Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

4 ώρες πρίν, agapi27 είπε:

Καλησπερα κοριτσια...Τι κανετε; 

Εγω εχω μπει σε ερευνα αγορας γιατι δεν καναμε καλη αποθηκευση της κουνιας που μ χαρισαν και θα παρουμε καινουργια τελικα.

Χασαμε κ τις εκπτωσεις χαχαχα... :cool::cool:

Εχω βρει ηδη 2 κουνιες απλα το θεμα μ ειναι που δεν κατεβαινει το καγκελο σε καμια απ τις 2 και ηθελα να κατεβαινει για να κανω συγκοιμηση.

Το πολυ πολυ δεν το βαζουμε στην αρχη...

Και στο μαγαζι που πηγαμε ειδαμε κ ενα τελειο καροτσι.Αρα μας βλεπω να παιρνουμε και καινουργιο καροτσι...

Απλα δεν βρισκω κριτικες γι αυτο το καροτσι και εκει κολλαω λιγο.Αν κ εχουμε αυτο που μας χαρισαν ,αλλα..........δεν νομιζω να μας βολεψει .Ειναι αρκετα ογκωδες.:?

Συνεχιζω τη διατροφη μου... Κιλα δεν παιρνω-καλο αυτο-...:lol: Αυτα τα νεα μου...:):)

Με το καλό οι αγορές σας!το καρότσι δείτε αν χωράει στο πορτ παγκαζ σας/ασανσέρ αν έχετε που είναι και το βασικό....τώρα οι κριτικές για μένα είναι και λίγο υποκειμενικες...δεν ξέρω τι διαλεξες αλλά συνήθως τα 3 σε 1 είναι πιο βαριά λόγω του σκελετού τους...εμείς αυτό που έχουμε έχει αναρτήσεις για να μην ταρακουνιεται πολύ το μωρό από τους καταπληκτικους δρόμους της Ελλάδας :-P...όχι ότι η κόρη μου κάθισε και πολύ, ελπίζω ο γιος να το τιμήσει παραπάνω...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, agapi27 είπε:

Καλησπερα κοριτσια...Τι κανετε; 

Εγω εχω μπει σε ερευνα αγορας γιατι δεν καναμε καλη αποθηκευση της κουνιας που μ χαρισαν και θα παρουμε καινουργια τελικα.

Χασαμε κ τις εκπτωσεις χαχαχα... :cool::cool:

Εχω βρει ηδη 2 κουνιες απλα το θεμα μ ειναι που δεν κατεβαινει το καγκελο σε καμια απ τις 2 και ηθελα να κατεβαινει για να κανω συγκοιμηση.

Το πολυ πολυ δεν το βαζουμε στην αρχη...

Και στο μαγαζι που πηγαμε ειδαμε κ ενα τελειο καροτσι.Αρα μας βλεπω να παιρνουμε και καινουργιο καροτσι...

Απλα δεν βρισκω κριτικες γι αυτο το καροτσι και εκει κολλαω λιγο.Αν κ εχουμε αυτο που μας χαρισαν ,αλλα..........δεν νομιζω να μας βολεψει .Ειναι αρκετα ογκωδες.:?

Συνεχιζω τη διατροφη μου... Κιλα δεν παιρνω-καλο αυτο-...:lol: Αυτα τα νεα μου...:):)

Καλές αγορές!εμείς την κούνια θα την βαψουμε...να την φρεσκάρουμε γιατί σε κάποια σημεία μου έχει κιτρινισει... επειδή είναι λευκό χρώμα....και η πεθερα μου μου είπε οτι θα μου πάρει καινούργιο στρώμα...μια χαρά με τα κιλά δεν θα πάρεις με την διατροφή πολλά...:-D

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ κοριτσια. Βεβαια τις τελευταιες μερες πειναω παρα πολυ.Μου ανοιξε η ορεξη και θελω να φαω απ ολα.

Αν δεν εκανα διατροφη ειμαι σιγουρη οτι θα επαιρνα 5 -5 τα κιλα τους τελευταιους μηνες. Ειμαι στα +4 κιλα.

Κι εμεις κοιταζουμε να εχει αναρτησεις το καροτσι γιατι εχουμε αυτους τους καταπληκτικους δρομους κ πλακοστρωτο ...

  • Μου αρέσει 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, agapi27 είπε:

Ευχαριστω πολυ κοριτσια. Βεβαια τις τελευταιες μερες πειναω παρα πολυ.Μου ανοιξε η ορεξη και θελω να φαω απ ολα.

Αν δεν εκανα διατροφη ειμαι σιγουρη οτι θα επαιρνα 5 -5 τα κιλα τους τελευταιους μηνες. Ειμαι στα +4 κιλα.

Κι εμεις κοιταζουμε να εχει αναρτησεις το καροτσι γιατι εχουμε αυτους τους καταπληκτικους δρομους κ πλακοστρωτο ...

Αυτό με τα +4 κιλά τι το θελες, ήταν μαχαίρια στην καρδιά χαχαχα!καλημέρα! 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσια τι κανετε? Γεννησε μια φιλη στο Ιασω κ δεν μου ειπε τα καλυτερα λογια! Εσεις εχετε ακουσει κατι?Για τις νοσηλευτριες οτι ειναι αδιαφορες και της εφεραν το μωρο βρωμικο δεν τον ειχαν καθαρισει καλα μετα την αλλαγη της πανας.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!τι κάνετε?εγω αύριο τελευταία μέρα στην δουλειά!εχω αρχίσει και βαραινω αρκετά!εσείς???όταν πλένω τα πιάτα με πιάνει η πλάτη μου!και η κοιλιά μου είναι σα να εχω καταπιεί μπάλα του μπάσκετ ολοστρογγυλη!!!Στο σουπερ μάρκετ μου λέει μια κυρία έρχεται ο μπέμπης Ε?λεω ούτε έρχεται ούτε μπέμπης είναι!!!χαχαχαχα!!!:-D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

εγω παροτι εχω βαλει τα κιλακια μου αυτες τις μερες νιωθω αρκετα ξεκουραστη και κανω παρα πολλα πραγματα ειναι μαλλον και σε θεση το μωρο και δε με ενοχλει ιδιατερα καμια φορα ξεχναω πως ειμαι και εγκυος...!!!! ισωςφταιει και ο καιρος που ειναι τελειος αυτες τις μερες..!! αυτο που με κουραζει ειναι το γρηγορο περπατημα και αυτο πιστευω γιατι νιωθω το βαρος τις κοιλιας μου χαμηλα...και ετσι περπαταω  αργα..!!! αν παρω και ξεκινησω δουλειες γρηγορα λαχανιαζω και λεω απο μεσα μου σιγα σιγα ......!!!!!!

  • Μου αρέσει 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια.

Εγω ειχα ραντεβου σημερα με τους γιατρους μου...:lol::lol:

Ολα καλαμε το μωρακι μας.Πηρε θεση και ελπιζω να μην αλλαξει ...

Η αληθεια ειναι οτι δοκιμασα κατι για να αλλαξει θεση,αλλα οταν το ειπα στο γιατρο μ ειπε οτι ειναι επικινδυνο.Παντως επιασε,αλλα δεν θα το ξαναεκανα.

Ολα καλα,μου εκανε ντομπλερ,αλλα ''ατυπο''.Θελει να μπω στις 32 εβδομαδες για να ειναι το ''επισημο''.

Το ζαχαρο δυστυχως δεν ειναι καλο ,αλλα δεν εχει επηρεασει  κατι  κ συνεχιζω να το παλευω με τη διατροφη.

Εχει αρχισει κ εμενα να με ποναει η μεση καποιες στιγμες .Και στο περπατημα με πονεσε λιγο.

Πλεον στο νοσοκομειο καθε εβδομαδα ραντεβου και στον ιδιωτη συνεχιζω καθε 2 εβδομαδες.

 

  • Μου αρέσει 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, nena111 είπε:

γεια σας κοριτσια τι κανετε? Γεννησε μια φιλη στο Ιασω κ δεν μου ειπε τα καλυτερα λογια! Εσεις εχετε ακουσει κατι?Για τις νοσηλευτριες οτι ειναι αδιαφορες και της εφεραν το μωρο βρωμικο δεν τον ειχαν καθαρισει καλα μετα την αλλαγη της πανας.

Καλησπέρα, εγώ είχα γεννήσει τη μικρή στο Ιασω...δεν έχω έντονα παράπονα, εντάξει κάποιες φορές μπορεί να καθυστερουσαν να έρθουν οι μαιες (κυρίως το βράδυ) αλλά προσπαθούσαν να βοηθήσουν πάντα...άλλες λιγότερο άλλες περισσότερο...άλλες ήξεραν περισσότερα άλλες όχι...εγώ είχα όμως και δική μου μαία, του γιατρού μου οπότε δεν με πολυένοιαζε....αυτά πριν 3 χρόνια...πλέον δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι...η μικρή δεν είχα παρατηρήσει ποτέ να είναι βρώμικη...

4 ώρες πρίν, xaroumenh mama είπε:

εγω παροτι εχω βαλει τα κιλακια μου αυτες τις μερες νιωθω αρκετα ξεκουραστη και κανω παρα πολλα πραγματα ειναι μαλλον και σε θεση το μωρο και δε με ενοχλει ιδιατερα καμια φορα ξεχναω πως ειμαι και εγκυος...!!!! ισωςφταιει και ο καιρος που ειναι τελειος αυτες τις μερες..!! αυτο που με κουραζει ειναι το γρηγορο περπατημα και αυτο πιστευω γιατι νιωθω το βαρος τις κοιλιας μου χαμηλα...και ετσι περπαταω  αργα..!!! αν παρω και ξεκινησω δουλειες γρηγορα λαχανιαζω και λεω απο μεσα μου σιγα σιγα ......!!!!!!

Εγώ πάλι αντίθετα, αυτές τις μέρες αισθάνομαι περισσότερη κουραση...αύριο έχω γιατρό να δούμε πόσα θα δείξει η ζυγαριά :shock:

πρίν από 30 λεπτά , agapi27 είπε:

Καλησπερα κοριτσια.

Εγω ειχα ραντεβου σημερα με τους γιατρους μου...:lol::lol:

Ολα καλαμε το μωρακι μας.Πηρε θεση και ελπιζω να μην αλλαξει ...

Η αληθεια ειναι οτι δοκιμασα κατι για να αλλαξει θεση,αλλα οταν το ειπα στο γιατρο μ ειπε οτι ειναι επικινδυνο.Παντως επιασε,αλλα δεν θα το ξαναεκανα.

Ολα καλα,μου εκανε ντομπλερ,αλλα ''ατυπο''.Θελει να μπω στις 32 εβδομαδες για να ειναι το ''επισημο''.

Το ζαχαρο δυστυχως δεν ειναι καλο ,αλλα δεν εχει επηρεασει  κατι  κ συνεχιζω να το παλευω με τη διατροφη.

Εχει αρχισει κ εμενα να με ποναει η μεση καποιες στιγμες .Και στο περπατημα με πονεσε λιγο.

Πλεον στο νοσοκομειο καθε εβδομαδα ραντεβου και στον ιδιωτη συνεχιζω καθε 2 εβδομαδες.

 

Τι έκανες δηλαδή για να αλλάξει θέση το μωρό?πρώτη φορά ακούω ότι μπορούμε να κάνουμε κάτι για να αλλάξει θέση το μωρό... Με το σάκχαρο υπομονή,τουλάχιστον δεν χρειάζεσαι φαρμακευτική αγωγή, μόνο το παρακολουθείς ακόμα? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Τι έκανες δηλαδή για να αλλάξει θέση το μωρό?πρώτη φορά ακούω ότι μπορούμε να κάνουμε κάτι για να αλλάξει θέση το μωρό... Με το σάκχαρο υπομονή,τουλάχιστον δεν χρειάζεσαι φαρμακευτική αγωγή, μόνο το παρακολουθείς ακόμα? 

Μην το κανετε,ειναι επικινδυνο,απ οτι μ ειπε ο γιατρος..Η τεχνική ονομάζεται Breech tilt και εναλλακτικά μπορείς να ξαπλώσεις ανάσκελα στο πάτωμα και να σηκώσεις τον πωπό και τα πόδια ακουμπώντας τα πάνω σε μια ντουζίνα μαξιλάρια. Ηταν κ ο αντρας μου παρων γιατι μπορει να ζαλιζομουν και οντως μεσα σε 2 λεπτα κατεβηκα γιατι ενιωθα οτι ζοριζομαι.

Το διαβητη τον παρακολουθω ακομα με διατροφη αλλα ξεφυγα καποιες μερες κ δεν ηταν καλες οι τιμες...

Ακομα πιο αυστηρη διατροφη το βραδυ,γιατι οι πρωινες τιμες ειναι οι ανεβασμενες.Την Παρασκευη εχω ραντεβου ξανα με την ενδοκρινολογο..


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Εξακολουθώ να νοσηλεύομαι και νιώθω χάλια από άποψη ψυχολογίας, τουλάχιστον όμως νιώθω ασφαλής επειδή ξέρω πως οτι κι αν συμβεί είμαστε μέσα στους γιατρούς.

Αισίως μπήκα στην 30η εβδομάδα σήμερα, αλλά φοβάμαι πολύ για όλα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , nineta είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εξακολουθώ να νοσηλεύομαι και νιώθω χάλια από άποψη ψυχολογίας, τουλάχιστον όμως νιώθω ασφαλής επειδή ξέρω πως οτι κι αν συμβεί είμαστε μέσα στους γιατρούς.

Αισίως μπήκα στην 30η εβδομάδα σήμερα, αλλά φοβάμαι πολύ για όλα...

Καλημερα @nineta moy...

Να εισαι αισιοδοξη και να προσπαθεις να κανεις ομορφες σκεψεις..Ξερω οτι ειναι δυσκολο.:?

Καθε μερα ειναι υπερ σας.:wub:


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, agapi27 είπε:

Μην το κανετε,ειναι επικινδυνο,απ οτι μ ειπε ο γιατρος..Η τεχνική ονομάζεται Breech tilt και εναλλακτικά μπορείς να ξαπλώσεις ανάσκελα στο πάτωμα και να σηκώσεις τον πωπό και τα πόδια ακουμπώντας τα πάνω σε μια ντουζίνα μαξιλάρια. Ηταν κ ο αντρας μου παρων γιατι μπορει να ζαλιζομουν και οντως μεσα σε 2 λεπτα κατεβηκα γιατι ενιωθα οτι ζοριζομαι.

Το διαβητη τον παρακολουθω ακομα με διατροφη αλλα ξεφυγα καποιες μερες κ δεν ηταν καλες οι τιμες...

Ακομα πιο αυστηρη διατροφη το βραδυ,γιατι οι πρωινες τιμες ειναι οι ανεβασμενες.Την Παρασκευη εχω ραντεβου ξανα με την ενδοκρινολογο..

Αυτο ειναι ασκηση που κανω καθημερινα στο γυμναστηριο αλλα σε μπαλα τα ποδια. Γιατι ειναι επικινδινο;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Vana87 είπε:

Αυτο ειναι ασκηση που κανω καθημερινα στο γυμναστηριο αλλα σε μπαλα τα ποδια. Γιατι ειναι επικινδινο;

Ετσι μου ειπε ο γιατρος κ  εγω δεν το συνιστω σε αλλες. 

Βασικα η αληθεια ειναι οτι μου ειπε να μην προσπαθησω μονη μ να κανω το παιδι να γυρισει.

Παντως επειδη εχω δει κ αλλες εγκυους να το κανουν σκεφτηκα οτι ειναι οκ.

Εγω  εκανα σχεδον κατακορυφο.

Μετα απο λιγη ωρα ενιωθα μια μικρη δυσφορια κ μαλλον ηταν το παιδι που γυριζε.


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...