Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Tania8980δίκιο έχεις είδα και το ποστ σου πιο πάνω .ο Φεβρουάριος σχετικά κοντάειναι περνάει ο καιρός... θα ήθελα να ρωτήσω κάποια που έχει κάνει ιώδιο αν τύχει να συμπεσει η ημερομηνία του ιώδιού με έμμηνο ρυση τι γίνεται ?υπάρχει πρόβλημα η δεν παίζει ρόλο εγώ το ιώδιο το έχω σίγουρο γιατί μπορεί ο όζος μου να ήταν 0.95 αλλά η νέα ενδοκρινολόγος μου μου είπε ότι ήταν στην άκρη εκτός αυτού οι χειρουργοι μου είπαν ότι ήταν κολλητά στους ιστούς...😩

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Tania8980δίκιο έχεις είδα και το ποστ σου πιο πάνω .ο Φεβρουάριος σχετικά κοντάειναι περνάει ο καιρός... θα ήθελα να ρωτήσω κάποια που έχει κάνει ιώδιο αν τύχει να συμπεσει η ημερομηνία του ιώδιού με έμμηνο ρυση τι γίνεται ?υπάρχει πρόβλημα η δεν παίζει ρόλο εγώ το ιώδιο το έχω σίγουρο γιατί μπορεί ο όζος μου να ήταν 0.95 αλλά η νέα ενδοκρινολόγος μου μου είπε ότι ήταν στην άκρη εκτός αυτού οι χειρουργοι μου είπαν ότι ήταν κολλητά στους ιστούς...😩

Κι εμένα γι αυτό μου είπε ή ενδοκρινολόγος μου να κάνω ιώδιο γιατί ήταν πολύ στην άκρη!το δικό μου βέβαια το μετρούσαν πριν 7 χιλιοστά και βγήκε τελικά 5 χιλιοστά.!Πω πω σύμπτωση!εμένα ήταν αριστερά και κάτω!anyway!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τη καλήμερα μου σε όλες σας!!Ηθελα να ρωτήσω τις φρεσκοχειρουργημένες ή και τις πιο παλιές , η φωνή σας πώς είναι;;Μιλάτε κανονικά;Εγω την περασμένη Τρίτη χειρουργήθηκα αλλά ακόμα έχω μια δυσκολία στην ένταση της φωνής..Εννοώ ότι δεν μπορώ να φωνάξω δυνατα και όταν μιλάω πάρα πολύ σαν να κουράζομαι..

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τη καλήμερα μου σε όλες σας!!Ηθελα να ρωτήσω τις φρεσκοχειρουργημένες ή και τις πιο παλιές , η φωνή σας πώς είναι;;Μιλάτε κανονικά;Εγω την περασμένη Τρίτη χειρουργήθηκα αλλά ακόμα έχω μια δυσκολία στην ένταση της φωνής..Εννοώ ότι δεν μπορώ να φωνάξω δυνατα και όταν μιλάω πάρα πολύ σαν να κουράζομαι..

Καλημέρα κορίτσια!Εγώ από την πρώτη στιγμή μιλησα κανονικά αν και πονουσα.Γενικα μιλούσα αλλά την πρώτη εβδομάδα κι εγώ κουραζομουν γρήγορα.Τωρα μιλάω κανονικά και νομίζω πως δεν κουραζομαι στην ομιλία.Με άλλες γνωστές μου έκαναν παλιότερα την εγχείρηση μου λένε όλες ότι μιλάω πεντακάθαρα και οτι αυτές μιλούσαν σαν εμένα μετά από 1-2 μήνες.Τι να πω!

Link to comment
Share on other sites

Τανια και εγω με το που ξύπνησα απ τη νάρκωση μίλησα κανονικά..απλά δεν μου βγαίνει ένταση ακόμα..:(:(Μπορει να είναι και νωρις ακόμα..θα δείξει..::Μπορει και να φταιω και εγω γιατι φυλάγομαι..μην μου κοπει κανα ράμμα..:tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eμενα η φωνη μου συνεχιζει να δυσκολευεται παρολο που εχουν περασει 3 εβδομαδες. Ειναι ακομα βραχνη και δεν εχει δυναμη ωστε να μπορω να μιλησω δυνατα, αλλα μερα με τη μερα βελτιωνεται. Κοριτσια μην ανησυχειται και θα σας πω γιατι. Εγω πηγα την περασμενη εβδομαδα και σε ωρλ για αλλο θεμα με το λαιμο μου ο οποιος κανει κι αυτος αφαιρεσεις θυρεοειδους και μου ειπε οτι αμα γινει ζημια στο λαρυγγικο νευρο δεν εχεις απλα βραχναδα, αλλα δεν εχεις φωνη τελος. Οποτε τωρα απλα με το χειρουργειο πειραχτηκε εκει λιγο η περιοχη και θα επανελθει σε αλλους πιο γρηγορα σε αλλους πιο αργα.

Μετα την εγχειρηση παντως και για 4-5 μερες εγω εστριβα ολη μαζι, δεν μπορουσα να γυρισω μονο κεφαλι:roll::roll::roll:

Κι απο το φοβο μου μη βραχει το αυτοκολλητο και ξεκολλησει (μου ειχε πει να το κρατησω στεγνο και στη θεση του 10 μερες) εμπαινα στο μπανιο σαν τον ρομποκοπ. Τυλιγα γυρω απο το λαιμο πλαστικη σακουλα, πετσετα και απο πανω μπερτα κομμωτηριου :tongue:

Απο περιεργεια και αν δεν εχετε θεμα στο να απαντησετε ποιος σας χειρουργησε? Και ηταν γενικος χειρουργος, χειρουργος ενδοκρινων αδενων ή ωρλ?

Link to comment
Share on other sites

Eμενα η φωνη μου συνεχιζει να δυσκολευεται παρολο που εχουν περασει 3 εβδομαδες. Ειναι ακομα βραχνη και δεν εχει δυναμη ωστε να μπορω να μιλησω δυνατα, αλλα μερα με τη μερα βελτιωνεται. Κοριτσια μην ανησυχειται και θα σας πω γιατι. Εγω πηγα την περασμενη εβδομαδα και σε ωρλ για αλλο θεμα με το λαιμο μου ο οποιος κανει κι αυτος αφαιρεσεις θυρεοειδους και μου ειπε οτι αμα γινει ζημια στο λαρυγγικο νευρο δεν εχεις απλα βραχναδα, αλλα δεν εχεις φωνη τελος. Οποτε τωρα απλα με το χειρουργειο πειραχτηκε εκει λιγο η περιοχη και θα επανελθει σε αλλους πιο γρηγορα σε αλλους πιο αργα.

Μετα την εγχειρηση παντως και για 4-5 μερες εγω εστριβα ολη μαζι, δεν μπορουσα να γυρισω μονο κεφαλι:roll::roll::roll:

Κι απο το φοβο μου μη βραχει το αυτοκολλητο και ξεκολλησει (μου ειχε πει να το κρατησω στεγνο και στη θεση του 10 μερες) εμπαινα στο μπανιο σαν τον ρομποκοπ. Τυλιγα γυρω απο το λαιμο πλαστικη σακουλα, πετσετα και απο πανω μπερτα κομμωτηριου :tongue:

Απο περιεργεια και αν δεν εχετε θεμα στο να απαντησετε ποιος σας χειρουργησε? Και ηταν γενικος χειρουργος, χειρουργος ενδοκρινων αδενων ή ωρλ?

αχ κορίτσι ακριβώς τα ίδια..ειδικα με το όλο πίσω μέρος του κεφαλιού..αφου έκανα πλάκα και έλεγα μην και καταλάθος τους έπεσα απ το φορίο..:tongue::tongue:Τα ράμματα ήταν απορροφήσιμα τα δικά σου;Εγω αυριο θα πάω να τα βγάλω.Σε δημόσιο νοσοκομειο χειρουργήθηκα και έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένη!!Εκτος το ότι όλο το προσωπικό,ήταν πολύ ευγενικό και χαμογελαστό(γιατι παιζει και αυτο ρόλο στην ψυχολογια μας),ήταν πεντακάθαρο,και το ποιο σημαντικο ο χειρουργος-ογκολογος ήταν άνθρωπος συζητήσιμος,ευγενικός και πάνω απ όλα καθυσηχαστικός και πολύ καλός στη δουλεια του που μου τον συστήσανε!

Link to comment
Share on other sites

Eγω δεν καταλαβα τι ηταν τελικα τα ραματα μου.:confused: Οτι ηταν παντως μου τα εβγαλε το επομενο πρωι (λιγοτερο απο 24 ωρες μετα το χειρουργειο) κι επειτα μου εβαλε ενα αυτοκολητο σαν χαρτινο λευκοπλαστ. Κι εμενα ομως η τομη με τραβαγε σαν να δυσκολευομουν να τεντωσω το λαιμο μου. Και γενικα ειχα βαρυ κεφαλι και πονοκεφαλο ειδικα στο πισω μερος του κεφαλιου για μερες. Και ειναι λογικο αφου ειχα διαβασει σε προηγουμεες σελιδες οτι σου βαζουν κατω απο το σβερκο μαξιλαρι ωστε να εκτεθει προς τα πανω και πισω ο λαιμος. Ε με μιαμισυ-δυο ωρες ετσι τι να κανει κι αυτο το κεφαλι, πως να αντεξει.

Εγω χειρουργηθηκα σε ιδιωτικο απο χειρουργο ενδοκρινων αδενων που μου τον συστησαν και γιατροι αλλης ειδικοτητας και γνωστοι φιλων που τους εχει χειρουργησει και βρηκα και το ονομα του να αναφερεται πολλες φορες εδω μεσα. Και ο ιδιος ηταν συζητησιμος, ευγενης και καθησυχαστικος σαν τον δικο σου. Οποτε μιλουσα μαζι του ηρεμουσα. Πολυ σημαντικο να ειναι ετσι ο γιατρος. Εννοειται οτι πρωτα πρωτα θελουμε να ειναι καλος στη δουλεια του, αλλα και το υπολοιπο πακετο παιζει για μενα πολυ σημαντικο ρολο.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα χειρουργός ενδοκρινών αδένων σε ιδιωτικό ήταν πάρα πολύ καλός και συζητήσιμο!ευγενής άνθρωπος.Και δεν κατάλαβα για τα ράμματα τίποτα.την πρώτη εβδομάδα μου είπε καλύτερα τα μαλλιά να τα λουσω στο κομμωτήριο, μπάνιο από την τομή και κάτω έκανα κανονικά!!!Να σας πω όμως ακόμα και τώρα παρόλο που κουναω το λαιμό μου, ώρες ώρες σαν το ρομποκοπ πάω!ginger2 Αθηνα ή θεσσαλονικη χειτουργηθηκες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπέρα κορίτσια,

εγώ μιλούσα κανονικά μετά το χειρουργείο. όταν κατάπινα πουνούσα για κάποιες μέρες και δυσκολευόμουν να στρίψω το κεφάλι. Μπάνιο έκανα κανονικά σε δύο μέρες με λίγη προσοχή στην τομή γιατί μου είχε πει ο γιατρός ότι όσο περισσότερο μείνει το λευκοπλάστ στην τομή τόσο καλύτερα για το σημάδι που θα μείνει μετά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και εγώ χειρουργηθηκα από χειρουργο ενδοκρινων αδενων σε δημόσιο νοσοκομείο μίλησα κανονικά και αμέσως πόνο στον αυχένα είχα για μέρες προσεχα όμως δλδ μου είπε ο χειρουργός μου για 15 μέρες να μην σκυβω να μην γυρνάω απότομα το κεφάλι μου να μην στριβω κλπ αλοιφή για την τομή δεν μου έδωσε εσείς βάζετε κάποια? ❓

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...