Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Γυναικες -άντρες αςθενεις,που έχουν κανει thyrogen να μας δώσουν πληροφορίες υπάρχουν σε αυτο το φόρουμ ; δεν θελω να μου απαντήσουν γιατροί και νοσηλευτικό προσωπικό,εκτός και αν αυτοι που έκαναν thyrogen δεν ειναι πλέον μέλη ενεργά η τους έτυχε κάτι και δεν ζουνε ξέρω γω....που το απεύχομαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Επιςης παρατήρησα οτι κάποια μηνύματα χρηστών στο παρόν θέμα έχουν αφαιρεθεί προφανώς για διαφημιστικούς λόγους η δυσφήμιση υπήρχε ένα μήνυμα χρήστη που έλεγε οτι έκανε την επέμβαση στο μετροπολιταν με κάποιον χειρουργό εκει, και οτι παίρνει λιγότερα χρήματα απο τον Λίνο,Καρβούνη,κλπ γιατί αφαιρέθηκε ; μήπως δεν είστε ασθενείς εδώ μεσα και είστε γιατροί η το νοσηλευτικό προσωπικό τι βλακείες ειναι αυτές για χαϊβάνια μας περνάτε ; κοροϊδία στις πλατες των ασθενών ε οχι παει πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! εννοείται πως ή ανακούφιση είναι ψυχολογική! εννοείται πως πονάς μετα το χειρουργείο, βέβαια ώρα με την ώρα είσαι καλύτερα!δε λέω πως όλα είναι ρόδινα αλλά τουλάχιστον έφυγε αυτό.τωρα ή αναμονή για την ιστολογική και μετά βλέπουμε για το ιώδιο. το χειρουργείο κράτησε 3 ώρες με 3.30ωρες .εγώ επέλεξαν να πάω σε ιδιωτική κλινική παρότι μου σύστησαν εξαιρετικούς γιατρούς σε δημόσια νοσοκομεία.δε θέλω να πω ονόματα γιατί θα είναι σα να κάνω διαφήμιση και εννοείται πως δεν είμαι γιατρός.ειμαι ασθενής που απλά καταθετών την εμπειρία μου και μοιράζονται τις αγωνίες μου μαζί σας που περνάτε ή περασατε τα ίδια με μένα.ΟΣον αφορά τη ρύθμιση των ορμονών μου αυτό τώρα θα το αντιμετώπιση.εχω όμως πολύ καλή ενδοκρινολογο που της έχω εμπιστοσύνη και είμαι σίγουρη πως όλα θα πάνε καλά!

Link to comment
Share on other sites

Tania πολύ χαίρομαι που όλα πήγαν καλά!!!καλη ανάρρωση εύχομαι!Και γω απο βδομαδα θα κάνω εισαγωγή μάλλον.Εχω αρκετό άγχος και εύχομαι όλα να τελειώσουν γρήγορα!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! εννοείται πως ή ανακούφιση είναι ψυχολογική! εννοείται πως πονάς μετα το χειρουργείο, βέβαια ώρα με την ώρα είσαι καλύτερα!δε λέω πως όλα είναι ρόδινα αλλά τουλάχιστον έφυγε αυτό.τωρα ή αναμονή για την ιστολογική και μετά βλέπουμε για το ιώδιο. το χειρουργείο κράτησε 3 ώρες με 3.30ωρες .εγώ επέλεξαν να πάω σε ιδιωτική κλινική παρότι μου σύστησαν εξαιρετικούς γιατρούς σε δημόσια νοσοκομεία.δε θέλω να πω ονόματα γιατί θα είναι σα να κάνω διαφήμιση και εννοείται πως δεν είμαι γιατρός.ειμαι ασθενής που απλά καταθετών την εμπειρία μου και μοιράζονται τις αγωνίες μου μαζί σας που περνάτε ή περασατε τα ίδια με μένα.ΟΣον αφορά τη ρύθμιση των ορμονών μου αυτό τώρα θα το αντιμετώπιση.εχω όμως πολύ καλή ενδοκρινολογο που της έχω εμπιστοσύνη και είμαι σίγουρη πως όλα θα πάνε καλά!

Ευχαριστώ Γιατρέ.:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Tania πολύ χαίρομαι που όλα πήγαν καλά!!!καλη ανάρρωση εύχομαι!Και γω απο βδομαδα θα κάνω εισαγωγή μάλλον.Εχω αρκετό άγχος και εύχομαι όλα να τελειώσουν γρήγορα!

Περιμένω νέα σου!!!😘😘😘

Link to comment
Share on other sites

Tania πολύ χαίρομαι που όλα πήγαν καλά!!!καλη ανάρρωση εύχομαι!Και γω απο βδομαδα θα κάνω εισαγωγή μάλλον.Εχω αρκετό άγχος και εύχομαι όλα να τελειώσουν γρήγορα!

Ναι ναι μην ρωτήσουμε μην απαντήσουμε σε τιποτα παραπάνω και αγχώσουν τον κόσμο. ε ε ε :D

Καλή τύχη god bless u

Link to comment
Share on other sites

Γυναικες -άντρες αςθενεις,που έχουν κανει thyrogen να μας δώσουν πληροφορίες υπάρχουν σε αυτο το φόρουμ ; δεν θελω να μου απαντήσουν γιατροί και νοσηλευτικό προσωπικό,εκτός και αν αυτοι που έκαναν thyrogen δεν ειναι πλέον μέλη ενεργά η τους έτυχε κάτι και δεν ζουνε ξέρω γω....που το απεύχομαι

Καλησπερα

Η διαδικασια ειναι ως εξης: 2 ημερες πριν,πρωι, κανεις τη πρωτη ενεση και μια μερα μετα τη δευτερη.

Στις εξετασεις που εκανα πριν το ιωδιο,η TSH ειχε φτασει στο 60.

Προσωπικη εμπειρια που ειχα αν και ανησυχουσα λιγο για τις επιπτωσεις (σωματικη καταπτωση κ.τ.λ.),ηταν ακριβως το αντιθετο.Ενεργεια και διαθεση στα υψη.Ολα ηταν μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

για τη thyrogen, εγω πηγα στο νοσοκομειο και μου δωσανε τις ενεσεις.. εκανα την πρωτη 7/2 και δυο μερες μετα σχεδον την ιδια ωρα τη δευτερη στο κεντρο υγειας της περιοχης...απο παρενεργειες καμια απολυτως αν και η TSH μου ειχε φτασει στα 157...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κορίτσια καλημέρα!Εκανα λοιπόν και εγώ την εγχείρηση την Τρίτη.Την Δευτέρα πήγα για προεγχειρητικό έλεγχο και αφου ήταν ολα καλά μπηκα για χειρουργείο την επόμενη και την Πέμπτη βγήκα.Η ενδοκρινολογος μου έδωσε το Τ3 των 25mg 2 την ημέρα μεχρι να βγεί η ιστολογική.Μου έκαναν μέτρηση ασβεστίου και την Τεταρτη και την Πέμπτη και ήταν μια χαρα.Δεν πήρα ουτε ασβέστιο ουτε κάτι άλλο.Μιλησα με το που ξύπνησα,μια ελαφρια δυσκαταποσία αισθάνομαι που σιγα σιγα περνάει και μετα το χειρουργειο μια δυσκινισία στον αυχένα που και αυτο 3η μερα σημερα ειναι καλήτερα.Δεν ξέρω αισθάνομαι κάπως ψυχολογικά..αν και όλα πήγαν καλά...απ ότι φαίνεται μέχρι στιγμης..Επίσης αισθάνομαι μια εξάντληση.,μια κόπωση να το πώ..Την Τεταρτη θα πάω να κόψω τα ράμματα.Επίσης μου είπαν να μην βρέξω το σημείο εκεί,μετα απο 2 μερες.Αγόρασα και γάζες και ένα αντισηπτικο, χωρίς ιώδιο,να κάνω αλλαγές.

ρε κορίτσια....τι γίνετε με το κάπνισμα;;;;;;Μπορω να καπνίσω τώρα;;:confused::confused::confused::confused::confused:

Χρονια πολλά στους εορτάζοντες!!:P

Link to comment
Share on other sites

Alice2 χαίρομαι πάρα πολύ!!!!!όλα καλά θα πάνε!εγώ εβγσλα χθες τη γάζα(τα ράμματα ήταν εσωτερικά μου είπαν) πέρασε 1 εβδομάδα! έχω ένα οίδημα πάνω από την τομή φυσιολογικό μου είπαν το οποίο θα φύγει 1 με 1,5 μήνα μετά! κάθε μέρα θα είσαι και καλύτερα! εμένα ο πονος από τον αυχένα έφυγε την κυριακη 3 μέρες μετά, αλλά να σου πω την αλήθεια πήρα και depon για τον πόνο!το αγκάθι που ένιωθα στο λαιμό έφυγε την τρίτη 5 μέρες μετά!ή ψυχολογία μου κι εμένα έχει μεταπτώσεις, αλλά θετική σκέψη και όλα βθα πάνε καλά!!!!!!!!καλή ανάρρωση κορίτσι μου!

Link to comment
Share on other sites

Τα μισα έγραψα....:tongue:

Επίσης μέχρι να βγεί η ιστολογική απλά περιμένουμε;;Δεν κάνουμε καμια μέτρηση;;Και αυτοι οι γιατροι δεν λένε πολλά..μια και το άγχος το δικό μου..

Τελειώνει η εγχείρηση άγχος πάλι για το μετα..άγχος για την ιστολογική..αγχος αν θα μπεις για το ιώδιο...ουφ:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Ο θεος να μας έχει καλα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...