Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 46 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια όλα τέλεια με την β επιπέδου... Το μωράκι είναι 440 γραμμάρια... Ο γιατρός είπε ότι είναι ένα υγιές μωράκι.... Και πήραμε πολύ χαρά γιατί είναι μπέμπα και το θέλαμε πολύ!!!! 

Μπράβο τέλεια συγχαρητήρια! 

  • Μου αρέσει 2

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

9 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια όλα τέλεια με την β επιπέδου... Το μωράκι είναι 440 γραμμάρια... Ο γιατρός είπε ότι είναι ένα υγιές μωράκι.... Και πήραμε πολύ χαρά γιατί είναι μπέμπα και το θέλαμε πολύ!!!! 

Συγχαρητηρια κοριτσι μ.. μπραβο για την μπεμπα σας... κοριτσομανα κ συ λοιπον.. σου αλλαξε πητ;; σε ποια βδομαδα εισαι;; 

Εγω κοριτσια πηγα χθες σε ενδοκρινολογο κ μου τα παραειπε αισιοδοξα. Λεει αδυνατον να εχωω σακχαρο. Βεβαια μου εδωσε μηχανακι να κανω μια βδομαδα μετρησεις αλλα σκεφτομαι να παω κ αλλου.. θελω αισιοδοξια αλλα οταν βλεπουμε κατι να μην παει καλα θελω λυσεις.. οχι να με καθησυχαζει.. κ επισης αν θυμαστε στην καμπυλη η τιμη στη δευτερη ωρα ηταν κακη κ ο γιατρος μ ειπε να μετριεμαι νηστικη κ στη μια ωρα. Κ οταν τον ρωτησα οτι το θεμσ μ ειναι στη δευτερη ωρα μου ειπε οτι αυτες ειναι οι μετρησεις που πρεπει να γινονται. Δεν εχω ιδεα λοιπον.. κ αφηστε που παω πρωι πρωι να μετρηθω κ ολο εβγαζε error. 3 φορες. Κατι κανω λαθος. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , irinikavala είπε:

Συγχαρητηρια κοριτσι μ.. μπραβο για την μπεμπα σας... κοριτσομανα κ συ λοιπον.. σου αλλαξε πητ;; σε ποια βδομαδα εισαι;; 

Εγω κοριτσια πηγα χθες σε ενδοκρινολογο κ μου τα παραειπε αισιοδοξα. Λεει αδυνατον να εχωω σακχαρο. Βεβαια μου εδωσε μηχανακι να κανω μια βδομαδα μετρησεις αλλα σκεφτομαι να παω κ αλλου.. θελω αισιοδοξια αλλα οταν βλεπουμε κατι να μην παει καλα θελω λυσεις.. οχι να με καθησυχαζει.. κ επισης αν θυμαστε στην καμπυλη η τιμη στη δευτερη ωρα ηταν κακη κ ο γιατρος μ ειπε να μετριεμαι νηστικη κ στη μια ωρα. Κ οταν τον ρωτησα οτι το θεμσ μ ειναι στη δευτερη ωρα μου ειπε οτι αυτες ειναι οι μετρησεις που πρεπει να γινονται. Δεν εχω ιδεα λοιπον.. κ αφηστε που παω πρωι πρωι να μετρηθω κ ολο εβγαζε error. 3 φορες. Κατι κανω λαθος. 

Καλημέρα!!! Μήπως δε βαζεις καλα μεσα την ταινία ή δεν βγαζεις αρκετη ποσοτητα αιμα?? Επισης, να αποφευγεις το οινόπνευμα για καθαρισμο του δακτυλου... Αλλοιωνει το αποτελεσμα, ενω αν εχουν υγρασια τα δάχτυλα σου μπορεί να μην μετραει.. 

  • Ευχαριστώ 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , irinikavala είπε:

Συγχαρητηρια κοριτσι μ.. μπραβο για την μπεμπα σας... κοριτσομανα κ συ λοιπον.. σου αλλαξε πητ;; σε ποια βδομαδα εισαι;; 

Εγω κοριτσια πηγα χθες σε ενδοκρινολογο κ μου τα παραειπε αισιοδοξα. Λεει αδυνατον να εχωω σακχαρο. Βεβαια μου εδωσε μηχανακι να κανω μια βδομαδα μετρησεις αλλα σκεφτομαι να παω κ αλλου.. θελω αισιοδοξια αλλα οταν βλεπουμε κατι να μην παει καλα θελω λυσεις.. οχι να με καθησυχαζει.. κ επισης αν θυμαστε στην καμπυλη η τιμη στη δευτερη ωρα ηταν κακη κ ο γιατρος μ ειπε να μετριεμαι νηστικη κ στη μια ωρα. Κ οταν τον ρωτησα οτι το θεμσ μ ειναι στη δευτερη ωρα μου ειπε οτι αυτες ειναι οι μετρησεις που πρεπει να γινονται. Δεν εχω ιδεα λοιπον.. κ αφηστε που παω πρωι πρωι να μετρηθω κ ολο εβγαζε error. 3 φορες. Κατι κανω λαθος. 

κοριτσι μην ανχωνεσε οντως ετσι γινονται οι μετρησεις πριν το γευμα κ μια ωρα μετα δεν υπαρχει αλλος τροπος . ενταξει μπορει να ηταν χαλαρος για να μην σε ανχωσει πριν δει τις μετρησεις σου βρε παντα οι γιατροι θελουν επιβεβαιωση στις μετρησεις με μια μονο εξεταση δεν βγαινει ακριβως συμπερασμα . ρωτα για το μηχανακι γιατι οντως κατι κανεις λαθος. κ μην ανχωνεσε προκαταβολικα κανε πρωτα τις μετρησεις σου. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερααα!!!!

17 ώρες πρίν, zina7777 είπε:

Δεν πινεις αρκετο νερο μαλλον.αυξησε το λιγο.

Ισως και να εχεις δικιο τελευταια το μειωσα αρκετά...

15 ώρες πρίν, eamo είπε:

@irinikavala μπράβο για τα αποτελέσματα ! Μια χαρά και εσυ και το μωράκι !

@Μάντη ευτυχώς όλα καλά για καλό ήταν τα σημάδια αυτά ανεβαίνει ο πλακούντας ! Τώρα με ψυχραιμία για τη β .

Αντε και στα υπόλοιπα κορίτσια !

Παντως δεν πρέπει να αγχωνόμαστε τόσο για τις μετρήσεις , κάθε παιδί έχει τη δίκη του καμπύλη ανάπτυξης από την αρχή της ύπαρξης του . Εξάλλου όταν βλέπουν κάτι ανησυχητικό το λένε και σε παρακολουθούν πιο στενά .

Μακαρι να ανεβαίνει γτ μου ειπαν οτι ειναι πολυ χαμηλα. Θα δουμε σε δυο εβδομαδες στο β επιπέδου...

14 ώρες πρίν, Λένα1018 είπε:

  Πριν ξεκινήσω το μαγνήσιο  είχα μέχρι και 20 φορές την ημέρα  συσπάσεις τώρα παίρνω  χάπια τον 60,77 mg και παίρνω ένα πρωί ένα βράδυ

(Okay Η αλήθεια είναι ότι αρκετές φορές το ξεχνάω :unsure:)

πλέον είναι 2 με 6 7 φορές περίπου την ημέρα η συσπάσεις. 

Μπορώ να πω ότι κατάλαβα μία βελτίωση αλλά δεν έχουν φύγει εντελώς.

Λενα μου ειναι αρκετές... Το μαγνησιο που παίρνεις ειναι πολυ λιγο... Εγω παιρνω 243mg ενα πρωι ενα βραδυ τωρα που ειχα τα πονακια και μου ειπαν οτι μπορει να τα κανουμε και 3 αν δεν υποχωρήσουν... Ρωτα το γιατρο σου για αλλαγή μαγνησίου...

11 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια όλα τέλεια με την β επιπέδου... Το μωράκι είναι 440 γραμμάρια... Ο γιατρός είπε ότι είναι ένα υγιές μωράκι.... Και πήραμε πολύ χαρά γιατί είναι μπέμπα και το θέλαμε πολύ!!!! 

Συγχαρητήρια!!!!! Τελειο το κοριτσι σου!!! Καιρος για ψωνια!!! Να το χαρείς!!!!!

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

21 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Κορίτσια με έχει πεθάνει το κεφάλι μου έχω τρομερό πονοκέφαλο... Να πάρω ένα ντεπον τι λέτε;;; Έκανα ένα μπάνιο δροσερό μήπως και με περάσει αλλά τίποτα...

Ο πονοκέφαλος είναι ένδειξη αφυδάτωσης. Νερό πίνεις; Λόγω ΄ζεστης και εγκυμοσύνης θέλουμε πάνω από 2-2,5 λίτρα την ημέρα. :)


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ZiliHer είπε:

Ο πονοκέφαλος είναι ένδειξη αφυδάτωσης. Νερό πίνεις; Λόγω ΄ζεστης και εγκυμοσύνης θέλουμε πάνω από 2-2,5 λίτρα την ημέρα. :)

Έπινα αρκετό νερό αλλά τις 3 τελευταίες μέρες δεν έπινα αρκετό... Τώρα ξεκίνησα να πίνω πάλι όσο μπορώ!!! 

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , ZiliHer είπε:

Ο πονοκέφαλος είναι ένδειξη αφυδάτωσης. Νερό πίνεις; Λόγω ΄ζεστης και εγκυμοσύνης θέλουμε πάνω από 2-2,5 λίτρα την ημέρα. :)

 

πρίν από 40 λεπτά , Μάντη είπε:

Έπινα αρκετό νερό αλλά τις 3 τελευταίες μέρες δεν έπινα αρκετό... Τώρα ξεκίνησα να πίνω πάλι όσο μπορώ!!! 

Εμενα με κοροιδευουν παντως με το νερο...

πηγαμε την Κυριακη σε ενα ταβερνακι και μεσα σε ενα 3ωρο ηπια πανω απο 2 λιτρα νερο. μπυρες οι αλλοι? νερακι εγω

βεβαια μετα ημουν καθε 20 λεπτα τουαλετα

 

Για πειτε τα νεα σας. Πως ειστε σημερα? εγω απεναντι απο το κλιματιστικο απο τις 8:30 το πρωι και λεω να παω για καμια βουτια μολις σχολασω

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο μενα! κ εγω με το κλιματιστικο απο τις 10 που ηρθα στο γραφειο .. πως θα περασει το καλοκαιρι απορω ...

@Μαρθα τελεια τα νεα σου ! 

@Ασία που εισαι ? @zina7777 εσυ τι κανεις? χαθηκες..

εγω περιμενω την β επιπεδου την Δευτερα και ανυπομονω να δω το μωρο γτ εχω απο τις 3 /5.

 

  • Μου αρέσει 3

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Καλημερααα!!!!

Ισως και να εχεις δικιο τελευταια το μειωσα αρκετά...

Μακαρι να ανεβαίνει γτ μου ειπαν οτι ειναι πολυ χαμηλα. Θα δουμε σε δυο εβδομαδες στο β επιπέδου...

Λενα μου ειναι αρκετές... Το μαγνησιο που παίρνεις ειναι πολυ λιγο... Εγω παιρνω 243mg ενα πρωι ενα βραδυ τωρα που ειχα τα πονακια και μου ειπαν οτι μπορει να τα κανουμε και 3 αν δεν υποχωρήσουν... Ρωτα το γιατρο σου για αλλαγή μαγνησίου...

Συγχαρητήρια!!!!! Τελειο το κοριτσι σου!!! Καιρος για ψωνια!!! Να το χαρείς!!!!!

Οκ σε ευχαριστώ θα πάρω τότε την ιατρό μου να την ρωτήσω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, irinikavala είπε:

Συγχαρητηρια κοριτσι μ.. μπραβο για την μπεμπα σας... κοριτσομανα κ συ λοιπον.. σου αλλαξε πητ;; σε ποια βδομαδα εισαι;; 

Εγω κοριτσια πηγα χθες σε ενδοκρινολογο κ μου τα παραειπε αισιοδοξα. Λεει αδυνατον να εχωω σακχαρο. Βεβαια μου εδωσε μηχανακι να κανω μια βδομαδα μετρησεις αλλα σκεφτομαι να παω κ αλλου.. θελω αισιοδοξια αλλα οταν βλεπουμε κατι να μην παει καλα θελω λυσεις.. οχι να με καθησυχαζει.. κ επισης αν θυμαστε στην καμπυλη η τιμη στη δευτερη ωρα ηταν κακη κ ο γιατρος μ ειπε να μετριεμαι νηστικη κ στη μια ωρα. Κ οταν τον ρωτησα οτι το θεμσ μ ειναι στη δευτερη ωρα μου ειπε οτι αυτες ειναι οι μετρησεις που πρεπει να γινονται. Δεν εχω ιδεα λοιπον.. κ αφηστε που παω πρωι πρωι να μετρηθω κ ολο εβγαζε error. 3 φορες. Κατι κανω λαθος. 

Σήμερα μπήκα 22 εβδομαδα από τι είχα βάση ημερομηνία περιόδου είμαι 25 σεμπτεμβιου αλλά βάση υπέρηχο 10 Οκτωβρίου.... Λένε ότι έχω καθυστερήσει στη σύλληψη 2 εβδομάδες. 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , ada32 είπε:

Καλησπερα κ απο μενα! κ εγω με το κλιματιστικο απο τις 10 που ηρθα στο γραφειο .. πως θα περασει το καλοκαιρι απορω ...

@Μαρθα τελεια τα νεα σου ! 

@Ασία που εισαι ? @zina7777 εσυ τι κανεις? χαθηκες..

εγω περιμενω την β επιπεδου την Δευτερα και ανυπομονω να δω το μωρο γτ εχω απο τις 3 /5.

 

Αστα πολυ ζεστο καλοκαιρι προβλεπεται...

εγω εχω β επιπεδου την ερχομενη Πεμπτη κι επισης ανυπομονω, γτ δεν το νιωθω κιολας και δεν ξερω αν ειναι καλα... με πιανουν τα ψυχολογικα μου αλλα που θα παει δεν θα ηρεμησω?

 


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Μάντη είπε:

Ρε κορίτσια από κιλά πως πάτε; Μέσα σε μια εβδομάδα πήρα 1 κιλό ενώ δεν άλλαξα κάτι στη διατροφή μου... Είμαι που είμαι πολλά κιλά πάει χάθηκα άμα τα παίρνω έτσι...

τοσο καιρο δεν εχω παρει τπτ και εδω και δεκα μερες ειμαι 1,5κιλο συν... ελπιζω κι εγω να μην τα παιρνουμε ετσι ευκολα. ελπιζω να μεινω λιγες μερες εκει και μετα να ξανα τραβηξω στην ανοδο


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μαρία1430 είπε:

τοσο καιρο δεν εχω παρει τπτ και εδω και δεκα μερες ειμαι 1,5κιλο συν... ελπιζω κι εγω να μην τα παιρνουμε ετσι ευκολα. ελπιζω να μεινω λιγες μερες εκει και μετα να ξανα τραβηξω στην ανοδο

Είχες χάσει και εσύ στην αρχή εεε;;;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...