Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 25 λεπτά , elenistam είπε:

πο εγω ειμαι απο αυτες που αγχωνονται και θελουν να ειναι ολα ετοιμα δυο μηνες πριν....χαχαχα...ετσι εκανα και στο γαμο μου...βασικα τα κανω μονη και ισως αυτο να με αγχωνει.....παντως δε μου μειναν πολλα πραγματα.....τα κυρια δηλαδη εχουν γινει ολα......τωρα μενει μονο το μωρο να ειναι καλα που ειναι και το πιο σημαντικο απο ολες τις ανουσιες λεπτομερειες....:).....εσυ ειπαμε γεννας αθηνα???? σας μπερδευω ειστε πολλες συγνωμη

Καλημερα Λενα ! τελικα με ποιον γιατρο εκανες το doppler? τελεια το μωρακι σας! ευχαριστημενη απο τον γιατρο? γτ δεν σου ειπε τραχηλο? εμενα ο Ζαβλανος στο Παπαγεωργιου μου τον εγραψε κιολας στο χαρτι στην Β' επιπεδου . ποσο διηρκεισε ?

πρίν από 2 λεπτά , elenistam είπε:

φυσικα και ειναι πολλα και ειναι τσαμπα λεφτα!!!!! σορρυ που επεμβαινω......χαχα......και στο παπαγεωργιου δε κανουν υπερηχο συνεχεια........εγω τωρα εκανα το ντοπλερ και ο πουστης το κανε σε 10 λεπτα γιατι αργησε 3 ωρες να ερθει......και τωρα θα ξαναπαω σε ενα μηνα και δε νομιζω να κανουμε υπερηχο...μονο καρδια ακουνε......

μολις σου εγραψα!!! ποιος ηταν ? αυτο ρε συ ποσο με τσαντιζει στο δημοσιο .. που σου κλεινουν ραντεβου κ αργουν πανω απο 1 ωρα  και μετα ειναι με το υφος λες κ σου κανουν την χαρη...


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 23/6/2018 at 4:10 ΜΜ, Anactacia είπε:

Καλησπέρα,  ευχαριστώ για την απάντηση. Τις κάλτσες μου είπε  πως θα τις εχω σίγουρα στο μαιευτήριο, για αργότερα δεν ρώτησα αλλά υποθέτω πως θα τις έχω. Και για τις ενέσεις,  μου είπε πως θα τις κάνω αρκετό καιρό μετά τον τοκετό. 

Ξέρεις τον λόγο που είναι πιο επικίνδυνο,  μετά τον τοκετό να πάθουμε θρόμβωση,  μου το είπε κι εμένα ο γιατρός αυτο.

Καλησπέρα και σε ευχαριστώ. Δεν γνωρίζω να σου απαντήσω για τους κυρσους μου, δεν εχω παει σε αγγειολογο. Θα πάω φυσικά αφου γεννήσω. Απλά το πρόβλημα είναι τόσο πολύ εμφανές που ο γιατρός με το που το έδειξα θορυβηθηκε. Παρουσιάστηκε μετά το πρώτο τρίμηνο. Τι διαφορές εχουν αυτοί οι "τύποι " κυρσων " που αναφέρεις;

Anactacia καλησπέρα!

Μπορείς να μου πεις αν οι κάλτσες γισ τους κιρσους γράφονται?Νομίζω πως όχι ε? Σ'ευχαριστω πολύ!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ada32 είπε:

Καλημερα Λενα ! τελικα με ποιον γιατρο εκανες το doppler? τελεια το μωρακι σας! ευχαριστημενη απο τον γιατρο? γτ δεν σου ειπε τραχηλο? εμενα ο Ζαβλανος στο Παπαγεωργιου μου τον εγραψε κιολας στο χαρτι στην Β' επιπεδου . ποσο διηρκεισε ?

μολις σου εγραψα!!! ποιος ηταν ? αυτο ρε συ ποσο με τσαντιζει στο δημοσιο .. που σου κλεινουν ραντεβου κ αργουν πανω απο 1 ωρα  και μετα ειναι με το υφος λες κ σου κανουν την χαρη...

ηταν ενας Αρναουτογλου.......ουτε καν εκανε σχολιο για τραχηλο.........ειχα ραντεβου 9 και τεταρτο και μπηκα 12 και βγηκα 12 και τεταρτο.....τους αλλους υπερηχους τους εκανα με τη ψαρρα....πολυ διεξοδικη!!!


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, elenistam είπε:

ηταν ενας Αρναουτογλου.......ουτε καν εκανε σχολιο για τραχηλο.........ειχα ραντεβου 9 και τεταρτο και μπηκα 12 και βγηκα 12 και τεταρτο.....τους αλλους υπερηχους τους εκανα με τη ψαρρα....πολυ διεξοδικη!!!

Καταλαβα!!!! εχουν κ τις γεννες στα ιδιωτικα μαιευτηρια αυτοι οποτε στο δημοσιο ερχονται οποτε βολεψει..., εφοσον σου ειπε ολα φυσιολογικα . μην ανησυχεις . εξαλλου εισαι 32 εβδ. οποτε δεν εχει μεγαλη σημασια ο τραχηλος τωρα.

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , ada32 είπε:

Καλημερα , κ εγω σκοπευω να παω στο Ιπποκρατειο απο δω και περα να με παρακολουθουν αν κ δν κανουν υπερηχο κ δν μπυ αρεσει καθολου. μπροεις να μου πεις ποιον γιατρο εχεις και αν εισαι ευχαριστημενη ?  εγω σκοπευω να γεννησω εκει αν ειναι σε εφημερια αλλα οχι με τον δικο μου γιατρο που μου ζητησε 900 για μεσα στο Ιπποκρατειο . τα θεωρω πολλα!!!

Σου στέλνω π.μ. σε λίγο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 24 λεπτά , elenistam είπε:

ηταν ενας Αρναουτογλου.......ουτε καν εκανε σχολιο για τραχηλο.........ειχα ραντεβου 9 και τεταρτο και μπηκα 12 και βγηκα 12 και τεταρτο.....τους αλλους υπερηχους τους εκανα με τη ψαρρα....πολυ διεξοδικη!!!

Η Ψαρρά είναι στο Παπαγεωργίου?

πρίν από 5 λεπτά , ada32 είπε:

ok ! 

Σου έστειλα!!

πρίν από 24 λεπτά , elenistam είπε:

ηταν ενας Αρναουτογλου.......ουτε καν εκανε σχολιο για τραχηλο.........ειχα ραντεβου 9 και τεταρτο και μπηκα 12 και βγηκα 12 και τεταρτο.....τους αλλους υπερηχους τους εκανα με τη ψαρρα....πολυ διεξοδικη!!!

Έχει πολύ καλό όνομα η Ψαρρά, το ξέρω από φίλες που έχουν πάει στο ιατρείο της για αυχενική κ β'επιπέδου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , katia2018 είπε:

Η Ψαρρά είναι στο Παπαγεωργίου?

Σου έστειλα!!

Έχει πολύ καλό όνομα η Ψαρρά, το ξέρω από φίλες που έχουν πάει στο ιατρείο της για αυχενική κ β'επιπέδου.

ΝΑΙ Η ΨΑΡΡΑ ΚΑΘΕ ΠΕΜΠΤΗ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΤΙ ΧΑΡΤΙΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΧΘΕΣ.....ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΕΚΑΝΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕ ΞΕΡΩ....ΚΑΙ ΔΕ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ......ΜΠΗΚΑ ΟΜΩΣ ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΠΑΣ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΙΚΟ ΕΧΕΙ ΔΕΞΙΑ ΣΤΗ ΣΤΗΛΗ ΕΓΓΡΑΦΑ ΓΙΑ ΔΗΛΩΣΗ ΓΕΝΝΑΣ....ΕΚΕΙ ΓΡΑΦΕΙ ΤΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ....

  • Ευχαριστώ 1

MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, linaa είπε:

τελειωσαμε κ εμεις με το ντομπλερ 31+3 σημερα 1700 γραμμαρια τραχηλος 28mm. αλλα πρεπει να μειωσω την υπαρινη κ πρεπει να ξανατρεχω doctor να μου δωσει οδηγιες!! ουφ βαρεθηκα με τις εξετασεις καθε μηνα ολο κ κατι θα μας βγει τι ανχος κ αυτο! 

Σου ειπαν στο doppler να μειώσεις την ηπαρινη;;;μια χαρά, τέλεια είστε!!!μπράβο!!!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου εμένα μετά την β´ επιπέδου δεν μου έχουν ξαναμετρησει τράχηλο & όταν ρώτησα γιατί μου είπαν λόγω του οτι μπορεί να προκαλέσουν τοκετό με την κολπικη εξέταση, επομένως δεν ξανασχοληθηκα!!! 

Εγώ είχα το ντοπλερ πριν 2 μέρες, με χίλια ζόρια έκανε ο γιατρός τις μετρήσεις γτ έχουν μεγαλώσει πολύ τα μωράκια & δεν βόλευε η θέση που έχουν πάρει!! Είναι και τα δυο κεφαλικα & απο βάρος 1920 το αγοράκι & 1990 το κοριτσάκι!!! Σήμερα 32 & 4 και έχω αρχίσει να μετράω αντίστροφα σαν του φαντάρους!!! :grin:

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mariloux είπε:

Κορίτσια μου εμένα μετά την β´ επιπέδου δεν μου έχουν ξαναμετρησει τράχηλο & όταν ρώτησα γιατί μου είπαν λόγω του οτι μπορεί να προκαλέσουν τοκετό με την κολπικη εξέταση, επομένως δεν ξανασχοληθηκα!!! 

Εγώ είχα το ντοπλερ πριν 2 μέρες, με χίλια ζόρια έκανε ο γιατρός τις μετρήσεις γτ έχουν μεγαλώσει πολύ τα μωράκια & δεν βόλευε η θέση που έχουν πάρει!! Είναι και τα δυο κεφαλικα & απο βάρος 1920 το αγοράκι & 1990 το κοριτσάκι!!! Σήμερα 32 & 4 και έχω αρχίσει να μετράω αντίστροφα σαν του φαντάρους!!! :grin:

Μπράβο mariloux,

Τα έχεις πάει πάρα πολύ καλά κοριτσακι μου! Εξαιρετικά τα κιλά τους!! Όσον αφορά στη διακολπικη εξέταση για μέτρηση του τραχήλου δεν ενέχει κινδύνους για προωροτητα.Εγω μετριέμαι διακολπικα κάθε εβδομάδα από τη 14η εβδομάδα (αύριο κλείνω 35),λόγω ιστορικού. Θα τα πας μια χαρά κι εσύ και τα μωρά!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Σου ειπαν στο doppler να μειώσεις την ηπαρινη;;;μια χαρά, τέλεια είστε!!!μπράβο!!!

ειχα κανει χθες anti-xa κ φανηκε αλλα μου το επιβεβαιωσε κ αυτος στο doppler οτι πρεπει να την μειωσω τωρα δε καταλαβα καλα απο που το καταλαβε να σου πω την αληθεια. ευτυχως που κανω καθε 20-25 μερες anti-xa.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, elenistam είπε:

26 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΜΟΥ ΔΩΣΑΝ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ...ΤΟ ΕΙΧΑΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΕΙ ΛΕΕΙ ΑΛΛΑ ΤΟ ΛΕΝΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ....ΘΑ ΕΙΜΑΙ 38+5....ΜΕ ΡΩΤΗΣΑΝ ΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΙΣ 39+1 ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗ ΣΠΑΣΟΥΝ ΤΑ ΝΕΡΑ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΚΑΙ ΤΡΕΧΩ ΣΕ ΟΠΟΙΟ ΕΦΗΜΕΡΕΥΕΙ ΚΑΙ ΑΓΧΩΘΩ.....

ΤΩΡΑ ΕΠΟΜΕΝΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ 9/8 ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΔΗΛΑΔΗ....ΚΑΘΟΜΑΙ ΑΝΑΠΑΥΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ...................................................

Άντε με το καλο Ελένη!!! Μια χαρά μου φαίνεται το 38+5! 

 

Κορίτσια πέρασε ο καιρός... σε μια βδομάδα μπαίνω κι εγω στο μήνα μου. Απ τη μια έχω αρχίσει να ζορίζομαι και λέω άντε να τελειώνουμε απ την άλλη μου φαίνεται απίστευτο πως έφτασε η ωρα σχεδόν. Καλή ευκολία σε όλες μας 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Summer G. είπε:

Άντε με το καλο Ελένη!!! Μια χαρά μου φαίνεται το 38+5! 

 

Κορίτσια πέρασε ο καιρός... σε μια βδομάδα μπαίνω κι εγω στο μήνα μου. Απ τη μια έχω αρχίσει να ζορίζομαι και λέω άντε να τελειώνουμε απ την άλλη μου φαίνεται απίστευτο πως έφτασε η ωρα σχεδόν. Καλή ευκολία σε όλες μας 

Άντε με το καλό κορίτσι μου!!!

Ποια άραγε θα ναι η πρώτη μανουλα της παρέας??

Εμείς κλείσαμε ραντεβού από βδομάδα με τρείς παιδιάτρους που μας αρέσουν για να καταλήξουμε! 

3 ώρες πρίν, Mariloux είπε:

Κορίτσια μου εμένα μετά την β´ επιπέδου δεν μου έχουν ξαναμετρησει τράχηλο & όταν ρώτησα γιατί μου είπαν λόγω του οτι μπορεί να προκαλέσουν τοκετό με την κολπικη εξέταση, επομένως δεν ξανασχοληθηκα!!! 

Εγώ είχα το ντοπλερ πριν 2 μέρες, με χίλια ζόρια έκανε ο γιατρός τις μετρήσεις γτ έχουν μεγαλώσει πολύ τα μωράκια & δεν βόλευε η θέση που έχουν πάρει!! Είναι και τα δυο κεφαλικα & απο βάρος 1920 το αγοράκι & 1990 το κοριτσάκι!!! Σήμερα 32 & 4 και έχω αρχίσει να μετράω αντίστροφα σαν του φαντάρους!!! :grin:

Τέλεια τα παιδάκια σου κορίτσι μου!!! Κ εγώ αντίστροφα κάθε μέρα! Χιχι

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...