Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

1 hour ago, Farmakotriftena είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω,  έχετε βγάλει καφέ γραμμή στην κοιλια; στην κόρη μου είχα βγάλει. Εδώ όχι.. .

Και εγώ την είχα βγάλει στην κόρη μου αλλά τώρα όχι.  Μήπως βγαίνει αργότερα? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, katsif είπε:

Και εγώ την είχα βγάλει στην κόρη μου αλλά τώρα όχι.  Μήπως βγαίνει αργότερα? 

Χαχα καλο..κ εγώ είχα βγάλει στο γιο μου κ τώρα τίποτα!!! κορίτσια δεν μπορώ να κοιμηθώ..τι θα κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Ενθαρρυντικα τα σχολια σας για οσες εχετε περασει ιλιγγο. Ειμαι σε φαση που νομιζω οτι η ζαλαδα και η ασταθεια δε θα φυγει ποτε. 

Καφε γραμμη δεν εβγαλα σε καμια εγκυμοσυνη


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω,  έχετε βγάλει καφέ γραμμή στην κοιλια; στην κόρη μου είχα βγάλει. Εδώ όχι.. .

Καλημερα!

Για την ωρα δε νομιζω ... εκτος αν δεν το εχω προσεξει. Στον γιο μου ομως ειχα βγαλει ... επισης και στο προσωπο ειχα αυτες τις παναδες που λενε ... διαφορετικο χρωμα ... δε θυμαμαι τωρα πως το λενε ... ραγαδες δεν εβγαλα τοτε ... για να δουμε τωρα τι θα γινει ...

Κατα τα αλλα ο καιρος συνεχιζεται το ιδιο μουντος και κρυος εδω ... και γενικα δεν εχω διαθεση καθολου ... μαλλον ειμαι λιγο νταουν ... πιεσμενη ... θα δειξει ..

Σημερα θα φαμε σπανακορυζο ... Και το απογευμα εχω κανονισει καφε με φιλη που εχω να δω κοντα 3 μηνες ... Μονο που δεν μπορω να πιω καφε ... το τσαι χωρις ζαχαρη δεν μου αρεσει ... και σιγουρα δεν εχει γλυκο για μενα! χαχα!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα!

Σημερα τελικα θα παω να κανω την καμπυλη σακχαρου. Θα την κανω τωρα γιατι σα να εχω την εντυπωση οτι ειμαι ασφαλισμενη μεχρι 28/2! Μετα δεν ξερω ποτε θα ξανααναγνωριστει η ασφαλιση μου .. σιγουρα για την γεννα τον Ιουνη που θα καταθεσω και τα δικαιολογητικα για τα επιδοματα ...

Τι νεα;

Ακομη στο τικερακι να αλλαξει το ζαρζαβατικο ... αλλα σε μια εφαρμογη στο κινητο ειδα οτι απο μανγκο που ειμαι τωρα θα γινω το ΣΚ παπαγια!

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , mamSof είπε:

Καλημερα!

Σημερα τελικα θα παω να κανω την καμπυλη σακχαρου. Θα την κανω τωρα γιατι σα να εχω την εντυπωση οτι ειμαι ασφαλισμενη μεχρι 28/2! Μετα δεν ξερω ποτε θα ξανααναγνωριστει η ασφαλιση μου .. σιγουρα για την γεννα τον Ιουνη που θα καταθεσω και τα δικαιολογητικα για τα επιδοματα ...

Τι νεα;

Ακομη στο τικερακι να αλλαξει το ζαρζαβατικο ... αλλα σε μια εφαρμογη στο κινητο ειδα οτι απο μανγκο που ειμαι τωρα θα γινω το ΣΚ παπαγια!

 

Καλημέρα, 

Από μάνγκο γίνεσαι καλαμπόκι!  Χοχο

Και εγώ έχω αυτό το άγχος με την ασφάλεια αλλά το ταμείο ανεργίας θεωρητικά μου κολλάει ενσημα. Ούτε εσύ θα έχεις πρόβλημα.  Θα πρέπει να έχεις νομίζω 50 ενσημα μέσα στον χρόνο για να έχεις ασφάλεια οπότε είμαστε καλυμμένες έως τον Φλεβάρη του 19. Τώρα αν γίνει καμιά στραβή μπες στο βιβλιαριο του αντρα σου, μην πας ακαλυπτη να γεννήσεις, μόνο και μόνο τα φάρμακα είναι ένα κόστος.  Λέω εγώ τώρα. 

Καλή επιτυχία σήμερα.  Έχεις παρέα φαντάζομαι ε? Γιατί εγώ στην μεγάλη μετά την καμπύλη κοντεψα να σωριαστω....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Πήρα τα αποτελέσματα της καμπύλης και ευτυχώς ήταν καλά!! @mamSof καλά αποτελέσματα σου εύχομαι κι εσένα με τη σειρά σου και σε όλες!!

Εγώ όντας κάτασπρη είχα φοβηθεί για αυτή τη "μάσκα εγκυμοσύνης" στο πρόσωπο...προς ώρας δεν έχω βγάλει κάτι παρότι δεν έχω βάλει καθόλου αντιηλιακό όπως με είχαν συμβουλεύσει..λόγω αμέλειας :/ και για την καφέ γραμμή δεν ξέρω αν είναι νωρίς αλλά δεν έχω εμφανίσει κάτι...

προσπαθώ να βάζω αμυγδαλέλαιο στην κοιλιά για να γλιτώσω τις ραγάδες γιατί είμαι επιρρεπής και νομίζω τώρα που μεγαλώνει μέρα με τη μέρα αισθητά πρέπει να προσέξω περισσότερο..είναι αρκετά ενυδατικό..εσείς βάζετε τίποτα;;;;  έχω πάρει και μια κρέμα για το στήθος για προετοιμασία, η οποία χρησιμοποιείται και μετά εάν θηλάζεις! να δούμε τα αποτελέσματα...Σήμερα έρχεται και η παραγγελία από το ASOS οπότε θα σας κρατήσω ενήμερες!

Τελικά μάλλον βρήκαμε και καρότσι οπότε μου έφυγε ένα άγχος παραπάνω! :D 


tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , evaki_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Πήρα τα αποτελέσματα της καμπύλης και ευτυχώς ήταν καλά!! @mamSof καλά αποτελέσματα σου εύχομαι κι εσένα με τη σειρά σου και σε όλες!!

Εγώ όντας κάτασπρη είχα φοβηθεί για αυτή τη "μάσκα εγκυμοσύνης" στο πρόσωπο...προς ώρας δεν έχω βγάλει κάτι παρότι δεν έχω βάλει καθόλου αντιηλιακό όπως με είχαν συμβουλεύσει..λόγω αμέλειας :/ και για την καφέ γραμμή δεν ξέρω αν είναι νωρίς αλλά δεν έχω εμφανίσει κάτι...

προσπαθώ να βάζω αμυγδαλέλαιο στην κοιλιά για να γλιτώσω τις ραγάδες γιατί είμαι επιρρεπής και νομίζω τώρα που μεγαλώνει μέρα με τη μέρα αισθητά πρέπει να προσέξω περισσότερο..είναι αρκετά ενυδατικό..εσείς βάζετε τίποτα;;;;  έχω πάρει και μια κρέμα για το στήθος για προετοιμασία, η οποία χρησιμοποιείται και μετά εάν θηλάζεις! να δούμε τα αποτελέσματα...Σήμερα έρχεται και η παραγγελία από το ASOS οπότε θα σας κρατήσω ενήμερες!

Τελικά μάλλον βρήκαμε και καρότσι οπότε μου έφυγε ένα άγχος παραπάνω! :D 

Και εγώ αμυγδαλελαιο βάζω!  Και έβαζα και στην πρώτη εγκυμοσυνη και δεν έβγαλα ραγαδες. Χύμα από το φαρμακείο έπαιρνα! 

Link to comment
Share on other sites

On 20/2/2018 at 8:57 ΜΜ, fani_ είπε:

Εγω οχι...εχω ομως βγαλει αρκετες  τριχουλες στο στομαχι και γενικα στην κοιλια, που δεν ειχα ποτε!!!ελπιζω μετα να πεσουν γιατι εχω που εχω παρει βαρος, ειναι κι αυτες και νιωθω λιγο αρκουδα ( ειμαι ανοιχτοχρωμη και δεν ειχα ποτε τριχες σε τετοια σημεια)..

Αχαχα γλυκούλα μου!! Επειδή όλο ξεχνάω,  αγόρι περιμενεις; συνήθως τριχοφυια στα αγόρια έχουμε. 

On 20/2/2018 at 10:07 ΜΜ, katsif είπε:

Και εγώ την είχα βγάλει στην κόρη μου αλλά τώρα όχι.  Μήπως βγαίνει αργότερα? 

Διάβασα τελικά γύρω στον 7ο βγαίνει.  Ε τώρα μπήκαμε εμείς, οπότε όπου να ναι θα βγει. Χθες που ειδα την κοιλια μου σε φως, έχει αρχίσει να αχνοφαίνεται. 

21 ώρες πρίν, mamSof είπε:

Καλημερα!

Για την ωρα δε νομιζω ... εκτος αν δεν το εχω προσεξει. Στον γιο μου ομως ειχα βγαλει ... επισης και στο προσωπο ειχα αυτες τις παναδες που λενε ... διαφορετικο χρωμα ... δε θυμαμαι τωρα πως το λενε ... ραγαδες δεν εβγαλα τοτε ... για να δουμε τωρα τι θα γινει ...

Κατα τα αλλα ο καιρος συνεχιζεται το ιδιο μουντος και κρυος εδω ... και γενικα δεν εχω διαθεση καθολου ... μαλλον ειμαι λιγο νταουν ... πιεσμενη ... θα δειξει ..

Σημερα θα φαμε σπανακορυζο ... Και το απογευμα εχω κανονισει καφε με φιλη που εχω να δω κοντα 3 μηνες ... Μονο που δεν μπορω να πιω καφε ... το τσαι χωρις ζαχαρη δεν μου αρεσει ... και σιγουρα δεν εχει γλυκο για μενα! χαχα!

 

Καφε γιατι δεν μπορείς αν επιτρέπεται; Στον έχει απαγορεύσει ο γιατρος;

Είχες βγάλει πανάδες ε; ο φόβος μου είναι αυτός γιατί ξέρω πολλές που έβγαλαν πανάδες στο πρόσωπο στην εγκυμοσύνη  .  Είμαι πολύ λευκή εγώ και οι πιο σκούρες επιδερμίδες έχουν μεγαλύτερη ευαισθησία σε πανάδες  αλλά ξέρω και ξανθές επιδερμίδες που κληρονόμησαν πανάδες μετά την εγκυμοσύνη. 

Εγώ αυτό που έπαθα μετά είναι ότι έγινε πάρα πολύ λιπαρό το πρόσωπο μου, ευτυχώς όμως χωρίς ακμή.  Έκανα αγωγή μήνες για να το επαναφέρω.  Ορμόνες.. .


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Farmakotriftena είπε:

Αχαχα γλυκούλα μου!! Επειδή όλο ξεχνάω,  αγόρι περιμενεις; συνήθως τριχοφυια στα αγόρια έχουμε. 

Διάβασα τελικά γύρω στον 7ο βγαίνει.  Ε τώρα μπήκαμε εμείς, οπότε όπου να ναι θα βγει. Χθες που ειδα την κοιλια μου σε φως, έχει αρχίσει να αχνοφαίνεται. 

Καφε γιατι δεν μπορείς αν επιτρέπεται; Στον έχει απαγορεύσει ο γιατρος;

Είχες βγάλει πανάδες ε; ο φόβος μου είναι αυτός γιατί ξέρω πολλές που έβγαλαν πανάδες στο πρόσωπο στην εγκυμοσύνη  .  Είμαι πολύ λευκή εγώ και οι πιο σκούρες επιδερμίδες έχουν μεγαλύτερη ευαισθησία σε πανάδες  αλλά ξέρω και ξανθές επιδερμίδες που κληρονόμησαν πανάδες μετά την εγκυμοσύνη. 

Εγώ αυτό που έπαθα μετά είναι ότι έγινε πάρα πολύ λιπαρό το πρόσωπο μου, ευτυχώς όμως χωρίς ακμή.  Έκανα αγωγή μήνες για να το επαναφέρω.  Ορμόνες.. .

Ναι, αγορακι εχω!! Ασε, και εντοπισα χθες τριχουλες και κατω απο το σαγονι, σαν και αυτές που βγαζουν οι γιαγιαδες!!! Υποτιθεται οτι τις τριχουλες τις βγαζει το αγορακι οταν μεγαλωσει.....η μανουλα του γιατι??χαχαχ!!! Τουλαχιστον εγω εχω φτιαξει δερμα....ηταν το προσωπο μου λιπαρο με ταση ακμης και τωρα ιχνος λιπαροτητας και ουτε υποψια σπυριου. Αχ αυτες οι ορμονες!

Δυσκολια στο υπνο εχω πια και εγω. Δεν με ενοχλει η κοιλια που ειναι σχετικα μαζεμενη, αλλα κατα τις 4 τα ξημερωματα παθαινω εφιδρωση, εξαψη δεν ξερω πώς να το πω, ξυπναω, αλλαζω ρουχα και μετα δεν μπορω να κοιμηθω με τιποτα. Επισης οταν τρωω, μετα για καμια ωρα ασθμαινω σαν να εχω φαει ενα γουρουνι ολοκληρο..δεν μου φτανει η αναπνοη απο τη μυτη και πρεπει να αναπνευσω με το στομα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Πηγα και εγω να κανω καμπυλη σακχαρου σημερα...αυριο τα αποτελεσματα! Δεν ηταν τοσο δυσκολο τελικα,την ηπια τη γλυκοζη στο λεπτο!Ελπιζω να βγει και καλη βεβαια!Εγω δυστυχως απο 1/3 ανασφαλιστη θα ειμαι, δεν εχω ουτε τα 50 τα περσινα που απαιτουνται οποτε θα πρεπει να μπω στου αντρα μου το βιβλιαριο....αφηστε το ...ουτε επιδοματα δικαιουμαι ουτε τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Από κρεμες για τις ραγαδες εχω παρει μια της mustela αλλα τη βαζω μια στις τοσες.....ειναι παχυρευστη και ενω η μυρωδια της δεν ειναι ασχημη, μου προκαλει φτερνισμα και οταν φτερνιζομαι τις περισσοτερες φορες ανοιγει η μυτη μου..Χμμ, πολυ γκρινιαζω σημερα!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλες!  

Α ρε κορίτσια θα μπούμε στον 7ο.... ρε πως πέρασε ο καιρός. .... απίστευτο! 

Σαν χτες μου φαίνεται που είδαμε το τεστ και πριν το καταλάβουμε θα έχουμε και τα μωράκια!  Μην χαθούμε και τότε ε? Να λέμε τα νέα μας όταν ξενυχτάμε!

Εγώ κορίτσια εκεί κοντά στα Χριστούγεννα θα ξανά ψάξω για δουλειά,  δεν την παλεύω άλλο.  Όχι μόνο από οικονομικής άποψης αλλά και από ψυχολογικής.  Έχω τρελαθεί μέσα στο σπίτι.  Θα μου πεις θα έρθει το μωρό και θα τρέχεις. .. οκ ναι αλλά πάλι μέσα θα είμαι! 

Σήμερα πήγα κολυμβητηριο και δεν μπορούσα να βγω από την πισίνα. .. ξεφτίλα.  Έχω βαρύνει,  θα βγαίνω μαζί με τις κυρίες από τις σκάλες! 

Farmakotriftena δεν ξεκινάς το αντιηλιακό λέω εγώ?  Μην κάνεις κανένα λεκέ και τρέχεις μετά. ... 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, fani_ είπε:

Ναι, αγορακι εχω!! Ασε, και εντοπισα χθες τριχουλες και κατω απο το σαγονι, σαν και αυτές που βγαζουν οι γιαγιαδες!!! Υποτιθεται οτι τις τριχουλες τις βγαζει το αγορακι οταν μεγαλωσει.....η μανουλα του γιατι??χαχαχ!!! Τουλαχιστον εγω εχω φτιαξει δερμα....ηταν το προσωπο μου λιπαρο με ταση ακμης και τωρα ιχνος λιπαροτητας και ουτε υποψια σπυριου. Αχ αυτες οι ορμονες!

Δυσκολια στο υπνο εχω πια και εγω. Δεν με ενοχλει η κοιλια που ειναι σχετικα μαζεμενη, αλλα κατα τις 4 τα ξημερωματα παθαινω εφιδρωση, εξαψη δεν ξερω πώς να το πω, ξυπναω, αλλαζω ρουχα και μετα δεν μπορω να κοιμηθω με τιποτα. Επισης οταν τρωω, μετα για καμια ωρα ασθμαινω σαν να εχω φαει ενα γουρουνι ολοκληρο..δεν μου φτανει η αναπνοη απο τη μυτη και πρεπει να αναπνευσω με το στομα.

Αχ αυτό με το φαγητό το έχω κι εγω... δραμα.... Και. Έχω και έναν πόνο δεξιά κάτω από το στήθος. Δεν παλεύεται!!  Ευτυχώς τρυχοφυια δεν έχω.  Μόνο λίγες στα πόδια που γενικά επειδή ειμαι ξανθιά, πριν και στα πόδια ξανθές έβγαζα τώρα όμως είναι πιο έντονες.  Από την άλλη το δέρμα και το μαλλί μου το νιώθω χάλια.  Ειδικά το μαλλί βρε κορίτσια.  Στην κόρη μου έλαμπε και είχε φτάσει μέχρι την μέση.  Εδώ δεν λέει να μακρυνει με τίποτα!!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...