Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 24 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια μου έφτασε η μέρα σε 4 ώρες πάω για την β επιπέδου και έχω πολύ ανχος.. Καλημέρα ομορφιές μου!!! 

 

 

Καλη επιτυχια Μαρθα!!! Αντε, καλα αποτελέσματα!!!! 

Ποτε περναει ο καιρος βρε κορίτσια!!! Την φαγαμε τη μεση!!! Μετραμε αντίστροφα πλεον!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Κορίτσια καλημέρα

Να κάνω μία ερώτηση...

έχετε και εσείς συσπάσεις;

είμαι στην 23η εβδομάδα και παίρνω τώρα μαγνήσιο αλλά δεν βοηθάει 100% η γιατρός μου λέει δεν είναι φυσιολογικό να έχεις συσπάσεις τόσο έντονα αλλά ούτε μου είπε να περάσω από το ιατρείο <_< περασμένη εβδομάδα είχα την Β επιπεδου και δεν μου ειπε και εκεί ο γιατρός τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια πως ειστε?

Ευχαριστα διαβαζω και πολυ χαιρομαι!!!

Χαζευετε μωρακια, πανε ολα τελεια, με καλες μετρησεις στις β επιπεδου ολα τελεια...

Καλη επιτυχια και στις επομενες


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, irinikavala είπε:

Καλημερα κοριτσια. Ευχαριστω πολυ για τις ευχες.. πολυ χαρουμενη απο χθες..

Κ μενα ετσι. Σε καποιες 2-3 μερες μικροτερο σε αλλες 2-3 μερες μεγαλυτερο.. αλλα κατα μεσο ορο βγαινει 1-2 μερες πιο μικρο.. αλλα αφου ο γιατρος τα βρηκε τελεια νομιζω δεν πρεπει να αγχωνομαι. Κ τραχηλο μετρησαμε. 3,5 κ κλειστος. Κ αυτο καλο μου ειπε.μονο το σακχαρο τωρα θελει παρακολουθηση

Καλη επιτυχια.. αντε ολο ευχαριστα να ακουμε.. θα πανε τελεια οι μετρησεις σου.. περιμενουμε νεα σου

ε τοτε μια χαρα ειναι βρε το μωρακι σου.. εξαλλου οι υπερηχοι εχουν αποκλισεις κ στο βαρος κ σε ολα.. τελεια ειναι κ ο τραχηλος σου . ποσο εβδομαδων εισαι?

1 hour ago, Μάντη είπε:

Λογικά δεν είναι ίδια τα χαρτιά εμένα γράφει τις μετρήσεις και σε πόσες εβδομάδες αντιστοιχούν... Την πήρα τηλέφωνο τη γυναικολόγο τώρα και μου είπε να μην ανησυχώ ότι είναι μέσα στο όριο... Το ελπίζω!

Καλημερα ! κ εγω την ιδια απορια ειχα γτ σε καποια μετρηση εβγαινε μικροτερο αλλα μου ειπε να μην δινω σημασια γτ μετραμε τον μεσο ορο που θα βγει.τωρα στην Β΄επιπεδου θα ρωτησω αναλογως τι θα βγει κ θα σας ενημερωσω.

πρίν από 50 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια μου έφτασε η μέρα σε 4 ώρες πάω για την β επιπέδου και έχω πολύ ανχος.. Καλημέρα ομορφιές μου!!! 

 

 

καλημερα και καλη επιτυχια!!

πρίν από 18 λεπτά , Λένα1018 είπε:

Κορίτσια καλημέρα

Να κάνω μία ερώτηση...

έχετε και εσείς συσπάσεις;

είμαι στην 23η εβδομάδα και παίρνω τώρα μαγνήσιο αλλά δεν βοηθάει 100% η γιατρός μου λέει δεν είναι φυσιολογικό να έχεις συσπάσεις τόσο έντονα αλλά ούτε μου είπε να περάσω από το ιατρείο <_< περασμένη εβδομάδα είχα την Β επιπεδου και δεν μου ειπε και εκεί ο γιατρός τίποτα.

Καλημερα ! εγω δεν ξερω πως να καταλαβω αν εχω συσπασεις .. κ δεν μπορω να εκφερω γνωμη . παντως μαγνησιο δεν μου εχει δωσει ο γιατρος ακομα.

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , ada32 είπε:

ε τοτε μια χαρα ειναι βρε το μωρακι σου.. εξαλλου οι υπερηχοι εχουν αποκλισεις κ στο βαρος κ σε ολα.. τελεια ειναι κ ο τραχηλος σου . ποσο εβδομαδων εισαι?

Καλημερα ! κ εγω την ιδια απορια ειχα γτ σε καποια μετρηση εβγαινε μικροτερο αλλα μου ειπε να μην δινω σημασια γτ μετραμε τον μεσο ορο που θα βγει.τωρα στην Β΄επιπεδου θα ρωτησω αναλογως τι θα βγει κ θα σας ενημερωσω.

καλημερα και καλη επιτυχια!!

Καλημερα ! εγω δεν ξερω πως να καταλαβω αν εχω συσπασεις .. κ δεν μπορω να εκφερω γνωμη . παντως μαγνησιο δεν μου εχει δωσει ο γιατρος ακομα.

Αν είχες θα τις είχες καταλάβει πετρώνει όλη η  μήτρα σαν να παθαίνεις κράμπα

Είναι πολύ ενοχλητικό δεν μπορείς να κουνηθείς εκείνη την στιγμή αλλά κρατάει μόνο λίγα δευτερόλεπτα ευτυχώς.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , Λένα1018 είπε:

Αν είχες θα τις είχες καταλάβει πετρώνει όλη η  μήτρα σαν να παθαίνεις κράμπα

Είναι πολύ ενοχλητικό δεν μπορείς να κουνηθείς εκείνη την στιγμή αλλά κρατάει μόνο λίγα δευτερόλεπτα ευτυχώς.

ααα ευτυχως που το περιεγραψες σαν κραμπα για να ξερω.. τι να πω , εχω διαβασει οτι αρκετα κοριτσια εχουν συσπασεις κ παιρνουν αρκετο μαγνησιο...μακαρι να σου περασουν.

  • Ευχαριστώ 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια μου έφτασε η μέρα σε 4 ώρες πάω για την β επιπέδου και έχω πολύ ανχος.. Καλημέρα ομορφιές μου!!! 

 

 

Με το καλό!!!!! Καλά αποτελέσματα!!! Μια μια περνούμε σειρά!!!

1 hour ago, irinikavala είπε:

Κ τα δικα σου νεα τελεια.. μεγαλωνουν τα νινακια μας.. 

Εμενα ειναι 460γρ. Τραχηλος 3,5. Μ ειπε ολσ καλα..

Εγω φταιω που ανοιξα το θεμα.. οχι κοριτσι μ μην αγχωνεσαι.. θα μας ελεγαν κατι αν εβλεπαν.. καλα εκανες κ πηρες. Μετρησεις ειναι μωρε.. ασε που οντως εμενα εχει διπλα κ καποια ορια περιπου 2 βδομαδες πριν κ καποιες μερες μετα.  Αρα κανενας λογος ανησυχιας

Μια χαρά το μωράκι σου!!! Καλέ δεν φταις εσύ από μόνη μου ψαχουλευω!!!! 

πρίν από 54 λεπτά , Λένα1018 είπε:

Κορίτσια καλημέρα

Να κάνω μία ερώτηση...

έχετε και εσείς συσπάσεις;

είμαι στην 23η εβδομάδα και παίρνω τώρα μαγνήσιο αλλά δεν βοηθάει 100% η γιατρός μου λέει δεν είναι φυσιολογικό να έχεις συσπάσεις τόσο έντονα αλλά ούτε μου είπε να περάσω από το ιατρείο <_< περασμένη εβδομάδα είχα την Β επιπεδου και δεν μου ειπε και εκεί ο γιατρός τίποτα.

Πόσο μαγνήσιο παίρνεις;;; Πόσες συσπάσεις τη μέρα νιώθεις;;;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anemoni1989 είπε:

Καλη επιτυχια Μαρθα!!! Αντε, καλα αποτελέσματα!!!! 

Ποτε περναει ο καιρος βρε κορίτσια!!! Την φαγαμε τη μεση!!! Μετραμε αντίστροφα πλεον!!! 

Καλη επιτυχια !!! Περιμενουνε νεα σου!!!


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , ναντια δε είπε:

Καλη επιτυχια !!! Περιμενουνε νεα σου!!!

Ευχαριστώ Ναντια μου αλλα εγω αργω ακομα!!! Σε δυο βδομάδες εχω β επιπεδου!!! Ειμαι η τελευταία μαλλον τ γκρουπ!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, ada32 είπε:

ναι ρε συ αμα ξαπλωσω δν θα με αφησει σε ησυχια!!! κ ειναι κ πρωινος τυπος απο τις 6 με ξυπναει...ειμαι περιεργη να δω ποσα γραμ εχει παει απο περιεργια γτ βλεπω την κοιλια μου να τιναζεται ωρες ωρες..εσενα θελει φαι πρωτα για να ξυπνησει!!!χαχαχα

ακριβως κ εγω οταν ξαπλωνω.. ποσο εισαι , θυμησε μου εβδ.. 

Καλυτερα το βαρος να το αποφευγεις . εγω αν σηκωσω κατι βαρυ με τραβαει η κοιλια...

κ εγω το ενιωσα για τα καλα απο 20 εβδ. νωριτερα ενιωθα ενα φτερουγισμα...μην ανησυχεις θα σου δωσει κ εσενα κατι κλωτσιες σε λιγο ..!!! χαχαχαχ

καλημερα!!!19+5 ειμαι!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, ada32 είπε:

ε τοτε μια χαρα ειναι βρε το μωρακι σου.. εξαλλου οι υπερηχοι εχουν αποκλισεις κ στο βαρος κ σε ολα.. τελεια ειναι κ ο τραχηλος σου . ποσο εβδομαδων εισαι?

Καλημερα ! κ εγω την ιδια απορια ειχα γτ σε καποια μετρηση εβγαινε μικροτερο αλλα μου ειπε να μην δινω σημασια γτ μετραμε τον μεσο ορο που θα βγει.τωρα στην Β΄επιπεδου θα ρωτησω αναλογως τι θα βγει κ θα σας ενημερωσω.

καλημερα και καλη επιτυχια!!

Καλημερα ! εγω δεν ξερω πως να καταλαβω αν εχω συσπασεις .. κ δεν μπορω να εκφερω γνωμη . παντως μαγνησιο δεν μου εχει δωσει ο γιατρος ακομα.

Σημερα 22 βδομ κ 3 ημερων.. εεε βρε κοριτσια τι εμεινε;;; 14 βδομαδες κ θα ειμαι ετοιμη για ενα τελειομηνο μπεμπακι..  ετσι δεν ειναι; χαχα

Link to comment
Share on other sites

 

κοριτσια εχω απορια παλι .. οποια γνωριζει σχετικα με σαγχαρο ας μου πει .χθες εφαγα στις 10 το πρωι λιγο τυροψωμο κ ηπια εναν ελληνικο .κατα τις 2 με επιασε τρεμουλο κ ταση λιποθυμιας , ταχυκαρδια .. εκανα ενα 20 λεπτο να συνελθω εφοσον εφαγα σπανακοτυροπιτα κ μπανανα.. 

σημερα το πρωι εφαγα λιγο τυροψωμο παλι κ ηπια χυμο. κ τωρα στις 12,3 ενιωσα παλι να με πιανει το ιδιο κ εφαγα μπανανα.κ ειμαι λιγο καλυτερα.

λετε να μου πεφτει το σαγχαρο κ να κανω υπογλυκαιμια? η ανεβαινει το σαγχαρο ? επισης η μαμα μου ειναι διαβητικη..

σημερα θα παω στον παθολογο , να ζητησω καμπυλη λετε απο τωρα?

 

@ναντια δεοντως δεν εμεινε πολυ !! 14 εβδ μοιαζουν πολυ λιγες!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , ada32 είπε:

 

κοριτσια εχω απορια παλι .. οποια γνωριζει σχετικα με σαγχαρο ας μου πει .χθες εφαγα στις 10 το πρωι λιγο τυροψωμο κ ηπια εναν ελληνικο .κατα τις 2 με επιασε τρεμουλο κ ταση λιποθυμιας , ταχυκαρδια .. εκανα ενα 20 λεπτο να συνελθω εφοσον εφαγα σπανακοτυροπιτα κ μπανανα.. 

σημερα το πρωι εφαγα λιγο τυροψωμο παλι κ ηπια χυμο. κ τωρα στις 12,3 ενιωσα παλι να με πιανει το ιδιο κ εφαγα μπανανα.κ ειμαι λιγο καλυτερα.

λετε να μου πεφτει το σαγχαρο κ να κανω υπογλυκαιμια? η ανεβαινει το σαγχαρο ? επισης η μαμα μου ειναι διαβητικη..

σημερα θα παω στον παθολογο , να ζητησω καμπυλη λετε απο τωρα?

 

@ναντια δεοντως δεν εμεινε πολυ !! 14 εβδ μοιαζουν πολυ λιγες!

Ακομα δεν εχω ιδεα για σακχαρο.. σμρ ομως θα αποκτησω. Εχω ραντεβου με ενδοκρινολογο..

Σε ποια βδομαδα εισαι;; εμενα με εβαλε κ εκανα 22η βδομαδα.  Κ ευτυχως.  Να το ρυθμισω απο τωρα. Κ γω κατι σα ζαλη ενιωθα αλλα κυριως νηστικη κ συνεχως ενιωθα το στομα μ στεγνο.. κ ισως γιαυτο με εβαλε να την κανω νωριτερα αν κ δε ττο πιστευε με τπτ.. κ ομως εχω..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , irinikavala είπε:

Ακομα δεν εχω ιδεα για σακχαρο.. σμρ ομως θα αποκτησω. Εχω ραντεβου με ενδοκρινολογο..

Σε ποια βδομαδα εισαι;; εμενα με εβαλε κ εκανα 22η βδομαδα.  Κ ευτυχως.  Να το ρυθμισω απο τωρα. Κ γω κατι σα ζαλη ενιωθα αλλα κυριως νηστικη κ συνεχως ενιωθα το στομα μ στεγνο.. κ ισως γιαυτο με εβαλε να την κανω νωριτερα αν κ δε ττο πιστευε με τπτ.. κ ομως εχω..

μαλιστα ... 21 +3 κ θα ζητησω σημερα απο τον παθολογο να μου γραψει να την κανω το σαββατο αν ειναι .. κ εγω νηστικη το νιωθω γτ στην ουσια πρεπει να τρωω καθε 2-3 ωρες για να μην κανω εμετο αλλα βαριεμαι ... δν ημουν ποτε του φαγητου κ δνε μπορω να τρωω καθε λιγο .. κ τι να φαω καθε λιγο .. 

ουφ ,εχω γινει πολυ γκρινιαρα...περιμενω κ τα δικα σου νεα το απογευμα 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , ada32 είπε:

μαλιστα ... 21 +3 κ θα ζητησω σημερα απο τον παθολογο να μου γραψει να την κανω το σαββατο αν ειναι .. κ εγω νηστικη το νιωθω γτ στην ουσια πρεπει να τρωω καθε 2-3 ωρες για να μην κανω εμετο αλλα βαριεμαι ... δν ημουν ποτε του φαγητου κ δνε μπορω να τρωω καθε λιγο .. κ τι να φαω καθε λιγο .. 

ουφ ,εχω γινει πολυ γκρινιαρα...περιμενω κ τα δικα σου νεα το απογευμα 

Φανταζομαι δε θα ειναι τπτ.. ισως σε βαλει σε πρωτη φαση να το μετρας μονη σου.. εγω οσες φορες το μετρησα νηστικη ηταν εντος οριων αλλα χαμηλα.. κ στις εξ..αιματος.. αλλα που να φανταστω.. 

Σε σενα ολα καλα ευχομαι κ μακαρι να ειναι απλως αδυναμια λογω μπεμπε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...