Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΕΓΩ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΞΑΡΤΗΣΗ ΤΗΝ ΕΧΩ ΜΕ ΤΑ ΓΛΥΚΑ....ΕΧΩ ΠΡΟΔΙΑΘΕΣΗ ΓΙΑ ΔΙΑΒΗΤΗ ΚΥΗΣΗΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΟ ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΗ ΦΑΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΛΥΚΟ......ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΛΙΤΩΣΩ ΤΗΝ ΙΝΣΟΥΛΙΝΗ...ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΙΝΣΟΥΛΙΝΗ ΓΙΑ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΝΑ ΤΗΝ ΒΑΖΑΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΦΕΥΓΕ Ο ΚΑΠΝΟΣ...ΕΜΕΝΑ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΚΑΠΝΙΖΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΑΣΘΜΑ....Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ....ΕΙΝΑΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΤΥΧΕΡΑ ΠΟΥ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ

  • Χαχα 1

MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 29 λεπτά , iwanna24 είπε:

Σε καταλαβαινω...και μενα ολα κομμενα. Και αντε τα κοβεις ολα...και παλι θα πανε ολα καλα?

Και ειμαστε και ολη μερα σπιτι οσο να ναι σκεφτομαστε τα ιδια και τα ιδια.!

Μετραω και δεν περναει ο καιρος...ειλικρινα! Οταν δουλευα περναγε γρηγορα ο καιρος...τωρα? Με τιποτα!

Και εμένα μου φαίνεται ότι ο καιρός κυλάει τόσο αργά!εσύ είσαι πιο κοντά τουλάχιστον!!!!έτσι ακριβώς, όλο στα ίδια τριγυρναει το μυαλό και δεν μπορείς να το ελεγξεις!

Να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος, να βγουνε με το καλό τα μωρά μας και εγω το έχω πει,οταν βγει θα της βγάλω το μαλλί τρίχα- τριχα!!!Χαχαχα


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Και εμένα μου φαίνεται ότι ο καιρός κυλάει τόσο αργά!εσύ είσαι πιο κοντά τουλάχιστον!!!!έτσι ακριβώς, όλο στα ίδια τριγυρναει το μυαλό και δεν μπορείς να το ελεγξεις!

Να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος, να βγουνε με το καλό τα μωρά μας και εγω το έχω πει,οταν βγει θα της βγάλω το μαλλί τρίχα- τριχα!!!Χαχαχα

Και συ κοριτσι ε?

Ολα καλα θα πανε. Τωρα σε λιγο καιρο θα τη νιωθεις κιολας συνεχεια και θα φυγει ενα μεγαλο βαρος. 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Καλημέρα κορίτσια... Να σας ρωτήσω όσες καπνιζατε τώρα κάνετε τσιγάρο? Οταν έμαθα για την εγκυμοσύνη δεν ήθελα να κάνω. Κάποιες φορές όμως ήθελα να κάνω δύο τρεις τζούρες και τις έκανα τρείς τζούρες. Μέσα στο τρίμηνο να το έκανα τέσσερις φορές. 

Έχω εδώ και δύο εβδομάδες που θέλω να κάνω κάθε μέρα τσιγάρο. Δεν ξέρω τι φταίει. Και δεν κάνω τρείς τζούρες κάνω ένα τσιγάρο κάθε μέρα σχεδόν. Νιώθω άσχημα αλλά θέλω να κάνω ένα τουλάχιστον με ηρεμεί. Ο γιατρός μου είναι αυστηρός δεν θέλει να κάνω. Όχι ότι έχω κάτι εγώ η το παιδί. Το κάνει καθαρά προληπτικά και για το τι είναι σωστό...

Έλα μωρέ σιγά για ένα τσιγάρο το 1ο τρίμηνο δε το ήθελα αλλά τώρα μπορεί να κάνω  ένα όταν είμαι με τη φίλη μου 

1 ώρα πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

ατιμο πράγμα το τσιγάρο!!!κάνω 2 την ημέρα τώρα!μέχρι πρίν λίγο καιρό έκανα μόνο ενα το πρωί και δεν ζηταγα άλλο μέσα στην ημέρα!είμαι και κλεισμένη μέσα στο σπίτι και εχω φρικαρει!εχω και το άγχος μου να είναι όλα καλά!

Μπορεί κάποιος να μας κατακρίνει για αυτό που κάνουμε αλλά και εγω αν δεν έκανα αυτά τα 2 τσιγάρα θα είχα φρικαρει!και εμένα όλα κομμένα είναι,βόλτες με το αυτοκίνητο μέχρι την καφετέρια, να μην περπαταω, να μην κουραζομαι, να μην κάνω σεξ να μην κάνω δουλειές στο σπίτι που με κουράζουν!και ήμουν μια πολύ δραστήρια γυναίκα πριν την εγκυμοσύνη!και όλο αυτό το άγχος αν θα πάνε όλα καλά!ε, θα σκασω αν δεν κάνω και 2 τσιγάρα! 

Θα προτιμούσα να το είχα κόψει τελείως το κάπνισμα αλλά Συμφωνώ μαζί σου, από το να παθω κι αλλά..... Καλύτερα 2 τσιγάρα! 

Με το αυτοκίνητο μέχρι τη καφετέρια για να μη περπατάω....... Σαν να με βλέπω!!!! Ολεσ τα ίδια δηλαδή 


zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια κάτι άσχετο....βρήκα μια ομάδα στο φεισ με μαμάδες στην περιοχή μου και κανονίσαμε και καφέ μέσα στη βδομάδα. Ψάξτε και σεις αντίστοιχες ομάδες και θα είναι μια καλή ευκαιρία να βρείτε μαμάδες στην ίδια γειτονιά , να πιείτε εναν καφε και να ανταλλάξετε εμπειρίες.....μέσα στο χαος της πολης ειναι ευτυχια να βρισκεις φιλους

  • Μου αρέσει 1

MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , iwanna24 είπε:

Και συ κοριτσι ε?

Ολα καλα θα πανε. Τωρα σε λιγο καιρο θα τη νιωθεις κιολας συνεχεια και θα φυγει ενα μεγαλο βαρος. 

Ειμαι απο τις τυχερες και Την νιώθω ηδη την μπουμπου μου!!!

πρίν από 50 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

@iwanna24 @rapounzel_rapounzel @Sam13 Σας ευχαριστώ πολύ με χαλαρώσετε λίγο.

Αυτός είναι ο σκοπός,να ηρεμεί η μια την άλλη!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , gogouli88 είπε:

Έλα μωρέ σιγά για ένα τσιγάρο το 1ο τρίμηνο δε το ήθελα αλλά τώρα μπορεί να κάνω  ένα όταν είμαι με τη φίλη μου 

Με το αυτοκίνητο μέχρι τη καφετέρια για να μη περπατάω....... Σαν να με βλέπω!!!! Ολεσ τα ίδια δηλαδή 

Α! Και εσύ έτσι πας;;;καημένη και εσύ!!!είμαι η πρωτη που έλεγα οτι η εγκυμοσύνη δεν είναι ασθένεια και θα κάνω ότι έκανα πάντα, θα συνεχιζα την δουλειά!αλλά λογαριαζα μόνη μου!δυστυχώς λόγω προβλημάτων Κυκλοφορώ σαν την κότα!!!

πρίν από 7 λεπτά , iwanna24 είπε:

Οντως τυχερη...πολυ νωρις τη νιωθεις. Καλυτερα να μην εχεις αγχος!!!

Καταστροφικό το άγχος το γνωρίζω πολύ καλά!αλλά όταν αυτό το πλασματακι σου έρθει δύσκολα και έχεις και δύσκολη εγκυμοσύνη είναι λίγο αναπόφευκτο!σε ευχαριστώ πολύ για το κουράγιο και την συμπαράσταση!!!

Ναι το μικρουλη μου!πλέον κάνει κάθε μέρα εμφάνιση 2-3 φορές την ημέρα και λέω ολα καλά, το κορίτσι μου πάλι χορεύει!!!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Α! Και εσύ έτσι πας;;;καημένη και εσύ!!!είμαι η πρωτη που έλεγα οτι η εγκυμοσύνη δεν είναι ασθένεια και θα κάνω ότι έκανα πάντα, θα συνεχιζα την δουλειά!αλλά λογαριαζα μόνη μου!δυστυχώς λόγω προβλημάτων Κυκλοφορώ σαν την κότα!!!

Καταστροφικό το άγχος το γνωρίζω πολύ καλά!αλλά όταν αυτό το πλασματακι σου έρθει δύσκολα και έχεις και δύσκολη εγκυμοσύνη είναι λίγο αναπόφευκτο!σε ευχαριστώ πολύ για το κουράγιο και την συμπαράσταση!!!

Ναι το μικρουλη μου!πλέον κάνει κάθε μέρα εμφάνιση 2-3 φορές την ημέρα και λέω ολα καλά, το κορίτσι μου πάλι χορεύει!!!

Απο αγχος αλλο τιποτα...και γω μετα απο μια αποβολη, χαμηλο πλακουντα και εν τελει κοντο τραχηλο φανταζεσαι σε τι κατασταση ειμαι!

Αξιζουν μωρε ομως. Θα περασει ο καιρος και απο Χειμωνα θα παρακαλαμε να κατσουμε σε ενα μερος μονες μας !!!


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 12 λεπτά , iwanna24 είπε:

Απο αγχος αλλο τιποτα...και γω μετα απο μια αποβολη, χαμηλο πλακουντα και εν τελει κοντο τραχηλο φανταζεσαι σε τι κατασταση ειμαι!

Αξιζουν μωρε ομως. Θα περασει ο καιρος και απο Χειμωνα θα παρακαλαμε να κατσουμε σε ενα μερος μονες μας !!!

Έτσι ακριβώς είναι!!!να είναι γερά και αξίζει η ταλαιπωρία που τραβαμε,! Πόσο είναι ο τράχηλος σου;;;γιατί και εγω εχω ψιλο ανησυχήσει και με αυτό τις τελευταίες μέρες!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια που να δείτε πως είναι με δίδυμα... στην πρώτη εγκυμοσύνη έκανα τα πάντα, πετούσα!! 8,5 μηνών έκανα γενική στο σπίτι κ είχα τα πάντα έτοιμα για το παιδί κ την γεννα... τώρα δεν αντέχω να κάνω ούτε τα βασικά!! Για να πλύνω το μπάνιο πχ κάνω 2-3 διαλείμματα... κουράζομαι κ με τις πιο απλές δουλειές πχ άπλωμα ή μαγείρεμα.. βοήθεια δεν υπάρχει από πουθενά κ έχω κ ενα παιδάκι 4,5 χρόνων που έχει τα δικά του θέλω, τις δραστηριότητες κλπ κ δεν μπορώ να τρέχω σε όλα αυτά όπως πριν... εννοείται όχι σεξ, ταξίδια, βαριές δουλειές κλπ κλπ 

Οκ!! Ειμαι ανθρωπος, δεν θα πεθάνω!! Θα κάνω το τσιγάρο μου χωρισ τύψεις κ δεν με νοιάζει τι λενε οι γύρω μου!! Εξάλλου κανένας δεν είναι μέσα στο σπίτι μου... κανένας δεν βιώνει ότι εγώ... κανένας δεν πληρώνει τους λογαριασμούς μου ή τις εξετάσεις μου... Ώχου!!! Βαρέθηκα  σε κάθετι να μας κρίνουν!!! Θηλαζεις; Κακώς!! Δεν θηλαζεις;; Πάλι κακώς!! Τι;; γεννησες φυσιολογικά;; είσαι τρελη!! Αχ καημένη μου γέννησε με καισαρική... κρίμα!! Τι;; από επιλογή;; εεεεε είσαι τρελη... 

Ε μα ποια.... ας κοιτάξει ο καθένας το σπίτι του κ τα προβλήματα του κ εμείς τα δικά μας!!!! Μας φτάνουν τα άγχη που έχουμε (ειδικά σε αυτή τη φάση) δεν θελουμε άλλο φόρτωμα!! 

Θες να κανεις τσιγάρο;; το σέβομαι!!! 

Δεν θέλεις να καπνίζεις;; το σέβομαι!!!! 

Μονο έτσι θα πάμε μπροστά!! Με σεβασμό για τον συνάνθρωπο!!! 

 

Με έπιασε η τρέλα μου σήμερα κορίτσια!! Συγνώμη!!!

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Έτσι ακριβώς είναι!!!να είναι γερά και αξίζει η ταλαιπωρία που τραβαμε,! Πόσο είναι ο τράχηλος σου;;;γιατί και εγω εχω ψιλο ανησυχήσει και με αυτό τις τελευταίες μέρες!

Στη Β επιπεδου ηταν 2.8.

Παμε επαναληπτικο στο γιατρο μου και ειναι 3. Πιθανον δεν ειχε μετρησει καλα ο εμβρυολογος. Το 3 δεν ειναι πολυ κακο...οχι κουραση, βαρη, σεξ, περπατημα. Το 2.8 ομως ηθελε ξαπλα. 

Τωρα θα το μετρησουμε παλι σε 10 μερες να δουμε αν μενει σταθερο. Μου πε ο γιατρος οτι αν παει 2.5 πας σε ξαπλα για 2 μηνες ακινησια.

Παιρνω βεβαια την αγαπημενη προγεστερονη και μαγνησιο για τις συσπασεις. 

Λογικα στη Β επιπεδου θα μετρησετε τραχηλο. Εγω ειχα συχνα πολλους πονους. Κουραζομουν ευκολα. Φαινοταν οτι το σωμα μου δεν αντεχει. 

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , iwanna24 είπε:

Στη Β επιπεδου ηταν 2.8.

Παμε επαναληπτικο στο γιατρο μου και ειναι 3. Πιθανον δεν ειχε μετρησει καλα ο εμβρυολογος. Το 3 δεν ειναι πολυ κακο...οχι κουραση, βαρη, σεξ, περπατημα. Το 2.8 ομως ηθελε ξαπλα. 

Τωρα θα το μετρησουμε παλι σε 10 μερες να δουμε αν μενει σταθερο. Μου πε ο γιατρος οτι αν παει 2.5 πας σε ξαπλα για 2 μηνες ακινησια.

Παιρνω βεβαια την αγαπημενη προγεστερονη και μαγνησιο για τις συσπασεις. 

Λογικα στη Β επιπεδου θα μετρησετε τραχηλο. Εγω ειχα συχνα πολλους πονους. Κουραζομουν ευκολα. Φαινοταν οτι το σωμα μου δεν αντεχει. 

 

Και εγω 3 έχω την τελευταία φορά που το μετρήσαμε πριν  λίγες μέρες  και το μωρό είναι με το κεφάλι κάτω και με πιεζει!και επειδή και εγω εχω πόνους μου είπε οτι είναι από το μωρό που είναι τόσο χαμηλά το Κεφάλι της!

Ναι, στην β'επιπεδου θα το μετρήσουμε μου είπε πάλι και αν έχει πάει 2,5 θα βάζω κολπικά μια κρέμα και θα το παρακολουθουμε!

Για την διαφορά που βγαίνει στις μετρήσεις μου είπε ότι αν στην β'επιπεδου μου πει ο εμβρυολογος οτι είναι 3,2 δεν σημαίνει οτι μακρινε ο τράχηλος αλλά τον μετράνε με διαφορετικό τρόπο και υπάρχει μια μικρή διαφορά από γιατρό σε γιατρό!

Ελπίζω στην β'επιπεδου να μείνει εκεί που είναι σε μέγεθος!

Μαγνήσιο παίρνω και εγω από νωρίς γιατί είχα συσπάσεις!την προγεστερόνη την σταμάτησα πριν λίγες μέρες!έπαιρνα γιατί είχα αιμορραγία λόγω αποκόλλησης! 

πρίν από 16 λεπτά , Sam13 είπε:

Αχ κορίτσια που να δείτε πως είναι με δίδυμα... στην πρώτη εγκυμοσύνη έκανα τα πάντα, πετούσα!! 8,5 μηνών έκανα γενική στο σπίτι κ είχα τα πάντα έτοιμα για το παιδί κ την γεννα... τώρα δεν αντέχω να κάνω ούτε τα βασικά!! Για να πλύνω το μπάνιο πχ κάνω 2-3 διαλείμματα... κουράζομαι κ με τις πιο απλές δουλειές πχ άπλωμα ή μαγείρεμα.. βοήθεια δεν υπάρχει από πουθενά κ έχω κ ενα παιδάκι 4,5 χρόνων που έχει τα δικά του θέλω, τις δραστηριότητες κλπ κ δεν μπορώ να τρέχω σε όλα αυτά όπως πριν... εννοείται όχι σεξ, ταξίδια, βαριές δουλειές κλπ κλπ 

Οκ!! Ειμαι ανθρωπος, δεν θα πεθάνω!! Θα κάνω το τσιγάρο μου χωρισ τύψεις κ δεν με νοιάζει τι λενε οι γύρω μου!! Εξάλλου κανένας δεν είναι μέσα στο σπίτι μου... κανένας δεν βιώνει ότι εγώ... κανένας δεν πληρώνει τους λογαριασμούς μου ή τις εξετάσεις μου... Ώχου!!! Βαρέθηκα  σε κάθετι να μας κρίνουν!!! Θηλαζεις; Κακώς!! Δεν θηλαζεις;; Πάλι κακώς!! Τι;; γεννησες φυσιολογικά;; είσαι τρελη!! Αχ καημένη μου γέννησε με καισαρική... κρίμα!! Τι;; από επιλογή;; εεεεε είσαι τρελη... 

Ε μα ποια.... ας κοιτάξει ο καθένας το σπίτι του κ τα προβλήματα του κ εμείς τα δικά μας!!!! Μας φτάνουν τα άγχη που έχουμε (ειδικά σε αυτή τη φάση) δεν θελουμε άλλο φόρτωμα!! 

Θες να κανεις τσιγάρο;; το σέβομαι!!! 

Δεν θέλεις να καπνίζεις;; το σέβομαι!!!! 

Μονο έτσι θα πάμε μπροστά!! Με σεβασμό για τον συνάνθρωπο!!! 

 

Με έπιασε η τρέλα μου σήμερα κορίτσια!! Συγνώμη!!!

μια χαρά τα λες!!!πόσο συμφωνω!!!!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Και εγω 3 έχω την τελευταία φορά που το μετρήσαμε πριν  λίγες μέρες  και το μωρό είναι με το κεφάλι κάτω και με πιεζει!και επειδή και εγω εχω πόνους μου είπε οτι είναι από το μωρό που είναι τόσο χαμηλά το Κεφάλι της!

Ναι, στην β'επιπεδου θα το μετρήσουμε μου είπε πάλι και αν έχει πάει 2,5 θα βάζω κολπικά μια κρέμα και θα το παρακολουθουμε!

Για την διαφορά που βγαίνει στις μετρήσεις μου είπε ότι αν στην β'επιπεδου μου πει ο εμβρυολογος οτι είναι 3,2 δεν σημαίνει οτι μακρινε ο τράχηλος αλλά τον μετράνε με διαφορετικό τρόπο και υπάρχει μια μικρή διαφορά από γιατρό σε γιατρό!

Ελπίζω στην β'επιπεδου να μείνει εκεί που είναι σε μέγεθος!

Μαγνήσιο παίρνω και εγω από νωρίς γιατί είχα συσπάσεις!την προγεστερόνη την σταμάτησα πριν λίγες μέρες!έπαιρνα γιατί είχα αιμορραγία λόγω αποκόλλησης! 

Και μενα ειχε κατω το κεφαλι και πιεζε αλλα γυρισε...καλυτερα να ειναι το κεφαλι πανω ωστε να μην πιεζει τον τραχηλο...

Ε δεν εχεις και συ τον καλυτερο τραχηλο.

Τι να κανουμε?!?

Θεμα ανατομικο ειναι. Ξαπλα και ξαπλα και ξαπλα και κανα τσιγαρακι μπας και περασει ο καιρος!


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...