Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

On 17/2/2018 at 5:54 ΜΜ, evaki_ είπε:

 

 

Κορίτσια με τις στάσεις ύπνου πως βολεύεστε;; εγώ πάντα μπρούμυτα κοιμόμουν και τώρα κάπως συνήθισα στο πλάι..μου χει στοιχίσει γιατί πιάνομαι απίστευτα.. και δεν ξέρω κατά πόσο βολεύει και τον μικρό..μόλις πάω να γυρίσω πλευρό κι εγώ ξυπνάω το βράδυ, και αυτός μάλλον δε βολεύεται και μου τις χώνει..:-D

Μου έχει λείψει τόσο πολύ το μπρούμυτα!! Πλάγια κι εγώ ή ανάσκελα κάποιες φορές.  Στα πλάγια πολλές φορές βάζω το πάνω πόδι λυγισμένο μπροστά , σε ορθή γωνία (σα σε θέση ανάνηψης ένα πράγμα) και με βολεύει γιατί ακουμπάει και η κοιλιά. 

Έχω την αίσθηση τώρα που μπαίνουμε στο 3ο τρίμηνο θα γίνει δύσκολος ο ύπνος μας. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 21 λεπτά , mamSof είπε:

Καλημερα! Που μενεις; Εγω πηγα και θα παω στην γενικη κλινικη, Θεσσαλονικη, μια που η γιατρος μου εκει ξεγενναει απο οτι εχω καταλαβει ... και οπως και εγραψα σε προηγουμενο ποστ ειμαι ευχαριστημενη σε γενικες γραμμες. Μεχρι στιγμης εχω μπει σε δικλινο και το βρηκα απολυτα ικανοποιητικο και το μικρο και το μεγαλο. Δε μου θυμιζε τοσο νοσοκομειο ... Μια φοβια την εχω ειναι αληθεια ... Και σε τετοιες στιγμες θεωρω οτι χρειαζεται να νιωθω ανετα! Οσο λες για την τιμη, τουλαχιστον για την γενικη που εχει τις τιμες στο ιντερνετ, μετα απο 5 χρονια ειναι ανεβασμενη κατα 100 περιπου ευρω το 3κλινο αλλα κανει οντως εκπτωση στην 2η γεννα! Μαλλον ειναι πολιτικη των κλινικων αυτη! Μην φανταστεις τρελη εκπτωση, 10% αν θυμαμαι καλα ... αλλα μια χαρα μου ειναι ... θα χρησιμοποιησω τα λεφτα αυτα για κατι αλλο!

Σκεφτομαι να επενδυσω σε ενα θηλαστρο μια που στον γιο μου ειχε δωσει η κουμπαρα το δικο της αλλα τωρα θα το εχει η νυφη της. Επισης χρειαζομαι και εναν αποστειρωτη κι εναν θερμαντηρα! Και αυτα της κουμπαρας που επιστρεφονται ... Τι λετε για αποστειρωτη φουρνου μικροκυματων; Εσεις οι 2+μανουλες θα αγορασετε κατι ή τα εχετε ηδη απο το πρωτο;

Και σημερα δεν βλεπω ηλιο αλλα τουλαχιστον δεν εχει τοσο κρυο ή αερα οσο χθες κι ελπιζω να κανουμε το μεσημερι μια βολτα στο παρκο ανετα ...

Κατερινα, ποτε ησουν στα μερη μας; Τι σπουδασες; Που σου αρεσε να πηγαινεις; Τι σου ελλειψε περισσοτερο οταν εφυγες;

Καλημέρα Καλημέρα, 

Αχχχχχχ εμένα πρώτο σπίτι εθνικής αμύνης και δεύτερο πλατεία ναυαρινου δίπλα στο φρουτοτυπο αν το θυμάσαι. ...Ήμουν το 1995 έως 2003. Μην κάνεις την αφαίρεση. ..  Μου πήρε αρκετά να τελειώσω! Χημικός είμαι.  Είχα και έχω ακόμη μια κολλητη σαλονικια και με γύριζε αυτή στα "σωστα" μέρη,  πρόξενου κορομηλά στο άλλο το μπαράκι που ήταν πίσω από την μητρόπολη με εκείνο τον κούκλο τον μπάρμαν με τα άσπρα μαλλιά. ... βεβαια μιλάμε για αιώνες πίσω ε.... 

Και να φανταστείς πριν κάνα δυο χρόνια με στείλανε με την δουλειά Θεσσαλονίκη και ερχόμουν καθε μήνα για ένα χρόνο. Πολύ ωραία αχχχχχ....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , katsif είπε:

Καλημέρα Καλημέρα, 

Αχχχχχχ εμένα πρώτο σπίτι εθνικής αμύνης και δεύτερο πλατεία ναυαρινου δίπλα στο φρουτοτυπο αν το θυμάσαι. ...Ήμουν το 1995 έως 2003. Μην κάνεις την αφαίρεση. ..  Μου πήρε αρκετά να τελειώσω! Χημικός είμαι.  Είχα και έχω ακόμη μια κολλητη σαλονικια και με γύριζε αυτή στα "σωστα" μέρη,  πρόξενου κορομηλά στο άλλο το μπαράκι που ήταν πίσω από την μητρόπολη με εκείνο τον κούκλο τον μπάρμαν με τα άσπρα μαλλιά. ... βεβαια μιλάμε για αιώνες πίσω ε.... 

Και να φανταστείς πριν κάνα δυο χρόνια με στείλανε με την δουλειά Θεσσαλονίκη και ερχόμουν καθε μήνα για ένα χρόνο. Πολύ ωραία αχχχχχ....

Στα ιδια μερη ... τριγυρνουσαμε θα σου πω μονο ... κι εγω τελειωσα το σχολειο το 95 .. αρχικα αρχισα τις βολτες με παρεες μια συμμαθητριας μου γιατι ειχα περασει Ρεθυμνο και ξαναδινα και μετα που περασα στο Μακεδονιας διοικηση με τους συμφοιτητες μου και στην πορεια και με αλλους φοιτητες ... Αχ εκεινα τα χρονια ... Μεσα στην καρδια μου ... Ωραια περασα ... θα μπορουσα και καλυτερα ... Πηγα και ερασμους στην Μαδριτη ... Αλλες εποχες ... Ειμασταν τοσο μικροι/νεοι και νιωθαμε τοσο μεγαλοι! χαχα! Τι μου θυμισες τωρα ... Εγω δουλευα κιολας στο γραφειο των γονιων μου ... λογιστρια απο κουνια! χαχα! Οποτε μου πηρε ακομη περισσοτερο να τελειωσω ... Ουτε καν λεω! χαχα! 

Τι να πρωτοθυμηθω ... Νομιζω οτι γυρισα παντου και σε καθε ειδους διασκεδαση εκεινα τα χρονια ... Τα αγαπημενα σου;

πρίν από 53 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Μου έχει λείψει τόσο πολύ το μπρούμυτα!! Πλάγια κι εγώ ή ανάσκελα κάποιες φορές.  Στα πλάγια πολλές φορές βάζω το πάνω πόδι λυγισμένο μπροστά , σε ορθή γωνία (σα σε θέση ανάνηψης ένα πράγμα) και με βολεύει γιατί ακουμπάει και η κοιλιά. 

Έχω την αίσθηση τώρα που μπαίνουμε στο 3ο τρίμηνο θα γίνει δύσκολος ο ύπνος μας. 

Στον γιο δυσκολευουν πολυ στον υπνο τοτε ... δεν θυμαμαι αν ηταν απο το 3ο τριμηνο ή νωριτερα ... τωρα ειναι καλυτερα ... ειχα κατι σαν δυσκολιες πριν 1-2 μηνες αλλα περασε και αυτο ... Στο πλαι συνηθως κοιμαμαι ... καμια φορα σπανια βεβαια μπορει και ανασκελα ... μπρουτυτα δεν κοιμομουν και ποτε οποτε αυτο δεν μου λειπει :)

Σα να εχω κατι ενοχλησεις σε μεση και ποδια και αυτο λιγο με ανησυχει ... ελπιζω να ναι ο καιρος ...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , mamSof είπε:

Στα ιδια μερη ... τριγυρνουσαμε θα σου πω μονο ... κι εγω τελειωσα το σχολειο το 95 .. αρχικα αρχισα τις βολτες με παρεες μια συμμαθητριας μου γιατι ειχα περασει Ρεθυμνο και ξαναδινα και μετα που περασα στο Μακεδονιας διοικηση με τους συμφοιτητες μου και στην πορεια και με αλλους φοιτητες ... Αχ εκεινα τα χρονια ... Μεσα στην καρδια μου ... Ωραια περασα ... θα μπορουσα και καλυτερα ... Πηγα και ερασμους στην Μαδριτη ... Αλλες εποχες ... Ειμασταν τοσο μικροι/νεοι και νιωθαμε τοσο μεγαλοι! χαχα! Τι μου θυμισες τωρα ... Εγω δουλευα κιολας στο γραφειο των γονιων μου ... λογιστρια απο κουνια! χαχα! Οποτε μου πηρε ακομη περισσοτερο να τελειωσω ... Ουτε καν λεω! χαχα! 

Τι να πρωτοθυμηθω ... Νομιζω οτι γυρισα παντου και σε καθε ειδους διασκεδαση εκεινα τα χρονια ... Τα αγαπημενα σου;

Στον γιο δυσκολευουν πολυ στον υπνο τοτε ... δεν θυμαμαι αν ηταν απο το 3ο τριμηνο ή νωριτερα ... τωρα ειναι καλυτερα ... ειχα κατι σαν δυσκολιες πριν 1-2 μηνες αλλα περασε και αυτο ... Στο πλαι συνηθως κοιμαμαι ... καμια φορα σπανια βεβαια μπορει και ανασκελα ... μπρουτυτα δεν κοιμομουν και ποτε οποτε αυτο δεν μου λειπει :)

Σα να εχω κατι ενοχλησεις σε μεση και ποδια και αυτο λιγο με ανησυχει ... ελπιζω να ναι ο καιρος ...

Ρε φιλε και εγώ Erasmus Ισπανία.  Α στο καλό.  

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, mamSof είπε:

Καλημερα! Που μενεις; Εγω πηγα και θα παω στην γενικη κλινικη, Θεσσαλονικη, μια που η γιατρος μου εκει ξεγενναει απο οτι εχω καταλαβει ... και οπως και εγραψα σε προηγουμενο ποστ ειμαι ευχαριστημενη σε γενικες γραμμες. Μεχρι στιγμης εχω μπει σε δικλινο και το βρηκα απολυτα ικανοποιητικο και το μικρο και το μεγαλο. Δε μου θυμιζε τοσο νοσοκομειο ... Μια φοβια την εχω ειναι αληθεια ... Και σε τετοιες στιγμες θεωρω οτι χρειαζεται να νιωθω ανετα! Οσο λες για την τιμη, τουλαχιστον για την γενικη που εχει τις τιμες στο ιντερνετ, μετα απο 5 χρονια ειναι ανεβασμενη κατα 100 περιπου ευρω το 3κλινο αλλα κανει οντως εκπτωση στην 2η γεννα! Μαλλον ειναι πολιτικη των κλινικων αυτη! Μην φανταστεις τρελη εκπτωση, 10% αν θυμαμαι καλα ... αλλα μια χαρα μου ειναι ... θα χρησιμοποιησω τα λεφτα αυτα για κατι αλλο!

Σκεφτομαι να επενδυσω σε ενα θηλαστρο μια που στον γιο μου ειχε δωσει η κουμπαρα το δικο της αλλα τωρα θα το εχει η νυφη της. Επισης χρειαζομαι και εναν αποστειρωτη κι εναν θερμαντηρα! Και αυτα της κουμπαρας που επιστρεφονται ... Τι λετε για αποστειρωτη φουρνου μικροκυματων; Εσεις οι 2+μανουλες θα αγορασετε κατι ή τα εχετε ηδη απο το πρωτο;

Και σημερα δεν βλεπω ηλιο αλλα τουλαχιστον δεν εχει τοσο κρυο ή αερα οσο χθες κι ελπιζω να κανουμε το μεσημερι μια βολτα στο παρκο ανετα ...

Κατερινα, ποτε ησουν στα μερη μας; Τι σπουδασες; Που σου αρεσε να πηγαινεις; Τι σου ελλειψε περισσοτερο οταν εφυγες;

Καλημέρα κοριτσαρες!!!!!είμαι από Κατερίνη..ο γιατρός όμως από Θεσσαλονίκη ξέρω ότι συνεργάζεται με πολλές κλινικές αλλά τότε (το 2015)σε καλή τιμή ήταν αυτη..μετά όπως λες κ εσύ ότι απλά είσαι ευχαριστημένη κ ξαναπάς (και γιατί να χάσεις κ την έκπτωση στην τελική....;-) προσωπικά λόγο επαγγέλματος (είμαι νοσηλεύτρια)ήμουν εργαλειοδοτρια κ έτσι είμαι ψείρας σε κάποια πράγματα θελω να έχει ΜΕΘ νεογνών όπως κ ενηλίκων κ να είναι εξοπλισμένη μια κλινική για παν ενδεχόμενο...έναν αποστειρωτη έχω τον μικρό το θήλαζα απευθείας από το στήθος κ δεν είχα θηλαστρο ήταν στρουμπουλος πολύ κ με άδειαζε αυτός!!!:-)για τα μικροκύματα που λες μήπως δεν είναι κ τόσο υγιεινό?δεν ξέρω να σου πω... πάντως τα άλλα τα έχω από τον πρώτο μου κ κάνα 2 θα τα δανειστω όπως καλαθουνα π.χ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα μου έχουν υποσχεθεί να μου δανεισουν το λικνο της chicco που δένει στο κρεβάτι,  το οποίο είναι τέλειο αλλά θα μου πει σίγουρα το πασχα. Αυτό είναι απίθανο γιατί η μία πλευρά είναι ανοιχτή και το έχεις ακριβώς δίπλα σου. Έχω και την καλαθούνα της μεγάλης αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν έχω ασχοληθεί να δω σε τι κατάσταση είναι γιατί έχουν περάσει και 6 χρόνια και είναι ψαθινη. ...

Κορίτσια εγώ λέω γι να ρούχα να μην σκαμε.  Ας πάμε με δύο φορμάκια ένα μακρυμανικο και ένα κοντομάνικο στο μαιευτήριο σιγά το βαρος και για τις νέες μαμάδες,  μην αγοράσετε πολλά θα σας φέρουν στο νοσοκομείο.

Εγώ κορίτσια τώρα που άλλαξα γιατρό θα γεννησω στο αλεξανδρας. Την αλλη δευτερα έχω ραντεβού και θα πάρω και τον άντρα μου μαζί να ρωτήσουμε τιμές και τετοια. Ελπίζω μην μας πιάσει κάνα @ και αυτός.....

Link to comment
Share on other sites

Επαθα κι αλλα εγω δε μου φτανε η ιωση..σηκωθηκα με ζαλαδα...ξαναξαπλωσα και κοιμηθηκα αλλες 2 ωρες. Πηγα να σηκωθω και με πιασε τρελος ιλιγγος. Πηγα ωριλα και μου ειπε οτι επαθα ιλιγγο θεσης στον αριστερο λαβυρινθο. Μου εκανε καποιες ασκησεις και ηρεμησα αλλα να ειμαι τπ πολυ ημικαθιστη για 2 μερες. Οχι ξαπλα. Ηταν τυχαιο λεει δε σχετιζεται με την ιωση


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

Καλή Σαρακοστή έστω και καθυστερημένα κορίτσια!!

 

@chrimai ωχ περαστικά σου! και σε 2 μέρες θα σε χει αφήσει δλδ;;

6 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Μου έχει λείψει τόσο πολύ το μπρούμυτα!! Πλάγια κι εγώ ή ανάσκελα κάποιες φορές.  Στα πλάγια πολλές φορές βάζω το πάνω πόδι λυγισμένο μπροστά , σε ορθή γωνία (σα σε θέση ανάνηψης ένα πράγμα) και με βολεύει γιατί ακουμπάει και η κοιλιά. 

Έχω την αίσθηση τώρα που μπαίνουμε στο 3ο τρίμηνο θα γίνει δύσκολος ο ύπνος μας. 

@Farmakotriftena κι εγώ την ίδια αίσθηση ακριβώς έχω..μάλλον μας προετοιμάζει η φύση για τις αυπνίες όσο περνάει ο καιρός..!!

Ο καιρός όσο πάει και χειροτερεύει νομίζω..έφυγαν οι αλκυονίδες μέρες προ πολλού!! Η παραγγελία από το asos με τα ρούχα εγκυμοσύνης δεν έχει φανεί ακόμα περιττό να σας πω..είμαι στην αναμονή.. και καίγομαι κιόλας γιατί δεν μου κάνουν τα σουτιέν με τπτ..έχω ανέβει 2 νούμερα!!! σοκ έπαθα!!!! και τη βγάζω με 1 αθλητικό που είχα και με παίρνει ακόμα και με το καινούργιο που πήρα πριν από ενα μήνα από το asos και είναι ιδανικό και για το θηλασμό αργότερα γιατί ανοίγει από μπροστά με κλιπάκια..

απο κιλά πως πάτε΄; εγώ είμαι στα +8 και φοβάμαι τα πόσα θα φτάσω μέχρι το τέλος..ιδανικά δε θα θελα να ξεπεράσω τα 13-14 αλλα μάλλον χλωμό το κόβω αφού έχω πάρει ηδη τόσα και λένε στο τελευταίο 3μηνο ότι παίρνεις τα πολλά.. 


tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , chrimai είπε:

Επαθα κι αλλα εγω δε μου φτανε η ιωση..σηκωθηκα με ζαλαδα...ξαναξαπλωσα και κοιμηθηκα αλλες 2 ωρες. Πηγα να σηκωθω και με πιασε τρελος ιλιγγος. Πηγα ωριλα και μου ειπε οτι επαθα ιλιγγο θεσης στον αριστερο λαβυρινθο. Μου εκανε καποιες ασκησεις και ηρεμησα αλλα να ειμαι τπ πολυ ημικαθιστη για 2 μερες. Οχι ξαπλα. Ηταν τυχαιο λεει δε σχετιζεται με την ιωση

Περαστικά ρε κορίτσι,

Τι έπαθες και εσύ ρε φιλεναδα. Πρόσεχε μην πέσεις και χτυπήσεις από καμιά ζαλάδα. 

Εγώ είμαι πολύ νταουν σήμερα. Με έχει εξόργισε ο νονός της μικρής και είμαι όλο νεύρα.  Φταίει που είμαι και στο σπίτι συνέχεια και με έχει πιάσει τι παράπονο.  Σνιφ σνιφ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , chrimai είπε:

Επαθα κι αλλα εγω δε μου φτανε η ιωση..σηκωθηκα με ζαλαδα...ξαναξαπλωσα και κοιμηθηκα αλλες 2 ωρες. Πηγα να σηκωθω και με πιασε τρελος ιλιγγος. Πηγα ωριλα και μου ειπε οτι επαθα ιλιγγο θεσης στον αριστερο λαβυρινθο. Μου εκανε καποιες ασκησεις και ηρεμησα αλλα να ειμαι τπ πολυ ημικαθιστη για 2 μερες. Οχι ξαπλα. Ηταν τυχαιο λεει δε σχετιζεται με την ιωση

Αχ δε σε πιστεύω....το ίδιο έπαθα χθες βραδυ εγώ!!!!ήμουν στον καναπέ ξάπλα κ στα ξαφνικά με πιάνει μια ζαλάδα....τα είδα όλα έκανε κανένα τέταρτο όμως κ σταμάτησε.εχω να πάθω ενάμιση χρόνο ίλιγγο ρε συ κ με θυμήθηκε χθες..κ εγώ τότε πήγα ΩΡΛ μου έκανε το κεφάλι φραπέ κ σταμάτησε.χθες σ'εμας είχε πολύ υγρασία όμως κ πολύ άνθρωποι όταν βγαίνουν με υγρασία έξω τους πιάνει ίλιγγος!!!το άκουσα πολλές φορές... περαστικά βρε κορίτσι κ σε σένα!τι σκατα μας έπιασε φέτος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 49 λεπτά , chrimai είπε:

Επαθα κι αλλα εγω δε μου φτανε η ιωση..σηκωθηκα με ζαλαδα...ξαναξαπλωσα και κοιμηθηκα αλλες 2 ωρες. Πηγα να σηκωθω και με πιασε τρελος ιλιγγος. Πηγα ωριλα και μου ειπε οτι επαθα ιλιγγο θεσης στον αριστερο λαβυρινθο. Μου εκανε καποιες ασκησεις και ηρεμησα αλλα να ειμαι τπ πολυ ημικαθιστη για 2 μερες. Οχι ξαπλα. Ηταν τυχαιο λεει δε σχετιζεται με την ιωση

Περαστικα σου! Να σου πω την αληθεια δεν το εχω ξανακουσει αυτο! Ουτε που θα σκεφτομουν να παω σε ωρλ για ζαλαδα!

πρίν από 14 λεπτά , evaki_ είπε:

Καλή Σαρακοστή έστω και καθυστερημένα κορίτσια!!

 

@chrimai ωχ περαστικά σου! και σε 2 μέρες θα σε χει αφήσει δλδ;;

@Farmakotriftena κι εγώ την ίδια αίσθηση ακριβώς έχω..μάλλον μας προετοιμάζει η φύση για τις αυπνίες όσο περνάει ο καιρός..!!

Ο καιρός όσο πάει και χειροτερεύει νομίζω..έφυγαν οι αλκυονίδες μέρες προ πολλού!! Η παραγγελία από το asos με τα ρούχα εγκυμοσύνης δεν έχει φανεί ακόμα περιττό να σας πω..είμαι στην αναμονή.. και καίγομαι κιόλας γιατί δεν μου κάνουν τα σουτιέν με τπτ..έχω ανέβει 2 νούμερα!!! σοκ έπαθα!!!! και τη βγάζω με 1 αθλητικό που είχα και με παίρνει ακόμα και με το καινούργιο που πήρα πριν από ενα μήνα από το asos και είναι ιδανικό και για το θηλασμό αργότερα γιατί ανοίγει από μπροστά με κλιπάκια..

απο κιλά πως πάτε΄; εγώ είμαι στα +8 και φοβάμαι τα πόσα θα φτάσω μέχρι το τέλος..ιδανικά δε θα θελα να ξεπεράσω τα 13-14 αλλα μάλλον χλωμό το κόβω αφού έχω πάρει ηδη τόσα και λένε στο τελευταίο 3μηνο ότι παίρνεις τα πολλά.. 

Αναλογως την περιπτωση με τα κιλα παντως ... στον γιο μου τα ειχα παρει στην αρχη και μετα που εκανα διατροφη λογω διαβητη κυησης πηρα ελαχιστα! Συνολο να ειχα παρει 12-14 το πολυ!

Τωρα σε αυτη την εγκυμοσυνη ... πριν 1,5μηνα+ ημουν ηδη επιπλεον 5-8 κιλα! Θα ξαναζυγιστω οταν θα παω στην γιατρο τον Μαρτη ... ουτε που σκαω! Σκαω που δεν μπορω να τσιμπολογησω! χαχα!

Οσο για τα σουτιεν και τα νουμερα ... κι εγω ειχα ανεβει μην σου πω και 3 νουμερα στον γιο μου που πηρα σουτιεν και οχι μπουστακια ... Τωρα εχω καταβολευτει με αυτα που πηρα απο H&M!

πρίν από 12 λεπτά , Melody90 είπε:

Αχ δε σε πιστεύω....το ίδιο έπαθα χθες βραδυ εγώ!!!!ήμουν στον καναπέ ξάπλα κ στα ξαφνικά με πιάνει μια ζαλάδα....τα είδα όλα έκανε κανένα τέταρτο όμως κ σταμάτησε.εχω να πάθω ενάμιση χρόνο ίλιγγο ρε συ κ με θυμήθηκε χθες..κ εγώ τότε πήγα ΩΡΛ μου έκανε το κεφάλι φραπέ κ σταμάτησε.χθες σ'εμας είχε πολύ υγρασία όμως κ πολύ άνθρωποι όταν βγαίνουν με υγρασία έξω τους πιάνει ίλιγγος!!!το άκουσα πολλές φορές... περαστικά βρε κορίτσι κ σε σένα!τι σκατα μας έπιασε φέτος...

Περαστικα και σε σενα καλε! 

Κατα τα αλλα ησυχια ... τωρα ετοιμαζω να φαμε ... early dinner που λεω εγω :)

Ο καιρος σα να κρυωσε απο το πρωι ή ημουν πολυ ωραια εξω και κρυωσα ... Μαζευτηκαμε απο παρκα και παιδικες χαρες κατα τις 5 παρα κατι σημερα ...

Προβλεπεται ενα ησυχνο υπολοιπο μερας ... για να δουμε ... 

Ωρες ωρες βαριεμαι τοσο ... δεν εχω διαθεση για τιποτα ... χμ ...

Link to comment
Share on other sites

Καλη σαρακοστη και απο εμενα κοριτσια!

chrimai επαθα κι εγω ιλιγγο θεσεως πριν ενα μηνα περιπου. Το ειχα ξαναπαθει μια φορα ακομα στα 18 κ τοτε ειχα παρει κ καποια χαπια που φυσικα τωρα δεν μπορουσα να τα παρω.

Που λες ξυπνησα το πρωι και...ολα γυρω σου γυριζουν ενα πραγμα. Μονο οταν εβαζα το κεφαλι ανασκελα ή προς τα πισω το παθαινα. Πηρα ωρλ το μεσημερακι επειδη ηταν Σαββατο κ δεν ηθελα να τον ενοχλησω πρωι πρωι μια και ειχα βρει σε ποια θεση απελευθερωνεται ο ιλιγγος και την απεφευγα. Μου ειπε κ εμενα για καποιους χειρισμους στο κεφαλι που εχουν ομως αξια λιγες ωρες μετα το πρωτο επεισοδιο και στη δικη μου περιπτωση δεν ειχε πια νοημα.

Δεν ειναι τιποτα, ειδικα εσενα που σε "εφτιαξε" κιολας. Μπορει να κρατησει το πολυ 10 μερες (εμενα κρατησε 4) και το θεμα ειναι να βρεις τη θεση που εκλυει τον ιλιγγο και να την αποφευγεις!!!!!

Παντως απ' ο, τι διαβασα η εγκυμοσυνη ισως δεν ειναι ασχετη με αυτο, λογω της αλλαγης στην κυκλοφορια του αιματος.

Κοριτσια η ζυγαρια τραβαει την ανηφορα....ουτε τολμαω να ανεβω παλι, αλλα ειμαι ηδη 9+..

Κατα τ' αλλα εγω εχω βρει τον μπελα μου με τη μυτη μου.

Οταν τη φυσηξω, εστω και ελαφρα, παντα ανοιγει και ματωνει το αριστερο ρουθουνι, αλλοτε πιο πολυ αλλοτε πιο λιγο. Χθες ετρεχε ποταμι αλλα ευτυχως εχω βρει τον τροπο να σταματαει σε 10 λεπτα. Ο γυναικολογος λεει ειναι ασχετο με τις αντιπηκτικες και εχει να κανει με την εγκυμοσυνη. Τί να πω, το Σαββατο θα ξανακανω  anti Xa να δουμε.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, evaki_ είπε:

Καλή Σαρακοστή έστω και καθυστερημένα κορίτσια!!

 

@chrimai ωχ περαστικά σου! και σε 2 μέρες θα σε χει αφήσει δλδ;;

@Farmakotriftena κι εγώ την ίδια αίσθηση ακριβώς έχω..μάλλον μας προετοιμάζει η φύση για τις αυπνίες όσο περνάει ο καιρός..!!

Ο καιρός όσο πάει και χειροτερεύει νομίζω..έφυγαν οι αλκυονίδες μέρες προ πολλού!! Η παραγγελία από το asos με τα ρούχα εγκυμοσύνης δεν έχει φανεί ακόμα περιττό να σας πω..είμαι στην αναμονή.. και καίγομαι κιόλας γιατί δεν μου κάνουν τα σουτιέν με τπτ..έχω ανέβει 2 νούμερα!!! σοκ έπαθα!!!! και τη βγάζω με 1 αθλητικό που είχα και με παίρνει ακόμα και με το καινούργιο που πήρα πριν από ενα μήνα από το asos και είναι ιδανικό και για το θηλασμό αργότερα γιατί ανοίγει από μπροστά με κλιπάκια..

απο κιλά πως πάτε΄; εγώ είμαι στα +8 και φοβάμαι τα πόσα θα φτάσω μέχρι το τέλος..ιδανικά δε θα θελα να ξεπεράσω τα 13-14 αλλα μάλλον χλωμό το κόβω αφού έχω πάρει ηδη τόσα και λένε στο τελευταίο 3μηνο ότι παίρνεις τα πολλά.. 

Κι εγώ έχω ανέβει 3 νούμερα! Και επειδή είχα μικρό νιώθω σαν αγελάδα ρε κορίτσι!! Κιλά γύρω στα 4 έχω πάρει. 8ο 9ο είναι οι χειρότεροι.  Αερα αναπνέουμε κιλό γίνεται. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω,  έχετε βγάλει καφέ γραμμή στην κοιλια; στην κόρη μου είχα βγάλει. Εδώ όχι.. .

Εγω οχι...εχω ομως βγαλει αρκετες  τριχουλες στο στομαχι και γενικα στην κοιλια, που δεν ειχα ποτε!!!ελπιζω μετα να πεσουν γιατι εχω που εχω παρει βαρος, ειναι κι αυτες και νιωθω λιγο αρκουδα ( ειμαι ανοιχτοχρωμη και δεν ειχα ποτε τριχες σε τετοια σημεια)..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...