεση ήταν τελικά..Δεν πονεσα καθολου..απλα ειναι λιγο ανατριχιαστικο να βλέπεις να σε πλησιάζει ο γιατρός με το νυστέρι στο λαιμο:confused::confused::confused:Τωρα η ιστολογική έμεινε...:confused:

Για κρέμα ουτε εμένα μου είπε..αλλα γενικά δεν τις πολυεμπιστεύομαι..αμα ειναι το δερμα να σου αφησει ουλή..θα σου αφησει..Ετσι και στην εγκυμοσύνη ειχα πλακώσει τις κρέμες και λαδάκια καθε μέρα αλλα τελικά ραγάδες εκανα..Και κάποιο άλλο σημάδι που έχω έβαζα και εκει κρέμα αλλά....τίποτα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

οσον αφορα τη φωνη η δικη μου εκανε εναμιση μηνα να επανελθει... ο οζος μου ηταν κοντα στις φωνητικες και αναγκαστικα τραυματιστηκαν... ημουν με κορτιζονες για δυο εβ και στην αρχη μιλουσα σαν να ειχα πιει ηλιον... σιγα σιγα επανηλθε ευτυχως!!!!

Link to comment
Share on other sites

Alice2Μπράβο σιδερένια εγώ τηλεφωνώ και ξανατηλεφωνώ στο πανεπιστημιακό ένας μήνας έκλεισε και κάτι μέρες και ακόμα η ιστολογική...Καλό μήνα σε όλους όλες

Link to comment
Share on other sites

καλο μήνα κορίτσια!!!Σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφερον σας!Καλες γιορτές να έχουμε!

μηλιά υπομονή..Αργουν λίγο και μενα 20-25 μερες ειπανε αλλά κατα βάθος ξέρω οτι σίγουρα θα πάει μήνας..μπορεί και παραπάνω:roll:

dama87 η καθε περίπτωση είναι μοναδική..Αναλόγως το πρόβλημα του καθενός..Τον γιατρο που τον ρώτησα χτες για την ένταση μου είπε οτι σε 2 μήνες περίπου θα επανέλθει τελείως η φωνη.Οχι ότι τώρα εχω κάποιο πρόβλημα σοβαρό..

Σήμερα λέω να στολίσουμε και το δέντρο με το γιό μου..να μπούμε και λίγο στο εορταστικό πνευμα γιατι με όλα αυτά είχε πέσει λίγο η ατμοσφαιρα στο σπίτι..

Καλο μεσημέρι!!!!:P:p:p:p:p:p

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλό μήνα κορίτσια! μπράβο alice2 για τα ράμματα!!Να στολοσετε θα αλλάξει ή διάθεση! εμείς στολισαμε χθες και ε

Πραγματικά άλλαξε ή διάθεση όλων!αφήστε που γύρισα στη δουλειά και δε μου μένει χρόνος μα σκεφτώ και πολύ!κι εμένα δε μου ξεκαθάρισαν ακομα για το ιώδιο, έχουν μείνει σε μία λέξη στην ιστολογική θα μιλήσουν με τον παθολογοανατομο ξανά και θα μου πουν!Αφήστε που μεθαύριο χρονιζει το μικρό μου και όλο και κάτι θα ετοιμασω! Πάντως αναφορικά με τη φωνή πραγματικά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική! Κορίτσια ειπαμε όλα καλά θα πάνε!!!!!!!😘😘😘

Link to comment
Share on other sites

Tania 8980Χρόνια πολλά στο μικρό σου 🎂🎁 θα στολίσουμε και εμείς έχεις δίκιο δεν πρέπει να αναλώνουμε την καθημερινότητα μας στον θυρεοειδή αυτό ήταν το πρώτο που μου είπε η ενδοκρινολόγος μου !

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα κορίτσια! μπράβο alice2 για τα ράμματα!!Να στολοσετε θα αλλάξει ή διάθεση! εμείς στολισαμε χθες και ε

Πραγματικά άλλαξε ή διάθεση όλων!αφήστε που γύρισα στη δουλειά και δε μου μένει χρόνος μα σκεφτώ και πολύ!κι εμένα δε μου ξεκαθάρισαν ακομα για το ιώδιο, έχουν μείνει σε μία λέξη στην ιστολογική θα μιλήσουν με τον παθολογοανατομο ξανά και θα μου πουν!Αφήστε που μεθαύριο χρονιζει το μικρό μου και όλο και κάτι θα ετοιμασω! Πάντως αναφορικά με τη φωνή πραγματικά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική! Κορίτσια ειπαμε όλα καλά θα πάνε!!!!!!!😘😘😘

Να σου ζήσει το ζουζούνι σου!!!Να τα εκατοστήσει!μην στεναχωριέσαι για το ιώδιο..θα ξεκαθαρίσει το τόπιο και είμαι σίγουρη οτι θα είναι υπέρ σου!:P:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Kαλο μηνα σε ολες! Τania8980 να χαιρεσαι τον μικρο σου!!! Μπραβο που στολισατε τα σπιτια σας. Για να δουμε..εγω θα το παρω αποφαση?

Tania 8980Χρόνια πολλά στο μικρό σου 🎂🎁 θα στολίσουμε και εμείς έχεις δίκιο δεν πρέπει να αναλώνουμε την καθημερινότητα μας στον θυρεοειδή αυτό ήταν το πρώτο που μου είπε η ενδοκρινολόγος μου !

Ποσο δικιο εχει...Εγω να τα ακουω που εχω βαλει τα παντα σε αναμονη.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις ευχές σας!Έτσι ακριβώς είναι!πρέπει να χαιρόμαστε κάθε στιγμή!!!!ένα βήμα τη φορά έτσι δε λένε;Και κάτι άλλο να βγάλουμε το άγχος από τη ζωή μας.Βεβαια αν το έχει καταφέρει καμία ή κανείς ας μου πει κι εμένα τον τρόπο!!! Μηλιά κανένα νέο από την ιστολογική;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα

Η διαδικασια ειναι ως εξης: 2 ημερες πριν,πρωι, κανεις τη πρωτη ενεση και μια μερα μετα τη δευτερη.

Στις εξετασεις που εκανα πριν το ιωδιο,η TSH ειχε φτασει στο 60.

Προσωπικη εμπειρια που ειχα αν και ανησυχουσα λιγο για τις επιπτωσεις (σωματικη καταπτωση κ.τ.λ.),ηταν ακριβως το αντιθετο.Ενεργεια και διαθεση στα υψη.Ολα ηταν μια χαρα.

Ευχαριστώ πολυ που απάντησες. Δλδ δεν είχες κάποιο σύμπτωμα με τις ενέσεις να νιώθεις ζαλάδα η κάτι αλλο ; οταν λες η tsh ήταν 60 παίζει ρόλο καθορίζει κάτι ώστε να γίνει η να μην γίνει η ένεση ; με μπέρδεψες λιγάκι, παράδειγμα αν έχεις tsh 0,01 και tg 0.1. ? Τι γίνεται σε αυτη την περίπτωση ;

Link to comment
Share on other sites

για τη thyrogen, εγω πηγα στο νοσοκομειο και μου δωσανε τις ενεσεις.. εκανα την πρωτη 7/2 και δυο μερες μετα σχεδον την ιδια ωρα τη δευτερη στο κεντρο υγειας της περιοχης...απο παρενεργειες καμια απολυτως αν και η TSH μου ειχε φτασει στα 157...

Μάλιστα , ευχαριστώ πολυ για την απάντηση. Μισό λεπτό γιατί μπερδεύτηκα, tsh ειναι δείκτης παίζει ρόλο δλδ ; εγω εχω tsh 0,01 και tg 0.1 και anti tg-αθα-αντιθ... 50.0 τι γίνεται σε αυτη την περίπτωση ; κάνω thyrogen η δεν κάνω;

Link to comment
Share on other sites

τι κάνετε κορίτσια;Πως πάτε;Μηλιά τι έγινε βγήκε η ιστολογική;Τανια χρονια πολλά για το μικρούλη σου!Να τα εκατοστήσει!Να περασετε καλα σημερα!

Εμενα η τομη δεν φαίνεται πολύ τωρα που βγήκαν και τα ράμματα..μια γραμούλα μονο..αλλα αυτο ειναι το τελευταίο που σκέφτομαι να σας πω..

Link to comment
Share on other sites

Zazoul, οντως μπερδευτικες λιγακι... τη thyrogen την κανουμε αναξαρτητως τιμων...και την κανουμε για να μην μπουμε στη διαδικασια του βαριου υποθυροειδισμου με τη διακοπη του χαπιου για ενα μηνα...με λιγα λογια η tg, που ειναι καρκινικος δεικτης για να ειναι πιο αξιοπιστη χρειαζεται να εχουμε tsh υψηλη.. για να εχουμε υψηλη tsh η κοβουμε το χαπακι μας για κανενα μηνα με τις συνηθεις επιπτωσεις του υποθυροειδισμου η κανουμε την ενεση δυο μερες και ανεβαινει tsh χωρις να υπαρχουν αυτα τα συμτωματα...... το προτεινουν οι γιατροι για να μη ταλαιπωρειται ο ασθενης για ενα μηνα με κοπωση, ζαλαδες κτλ..βεβαια πολυ συχνα στις αιματολογικες παρολο που μπορει να εχουμε χαμηλη tsh κανουμε και tg για να δουμε στο περιπου που κυμαινομαστε... εγω μετα την ενεση ειχα tsh 157.. το ανεφερα γιατι με τετοια τιμη θα περιμενε κανεις να εχω καποιο συμπτωμα υποθυροειδισμου μεχρι αυτη να επανελθει στα φυσιολογικα αλλα δεν ειχα τιποτα ευτυχως!! thyrogen επισης κανουμε οταν ειναι να γινει σπινθηρογραφημα και παλι για τους ιδιους λογους... για να μην μπουμε σε βαρυ υποθυροειδισμο και ταλαιπωρειται ο οργανισμος μας!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις ευχές σας!Έτσι ακριβώς είναι!πρέπει να χαιρόμαστε κάθε στιγμή!!!!ένα βήμα τη φορά έτσι δε λένε;Και κάτι άλλο να βγάλουμε το άγχος από τη ζωή μας.Βεβαια αν το έχει καταφέρει καμία ή κανείς ας μου πει κι εμένα τον τρόπο!!! Μηλιά κανένα νέο από την ιστολογική;

Καλησπέρα σε όλους όλες Tania 8980πήρα τηλέφωνο την παρασκευή και μου είπαν από το πανεπιστημιακό ότι αυτή την εβδομάδα θα κοιτάξουν οι ειδικευμένη τον θυρεοειδή μου τέλος εβδομάδας να ξαναπάρω δλδ από 26οκτωμβρη τώρα θα γίνει η ιστολογική καλά κρασιά αν το ηξεραθα το έστελνα σε ιδιωτικό και ας πλήρωνα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...