Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

On 7/1/2017 at 1:02 ΠΜ, Poinitsa είπε:

 Μετά τον τελευταίο υπέρηχο στο καλύτερο διαγνωστικό κέντρο για θυρεοειδή, όλοι οι γιατροί μού συνέστησαν αφαίρεση θυρεοειδούς και καθαρισμό  λεμφαδένων, κάτι το οποίο έκανα πριν 4 μέρες. Τελικά η ιστολογική δεν έδειξε κακοήθεια...Τώρα τι να πω...

 Μετά τον τελευταίο υπέρηχο στο καλύτερο διαγνωστικό κέντρο για θυρεοειδή, όλοι οι γιατροί μού συνέστησαν αφαίρεση θυρεοειδούς και καθαρισμό  λεμφαδένων, κάτι το οποίο έκανα πριν 4 μέρες. Τελικά η ιστολογική δεν έδειξε κακοήθεια...Τώρα τι να πω...

Μπορείς να μου μου πεις ποιο είναι αυτό το διαγνωστικό κέντρο που πηγές ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 8/8/2020 at 2:10 ΜΜ, Eλπε είπε:

Μην αγχώνεσαι!!εγω έχω κάνει κεντρικό λεμφαδενικο καθαρισμό και είχα θηλωδες καρκινωμα . χειρουργείο που κράτησε 6 ώρες!!και δόξα το Θεο έκανα και ραδιενεργό ιώδιο και τώρα είμαι μια χαρά!!ολα καλά θα πάνε!!θετικη σκέψη να έχεις!!

Πειτε μου σας παρακαλώ ενα καλο νοσοκομείο για ιωδιο στην αθηνα 

On 18/1/2011 at 8:31 ΜΜ, kate75 είπε:

Γεια σε όλους σας!!! Χαίρομαι που βρήκα μια κοινότητα διαδικτυακή με άτομα που αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα με εμένα: το 2009 χειρουργήθηκα και η βιοψία μου έδειξε διεστιακό θηλώδες καρκίνωμα του θυροειδούς. Πανικός! Μετά από λίγους μήνες υποβλήθηκα σε ραδιενεργό ιώδιο και μόλις εχθές έκανα το πρώτο ολόσωμο μετά το ιώδιο (πριν απο 9 μήνες ). Απ ότι είπαν οι γιατροί του πυρηνικού ήταν καλό. τώρα σταδιακά μπαίνω στην δόση του 1,5 Θυρορμόν και παρακολουθούμαι. ελπίζω να παν όλα καλά όπως και για όλους σας.

Που έκανες το ιωδίο? 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Υπάρχει κάποια κοπέλα που να έχει διαγνωσθεί με θύλακιώδες καρκίνωμα του θυρεοειδούς; Πρόκειται για την αδελφή μου και θα εκτιμούσα πολύ οποιαδήποτε πληροφορία, γιατί όπως καταλαβαίνετε έχουμε «παγώσει». Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

On 12/8/2020 at 1:58 ΠΜ, ΑΓΓΕΛΙΚΗ78 είπε:

ΝΑ ήξερες πως περίμενα να απαντήσεις, σε ευχαριστώ που αφιερώνεις χρόνο όχι εξετάσεις δεν μου έδωσαν....... Τα σενάρια δεν το θέλω έρχονται από μόνα τους, προσπαθώ να ασχοληθώ με άσχετα έκανα το σπιτι δύο φορές, βλέπω φιλαράκια, μαγειρεύω... ΑΛΛΆ λοιπόν στις 27/7τη μέρα του up take είχα τις παρακάτω μετρήσεις αίματος.                      θυροξινη ορου τ4:     <1,1.                           Θυρεοδοτροπος ορμόνη  tsh:56,80.        Θυρεοσφαιρινη tg:    <0,1.                           Αντιθυρεοσφαρικα αντισώματα anti-tg:12 . Μου κάνουν το up take και μου λένε ηπυρινικος υπολειμμα 0,5 πολύ καλό για τον τύπο καρκίνου που εχεις διηθητικος μεταστατικος (μέχρι τότε δεν ήξερα τον τύπο). Μπαίνω στο θάλαμο 4/8 και μου δίνουν κάψουλα των 70 μιλικιουρι μέχρι εδώ οκ δεν θα μπω σε λεπτομέρειες, βγαίνω 6/8με 8 ραδιενέργεια και παω σπίτι. Μου λένε σε μια βδομάδα έλα για το ολοσωμο δηλαδή σήμερα, το κάνει η ακτινολογος και λέει μετά από 15 λεπτά είστε έτοιμη απαντήσεις από βδομάδα ή πυρινικος λείπει με άδεια. Δεν προλαβαίνω να περάσω την πόρτα με φωνάζει και με ξαναξαπλωνει λέω τι έγινε για να είμαστε σίγουροι μου λέει και εκεί ξεκινάω τις ερωτήσεις, ήρθε και ένα μάλλον τεχνολόγος συστήθηκε θα σε γελάσω βλέπετε λέει εδώ στο υπολειμμα έχει απορροφηθεί αυτό εδώ δεξιά τι είναι τραχηλος, της απαντάει αυτός είναι εκτός θηροειδικης περιοχής, και ακουμπάει το δάχτυλο του λίγο δεξιά του λαιμού πάνω από την τομή, του λέω λεμφαδένας; μα έκανα χαρτογράφηση λεμφαδενων και ήταν καθαρή. Υπάρχουν του λέω κύτταρα που ξέφυγαν ή δεν φάνηκαν και έκανε το ραδιενεργο ιώδιο καθίζηση και με διωρθωνει και μου λέει αποροφηση. Λέω να κανονίσω χειρουργείο δηλαδή πρέπει να τα δει η πυρινικος ναι λέω αλλά εγώ μέχρι την επόμενη Τρίτη δεν μπορώ να περιμένω. Μου απαντάει αφού έκανε απορροφήσει θα καεί αλλά πρέπει να τα δει η πυρινικος. Η ενδοκρινολογος λείπει θα γυρίσει τέλος Αυγούστου, μου είπε στο τηλ πως χωρίς το φάκελο δεν μπορεί να πει κάτι, λογικό, αλλά να ξεκινήσω τ4 των 125 σταδιακά. Όπως λοιπόν καταλαβαίνεις απόλυτα και εσύ γιατί το έχεις περάσει υπομονή για πυρινικο και ενδοκρινολογο. Ειλικρινά τα συμπτωματα του υποθηριοειδισμου τα πέρασα στο φτερό και ήταν πολλά, το μόνο που ήθελα ήταν να ακούσω κάτι καλό για να βρω τη δύναμη να ακολουθήσω ότι μου πουν. Δεν τα καταφέρνω δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ όλο αυτό μέσα στο νοσοκομείο μου είπαν όταν έγραφαν το ιστορικό 2φορες χμμμ επιθετικός χμμ ναι, ναι απαντούσα εγώ. Η πυρινικος μετά πριν φύγει δηλαδή μετά το up take μου είπε βήμα βήμα και όλα θα πάνε καλά. Και στο ολοσωμο μη λέω πάλι τα ίδια γιατί γίνομαι γραφική. ΦΟΒΆΜΑΙ απλά δεν έχω κάτι άλλο να πω σε ευχαριστώ και πάλι 

Καλησπέρα Αγγελική! Προσπάθησε να βρες τη δύναμη κ να ισορροπήσεις για να μπορείς να ανταπεξέλθεις σε ότι προκύψει... Είναι ένα γιγάντιο ΣΟΚ απο εκεί που είμαστε υγιείς, να μαθαίνουμε ότι έχουμε καρκίνο!! Όμως, είμαστε υπεύθυνοι για την κατάσταση που μας συμβαίνει κ βιώνουμε?? ΟΧΙ!! Δεν βλαψαμε εμείς τον εαυτό μας!! Άλλοι έχουν εκτεθεί σε ακτινοβολία, άλλοι έχουν μεταλλαγμένο γονίδιο, αλλα δεν ξερουν την αιτία!!!!!!Είμαστε απλά άτυχοι (ή τυχεροί εαν σκεφτεί κανείς πόσα χειρότερα συμβαίνουν).... Επομένως, ηρέμησε, μοιράσου αυτη τη διαδικασία με 1-2 δικούς σου ανθρώπους, έχετε τους στήριγμα στην στεναχώρια σου, στο άγχος, στην ανασφάλεια, στην ελπίδα σου (ολους τους υπόλοιπους μπορείς να τους ενημερώσεις για την εμπειρία σου, όταν τελειώσεις με ολα, γιατί άθελά τους ίσως σε στρεσαρουν)... Σκέψου πως πλέον γνωρίζεις τι έχεις κ σε παρακολουθούν γιατροί!!! Είσαι σε διαδικασία θεραπείας!!!! Είσαι στο σωστό σημείο! Θα ήταν υπέροχο να μην είχες αυτή το βιοψία όμως, αυτό δεν αλλάζει, επομένως πρέπει να κάνεις το καλύτερο για σένα!!! Δεν χρειάζεται μοιρολατρία!!!!! Η ζωή είναι γεμάτη δυσκολίες και αυτή είναι μια ακόμη, η οποία θα περάσει κ θα γίνει ανάμνηση... Όλα θα πάνε περίφημα!!!!

ΥΓ. Η απόγνωση, ο φόβος, η θλίψη, η άγνοια, η ανασφάλεια, ο πόνος, είναι αναμενόμενο να τα βιώσουμε  στο άκουσμα της διάγνωσης του καρκίνου....  Εύχομαι να υπάρχει ο άνθρωπος, που θα ακουμπάς πάνω του και θα ηρεμεί η ψυχή σου....... Είμαστε τυχεροί όσοι πορευόμαστε με τέτοιους ανθρώπους κ χαρι σε αυτούς, οι δυσκολίες συρρικνώνονται....

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 21 λεπτά , Vasilikaki είπε:

Καλησπέρα Αγγελική! Προσπάθησε να βρες τη δύναμη κ να ισορροπήσεις για να μπορείς να ανταπεξέλθεις σε ότι προκύψει... Είναι ένα γιγάντιο ΣΟΚ απο εκεί που είμαστε υγιείς, να μαθαίνουμε ότι έχουμε καρκίνο!! Όμως, είμαστε υπεύθυνοι για την κατάσταση που μας συμβαίνει κ βιώνουμε?? ΟΧΙ!! Δεν βλαψαμε εμείς τον εαυτό μας!! Άλλοι έχουν εκτεθεί σε ακτινοβολία, άλλοι έχουν μεταλλαγμένο γονίδιο, αλλα δεν ξερουν την αιτία!!!!!!Είμαστε απλά άτυχοι (ή τυχεροί εαν σκεφτεί κανείς πόσα χειρότερα συμβαίνουν).... Επομένως, ηρέμησε, μοιράσου αυτη τη διαδικασία με 1-2 δικούς σου ανθρώπους, έχετε τους στήριγμα στην στεναχώρια σου, στο άγχος, στην ανασφάλεια, στην ελπίδα σου (ολους τους υπόλοιπους μπορείς να τους ενημερώσεις για την εμπειρία σου, όταν τελειώσεις με ολα, γιατί άθελά τους ίσως σε στρεσαρουν)... Σκέψου πως πλέον γνωρίζεις τι έχεις κ σε παρακολουθούν γιατροί!!! Είσαι σε διαδικασία θεραπείας!!!! Είσαι στο σωστό σημείο! Θα ήταν υπέροχο να μην είχες αυτή το βιοψία όμως, αυτό δεν αλλάζει, επομένως πρέπει να κάνεις το καλύτερο για σένα!!! Δεν χρειάζεται μοιρολατρία!!!!! Η ζωή είναι γεμάτη δυσκολίες και αυτή είναι μια ακόμη, η οποία θα περάσει κ θα γίνει ανάμνηση... Όλα θα πάνε περίφημα!!!!

ΥΓ. Η απόγνωση, ο φόβος, η θλίψη, η άγνοια, η ανασφάλεια, ο πόνος, είναι αναμενόμενο να τα βιώσουμε  στο άκουσμα της διάγνωσης του καρκίνου....  Εύχομαι να υπάρχει ο άνθρωπος, που θα ακουμπάς πάνω του και θα ηρεμεί η ψυχή σου....... Είμαστε τυχεροί όσοι πορευόμαστε με τέτοιους ανθρώπους κ χαρι σε αυτούς, οι δυσκολίες συρρικνώνονται....

Vasilikaki καλησπέρα και σε ευχαριστώ πολυ για την απάντησή σου και τις συμβουλές σου είναι σημαντικές για μένα γιατί εδώ όλες έχουμε κάτι κοινό αυτό ένιωσα.... Η αλήθεια είναι πως νόμιζα ότι είχα τελειώσει αλλά μάλλον δεν είναι έτσι... Η δεύτερη αλήθεια ναι ότι δεν το έχω συνηδειτοποιησει ακόμα ότι μου συμβαίνει... Η τρίτη είναι αλήθεια είναι πως το μόνο μου στήριγμα η μάνα μου δεν ζει πια η οποία με καθοδηγουσε στα δύσκολα πάντα. Αν και 42 χρονων χωρίς πατέρα και Αδέρφια ο μόνος που έχω και υπεραγαπω είναι ο άντρας μου ο οποίος είναι με τα παιδιά μου αλλού λόγω και δικών τους προβλημάτων υγείας. Δεν πιστεύω ότι είναι θέμα μοιρολατρίας είναι ότι κάποιοι από τους φόβους που ετρεφα έχουν συμβεί στη ζωή μου. Καταλαβαίνω τι μου εξηγείς παραπάνω και ειλικρινά προσπαθώ πολύ... Μέσα στο φόρουμ λοιπόν αυτό είμαι εγώ, το πραγματικό μου εγώ... Γιατί η οικογένεια μου πρέπει να βλέπει μια αγωνιστρια δεν τα καταφερνω όμως πάντα. Τα εξηγώ τόσο αναλυτικά για να δω μήπως έγινε κάποιο λάθος σε αυτά που μου είπαν να κάνω, κάποιος που ίσως προτείνει και κάτι διαφορετικό. Θέλω λίγο χρόνο να προσαρμόστω και να ζητήσω συγνώμη αν τρόμαξα κάποιους. Θα το καταλάβω όμως κάποια στιγμή πως συμβαίνει, πως μπορεί να χρειαστεί και αλλο χειρουργείο, πως μπορεί και δεύτερο ιώδιο ή ότι άλλο πουν. Το δουλεύω στο μυαλό μου όσο μπορώ μην νομίζεις απλά σπάω και οι μόνοι που καταλαβαίνουν είστε εσείς. Για άλλους που έχουν περάσει από το δύσκολο μονοπάτι να ακούς ότι είναι καλά και να παίρνεις ελπίδες ή από αυτά που γράφουν για την δική τους περιπέτεια να καταλαβαίνεις ότι μπορεί να έχεις επιλέξει λαθος ενδοκρινολογο, η όταν αισθάνεσαι ότι παγωνεις και δεν μπορείς να κουνήσεις τα άκρα σου από το φόβο για το τι έρχεται να βρίσκεται  η mariagb η εσύ και να σου λένε μια καλή κουβέντα ότι ολα θα πάνε καλά... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 12/8/2020 at 6:32 ΜΜ, ntora41 είπε:

Καλησπέρα και πάλι από εμένα . 
Πριν 3 περίπου εβδομάδες όπως είχα γράψει ανακάλυψα πως έχω Χασιμότο και οζο του θυρεοειδή , ο οποίος σύμφωνα και με τους δυο ενδοκρινολόγους που πήγα , ήταν 4 εκατοστά , με τέλεια απεικονιστική εικόνα και κανένα στοιχείο ανησυχίας . Μάλιστα και οι δυο μου είπαν να τον αφαιρέσω αλλά δεν υπήρχε λόγος βίας , να μην βιαστώ δηλαδή , είναι κυρίως για καλλωπιστικούς λόγους επειδή είμαι 41 χρόνων , να μην φαίνεται άσχημα , και επειδή είναι και μεγάλος .

Με δίκη μου πρωτοβουλία , γιατί ήθελα να ξεμπερδευτώ , έκλεισα ραντεβού με τον χειρουργό και έκλεισα ραντεβού για αφαίρεση .

Εκανα το χειρουργείο και εχτές μια εβδομάδα μετά πήγα στον χειρουργό να μου βγάλει τη Γάζα και να μου δώσει και την βιοψία . 
ΣΟΚ ... θηλακιωδες καρκίνωμα σπάνια μορφή κιόλας .

«Χαμηλης διαφοροποίησης καρκίνωμα το οποίο προήλθε προφανώς από μετασχηματισμό θυλακιωδους καρκινώματος . Παθολογοανατομικό στάδιο UICC/2017 είναι pT2NO. «
Δεν μπορώ να το διαχειριστώ ψυχολογικά όλο αυτό , είμαι με ηρεμιστικά από χτες , ο ενδοκρινολόγος μου είπε να περιμένουμε 3 εβδομάδες γιατί μόλις έκανα χειρουργείο για να κάνω σπινθηρογράφημα και μετά petscan και μετά ιώδιο . 
Ειναι σπάνια λέει η περίπτωση μου αλλά αντιμετωπίσιμη . 
Δεν ξέρω , είμαι χάλια , κρίσεις πανικού , σκέφτομαι τα χειρότερα κλαίω συνεχώς 

Δεν μπορώ να αντικρίσω ούτε τα παιδιά μου !

Υπαρχει κάποιος εδώ μέσα με αντίστοιχη περίπτωση ; 
το κακό είναι ότι είναι και χρόνοβορες διαδικασίες όλες αυτές 

 

Κάποια να έχει περάσει κάτι αντίστοιχο ;

Link to comment
Share on other sites

Γιωτα7 εγώ έκανα Θεσσαλονίκη και την επέμβαση και το ιώδιο. 

Αγγελικα2 Πολλές είχαμε θυλακιώδη καρκινο θυροειδη, αν διαβάσεις προηγούμενες αναρτήσεις θα βρεις πολλές ιστορίες.

Link to comment
Share on other sites

mariagb σε ευχαριστώ για την απάντηση! Πρόκειται, όπως της είπε ο γιατρός, για χαμηλής διαφοροποίησης καρκίνωμα που προήλθε από μετασχηματισμό θύλακιωδους καρκινώματος και αναρωτιόμαστε ποσό σοβαρό είναι. Θα το εκτιμούσα αν μπορείς να μου πεις κάτι για αυτό, αν το πέρασες κι εσυ, γιατί έχω διαβάσει σχεδόν και τις 457 σελίδες του φόρουμ και έχω μπερδευτεί! 

Link to comment
Share on other sites

Αγγελικα2, γεια και συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση. Αναφέρεσαι στην ιστολογικη εξέταση και στο είδος των κυττάρων. Εμένα έγραφε "εν μέρει κλασσικου τύπου και εν μέρει θυλακιωδους υποτύπου". Ο γιατρός δεν σας ενημέρωσε; Σίγουρα θα έχεις διαβάσει ότι το δυσμενεστερο ειναι το αναπλαστικο και το μυελωδες αλλά και πάλι όλα πρέπει να τα παλευει ο άνθρωπος. Ευχομαι δυναμη, υπομονή και ψυχραιμία να το περασετε.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλησπέρα, να ρωτήσω κάτι είμαι στις 20ημερες μετά το ραδιενεργο ιώδιο, και έχω ξεκινήσει και το Τ4 125. Το πριξημο στο προσωποείχε αρχίσει να υποχωρεί, μια σχετική δισκοιλιοτητα οκ, σταμάτησα να ζαλίζομαι, και στις 17 ημέρες ξεκίνησε να με ενοχλεί ο λαιμός μου όταν καταπίνω, είναι ξερός, έχω φλεματα (συγνώμη για την λεπτομέρεια), σαν να κλείνει η δίοδος για τον αέρα στη βάση του λαιμού και να πριζεται δεξιά και αριστερά κατά μήκος όλου του λαιμού και ένα τράβηγμα στην τομή όπως μετά το χειρουργείο. Σαν να δυσκολεύομαι να πάρω ανάσα, για να προτρεξω η ενδοκρινολογος λείπει ακόμα σε διακοπές από Δευτέρα επιστρέφει, δεν τρομάζω γιατί θεωρώ ότι είναι από το ραδιενεργο ιώδιο αλλά τα συμπτώματα αυτά ξεκίνησαν στις 17 μέρες μετά και τώρα που είμαι στις 20 είναι λες και κάθε μέρα κλείνει και περισσότερο. Είναι φυσιολογικό; είχε τύχει και σε εσάς; 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Αγγελική 78, για την δυσκολία στην αναπνοή μπορεί να οφείλεται στην ορμόνη Τ4 που ξεκινησες και πρέπει να περνουμε σε υψηλές δόσεις για να κρατάει την tsh σε πολύ χαμηλά επίπεδα για να μην "φουντωσουν" τυχόν κύτταρα που εχουν απομείνει. Θα περασεις σταδιακά απο  υποθυρεοειδισμο σε υπέρθυρεοειδισμο για 5 χρόνια. Ειναι μια περίοδος προσαρμογής που ανάλογα με τον οργανισμό περνει χρονο και θα συνηθισεις.  

Link to comment
Share on other sites

Just now, mariagb είπε:

Γειά σου Αγγελική 78, για την δυσκολία στην αναπνοή μπορεί να οφείλεται στην ορμόνη Τ4 που ξεκινησες και πρέπει να περνουμε σε υψηλές δόσεις για να κρατάει την tsh σε πολύ χαμηλά επίπεδα για να μην "φουντωσουν" τυχόν κύτταρα που εχουν απομείνει. Θα περασεις σταδιακά απο  υποθυρεοειδισμο σε υπέρθυρεοειδισμο για 5 χρόνια. Ειναι μια περίοδος προσαρμογής που ανάλογα με τον οργανισμό περνει χρονο και θα συνηθισεις.  

Γειά σου mariagb!! Σε ευχαριστώ πολύ!! 

Link to comment
Share on other sites

 

 

On 27/8/2020 at 4:55 ΜΜ, mariagb είπε:

Γειά σου Αγγελική 78, για την δυσκολία στην αναπνοή μπορεί να οφείλεται στην ορμόνη Τ4 που ξεκινησες και πρέπει να περνουμε σε υψηλές δόσεις για να κρατάει την tsh σε πολύ χαμηλά επίπεδα για να μην "φουντωσουν" τυχόν κύτταρα που εχουν απομείνει. Θα περασεις σταδιακά απο  υποθυρεοειδισμο σε υπέρθυρεοειδισμο για 5 χρόνια. Ειναι μια περίοδος προσαρμογής που ανάλογα με τον οργανισμό περνει χρονο και θα συνηθισεις.  

Γειά σου mariagb!! Σε ευχαριστώ πολύ!! 

Καλησπέρα και πάλι...... Ο υποθηροειδισμος μεγάλο κεφάλαιο τελικά. Σήμερα πήγα επιτέλους στην ενδοκρινολογο να δει τα αποτελέσματα, που έχω προαναφέρει στις τελευταίες επτά σελίδες και έχω χάσει το μυαλό και τον εαυτό μου. Λοιπόν μου είπε πως είναι πολύ ευχαριστημένη με το 0,5 και την απορρόφηση που έχει κάνει και πώς αυτό το κάτι ακόμα πιο δίπλα έχει κάνει και αυτό απορρόφηση και να μην ανησυχώ. Σε ένα μήνα θα κάνω εξετάσεις για να δούμε αν η δοση Τ4 που παίρνω είναι η σωστή και ότι πάμε για ολοσωμο πάλι σε ένα χρόνο. Θεωρεί πως όλα πήγαν κατευχην παρόλο τον τύπο που είχα. Ο βαθύς υποθηροειδισμος με έκανε να έχω εμμονές και κρίσεις πανικού κλπ και πως θα συνέλθω σε κάνα μήνα. Σειρά μετά έχει ο συζηγος που θα κάνουμε την εξέταση για γονίδιο ret και ότι άλλο χρειαστει. Τέλος πάντων προς το παρών όλα καλά. Θέλω να ευχαριστήσω όλα τα κορίτσια που με άκουσαν και με ανεχτηκαν και με συμβούλεψαν. Ειλικρινά αισθάνθηκα πως μόνο εσείς μπορείτε να καταλάβετε. Θα είμαι εδώ να τα λέμε και να μαθαίνω νέα σας. Αγγελική 

 

Just now, ΑΓΓΕΛΙΚΗ78 είπε:

 

 

Γειά σου mariagb!! Σε ευχαριστώ πολύ!! 

Καλησπέρα και πάλι...... Ο υποθηροειδισμος μεγάλο κεφάλαιο τελικά. Σήμερα πήγα επιτέλους στην ενδοκρινολογο να δει τα αποτελέσματα, που έχω προαναφέρει στις τελευταίες επτά σελίδες και έχω χάσει το μυαλό και τον εαυτό μου. Λοιπόν μου είπε πως είναι πολύ ευχαριστημένη με το 0,5 και την απορρόφηση που έχει κάνει και πώς αυτό το κάτι ακόμα πιο δίπλα έχει κάνει και αυτό απορρόφηση και να μην ανησυχώ. Σε ένα μήνα θα κάνω εξετάσεις για να δούμε αν η δοση Τ4 που παίρνω είναι η σωστή και ότι πάμε για ολοσωμο πάλι σε ένα χρόνο. Θεωρεί πως όλα πήγαν κατευχην παρόλο τον τύπο που είχα. Ο βαθύς υποθηροειδισμος με έκανε να έχω εμμονές και κρίσεις πανικού κλπ και πως θα συνέλθω σε κάνα μήνα. Σειρά μετά έχει ο συζηγος που θα κάνουμε την εξέταση για γονίδιο ret και ότι άλλο χρειαστει. Τέλος πάντων προς το παρών όλα καλά. Θέλω να ευχαριστήσω όλα τα κορίτσια που με άκουσαν και με ανεχτηκαν και με συμβούλεψαν. Ειλικρινά αισθάνθηκα πως μόνο εσείς μπορείτε να καταλάβετε. Θα είμαι εδώ να τα λέμε και να μαθαίνω νέα σας. Αγγελική 

 

Καλησπέρα και πάλι...... Ο υποθηροειδισμος μεγάλο κεφάλαιο τελικά. Σήμερα πήγα επιτέλους στην ενδοκρινολογο να δει τα αποτελέσματα, που έχω προαναφέρει στις τελευταίες επτά σελίδες και έχω χάσει το μυαλό και τον εαυτό μου. Λοιπόν μου είπε πως είναι πολύ ευχαριστημένη με το 0,5 και την απορρόφηση που έχει κάνει και πώς αυτό το κάτι ακόμα πιο δίπλα έχει κάνει και αυτό απορρόφηση και να μην ανησυχώ. Σε ένα μήνα θα κάνω εξετάσεις για να δούμε αν η δοση Τ4 που παίρνω είναι η σωστή και ότι πάμε για ολοσωμο πάλι σε ένα χρόνο. Θεωρεί πως όλα πήγαν κατευχην παρόλο τον τύπο που είχα. Ο βαθύς υποθηροειδισμος με έκανε να έχω εμμονές και κρίσεις πανικού κλπ και πως θα συνέλθω σε κάνα μήνα. Σειρά μετά έχει ο συζηγος που θα κάνουμε την εξέταση για γονίδιο ret και ότι άλλο χρειαστει. Τέλος πάντων προς το παρών όλα καλά. Θέλω να ευχαριστήσω όλα τα κορίτσια που με άκουσαν και με ανεχτηκαν και με συμβούλεψαν. Ειλικρινά αισθάνθηκα πως μόνο εσείς μπορείτε να καταλάβετε. Θα είμαι εδώ να τα λέμε και να μαθαίνω νέα σας. Αγγελική 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα! Παρακολουθουμε με τον ενδοκρινολογο μου εναν οζο στον θυρεοειδη εδω και χρονια αλλα μετα απο εγκυμοσυνη μεγαλωσε και περασε το 1 εκατοστο. Ειναι στο 1,1cm. Για σιγουρια με παρεπεμψε να κανω παρακέντηση (FNA). Εχετε κάνει αυτή την εξέταση? Πονάει? Δεν τα παω καλα με τις βελονες.. :oops: 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...