Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

sting καλησπέρα.

Δεν ξέρω αν είναι σωστό να κρίνουμε γιατρούς αλλά μόνο από την προσωπική μου εμπειρία κι έρευνα έχω να πω πως καλό θα ήταν να ερευνήσεις κι άλλους γιατρούς..

Ο κ.Καπ... είναι πλέον μεγάλος και, σύμφωνα πάντα με όσα μου είπαν, δεν χειρουργεί πια ο ίδιος αλλά η ομάδα του. (χωρίς αυτό να σημαίνει πως η ομάδα του δεν κάνει εξαιρετική δουλειά) Βέβαια αυτό δεν το αναφέρει στους ασθενείς του. Θα σου πρότεινα να το ερευνήσεις λίγο παραπάνω.

Μπορώ να σου πω σε πμ που χειρουργήθηκα εγώ.

Καλή επιτυχία!

Καλημέρα

Κατ'αρχάς δεν είναι σωστό ναμεταφέρουμε πληροφορίες που δεν αληθεύουν.Ο Καπελλάκης χειρουργεί κανονικά και τίποτα απ'αυτά που ακούγονται δεν είναι αληθεια.

Οποιος χρειάζεται πληροφορίες για χειρουργούς εδώ είμαι σε π.μ για ναμην αναφέρονται ονόματα εδώ μέσα.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα

Κατ'αρχάς δεν είναι σωστό ναμεταφέρουμε πληροφορίες που δεν αληθεύουν.Ο Καπελλάκης χειρουργεί κανονικά και τίποτα απ'αυτά που ακούγονται δεν είναι αληθεια.

Οποιος χρειάζεται πληροφορίες για χειρουργούς εδώ είμαι σε π.μ για ναμην αναφέρονται ονόματα εδώ μέσα.

Ευχαριστώ.

ακριβως γι αυτό λοιπον ειμαστε εδώ ολοι μια παρεα, να λεμε τι ακουμε και ο κα8ενας να παραθετει τις προσωπικες του εμπειριες, αποψεις κτλ.

εγω λοιπον με βεβαιοτητα μπορω να μιλησω για τον ανθρωπο που με χειρουργησε, κι αν θελεις πμ.

ελπιζω να βρηκες το δρομο σου sting

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους

Παρακολουθουσα το forum οταν ειχε η μητερα μου παρομοια προβληματα.

Μετα απο Graves και οζους αφαιρεσε ολοκληρο τον θυροειδη, και στις εξετασεις μετα απο 1 μηνα απο την αφαιρεση ηταν ολα καλα (ο υπερηχος ηταν καθαρος). Στην βιοψια του θυροειδη ειχαν φανει ιχνοι καρκινου αλλα μας ειπαν οτι και πολυ μικρα ηταν και οτι το προλαβαμε πολυ νωρις.

Τωρα, εναν χρονο μετα, εκανε υπερηχο και βρεθηκαν 2 οζοι ενα αριστερα (10,8χ7,8mm) και ενας δεξια (14,2χ9,1mm) ο ενας με σαφη ορια, ο αλλος μαλλον οχι, και ο ενας εχει μικροκυστικες εκφυλισεις και ειναι υποηχοικοι.

Οπως καταλαβενεται εχουμε ανησυχησει πολυ γιατι ο αδενας εχει αφαιρεθει, και δεν μπορουμε να φανταστουμε γιατι δημιουργηθηκαν.

Μηπως καποιος χρηστης του forum εχει καπια παρομοια εμπειρια ή γνωριζει κατι σχετικα με αυτην την περιπτωση? Το ραντεβου με τον γιατρο θα αργησει και προσπαθω να βρω πληροφοριες αλλα ολοι μιλανε για οζους πριν απο την αφαιρεση οχι μετα...

καλησπερα,

η βιοψια μετα την επεμβαση τι εδειξε? αν ηταν κακοηθεια , ιχνη καρκινου οπως ειπατε θα επρεπε να ειχατε κανει θεραπεια (τι ειδος, ? υπαρχουν διαφορα ειδη καρκινου θυροειδη καποια απο τα οποια δεχονται θεραπεια με ραδιενεργο ιωδιο) .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σας. Πρόκειται να υποβληθώ σε ολική αφαίρεση θυρεοειδούς. Μήπως γνωρίζετε να μου συστήσετε έμπειρους χειρουργούς του Πολεμικού Ναυτικού; Ο σύζυγός μου είναι αντιπλοίαρχος του Πολεμικού Ναυτικού και θέλω να κάνω την επέμβαση στο ναυτικό νοσοκομείο. Ο ενδοκρινολόγος μου (κι αυτός του ναυτικού), μου είπε πως ο πλέον έμπειρος είναι ο Νεονάκης, ο οποίος όμως δυστυχώς έφυγε από το ναυτικό. Έχω ακούσει καλά λόγια και για τον κ. Ίμβρο κι έχω κλείσει μαζί του ραντεβού στις 25/4 στο νοσοκομείο. Επίσης άκουσα για τον κ. Γεωργόπουλο και τον κ. Τερζή. Έχω ακούσει τόσα πολλά για τις επιπλοκές από το μη σχολαστικό "καθαρισμό" της περιοχής που μ' εχει κυριεύσει πανικός, γι' αυτό ψάχνω να βρω ένα πολύ έμπειρο γιατρό, χωρίς αυτό να σημαίνει πως οι έμπειροι δεν κάνουν λάθη! Χώρια που φοβάμαι πολύ τις επεμβάσεις! Βοηθήστε με σας παρακαλώ, όσες γνωρίζετε!

Ευχαριστώ θερμά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σε όλες και όλους

Είμαι 37 ετών και πριν ένα χρόνο περίπου ανακάλυψα ότι πάσχω από hashimoto και ότι έχω πολυοζώδη βρογχοκήλη. Πέρασα ένα χρόνο και σχεδόν κάθε δύο μήνες έκανα εξετάσεις για να τσεκάρω TSH, T3, T4, AntiTG, TG κτλ. Στην δεύτερη παρακέντησή μου το αποτέλεσμα δεν ήταν καλό "πιθανότητα θηλώδους Ca". Μου πρότιναν χειρουργείο και άμεσα, μιας και σχεδόν όλες οι γυναίκες από την μεριά του πατέρα μου είχαν εμφανίσει τα ίδια ακριβώς προβλήματα με εμένα σε μεγαλύτερη ηλίκια όμως.

Στις 13/4 έγινε το χειρουργείο μου. Ο γιατρός μου ήταν εξαιρετικός, με το που βγήκα από το χειρουργείο μιλούσα κανονικότατα και οι πρώτες μου εξετάσεις αφού βγήκα από το νοσοκομείο έδειξαν ότι όλα ήταν καλά και με το ασβέστιο και με την παραθορμόνη. Πάνω που πίστευα ότι είχα πια ξεμπερδέψει και μπορούσα να ηρεμήσω, δυστυχώς ήρθε το αποτέλεσμα της βιοψίας να μου επισκιάσει τη χαρά. Υπήρχε όντως κακοήθεια και παρόλο που πλέον η περιοχή έχει καθαριστεί και δεν υπάρχει θέμα ανησυχίας πρέπει για προληπτικούς λόγους να κάνω θεραπεία με ραδιενεργές ιώδιο.

Ήθελα να ρωτήσω λοιπόν αν γνωρίζετε σε ποια νοσοκομεία στην Αθήνα μπορεί κάποιος να κάνει τη θεραπεία, ποιο είναι το κόστος της θεραπείας είτε σε δημόσιο είτε σε ιδιωτικό νοσοκομείο και αν υπάρχει μεγάλη αναμονή.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο και το ενδιαφέρον σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και καλή σαρακοστή

Έχω 3 μεγάλους όζους που πρέπει να αφαιρεθούν. Ποιο γιατρό θα μου συστήνατε στην Αθήνα;;;

Χειρουργήθηκα πριν 10 ημέρες με χειρούργο τον Εμμανουήλ Τσίγκο, είναι διευθυντής στο Τμήμα Χειρουργικής Ογκολογίας και Ενδοκρινών Αδένων στο Ιατρικό Π.Φαλήρου, χειρουργεί μόνο ιδιωτικά και έχει εξειδίκευση στην Θυρεοειδεκτομή και Παραθυρεοειδεκτομή. Το ιατρείο του βρίσκεται δίπλα στον Ευαγγελισμό, αν χρειάζεσαι επιπλεόν πληροφορίες στείλε μου ένα προσωπικό μηνύμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα , ειμαι 37 χρονών πριν περιπου 1,5 χρονο εκανα ολικη αφαιρεση θυροειδη ο υποπτος οζος ήταν οκ ομως στην ιστολογική ανιχνευτικαν 2 εστιες μικροκαρκινωματα διαστασεις 0,05 (μισο χιλιοστο ) και 0,3 (τρια χιλιοστα )

χωρις εξωθυροειδικη επεκταση κτλ ... . Η διευθυντρια απο το Θεαγενειο αποφάσισε να μην παρω ιωδιο δεν χρειαζεται μου ειπε βεβαια εκανα ολοσωμο σπινθηρογρφημα και tg 0,4 πριν και μετα (thyrogen) . εχθες πηγα στον ενδοκρινολογο μου σε ιδιωτη και μου εκανε υπερηχο οπου μου ειπε πως εχω λιγο διογκωμνεους λεμφαδενες δεξια και αριστερο ομως οχι κατι ανησυχιτικο βεβαια ολη την εβδομάδα ειχα φαρυγκιτιδα και τρομερο πονολαιμο .του ειπα να ανησυχησω να ψαχτω μου ειπε οχι οτι αυτοι οι λεμφαδένες πριζονται για 1000 λογους και πολλες φορες μπορει να μου τυχει οποτε να μην τρομάζω.

ηθελα να ρωτήσω αν καμία απο εσας περασε κατι παρόμοιο γιατι απο εχθες παλι είμαι σαν ζομπι απο το αγχος και πρεπει να ανταποκριθω σε δυο μικρα παιδιά ....

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Μην το συζητάς .Δεν είναι τίποτα.Οι λεμφαδένες διογκώνονται σε κάθε ίωση της περιοχής.

Με 0, 4Tg δεν υπαρχει περίπτωση για κάτι κακό και βέβαια με την ιστολογική σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αγαπητη lena1505...σε καταλαβαινω παρα πολύ πως νοιωθεις...το καλοκαιρι του 2014 εκανα ιωδιο μετα απο CA θυροειδους. Εγω διαλεξα το νοσοκομειο ΜΕΤΑΞΑΣ που ειναι στον Πειραια...εμεινα απολυτα ευχαριστημένη...βεβαια ξερω οτι εχει τμημα Πυρινικής ιατρικής και στον Ευαγγελισμο και σε άλλα νοσοκομεια...απλα εγω σου λεω για την δική μου εμπειρια.Για οτι πληροφορια θελεις μου λες!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας! ενας χρονος περασε απο το ιωδιο που εκανα, ολα καλα πανε, δε χρειαζεται δευτερο, μετα τις εξετασεις αιματος που εκανα προσφατα. Τωρα ελεγχος μια φορα το χρονο με υπερηχο και αιματολογικες εξετασεις. Καλη αποτελεσματα σε ολες, ευχομαι!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο εμενα!

Ελπιζω η ταλαιπωρια που περασατε να μεινει στο παρελθον και το μελλον να φερει καλυτερες και υγιεστερες ημερες!

Ο συζυγος μου ετων 41 διαγνωστηκε με θηλωδες ca θυρεοειδους κι οπως καταλαβαινετε παμε για ολικη αφαιρεση.

Οποια εχει τη διαθεση και μπορει να με βοηθησει ας μου στειλει πμ με ονοματα ενδοκρινολογων καθως και χειρουργων σε Αθηνα σε δημοσιο νοσοκομειο. Για τον ιδιωτικο τομεα εχουμε προταση, αλλα θα θελαμε να ξερουμε τι γινεται και στον δημοσιο.

Σας ευχαριστω εκ των προτερων!


 

569129i0tzap526i.gif "Φεγγοβολάς βλαστάρι μου, στ' όνειρο ταξιδεύεις

τους γαλαξίες τριγυρνάς και το Θεό γυρεύεις"

my little angel 10/5/12

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γεια σας και απο μένα :( ελπίζω να είστε όλοι καλά και να μου λύσετε και μένα μερικές απορίες και φόβους , χειρουργήθηκα και γω έκανα αφαίρεση θυρεοειδή ολική και τωρα θελουν να μου κανουν ιώδιο (ένα μήνα μετά) μου είπαν οτι θα κάτσω μεσα 3 μέρες και εχω αγχωθεί :| σας παρακαλώ πείτε μου είχατε παρενέργειες απο το ιώδιο ? πως περάσατε τόσες ώρες μόνοι σας στο δωματιο? τι πράγματα μπορώ να πάρω μαζί μου και εσείς που το κάνατε το ιώδιο σε πιο νοσοκομειο? ποια διαδικασία ακολουθούν για την λήψη του δλδ παράδειγμα σας έβαλαν φλέβοκαθετηρα ????? εχω θέμα μεγάλο με ενέσεις και καθετήρες δλδ πέρα το ψυχολογικό μου πριζεται το χέρι τούμπανο και δεν θέλω να μου βάλουν όρο η φλέβοκαθετηρα δεν μπορώ θα βάλω τα κλάματα δεν θα το αντέξω καθόλου , το κόστος ποσό ειναι ?? ειμαι σε φάση απόγνωσης :(

Σας ευχαριστώ να είστε όλοι με υγεία !!!

Link to comment
Share on other sites

zazoul, το ιώδιο χορηγείται με τη μορφή κάψουλας. Εγώ δεν έχω κάνει, αλλά από την εμπειρία του αδελφού μου μπορώ να σου μεταφέρω ότι η διαδικασία δεν είναι τόσο φοβερή όσο φαντάζεσαι. Οι μέρες περνούν γρήγορα, μιλούσα μαζί του στο τηλέφωνο καθημερινά. Ιδιαίτερες παρενέργειες δεν είχε, ίσως μία ενόχληση στο στομάχι του. Έπειτα ακολούθησε απομόνωση στο σπίτι για να προστατευτούν τα υπόλοιπα μέλη της οικογένειας. Αν είσαι από Θεσσαλονίκη μπορώ να σου δώσω πληροφορίες για νοσοκομεία - κόστος. Στείλε μου αν θες προσωπικό μήνυμα. Για Αθήνα θα σου απαντήσει κάποιος άλλος, εγώ δεν γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...