Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 16 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Αχ!ναι!2 μέρες ακόμα!κοντευω να σκασω!!!

Εύχομαι να βρείς σύντομα σπίτι!γιατί θα ταλαιπωρηθεις αργότερα με την κοιλιά στο στόμα!

Καλώς ήρθες!!!άλλο ένα αγοράκι στην παρέα μας!!!η @modena μας είναι απο Κρήτη!

Πέμπτη απόγευμα εχω και εγώ β'επιπεδου και με έχει φάει η αγωνία!!!πητ 19/08!!!αν κάτσει και δεν βγει νωρίτερα η βιαστική!!!

Κουράγιο δεν έμεινε πραγματικά τίποτα... Μακάρι να βρω σύντομα να φεύγει κι αυτο το άγχος από πάνω μου.... 

  • Μου αρέσει 2

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , elenistam είπε:

ΕΓΩ ΕΦΑΓΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΔΥΟ ΤΥΡΟΠΙΤΕΣ ....ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΕΦΑΓΑ ΕΛΑΦΡΙΑ ΣΠΑΝΑΚΟΡΙΖΟ ΜΕ ΜΙΑ ΦΕΤΑ ΨΩΜΙ ΚΑΙ ΤΥΡΙ (ΓΙΑ ΑΣΒΕΣΤΙΟ).....ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΩΡΑ ΤΟ ΠΑΓΩΤΟ ΔΕ ΜΟΥ ΤΗ ΓΛΙΤΩΝΕΙ......

ναι φαε επιβαλετε για επιδορπιο!!! εγω τωρα θα φαω κανενα φρουτακι μετα κ μετα το βραδινο μου κ βλεπουμε κ επιδορπιο no 2 !!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

ναι φαε επιβαλετε για επιδορπιο!!! εγω τωρα θα φαω κανενα φρουτακι μετα κ μετα το βραδινο μου κ βλεπουμε κ επιδορπιο no 2 !!!! 

ΠΡΕΠΕΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΝΑ ΤΡΩΜΕ ΠΟΙΚΙΛΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΑ ΓΕΥΕΤΑΙ ΟΛΑ ΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΣΤΕΡΕΑ ΤΡΟΦΗ


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, elenistam είπε:

ΠΡΕΠΕΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΝΑ ΤΡΩΜΕ ΠΟΙΚΙΛΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΑ ΓΕΥΕΤΑΙ ΟΛΑ ΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΣΤΕΡΕΑ ΤΡΟΦΗ

χα χα χα αν ειναι ετσι μαλλον θα τρωει ολο γλυκα!!!! ε εγω τρωω φαγητα που δεν τα τρωνε τα μικρα φακες φασολακια αρακα ψαρι για να δουμε θα βγει καλοφαγο???? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

χα χα χα αν ειναι ετσι μαλλον θα τρωει ολο γλυκα!!!! ε εγω τρωω φαγητα που δεν τα τρωνε τα μικρα φακες φασολακια αρακα ψαρι για να δουμε θα βγει καλοφαγο???? 

ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ!!!!!!!! ΚΑΙ ΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΒΑΖΩ ΤΡΟΦΕΣ ΑΦΟΥ ΤΟ ΛΕΝΕ....ΑΛΛΑ ΤΑ ΓΛΥΚΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΤΑ ΑΤΙΜΑ...ΜΕ ΜΕΤΡΟ...ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΑΩ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ....ΧΑΧΑΧΑΧΑ...

 

  • Μου αρέσει 1

MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 35 λεπτά , Elfs είπε:

καλως σας βρηκα ειστς ωραια παρεα!

Εμένα είναι λίγες μέρες πιο μεγάλο , το ειχα καταλάβει κ απο την ωορρηξια αλλά δεν μου άλλαξαν την ΠΗΤ. Μάλλον για 3 - 4 μερες δεν την αλλάζουν υποθέτω... Τώρα περιμένω την Β επιπέδου να δω πόσο είναι!!! Πάντως έχει μεγαλώσει κ κάνει αισθητή τη παρουσία του κάθε μερα( κ τώρα που σας γραφω)

Την κανεις λίγο νωρίς την β'επιπεδου!εμένα ο γιατρός ήθελε συγκεκριμένα 22η βδομάδα!αλλάζει σε κάθε υπέρηχο το μέγεθος του μωρού!άλλο οι εβδομάδες κύησης!οτι σου είπαν στην αυχενική για πητ!!!

Και εμένα είναι πολύ ζωηρουλα!!!εγώ λόγω προβλημάτων την βλέπω συχνά!

Να έχουμε τα καλύτερα αποτελέσματα την πέμπτη!!!!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Κουράγιο δεν έμεινε πραγματικά τίποτα... Μακάρι να βρω σύντομα να φεύγει κι αυτο το άγχος από πάνω μου.... 

Θα μας βλέπουν οι μεταφορείς με την κοιλιά στο στόμα ανάμεσα στα χαρτόκουτα και θα σκάσουν στα γέλια!! Τέλη Μαΐου θα κάνουμε εμείς την μετακόμιση, πιο νωρίς δεν γίνεται. Ελπίζω εσύ μέχρι τότε να έχεις ξεμπερδέψει!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ Η Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ 18 ΜΕΧΡΙ 24 ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 24.....ΤΟ ΛΕΝΕ ΣΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ....ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΣ 20 Η ΣΤΙΣ 21....ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΩ ΜΟΛΙΣ ΚΛΕΙΣΩ ΤΗΝ 21


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Heidelberg είπε:

Θα μας βλέπουν οι μεταφορείς με την κοιλιά στο στόμα ανάμεσα στα χαρτόκουτα και θα σκάσουν στα γέλια!! Τέλη Μαΐου θα κάνουμε εμείς την μετακόμιση, πιο νωρίς δεν γίνεται. Ελπίζω εσύ μέχρι τότε να έχεις ξεμπερδέψει!!

χα χα χα κ εγω θα μετακομισω το καλοκαιρακι αλλα δεν θα παρω πολλα πραγματα γιατι μετα απο 4 μηνες θα ξαναμετακομισω στο νησι. πως τα εχω μπερδεψει ετσι με τα σπιτια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

χα χα χα κ εγω θα μετακομισω το καλοκαιρακι αλλα δεν θα παρω πολλα πραγματα γιατι μετα απο 4 μηνες θα ξαναμετακομισω στο νησι. πως τα εχω μπερδεψει ετσι με τα σπιτια!!!!

ΚΑΙ ΓΩ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΑΩ ΘΑΣΟ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΦΟΡΤΩΝΩ ΜΟΝΟ ΡΟΥΧΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΣ ΠΑΠΠΟΥΤΣΙΑ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΨΙΛΑ...ΟΧΙ ΕΠΙΠΛΑ....ΑΠΛΑ ΛΕΩ ΑΠΟ ΦΕΤΟΣ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΝΑ ΑΦΗΣΩ ΕΚΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΡΟΥΧΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΑΠΟ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΔΕ ΘΑ ΧΩΡΑΜΕ....

  • Μου αρέσει 1

MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 9 λεπτά , linaa είπε:

χα χα χα κ εγω θα μετακομισω το καλοκαιρακι αλλα δεν θα παρω πολλα πραγματα γιατι μετα απο 4 μηνες θα ξαναμετακομισω στο νησι. πως τα εχω μπερδεψει ετσι με τα σπιτια!!!!

Εγώ μένω στην Κέρκυρα κι ο άντρας μου στην Αθήνα, οπότε θα φύγω από το νησί και όσο διαρκεί η άδεια μου (τοκετού, λοχείας, μητρότητας), θα μείνουμε μαζί. Επιτέλους :D!!!

Επομένως, από το σπίτι εδώ θα πάρω τα πάντα (ούτως ή άλλως με ενοίκιο είναι και όλα τα πράγματα είναι δικά μας), και τα κουρτινόξυλα ακόμα :-P:-P

Θα ρίξουμε πολύ γέλιο!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , elenistam είπε:

ΠΑΙΔΙΑ Η Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ 18 ΜΕΧΡΙ 24 ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 24.....ΤΟ ΛΕΝΕ ΣΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ....ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΣ 20 Η ΣΤΙΣ 21....ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΩ ΜΟΛΙΣ ΚΛΕΙΣΩ ΤΗΝ 21

Αν το υπερηχογράφημα αυτό γινόταν νωρίτερα από την 21η εβδομάδα, η υπερηχογραφική απεικόνιση των οργάνων δεν θα ήταν η καλύτερη δυνατή. Αντίθετα, αν γινόταν αργότερα από την 25η εβδομάδα, η πυκνότητα των οστών του κρανίου θα είχε αυξηθεί τόσο, ώστε θα παρεμποδιζόταν σε σημαντικό βαθμό ο έλεγχος του εγκεφάλου. Η δυνατότητα των υπερήχων να διαπεράσουν τους διάφορους ιστούς είναι αντιστρόφως ανάλογη με την πυκνότητα των ιστών αυτών. Με άλλα λόγια, όσο πιο πυκνός είναι ένας ιστός, τόσο περισσότερο εμποδίζει τη διέλευση των υπερήχων.

πριν την 20η εβδομάδα δεν μπορούν να ελέγξουν καρδιά!θα ηταν ελλειπείς η εξέταση νωρίτερα!

  • Μου αρέσει 2

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Heidelberg είπε:

Εγώ μένω στην Κέρκυρα κι ο άντρας μου στην Αθήνα, οπότε θα φύγω από το νησί και όσο διαρκεί η άδεια μου (τοκετού, λοχείας, μητρότητας), θα μείνουμε μαζί. Επιτέλους :D!!!

Επομένως, από το σπίτι εδώ θα πάρω τα πάντα (ούτως ή άλλως με ενοίκιο είναι και όλα τα πράγματα είναι δικά μας), και τα κουρτινόξυλα ακόμα :-P:-P

Θα ρίξουμε πολύ γέλιο!!!

αααα τελεια κ εσεις μπερδεμενες ιστοριες εγω κανονικα μενω ικαρια ηρθαμε αθηνα οταν εμεινα εγκυος γιατι δεν εχει μαιευτικη στην ικαρια ο αντρας μου εφυγε για δουλεια εξωτερικο κ θα γυρισει οταν γενναω τωρα μενω στους δικους μου αλλα οταν γεννησω δεν θελω να παω απευθειας ικαρια θα μεινουμε για κανενα τριμηνο σε αλλο σπιτι με τον αντρα μου μεχρι να βρω κ εγω ενα ρυθμο με το μωρο. κ μετα θα φυγουμε για το σπιτι μας ικαρια με μωρουδιακα!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , rapounzel_rapounzel είπε:

Αν το υπερηχογράφημα αυτό γινόταν νωρίτερα από την 21η εβδομάδα, η υπερηχογραφική απεικόνιση των οργάνων δεν θα ήταν η καλύτερη δυνατή. Αντίθετα, αν γινόταν αργότερα από την 25η εβδομάδα, η πυκνότητα των οστών του κρανίου θα είχε αυξηθεί τόσο, ώστε θα παρεμποδιζόταν σε σημαντικό βαθμό ο έλεγχος του εγκεφάλου. Η δυνατότητα των υπερήχων να διαπεράσουν τους διάφορους ιστούς είναι αντιστρόφως ανάλογη με την πυκνότητα των ιστών αυτών. Με άλλα λόγια, όσο πιο πυκνός είναι ένας ιστός, τόσο περισσότερο εμποδίζει τη διέλευση των υπερήχων.

πριν την 20η εβδομάδα δεν μπορούν να ελέγξουν καρδιά!θα ηταν ελλειπείς η εξέταση νωρίτερα!

Η ΚΟΠΕΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ 20-21,,,,,ΜΗΝ ΠΑΝΙΚΟΒΑΛΕΤΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ.....ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΝ ΕΛΕΓΧΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ...Η Β ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ....ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΥΣΕΙ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑΤΡΟΙ....ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΤΗΣ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΗΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ...!


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, elenistam είπε:

Η ΚΟΠΕΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ 20-21,,,,,ΜΗΝ ΠΑΝΙΚΟΒΑΛΕΤΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ.....ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΝ ΕΛΕΓΧΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ...Η Β ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ....ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΥΣΕΙ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑΤΡΟΙ....ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΤΗΣ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΗΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ...!

Δεν το είπα για να πανικοβαλλω κανέναν!σε εσένα απανταω!η κοπέλα δεν έχει κανέναν λόγω να πανικοβάλλεται!αν θεωρεις οτι πανικοβάλλεται κάποιος για το σε ποιες εβδομάδες γίνεται η β'επιπεδου, τι να πω!Δεν το είπα για την κοπέλα!η κοπέλα λογικά θα είναι στην 20η βδομάδα οπότε θα την κάνει μια χαρά!για την 18η βδομάδα που ειπες εσύ στο έβαλα γιατί 18η δεν κάνουν β'επιπεδου!

Στην β'επιπεδου ελέγχουν πράγματα που στην αυχενική δεν υπήρχαν καν!δεν ηταν διαμορφωμένα όλα τα όργανα για να τα ελέγξουν!

Και σε εσένα καλοπροαίρετα το έβαλα, πραγματικα!απλά σου απαντησα σε αυτό που εγραψες!δεν είναι κακό να παίρνουμε σωστές πληροφορίες!

 

πρίν από 13 λεπτά , linaa είπε:

αααα τελεια κ εσεις μπερδεμενες ιστοριες εγω κανονικα μενω ικαρια ηρθαμε αθηνα οταν εμεινα εγκυος γιατι δεν εχει μαιευτικη στην ικαρια ο αντρας μου εφυγε για δουλεια εξωτερικο κ θα γυρισει οταν γενναω τωρα μενω στους δικους μου αλλα οταν γεννησω δεν θελω να παω απευθειας ικαρια θα μεινουμε για κανενα τριμηνο σε αλλο σπιτι με τον αντρα μου μεχρι να βρω κ εγω ενα ρυθμο με το μωρο. κ μετα θα φυγουμε για το σπιτι μας ικαρια με μωρουδιακα!!!

Πω-πω κορίτσια μου, τι ταλαιπωρία και πηγαινε ελα εχετε!!!!και μετά σκέφτομαι εγώ που δεν θα μπορώ να κοιμάμαι με τον άντρα μου οταν έρθει με το καλό η μπουμπούκα μας λόγω δουλειάς του γιατί δεν γίνεται να τον ξυπνάμε!!!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...