Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, DizzyツMommy είπε:

      Ναι μεν αλλά από την άλλη το αφήνεις από Σεπτέμβριο - Οκτωβρίο; Αυτά σκέφτομαι, και θα το δούμε αν όλα πάνε καλά. Σου εύχομαι να είναι καλύτερα τότε και ας είναι κ κατακαλόκαιρο!

      Κ αυτό που λες σκέφτομαι ! Γενικά όλα Μ φταίνε κ μένα τώρα .  Έχεις δίκιο ας είναι όλα καλά κ ας είναι όποτε θέλει

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 4 λεπτά , iwanna24 είπε:

Και μενα ειχε κατω το κεφαλι και πιεζε αλλα γυρισε...καλυτερα να ειναι το κεφαλι πανω ωστε να μην πιεζει τον τραχηλο...

Ε δεν εχεις και συ τον καλυτερο τραχηλο.

Τι να κανουμε?!?

Θεμα ανατομικο ειναι. Ξαπλα και ξαπλα και ξαπλα και κανα τσιγαρακι μπας και περασει ο καιρος!

Μου είπε ο γιατρός οτι λογικά θα γυρίσει, σε λίγο καιρό θα πάρει αέρα η μήτρα και θα γυρίσει! Ικανοποιητικός μου είπε οτι είναι προς το παρόν γιατί και το στόμιο είναι τελείως κλειστό!εγω όμως ανησυχω λιγάκι!

Είναι και θέμα κατασκευής μου είπε, είμαι λίγο Μινιόν!

Χαχαχαχα!!!ακριβώς!!!!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, rapounzel_rapounzel είπε:

Μου είπε ο γιατρός οτι λογικά θα γυρίσει, σε λίγο καιρό θα πάρει αέρα η μήτρα και θα γυρίσει! Ικανοποιητικός μου είπε οτι είναι προς το παρόν γιατί και το στόμιο είναι τελείως κλειστό!εγω όμως ανησυχω λιγάκι!

Είναι και θέμα κατασκευής μου είπε, είμαι λίγο Μινιόν!

Χαχαχαχα!!!ακριβώς!!!!

Κλειστος ειναι και ο δικος μου προς το παρον. Κοιτα αντικειμενικα ο τελειος τραχηλος μου πε ειναι 4 με 4.5.

Οποτε εμεις καταλαβαινεις που βρισκομαστε περιπου...

Γενικα, ειναι το πρωτο μου και οσο να ναι φοβαμαι περισσοτερο... αλλες με 2 τραχηλο και εχουν και τα αλλα παιδακια τους να φροντισουν...


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Κορίτσια πάω για δουλειά μόλις σχολάσω θα σας διαβάσω.... Καλή συνέχεια σόλες και πολλά φιλιά....

Καλή δουλειά, καλά κουραγια!!!! 

πρίν από 1 λεπτό , iwanna24 είπε:

Κλειστος ειναι και ο δικος μου προς το παρον. Κοιτα αντικειμενικα ο τελειος τραχηλος μου πε ειναι 4 με 4.5.

Οποτε εμεις καταλαβαινεις που βρισκομαστε περιπου...

Γενικα, ειναι το πρωτο μου και οσο να ναι φοβαμαι περισσοτερο... αλλες με 2 τραχηλο και εχουν και τα αλλα παιδακια τους να φροντισουν...

3 είναι κ ο δικός μου!! Μόνο που αν πέσει κάτω από 2,5 πάω για περιδεση.. δεν θα φτάνει μόνο η προγεστερονη... βέβαια παίζει ρόλο ότι έχω ήδη γεννήσει μια φορά φυσιολογικά κ τώρα που είναι 2 μωρά το βάρος είναι μεγαλύτερο... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Sam13 είπε:

Καλή δουλειά, καλά κουραγια!!!! 

3 είναι κ ο δικός μου!! Μόνο που αν πέσει κάτω από 2,5 πάω για περιδεση.. δεν θα φτάνει μόνο η προγεστερονη... βέβαια παίζει ρόλο ότι έχω ήδη γεννήσει μια φορά φυσιολογικά κ τώρα που είναι 2 μωρά το βάρος είναι μεγαλύτερο... 

Ναι. Με τα διδυμα το βαρος ειναι διπλασιο και ο τραχηλος ελεγχεται συχνοτερα. 

Δεν θα πεσει ομως ελπιζω. Θα μεινει στο υψος των περιστασεων θελει δεν θελει :-P

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , iwanna24 είπε:

Κλειστος ειναι και ο δικος μου προς το παρον. Κοιτα αντικειμενικα ο τελειος τραχηλος μου πε ειναι 4 με 4.5.

Οποτε εμεις καταλαβαινεις που βρισκομαστε περιπου...

Γενικα, ειναι το πρωτο μου και οσο να ναι φοβαμαι περισσοτερο... αλλες με 2 τραχηλο και εχουν και τα αλλα παιδακια τους να φροντισουν...

Και εμένα είναι το πρώτο και η ανησυχία μεγάλη!

Ναι, δεν είναι ιδανικός αλλά καλος μου ειπε και φυσικα χρειάζεται προσοχή!την β'επιπεδου περιμένουμε για να δούμε τι Θα κάνουμε!πιστεύω ότι όταν το μάθεις νωρίς και κάνεις αυτά που πρέπει όλα εξελίσσονται μια χαρά!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Και εμένα είναι το πρώτο και η ανησυχία μεγάλη!

Ναι, δεν είναι ιδανικός αλλά καλος μου ειπε και φυσικα χρειάζεται προσοχή!την β'επιπεδου περιμένουμε για να δούμε τι Θα κάνουμε!πιστεύω ότι όταν το μάθεις νωρίς και κάνεις αυτά που πρέπει όλα εξελίσσονται μια χαρά!

Ναι. Ευτυχως που πλεον ασχολουνται με τον τραχηλο... εχουν γλυτωσει πολλες τον προωρο. Δεν ειναι οτι κινδυνευουμε σε προωροτητα κατω των 32 βδομαδων...αλλα δεν νομιζω να παρουμε και ολο τον 9ο μηνα :?

Καπου στις 35 με 36 βδομαδες θα εμφανιστουν οι τσουπρες...αλλα και τοτε τελειομηνες θεωρουνται!!!


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , iwanna24 είπε:

Ναι. Με τα διδυμα το βαρος ειναι διπλασιο και ο τραχηλος ελεγχεται συχνοτερα. 

Δεν θα πεσει ομως ελπιζω. Θα μεινει στο υψος των περιστασεων θελει δεν θελει :-P

Ιωάννα μου μακάρι!!! Έχω το θέμα του αιματοκρίτη που θα έπρεπε να με απασχολεί πιο πολύ αλλά ο τράχηλος είναι μόνιμα στο μυαλό μου, κάθε μέρα σε κάθε κίνηση που κάνω!!! 

πρίν από 2 λεπτά , iwanna24 είπε:

Ναι. Ευτυχως που πλεον ασχολουνται με τον τραχηλο... εχουν γλυτωσει πολλες τον προωρο. Δεν ειναι οτι κινδυνευουμε σε προωροτητα κατω των 32 βδομαδων...αλλα δεν νομιζω να παρουμε και ολο τον 9ο μηνα :?

Καπου στις 35 με 36 βδομαδες θα εμφανιστουν οι τσουπρες...αλλα και τοτε τελειομηνες θεωρουνται!!!

Οχιιιιιιι!!! Με τέτοιο τράχηλο κ τόσα εκατοστά στις βδομαδες που λες γεννάνε οι δίδυμες... εσείς πιστεύω θα πάτε πολύ καλά!! Μην σας αγχώνει από τώρα... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Sam13 είπε:

Ιωάννα μου μακάρι!!! Έχω το θέμα του αιματοκρίτη που θα έπρεπε να με απασχολεί πιο πολύ αλλά ο τράχηλος είναι μόνιμα στο μυαλό μου, κάθε μέρα σε κάθε κίνηση που κάνω!!! 

Και γω πηγαινα στη δουλεια και εκλαιγα απο το αγχος μου...διοτι ποναγα κιολας!

Ειχα πολλες συσπασεις, που πλεον ευτυχως εχουν ελαχιστοποιηθει! Εχεις χαμηλο αιματοκριτη ε? Φανταζομαι παιρνεις σιδηρο αλλο τιποτα?

Θα χρειαστεις μεταγγιση? Νομιζω οτι το θεμα του αιματοκριτη ειναι γενικα ελεγχομενη κατασταση. Κανω λαθος?


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Sam13 είπε:

Καλή δουλειά, καλά κουραγια!!!! 

3 είναι κ ο δικός μου!! Μόνο που αν πέσει κάτω από 2,5 πάω για περιδεση.. δεν θα φτάνει μόνο η προγεστερονη... βέβαια παίζει ρόλο ότι έχω ήδη γεννήσει μια φορά φυσιολογικά κ τώρα που είναι 2 μωρά το βάρος είναι μεγαλύτερο... 

Διάβαζα ότι δεν κανείς περίδεση μετά την 21η βδομάδα!έχεις μιλήσει με τον γιατρό για την περίδεση και σου είπε οτι γίνεται οπότε να'ναι;;;εσυ με τα δίδυμα είναι πιο δύσκολα σίγουρα!

πρίν από 11 λεπτά , iwanna24 είπε:

Ναι. Ευτυχως που πλεον ασχολουνται με τον τραχηλο... εχουν γλυτωσει πολλες τον προωρο. Δεν ειναι οτι κινδυνευουμε σε προωροτητα κατω των 32 βδομαδων...αλλα δεν νομιζω να παρουμε και ολο τον 9ο μηνα :?

Καπου στις 35 με 36 βδομαδες θα εμφανιστουν οι τσουπρες...αλλα και τοτε τελειομηνες θεωρουνται!!!

Αυτό είναι το θέμα πιστεύω!να περάσουμε τις 32 εβδομάδες!και θα τις περάσουμε!!!αν θέλουν τα κορίτσια να βγουν λίγο νωρίτερα τι να τα κάνουμε!!!!θα τα υποδεχτουμε!!!

πρίν από 11 λεπτά , Sam13 είπε:

Ιωάννα μου μακάρι!!! Έχω το θέμα του αιματοκρίτη που θα έπρεπε να με απασχολεί πιο πολύ αλλά ο τράχηλος είναι μόνιμα στο μυαλό μου, κάθε μέρα σε κάθε κίνηση που κάνω!!! 

Οχιιιιιιι!!! Με τέτοιο τράχηλο κ τόσα εκατοστά στις βδομαδες που λες γεννάνε οι δίδυμες... εσείς πιστεύω θα πάτε πολύ καλά!! Μην σας αγχώνει από τώρα... 

Αχ!μακάρι!!!αισθάνομαι πολύ καλύτερα οταν μιλάμε!δίνει κουράγιο η μια στην άλλη!και κάτι που ξέρει παραπάνω η μια βοηθάει την άλλη!!!

Ολα καλά θα πάνε κορίτσι μου και με τον αιματοκρίτη!!!απο τημ στιγμή που το εψαξες και έχεις βρει τρόπο θα ανέβει!!!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Διάβαζα ότι δεν κανείς περίδεση μετά την 21η βδομάδα!έχεις μιλήσει με τον γιατρό για την περίδεση και σου είπε οτι γίνεται οπότε να'ναι;;;εσυ με τα δίδυμα είναι πιο δύσκολα σίγουρα!

Αυτό είναι το θέμα πιστεύω!να περάσουμε τις 32 εβδομάδες!και θα τις περάσουμε!!!αν θέλουν τα κορίτσια να βγουν λίγο νωρίτερα τι να τα κάνουμε!!!!θα τα υποδεχτουμε!!!

Υπαρχει να ξερεις η εκτακτη περιδεση.

Ενα εμβρυο ειναι βιωσιμο μετα την 25η βδομαδα. Πριν δεν γεννας. Αποβαλεις. Αν δηλαδη πας εσυ 22η βδομαδα με τραχηλο 1.5 προφανως θα σου κανουν εκτακτη με οποιο ρισκο και αυτο γιατι αν γεννησεις το μωρο δεν θα ζησει.

Ωστοσο, μετα την 25η βδομαδα σπανια κανουν περιδεση και αυτο διοτι ενα ποσοστο παιδιων επιβιωνουν ηδη απο την εβδομαδα αυτη. Δεν το συζητω δε για μετα τις 30 βδομαδες που επιβιωνουν το 99 τοις εκατο των μωρων.

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΤΟΝ ΤΡΑΧΗΛΟ ΤΟΝ ΜΕΤΡΗΣΑ ΜΟΝΟ ΣΤΙΣ 6 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ 3ΜΙΣΙ ΕΚΑΤΟΣΤΑ....ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΤΟ ΞΑΝΑΑΝΑΦΕΡΕ Η ΓΙΑΤΡΟΣ, ΘΑ ΡΙΞΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΤΗ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ...ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΔΕ ΤΑ ΣΚΑΛΙΖΟΥΝ ΤΟΣΟ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ ΟΤΙ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ....ΕΠΙΣΗΣ ΔΕ ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΙ ΧΑΠΙΑ ΠΟΛΛΑ...ΜΟΝΟ ΣΙΔΗΡΟ ΚΑΙ ΦΙΛΙΚΟ..ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ...ΤΩΡΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΠΟΛΙΚΕΣ ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΩΣ ΤΙΣ ΕΛΕΙΨΕΙΣ ΘΑ ΔΟΥΜΕ...ΕΧΩ ΚΑΙ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟΝ ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟ ΝΑ ΔΕΙ ΤΙΣ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΖΑΧΑΡΟΥ


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, iwanna24 είπε:

Υπαρχει να ξερεις η εκτακτη περιδεση.

Ενα εμβρυο ειναι βιωσιμο μετα την 25η βδομαδα. Πριν δεν γεννας. Αποβαλεις. Αν δηλαδη πας εσυ 22η βδομαδα με τραχηλο 1.5 προφανως θα σου κανουν εκτακτη με οποιο ρισκο και αυτο γιατι αν γεννησεις το μωρο δεν θα ζησει.

Ωστοσο, μετα την 25η βδομαδα σπανια κανουν περιδεση και αυτο διοτι ενα ποσοστο παιδιων επιβιωνουν ηδη απο την εβδομαδα αυτη. Δεν το συζητω δε για μετα τις 30 βδομαδες που επιβιωνουν το 99 τοις εκατο των μωρων.

 

Για το πότε είναι βιώσιμο το έμβρυο μου τα έχει εξηγήσει ο γιατρός!αλλά αυτό με την περίδεση δεν το γνώριζα!νόμιζα οτι μετά  απο την 21η δεν μπορούν να σου κάνουν!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , elenistam είπε:

ΕΓΩ ΤΟΝ ΤΡΑΧΗΛΟ ΤΟΝ ΜΕΤΡΗΣΑ ΜΟΝΟ ΣΤΙΣ 6 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ 3ΜΙΣΙ ΕΚΑΤΟΣΤΑ....ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΤΟ ΞΑΝΑΑΝΑΦΕΡΕ Η ΓΙΑΤΡΟΣ, ΘΑ ΡΙΞΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΤΗ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ...ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΔΕ ΤΑ ΣΚΑΛΙΖΟΥΝ ΤΟΣΟ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ ΟΤΙ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ....ΕΠΙΣΗΣ ΔΕ ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΙ ΧΑΠΙΑ ΠΟΛΛΑ...ΜΟΝΟ ΣΙΔΗΡΟ ΚΑΙ ΦΙΛΙΚΟ..ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ...ΤΩΡΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΠΟΛΙΚΕΣ ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΩΣ ΤΙΣ ΕΛΕΙΨΕΙΣ ΘΑ ΔΟΥΜΕ...ΕΧΩ ΚΑΙ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟΝ ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟ ΝΑ ΔΕΙ ΤΙΣ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΖΑΧΑΡΟΥ

Μια χαρα ειναι ο τραχηλος σου...μα και μενα στην αυχενικη και μετα στη Β επιπεδου αρχισαμε τις μετρησεις.

Χαπια γιατι να παρεις?

Αν δεν πονας για ποιο λογο? Εχεις μια καλη εγκυμοσυνη...εμεις ειμαστε οι εξαιρεσεις να ξερεις, οχι εσυ. Μην σε αγχωνουμε με αυτα που λεμε!


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...