Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

13 ώρες πρίν, elenistam είπε:

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ 3 ΜΕΡΕΣ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΚΑΟΥΡΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΩ....ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΡΙΝ ΟΜΩΣ ΚΑΘΟΛΟΥ....ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΤΑ ΧΑΠΙΑ???? ΜΟΥ ΔΩΣΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΣΙΔΗΡΟ ΠΟΥ ΕΠΑΙΡΝΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΦΙΛΙΚΟ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ,....ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ ΕΝΩ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΜΙΑ......ΚΑΙ ΜΟΥ ΔΩΣΕ ΚΑΙ ΜΑΓΝΗΣΙΟ...

Μπορεί να μην έχει σχέση με το σίδηρο. Εγω που δεν παίρνω και δεν είχα καθόλου καούρες απ την αρχή έχει καμία βδομάδα που με πιάνουν έντονες σε άκυρες ώρες. Μπορεί να φάω και να με πιάσουν μετα από 4 ώρες :unsure: ή ο,τι να ναι ώρες. Υποθέτω πως ειναι λόγω της μήτρας που μεγαλώνει και πιέζει πλέον το στομάχι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

13 ώρες πρίν, elenistam είπε:

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ 3 ΜΕΡΕΣ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΚΑΟΥΡΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΩ....ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΡΙΝ ΟΜΩΣ ΚΑΘΟΛΟΥ....ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΤΑ ΧΑΠΙΑ???? ΜΟΥ ΔΩΣΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΣΙΔΗΡΟ ΠΟΥ ΕΠΑΙΡΝΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΦΙΛΙΚΟ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ,....ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ ΕΝΩ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΜΙΑ......ΚΑΙ ΜΟΥ ΔΩΣΕ ΚΑΙ ΜΑΓΝΗΣΙΟ...

Εμένα όταν μου είχε δώσει χάπι που είχε σίδηρο και φυλλικό μαζί απ' τον πρώτο κιόλας μήνα, με ενοχλούσε απίστευτα στο στομάχι, δε μπορούσα να το ανεχτώ! Του το είπα και από τότε τα παίρνω σε χωριστά χαπακια. 

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ....ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΗΡΑ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΤΟ ΣΙΔΗΡΟ ΠΟΥ ΕΠΑΙΡΝΑ ΣΕ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ ΧΑΠΙ ΚΑΙ ΔΕ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΚΑΟΥΡΑ....ΑΦΗΣΤΕ ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΤΟ ΑΛΛΑΞΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΤΟΥΑΛΕΤΑ....ΞΥΠΝΗΣΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΟ ΠΟΝΟ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΚΑΙ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΤΑ ΕΝΤΕΡΑ......ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΤΗ ΓΙΑΤΡΟ ΤΗ ΧΑΖΗ ΝΑ ΤΗΝ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΡΩ ΤΟ ΧΑΠΙ ΤΟ ΣΥΝΔΙΑΣΤΙΚΟ.....ΑΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΠΕΘΑΝΑ....

ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ Η ΖΕΣΤΗ ΕΙΝΑΙ ΑΦΟΡΗΤΗ ΑΛΛΑ Η ΜΙΚΡΗ ΠΟΛΥ ΕΝΕΡΓΗΤΙΚΗ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΦΑΣΗ ΗΡΕΜΙΑΣ....ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΗΣΩ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ

  • Μου αρέσει 3

MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, katia2018 είπε:

Καλημέρα Anactacia μου!

Πρέπει να την επαναλάβεις,αυτό ούτως ή άλλως πρέπει κάθε χρόνο.Το ότι έχεις κάνει laser δε μειώνει τον κίνδυνο, καθώς το μάτι παραμένει μυωπικο και υφίσταται τις ανάλογες αλλοιώσεις.Εγω είχα κάνει πέρυσι δύο βυθοσκοπηση γιατί έβλεπα αστεράκια,ήμουν ΟΚ, κι ενώ είπα στο γιατρό μου να ξανακάνω να είμαστε σίγουροι ότι προχωραμε με φ.τ., εκείνος μου είπε δε χρειάζεται,αφού ούτως ή άλλως θα κάνω  επισκληριδιο.Εγω λέω να κάνω πάντως μια βυθοσκοπηση να είμαι σίγουρη.Ελπιζω να σε βοήθησα λίγο!,

Εγώ τις τελευταίες 2 εβδομάδες είδα 3φορές κάτι αστεράκια, δεν ξέρω αν είναι το ίδιο.. Αλλά αγχωθηκα κ θα πάρω τηλ τον οφθαλμίατρο αύριο να κλείσω ραντεβού. Αν κ έχω 1.5 μυωπία, ήταν άσχημη αίσθηση που είδα αυτές τις "λάμψεις"..

@modena εγώ στην αρχή θα τον έχω σε λικνο, γιατί δεν χωράει η κούνια στο δωμάτιο.

@Summer G. πήγες στο μάθημα στις 26/6? Ήταν ενδιαφέρον;


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, katia2018 είπε:

Καλημέρα Anactacia μου!

Πρέπει να την επαναλάβεις,αυτό ούτως ή άλλως πρέπει κάθε χρόνο.Το ότι έχεις κάνει laser δε μειώνει τον κίνδυνο, καθώς το μάτι παραμένει μυωπικο και υφίσταται τις ανάλογες αλλοιώσεις.Εγω είχα κάνει πέρυσι δύο βυθοσκοπηση γιατί έβλεπα αστεράκια,ήμουν ΟΚ, κι ενώ είπα στο γιατρό μου να ξανακάνω να είμαστε σίγουροι ότι προχωραμε με φ.τ., εκείνος μου είπε δε χρειάζεται,αφού ούτως ή άλλως θα κάνω  επισκληριδιο.Εγω λέω να κάνω πάντως μια βυθοσκοπηση να είμαι σίγουρη.Ελπιζω να σε βοήθησα λίγο!,

@katia2018 έχω κάνει και γω λέιζερ. Είχα 4,5 με 5 μυωπία. Λες να πάω να κάνω και γω βυθοσκοπηση; 

Εγώ σκέφτηκα επειδή πάω για φ.τ. με επισκληριδιο να μην έτρεχα Θεσσαλονίκη μόνο για αυτό. Θυμάμαι κιόλας ότι οι γιατροί εκεί που με έβλεπαν μετά την επέμβαση όσες φορές πήγα για επανέλεγχο, έλεγαν ότι το μάτι μου είναι σε πολύ καλη κατάσταση και ότι μελλοντικά επιδέχεται και άλλης επέμβασης με λέιζερ αν χρειαστεί. Αλλά βυθοσκοπηση δεν έκανα ποτέ.... :confused:


ZWS3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 19 λεπτά , Agusta είπε:

Εγώ τις τελευταίες 2 εβδομάδες είδα 3φορές κάτι αστεράκια, δεν ξέρω αν είναι το ίδιο.. Αλλά αγχωθηκα κ θα πάρω τηλ τον οφθαλμίατρο αύριο να κλείσω ραντεβού. Αν κ έχω 1.5 μυωπία, ήταν άσχημη αίσθηση που είδα αυτές τις "λάμψεις"..

@modena εγώ στην αρχή θα τον έχω σε λικνο, γιατί δεν χωράει η κούνια στο δωμάτιο.

@Summer G. πήγες στο μάθημα στις 26/6? Ήταν ενδιαφέρον;

Μην αγχώνεσαι κοριτσάκι μου,δεν είναι κάτι ανησυχητικό, συμβαίνει στους μυωπες. Θυμήσου ποτέ ακριβώς συνέβη π.χ. σήκωσες βάρος, έσκυψες απότομα, έκανες εμετό, ζοριστηκες στην τουαλέτα? Επίσης μπορεί απλά να συνέβη αν ήσουν στον ήλιο και μπήκες μετά σε σκιά. Οι βαθμοί σου πάντως είναι πολύ χαμηλοί για να ανησυχείς.Παρε ομως αύριο κ τον οφθαλμίατρο για να ησυχάσεις.Φιλια!

πρίν από 5 λεπτά , Maraki2018 είπε:

@katia2018 έχω κάνει και γω λέιζερ. Είχα 4,5 με 5 μυωπία. Λες να πάω να κάνω και γω βυθοσκοπηση; 

Εγώ σκέφτηκα επειδή πάω για φ.τ. με επισκληριδιο να μην έτρεχα Θεσσαλονίκη μόνο για αυτό. Θυμάμαι κιόλας ότι οι γιατροί εκεί που με έβλεπαν μετά την επέμβαση όσες φορές πήγα για επανέλεγχο, έλεγαν ότι το μάτι μου είναι σε πολύ καλη κατάσταση και ότι μελλοντικά επιδέχεται και άλλης επέμβασης με λέιζερ αν χρειαστεί. Αλλά βυθοσκοπηση δεν έκανα ποτέ.... :confused:

Κοίτα, επειδή εγώ αγχώνομαι,δε θέλω να προκαλώ άγχος και σε εσάς. Γενικά,καλό είναι εμείς με τη μυωπία να κάνουμε έναν έλεγχο.Σκεψου ότι υπάρχουν γιατροί που συστήνουν καισαρική με τη μία αν δουν ότι υπάρχουν αυξημένοι βαθμοί, χωρίς να έχει γίνει βυθοσκοπηση, απλώς για να είναι ήσυχοι οι ίδιοι ή γιατί όχι και για να εξυπηρετηθούν οι ίδιοι με την κ.τ. Η λύση είναι μία απλή βυθοσκοπηση,που γίνεται σε όλους τους οφθαλμίατρους (δε χρειάζεται να έρθεις Θεσσαλονίκη) και σου λέει τι είδους αλλοιώσεις έχει ο αμφιβληστροειδής κι αν υπάρχει κίνδυνος.Ο γιατρος μου εμένα δεν το συζητάει καν για κ.τ. για αυτό το λόγο,του φάνηκε αστείο όταν του το είπα. Απλώς θα γίνει οπωσδήποτε επισκληριδιος και θα αποφύγω το σφίξιμο στο πρόσωπο (θα επικεντρωθω πυελικα) κατά την εξώθηση (θα έχω κλειστά τα μάτια).Μην αγχώνεσαι, συζητησε το με οφθαλμίατρο απλό στον τόπο σου και όλα θα πάνε καλά!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , katia2018 είπε:

Μην αγχώνεσαι κοριτσάκι μου,δεν είναι κάτι ανησυχητικό, συμβαίνει στους μυωπες. Θυμήσου ποτέ ακριβώς συνέβη π.χ. σήκωσες βάρος, έσκυψες απότομα, έκανες εμετό, ζοριστηκες στην τουαλέτα? Επίσης μπορεί απλά να συνέβη αν ήσουν στον ήλιο και μπήκες μετά σε σκιά. Οι βαθμοί σου πάντως είναι πολύ χαμηλοί για να ανησυχείς.Παρε ομως αύριο κ τον οφθαλμίατρο για να ησυχάσεις.Φιλια!

Κοίτα, επειδή εγώ αγχώνομαι,δε θέλω να προκαλώ άγχος και σε εσάς. Γενικά,καλό είναι εμείς με τη μυωπία να κάνουμε έναν έλεγχο.Σκεψου ότι υπάρχουν γιατροί που συστήνουν καισαρική με τη μία αν δουν ότι υπάρχουν αυξημένοι βαθμοί, χωρίς να έχει γίνει βυθοσκοπηση, απλώς για να είναι ήσυχοι οι ίδιοι ή γιατί όχι και για να εξυπηρετηθούν οι ίδιοι με την κ.τ. Η λύση είναι μία απλή βυθοσκοπηση,που γίνεται σε όλους τους οφθαλμίατρους (δε χρειάζεται να έρθεις Θεσσαλονίκη) και σου λέει τι είδους αλλοιώσεις έχει ο αμφιβληστροειδής κι αν υπάρχει κίνδυνος.Ο γιατρος μου εμένα δεν το συζητάει καν για κ.τ. για αυτό το λόγο,του φάνηκε αστείο όταν του το είπα. Απλώς θα γίνει οπωσδήποτε επισκληριδιος και θα αποφύγω το σφίξιμο στο πρόσωπο (θα επικεντρωθω πυελικα) κατά την εξώθηση (θα έχω κλειστά τα μάτια).Μην αγχώνεσαι, συζητησε το με οφθαλμίατρο απλό στον τόπο σου και όλα θα πάνε καλά!!

Σε ευχαριστώ κορίτσι!! Δε με αγχωσες καθόλου!! Απλως ηταν κάτι που με απασχολούσε και μενα. Σκεφτηκα να πάω Θεσσαλονίκη εκεί που είχα κάνει το λέιζερ μόνο και μόνο επειδή έχουν το ιστορικό μου. Αλλά αφού λες ότι η βυθοσκοπηση είναι κάτι απλό ίσως παω εδώ σε κανέναν γιατρό. 

Καλά στο γυναικολόγο μου δεν έχω πει τπτ για να μην βρει ευκαιρία για κ.τ. :-PΘα πάω κάποια στιγμή σε οφθαλμίατρο μόνο και μόνο για να είμαι ήσυχη εγώ...:-D


ZWS3p3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Maraki2018 είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι!! Δε με αγχωσες καθόλου!! Απλως ηταν κάτι που με απασχολούσε και μενα. Σκεφτηκα να πάω Θεσσαλονίκη εκεί που είχα κάνει το λέιζερ μόνο και μόνο επειδή έχουν το ιστορικό μου. Αλλά αφού λες ότι η βυθοσκοπηση είναι κάτι απλό ίσως παω εδώ σε κανέναν γιατρό. 

Καλά στο γυναικολόγο μου δεν έχω πει τπτ για να μην βρει ευκαιρία για κ.τ. :-PΘα πάω κάποια στιγμή σε οφθαλμίατρο μόνο και μόνο για να είμαι ήσυχη εγώ...:-D

Να είσαι καλά Μαράκι!Πήγαινε σε οποιονδήποτε οφθαλμίατρο, εξάλλου μια απλή εξέταση είναι (θα σου βάλει κάτι σταγόνες να γίνει μυδρίαση και μετά θα δει κ τα δυο μάτια.Για κάποια ώρα μετά δε θα μπορείς να δεις κοντά,δε θα εστιάζεις,αλλά περνάει σύντομα,δεν είναι τίποτα).Μην του λες καλύτερα, αν δεν κάνεις πρώτα τη βυθοσκοπηση να δεις τι θα σου πει ο οφθαλμίατρος. Μετά κρίνεις εσύ.Αντε εύχομαι όλα καλά!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Agusta είπε:

Εγώ τις τελευταίες 2 εβδομάδες είδα 3φορές κάτι αστεράκια, δεν ξέρω αν είναι το ίδιο.. Αλλά αγχωθηκα κ θα πάρω τηλ τον οφθαλμίατρο αύριο να κλείσω ραντεβού. Αν κ έχω 1.5 μυωπία, ήταν άσχημη αίσθηση που είδα αυτές τις "λάμψεις"..

@modena εγώ στην αρχή θα τον έχω σε λικνο, γιατί δεν χωράει η κούνια στο δωμάτιο.

@Summer G. πήγες στο μάθημα στις 26/6? Ήταν ενδιαφέρον;

@Agusta πήγα στο μάθημα τοκετού. Ήταν πολυ ενδιαφέρον, είπε για τα σημάδια έναρξης, ποτε να παμε μαιευτήριο, τη διαδικασία που ακολουθούν και αλλα πολλα. Στο τέλος μας ξενάγησε στις αίθουσες τοκετών. Ειναι χρήσιμο αξίζει να το παρακολουθήσεις. Στο επόμενο μάθημα θηλασμού 11/7 μαζι. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Summer G. είπε:

@Agusta πήγα στο μάθημα τοκετού. Ήταν πολυ ενδιαφέρον, είπε για τα σημάδια έναρξης, ποτε να παμε μαιευτήριο, τη διαδικασία που ακολουθούν και αλλα πολλα. Στο τέλος μας ξενάγησε στις αίθουσες τοκετών. Ειναι χρήσιμο αξίζει να το παρακολουθήσεις. Στο επόμενο μάθημα θηλασμού 11/7 μαζι. 

Κ εγώ παρακολούθησα της κλινικής μας εδώ κ ήταν πολύ ενδιαφέρον!

Λίγο έμεινε κορίτσια μου! Πάω στο γιατρό κ θα ρωτήσω κ εγώ τον γιατρό για τα μάτια αν κ στην αρχή της εγκυμοσύνης είχα κάνει βυθοσκοπηση κ μου είχε πει όλα οκ τότε. Καλού κακού ας ξέρω.. Το είχα ξεχάσει τόσο καιρό, καλά που το είπατε.. 

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Summer G. είπε:

@Agusta πήγα στο μάθημα τοκετού. Ήταν πολυ ενδιαφέρον, είπε για τα σημάδια έναρξης, ποτε να παμε μαιευτήριο, τη διαδικασία που ακολουθούν και αλλα πολλα. Στο τέλος μας ξενάγησε στις αίθουσες τοκετών. Ειναι χρήσιμο αξίζει να το παρακολουθήσεις. Στο επόμενο μάθημα θηλασμού 11/7 μαζι. 

Αναπνοές σας έδειξε;; Υπήρχαν και άντρες; Γιατί στου τοκετό μπορεί να ερχόταν κ ο άντρας μου! Ναι στον θηλασμό θα είμαστε μαζί!

 

1 hour ago, modena είπε:

Κ εγώ παρακολούθησα της κλινικής μας εδώ κ ήταν πολύ ενδιαφέρον!

Λίγο έμεινε κορίτσια μου! Πάω στο γιατρό κ θα ρωτήσω κ εγώ τον γιατρό για τα μάτια αν κ στην αρχή της εγκυμοσύνης είχα κάνει βυθοσκοπηση κ μου είχε πει όλα οκ τότε. Καλού κακού ας ξέρω.. Το είχα ξεχάσει τόσο καιρό, καλά που το είπατε.. 

Ζηλεύω που θα δεις τον μπέμπη σου!! Αχ ναι λίγο έμεινε! Εγώ πιο μετά θα πάω οφθαλμίατρο για αυτές τις λάμψεις που είδα κ αγχωθηκα!


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Agusta είπε:

Αναπνοές σας έδειξε;; Υπήρχαν και άντρες; Γιατί στου τοκετό μπορεί να ερχόταν κ ο άντρας μου! Ναι στον θηλασμό θα είμαστε μαζί!

 

Ζηλεύω που θα δεις τον μπέμπη σου!! Αχ ναι λίγο έμεινε! Εγώ πιο μετά θα πάω οφθαλμίατρο για αυτές τις λάμψεις που είδα κ αγχωθηκα!

Ναι έδειξε και τις αναπνοές. Πάρε και τον άνδρα σου μαζι, ειδικά αν σκοπεύει να ειναι μέσα στην αίθουσα τοκετού. Εμένα δυςτυχως ο άνδρας μου δεν μπόρεσε να ρθει αλλα ήταν μερικοί παρόντες στο μάθημα 

Εύχομαι καλα αποτελέσματα με τον οφθαλμίατρο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Agusta είπε:

Αναπνοές σας έδειξε;; Υπήρχαν και άντρες; Γιατί στου τοκετό μπορεί να ερχόταν κ ο άντρας μου! Ναι στον θηλασμό θα είμαστε μαζί!

 

Ζηλεύω που θα δεις τον μπέμπη σου!! Αχ ναι λίγο έμεινε! Εγώ πιο μετά θα πάω οφθαλμίατρο για αυτές τις λάμψεις που είδα κ αγχωθηκα!

Ο άντρας μου έγινε 2217 γραμμάρια!!!! Σε δύο βδομάδες θα πάω για καρδιοτοκογραφημα κ προεγχειρητικο έλεγχο. Όλα οκ με τα μάτια μου είπε. Είχα κάνει στο πρώτο τρίμηνο βυθοσκοπηση κ είχα κ το οκ από τον οφθαλμίατρο οπότε όλα εντάξει ευτυχώς.

  • Μου αρέσει 6

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, modena είπε:

Ο άντρας μου έγινε 2217 γραμμάρια!!!! Σε δύο βδομάδες θα πάω για καρδιοτοκογραφημα κ προεγχειρητικο έλεγχο. Όλα οκ με τα μάτια μου είπε. Είχα κάνει στο πρώτο τρίμηνο βυθοσκοπηση κ είχα κ το οκ από τον οφθαλμίατρο οπότε όλα εντάξει ευτυχώς.

μπραβο εσεις γινατε ολοκληρο παλικαρι!!! μια χαρα!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γυρισαμε και εμεις απο τον γιατρο!1850 είναι η μπεμπα!θα είναι ένα μικρό μωρακι μου είπε αλλά σημασία έχει να ακολουθεί την καμπύλη ανάπτυξης της, απο την στιγμή που την ακολουθεί όλα είναι μια χαρα!εχουμε κκαι ωραιο ποδι μας ειπε!!!:Pο τράχηλος 1,5,όσο στο doppler, δεν είναι κακός λεει κκαι μπορω να παω να ψωνισω που θελω για την γοργονα μου αλλα να μην περπατησω πολύ και να μην κουραστω!να περάσει αυτή η βδομάδα θέλουμε για να φτασω 34η που ξεκινανε και δημιουργουνται οι κυψελες στα πνευμονια και μετά θα βλέπουμε πως πηγαίνει ανα εβδομάδα!κάθε βδομάδα θα με βλέπει πλέον!πήρα τα πάνω μου που είδα τον γιατρουλη μου!!!α!εγω 8 κιλά εχω πάρει!

4 ώρες πρίν, modena είπε:

Ο άντρας μου έγινε 2217 γραμμάρια!!!! Σε δύο βδομάδες θα πάω για καρδιοτοκογραφημα κ προεγχειρητικο έλεγχο. Όλα οκ με τα μάτια μου είπε. Είχα κάνει στο πρώτο τρίμηνο βυθοσκοπηση κ είχα κ το οκ από τον οφθαλμίατρο οπότε όλα εντάξει ευτυχώς.

Μπράβο!!!ολόκληρο αντρακι!!!Και εγω σε 2 βδομάδες θα ξεκινησω καρδιοτογραφο αλλά απο σήμερα θα με βλέπει κάθε βδομάδα!

Οταν λέμε προεγχειρητικο έλεγχο;

  • Μου αρέσει 5

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...