Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Heidelberg είπε:

Του χρόνου το καλοκαίρι όμως που θα τρέχεις στις παραλίες με την γοργονίτσα σου, θα το έχεις ξεχάσει!

Χαχαχαχα!!!!!αχ!τι ωραία εικόνα!!!!!ναι!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 5 λεπτά , Heidelberg είπε:

Του χρόνου το καλοκαίρι όμως που θα τρέχεις στις παραλίες με την γοργονίτσα σου, θα το έχεις ξεχάσει!

ωραια τα λες!!! οσοι εχουμε αγορακια με γοργονους χα χα χα χα!!!! το εκανα εικονα!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , ναντια δε είπε:

απο τι την επαθες την αποκολησση ? και εμεις κινδυνεψαμε να χασουμε το μωρο ειχα πολυ αιμοραγια κ εγω. ακομα ξυπναω μερικες φορες τα βραδια κ παω τουαλετα να δψ αν ολα ειναι καλα.. τωρα σου εκλεισε τελειως??

Απο κούραση, δουλευα τότε ακόμα, μετά την αιμορραγία σταμάτησα!και εγώ είχα πολύ αιμορραγία αλλά κάνω και αντιπηκτικες και είναι πιο αραιό το αίμα μου!δεν είχα πόνους όμως οπότε πήγαν ολα καλά!μονο δυο βδομαδες ήμουν σε ακινησία!έκανε περίπου 2 μήνες να εξαφανιστεί από τον υπέρηχο!γιατί είσαι ακόμα σε ακινησία;;;


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , linaa είπε:

ωραια τα λες!!! οσοι εχουμε αγορακια με γοργονους χα χα χα χα!!!! το εκανα εικονα!!!

Γοργόνους λες, ε; Για κουρσάρο-πειρατή τον κόβω τον δικό μου, μου δίνει κάτι κλωτσιές την τελευταία εβδομάδα σαν να κλωτσάει με ξύλινο πόδι!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημεραα κορίτσια! Πριν λίγο μπήκα σπίτι πήγα για καμπύλη ζαχαρου κ μετα για άλλες  δουλιτσες.. τελικα δεν ηταν τοσο χαλια δεν ανακατευτηκα , λιγο μονο νυσταξα. Μου είπαν κ στο μικροβιολογικο ότι παίζει ρόλο κ η ποιότητα της γλυκοζης που χρησιμοποιουν...Όπως τα έλεγες @elenistam όλα καλά, το απόγευμα θα πάρω τα αποτελεσματα

 

 

3 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Πήγα εχτες στον γιατρό μου για να μου γράψει την άδεια,δεν ήταν να με δει!μιλήσαμε για την β'επιπεδου και τον τράχηλο που μίκρυνε και με ρώτησε αν πετρώνει η κοιλιά μου, του είπα οτι πετρώνει και μπήκαμε να κάνει κολπικό υπέρηχο να δούμε τον τράχηλο!

Ο τράχηλος τελικά έχει ανοίξει, έχει κάνει χοάνη και παραμένει 2,5 εκατοστά!ακινησία λοιπόν!!!προγεστερόνη κολπικά και τοκολυτικά ενα την ημέρα για αρχή και βλέπουμε!θα με βλέπει καθε 2 βδομάδες να το παρακολουθουμε!αν μικρύνει έστω και λίγο ο τράχηλος θα μου βάλει πεσσός για να συγκρατήσει τον τράχηλο!ευτυχώς εχω δίπλα μου εναν εξαιρετικό γιατρό και αισθάνομαι ασφάλεια!

Να ζητατε να γίνεται μέτρηση τραχήλου πλέον, είναι πολύ σημαντικό!!!

Αφού το παρακολουθείτε και προσεχεις δεν θα έχεις πρόβλημα. Και θα είσαι σπίτι σου πολύ σημαντικό.. Η αδερφή μου στην πρωτη εγκυμοσυνη είχε πρόβλημα με τον πλακούντα ηταννπολυ χαμηλά και είχε συνέχεια πόνους και αιμορραγίες, της ειπαν από την αρχή ξάπλα. Επιπρόσθετα είχε και συσπάσεις.. Τους 3 τελευταίους μήνες τους πέρασε στο νοσοκομείο γιατί ήταν επικίνδυνο να είναι μακριά από την κλινική σε περίπτωση αιμορραγίας! Το ψυχολογικό ήταν πολύ δύσκολο της είχαν σπάσει τα νεύρα... όμως τώρα πάει πέρασε ουτε που το θυμάται που λέει ο λογος... Όλα Καλά θα πανε

 

  • Μου αρέσει 1

8pRep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Πήγα εχτες στον γιατρό μου για να μου γράψει την άδεια,δεν ήταν να με δει!μιλήσαμε για την β'επιπεδου και τον τράχηλο που μίκρυνε και με ρώτησε αν πετρώνει η κοιλιά μου, του είπα οτι πετρώνει και μπήκαμε να κάνει κολπικό υπέρηχο να δούμε τον τράχηλο!

Ο τράχηλος τελικά έχει ανοίξει, έχει κάνει χοάνη και παραμένει 2,5 εκατοστά!ακινησία λοιπόν!!!προγεστερόνη κολπικά και τοκολυτικά ενα την ημέρα για αρχή και βλέπουμε!θα με βλέπει καθε 2 βδομάδες να το παρακολουθουμε!αν μικρύνει έστω και λίγο ο τράχηλος θα μου βάλει πεσσός για να συγκρατήσει τον τράχηλο!ευτυχώς εχω δίπλα μου εναν εξαιρετικό γιατρό και αισθάνομαι ασφάλεια!

Να ζητατε να γίνεται μέτρηση τραχήλου πλέον, είναι πολύ σημαντικό!!!

Κοριτσάκι μου όλα καλά να πάνε. Σε δύο εβδομάδες εύχομαι όλα να διορθώσουν ...♡


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Elfs είπε:

Καλημεραα κορίτσια! Πριν λίγο μπήκα σπίτι πήγα για καμπύλη ζαχαρου κ μετα για άλλες  δουλιτσες.. τελικα δεν ηταν τοσο χαλια δεν ανακατευτηκα , λιγο μονο νυσταξα. Μου είπαν κ στο μικροβιολογικο ότι παίζει ρόλο κ η ποιότητα της γλυκοζης που χρησιμοποιουν...Όπως τα έλεγες @elenistam όλα καλά, το απόγευμα θα πάρω τα αποτελεσματα

 

 

Αφού το παρακολουθείτε και προσεχεις δεν θα έχεις πρόβλημα. Και θα είσαι σπίτι σου πολύ σημαντικό.. Η αδερφή μου στην πρωτη εγκυμοσυνη είχε πρόβλημα με τον πλακούντα ηταννπολυ χαμηλά και είχε συνέχεια πόνους και αιμορραγίες, της ειπαν από την αρχή ξάπλα. Επιπρόσθετα είχε και συσπάσεις.. Τους 3 τελευταίους μήνες τους πέρασε στο νοσοκομείο γιατί ήταν επικίνδυνο να είναι μακριά από την κλινική σε περίπτωση αιμορραγίας! Το ψυχολογικό ήταν πολύ δύσκολο της είχαν σπάσει τα νεύρα... όμως τώρα πάει πέρασε ουτε που το θυμάται που λέει ο λογος... Όλα Καλά θα πανε

 

Έτσι πιστεύω και εγω!ότι αφού το παρακολουθουμε όλα θα πάνε καλά!με το άγχος μας αλλά δεν πειράζει!χαλαλι της, η γοργόνα μου να είναι καλά!!!

πρίν από 7 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Κοριτσάκι μου όλα καλά να πάνε. Σε δύο εβδομάδες εύχομαι όλα να διορθώσουν ...♡

Χαρά μου σε ευχαριστώ πολύ!!!δεν περιμένουμε να διορθωθεί κάτι, δεν αλλάζει η κατάσταση!ευχομαστε μόνο να παραμένει στάσιμη!:)


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

 

Χαρά μου σε ευχαριστώ πολύ!!!δεν περιμένουμε να διορθωθεί κάτι, δεν αλλάζει η κατάσταση!ευχομαστε μόνο να παραμένει στάσιμη!:)

Ας είναι στάσιμο πάντως ξέρεις ότι εύχομαι το καλύτερο...♡


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας μανούλες. Εμένα βγήκαν τα αποτελέσματα καμπύλης και οι επαναληπτικές γενικές κλπ. Όλα καλά εκτός από τον αιματοκρίτη που είναι πολύ χαμηλός κάτω από το όριο δεν ξέρω πόσο ούτε λεπτομέρειες για τις εξετάσεις γιατί τις εκανα στο Μητέρα και τις πήρε εκείνος. Μιλήσαμε τηλεφωνικώς μου είπε να παίρνω ένα ακόμα σίδηρο. Παίρνει καμμία κοπέλα 2 χαπάκια την ημερα σιδηρο;;; δε μου διευκρίνισε αν θα τα παίρνω μαζί ή πρωί το ένα απόγευμα το άλλο... επιπλέον προχτές ένιωσα ένα δυνατό σφίξιμο στην κοιλιά στο επίπεδο του ομφαλού σαν τράβηγμα και πετρωσε για 2-3 λεπτά. Δεν το έχω ξαναπάθει.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Μην ευχαριστείς. Ένα καφέ κέρνα...:-D

Χαχαχαχα!!!εύκολα!!!στο σπίτι όμως!!!

1 hour ago, Melissoula27 είπε:

Γεια σας μανούλες. Εμένα βγήκαν τα αποτελέσματα καμπύλης και οι επαναληπτικές γενικές κλπ. Όλα καλά εκτός από τον αιματοκρίτη που είναι πολύ χαμηλός κάτω από το όριο δεν ξέρω πόσο ούτε λεπτομέρειες για τις εξετάσεις γιατί τις εκανα στο Μητέρα και τις πήρε εκείνος. Μιλήσαμε τηλεφωνικώς μου είπε να παίρνω ένα ακόμα σίδηρο. Παίρνει καμμία κοπέλα 2 χαπάκια την ημερα σιδηρο;;; δε μου διευκρίνισε αν θα τα παίρνω μαζί ή πρωί το ένα απόγευμα το άλλο... επιπλέον προχτές ένιωσα ένα δυνατό σφίξιμο στην κοιλιά στο επίπεδο του ομφαλού σαν τράβηγμα και πετρωσε για 2-3 λεπτά. Δεν το έχω ξαναπάθει.

Συσπασουλα θα ήταν!αν δεν έχεις συχνά μια χαρά είσαι!

Δεν θα τα πινεις μαζί!ρωτά τον τι ώρα να παίρνεις το δεύτερο!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Χαχαχαχα!!!εύκολα!!!στο σπίτι όμως!!!

Συσπασουλα θα ήταν!αν δεν έχεις συχνά μια χαρά είσαι!

Δεν θα τα πινεις μαζί!ρωτά τον τι ώρα να παίρνεις το δεύτερο!

Ευχαριστώ για την απάντηση. Συσπασουλα; Από τώρα; φοβάμαι!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Melissoula27 είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση. Συσπασουλα; Από τώρα; φοβάμαι!! 

Είναι μικρές συσπάσεις ακίνδυνες αρχίζουν από 5.5 νομίζω μηνων δεν έιναι κατι


zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι κανετε εγω τωρα μιλησα με τον γιατρο μ γτ ειχα ενοχλησεις χαμηλα και βαρος και ενιωθα συνεχεια πιεσεη στην κυστη μ κ μου ειπε να παω να δωδω ουρα αυριο ισως εχω ουρολοιμοξη. Εχει καμια σας παρομοιο περιστατικο? 


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...