Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , marmaki είπε:

      Με πρόλαβες!!

      Επειδή εμείς ήμαστε κάποιες χρονιές κάτω και κάποιες πάνω απτα 40.000 το έψαξα και βρήκα κι εγώ αυτά και οι υπολογισμοί μου λένε οτι το ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα των 40.000 για οικογένεια που κάνει τωρα το πρώτο του παιδί πρέπει να βγαίνει γύρω στα 75.000 ευρώ.

      Γι αυτό μου έκανε εντύπωση που είπε η @LeneL παραπάνω ότι είχε οικογενειακό εισόδημα λίγο πάνω απτα 40.000 ευρώ και δεν πήρε το επίδομα. Είχες κάνει αίτηση και στην απέρριψαν @LeneL;

       

      Κορίτσια μου θα σας στενοχωρήσω.. αν μιλάμε για το ίδιο επίδομα, γιατί έχω αρρωστουλια τα δίδυμα και είμαι άυπνη 3 μέρες, η αίτηση φεύγει αυτόματα μόλις γεννηθούν και δηλωθούν στο ληξιαρχείο. Όταν το οικογενειακό εισόδημα είναι πάνω από 40.000, η αίτηση απορρίπτεται αυτόματα. Όπως είπε και μια άλλη κοπέλα παραπάνω, η Λίνα νομίζω, τα επίδομα είναι βοηθητικά για μεσαια- χαμηλά εισοδήματα. Με 75.000 ετήσιο εισόδημα, δε νομίζω ότι βγαίνει επίδομα. Εγώ με λίγο πάνω από 40.000 και δύο παιδιά, δεν δικαιούμαι όχι επίδομα, ούτε καν τα όρια του ΕΣΠΑ για βρεφικούς...

Έχασα το μωρό μου 31 εβδομάδων


Recommended Posts

On 11/8/2018 at 10:20 ΠΜ, Ele@n είπε:

Πήγαμε χθες 8 το πρωί στο μαιευτήριο, κάναμε τον έλεγχο και μου ξεκίνησαν την διαδικασία με χαπια. Με τεχνητούς πόνους στον ορο, ξανά με χάπια....και περιμέναμε μέχρι αργά το απόγευμα. Να είναι καλά οι άνθρωποι στα χειρουργεία που μας φρόντισαν και με ιδιαίτερη διακριτικότητα, ξέρετε χωρίς το βλέμμα του οίκτου και της λυπησης που με χαντακωνει προσωπικά.

Μου έκανε τρομερή εντύπωση  το πρωί που πήγαμε μπήκαμε στην υποδοχή  ταυτόχρονα 4,, 1 εετοιμονεννη και 3  για αποξεση και  μάλιστα η μια λόγω παθολογικού εμβρύου όπως εγώ.... Μα, πόσος πόνος πλέον...τελικά μετά από 9 ώρες ενώ ένιωθα πόνους δεν ήταν ικανοποιητική η διαστολή οπότε προχωρήσαμε επεμβατικα. Ευτυχώς... Ούτε είδα, ούτε άκουσα,ούτε ένιωσα... Σωματικά είμαι άριστα, να είναι καλά ο γιατρός μου!!!! Τώρα μένει το ψυχολογικό κομμάτι... Έχω το παραπονο... Μέχρι την προηγούμενη εβδομάδα έτρωγα το πρωινό μου και ξάπλωνα για να μην κουράζομαι...τώρα βλέπω το κρεβάτι και βούρκωνω.... Τελικα τίποτα σε Αυτή τη ζωή δεν είναι δεδομένο. αν είναι να σου κάτσει η βλακεία θα σου κατσει... Τρεις μήνες, για το καλό μου βέβαια, μου έλεγαν πρόσεχε τη θάλασσα,πρόσεχε μην κάθεσαι κοντά σε καπνιστές, πρόσεχε που οδηγείς, πρόσεχε προσεχε πρόσεχε.....και;;; Μηδέν από μηδέν μηδέν. Δεν πειράζει.... Ήταν μια μεγααααλη δοκιμασία, απότομη στην εξέλιξη της, ειμαια σίγουρη ότι πήραμε με τον Αντρούλη μου την σωστή απόφαση... Όλες αυτές τις μέρες μας είδαν γιατροί, γενετιστές, μαίες, νοσηλεύτριες και όλοι μου έλεγαν το ίδιο....και στο τέλος πρόσθεταν : Μην ανησυχείς,μια κουβέντα τώρα είναι αυτό,πολύ σύντομα τωρα θα ξαναμεινεις εγκυος,!!! Τώρα νιώθω ένα κενό, θέλω να έχω ένα σκοπό, θέλω να ξαναπάω στο ίδιο δωμάτιο τους έλεγα αλλά για άλλο λόγο, θέλω την επομενη φορά να το ζησω, να μην φοβάμαι, να μην ανησυχώ θέλω να το απολαύσω...άντε να περάσουν οι μέρες.... 

 

 

 

Κοριτσι μου καταλαβαινω τι περνας! Θα περασει ομως ο καιρος και θα αλλαξουν ολα! Θα απαλυνει ο πονος και θα βγεις πιο δυνατη! Αφησε τον χρονο να κλεισει τις πληγες σου...Η απωλεια ποναει το ξερω..Ομως σε λιγο καιρο θα γελας ξανα! Να εχεις υγεια και αγαπη με τον αντρα σου και συντομα θα τα καταφερετε! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 232
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βέβαια! Η απώλεια παραμένει πάντα απώλεια! Τα ψυχολογικά σκαμπανεβάσματα δεν μπορώ να τα αποφύγω και να πω την αλήθεια δεν θέλω να τα αποφύγω! Σίγουρα σε λίγο καιρό θα χαμογελάω πάλι....αλλά να μωρέ θέλω και σύντομα να ξαναζήσω μια εγκυμοσύνη...υγιή και με αίσιο τέλος!!! Έχω άγχος...θα ξανασυμβεί; Πότε; Αλλά δυστυχώς την απάντηση δεν την ξέρει κανένας...

 

 

 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Ele@n είπε:

Βέβαια! Η απώλεια παραμένει πάντα απώλεια! Τα ψυχολογικά σκαμπανεβάσματα δεν μπορώ να τα αποφύγω και να πω την αλήθεια δεν θέλω να τα αποφύγω! Σίγουρα σε λίγο καιρό θα χαμογελάω πάλι....αλλά να μωρέ θέλω και σύντομα να ξαναζήσω μια εγκυμοσύνη...υγιή και με αίσιο τέλος!!! Έχω άγχος...θα ξανασυμβεί; Πότε; Αλλά δυστυχώς την απάντηση δεν την ξέρει κανένας...

 

 

 

Όλα στο πέρασμα του χρόνου ακόμα και ο πόνος της απώλειας γίνεται σοφία γίνεται ωρίμανση ψυχής. Σε νιώθω καθώς η απώλεια σε μένα είναι κάτι το οποίο έχω βιώσει με πολύ αναπάντεχο τρόπο δεν θα ξεχάσω ποτέ την εικόνα του μωρού μου στον υπέρηχο νεκρό ενώ 3μερες πριν πηγαίναμε για τα ψώνια του αφού σε λίγες μέρες θα γεννουσα. Το κενό αυτό είναι δυσαναπληρωτο όμως μην το βάζεις κάτω θα δεις πως θαύματα αγάπης γίνονται κάθε μέρα. Για να πάμε μπροστά πάντα κάτι πρέπει να αφήσουμε πίσω ένα αστεράκι είναι εκεί ψηλά και σας προσέχει τώρα και άλλο ένα αστεράκι θα δεις πως θα έρθει να φωτίσει την ζωούλα σας. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ele@n είπε:

Βέβαια! Η απώλεια παραμένει πάντα απώλεια! Τα ψυχολογικά σκαμπανεβάσματα δεν μπορώ να τα αποφύγω και να πω την αλήθεια δεν θέλω να τα αποφύγω! Σίγουρα σε λίγο καιρό θα χαμογελάω πάλι....αλλά να μωρέ θέλω και σύντομα να ξαναζήσω μια εγκυμοσύνη...υγιή και με αίσιο τέλος!!! Έχω άγχος...θα ξανασυμβεί; Πότε; Αλλά δυστυχώς την απάντηση δεν την ξέρει κανένας...

 

 

 

Θα ξανασυμβει σιγουρα ναι!!! Κ εμενα μου φαινοταν βουνο..Και ομως εμεινα παλι συντομα εγκυος!!! Ετσι κ εσυ!!! Θα μεινεις γρηγορα παλι εγκυος σε ενα υγιες μωρακι και θα μας λες τα νεα σου τοτε!!! Ακουσε με!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Αστεράκια μου είπε:

Για να πάμε μπροστά πάντα κάτι πρέπει να αφήσουμε πίσω ένα αστεράκι είναι εκεί ψηλά και σας προσέχει τώρα και άλλο ένα αστεράκι θα δεις πως θα έρθει να φωτίσει την ζωούλα σας. 

 

πρίν από 48 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Θα ξανασυμβει σιγουρα ναι!!! Κ εμενα μου φαινοταν βουνο..Και ομως εμεινα παλι συντομα εγκυος!!! Ετσι κ εσυ!!! Θα μεινεις γρηγορα παλι εγκυος σε ενα υγιες μωρακι και θα μας λες τα νεα σου τοτε!!! Ακουσε με!!

Μα, αυτό θέλουμε και οι δύο πραγματικά σαν τρελοί αυτή τη στιγμη!!!!η πρώτη σύλληψη δεν ήταν πολυ εύκολη η γρήγορη υπόθεση...υπήρχε η ανυπομονησία από τη μεριά μου...ειδικά τους πρώτους μήνες....δεν απογοητεύουν όταν αδιαθετουσα αλλά ήθελα να περνάν γρήγορα οι μέρες μέχρι την επόμενη φορα....πέρασαν 12 μήνες...το  μόνο που με αγχωνε ήταν το περιθώριο της ηλικίας - δεν είμαι και μικρη- ειχα κάνει εξετάσεις ορμονολογικες....άψογες...ο θυρεοειδής ήταν ρυθμισμένος....οι γιατροί συνηγορούσαν ότι και ωορρηξία κάνω και καλη, απλά δεν είχε τύχει να μείνω έγκυος.... Ο γυναικολόγος τα έβλεπε όλα καλά... Το μόνον που δεν έχω ελέγξει ακόμα είναι η αντιμυλλεριος ορμονη....και να πω την αλήθεια ενα μήνα πριν το θετικό τεστ σκεφτόμουν άντε  να έρθει η περίοδος και να πάω  να ξανακάνω άλλον ένα  πιο εξονυχιστικό ελεγχο.....θεωρούσα ότι η δυσκολία βρίσκεται στη σύλληψη..άρα όταν αυτή θα συμβεί μετα όλα θα κυλούσαν ομαλά....όταν λοιπόν πήρα το θετικό τεστ μετα παραχαλαρωσα....δεν μπορούσε το μυαλό μου να διανοηθεί ένα τέτοιο σενάριο...θυμώνω γιατί δεν την χάρηκα στο έπακρο αυτή την περίοδο, ακριβώς επειδή τη θεωρούσα δεδομένη πλέον.....θυμώνω  πολύ. Όχι βέβαια ότι μπορώ να γυρίσω το χρόνο πίσω...όλες εσείς που έχετε βιώσει κάτι αντίστοιχο και πλέον ζείτε το θαύμα πραγματικά με γεμίζετε θαρρος και σας ευχαριστώ τοοοοοοσο πολύ!!!


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 29 λεπτά , Ele@n είπε:

 

Μα, αυτό θέλουμε και οι δύο πραγματικά σαν τρελοί αυτή τη στιγμη!!!!η πρώτη σύλληψη δεν ήταν πολυ εύκολη η γρήγορη υπόθεση...υπήρχε η ανυπομονησία από τη μεριά μου...ειδικά τους πρώτους μήνες....δεν απογοητεύουν όταν αδιαθετουσα αλλά ήθελα να περνάν γρήγορα οι μέρες μέχρι την επόμενη φορα....πέρασαν 12 μήνες...το  μόνο που με αγχωνε ήταν το περιθώριο της ηλικίας - δεν είμαι και μικρη- ειχα κάνει εξετάσεις ορμονολογικες....άψογες...ο θυρεοειδής ήταν ρυθμισμένος....οι γιατροί συνηγορούσαν ότι και ωορρηξία κάνω και καλη, απλά δεν είχε τύχει να μείνω έγκυος.... Ο γυναικολόγος τα έβλεπε όλα καλά... Το μόνον που δεν έχω ελέγξει ακόμα είναι η αντιμυλλεριος ορμονη....και να πω την αλήθεια ενα μήνα πριν το θετικό τεστ σκεφτόμουν άντε  να έρθει η περίοδος και να πάω  να ξανακάνω άλλον ένα  πιο εξονυχιστικό ελεγχο.....θεωρούσα ότι η δυσκολία βρίσκεται στη σύλληψη..άρα όταν αυτή θα συμβεί μετα όλα θα κυλούσαν ομαλά....όταν λοιπόν πήρα το θετικό τεστ μετα παραχαλαρωσα....δεν μπορούσε το μυαλό μου να διανοηθεί ένα τέτοιο σενάριο...θυμώνω γιατί δεν την χάρηκα στο έπακρο αυτή την περίοδο, ακριβώς επειδή τη θεωρούσα δεδομένη πλέον.....θυμώνω  πολύ. Όχι βέβαια ότι μπορώ να γυρίσω το χρόνο πίσω...όλες εσείς που έχετε βιώσει κάτι αντίστοιχο και πλέον ζείτε το θαύμα πραγματικά με γεμίζετε θαρρος και σας ευχαριστώ τοοοοοοσο πολύ!!!

Και εσυ γρηγορα θα το ξαναζησεις το θαυμα! Μην μετανιωνεις και.μην θυμωνεις! Ολα δυστυχως ειναι μεσα στη ζωη! Ας ειμαστε υγιεις και αγαπημενοι με τους συντροφους μας να ξεπερναμε τα εμποδια και να προχωραμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!! Επανέρχομαι μια βδομάδα μετά την επέμβαση... την πρώτη μέρα μόλις γύρισα από το μαιευτήριο είχα λίγες σταγόνες αίμα....τις επόμενες μέρες σταμάτησε και εδώ και τέσσερις μέρες έπειτα από λίγα καφέ σημάδια χθες εμφανίστηκε και λίγο αίμα... Με είχε προειδοποιήσει ο γιατρός επομένως δεν φοβάμαι...συναισθηματικά νιώθω ένα μεγαλο κενο, ειδικά τα πρωινά που ξυπνάω και η πρώτη σκέψη που κάνω είναι ότι σήμερα δεν είμαι έγκυος...να σας πω την αλήθεια ψάχνω να διαβάσω περιπτώσεις σαν τη δικβη μου που γρήγορα τα κατάφεραν για να πάρω τα πάνω μου.... Σίγουρα δεν μπορείς να το προβλέψεις αλλα είναι μια παρηγοριά... Έχω όμως κάποιες απορίες...το αίμα τώρα θεωρείται σαν περίοδος; Και δεύτερον διαβάζω ότι πολλοί γιατροί συνιστούν προσπάθεια μετά το δεύτερο κύκλο....ο δικός μου μου είπε αμέσως μετά την περίοδο του Σεπτεμβρίου, όταν θα τελειώσουν τα cyclacur. σαφώς και θα πάω για υπέρηχο να μου το επιβεβαιώσει... αλλά θεωρείται νορμάλ η πολύ νωρίς; Εσάς τι σας είχαν πει;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Ele@n είπε:

Καλημερα!!! Επανέρχομαι μια βδομάδα μετά την επέμβαση... την πρώτη μέρα μόλις γύρισα από το μαιευτήριο είχα λίγες σταγόνες αίμα....τις επόμενες μέρες σταμάτησε και εδώ και τέσσερις μέρες έπειτα από λίγα καφέ σημάδια χθες εμφανίστηκε και λίγο αίμα... Με είχε προειδοποιήσει ο γιατρός επομένως δεν φοβάμαι...συναισθηματικά νιώθω ένα μεγαλο κενο, ειδικά τα πρωινά που ξυπνάω και η πρώτη σκέψη που κάνω είναι ότι σήμερα δεν είμαι έγκυος...να σας πω την αλήθεια ψάχνω να διαβάσω περιπτώσεις σαν τη δικβη μου που γρήγορα τα κατάφεραν για να πάρω τα πάνω μου.... Σίγουρα δεν μπορείς να το προβλέψεις αλλα είναι μια παρηγοριά... Έχω όμως κάποιες απορίες...το αίμα τώρα θεωρείται σαν περίοδος; Και δεύτερον διαβάζω ότι πολλοί γιατροί συνιστούν προσπάθεια μετά το δεύτερο κύκλο....ο δικός μου μου είπε αμέσως μετά την περίοδο του Σεπτεμβρίου, όταν θα τελειώσουν τα cyclacur. σαφώς και θα πάω για υπέρηχο να μου το επιβεβαιώσει... αλλά θεωρείται νορμάλ η πολύ νωρίς; Εσάς τι σας είχαν πει;

@Ele@n γλυκιά μου δεν μπορείς να φανταστεις πως σε νιώθω πραγματικα σου μιλάω εγώ νιώθω ώρες ώρες σαν ζωντανη νεκρή αλλα θα σου έλεγα να μην εμπαινες να διαβαζεις θα δεις τωρα θα μπορείς να μείνεις πιο εύκολα έγκυος εισαι ανοιχτή απλα για μένα καλυτερα ξεκινά μετα απο ενα 3 μηνο προσπαθειες πρεπει να δέσει λιγο η μήτρα σου επίσης αυτο που εχεις δεν ειναι περίοδος ειναι αίμα επειδή ειναι σαν να γεννησες θα φύγει σε λίγες μέρες και θα σου ερθει μετα απο κάνα μήνα η περίοδος κάτσε λιγο να ηρεμησεις να δεσει το σωματακι σου να φύγουν και τα φάρμακα και μετα ξεκινά παλι η ψυχολογία και μένα αυτές τιε μέρες ειναι η χειρότερη αλλα που θα παει θα σηκωθω


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Ele@n είπε:

Καλημερα!!! Επανέρχομαι μια βδομάδα μετά την επέμβαση... την πρώτη μέρα μόλις γύρισα από το μαιευτήριο είχα λίγες σταγόνες αίμα....τις επόμενες μέρες σταμάτησε και εδώ και τέσσερις μέρες έπειτα από λίγα καφέ σημάδια χθες εμφανίστηκε και λίγο αίμα... Με είχε προειδοποιήσει ο γιατρός επομένως δεν φοβάμαι...συναισθηματικά νιώθω ένα μεγαλο κενο, ειδικά τα πρωινά που ξυπνάω και η πρώτη σκέψη που κάνω είναι ότι σήμερα δεν είμαι έγκυος...να σας πω την αλήθεια ψάχνω να διαβάσω περιπτώσεις σαν τη δικβη μου που γρήγορα τα κατάφεραν για να πάρω τα πάνω μου.... Σίγουρα δεν μπορείς να το προβλέψεις αλλα είναι μια παρηγοριά... Έχω όμως κάποιες απορίες...το αίμα τώρα θεωρείται σαν περίοδος; Και δεύτερον διαβάζω ότι πολλοί γιατροί συνιστούν προσπάθεια μετά το δεύτερο κύκλο....ο δικός μου μου είπε αμέσως μετά την περίοδο του Σεπτεμβρίου, όταν θα τελειώσουν τα cyclacur. σαφώς και θα πάω για υπέρηχο να μου το επιβεβαιώσει... αλλά θεωρείται νορμάλ η πολύ νωρίς; Εσάς τι σας είχαν πει;

Δεν εδω διαβάσει την ιστορία σου από την αρχή αλλά στη δική μου περίπτωση είχα λίγο αίμα κάποιες μέρες κυρίως καφέ μετά την επέμβαση.το αίμα αυτό είναι λόγω της επέμβασης.2 κύκλους μου χε πει και μένα απλά μετά τη 2η περίοδο μου είπε να πάω να κάνουμε υπερυχο και Κολποσκόπηση και τεστ Παπ να με τσεκάρει γυναικολογικά και Ότι Έχω επανέλθει ώστε να μπορώ να ξαναμεινω έγκυος.η πρώτη περίοδος μου ήρθε μετά από 42 μέρες.κανονικα Έχω κύκλο 32 ημερών.η 2η ήρθε κανονικά στην 32η μέρα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, giotitsa είπε:

@Ele@n γλυκιά μου δεν μπορείς να φανταστεις πως σε νιώθω πραγματικα σου μιλάω εγώ νιώθω ώρες ώρες σαν ζωντανη νεκρή αλλα θα σου έλεγα να μην εμπαινες να διαβαζεις θα δεις τωρα θα μπορείς να μείνεις πιο εύκολα έγκυος εισαι ανοιχτή απλα για μένα καλυτερα ξεκινά μετα απο ενα 3 μηνο προσπαθειες πρεπει να δέσει λιγο η μήτρα σου επίσης αυτο που εχεις δεν ειναι περίοδος ειναι αίμα επειδή ειναι σαν να γεννησες θα φύγει σε λίγες μέρες και θα σου ερθει μετα απο κάνα μήνα η περίοδος κάτσε λιγο να ηρεμησεις να δεσει το σωματακι σου να φύγουν και τα φάρμακα και μετα ξεκινά παλι η ψυχολογία και μένα αυτές τιε μέρες ειναι η χειρότερη αλλα που θα παει θα σηκωθω

Giotitsa, θέλω να πιστεύω ότι κάποια στιγμή η τύχη θα χαμογελάσει και σε εμάς!!! Πλέον το βλέπω σαν μια δοκιμασία που έπρεπε να την περάσω για να μάθω και να δυναμώσω μέσα από αυτήν! Ψυχολογικά ζοριζομαι περισσότερο λόγω ηλικίας.... Έχω περάσει τα 38..... Θα μπορούσε να μην έχω μείνει έγκυος μέχρι σήμερα.... Και πάλι θα ζοριζομουν αλλά το τωρινό είναι αλλιώς.... Όσο για το τρίμηνο να σου πω ότι περνάει απο το μυαλό μου, άσχετα από την παρηγοριά του γιατρού, γιατί θέλω το περιβάλλον της μήτρας να είναι το πλέον κατάλληλο για εμφύτευση!!! 

Να έχουμε τη χάρη και τη βοήθεια του Θεού και της Παναγίας σύντομα να μπούμε και εμείς στη σελίδα με τα μωράκια του 2019!!!!!!


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , Ele@n είπε:

Giotitsa, θέλω να πιστεύω ότι κάποια στιγμή η τύχη θα χαμογελάσει και σε εμάς!!! Πλέον το βλέπω σαν μια δοκιμασία που έπρεπε να την περάσω για να μάθω και να δυναμώσω μέσα από αυτήν! Ψυχολογικά ζοριζομαι περισσότερο λόγω ηλικίας.... Έχω περάσει τα 38..... Θα μπορούσε να μην έχω μείνει έγκυος μέχρι σήμερα.... Και πάλι θα ζοριζομουν αλλά το τωρινό είναι αλλιώς.... Όσο για το τρίμηνο να σου πω ότι περνάει απο το μυαλό μου, άσχετα από την παρηγοριά του γιατρού, γιατί θέλω το περιβάλλον της μήτρας να είναι το πλέον κατάλληλο για εμφύτευση!!! 

Να έχουμε τη χάρη και τη βοήθεια του Θεού και της Παναγίας σύντομα να μπούμε και εμείς στη σελίδα με τα μωράκια του 2019!!!!!!

@Ele@n κορίτσι μου ασε την ηλικία έχε πίστη στον Θεο μια γνωστή μου γέννησε στα 50 καταλαβαίνω οτι ανυσηχεις οτι θα ειναι πιο δύσκολο να μείνεις αλλα δεν ειναι έτσι εγώ θεωρώ οτι αν εχεις πίστη ολα γίνονται και ψυχολογία οχι άγχος θα δεις τώρα που εμεινες θα ξαναμεινεις εύκολα διότι εισαι ανοιχτή στην μήτρα σου ολα είναι δοκιμασίες όπως είπες εγώ ψάχνω ένα γιατί ακόμη τέλος πάντων θα δεις ολα θα γίνουν καλη μου απλα πρεπει να εισαι καλα ψυχολογικά εμενα μου εμεινε ένας μήνας για να μπω στις προσπάθειες ξανά και με κυριαρχεί φόβος και πολλά αλλα 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μπει ο Σεπτέμβρης έχει ραντεβού με τον ενδοκρινολόγο να επιβεβαιώσουμε ότι δεν απορρύθμιστηκε τίποτα... Τέλη Σεπτέμβρη γυναικολόγο για γενικό service... Και μετά στην αναμονή.... Άντε βρε giotitsa να έρθει και η σειρά μας...

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η πρώτη φορα που γράφω, σας διαβάζω απο το Μάρτιο που εχασα το μωρο μου! Στην εγκυμοσυνη μου ολοι μου έλεγαν να μη διαβάζω τιποτα να εχω εμπιστοσύνη στο γιατρο μου και να ειμαι ήρεμη! Τωρα ξερω οτι αν διάβαζα και αν ενημερωνομουν μπορεί να είχα το μωρο μου στην αγκαλιά μου! Έσπασαν τα νερα μου την 31η εβδομάδα απο οτι μου είπαν απο λοίμωξη και γέννησα με καισαρικη. Άντεξε 4 μερες το αγόρι μου δεν τα κατάφερε! Ενα υγιέστατο μωρο σε μια υπέροχη εγκυμοσυνη χωρις κανένα πρόβλημα, ολα τέλεια το εχασα γιατι δεν έκανα ποτε καλλιέργεια κολπικού στην εγκυμοσυνη! Μια απλή εξεταση τόσο απλή και θα ειχα το μωρο μου μαζι μου!! Έχουν περασει 5 μήνες και ακομα δεν μπορω να το πιστέψω! Πως δεν διάβαζα, πως δεν το ζήτησα απο το γιατρο μου, γιατι είχα τόσηεμπιστοσυνη; Κουράγιο και δύναμη σε όλες μας!! 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Amelie2108 είπε:

Ειναι η πρώτη φορα που γράφω, σας διαβάζω απο το Μάρτιο που εχασα το μωρο μου! Στην εγκυμοσυνη μου ολοι μου έλεγαν να μη διαβάζω τιποτα να εχω εμπιστοσύνη στο γιατρο μου και να ειμαι ήρεμη! Τωρα ξερω οτι αν διάβαζα και αν ενημερωνομουν μπορεί να είχα το μωρο μου στην αγκαλιά μου! Έσπασαν τα νερα μου την 31η εβδομάδα απο οτι μου είπαν απο λοίμωξη και γέννησα με καισαρικη. Άντεξε 4 μερες το αγόρι μου δεν τα κατάφερε! Ενα υγιέστατο μωρο σε μια υπέροχη εγκυμοσυνη χωρις κανένα πρόβλημα, ολα τέλεια το εχασα γιατι δεν έκανα ποτε καλλιέργεια κολπικού στην εγκυμοσυνη! Μια απλή εξεταση τόσο απλή και θα ειχα το μωρο μου μαζι μου!! Έχουν περασει 5 μήνες και ακομα δεν μπορω να το πιστέψω! Πως δεν διάβαζα, πως δεν το ζήτησα απο το γιατρο μου, γιατι είχα τόσηεμπιστοσυνη; Κουράγιο και δύναμη σε όλες μας!! 

@Amelie2108 γλυκια μου κοπελα τι να φταις εσυ που να ηξερες οτι πρεπει να κανεις εξεταση κολπικου μην ριχνεις σε σενα τις ευθυνες ειναι οτιχειροτερο μπορεις να κανεις στην κατασταση που εισαι δεν μπορω να διαβαζω τετοια στεναχωριεμαι τοσο κλαιω ποναω θυμωνω σε παρακαλω κανε κουραγιο δεν εισαι γιατρος εσυ για να ηξερες τι πρεπει και το δεν πρεπει να σου πω και το αλλο πες οτι εκανες καλλιεργεια κολπικου μπορει να συνεβαινε κατι αλλο μην το ψαχνεις αστο σου λεω κατι ξερω και εγω δεν προκειται να σε βγαλει πουθενα ισα ισα που θα σε ριξει πιο πολυ στον βουρκο προσπαθησε κουκλιτσα μου θα σε βοηθησουμε ολες εδω δεν ξερω τι αλλο να σου πω αληθεια δυναμη μονο σε παρακαλω 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , giotitsa είπε:

@Amelie2108 γλυκια μου κοπελα τι να φταις εσυ που να ηξερες οτι πρεπει να κανεις εξεταση κολπικου μην ριχνεις σε σενα τις ευθυνες ειναι οτιχειροτερο μπορεις να κανεις στην κατασταση που εισαι δεν μπορω να διαβαζω τετοια στεναχωριεμαι τοσο κλαιω ποναω θυμωνω σε παρακαλω κανε κουραγιο δεν εισαι γιατρος εσυ για να ηξερες τι πρεπει και το δεν πρεπει να σου πω και το αλλο πες οτι εκανες καλλιεργεια κολπικου μπορει να συνεβαινε κατι αλλο μην το ψαχνεις αστο σου λεω κατι ξερω και εγω δεν προκειται να σε βγαλει πουθενα ισα ισα που θα σε ριξει πιο πολυ στον βουρκο προσπαθησε κουκλιτσα μου θα σε βοηθησουμε ολες εδω δεν ξερω τι αλλο να σου πω αληθεια δυναμη μονο σε παρακαλω 

Με έχετε βοηθήσει παρα πολυ όλες κι ας μη το ξέρετε!! Πιο πολυ και απο γονείς και φίλους, που κανουν σα να μη συνέβη τιποτα και θέλουν να ειμαι οπως πριν!! Δεν περίμενα ποτε ότι θα βρω το κουράγιο να γράψω!! Ευχαριστώ πολυ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...