Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

πρίν από 48 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

@nineta εύχομαι όλα να πάνε κατ' ευχήν. Είσαι στο μαιευτήριο οπότε μη φοβάσαι τίποτα! Ποσόν εβδομάδων είσαι;  Εγώ είμαι στις μανούλες Ιουνίου οριακά με Μάιου  αλλά λόγω καισαρικής ίσως πάω τέλη Μάιου και μπαίνω κάποιες φορές και σας διαβάζω.  Είδα τώρα την ιστορία σου...

Πώς αντιλήφθηκες το πρόβλημα; τυχαία με υπέρηχο; κάνω συχνές συσπάσεις και είναι φορές που με πιάνουν κι εμένα φοβίες. 

@Vana87 Τι κανεις;; πως είναι η όμορφη Κυπρος; σε λιγότερο από ένα μήνα ερχομαι κι εγώ!!

Ψάχνεσαι ακόμα για φ.τ ή κ.τ ε; εγώ τελικά με καισαρική αποφάσισα... Τώρα σωστό ή λάθος.  Μόνο ο Θεός ξέρει!

Ελα τι κανεις βρε εσύ;; που χάθηκες; που έρχεσαι ακριβως και γιατί; και εγω προς την καισαρικη κλεινω... θα δειξει!

Κοριτσια οσες θα προγραμματισετε καισαρικη στις ποσες εβδομαδες θα την κανετε;; 38 η 39;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 22 λεπτά , Vana87 είπε:

Ελα τι κανεις βρε εσύ;; που χάθηκες; που έρχεσαι ακριβως και γιατί; και εγω προς την καισαρικη κλεινω... θα δειξει!

Κοριτσια οσες θα προγραμματισετε καισαρικη στις ποσες εβδομαδες θα την κανετε;; 38 η 39;

εγω οποτε μου πει ο γιατρος μου δεν το εχω συζητησει ακομα μαζι του  θα ηθελα να κλεισω την 39 αλλα πιστευω πως ο γιατρος θα με βαλει οταν κλεισω την 38 .... οταν εκανα την β επιπεδου ο εμβρυολογος μου ειπε απο 38,2 οποτε θελω μπορω να γεννησω...!!!! τωρα μπορει να αποφασισει και το μπεμπακι να ερθει οποτε θελει αυτο και να μας προλαβει...!!!!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , xaroumenh mama είπε:

εγω οποτε μου πει ο γιατρος μου δεν το εχω συζητησει ακομα μαζι του  θα ηθελα να κλεισω την 39 αλλα πιστευω πως ο γιατρος θα με βαλει οταν κλεισω την 38 .... οταν εκανα την β επιπεδου ο εμβρυολογος μου ειπε απο 38,2 οποτε θελω μπορω να γεννησω...!!!! τωρα μπορει να αποφασισει και το μπεμπακι να ερθει οποτε θελει αυτο και να μας προλαβει...!!!!!!!

Θα ρωτησω και εγω οταν οαω για το ντοπλερ. 39 γεννησα τον γιο μου. Νομιζω καπου αναμεσα 38 με 39 ειναι το ιδανικο. Ντοπλερ σε ποια εβδομαδα θα κανετε;;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα κάνω την ερχόμενη Τρίτη...νομίζω θα είμαι 31+6...πω πω κάθε φορά ξεχνάω σε ποια βδομάδα είμαι...στην κόρη μου ήξερα ανα πάσα ώρα και στιγμή...τώρα στο δεύτερο.....παραμελημενο από την κοιλιά το αγοράκι μου μωρέ χαχαχα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , katrin* είπε:

Εγώ θα κάνω την ερχόμενη Τρίτη...νομίζω θα είμαι 31+6...πω πω κάθε φορά ξεχνάω σε ποια βδομάδα είμαι...στην κόρη μου ήξερα ανα πάσα ώρα και στιγμή...τώρα στο δεύτερο.....παραμελημενο από την κοιλιά το αγοράκι μου μωρέ χαχαχα!

Εμενα να μην μου φευγει καμια μερα παιδι μου να χαρω οτι προχωρησα χωρις να το καταλαβω!! Δηλαδη καπου εκει 31 με 33 εβδομαδες γινεται; να παρω να κλεισω ραντεβου. Ειμαι 28 +1. Θελω κι εγω να περασω τις 30 εβδομαδες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Vana87 είπε:

Ελα τι κανεις βρε εσύ;; που χάθηκες; που έρχεσαι ακριβως και γιατί; και εγω προς την καισαρικη κλεινω... θα δειξει!

Κοριτσια οσες θα προγραμματισετε καισαρικη στις ποσες εβδομαδες θα την κανετε;; 38 η 39;

Είναι ο άντρας μου Κυπραίος και η κολλητή μου. Ο άντρας μου Λευκωσία  και Λαρνακα η κολλητή Λάρνακα . Εγω καισαρικη στις 38+ μαλλον


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Είναι ο άντρας μου Κυπραίος και η κολλητή μου. Ο άντρας μου Λευκωσία  και Λαρνακα η κολλητή Λάρνακα . Εγω καισαρικη στις 38+ μαλλον

Αφου θα ερθεις που θα ερθεις ρε κοριτσι γιατι δεν γεννας εδω στο μακαρειο που κανουν και vbac?  Πόσο καιρό θα κάτσεις;;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Vana87 είπε:

Θα ρωτησω και εγω οταν οαω για το ντοπλερ. 39 γεννησα τον γιο μου. Νομιζω καπου αναμεσα 38 με 39 ειναι το ιδανικο. Ντοπλερ σε ποια εβδομαδα θα κανετε;;

Εκανα σήμερα 30+3! Όλα καλά! Αυτός ο γιατρός κάνει κ δεύτερη φορά οπότε θα ξανακάνω στις 33 βδομάδες άλλο ένα!

  • Μου αρέσει 1

kcVQp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Again mama είπε:

Εκανα σήμερα 30+3! Όλα καλά! Αυτός ο γιατρός κάνει κ δεύτερη φορά οπότε θα ξανακάνω στις 33 βδομάδες άλλο ένα!

Τελικα μεταξυ ποιων εβδομαδων γινεται;; γιατι θα ξανακανεις;

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Vana87 είπε:

Αφου θα ερθεις που θα ερθεις ρε κοριτσι γιατι δεν γεννας εδω στο μακαρειο που κανουν και vbac?  Πόσο καιρό θα κάτσεις;;

Χαχα όχι για λίγο θα κάτσουμε.  Καμία βδομάδα να δούμε το σοι και τους φίλους! 

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


21 hours ago, Vana87 said:

Θα ρωτησω και εγω οταν οαω για το ντοπλερ. 39 γεννησα τον γιο μου. Νομιζω καπου αναμεσα 38 με 39 ειναι το ιδανικο. Ντοπλερ σε ποια εβδομαδα θα κανετε;;

Εγω ντοπλερ θα κανω στο επομενο ραντεβου θα κλεινω την 33 εβδοαμδα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!τι κανετε?

εμεις  πηγαμε στο γιατρο χθες!ειμαι στις 30 εβδομαδες και το μωρακι μας ειναι 1,5 κιλο τωρα!και με το κεφαλακι προς τα κατω!ειδαμε και την φατσουλα της!μαγουλακια χειλακια!βαζει το χερακι μπροστα βεβαια αλλα καταφεραμε να την δουμε!σε δυο εβδομαδες παλι θα παμε και θα κανουμε και το ντομπλερ..αν και μας ειπε οτι καθε φορα μας κανει...εκανα και εξετασεις και περιμενω τα αποτελεσματα...επισης μου ειπε οτι θα κανουμε την επομενη φορα καλλιεργεια κολπικου υγρου..τον ρωτησα για εξεταση χοληστερινης και μου ειπε οτι δεν κανουμε γιατι στην εγκυμοσυνη δεν μπορει να ειναι ενδεικτικη...γιατι απο οτι καταλαβα αυξανεται...επισης εχω παρει 10 ολοκληρα κιλα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!μια χαρά η ζουζούνα!!!ανυπομονώ και εγώ την τρίτη να δω τον μπεμπουλη!!καλά αποτελέσματα για τις εξετάσεις...και τα κιλά σου μια χαρά!εγώ πρέπει να είμαι +13 (ελπίζω δηλαδή και όχι παραπάνω) :oops::oops:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια...Τι κανετε; 

Εγω εχω μπει σε ερευνα αγορας γιατι δεν καναμε καλη αποθηκευση της κουνιας που μ χαρισαν και θα παρουμε καινουργια τελικα.

Χασαμε κ τις εκπτωσεις χαχαχα... :cool::cool:

Εχω βρει ηδη 2 κουνιες απλα το θεμα μ ειναι που δεν κατεβαινει το καγκελο σε καμια απ τις 2 και ηθελα να κατεβαινει για να κανω συγκοιμηση.

Το πολυ πολυ δεν το βαζουμε στην αρχη...

Και στο μαγαζι που πηγαμε ειδαμε κ ενα τελειο καροτσι.Αρα μας βλεπω να παιρνουμε και καινουργιο καροτσι...

Απλα δεν βρισκω κριτικες γι αυτο το καροτσι και εκει κολλαω λιγο.Αν κ εχουμε αυτο που μας χαρισαν ,αλλα..........δεν νομιζω να μας βολεψει .Ειναι αρκετα ογκωδες.:?

Συνεχιζω τη διατροφη μου... Κιλα δεν παιρνω-καλο αυτο-...:lol: Αυτα τα νεα μου...:):)

  • Μου αρέσει 2

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...