Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

      Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά την προηγούμενη Τετάρτη,βάλαμε ένα εμβρυακι.Ξεκινησα να κάνω τεστ από το Σάββατο η την Κυριακή αν θυμάμαι καλά και μέχρι την Τετάρτη το πρωί έβγαιναν αρνητικά (λογικό).Μετά έκανα αλλά δύο και βγήκαν θετικά,αύριο θα πάω για χοριακη.Αν θέλει να κάνει τεστ,καλό θα ήταν να περιμένει τουλάχιστον μία εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Οι πόνοι στην κοιλιά και τη μέση είναι καλό σημαδι, τουλάχιστον για μένα,διότι και τις δύο φορές που ήμουν έγκυος,είχα τέτοιους πόνους.Αλλα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός,δεν υπάρχουν στάνταρ συμπτώματα.Καποιες γυναίκες δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και παρόλα αυτά πήραν θετική χοριακη.Σχετικα με τη σκόνη και τον καφέ,ασφαλώς και δεν επηρεάζουν το έμβρυο.Αν είναι να πιάσει,θα πιάσει.Σας εύχομαι μια μεγάλη χοριακη και σε λίγο καιρό να γεμίσει η αγκαλιά σας με μωράκια ❤️

Έχασα το μωρό μου 31 εβδομάδων


Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , giotitsa είπε:

Θα φτάσουμε κορίτσι μου γιατί αξίζουμε να δούμε και εμείς το ουράνιο τόξο μετά από μια καταιγίδα σου εύχομαι από καρδιάς να πάρεις το ζουζούνακι σου αγκαλιά εσείς μου δίνετε δύναμη σας αγαπώ όλες και ας μην σας ξέρω σας θαυμάζω όλες μπράβο που δεν το έβαλες κάτω κορίτσι μου μούατσ μωρέ 

Σε ευχαριστώ πολύ γιώτα ! Ελπίζω και σε σενα σύντομα τα καλύτερα ! 


NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 232
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 6 λεπτά , Summer love είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ γιώτα ! Ελπίζω και σε σενα σύντομα τα καλύτερα ! 

θα ερθουν γλυκια μου δεν αφηνει κανεναν ο Θεος εγω δεν την εχω χασει την πιστη μου ειμαι πολυ αισιοδοξη θα ερθει και εμενα το ουρανιο τοξο μου θα φροντισει το μωρο μου να ειναι καλα η μαμα του εδω στην γη 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, giotitsa είπε:

Αχ βρε @palmoiraμε έκανες κομμάτια πρωί πρωί αχ γλυκιά τίποτα δεν θα ξεχαστεί τίποτα δεν θα διαγραφτει αλλά θα μείνει μόνο σαν σκέψη με κάνεις και κλαίω έλα γλυκιά μου λίγο έμεινε η μπεμπούλα σου θα είναι θα είναι στην αγκαλια σου σε λίγο καιρό η αδερφή της θα σας προστατεύει γλυκιά μου και θα φροντίζει για σας αγαπαω πολυ μην στεναχωριέσαι σε παρακαλω κομματιαζομαι

Οι άνθρωποι πεθαίνουν , μόνο όταν πεθάνουν μέσα μας.....λένε....

ενα κομμάτι της καρδιάς σου θα ανήκει πάντα στον μικρό σου....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Summer love είπε:

Palmoira δεν θυμάμαι αν σου έχω γράψει ποτέ . Είχα διαβάσει και παρακολουθήσει την ιστορία σου και πραγματικά χάρηκα πολύ που ξαναείδα ότι είσαι έγκυος !! 

Εχω και εγώ ταλαιπωρηθεί παρά πολύ τα τελευταία 4 χρόνια βίωσα μια παλλινδρομη στις 10 βδομάδες , μια διακοπή κύησης λόγω συνδρόμου στην 26η και μια μυλη κύηση μετά έκανα προεμφυτευτικο που δεν απεδωςε και επιτέλους μετά από ολα αυτά σε μια βδομάδα μπαίνω στον 8ο σε ένα υγιές μωράκι ! Σε νιώθω απόλυτα και πραγματικά κορίτσι μου εύχομαι τα καλύτερα για σενα και το μωρό σου !! Μην νιώθεις τύψεις για τα συναισθήματα σου , μπορείς να κλάψεις και θα νιώσεις καλύτερα . Σε λίγο καιρό θα φέρεις στον κόσμο το μωράκι σου και επιτέλους θα το κρατάς αγκαλιά ! 

Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια που έχουν ταλαιπωρηθεί ετςι να φτάσουν επιτέλους στην άλλη μεριά ...

 

Summer Love μου!! Χαίρομαι πάρα πολύ για σένα.. Σε είχα έννοια..Σου εύχομαι όλα να πάνε υπέροχα και να έχεις μια τέλεια γέννα!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , favol είπε:

Summer Love μου!! Χαίρομαι πάρα πολύ για σένα.. Σε είχα έννοια..Σου εύχομαι όλα να πάνε υπέροχα και να έχεις μια τέλεια γέννα!!

Γεια σου favolllll!!!!!Ποσό χαίρομαι που σε διαβάζω !! Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχες !!!

Εύχομαι και σε σενα τα καλύτερα !!! 


NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 22/8/2018 at 7:29 ΜΜ, Katerina 88 είπε:

Κορίτσι μου καταλαβαίνω απόλυτα τον πόνο σου καθώς είμαι κι εγώ παθούσα. 27/11/17, δεν θα ξεχάσω ποτέ στη ζωή μου αυτή την ημερομηνία, ακόμα έχω στο μυαλό μου την εικόνα του υπερήχου με το μωρό μου νεκρό και να ρωτάω τον γιατρό αν ζει και να μου λέει ''όχι''.Ήμουν 30 εβδομάδων και 2 ημερών και ο μπέμπης μου είχε γίνει άγγελος μίση ώρα πριν φτάσω στο νοσοκομείο γιατί δεν τον άκουγα και είχα ένα απερίγραπτο συναίσθημα εκείνη την ημέρα ότι κάτι δεν πάει καλά, έτσι χωρίς λόγο και καθόμουν και έκλαιγα.Για ότι έπαθα φταίει ο γιατρος που είχα και θα τον κατηγορώ μέχρι να πεθάνω γιατί αντί να έχω εδώ δίπλα μου τον μπέμπη μου, εγώ πάω και του βάζω λουλούδια στο νεκροταφείο.Όμως επειδή κανένα μωράκι δεν γυρίζει πίσω. και καλώς ή κακώς κάποια πράγματα είναι για να γίνουν, να σκέφτεσαι θετικά εσύ και όλες οι κοπέλες που έχουμε περάσει παρόμοια κατάσταση. Η μόνη σωτηρία είναι να έρθει ένα νέο μωράκι, πότε δεν θα καλύψει το κενό που υπάρχει γιατι το μωρό μου έχει τη δική του θέση στη καρδιά μου, αλλά είμαι σίγουρη ότι με βλέπει από εκεί ψηλά και σε λίγο καιρό θα μου στείλει το αδερφάκι του.

Katerina 88 πόσο πολύ σε νιώθω. Εμένα συνέβη στις 37 εβδομάδες είχαμε ψωνίσει τα πάντα και απλά περιμέναμε να γίνει το αυτονόητο να πάρουμε σε λίγες μέρες το μπομπιρακο μας αγκαλιά. Το αυτονόητο όμως τελικά δεν είναι και δεδομένο. Αυτή η στιγμή για μας δεν ήρθε ποτέ. Δεν θα ξεχάσω ποτέ την εικόνα του μωρού μου στον υπέρηχο νεκρό.Ολα πήγαιναν τέλεια εξετάσεις υπέρηχοι τα πάντα. Έτσι αποφασίσαμε να το θάψουμε πήγαινα μαζί με τον άντρα μου του αφήναμε λουλούδια του μιλούσαμε και την τελευταία φορά βράδυ θυμάμαι έστω κι αν είχαν περάσει 5 χρόνια περίπου απο το συμβάν ούρλιαζα στο νεκροταφείο και ξεριζωνα ότι έβρισκα. Έκτοτε δεν ξαναπηγα. Όμως πάντα του μιλάω χαϊδεύω το προσωπάκι του στις φωτογραφίες των υπερήχων. Πάντα θα υπάρχει μια ανοιχτή πληγή μέσα μου που όμως δεν αφήνω να μολυνθεί και την γιατρευω με αγάπη για εκείνο το πλασματάκι που ποτέ δεν πήρα αγκαλιά. Όμως το αγκαλιάζω με την καρδιά μου είναι μια αγάπη ζωντανή και μέρα με την ημέρα μεγαλώνει όμως χωρίς να την επωμίζονται τα παιδάκια μου.Δουλεψα με τον εαυτό μου πολύ και πλέον έχω μάθει να ζω με την απουσία του μωρού μου και η αγάπη μου για κείνο είναι τόσο μεγάλη που φτάνει ως τα ουράνια και του χαρίζει αμέτρητες αγκαλιές χάδια και λόγια γλυκά. Βλέπω τα ρουχαλάκια του και του μιλώ.Ειναι ένα αστεράκι στον ουρανό που πάντα θα φωτίζει την ζωή μας και θα προσέχει τις αδερφουλες του. Όσο για την συμπαράσταση από τρίτους ένα θα σου πω είπαν καλά να πάθουμε επειδή όταν έμεινα έγκυος την πρώτη φορά και ήταν κοριτσι ο σύζυγός μου ήθελε αγοράκι όχι ότι δεν το ήθελε το κοριτσάκι απλά είναι αυτές οι χαζές επιθυμίες έτσι μας είπαν ότι μας τιμώρησε ο Θεός. 

 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
  • Λυπημένη/-ος 9
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Αστεράκια μου είπε:

Katerina 88 πόσο πολύ σε νιώθω. Εμένα συνέβη στις 37 εβδομάδες είχαμε ψωνίσει τα πάντα και απλά περιμέναμε να γίνει το αυτονόητο να πάρουμε σε λίγες μέρες το μπομπιρακο μας αγκαλιά. Το αυτονόητο όμως τελικά δεν είναι και δεδομένο. Αυτή η στιγμή για μας δεν ήρθε ποτέ. Δεν θα ξεχάσω ποτέ την εικόνα του μωρού μου στον υπέρηχο νεκρό.Ολα πήγαιναν τέλεια εξετάσεις υπέρηχοι τα πάντα. Έτσι αποφασίσαμε να το θάψουμε πήγαινα μαζί με τον άντρα μου του αφήναμε λουλούδια του μιλούσαμε και την τελευταία φορά βράδυ θυμάμαι έστω κι αν είχαν περάσει 5 χρόνια περίπου απο το συμβάν ούρλιαζα στο νεκροταφείο και ξεριζωνα ότι έβρισκα. Έκτοτε δεν ξαναπηγα. Όμως πάντα του μιλάω χαϊδεύω το προσωπάκι του στις φωτογραφίες των υπερήχων. Πάντα θα υπάρχει μια ανοιχτή πληγή μέσα μου που όμως δεν αφήνω να μολυνθεί και την γιατρευω με αγάπη για εκείνο το πλασματάκι που ποτέ δεν πήρα αγκαλιά. Όμως το αγκαλιάζω με την καρδιά μου είναι μια αγάπη ζωντανή και μέρα με την ημέρα μεγαλώνει όμως χωρίς να την επωμίζονται τα παιδάκια μου.Δουλεψα με τον εαυτό μου πολύ και πλέον έχω μάθει να ζω με την απουσία του μωρού μου και η αγάπη μου για κείνο είναι τόσο μεγάλη που φτάνει ως τα ουράνια και του χαρίζει αμέτρητες αγκαλιές χάδια και λόγια γλυκά. Βλέπω τα ρουχαλάκια του και του μιλώ.Ειναι ένα αστεράκι στον ουρανό που πάντα θα φωτίζει την ζωή μας και θα προσέχει τις αδερφουλες του. Όσο για την συμπαράσταση από τρίτους ένα θα σου πω είπαν καλά να πάθουμε επειδή όταν έμεινα έγκυος την πρώτη φορά και ήταν κοριτσι ο σύζυγός μου ήθελε αγοράκι όχι ότι δεν το ήθελε το κοριτσάκι απλά είναι αυτές οι χαζές επιθυμίες έτσι μας είπαν ότι μας τιμώρησε ο Θεός. 

 

Τί λες τώρα κορίτσι μου??? Πόσο θύμωσα με αυτά που σου είπανε.... Ελπίζω να τους πέταξες έξω απο τη ζωή σου!!!! Συγγνώμη, αλλά για ποιό λόγο έχασες το παιδακι σου?? Βρήκατε την αιτία??? Συγγνώμη αν γινομαι αδιακριτη.. 

@palmoira μου γλυκιά.... Εκλαψα εγω για σενα σήμερα και για το μωράκι σου... Μην κλαις εσύ... Είναι ακόμα τόσο εύθραστη και ευαίσθητη η μικρή σου...

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Αγάπη μου,μωρό μου πέρασε κιόλας ένας χρόνος...και πως τα φέρνει η ζωή ένα χρόνο μετά να είμαι εγκυος στην αδερφή σου. Εχθες λοιπόν την ίδια ώρα που ένα χρόνο πριν ανακαλύπταμε ότι δεν χτυπάει πλέον η καρδούλα σου, ακούγαμε μια άλλη καρδούλα να χτυπάει δυνατά με πείσμα. Είναι 4:30 το πρωί και χαϊδεύω την τομή της καισαρικης. Όπως οι στρατιώτες θυμούνται από τις πληγές τους τις μαχες. Ο πόνος βουβός, με τύψεις. Πως να κλάψεις για το παιδί που έχασες χωρίς να νιώθεις τύψεις ότι κάνεις κακό σ αυτό που μεγαλώνει μέσα σου? Άδικα θυμωσα με τον πατέρα σου εχθες, όλα τα θυμάται και εκείνος απλά δεν ανέφερε τίποτε πηγαίνοντας στο γιατρό για να μη με στεναχωρήσει. Λες και υπήρχε περίπτωση να έχω ξεχάσει...Τελικά ο χρόνος δεν γιατρεύει τα πάντα. Όπως σου έγραψα στο χαρτάκι που έχεις μαζί σου, ένα κομμάτι της καρδιάς μου ξεριζώθηκε και θα είναι για πάντα μαζί σου. Σ αγαπώ πολύ αστέρι μου. 

Palmoira μου δεν έχω λόγια πραγματικά.ποτε δεν θα ξεχάσεις.το μωρό που έχασες πάντα μα πάντα θα είναι μέσα στην καρδιά σας αλλά το μωράκι που έρχεται θα αφήσει πίσω τα δυσαρεστα.τα καλύτερα σου εύχομαι κορίτσι μου.με το καλό το μωράκι σας.εχετε ταλαιπωρηθεί πολυ.

8 ώρες πρίν, Summer love είπε:

Palmoira δεν θυμάμαι αν σου έχω γράψει ποτέ . Είχα διαβάσει και παρακολουθήσει την ιστορία σου και πραγματικά χάρηκα πολύ που ξαναείδα ότι είσαι έγκυος !! 

Εχω και εγώ ταλαιπωρηθεί παρά πολύ τα τελευταία 4 χρόνια βίωσα μια παλλινδρομη στις 10 βδομάδες , μια διακοπή κύησης λόγω συνδρόμου στην 26η και μια μυλη κύηση μετά έκανα προεμφυτευτικο που δεν απεδωςε και επιτέλους μετά από ολα αυτά σε μια βδομάδα μπαίνω στον 8ο σε ένα υγιές μωράκι ! Σε νιώθω απόλυτα και πραγματικά κορίτσι μου εύχομαι τα καλύτερα για σενα και το μωρό σου !! Μην νιώθεις τύψεις για τα συναισθήματα σου , μπορείς να κλάψεις και θα νιώσεις καλύτερα . Σε λίγο καιρό θα φέρεις στον κόσμο το μωράκι σου και επιτέλους θα το κρατάς αγκαλιά ! 

Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια που έχουν ταλαιπωρηθεί ετςι να φτάσουν επιτέλους στην άλλη μεριά ...

 

Κορίτσι μου ποσό χάρηκα με αυτά που διάβασα! Δεν είχαμε μιλήσει τόσο καιρό..με το καλό το μωράκι σου!!!! Πραγματικά ανατρίχιασα.σε σκεφτόμουν πριν λίγες μέρες και αναρωτιόμουν τι κάνεις.

Τελικά ποια ήταν η αιτία των αποβολών  σου;έχει να κάνει με την αντίσταση στην ινσουλίνη που έλεγες;;κανω κι εγώ πια την ίδια αγωγή για το ζάχαρο διατροφη και γλουκοφαζ και ελπίζω! 

1 ώρα πρίν, Αστεράκια μου είπε:

Katerina 88 πόσο πολύ σε νιώθω. Εμένα συνέβη στις 37 εβδομάδες είχαμε ψωνίσει τα πάντα και απλά περιμέναμε να γίνει το αυτονόητο να πάρουμε σε λίγες μέρες το μπομπιρακο μας αγκαλιά. Το αυτονόητο όμως τελικά δεν είναι και δεδομένο. Αυτή η στιγμή για μας δεν ήρθε ποτέ. Δεν θα ξεχάσω ποτέ την εικόνα του μωρού μου στον υπέρηχο νεκρό.Ολα πήγαιναν τέλεια εξετάσεις υπέρηχοι τα πάντα. Έτσι αποφασίσαμε να το θάψουμε πήγαινα μαζί με τον άντρα μου του αφήναμε λουλούδια του μιλούσαμε και την τελευταία φορά βράδυ θυμάμαι έστω κι αν είχαν περάσει 5 χρόνια περίπου απο το συμβάν ούρλιαζα στο νεκροταφείο και ξεριζωνα ότι έβρισκα. Έκτοτε δεν ξαναπηγα. Όμως πάντα του μιλάω χαϊδεύω το προσωπάκι του στις φωτογραφίες των υπερήχων. Πάντα θα υπάρχει μια ανοιχτή πληγή μέσα μου που όμως δεν αφήνω να μολυνθεί και την γιατρευω με αγάπη για εκείνο το πλασματάκι που ποτέ δεν πήρα αγκαλιά. Όμως το αγκαλιάζω με την καρδιά μου είναι μια αγάπη ζωντανή και μέρα με την ημέρα μεγαλώνει όμως χωρίς να την επωμίζονται τα παιδάκια μου.Δουλεψα με τον εαυτό μου πολύ και πλέον έχω μάθει να ζω με την απουσία του μωρού μου και η αγάπη μου για κείνο είναι τόσο μεγάλη που φτάνει ως τα ουράνια και του χαρίζει αμέτρητες αγκαλιές χάδια και λόγια γλυκά. Βλέπω τα ρουχαλάκια του και του μιλώ.Ειναι ένα αστεράκι στον ουρανό που πάντα θα φωτίζει την ζωή μας και θα προσέχει τις αδερφουλες του. Όσο για την συμπαράσταση από τρίτους ένα θα σου πω είπαν καλά να πάθουμε επειδή όταν έμεινα έγκυος την πρώτη φορά και ήταν κοριτσι ο σύζυγός μου ήθελε αγοράκι όχι ότι δεν το ήθελε το κοριτσάκι απλά είναι αυτές οι χαζές επιθυμίες έτσι μας είπαν ότι μας τιμώρησε ο Θεός. 

 

Λυπάμαι πολύ για όλα αυτό που πέρασατε.φυσικα δεν είναι δυνατόν όσα χρόνια και να περάσουν να ξεχασεις αυτή την ψυχή. Πάντα θα είναι μέσα σου. Όσο για αυτά που σου είπανε εντάξει τι να πω;πόση κακια και μισος μπορεί να νιώθει κάποιος για να πει κάτι τέτοιο την ώρα που ο άλλος πονάει; λυπάμαι.

Να χαίρεστε τα παιδάκια σας.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Nansy29 είπε:

Palmoira μου δεν έχω λόγια πραγματικά.ποτε δεν θα ξεχάσεις.το μωρό που έχασες πάντα μα πάντα θα είναι μέσα στην καρδιά σας αλλά το μωράκι που έρχεται θα αφήσει πίσω τα δυσαρεστα.τα καλύτερα σου εύχομαι κορίτσι μου.με το καλό το μωράκι σας.εχετε ταλαιπωρηθεί πολυ.

Κορίτσι μου ποσό χάρηκα με αυτά που διάβασα! Δεν είχαμε μιλήσει τόσο καιρό..με το καλό το μωράκι σου!!!! Πραγματικά ανατρίχιασα.σε σκεφτόμουν πριν λίγες μέρες και αναρωτιόμουν τι κάνεις.

Τελικά ποια ήταν η αιτία των αποβολών  σου;έχει να κάνει με την αντίσταση στην ινσουλίνη που έλεγες;;κανω κι εγώ πια την ίδια αγωγή για το ζάχαρο διατροφη και γλουκοφαζ και ελπίζω! 

Λυπάμαι πολύ για όλα αυτό που πέρασατε.φυσικα δεν είναι δυνατόν όσα χρόνια και να περάσουν να ξεχασεις αυτή την ψυχή. Πάντα θα είναι μέσα σου. Όσο για αυτά που σου είπανε εντάξει τι να πω;πόση κακια και μισος μπορεί να νιώθει κάποιος για να πει κάτι τέτοιο την ώρα που ο άλλος πονάει; λυπάμαι.

Να χαίρεστε τα παιδάκια σας.

Σε ευχαριστώ πολύ νανσυ !!! Είχαμε να μιλήσουμε πολύ καιρό όντως !! 

Κανεις δεν ξέρει τι έφταιξε , μπορεί τόσες χρωσωματικες ανωμαλίες να ήταν και απλά ατυχία ... πάντως μετά από τόσα χρόνια εξετάσεων απάντηση δεβ πήρα . Δεν ξέρω αν βοήθησε το γκλουκοφαζ κανείς δεν το ξέρει αυτό , υπάρχουν έρευνες που δείχνουν ότι βοηθά στην ποιότητα των ωαρίων και μέχρι εκεί, αλλά και αυτό δεν ξέρω σε τι βαθμό κτλ . 

Πάντως εγώ το πήρα  όπως μου είπε ο γιατρός μου . 

Σου εύχομαι τα καλύτερα !!!

εσυ που κατέληξες με το θέμα του χρωμωσωματος που είχες ανακαλύψει ; 

εσένα τι σου είπαν για το γκλουκοφαζ ; είχες θέμα τελικά ;; 


NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Summer love είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ νανσυ !!! Είχαμε να μιλήσουμε πολύ καιρό όντως !! 

Κανεις δεν ξέρει τι έφταιξε , μπορεί τόσες χρωσωματικες ανωμαλίες να ήταν και απλά ατυχία ... πάντως μετά από τόσα χρόνια εξετάσεων απάντηση δεβ πήρα . Δεν ξέρω αν βοήθησε το γκλουκοφαζ κανείς δεν το ξέρει αυτό , υπάρχουν έρευνες που δείχνουν ότι βοηθά στην ποιότητα των ωαρίων και μέχρι εκεί, αλλά και αυτό δεν ξέρω σε τι βαθμό κτλ . 

Πάντως εγώ το πήρα  όπως μου είπε ο γιατρός μου . 

Σου εύχομαι τα καλύτερα !!!

εσυ που κατέληξες με το θέμα του χρωμωσωματος που είχες ανακαλύψει ; 

εσένα τι σου είπαν για το γκλουκοφαζ ; είχες θέμα τελικά ;; 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Με το χρωμοσωμα παρόλο που η γενετιστρια έλεγε ότι πιθανόν φταίει οι υπόλοιποι (γυναικολόγοι, ειδικοί στις καθεξιν αποβολές) διαφωνούν.

με παρακολουθεί ο γυναικολόγος που μου σύστησες! Με το ζάχαρο έχω μια προδιάθεση η οποία γίνεται αυτόματα διαβήτης στις εγκυμοσύνες.οποτε το ελέγχουμε από τώρα για να μην ξεκινήσουμε την επόμενη εγκυμοσυνη με διαβήτη.ειναι σημαντικο.

Συν κάτι άλλες εξετάσεις που θα κάνω αυτό το μήνα θεραπεια θυρεοειδη κλπ.το προσεγγίζουμε από πολλες πλευρές το θέμα και θα δουμε!Τώρα αν όντως φταίει το χρωμοσωμα απλα θέλουμε και λίγη τύχη..

Πάντως χάρηκα πάρα πάρα πολύ με σένα!!τι περιμένεις;αγορι ,κορίτσι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Αστεράκια μου είπε:

Katerina 88 πόσο πολύ σε νιώθω. Εμένα συνέβη στις 37 εβδομάδες είχαμε ψωνίσει τα πάντα και απλά περιμέναμε να γίνει το αυτονόητο να πάρουμε σε λίγες μέρες το μπομπιρακο μας αγκαλιά. Το αυτονόητο όμως τελικά δεν είναι και δεδομένο. Αυτή η στιγμή για μας δεν ήρθε ποτέ. Δεν θα ξεχάσω ποτέ την εικόνα του μωρού μου στον υπέρηχο νεκρό.Ολα πήγαιναν τέλεια εξετάσεις υπέρηχοι τα πάντα. Έτσι αποφασίσαμε να το θάψουμε πήγαινα μαζί με τον άντρα μου του αφήναμε λουλούδια του μιλούσαμε και την τελευταία φορά βράδυ θυμάμαι έστω κι αν είχαν περάσει 5 χρόνια περίπου απο το συμβάν ούρλιαζα στο νεκροταφείο και ξεριζωνα ότι έβρισκα. Έκτοτε δεν ξαναπηγα. Όμως πάντα του μιλάω χαϊδεύω το προσωπάκι του στις φωτογραφίες των υπερήχων. Πάντα θα υπάρχει μια ανοιχτή πληγή μέσα μου που όμως δεν αφήνω να μολυνθεί και την γιατρευω με αγάπη για εκείνο το πλασματάκι που ποτέ δεν πήρα αγκαλιά. Όμως το αγκαλιάζω με την καρδιά μου είναι μια αγάπη ζωντανή και μέρα με την ημέρα μεγαλώνει όμως χωρίς να την επωμίζονται τα παιδάκια μου.Δουλεψα με τον εαυτό μου πολύ και πλέον έχω μάθει να ζω με την απουσία του μωρού μου και η αγάπη μου για κείνο είναι τόσο μεγάλη που φτάνει ως τα ουράνια και του χαρίζει αμέτρητες αγκαλιές χάδια και λόγια γλυκά. Βλέπω τα ρουχαλάκια του και του μιλώ.Ειναι ένα αστεράκι στον ουρανό που πάντα θα φωτίζει την ζωή μας και θα προσέχει τις αδερφουλες του. Όσο για την συμπαράσταση από τρίτους ένα θα σου πω είπαν καλά να πάθουμε επειδή όταν έμεινα έγκυος την πρώτη φορά και ήταν κοριτσι ο σύζυγός μου ήθελε αγοράκι όχι ότι δεν το ήθελε το κοριτσάκι απλά είναι αυτές οι χαζές επιθυμίες έτσι μας είπαν ότι μας τιμώρησε ο Θεός. 

 

Κορίτσι μου λυπάμαι τόσο πολύ.Ξέρεις ότι σε νιωθω.Γιατί μόνο αν το έχεις περάσεις μπορείς να καταλάβεις, όλοι οι απ'εξω λένε τα δικά τους. Εγώ στις 27/11 θα κλείσω ένα χρόνο από εκείνη τη καταραμένη ημέρα που έφυγε ο μπέμπης μου.Ακόμα μου έρχεται στο μυαλό η εικόνα του νεκρού μωρόυ μου στον τελευταίο υπερηχο (ακριβώς το ίδιο που λες εσύ), θέλω πολύ να ξαναμείνω έγκυος και τώρα θα ξεκινήσω προσπάθειες και ταυτόχρονα τρέμω ολόκληρη μη τυχόν και το ξαναπάθω κορίτσι μου. Δραματικό, εύχομαι καμία κοπέλα να μην το βιώσει.Έμαθες τελικά από τι έφυγε το παιδάκι σου??Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου, ο μπομπιράκος σου είναι αγγελάκι μαζί με τον μπεμπούλη μου και μας προσέχουν!!Σου στέλνω όλη μου την αγάπη!!!


 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Τί λες τώρα κορίτσι μου??? Πόσο θύμωσα με αυτά που σου είπανε.... Ελπίζω να τους πέταξες έξω απο τη ζωή σου!!!! Συγγνώμη, αλλά για ποιό λόγο έχασες το παιδακι σου?? Βρήκατε την αιτία??? Συγγνώμη αν γινομαι αδιακριτη.. 

@palmoira μου γλυκιά.... Εκλαψα εγω για σενα σήμερα και για το μωράκι σου... Μην κλαις εσύ... Είναι ακόμα τόσο εύθραστη και ευαίσθητη η μικρή σου...

Όχι καθόλου αδιάκριτη δεν γίνεσαι. Το γιατί το έχασα ο λόγος άγνωστος. Έγιναν όλες οι μετέπειτα εξετάσεις κι όμως όλα ήταν μια χαρά. Όσο για αυτούς τους αψυχους ανθρώπους ειναι αναπόφευκτη η συναναστροφή μου μαζί τους καθώς είναι πεθερά κουνιαδα και άλλοι πολλοί.Χρησιμοποιω όμως τα δοντάκια μου κι αν χρειαστεί δαγκώνω. Το καλό είναι ότι πέφτοντας οι μάσκες ξέρω με τι σαπιους ανθρώπους έχω να κάνω. Δεν θα χάσω όμως την προσωπικότητα μου εξαιτίας τους πέφτοντας στο επίπεδο τους. Τώρα έχω τρεις κορουλες υπέροχες το κενό όμως είναι δυσαναπληρωτο. Φιλιά κορίτσι σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου. 

4 ώρες πρίν, Katerina 88 είπε:

Κορίτσι μου λυπάμαι τόσο πολύ.Ξέρεις ότι σε νιωθω.Γιατί μόνο αν το έχεις περάσεις μπορείς να καταλάβεις, όλοι οι απ'εξω λένε τα δικά τους. Εγώ στις 27/11 θα κλείσω ένα χρόνο από εκείνη τη καταραμένη ημέρα που έφυγε ο μπέμπης μου.Ακόμα μου έρχεται στο μυαλό η εικόνα του νεκρού μωρόυ μου στον τελευταίο υπερηχο (ακριβώς το ίδιο που λες εσύ), θέλω πολύ να ξαναμείνω έγκυος και τώρα θα ξεκινήσω προσπάθειες και ταυτόχρονα τρέμω ολόκληρη μη τυχόν και το ξαναπάθω κορίτσι μου. Δραματικό, εύχομαι καμία κοπέλα να μην το βιώσει.Έμαθες τελικά από τι έφυγε το παιδάκι σου??Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου, ο μπομπιράκος σου είναι αγγελάκι μαζί με τον μπεμπούλη μου και μας προσέχουν!!Σου στέλνω όλη μου την αγάπη!!!

Έτσι ένιωθα όταν έμεινα ξανά έγκυος όμως γλυκό μου κοριτσάκι η ζωή συνεχίζεται και ο πόνος της απώλειας γίνεται σοφία γίνεται ωρίμανση ψυχής χωρίς να σημαίνει ότι το ξεχνάς απλά μαθαίνεις να ζεις έχοντας αυτή την πληγή.Ευχομαι να ξαναμεινεις έγκυος και αυτή τη φορά το αγγελούδι σου να βρει θέση στον δικό σου κόσμο κάνοντας τον παραδεισενιο. Μέσα από τα άσχημα γινόμαστε πιο ώριμοι και αρχίζουμε από τυφλοί να αποκτάμε το φως μας δίνοντας αξία στις σημαντικές αξίες της ζωής.Θυμωσε κλαψε όμως στάσου και πάλι στα πόδια σου μην εθιστεις στο να μην είσαι καλά κανε χώρο στην αγάπη και εύχομαι ο Θεός να στην προσφέρει απλόχερα με σάρκα και οστά. Ένα υγιέστατο πλασματάκι να φωλιάσει στην κοιλίτσα σου και να σε γεμίσει ευτυχία. Να σαι καλά γλυκιά μου.Σου στέλνω όλη την θετική μου ενέργεια είμαι σίγουρη πως θα τα καταφέρεις όπως εγώ. Στο εύχομαι ολόψυχα όπως και σε όλες τις γυναίκες που προσπαθούν. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Αστεράκια μου είπε:

Όχι καθόλου αδιάκριτη δεν γίνεσαι. Το γιατί το έχασα ο λόγος άγνωστος. Έγιναν όλες οι μετέπειτα εξετάσεις κι όμως όλα ήταν μια χαρά. Όσο για αυτούς τους αψυχους ανθρώπους ειναι αναπόφευκτη η συναναστροφή μου μαζί τους καθώς είναι πεθερά κουνιαδα και άλλοι πολλοί.Χρησιμοποιω όμως τα δοντάκια μου κι αν χρειαστεί δαγκώνω. Το καλό είναι ότι πέφτοντας οι μάσκες ξέρω με τι σαπιους ανθρώπους έχω να κάνω. Δεν θα χάσω όμως την προσωπικότητα μου εξαιτίας τους πέφτοντας στο επίπεδο τους. Τώρα έχω τρεις κορουλες υπέροχες το κενό όμως είναι δυσαναπληρωτο. Φιλιά κορίτσι σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου. 

Έτσι ένιωθα όταν έμεινα ξανά έγκυος όμως γλυκό μου κοριτσάκι η ζωή συνεχίζεται και ο πόνος της απώλειας γίνεται σοφία γίνεται ωρίμανση ψυχής χωρίς να σημαίνει ότι το ξεχνάς απλά μαθαίνεις να ζεις έχοντας αυτή την πληγή.Ευχομαι να ξαναμεινεις έγκυος και αυτή τη φορά το αγγελούδι σου να βρει θέση στον δικό σου κόσμο κάνοντας τον παραδεισενιο. Μέσα από τα άσχημα γινόμαστε πιο ώριμοι και αρχίζουμε από τυφλοί να αποκτάμε το φως μας δίνοντας αξία στις σημαντικές αξίες της ζωής.Θυμωσε κλαψε όμως στάσου και πάλι στα πόδια σου μην εθιστεις στο να μην είσαι καλά κανε χώρο στην αγάπη και εύχομαι ο Θεός να στην προσφέρει απλόχερα με σάρκα και οστά. Ένα υγιέστατο πλασματάκι να φωλιάσει στην κοιλίτσα σου και να σε γεμίσει ευτυχία. Να σαι καλά γλυκιά μου.Σου στέλνω όλη την θετική μου ενέργεια είμαι σίγουρη πως θα τα καταφέρεις όπως εγώ. Στο εύχομαι ολόψυχα όπως και σε όλες τις γυναίκες που προσπαθούν. 

Κοριτσάκι μου σ'ευχαριστώ πάρα πολύ!!!Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου, να είναι γερά και τυχερά!!!Ίσως κάποια πράγματα είναι για να γίνουν.Μόνο ο Θεός ξέρει γιατί γίνονται όλα αυτά.Τα αγοράκια μας δεν θα τα ξεχάσουμε ποτέ, αυτό είναι το μόνο σίγουρο.Όσα παιδιά και να αποκτήσω αν αποκτήσω, πάντα θα κλαίω για το παιδάκι που έθαψα στο νεκροταφείο αντί να το έχω εδώ μαζί μου. :'(

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Αστεράκια μου είπε:

Όχι καθόλου αδιάκριτη δεν γίνεσαι. Το γιατί το έχασα ο λόγος άγνωστος. Έγιναν όλες οι μετέπειτα εξετάσεις κι όμως όλα ήταν μια χαρά. Όσο για αυτούς τους αψυχους ανθρώπους ειναι αναπόφευκτη η συναναστροφή μου μαζί τους καθώς είναι πεθερά κουνιαδα και άλλοι πολλοί.Χρησιμοποιω όμως τα δοντάκια μου κι αν χρειαστεί δαγκώνω. Το καλό είναι ότι πέφτοντας οι μάσκες ξέρω με τι σαπιους ανθρώπους έχω να κάνω. Δεν θα χάσω όμως την προσωπικότητα μου εξαιτίας τους πέφτοντας στο επίπεδο τους. Τώρα έχω τρεις κορουλες υπέροχες το κενό όμως είναι δυσαναπληρωτο. Φιλιά κορίτσι σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου. 

Έτσι ένιωθα όταν έμεινα ξανά έγκυος όμως γλυκό μου κοριτσάκι η ζωή συνεχίζεται και ο πόνος της απώλειας γίνεται σοφία γίνεται ωρίμανση ψυχής χωρίς να σημαίνει ότι το ξεχνάς απλά μαθαίνεις να ζεις έχοντας αυτή την πληγή.Ευχομαι να ξαναμεινεις έγκυος και αυτή τη φορά το αγγελούδι σου να βρει θέση στον δικό σου κόσμο κάνοντας τον παραδεισενιο. Μέσα από τα άσχημα γινόμαστε πιο ώριμοι και αρχίζουμε από τυφλοί να αποκτάμε το φως μας δίνοντας αξία στις σημαντικές αξίες της ζωής.Θυμωσε κλαψε όμως στάσου και πάλι στα πόδια σου μην εθιστεις στο να μην είσαι καλά κανε χώρο στην αγάπη και εύχομαι ο Θεός να στην προσφέρει απλόχερα με σάρκα και οστά. Ένα υγιέστατο πλασματάκι να φωλιάσει στην κοιλίτσα σου και να σε γεμίσει ευτυχία. Να σαι καλά γλυκιά μου.Σου στέλνω όλη την θετική μου ενέργεια είμαι σίγουρη πως θα τα καταφέρεις όπως εγώ. Στο εύχομαι ολόψυχα όπως και σε όλες τις γυναίκες που προσπαθούν. 

Λυπαμαι πολυ... Ειναι ακομα πιο σκληρό να μη γνωρίζεις.. Να μην έχεις μια απάντηση... Να χαίρεσαι τις κορακλες σου, ομως!!! Καλα εκανες και προχωρησες!!! Να τις καμαρωνετε παντα!! 

Σε φιλώ και ας μην σε ξέρω...! 

  • Ευχαριστώ 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...