Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Έχασα το μωρό μου 31 εβδομάδων


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , giotitsa είπε:

@Ele@n ναι κοριτσακι μου να εισαι δυνατη να εισαι ψυχραιμη να δινεις κουραγιο στον ανδρουλη σου δεν θελει να σε βλεπει ετσι ξερω ποσο δυσκολο ειναι κοριτσι μου αλλα αν το μωρο ειναι αρρωστο να σκεφτεσαι καλυτερα ουτε εσυ θες ενα μωρακι που θα ταλαιπωρειται γλυκια μου ξερω οτι θες να γινεις μια μανουλα αλλα πανω απο ολα κοριτσι μου με υγιες μωρακι και στην αγκαλια σου ξερω τι περνας και ολες οι κοπελες εδω μεσα σε νιωθουμε και ειμαστε διπλα σου οταν βγεις απο το νοσοκομειο να μπαινεις να μας γραφεις οτι νιωθεις μην κρατας τιποτα μεσα σου να μας τα λες ολα να φευγουν απο πανω σου να παιρνεις δυναμη και να μαζευεις τα κομματια σου θα δεις κοριτσακι μου θα ερθουν ολα ολα 

Μα, ποσο σας ευχαριστώ όλες!!!! Θα είμαι όσο δυνατή μπορω, το χρωστάω και στον αντρουλη μου που κάνει τον βράχο για στηρίζομαι εγώ αυτές τις μέρες!!! Εννοείται ότι για λόγους εγωιστικους και για να γίνω εγώ μαμά δεν θα ήθελα ένα πλάσματακι να ταλαιπωρηθεί τόσο πολύ!!!!

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 232
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 3 λεπτά , Ele@n είπε:

Μα, ποσο σας ευχαριστώ όλες!!!! Θα είμαι όσο δυνατή μπορω, το χρωστάω και στον αντρουλη μου που κάνει τον βράχο για στηρίζομαι εγώ αυτές τις μέρες!!! Εννοείται ότι για λόγους εγωιστικους και για να γίνω εγώ μαμά δεν θα ήθελα ένα πλάσματακι να ταλαιπωρηθεί τόσο πολύ!!!!

@Ele@nκοριτσακι μου γλυκο μην ευχαριστεις ειμαστε διπλα σου ειμαι διπλα σου να μου στελνεις και π.μ αν θες να μιλαμε οι ανδρες μας ειναι βραχοι οντως και δεν θελουν μας βλεπουν ετσι αχ μωρε καλη μου να σου πανε ολα καλα αυριο μην ανυσηχεις θα περασει θα δεις ποσο εβδομαδων εισαι τωρα ;;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

@giotitsa είμαι 15+3!!! Καναμε τον τροφοβλαστη τη 13η εβδομάδα για να πάρουμε γρήγορα τα αποτελεσματα, αλλά δυστυχώς τα πρώτα τα γρήγορα ήταν καλά και έτσι καθησυχαστηκαμε και εμείς και ο γιατρος, γιατί σε πολύ σπάνιες περιπτώσεις τα δεύτερα είναι χάλια! Ε, και μαντεψε εμείς είμαστε στις σπάνιες περιπτώσεις! Έχοντας όμως κάνει το μοριακό καρυότυπο με τις χοριακες λαχνες, γιατί να μπούμε στη διαδικασία ιστολογικής του εμβρύου και να γεννήσω κανονικά; Είναι μια απορία που μου δημιουργήθηκε τώρα και πρέπει αύριο να ρωτήσω το γιατρό. Είχα την αίσθηση ότι θα με κοιμησουνν και θα κάνουν αποξεση. 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 25/6/2018 at 1:40 ΜΜ, giotitsa είπε:

γλυκια μου δεν θελω ουτε καν να σου ξαναθυμισω αυτο που περασες δεν ξερω πως εισαι τωρα στην ζωη σου και αν εχεις ξαναμεινει εγκυος διαβασα το μυνημα σου τωρα γιατι ειμαι και εγω μια κοπελα η οποια περναει τον γοργοθα της και περνω δυναμη απο τα μηνυματα εδω μεσα δεν μπορω να το διαχειριστω αλλιως εχασα το μωρακι μου στις 28 εβδομαδες ενα μηνα  πριν ο πονος μου ειναι απεριγραπτος και ποναω παρα πολυ δεν θελω να σε βαλω καν στην διαδικασια να στεναχωρηθεις γλυκουλα μου ευχομαι μεσα απο τα βαθη της ψυχης μου να εχεις αποκτησει ενα μωρακι ως σημερα εγω θα προσπαθησω να σηκωθω στα ποδια μου πρεπει τωρα ειμαι με ενα ΓΙΑΤΙΙΙΙΙΙ και χωρις αγκαλια θα ειχα το μωρακι μου κλαιω καθε μερα και ποναω ποναω ποναω

Σε διαβάζω κ δεν ξέρω πως να αρχίσω...λοιπόν θα σου πω ένα παραμύθι..μια φορά κι έναν καιρό μια κοπέλα παντρεύτηκε έναν άντρα με όλους να είναι ένα υιόν αυτού του γάμου .είχαν  αρκετά χρόνια διαφορά δεν ήταν από το ίδιο μέρος κτλ..εκείνοι όμως τους παρέκαμψαν όλους..στον ένα χρόνο ο άντρας  διαγνώστηκε με καλοήθη όγκο στον πνεύμονα..το πάλεψαν κι είπαν είναι η αρχή...μακάρι όλα όσα έρθουν να αντιμετωπίζονται..τον επόμενο χρόνο ήρθε μια μετάθεση στην κοπέλα κ για 4 χρόνια κάναν αυτοκίνητο τα αεροπλάνα..αλλά είπαν δεν πειράζει εμείς θα κάνουμε οικογένεια..κ βαζαν κουτσά κούτσα στην άκρη λεφτά για να κάνουν το σπίτι τους..κ το σπίτι φτιάχτηκε κ πλυμμυρησε κ χάθηκαν όλα αλλά είπαν εμείς θα κάνουμε οικογένεια..συνειδητοποίησαν όμως ότι ο καιρός περνούσε κ μωρό δεν ερχόταν..όλες οι εξετάσεις κανονικές..ξεκίνησαν προγραμματισμένες επαφές..τίποτα μετά 4 σπέρματεγχυσεις τίποτα..αυτή η μπότα ήταν η χειρότερη αλλά η κοπέλα έλεγε στον άντρα προχωράμε..θα κάνουμε οικογένεια .-.. μετά ήρθε η πρώτη εξωσωματική χάπια τρυπήματα μετρήσεις..μηδέν...σφιχτά τα δόντια δεν κοιτάμε πίσω θα κάνουμε οικογένεια..ήρθε η δεύτερη εξωσωματικη θετικό..κλαιγαμε σαν μικρά παιδιά στη μέση του δρόμου..η χαρά κράτησε λίγο..8 βδομάδων παλλινδρονη..αποξεση η κοπέλα αλλά ο άντρας εκεί..δίπλα..δεν είχε κουράγιο η κοπέλα αλλά ψυθιριζε θα κάνουμε οικογένεια.- κι ήρθε η τρίτη εξωσωματική ξανά φάρμακα τρυπήματα μετρήσεις ναιιιιι θετικό δύο σάκοι...8,5 βδομάδων παλλινδρομες ο ένας παρασύρει τον άλλο κ η κοπέλα ξανά στο χειρουργείο .δεν υπήρχε φωνή..όμως εκεί ανέλαβε ο άντρας..δεν κοιτάμε πίσω ακούς; Της έλεγε θα κάνουμε οικογένεια...της πήγε όλα τα χαρτιά υιοθεσίας.τα υπέγραψαν με χαρά..άλλη μια προσπάθεια είπε ο γυναικολόγος μόνο μία σε άλλο εξωσωματικος σε παρακαλώ μέρες που ναι( Πάσχα 2016) πήγε να τον συναντήσει η κοπέλα στο διάδρομο μέτρησε 19 συνεχόμενες βδομάδες σε γιατρούς..την έπεισαν..μόνο να φύγει το καλοκαίρι ζήτησε...κουράστηκε να βάζει σε pause τη ζωή της..εκείνο το καλοκαίρι κάπνισε πρώτη φορά στα 34 της..ήπιε πολύ χόρεψε πολύ..έζησε πολύ..ο Οκτώβρης τη βρήκε να τρυπιεται ..θετικό..κάνεις δε χάρηκε..αίμα πολύ αιμορραγίες μπες βγες στο νοσοκομείο..30% πιθανότητες να κρατηθεί ..όχι ρε πουστη..αυτό θα ρθει με αυτό θα γινόταν οικογένεια..κ έγιναν...το καλοκαίρι του 2017.. κ βρήκαν το κουράγιο το 2028 για ακόμα μια εμβριομεταφορα από εμβρια που μπήκαν στην κατάψυξη..κ τώρα είναι έγκυος κ φοβάται αλλά όχι θα το παλέψει κι αν έρθει αυτό θα πάει κι για τα άλλα δύο σε δύο χρόνια που έμειναν .κι αν δεν έρθει πάλι θα πάει κ ξέρεις γιατί; Γιατί η ζωή είναι καθρέφτης. Αν της χαμογελάς δε μπορεί..θα χαμογελάσει έστω κι αργά..μην κοιτάς πίσω..μη ρωτάς γιατί υπήρξες το 1/100 υπήρξα το 1/50000 στην πρώτη αποβολή κ 1/13000 στη δεύτερη..τζόκερ ε;; Και;; Κάποια θα τανε κι αυτό το ένα...δε βαριέσαι ..θα ρθει μια μέρα που θα θυμάσαι κ δε θα πονάς..θα χεί μουδιάσει η πληγή μόνο κοίτα μπροστά πάντα μπροστά ..εκεί είναι γραμμένο το " ζήσαν αυτοί καλά κι εμείς καλύτερα"

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια σε πόσους μήνες μπορείς να ξεκινήσεις με ασφάλεια καινούργια προσπάθεια; Μας είπαν ότι τα αποτελέσματα του καρυοτοπου ζεύγους που θα κάνουμε την άλλη εβδομάδα μόλις μπορέσω να πάω στο εργαστήριο βγαίνουν σε είκοσι μέρες. Περιμένουμε να έρθει περίοδος και μετά μπορούμε να ξεκινήσουμε;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , island1 είπε:

Σε διαβάζω κ δεν ξέρω πως να αρχίσω...λοιπόν θα σου πω ένα παραμύθι..μια φορά κι έναν καιρό μια κοπέλα παντρεύτηκε έναν άντρα με όλους να είναι ένα υιόν αυτού του γάμου .είχαν  αρκετά χρόνια διαφορά δεν ήταν από το ίδιο μέρος κτλ..εκείνοι όμως τους παρέκαμψαν όλους..στον ένα χρόνο ο άντρας  διαγνώστηκε με καλοήθη όγκο στον πνεύμονα..το πάλεψαν κι είπαν είναι η αρχή...μακάρι όλα όσα έρθουν να αντιμετωπίζονται..τον επόμενο χρόνο ήρθε μια μετάθεση στην κοπέλα κ για 4 χρόνια κάναν αυτοκίνητο τα αεροπλάνα..αλλά είπαν δεν πειράζει εμείς θα κάνουμε οικογένεια..κ βαζαν κουτσά κούτσα στην άκρη λεφτά για να κάνουν το σπίτι τους..κ το σπίτι φτιάχτηκε κ πλυμμυρησε κ χάθηκαν όλα αλλά είπαν εμείς θα κάνουμε οικογένεια..συνειδητοποίησαν όμως ότι ο καιρός περνούσε κ μωρό δεν ερχόταν..όλες οι εξετάσεις κανονικές..ξεκίνησαν προγραμματισμένες επαφές..τίποτα μετά 4 σπέρματεγχυσεις τίποτα..αυτή η μπότα ήταν η χειρότερη αλλά η κοπέλα έλεγε στον άντρα προχωράμε..θα κάνουμε οικογένεια .-.. μετά ήρθε η πρώτη εξωσωματική χάπια τρυπήματα μετρήσεις..μηδέν...σφιχτά τα δόντια δεν κοιτάμε πίσω θα κάνουμε οικογένεια..ήρθε η δεύτερη εξωσωματικη θετικό..κλαιγαμε σαν μικρά παιδιά στη μέση του δρόμου..η χαρά κράτησε λίγο..8 βδομάδων παλλινδρονη..αποξεση η κοπέλα αλλά ο άντρας εκεί..δίπλα..δεν είχε κουράγιο η κοπέλα αλλά ψυθιριζε θα κάνουμε οικογένεια.- κι ήρθε η τρίτη εξωσωματική ξανά φάρμακα τρυπήματα μετρήσεις ναιιιιι θετικό δύο σάκοι...8,5 βδομάδων παλλινδρομες ο ένας παρασύρει τον άλλο κ η κοπέλα ξανά στο χειρουργείο .δεν υπήρχε φωνή..όμως εκεί ανέλαβε ο άντρας..δεν κοιτάμε πίσω ακούς; Της έλεγε θα κάνουμε οικογένεια...της πήγε όλα τα χαρτιά υιοθεσίας.τα υπέγραψαν με χαρά..άλλη μια προσπάθεια είπε ο γυναικολόγος μόνο μία σε άλλο εξωσωματικος σε παρακαλώ μέρες που ναι( Πάσχα 2016) πήγε να τον συναντήσει η κοπέλα στο διάδρομο μέτρησε 19 συνεχόμενες βδομάδες σε γιατρούς..την έπεισαν..μόνο να φύγει το καλοκαίρι ζήτησε...κουράστηκε να βάζει σε pause τη ζωή της..εκείνο το καλοκαίρι κάπνισε πρώτη φορά στα 34 της..ήπιε πολύ χόρεψε πολύ..έζησε πολύ..ο Οκτώβρης τη βρήκε να τρυπιεται ..θετικό..κάνεις δε χάρηκε..αίμα πολύ αιμορραγίες μπες βγες στο νοσοκομείο..30% πιθανότητες να κρατηθεί ..όχι ρε πουστη..αυτό θα ρθει με αυτό θα γινόταν οικογένεια..κ έγιναν...το καλοκαίρι του 2017.. κ βρήκαν το κουράγιο το 2028 για ακόμα μια εμβριομεταφορα από εμβρια που μπήκαν στην κατάψυξη..κ τώρα είναι έγκυος κ φοβάται αλλά όχι θα το παλέψει κι αν έρθει αυτό θα πάει κι για τα άλλα δύο σε δύο χρόνια που έμειναν .κι αν δεν έρθει πάλι θα πάει κ ξέρεις γιατί; Γιατί η ζωή είναι καθρέφτης. Αν της χαμογελάς δε μπορεί..θα χαμογελάσει έστω κι αργά..μην κοιτάς πίσω..μη ρωτάς γιατί υπήρξες το 1/100 υπήρξα το 1/50000 στην πρώτη αποβολή κ 1/13000 στη δεύτερη..τζόκερ ε;; Και;; Κάποια θα τανε κι αυτό το ένα...δε βαριέσαι ..θα ρθει μια μέρα που θα θυμάσαι κ δε θα πονάς..θα χεί μουδιάσει η πληγή μόνο κοίτα μπροστά πάντα μπροστά ..εκεί είναι γραμμένο το " ζήσαν αυτοί καλά κι εμείς καλύτερα"

@island1 αχ τι μου κανεις τωρα κλαιω απο τι δεν ξερω και εγω με ανατριχιαζουν τα λογια σου και εγω ειμαι σκυλι και δεν θα το βαλω κατω οσα χαστουκια ακομα και να μου ριξει θα σηκωθω ξανα και ναι θα κανω οικογενεια το φωναζω θα κανω και εγω ενα παιδι το μικρο μου με προσεχει και θα φροντισει η μαμα του να μην ποναει αλλο αχ μωρε με εχεις κανει και κλαιω αλλα ειναι απο χαρα απο θαυμασμο σε ολες σας σε αγαπω οπως αγαπω και ολες τις κοπελες θελω να σας ερθουν ολα καλα να προσευχεστε για μενα κοριτσακια μου εγω ειμαι εδω δυνατη και δεν το βαζω κατω  σε ευχαριστωωωωωωω τοσο πολυ σε ευχαριστω δεν μπορω να πω κατι αλλο ειμαιπολυ συγκινημενη λυπαμαι για ολα αυτα που περασες λεω καμια φορα γιατι τοση αδικια θα δειε κοριτσι μου ολα θα γινουν και εγω φοβαμαι φοβαμαι πολυ θα μου κρατας και θα σου κρατω το χερι και μαζι θα τα ξεπερασουμε ολα

πρίν από 12 λεπτά , Ele@n είπε:

Αλήθεια σε πόσους μήνες μπορείς να ξεκινήσεις με ασφάλεια καινούργια προσπάθεια; Μας είπαν ότι τα αποτελέσματα του καρυοτοπου ζεύγους που θα κάνουμε την άλλη εβδομάδα μόλις μπορέσω να πάω στο εργαστήριο βγαίνουν σε είκοσι μέρες. Περιμένουμε να έρθει περίοδος και μετά μπορούμε να ξεκινήσουμε;

@Ele@n πρεπει πρωτα να δεις τι θα βγαλει ο καρυοτυπος ζευγους να δεις αν οντως υπαρχει καποιο θεμα σε σενα και τον ανδρα σου  τι  ειναι και με τροπο θα λυθει  και μετα  ρωτας τον γυναικολο σου 

πρίν από 18 λεπτά , Ele@n είπε:

@giotitsa είμαι 15+3!!! Καναμε τον τροφοβλαστη τη 13η εβδομάδα για να πάρουμε γρήγορα τα αποτελεσματα, αλλά δυστυχώς τα πρώτα τα γρήγορα ήταν καλά και έτσι καθησυχαστηκαμε και εμείς και ο γιατρος, γιατί σε πολύ σπάνιες περιπτώσεις τα δεύτερα είναι χάλια! Ε, και μαντεψε εμείς είμαστε στις σπάνιες περιπτώσεις! Έχοντας όμως κάνει το μοριακό καρυότυπο με τις χοριακες λαχνες, γιατί να μπούμε στη διαδικασία ιστολογικής του εμβρύου και να γεννήσω κανονικά; Είναι μια απορία που μου δημιουργήθηκε τώρα και πρέπει αύριο να ρωτήσω το γιατρό. Είχα την αίσθηση ότι θα με κοιμησουνν και θα κάνουν αποξεση. 

@Ele@n γλυκια μου κανονικα θα γεννησεις γιατι ετσι πρεπει ειναι καλυτερα και για σενα και για την μητρα οσο για την ιστολογικη να σου πω οτι αξιζει πολλα χρηματα αλλοι την προτινουν για την μιζα και αλλοι γιατι βγαζει κατι παραπανω στην περιπτωση σου δεν ξερω κατα ποσο χρειαζεται ιστολογικη απο την στιγμη που εχεις μοριακο καρυοτυπο ρωτα το

πρίν από 21 λεπτά , Ele@n είπε:

@giotitsa είμαι 15+3!!! Καναμε τον τροφοβλαστη τη 13η εβδομάδα για να πάρουμε γρήγορα τα αποτελεσματα, αλλά δυστυχώς τα πρώτα τα γρήγορα ήταν καλά και έτσι καθησυχαστηκαμε και εμείς και ο γιατρος, γιατί σε πολύ σπάνιες περιπτώσεις τα δεύτερα είναι χάλια! Ε, και μαντεψε εμείς είμαστε στις σπάνιες περιπτώσεις! Έχοντας όμως κάνει το μοριακό καρυότυπο με τις χοριακες λαχνες, γιατί να μπούμε στη διαδικασία ιστολογικής του εμβρύου και να γεννήσω κανονικά; Είναι μια απορία που μου δημιουργήθηκε τώρα και πρέπει αύριο να ρωτήσω το γιατρό. Είχα την αίσθηση ότι θα με κοιμησουνν και θα κάνουν αποξεση. 

@Ele@nκαι θα σε κοιμησουν και θα αποξεση θα κανεις απλα θα κανεις φυσιολογικη προκληση ετσι πρεπει


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ele@n είπε:

Αλήθεια σε πόσους μήνες μπορείς να ξεκινήσεις με ασφάλεια καινούργια προσπάθεια; Μας είπαν ότι τα αποτελέσματα του καρυοτοπου ζεύγους που θα κάνουμε την άλλη εβδομάδα μόλις μπορέσω να πάω στο εργαστήριο βγαίνουν σε είκοσι μέρες. Περιμένουμε να έρθει περίοδος και μετά μπορούμε να ξεκινήσουμε;

Θα πάρεις πρώτα τους καρυωτυπουε

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου κουράγιο! Το εχω περάσει 2 φορές και μάλιστα η δεύτερη κύηση αρκετά προχωρημένη. Μάζεψε δύναμη. Θα γεννήσεις και μετά θα μπεις για αποξεση. Δεν Πάνας, δεν καταλαβαίνεις  τιποτα. Μόνο τη ψυχούλα σου προστάτεψε  όσο μπορείς.  Εμείς μετά αφού είχαμε κάνει καρυότυπο δεΝ κάναμε και ιστολογική. Ιστολογική κάναμε στο 2ο ,αλλά δεν είχα κάνει ούτε καρυότυπο ούτε αμνιοπαρακέντηση . Ότι σου πει ο γιατρός σου. Εύχομαι καλά αποτελέσματα στον καρυότυπο ζεύγους . Υπομονή και καλό κουράγιο Κορίτσι μου. Τα καλύτερα θα έρθουν μην απογοητεύεσαι....


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Ναι, giotitsa!!! Δυστυχως ο γενετιστής μας είπε ότι αν καταφέρει να γεννηθεί θα είναι ένα πλάσματακι δυστυχισμενο με πάρα πολλά προβλήματα υγείας, δυσμορφίες προσωπείου, καρδιολογικά και αλλα... Δύο χρωμοσώματα παρουσιάζουν τομέα έλλειψη και το άλλο διπλασιασμο. Το απίστευτο είναι ότι συνδυασμός αυτών των δύο προβληματικών χρωμοσωμάτων δεν υπάρχει στη διεθνή βιβλιογραφία!!!! Την επόμενη εβδομάδα με αιμοληψια θα κάνουμε το δικό μας καρυότυπο για να δούμε τελικά τι ακριβώς συμβαίνει. Μόλις με πήρε και ο γιατρός και ξεκινάμε αύριο με χάπια την πρόκληση τοκετού για να γεννηθεί ακέραιο και να προβούν σε ιστολογική. Πρέπει να έχουμε όλες κουράγιο να αντεξουμε. Το ξέρω ότι με καταλαβαίνετε πολύ περισσότερο από τους γύρω μου γιατί εχετε ανάλογες εμπειρίες. Προσεύχομαι για όλες μας κι ας μην σας ξέρω και εύχομαι να συμβεί ένα θαύμα και σύντομα να έχω στα χέρια μου μια θετική χοριακη και έναν μπαμπά τρελαμενο από τη χαρά του...ήταν  4 1/5 όμορφοι μήνες που θέλω να επαναληφθούν!!!!!

Πόση δύναμη έχετε όλες σας ο Θεός να σας προσέχει και να σας χαρίσει αυτό που τόσο πολύ επιθυμείτε. Κουράγιο αν και  ακούγεται ψυχρό ρηχό φτωχό απέναντι σε τέτοιες περιστάσεις. Όμως η ζωή συνεχίζεται και εύχομαι να συνεχιστεί με το πιο όμορφο τρόπο για σένα και για όλα τα κορίτσια. Η τόση αγάπη που έχετε μέσα σας είμαι σίγουρη πως θα αποδώσει καρπούς .

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρετε πόσο βάλσαμο είναι τα λόγια σας αυτή τη στιγμή!Ναι, οντως αν και είμαι λιγοψυχη το θέλω τόσο πολύ που με θράσος το λέω ότι θέλω να τελειώσει γρήγορα αυτή η περιπέτεια ώστε να προσπαθήσω άμεσα και μεθοδικά αυτή τη φορά να  ξαναβιωσω αυτό το θαύμα της σύλληψης! Και είναι υποσχεση που δίνω σε ένα εμβρυακι που αύριο θα μας φυλάει από ψηλά!!!! 

Με ανακουφίζει ότι η όλη διαδικασία δεν πονάει, γιατί δεν θέλω μια ατυχία να με στιγματίσει και σωματικά και ψυχικα! Δεν θέλω να με πάει πίσω!!!πρέπει να γίνει η αφορμή για γρήγορα βήματα προς τα μπροστά!!!!η μέρα αύριο προβλέπεται μεγάλη και δύσκολη!!!! 

@2angels, από το τικερακι καταλαβαίνω ότι οι μέρες για να γνωρίσεις το μωράκι σου πλησιάζουν!!!!Με το καλό σου εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου!!!!

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, island1 είπε:

Σε διαβάζω κ δεν ξέρω πως να αρχίσω...λοιπόν θα σου πω ένα παραμύθι..μια φορά κι έναν καιρό μια κοπέλα παντρεύτηκε έναν άντρα με όλους να είναι ένα υιόν αυτού του γάμου .είχαν  αρκετά χρόνια διαφορά δεν ήταν από το ίδιο μέρος κτλ..εκείνοι όμως τους παρέκαμψαν όλους..στον ένα χρόνο ο άντρας  διαγνώστηκε με καλοήθη όγκο στον πνεύμονα..το πάλεψαν κι είπαν είναι η αρχή...μακάρι όλα όσα έρθουν να αντιμετωπίζονται..τον επόμενο χρόνο ήρθε μια μετάθεση στην κοπέλα κ για 4 χρόνια κάναν αυτοκίνητο τα αεροπλάνα..αλλά είπαν δεν πειράζει εμείς θα κάνουμε οικογένεια..κ βαζαν κουτσά κούτσα στην άκρη λεφτά για να κάνουν το σπίτι τους..κ το σπίτι φτιάχτηκε κ πλυμμυρησε κ χάθηκαν όλα αλλά είπαν εμείς θα κάνουμε οικογένεια..συνειδητοποίησαν όμως ότι ο καιρός περνούσε κ μωρό δεν ερχόταν..όλες οι εξετάσεις κανονικές..ξεκίνησαν προγραμματισμένες επαφές..τίποτα μετά 4 σπέρματεγχυσεις τίποτα..αυτή η μπότα ήταν η χειρότερη αλλά η κοπέλα έλεγε στον άντρα προχωράμε..θα κάνουμε οικογένεια .-.. μετά ήρθε η πρώτη εξωσωματική χάπια τρυπήματα μετρήσεις..μηδέν...σφιχτά τα δόντια δεν κοιτάμε πίσω θα κάνουμε οικογένεια..ήρθε η δεύτερη εξωσωματικη θετικό..κλαιγαμε σαν μικρά παιδιά στη μέση του δρόμου..η χαρά κράτησε λίγο..8 βδομάδων παλλινδρονη..αποξεση η κοπέλα αλλά ο άντρας εκεί..δίπλα..δεν είχε κουράγιο η κοπέλα αλλά ψυθιριζε θα κάνουμε οικογένεια.- κι ήρθε η τρίτη εξωσωματική ξανά φάρμακα τρυπήματα μετρήσεις ναιιιιι θετικό δύο σάκοι...8,5 βδομάδων παλλινδρομες ο ένας παρασύρει τον άλλο κ η κοπέλα ξανά στο χειρουργείο .δεν υπήρχε φωνή..όμως εκεί ανέλαβε ο άντρας..δεν κοιτάμε πίσω ακούς; Της έλεγε θα κάνουμε οικογένεια...της πήγε όλα τα χαρτιά υιοθεσίας.τα υπέγραψαν με χαρά..άλλη μια προσπάθεια είπε ο γυναικολόγος μόνο μία σε άλλο εξωσωματικος σε παρακαλώ μέρες που ναι( Πάσχα 2016) πήγε να τον συναντήσει η κοπέλα στο διάδρομο μέτρησε 19 συνεχόμενες βδομάδες σε γιατρούς..την έπεισαν..μόνο να φύγει το καλοκαίρι ζήτησε...κουράστηκε να βάζει σε pause τη ζωή της..εκείνο το καλοκαίρι κάπνισε πρώτη φορά στα 34 της..ήπιε πολύ χόρεψε πολύ..έζησε πολύ..ο Οκτώβρης τη βρήκε να τρυπιεται ..θετικό..κάνεις δε χάρηκε..αίμα πολύ αιμορραγίες μπες βγες στο νοσοκομείο..30% πιθανότητες να κρατηθεί ..όχι ρε πουστη..αυτό θα ρθει με αυτό θα γινόταν οικογένεια..κ έγιναν...το καλοκαίρι του 2017.. κ βρήκαν το κουράγιο το 2028 για ακόμα μια εμβριομεταφορα από εμβρια που μπήκαν στην κατάψυξη..κ τώρα είναι έγκυος κ φοβάται αλλά όχι θα το παλέψει κι αν έρθει αυτό θα πάει κι για τα άλλα δύο σε δύο χρόνια που έμειναν .κι αν δεν έρθει πάλι θα πάει κ ξέρεις γιατί; Γιατί η ζωή είναι καθρέφτης. Αν της χαμογελάς δε μπορεί..θα χαμογελάσει έστω κι αργά..μην κοιτάς πίσω..μη ρωτάς γιατί υπήρξες το 1/100 υπήρξα το 1/50000 στην πρώτη αποβολή κ 1/13000 στη δεύτερη..τζόκερ ε;; Και;; Κάποια θα τανε κι αυτό το ένα...δε βαριέσαι ..θα ρθει μια μέρα που θα θυμάσαι κ δε θα πονάς..θα χεί μουδιάσει η πληγή μόνο κοίτα μπροστά πάντα μπροστά ..εκεί είναι γραμμένο το " ζήσαν αυτοί καλά κι εμείς καλύτερα"

Συγχαρητηρια κοριτσι μου... Ευχομαι να ζησεις συντομα το θαυμα της μητροτητας...Ετσι ριναι οπως τα λες! Κ εγω δεν το εβαλα κατω .Μετα απο δυο συνεχομενες παλινδρομες με αμετρητα αναπαντατητα γιατι....αψηφησα καθε ιατρικη αποψη που ελεγε τα γνωστα (να περιμενω λιγους μηνες, να κανω κ αλλες εξετασεις)... Επειτα απο επισκεψη μου σε ενσν γιατεο που παντα θα ευγνωμωνω....πηρα τη σωστη αποφαση να ξαναπροσπαθησω παρακαμπτοντας τους φοβους μου ψαχνοντας το ονειρο!!! Τα λογια του συγκεκριμενου γιατρου θα τα θυμαμαι μια ζωη: Εισαι υγιης κ εσυ κ ο αντρας σου...θα κανετε παιδι...

Και τωρα ειμαι εγκυος στην μικρη νεραιδουλα μου! 

@Ele@n γνωριζουμε αυτο τον πονο που βιωνεις... Νιωθεις μονη ισως..αλλα να ξερεις δεν εισαι! Οταν εμπαινα χειρουργειο στην δευτερη παλινδρομη λυγισα γιατι παντου γυρω μου ηταν κοπελες ετοιμογεννες με αποτελεσμα να περιμενω ωρες γιατι και καλα δεν ημουν τοσο επειγον περιστατικο οσο εκεινες... Τοτε ενιωσα τοσο μονη...τοσο αδεια...κ μια κοπελα που εκ των υστερων εμαθα οτι προσπαθούσε δεκα χρονια με αποτυχημενες εξωσωματικες μεχρι να ερθει το παιδακι της μου ειπε: θα ερθει η στιγμη που κ εσυ θα γεννας κ καποια αλλη με δακρυα στα ματια θα μπαινει για αποξεση...Δυστυχως ετσι ειναι... Για καποιες η χαρα ερχεται μετα απο μια μεγαλη τρικυμια.. Ομως σου υποσχομαι οτι με αγαπη και πιστη θα τα καταφερεις!!!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Κελυ 32 είπε:

Συγχαρητηρια κοριτσι μου... Ευχομαι να ζησεις συντομα το θαυμα της μητροτητας...Ετσι ριναι οπως τα λες! Κ εγω δεν το εβαλα κατω .Μετα απο δυο συνεχομενες παλινδρομες με αμετρητα αναπαντατητα γιατι....αψηφησα καθε ιατρικη αποψη που ελεγε τα γνωστα (να περιμενω λιγους μηνες, να κανω κ αλλες εξετασεις)... Επειτα απο επισκεψη μου σε ενσν γιατεο που παντα θα ευγνωμωνω....πηρα τη σωστη αποφαση να ξαναπροσπαθησω παρακαμπτοντας τους φοβους μου ψαχνοντας το ονειρο!!! Τα λογια του συγκεκριμενου γιατρου θα τα θυμαμαι μια ζωη: Εισαι υγιης κ εσυ κ ο αντρας σου...θα κανετε παιδι...

Και τωρα ειμαι εγκυος στην μικρη νεραιδουλα μου! 

@Ele@n γνωριζουμε αυτο τον πονο που βιωνεις... Νιωθεις μονη ισως..αλλα να ξερεις δεν εισαι! Οταν εμπαινα χειρουργειο στην δευτερη παλινδρομη λυγισα γιατι παντου γυρω μου ηταν κοπελες ετοιμογεννες με αποτελεσμα να περιμενω ωρες γιατι και καλα δεν ημουν τοσο επειγον περιστατικο οσο εκεινες... Τοτε ενιωσα τοσο μονη...τοσο αδεια...κ μια κοπελα που εκ των υστερων εμαθα οτι προσπαθούσε δεκα χρονια με αποτυχημενες εξωσωματικες μεχρι να ερθει το παιδακι της μου ειπε: θα ερθει η στιγμη που κ εσυ θα γεννας κ καποια αλλη με δακρυα στα ματια θα μπαινει για αποξεση...Δυστυχως ετσι ειναι... Για καποιες η χαρα ερχεται μετα απο μια μεγαλη τρικυμια.. Ομως σου υποσχομαι οτι με αγαπη και πιστη θα τα καταφερεις!!!

Έχω ήδη παιδί κ είμαι ξανά έγκυος:) να σου ζησει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..το προηγούμενο παιδι μου το έχασα στη 34εβδομαδα..η εγκυμοσυνη μου ήτανε τέλεια δεν ειχα κανένα απολύτως προβλημα..μου έτυχε ενα σπάνιο προβλημα τοσο σπάνιο που καποιοι γιατροί  απλα το γνώριζαν απο τη βιβλιογραφία αλλα οχι ως περιστατικό..τα παντα μπορει να συμβούν.. το 1 στο εκατομμυριο σε κσποια θα τύχει..γυναίκες με τέλειες εγκυμοσύνες απέκτησαν παιδια που αργοτερα εμφάνισαν βαριά νοσήματα ..γυναίκες με πολυ δύσκολες εγκυμοσύνες με πρόωρα μωρα τα είδαν να μεγαλώνουν υγιέστατα..αλλες οπως εγω ενώ δεν είχανε κανένα προβλημα ξαφνικά τα χάσανε..δυστυχως ξερω περιπτωση και στη 39εβδ..οι γιατροί το ξέρουν πολυ καλα αυτο.. κανουν καποιους ελέγχους για να αποκλείσουν κάποιες αντιμετωπίσιμες περιπτώσεις και απο εκει και πέρα μπορει να συμβούν απο το τιποτα εως και τα παντα..συνηθως ομως δε συμβαίνει τιποτα..οτι και να γίνει παμε παρακάτω και καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετική απο την προηγουμενη ..εγω θρηνησα για 2 μερες οςο ήμουν στο μαιευτήριο..επελεξα την καισαρική για να μην δω ακούσω και καταλαβω τιποτα ..δεν ήθελα καμια ανάμνηση και εμπειρία  καμια εικονα..τα διαδικαστικά τα έκαναν αλλοι..μετά το μονο που με ένοιαζε να κανω τους απαραίτητους ελέγχους να περαςει το 6 μηνό και να προσπαθήσω για αλλο μωρο..μη χάνεις χρόνο και μη γεμίζεις το σώμα σου με τοξίνες απο την αρνητική σκέψη και τη στεναχώρια..αλλα ετοιμάσε το για την επόμενη εγκυμοσυνη..ολα μετα θα ειναι μια περιπέτεια που ουτε θα θυμάσαι γιατι θα εχεις να φροντίσεις το μωρο σου την οικογένεια σου και θα σκέφτεσαι και το επόμενο αδερφάκι..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Mommy39 είπε:

Καλημέρα..το προηγούμενο παιδι μου το έχασα στη 34εβδομαδα..η εγκυμοσυνη μου ήτανε τέλεια δεν ειχα κανένα απολύτως προβλημα..μου έτυχε ενα σπάνιο προβλημα τοσο σπάνιο που καποιοι γιατροί  απλα το γνώριζαν απο τη βιβλιογραφία αλλα οχι ως περιστατικό..τα παντα μπορει να συμβούν.. το 1 στο εκατομμυριο σε κσποια θα τύχει..γυναίκες με τέλειες εγκυμοσύνες απέκτησαν παιδια που αργοτερα εμφάνισαν βαριά νοσήματα ..γυναίκες με πολυ δύσκολες εγκυμοσύνες με πρόωρα μωρα τα είδαν να μεγαλώνουν υγιέστατα..αλλες οπως εγω ενώ δεν είχανε κανένα προβλημα ξαφνικά τα χάσανε..δυστυχως ξερω περιπτωση και στη 39εβδ..οι γιατροί το ξέρουν πολυ καλα αυτο.. κανουν καποιους ελέγχους για να αποκλείσουν κάποιες αντιμετωπίσιμες περιπτώσεις και απο εκει και πέρα μπορει να συμβούν απο το τιποτα εως και τα παντα..συνηθως ομως δε συμβαίνει τιποτα..οτι και να γίνει παμε παρακάτω και καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετική απο την προηγουμενη ..εγω θρηνησα για 2 μερες οςο ήμουν στο μαιευτήριο..επελεξα την καισαρική για να μην δω ακούσω και καταλαβω τιποτα ..δεν ήθελα καμια ανάμνηση και εμπειρία  καμια εικονα..τα διαδικαστικά τα έκαναν αλλοι..μετά το μονο που με ένοιαζε να κανω τους απαραίτητους ελέγχους να περαςει το 6 μηνό και να προσπαθήσω για αλλο μωρο..μη χάνεις χρόνο και μη γεμίζεις το σώμα σου με τοξίνες απο την αρνητική σκέψη και τη στεναχώρια..αλλα ετοιμάσε το για την επόμενη εγκυμοσυνη..ολα μετα θα ειναι μια περιπέτεια που ουτε θα θυμάσαι γιατι θα εχεις να φροντίσεις το μωρο σου την οικογένεια σου και θα σκέφτεσαι και το επόμενο αδερφάκι..

@Mommy39 συμφωνω απολυτα γλυκια μου σε οτι λες απλα μερικες φορες παιζει ρολο και η τυχη αλλα και να σε βοηθησει ο Θεος εμενα μερικες φορες μου βγαινει θυμος για οτι εχει γινει θεωρω οτι ειμαι πολυ αδικημενη προσπαθω δυο χρονια να κανω παιδι και εχω 2 αποβολες αλλες φορες λεω οτι ητανε το θελημα του οτι ειχε καποιο λογο που μου εχει φερει τοσο πονο στην ζωη μου αλλα ολα αυτα θα τα αφησω πισω μου πρεπει να νικησω την θλιψη και να να υποσχεθω στο μωρο μου που ειναι στον ουρανο οτι η μαμα του θα του φερει ενα αδερφακι 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...