Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Eflenew είπε:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ναι σ β επιπεδου κανουν... Τελικα ρε κοριτσια δεν ξερω... Νομιζω οτι οσο πιο πολυ ψαχνω, τοσο περισσότερο αγχωνομαι... Ουφ! Ποτε θα το χαρω επιτελους???  (ρητορική ερώτηση) 

Το ίδιο πιστεύω όσο ψάχνουμε τόσο αγχωνόμαστε!!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

1 ώρα πρίν, Μάντη είπε:

Και ο δικός μου φοβάται πολύ... Ακόμα και να με πάρει αγκαλιά... Επαφές δεν έχουμε απο τη μέρα που μάθαμε τα ευχάριστα! Μετά το απαγόρευσε και ο γιατρός... Αλλά τελικά κατάλαβα ότι ακόμα και τα πονηρά χάδια είναι πρόβλημαααα οπότε τέλος και με αυτά!!!! Ακινησία και υπομονή για τα θαυματακι μας!!!

Καλά αυτό ξανά πέστο!!! Τότε είχα βαρεθεί τις τόσες επαφές!!! Τώρα περισσότερο είναι ψυχολογικό από πλευράς μου καθώς βλέπω να αλλάζει το σώμα μ και γενικά που είμαι όλη μέρα ξάπλα με νυχτικό και μαλλί πιασμένο νιώθω περίεργα... Είναι μέρες που θέλω να νιώσω ρε παιδί μ ότι είμαι και γυναίκα!!!! Ψυχολογικό είναι όλο!!! Ορμόνες τρελές!!!

Τώρα που πήγα τουαλέτα δεν είχα τίποτα θα δω και ποιο μετά... Εμένα γράφει 41.0 mm για τον τράχηλο μου είπε ότι είναι πολύ καλός.. τώρα δεν ξέρω παραπάνω... Εσένα πόσο λέει;;;

Καλα ειστε εμεις τις εχουμε απαγορευμενες απο αρχες Φεβρουαριου που καναμε την εμβρυομεταφορα. Δλδ λιγο παραπανω απο εσας... Ενταξει δεν το συζητω μετα απο τοση προσπαθεια για να ερθει ας μεινουμε και λιγο καιρο χωρις επαφες. Αλλα ειναι και φυσιολογικο να το σκεφτομαστε και να το θελουμε... Τουλαχιστον ο δικος μου με κοιταζει καθημερινα και ειναι ολο γλυκολογα 9δεν ξερω τι τον εχει πιασει) οπως τα πρωτα χρονια και με ανεβαζει ψυχολογικα

Οσον αφορα τον τραχηλο σε εμενα γραφει μηκος ενδοτραχηλου 32mm. ελπιζω να ειναι καλο το νουμερο... Δεν θελω να αγχωθω και με αλλα πραγματα. Μου φτανουν οι υπολοιπες ανασφαλειες μου.


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια sos! Ποιές κάνουν αντιπυκτική? Ξέχασα να την κάνω το πρωί. Να την κάνω τώρα ή μια παράβλεψη δεν πειράζει? Σας έχει τύχει? Την προηγούμενη βδομάδα που έκανα τον προγεννητικό έλεγχο έπρεπε να απέχω από ηπαρίνη 48 ώρες και μου είχε πει είναι οκ δεν πειράζει. Κάνε την μετά. Τι λέτε να την κάνω τώρα ή να μην τη κάνω καθόλου?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Nightwish είπε:

βρε παιδιά εμένα στην αυχενική δεν γράφει τίποτα για τράχηλο και ούτε μου είπε τίποτα όταν μου την έκανε... :?

γυρω στην 18 εβδομαδα ζητα να στον μετρησουν κολπικα. ετσι θα εχεις ενα μετρο συγκρισης για τυχον αλλοιωσεις στην β επιπεδου. ο τραχηλος αρχιζει κ μικραινει μετα την 18 εβδομαδα αν υπαρχει τελικα προβλημα οι γιατροι θελουν να βλεπουν αν υπαρχει διαφορα. μην ντρεπεσε κ μην κολλας να ζητας πραγματα απο το γιατρο σου. οι γιατροι καποια πραγματα δεν τα κοιτανε γιατι δεν ειναι τοσο συχνα αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν υπαρχουν. στο μηνα που ειμαι ειναι δυο κοπελες που εχουν θεμα με τον τραχηλο κ τον παρακολουθουν πολυ στενα. δεν χρειαζετε να σε ανχωνουν πραγματα που μπορεις να ζητησεις κ να προβλεψεις.

πρίν από 3 λεπτά , Maria_ath είπε:

Κορίτσια sos! Ποιές κάνουν αντιπυκτική? Ξέχασα να την κάνω το πρωί. Να την κάνω τώρα ή μια παράβλεψη δεν πειράζει? Σας έχει τύχει? Την προηγούμενη βδομάδα που έκανα τον προγεννητικό έλεγχο έπρεπε να απέχω από ηπαρίνη 48 ώρες και μου είχε πει είναι οκ δεν πειράζει. Κάνε την μετά. Τι λέτε να την κάνω τώρα ή να μην τη κάνω καθόλου?

να την κανεις τωρα. μεσα οι οδηγιες γραφουν οτι αν ξεχασεις κανε την οταν την θυμιθεις αρκει να μην ειναι κοντα στην επομενη δοση. ΚΑΝΤΗΝ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 minutes ago, linaa said:

γυρω στην 18 εβδομαδα ζητα να στον μετρησουν κολπικα. ετσι θα εχεις ενα μετρο συγκρισης για τυχον αλλοιωσεις στην β επιπεδου. ο τραχηλος αρχιζει κ μικραινει μετα την 18 εβδομαδα αν υπαρχει τελικα προβλημα οι γιατροι θελουν να βλεπουν αν υπαρχει διαφορα. μην ντρεπεσε κ μην κολλας να ζητας πραγματα απο το γιατρο σου. οι γιατροι καποια πραγματα δεν τα κοιτανε γιατι δεν ειναι τοσο συχνα αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν υπαρχουν. στο μηνα που ειμαι ειναι δυο κοπελες που εχουν θεμα με τον τραχηλο κ τον παρακολουθουν πολυ στενα. δεν χρειαζετε να σε ανχωνουν πραγματα που μπορεις να ζητησεις κ να προβλεψεις.

οκ σ' ευχαριστώ. Θα τον ρωτήσω τη Δευτέρα να μου πει...


UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , linaa είπε:

γυρω στην 18 εβδομαδα ζητα να στον μετρησουν κολπικα. ετσι θα εχεις ενα μετρο συγκρισης για τυχον αλλοιωσεις στην β επιπεδου. ο τραχηλος αρχιζει κ μικραινει μετα την 18 εβδομαδα αν υπαρχει τελικα προβλημα οι γιατροι θελουν να βλεπουν αν υπαρχει διαφορα. μην ντρεπεσε κ μην κολλας να ζητας πραγματα απο το γιατρο σου. οι γιατροι καποια πραγματα δεν τα κοιτανε γιατι δεν ειναι τοσο συχνα αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν υπαρχουν. στο μηνα που ειμαι ειναι δυο κοπελες που εχουν θεμα με τον τραχηλο κ τον παρακολουθουν πολυ στενα. δεν χρειαζετε να σε ανχωνουν πραγματα που μπορεις να ζητησεις κ να προβλεψεις.

να την κανεις τωρα. μεσα οι οδηγιες γραφουν οτι αν ξεχασεις κανε την οταν την θυμιθεις αρκει να μην ειναι κοντα στην επομενη δοση. ΚΑΝΤΗΝ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ. 

Σ ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Την έκανα. Οι οδηγίες του innohep λένε απλά μην κάνεις διπλή δόση αν ξεχάσεις μια. Και εγώ στο να την κάνω ήμουν...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Maria_ath είπε:

Σ ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Την έκανα. Οι οδηγίες του innohep λένε απλά μην κάνεις διπλή δόση αν ξεχάσεις μια. Και εγώ στο να την κάνω ήμουν...

ε ναι αυτο το να την ξεχασεις για δυο τρεις ωρες δεν εχεις προβλημα εισαι καλημενη. κ εγω εχω βαλει ξυπνητηρι γιατι ξεχνιομουν συνεχεια !!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Καλα ειστε εμεις τις εχουμε απαγορευμενες απο αρχες Φεβρουαριου που καναμε την εμβρυομεταφορα. Δλδ λιγο παραπανω απο εσας... Ενταξει δεν το συζητω μετα απο τοση προσπαθεια για να ερθει ας μεινουμε και λιγο καιρο χωρις επαφες. Αλλα ειναι και φυσιολογικο να το σκεφτομαστε και να το θελουμε... Τουλαχιστον ο δικος μου με κοιταζει καθημερινα και ειναι ολο γλυκολογα 9δεν ξερω τι τον εχει πιασει) οπως τα πρωτα χρονια και με ανεβαζει ψυχολογικα

Οσον αφορα τον τραχηλο σε εμενα γραφει μηκος ενδοτραχηλου 32mm. ελπιζω να ειναι καλο το νουμερο... Δεν θελω να αγχωθω και με αλλα πραγματα. Μου φτανουν οι υπολοιπες ανασφαλειες μου.

Χα η τελευταία κανονική επαφή ήταν 31 Ιανουαρίου!!!!!! Μετά αρχίσαμε αντιβίωση για ουρεοπλασμα που είχε ο άντρας μου και δεν είχαμε επαφές!!! Καλά και εμένα μου λέει γλυκολογα και ότι με ομόρφυνε η εγκυμοσύνη αλλά κακα τα ψέματα θέλω και τα παραπάνω!!! Ας λείπουν βέβαια αν είναι για καλό του θησαυρού μας!!!

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Μάντη είπε:

Χα η τελευταία κανονική επαφή ήταν 31 Ιανουαρίου!!!!!! Μετά αρχίσαμε αντιβίωση για ουρεοπλασμα που είχε ο άντρας μου και δεν είχαμε επαφές!!! Καλά και εμένα μου λέει γλυκολογα και ότι με ομόρφυνε η εγκυμοσύνη αλλά κακα τα ψέματα θέλω και τα παραπάνω!!! Ας λείπουν βέβαια αν είναι για καλό του θησαυρού μας!!!

Κανα δυο μέρες διαφορά έχουμε δλδ... αχ πόσο σε νιωθω

1 hour ago, Maria_ath είπε:

Κορίτσια sos! Ποιές κάνουν αντιπυκτική? Ξέχασα να την κάνω το πρωί. Να την κάνω τώρα ή μια παράβλεψη δεν πειράζει? Σας έχει τύχει? Την προηγούμενη βδομάδα που έκανα τον προγεννητικό έλεγχο έπρεπε να απέχω από ηπαρίνη 48 ώρες και μου είχε πει είναι οκ δεν πειράζει. Κάνε την μετά. Τι λέτε να την κάνω τώρα ή να μην τη κάνω καθόλου?

Εγω μια φορά την θυμηθηκα 3 ωρες μετα και την έκανα μολις το συνειδητοποιησα. Να την κάνεις λεω κι εγω... 

Για να μην την ξεχναω εβαλα καθημερινή υπενθύμιση πλεον...

Innohep κι εσυ; σε παρακολουθει καποιος αιματολογος;

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Αν συνεχίσουν μέχρι το απόγευμα θα τον πάρω... Αλλά και τι να μου πει.... Το πολύ να μου πει ξάπλα όπως και κάνω... Παίρνω και μαγνήσιο που είναι για τις συσπάσεις...

Ισως σου δωσει και ουτρο...ξερω γω...μπορει να ειναι και τυχαιο...και γω μια φορα ειχα αιμα και μια μερα πριν καταλαβαινεις...τελικα ετυχε και ανεβηκε ο τραχηλος την επομενη εξου και το αιμα.

3 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Χα η τελευταία κανονική επαφή ήταν 31 Ιανουαρίου!!!!!! Μετά αρχίσαμε αντιβίωση για ουρεοπλασμα που είχε ο άντρας μου και δεν είχαμε επαφές!!! Καλά και εμένα μου λέει γλυκολογα και ότι με ομόρφυνε η εγκυμοσύνη αλλά κακα τα ψέματα θέλω και τα παραπάνω!!! Ας λείπουν βέβαια αν είναι για καλό του θησαυρού μας!!!

Αχ ...η τελευταια επαφη ηταν 17 Οκτωβριουυυυυυυ του 17 :?


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , iwanna24 είπε:

Ισως σου δωσει και ουτρο...ξερω γω...μπορει να ειναι και τυχαιο...και γω μια φορα ειχα αιμα και μια μερα πριν καταλαβαινεις...τελικα ετυχε και ανεβηκε ο τραχηλος την επομενη εξου και το αιμα.

Αχ ...η τελευταια επαφη ηταν 17 Οκτωβριουυυυυυυ του 17 :?

Ωχ εσύ είσαι ποιο παλιά!!!!! Καταλαβαίνω!!!! Ευτυχώς από εκείνη την ώρα δεν έχω τίποτα! Ίσως ήταν και από την αλλαγή του μήνα!!! Όλα καλά!!! Την Παρασκευή έχω υπέρηχο θα δω το σπορακι μου και θα ηρεμήσω για λίγο πάλι!!!!! 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Μάντη είπε:

Ωχ εσύ είσαι ποιο παλιά!!!!! Καταλαβαίνω!!!! Ευτυχώς από εκείνη την ώρα δεν έχω τίποτα! Ίσως ήταν και από την αλλαγή του μήνα!!! Όλα καλά!!! Την Παρασκευή έχω υπέρηχο θα δω το σπορακι μου και θα ηρεμήσω για λίγο πάλι!!!!! 

Καλε ολα καλα θα ειναι...σιγα...τα καφε δεν ειναι κατι γενικα. Ειχα κατα διαστηματα μπεζ καφε κτλ...ακομα και τωρα εχω.

Δεν ειχα ομως ποτε θεμα αποκολλησης και τετοια. Ολα ηταν μια χαρα. Μονο ο πλακουντας...που ανεβηκε εν τελει στη β επιπεδου. 

Εισαι χαλαρη και ειναι καλο...εγω ολο ετρεχα στο γιατρο και εκλαιγα. Ετσι ηρεμη να εισαι.

Και γω σημερα πχ εχω πονακια περιοδου...δραμα :?


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλησπέρα! Την προηγούμενη φορά που μπήκα είχαμε φτάσει στη σελ. 107. Απόψε μπήκα και είναι στην 140!!!! Αδυνατώ να διαβάσω τα ενδιάμεσα.... :-(

Λοιπόν, δεν ξέρω αν συμβαίνει σε εσάς, αλλά εγώ τελειώνοντας την 17η εβδ έχω φοβερούς πόνους στη λεκάνη και μου είναι δύσκολο να σηκώνομαι όταν έχω καθίσει ή ξαπλώσει κάπου για λίγη ώρα...


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...