Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 minutes ago, Blue Velvet said:

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

      Εμένα ήταν στα ύψη η χοριακη 3 μέρες καθυστέρηση 4000 μετά έφτασε 10000 ημπγν Ελλάδα εδώ στηβ Αγγλία όταν γύρισα δεν μετρήσαμε χοριακη προχωρησαμε σε απόξεση μάλιστα  2 εβδομάδες μετά …Όοτε σκέψου τώρα τι τράβηξα στην αναμονή μέχρι τιν απόξεση … με αιμορραγίες φοβερές άστο ...  πρώτη εγκυμοσύνη μετά από τόσο καιρό και μ βγήκε από τη μύτη … το μετά δεν στο περιγράφω που είχα συμπτώματα έως και τρεις μήνες μετά .. έπειτα επιτέλους μας δέχτηκαν για εξωσωματική λόγω μεγάλης αναμονής και εκεί που συζητήσουμε ακόμα και για δωρεα ωαρίων γιατί δεν βλέπαμε πολλά ωάρια με αρξετα χαμηλή αμη έφτασα σε ένα καλό σημείο να μετράω 5 βλαστοκυστες … 4 τις βάλαμε κατάψυξη … τώρα τι να πω δεν σφιζω και από τύχη στο θέμα μητρότητα αλλά δεν χάνω τη πίστη μου … αλλά αισιόδοξη δ είμαι .. κάτι τρέλα μου κάνει π οργανισμός μου . Μια ξυπνάω με πόνους στήθος την άλλη τίποτα, μια είναι πρησμενο μια όχι … σήμερα δ έχω τίποτα δηλαδή . Το τεστ αχνο χθες  σήμερα η γραμμή ανάθεμα κ εάν ήταν εκεί .. και από τα βίντεο που βλέπω στο εξωτερικό οι γραμμές είναι εκεί κ μετά από ένα μήνα .. κάτι δηλαδή δ μ κολλάει .. όποτε ότι είναι να γίνει ας γίνει πραγματικά κουράστηκα …

      • Ευχή 1

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 19 λεπτά , linaa είπε:

αααα τελεια κ εσεις μπερδεμενες ιστοριες εγω κανονικα μενω ικαρια ηρθαμε αθηνα οταν εμεινα εγκυος γιατι δεν εχει μαιευτικη στην ικαρια ο αντρας μου εφυγε για δουλεια εξωτερικο κ θα γυρισει οταν γενναω τωρα μενω στους δικους μου αλλα οταν γεννησω δεν θελω να παω απευθειας ικαρια θα μεινουμε για κανενα τριμηνο σε αλλο σπιτι με τον αντρα μου μεχρι να βρω κ εγω ενα ρυθμο με το μωρο. κ μετα θα φυγουμε για το σπιτι μας ικαρια με μωρουδιακα!!!

Τέλεια κι εσείς! Με μια βαλίτσα στο χέρι, χαχα! Δεν πειράζει, θα έχουμε μωράκια κοσμογυρισμένα και με τον νησιώτικο αέρα τους!!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 1 λεπτό , rapounzel_rapounzel είπε:

Δεν το είπα για να πανικοβαλλω κανέναν!σε εσένα απανταω!η κοπέλα δεν έχει κανέναν λόγω να πανικοβάλλεται!αν θεωρεις οτι πανικοβάλλεται κάποιος για το σε ποιες εβδομάδες γίνεται η β'επιπεδου, τι να πω!Δεν το είπα για την κοπέλα!η κοπέλα λογικά θα είναι στην 20η βδομάδα οπότε θα την κάνει μια χαρά!για την 18η βδομάδα που ειπες εσύ στο έβαλα γιατί 18η δεν κάνουν β'επιπεδου!

Στην β'επιπεδου ελέγχουν πράγματα που στην αυχενική δεν υπήρχαν καν!δεν ηταν διαμορφωμένα όλα τα όργανα για να τα ελέγξουν!

Και σε εσένα καλοπροαίρετα το έβαλα, πραγματικα!απλά σου απαντησα σε αυτό που εγραψες!δεν είναι κακό να παίρνουμε σωστές πληροφορίες!

 

ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ....ΔΕ ΜΕ ΠΕΙΡΑΞΕ ΚΑΤΙ ΑΛΗΘΕΙΑ.....ΚΑΙ ΓΩ ΕΓΡΑΨΑ ΓΙΑ ΤΗ Β ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΠΕΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΝΩΡΙΣ....

ΑΠΛΑ ΓΕΝΙΚΑ (ΟΧΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ) ΕΔΩ ΣΤΗ ΣΥΝΟΜΙΛΙΑ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ Η ''ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ'' ΚΟΛΠΙΚΗ ΜΕΤΡΗΣΗ ΤΡΑΧΗΛΟΥ ΕΝΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ ΓΙΑ ΠΙΘΑΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ, ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑΚΙΑ ΟΠΩΣ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ ΒΙΤΑΜΙΝΩΝ ΠΟΥ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΛΕΩ ΟΤΑΝ ΓΕΝΙΚΑ ΛΕΕΙ Η ΚΑΘΕΜΙΑ ΜΑΣ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟ ΓΕΝΙΚΟ ΣΥΝΟΛΟ...Η ΚΑΘΕ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ....

ΟΠΩΣ ΧΘΕΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΚΑΜΠΥΛΗ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΛΑΒΩ ΜΕ ΒΑΣΗ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΤΗΣ ΕΙΠΕ Ο ΔΙΚΟΣ ΤΗΣ ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟΣ...Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΖΗΤΗΣΕ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ....

ΚΑΛΩΣ Η ΚΑΚΩΣ Ο ΚΑΘΕ ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΧΕΙ ΑΛΛΗ ΘΕΩΡΗΣΗ, ΑΛΛΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΟΛΕΣ ΘΑ ΦΕΡΟΥΜΕ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ..ΙΣΩΣ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΚΑΙ ΤΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΚΑΙ Η ΙΔΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ...

ΚΑΙ ΓΩ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΑ ΣΧΟΛΙΑΖΩ....:)


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Δεν το είπα για να πανικοβαλλω κανέναν!σε εσένα απανταω!η κοπέλα δεν έχει κανέναν λόγω να πανικοβάλλεται!αν θεωρεις οτι πανικοβάλλεται κάποιος για το σε ποιες εβδομάδες γίνεται η β'επιπεδου, τι να πω!Δεν το είπα για την κοπέλα!η κοπέλα λογικά θα είναι στην 20η βδομάδα οπότε θα την κάνει μια χαρά!για την 18η βδομάδα που ειπες εσύ στο έβαλα γιατί 18η δεν κάνουν β'επιπεδου!

Στην β'επιπεδου ελέγχουν πράγματα που στην αυχενική δεν υπήρχαν καν!δεν ηταν διαμορφωμένα όλα τα όργανα για να τα ελέγξουν!

Και σε εσένα καλοπροαίρετα το έβαλα, πραγματικα!απλά σου απαντησα σε αυτό που εγραψες!δεν είναι κακό να παίρνουμε σωστές πληροφορίες!

 

Πω-πω κορίτσια μου, τι ταλαιπωρία και πηγαινε ελα εχετε!!!!και μετά σκέφτομαι εγώ που δεν θα μπορώ να κοιμάμαι με τον άντρα μου οταν έρθει με το καλό η μπουμπούκα μας λόγω δουλειάς του γιατί δεν γίνεται να τον ξυπνάμε!!!

χα χα χα χα ασε πολλα χιλιομετρα κ εγω ακομα δεν το εχω καλοσκεφτει αλλα δεν ανχωνομαι για αυτα παρα πολυ

Link to comment
Share on other sites

ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΡΘΕ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΚΑΜΠΥΛΗΣ......ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΣΧΕΔΟΝ ΔΙΑΒΑΖΑ Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ, ΗΤΑΝ ΧΑΛΙΑ, ΔΕ ΠΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ, ΕΚΑΝΑ ΕΜΕΤΟ, ΤΑΡΑΧΤΙΚΕ ΤΟ ΜΩΡΟ....ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΓΩ ΜΕ ΜΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΣΚΑΤΑ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΗ ΜΥΤΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙΠΟΤΑ....ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟ 1% ΠΟΥ ΔΕΝ ΝΙΩΘΕΙ ΑΛΛΑ ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΤΕ ΜΥΤΗ...ΧΑΧΑΧΑ

ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΤΑ ΒΥΖΙΑ ΜΟΥ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΟΛΕΨΩ ΠΟΥΘΕΝΑ.....ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ ΤΑ ΠΑΤΑΝΕ ΟΤΑΝ ΚΑΘΟΜΑΙ...ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΠΑΤΙΟΥΝΤΑΙ....ΠΩΣ ΝΑ ΜΗ ΒΓΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ....ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟΣΧΕΔΙΟ ΝΑ ΤΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΨΗΛΑ ΔΕ ΜΠΟΡΩ.....ΕΠΙΣΗΣ ΔΕ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ ΤΟ ΣΟΥΤΙΕΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ....ΤΩΡΑ ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ ΚΑΤΙ ΒΑΜΒΑΚΕΡΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ....ΑΝ ΔΕ ΒΡΕΙΤΕ ΕΞΩ ΜΕΓΑΛΟ ΝΟΥΜΕΡΟ, Η ΣΕΛΙΔΑ BONPRIN ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΑ ΝΟΥΜΕΡΑ 10 ΕΥΡΩ ΤΟ ΕΝΑ....ΚΑΙ ΝΥΧΤΙΚΟ ΘΗΛΑΣΜΟΥ 15 ΕΥΡΩ....


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Πω-πω κορίτσια μου, τι ταλαιπωρία και πηγαινε ελα εχετε!!!!και μετά σκέφτομαι εγώ που δεν θα μπορώ να κοιμάμαι με τον άντρα μου οταν έρθει με το καλό η μπουμπούκα μας λόγω δουλειάς του γιατί δεν γίνεται να τον ξυπνάμε!!!

Ενώ εγώ σκέφτομαι που χάρη στον junior που περιμένουμε τα καταφέρνουμε και θα μείνουμε ένα χρόνο τουλάχιστον μαζί στο ίδιο σπίτι και όχι μόνο κάθε δεύτερο Σ/Κ!!

Έτσι είναι τελικά...Κάθε σχέση, κάθε γάμος, κάθε εγκυμοσύνη είναι κι άλλη περίπτωση...Τα μωράκια μας να είναι υγιή και τα πρακτικά θέματα θα βρούμε τρόπο να τα τακτοποιήσουμε <3 <3

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 59 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Την κανεις λίγο νωρίς την β'επιπεδου!εμένα ο γιατρός ήθελε συγκεκριμένα 22η βδομάδα!αλλάζει σε κάθε υπέρηχο το μέγεθος του μωρού!άλλο οι εβδομάδες κύησης!οτι σου είπαν στην αυχενική για πητ!!!

Και εμένα είναι πολύ ζωηρουλα!!!εγώ λόγω προβλημάτων την βλέπω συχνά!

Να έχουμε τα καλύτερα αποτελέσματα την πέμπτη!!!!

Ο γιατρος μου έδωσε τις ημερομηνίες , την Πέμπτη θα είμαι 20 και 6 ημέρες δηλαδή 21 εβδομαδα. Αλλά ούτως ή άλλως επειδή καταλαβαίνω πάντα την ωορρηξία μου ξέρω ότι έγινε 4 με 5 μερες πιο νωρίς γι'αυτό μου βγάζουν το μωρο μεγαλύτερο ... υποθέτω ότι θα είναι σαν να είμαι στην 22 η εβδομάδα.... θα το μάθουμε την Πέμπτη!  Καλά μας αποτελέσματα!

Εγώ πάω κάθε μήνα στο γιατρο, τώρα το συνήθισα το πρώτο καιρό μέχρι να έρθει το ραντεβού ήμουν σε αναμμένα κάρβουνα! 


8pRep2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , elenistam είπε:

ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ....ΔΕ ΜΕ ΠΕΙΡΑΞΕ ΚΑΤΙ ΑΛΗΘΕΙΑ.....ΚΑΙ ΓΩ ΕΓΡΑΨΑ ΓΙΑ ΤΗ Β ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΠΕΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΝΩΡΙΣ....

ΑΠΛΑ ΓΕΝΙΚΑ (ΟΧΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ) ΕΔΩ ΣΤΗ ΣΥΝΟΜΙΛΙΑ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ Η ''ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ'' ΚΟΛΠΙΚΗ ΜΕΤΡΗΣΗ ΤΡΑΧΗΛΟΥ ΕΝΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ ΓΙΑ ΠΙΘΑΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ, ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑΚΙΑ ΟΠΩΣ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ ΒΙΤΑΜΙΝΩΝ ΠΟΥ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΛΕΩ ΟΤΑΝ ΓΕΝΙΚΑ ΛΕΕΙ Η ΚΑΘΕΜΙΑ ΜΑΣ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟ ΓΕΝΙΚΟ ΣΥΝΟΛΟ...Η ΚΑΘΕ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ....

ΟΠΩΣ ΧΘΕΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΚΑΜΠΥΛΗ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΛΑΒΩ ΜΕ ΒΑΣΗ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΤΗΣ ΕΙΠΕ Ο ΔΙΚΟΣ ΤΗΣ ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟΣ...Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΖΗΤΗΣΕ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ....

ΚΑΛΩΣ Η ΚΑΚΩΣ Ο ΚΑΘΕ ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΧΕΙ ΑΛΛΗ ΘΕΩΡΗΣΗ, ΑΛΛΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΟΛΕΣ ΘΑ ΦΕΡΟΥΜΕ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ..ΙΣΩΣ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΚΑΙ ΤΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΚΑΙ Η ΙΔΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ...

ΚΑΙ ΓΩ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΑ ΣΧΟΛΙΑΖΩ....:)

κοιτα εγω επειδη εχω καει απο γιατρους κ εχω δει κ πολλες κοπελες να ταλαιπωρουνται χρονια απο γιατρους επειδη απλα τους εμπιστευοντουσαν τυφλα παντα θελω να περνω κ αποψεις κ εμπειριες κ απο αλλες κοπελες αλλα κ απο αλλους γιατρους. γιαυτο αλλωστε γραφτηκα κ στο φορουμ. δεν χρειαζετε να σε ανχωνουν ολα αυτα που βλεπεις απλα κανεις μια ερωτηση κ μια εξεταση παραπανω δεν χρειαζετε να πας σαν προβατο στον γιατρο σου επειδη αυτος ειναι ο γιατρος μια ερωτηση κ μια εξεταση παραπανω δεν εκανε κακο σε κανενα.

πολλες κοπελες εχουν σωθει επειδη ξαφνικα κατι διαβασαν κ τους εδωσε μια ιδεα μια κοπελα που εχει το ιδιο προβλημα κ που ο γιατρος της δεν μπορουσε να το βρει. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , elenistam είπε:

ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ....ΔΕ ΜΕ ΠΕΙΡΑΞΕ ΚΑΤΙ ΑΛΗΘΕΙΑ.....ΚΑΙ ΓΩ ΕΓΡΑΨΑ ΓΙΑ ΤΗ Β ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΠΕΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΝΩΡΙΣ....

ΑΠΛΑ ΓΕΝΙΚΑ (ΟΧΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ) ΕΔΩ ΣΤΗ ΣΥΝΟΜΙΛΙΑ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ Η ''ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ'' ΚΟΛΠΙΚΗ ΜΕΤΡΗΣΗ ΤΡΑΧΗΛΟΥ ΕΝΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ ΓΙΑ ΠΙΘΑΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ, ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑΚΙΑ ΟΠΩΣ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ ΒΙΤΑΜΙΝΩΝ ΠΟΥ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΛΕΩ ΟΤΑΝ ΓΕΝΙΚΑ ΛΕΕΙ Η ΚΑΘΕΜΙΑ ΜΑΣ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟ ΓΕΝΙΚΟ ΣΥΝΟΛΟ...Η ΚΑΘΕ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ....

ΟΠΩΣ ΧΘΕΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΚΑΜΠΥΛΗ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΛΑΒΩ ΜΕ ΒΑΣΗ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΤΗΣ ΕΙΠΕ Ο ΔΙΚΟΣ ΤΗΣ ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟΣ...Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΖΗΤΗΣΕ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ....

ΚΑΛΩΣ Η ΚΑΚΩΣ Ο ΚΑΘΕ ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΧΕΙ ΑΛΛΗ ΘΕΩΡΗΣΗ, ΑΛΛΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΟΛΕΣ ΘΑ ΦΕΡΟΥΜΕ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ..ΙΣΩΣ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΚΑΙ ΤΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΚΑΙ Η ΙΔΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ...

ΚΑΙ ΓΩ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΑ ΣΧΟΛΙΑΖΩ....:)

Εγω αυτό που σου έβαλα είναι αυτο που γράφουν οι γιατροί, όχι προσωπική εμπειρία!και παρεμπιπτόντως οι γιατροί δεν είναι θεοί και δεν είναι όλοι καλοί γιατροί!γι'αυτο και εδω ισχύει αυτό που λεγαμε μαζί τις προαλλες οτι η ενημέρωση είναι το καλύτερο σε όλα!!!

Και εγώ για την καμπύλη αυτό ξέρω, οτι αν γίνει νωρίτερα το ξανατσεκαρεις στις εβδομάδες που πρέπει!αλλά αυτό δεν ισχύει σε εσένα από την στιγμή που μετράς τόσο τακτικά!

Κάποια πράγματα δεν είναι θέμα εμπειρίας αλλά για να γίνονται σε συγκεκριμένες βδομάδες κάποιο λόγο θα έχουν!

Φυσικά και σε κάποια πράγματα παίζουν πολλά ρόλο για το πως θα κινηθεί ένας γιατρός!

Εδω είμαστε για να ακούει η μια την άλλη, να βοηθάει η μια την άλλη αν μπορεί και αν κάποια ξέρει κάτι παραπάνω για κάποιο θέμα μου απο εμένα Θα την ακούσω ευχαρίστως και θα μπω στην διαδικασία να το ψαξω!

Θα ξαναπω λοιπόν οτι δεν πρέπει να είμαστε έρμαια των γιατρών και πρέπει να ενημερωνομαστε και να ρωταμε για οτιδήποτε!

Το φανταζομαι οτι και εσυ καλοπροαίρετα τα λες Λένα μου!δεν υπάρχει λόγος για κατι άλλο!εδω είμαστε η παρεουλα η μια της άλλης!

πρίν από 11 λεπτά , Heidelberg είπε:

Ενώ εγώ σκέφτομαι που χάρη στον junior που περιμένουμε τα καταφέρνουμε και θα μείνουμε ένα χρόνο τουλάχιστον μαζί στο ίδιο σπίτι και όχι μόνο κάθε δεύτερο Σ/Κ!!

Έτσι είναι τελικά...Κάθε σχέση, κάθε γάμος, κάθε εγκυμοσύνη είναι κι άλλη περίπτωση...Τα μωράκια μας να είναι υγιή και τα πρακτικά θέματα θα βρούμε τρόπο να τα τακτοποιήσουμε <3 <3

Ακριβώς!!!!να είναι καλά τα παιδάκια μας και εμεις και όλα τα αλλά φτιαχνονται!πάντως πραγματικά σας θαυμαζω που μπορείτε και το κάνετε!φυσικά και εγώ αν δεν υπήρχε άλλη επιλογή θα το έκανα και θα το αντεχα!!!

Έτσι, να είστε εσείς σε νησιά να πηγαινοερχομαστε εμείς που δεν έχουμε σχέση με νησιά!!!!!!

πρίν από 12 λεπτά , Elfs είπε:

Ο γιατρος μου έδωσε τις ημερομηνίες , την Πέμπτη θα είμαι 20 και 6 ημέρες δηλαδή 21 εβδομαδα. Αλλά ούτως ή άλλως επειδή καταλαβαίνω πάντα την ωορρηξία μου ξέρω ότι έγινε 4 με 5 μερες πιο νωρίς γι'αυτό μου βγάζουν το μωρο μεγαλύτερο ... υποθέτω ότι θα είναι σαν να είμαι στην 22 η εβδομάδα.... θα το μάθουμε την Πέμπτη!  Καλά μας αποτελέσματα!

Εγώ πάω κάθε μήνα στο γιατρο, τώρα το συνήθισα το πρώτο καιρό μέχρι να έρθει το ραντεβού ήμουν σε αναμμένα κάρβουνα! 

21η βδομάδα είναι μια χαρά κοπέλα μου!εγώ πηγαίνω κάθε 15 με 20 μέρες στον γιατρό μέχρι τώρα γιατί εχω διάφορα θεματακια!βέβαια και να μην είχα, μήνα δεν θα αντεχα!!!Χαχα

Όλα θα είναι τέλεια!!!!!

πρίν από 33 λεπτά , linaa είπε:

χα χα χα χα ασε πολλα χιλιομετρα κ εγω ακομα δεν το εχω καλοσκεφτει αλλα δεν ανχωνομαι για αυτα παρα πολυ

Για αυτά να μην αγχωνεσαι καθόλου!!!ολα θα γίνουν!το μωρακι σου και εσείς να είστε καλά και τα άλλα βρίσκονται! 

πρίν από 16 λεπτά , linaa είπε:

κοιτα εγω επειδη εχω καει απο γιατρους κ εχω δει κ πολλες κοπελες να ταλαιπωρουνται χρονια απο γιατρους επειδη απλα τους εμπιστευοντουσαν τυφλα παντα θελω να περνω κ αποψεις κ εμπειριες κ απο αλλες κοπελες αλλα κ απο αλλους γιατρους. γιαυτο αλλωστε γραφτηκα κ στο φορουμ. δεν χρειαζετε να σε ανχωνουν ολα αυτα που βλεπεις απλα κανεις μια ερωτηση κ μια εξεταση παραπανω δεν χρειαζετε να πας σαν προβατο στον γιατρο σου επειδη αυτος ειναι ο γιατρος μια ερωτηση κ μια εξεταση παραπανω δεν εκανε κακο σε κανενα.

πολλες κοπελες εχουν σωθει επειδη ξαφνικα κατι διαβασαν κ τους εδωσε μια ιδεα μια κοπελα που εχει το ιδιο προβλημα κ που ο γιατρος της δεν μπορουσε να το βρει. 

Δυστυχως εχω και εγώ κακή εμπειρία από γιατρούς, φανταζομαι σε όλους έχει συμβεί κάποια στιγμή!

Εχω ξαδέρφη που είναι εργαλειοδοτρια σε χειρουργεία σε ιδιωτικό κέντρο που πληρωνεις τα κέρατα σου και αστο τι γίνεται με τους γιατρούς!

Πραγματικά η εμπειρία κάποιας κοπέλας μπορεί να βοηθήσει την άλλη!

Στην ομάδα θηλασμού που είμαι το 90% των μανάδων που είναι στην ομάδα τις βοήθησαν να συνεχίσουν τον θηλασμό και να ξεπεράσουν προβλήματα κάποιες άλλες μαμαδες που δεν είναι ούτε γιατροί ούτε επαγγελματίες!

  • Μου αρέσει 3

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Heidelberg είπε:

Θα μας βλέπουν οι μεταφορείς με την κοιλιά στο στόμα ανάμεσα στα χαρτόκουτα και θα σκάσουν στα γέλια!! Τέλη Μαΐου θα κάνουμε εμείς την μετακόμιση, πιο νωρίς δεν γίνεται. Ελπίζω εσύ μέχρι τότε να έχεις ξεμπερδέψει!!

Αντε να τελειωσετε κ εσεις κοριτσια γιατι ειναι πολυ κουραστικο!!!εγω την προηγουμενη εβδομαδα μετακομισα..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 21 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Εγω αυτό που σου έβαλα είναι αυτο που γράφουν οι γιατροί, όχι προσωπική εμπειρία!και παρεμπιπτόντως οι γιατροί δεν είναι θεοί και δεν είναι όλοι καλοί γιατροί!γι'αυτο και εδω ισχύει αυτό που λεγαμε μαζί τις προαλλες οτι η ενημέρωση είναι το καλύτερο σε όλα!!!

Και εγώ για την καμπύλη αυτό ξέρω, οτι αν γίνει νωρίτερα το ξανατσεκαρεις στις εβδομάδες που πρέπει!αλλά αυτό δεν ισχύει σε εσένα από την στιγμή που μετράς τόσο τακτικά!

Κάποια πράγματα δεν είναι θέμα εμπειρίας αλλά για να γίνονται σε συγκεκριμένες βδομάδες κάποιο λόγο θα έχουν!

Φυσικά και σε κάποια πράγματα παίζουν πολλά ρόλο για το πως θα κινηθεί ένας γιατρός!

Εδω είμαστε για να ακούει η μια την άλλη, να βοηθάει η μια την άλλη αν μπορεί και αν κάποια ξέρει κάτι παραπάνω για κάποιο θέμα μου απο εμένα Θα την ακούσω ευχαρίστως και θα μπω στην διαδικασία να το ψαξω!

Θα ξαναπω λοιπόν οτι δεν πρέπει να είμαστε έρμαια των γιατρών και πρέπει να ενημερωνομαστε και να ρωταμε για οτιδήποτε!

Το φανταζομαι οτι και εσυ καλοπροαίρετα τα λες Λένα μου!δεν υπάρχει λόγος για κατι άλλο!εδω είμαστε η παρεουλα η μια της άλλης!

Ακριβώς!!!!να είναι καλά τα παιδάκια μας και εμεις και όλα τα αλλά φτιαχνονται!πάντως πραγματικά σας θαυμαζω που μπορείτε και το κάνετε!φυσικά και εγώ αν δεν υπήρχε άλλη επιλογή θα το έκανα και θα το αντεχα!!!

Έτσι, να είστε εσείς σε νησιά να πηγαινοερχομαστε εμείς που δεν έχουμε σχέση με νησιά!!!!!!

21η βδομάδα είναι μια χαρά κοπέλα μου!εγώ πηγαίνω κάθε 15 με 20 μέρες στον γιατρό μέχρι τώρα γιατί εχω διάφορα θεματακια!βέβαια και να μην είχα, μήνα δεν θα αντεχα!!!Χαχα

Όλα θα είναι τέλεια!!!!!

Για αυτά να μην αγχωνεσαι καθόλου!!!ολα θα γίνουν!το μωρακι σου και εσείς να είστε καλά και τα άλλα βρίσκονται! 

Δυστυχως εχω και εγώ κακή εμπειρία από γιατρούς, φανταζομαι σε όλους έχει συμβεί κάποια στιγμή!

Εχω ξαδέρφη που είναι εργαλειοδοτρια σε χειρουργεία σε ιδιωτικό κέντρο που πληρωνεις τα κέρατα σου και αστο τι γίνεται με τους γιατρούς!

Πραγματικά η εμπειρία κάποιας κοπέλας μπορεί να βοηθήσει την άλλη!

Στην ομάδα θηλασμού που είμαι το 90% των μανάδων που είναι στην ομάδα τις βοήθησαν να συνεχίσουν τον θηλασμό και να ξεπεράσουν προβλήματα κάποιες άλλες μαμαδες που δεν είναι ούτε γιατροί ούτε επαγγελματίες!

ετσι ειναι κ με το θυλασμο εγω ξερω κοπελα που αλλαξε εξι παιδιατρους για να βρει εναν που να μην παει με την πεπατημενη κ να την κοιταξει προσωπικα στο προβλημα της. οι γιατροι του παιδων στο τμημα προωρωτητας που ειναι ειδικοι της λεγαν οτι το μωρο της ειναι μια χαρα κ εξι παιδιατροι τις λεγαν οτι το μωρο της ειναι πολυ αδυνατο κ δεν πρεπει να θυλαζει κ να παρει φαρμακα ειχε καταανχωθει χωρις λογο. μεχρι που βρηκε παιδιατρο που ειχε εμπειρια κ την καθοδηγησε οπως στο νοσοκομειο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Εγω αυτό που σου έβαλα είναι αυτο που γράφουν οι γιατροί, όχι προσωπική εμπειρία!και παρεμπιπτόντως οι γιατροί δεν είναι θεοί και δεν είναι όλοι καλοί γιατροί!γι'αυτο και εδω ισχύει αυτό που λεγαμε μαζί τις προαλλες οτι η ενημέρωση είναι το καλύτερο σε όλα!!!

Και εγώ για την καμπύλη αυτό ξέρω, οτι αν γίνει νωρίτερα το ξανατσεκαρεις στις εβδομάδες που πρέπει!αλλά αυτό δεν ισχύει σε εσένα από την στιγμή που μετράς τόσο τακτικά!

Κάποια πράγματα δεν είναι θέμα εμπειρίας αλλά για να γίνονται σε συγκεκριμένες βδομάδες κάποιο λόγο θα έχουν!

Φυσικά και σε κάποια πράγματα παίζουν πολλά ρόλο για το πως θα κινηθεί ένας γιατρός!

Εδω είμαστε για να ακούει η μια την άλλη, να βοηθάει η μια την άλλη αν μπορεί και αν κάποια ξέρει κάτι παραπάνω για κάποιο θέμα μου απο εμένα Θα την ακούσω ευχαρίστως και θα μπω στην διαδικασία να το ψαξω!

Θα ξαναπω λοιπόν οτι δεν πρέπει να είμαστε έρμαια των γιατρών και πρέπει να ενημερωνομαστε και να ρωταμε για οτιδήποτε!

Το φανταζομαι οτι και εσυ καλοπροαίρετα τα λες Λένα μου!δεν υπάρχει λόγος για κατι άλλο!εδω είμαστε η παρεουλα η μια της άλλης!

Ακριβώς!!!!να είναι καλά τα παιδάκια μας και εμεις και όλα τα αλλά φτιαχνονται!πάντως πραγματικά σας θαυμαζω που μπορείτε και το κάνετε!φυσικά και εγώ αν δεν υπήρχε άλλη επιλογή θα το έκανα και θα το αντεχα!!!

Έτσι, να είστε εσείς σε νησιά να πηγαινοερχομαστε εμείς που δεν έχουμε σχέση με νησιά!!!!!!

21η βδομάδα είναι μια χαρά κοπέλα μου!εγώ πηγαίνω κάθε 15 με 20 μέρες στον γιατρό μέχρι τώρα γιατί εχω διάφορα θεματακια!βέβαια και να μην είχα, μήνα δεν θα αντεχα!!!Χαχα

Όλα θα είναι τέλεια!!!!!

Για αυτά να μην αγχωνεσαι καθόλου!!!ολα θα γίνουν!το μωρακι σου και εσείς να είστε καλά και τα άλλα βρίσκονται! 

Δυστυχως εχω και εγώ κακή εμπειρία από γιατρούς, φανταζομαι σε όλους έχει συμβεί κάποια στιγμή!

Εχω ξαδέρφη που είναι εργαλειοδοτρια σε χειρουργεία σε ιδιωτικό κέντρο που πληρωνεις τα κέρατα σου και αστο τι γίνεται με τους γιατρούς!

Πραγματικά η εμπειρία κάποιας κοπέλας μπορεί να βοηθήσει την άλλη!

Στην ομάδα θηλασμού που είμαι το 90% των μανάδων που είναι στην ομάδα τις βοήθησαν να συνεχίσουν τον θηλασμό και να ξεπεράσουν προβλήματα κάποιες άλλες μαμαδες που δεν είναι ούτε γιατροί ούτε επαγγελματίες!

Κ εγω καθε 20 μερες πηγαινω ουτε κ εγω αντεχω χαχαχαχα!!!!τελος του μηνα θα παω παλι για να μου γραψει εξετασεις κ θα κανω κ την καμπυλη τοτε!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , linaa είπε:

ετσι ειναι κ με το θυλασμο εγω ξερω κοπελα που αλλαξε εξι παιδιατρους για να βρει εναν που να μην παει με την πεπατημενη κ να την κοιταξει προσωπικα στο προβλημα της. οι γιατροι του παιδων στο τμημα προωρωτητας που ειναι ειδικοι της λεγαν οτι το μωρο της ειναι μια χαρα κ εξι παιδιατροι τις λεγαν οτι το μωρο της ειναι πολυ αδυνατο κ δεν πρεπει να θυλαζει κ να παρει φαρμακα ειχε καταανχωθει χωρις λογο. μεχρι που βρηκε παιδιατρο που ειχε εμπειρια κ την καθοδηγησε οπως στο νοσοκομειο. 

Αυτά διαβάζω κάθε μέρα κοριτσάκι μου!είναι να μην σου τύχει!μπράβο στην κοπέλα που δεν άκουσε κανέναν!οι περισσότερες θα τα είχαν παρατήσει απο την πρώτη στιγμή!

πρίν από 19 λεπτά , Katerina.84 είπε:

Κ εγω καθε 20 μερες πηγαινω ουτε κ εγω αντεχω χαχαχαχα!!!!τελος του μηνα θα παω παλι για να μου γραψει εξετασεις κ θα κανω κ την καμπυλη τοτε!!!

Και εγώ την δεύτερα θα πάω και θα μου γράψει εξετάσεις πάλι μου είπε και την καμπύλη για να τις κάνω 24η βδομάδα όμως!!!

Ε, μα!!!!δεν αντεχω να μην δω το παιδακι μου!!!!ασε που εγώ παθαινω και διάφορα ενδιάμεσα σε κάθε ραντεβού και πηγαίνω συχνά!θελω να του πω του γιατρού κάνε λίγο ακόμα υπομονή, θα γεννησω και θα ησυχασεις!!!Χαχαχαχα 


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Χαρά τέλεια τα νέα σας!!! Με το καλό σου εύχομαι όπως κ σε όλες μας :) 

Συμφωνω με @linaa & @rapounzel_rapounzel στο θέμα γιατρών!!! Ζωντανό παράδειγμα εγώ, σε αυτή την εγκυμοσύνη... ρώτησα άλλες μαμάδες με δίδυμα κ μου είπαν ότι πρέπει οπωσδήποτε να κάνω ραντεβού με αιματολόγο κ να με κατευθύνει για τον χαμηλό αιματοκρίτη.... ο γιατρός μου έλεγε ότι δεν τον χρειάζομαι.. εννοείται δεν τον άκουσα κ έκλεισα ραντεβού την επόμενη! Η γυναίκα έπαθε σοκ με τις τιμές (όχι μόνο αιματολογικές) που είχα.. το ανοσοποιητικό μου ίσα που με κρατούσε.. ευτυχώς άκουσα το ένστικτο μου!! Όταν πλέον άρχισαν όλα να ανεβαίνουν μου είπε (ο γιατροσ μου) ότι ναι εκείνη ξέρει γιατί είναι η δουλειά της.... οοεοο!!!!! Σοκ!! Πλέον τσεκάρω τα πάντα διπλα κ τριπλά ;) 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...