Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , Marimarv είπε:

Αχχχ ναιιιιι.. Έχω μια τρομερή ανυπομονησία και ένα άγχος απίστευτο... Μαζί θα είμαστε τελικά εε?? 

Αν δε γεννησω νωρίτερα, ναι... 

Εγω ειχα κατι πονους πριν απο κανα 40 λεπτό και τωρα παλι.... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 6 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Αν δε γεννησω νωρίτερα, ναι... 

Εγω ειχα κατι πονους πριν απο κανα 40 λεπτό και τωρα παλι.... 

Αχ αντε ελπίζω να μπεις νωρίτερα μην χρειαστείς την πρόκληση.. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marimarv είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα.. Τώρα γύρισα από γιατρό.. Η μικρή είναι 3150 έχει πάρει θέση αλλά έχει μια μικρή περιδεση... Ολα αυτα βέβαια δεν μας πειράζουν γτ πάω έτσι κ αλλιώς με καισαρική.. Μου είπε για Δευτέρα ή Τετάρτη το πιο πιθανό είναι Τετάρτη αλλά και την Δευτέρα μου είπε να πάω νηστικη και βλέπουμε.. Τώρα έχω αγχωθεί πολύ.. 

πωπω εφτασαν οι μέρες !!!!! με το καλό κοριτσάκι μου!! μην αγχώνεσαι,  όλα καλά θα πάνε,  απόλαυσε τις τελευταίες  μέρες με τη μπέμπα στη κοιλια να σε κλωτσάει! και τα κιλακια της είναι πάρα πολύ καλά! κλείσε βαλίτσες και κανε όμορφες σκέψεις!!!

πρίν από 13 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Αν δε γεννησω νωρίτερα, ναι... 

Εγω ειχα κατι πονους πριν απο κανα 40 λεπτό και τωρα παλι.... 

πονακια ακούω!! στο είπα, θέλει να γεννηθεί Σάββατο ! χιχιχι! όποτε είναι να έρθει μωρέ! με το καλό όλα! θα είστε πολύ κοντά με marimarv!!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεννησα! Εσπασαν τα νερα το πρωι 6:30 αλλα στο ιδιο εργο θεατες... φαγαμε ολους τους πονους κ καναμε καισαρικη!!! Λεπτομερειες τις επομενες μερες! 3680 ο μπεμπαρος! Πολλη χαρα ρε κοριτσια! 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Alekk είπε:

Κοριτσια γεννησα! Εσπασαν τα νερα το πρωι 6:30 αλλα στο ιδιο εργο θεατες... φαγαμε ολους τους πονους κ καναμε καισαρικη!!! Λεπτομερειες τις επομενες μερες! 3680 ο μπεμπαρος! Πολλη χαρα ρε κοριτσια! 

Αχχχ μπράβο κορίτσι μου.. Να ζου ζήσει να είναι πάντα γερός και δυνατός και να τον καμαρώνεται.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Alekk είπε:

Κοριτσια γεννησα! Εσπασαν τα νερα το πρωι 6:30 αλλα στο ιδιο εργο θεατες... φαγαμε ολους τους πονους κ καναμε καισαρικη!!! Λεπτομερειες τις επομενες μερες! 3680 ο μπεμπαρος! Πολλη χαρα ρε κοριτσια! 

Συγχαρητήριαααα!!!!!  Να σας ζήσει!!! Δεν πειράζει για την καισαρική!!! Σημασία έχει το αποτέλεσμα!!! Γερός και καλότυχος να είναι ο μπέμπαρος!!!!

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , bella32 είπε:

πωπω εφτασαν οι μέρες !!!!! με το καλό κοριτσάκι μου!! μην αγχώνεσαι,  όλα καλά θα πάνε,  απόλαυσε τις τελευταίες  μέρες με τη μπέμπα στη κοιλια να σε κλωτσάει! και τα κιλακια της είναι πάρα πολύ καλά! κλείσε βαλίτσες και κανε όμορφες σκέψεις!!!

πονακια ακούω!! στο είπα, θέλει να γεννηθεί Σάββατο ! χιχιχι! όποτε είναι να έρθει μωρέ! με το καλό όλα! θα είστε πολύ κοντά με marimarv!!

Τωρα σκεφτόμουν πως θα είναι μετά χωρίς τις κοιλίτσες μας.. Περίεργο θα μου φαίνεται.. Ανυπομονώ τόσο πολύ να την δω.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , bella32 είπε:

 

πονακια ακούω!! στο είπα, θέλει να γεννηθεί Σάββατο ! χιχιχι! όποτε είναι να έρθει μωρέ! με το καλό όλα! θα είστε πολύ κοντά με marimarv!!

Και εγω πιστεύω Σαββατογεννημένη θα βγει, σαν το μπαμπα της!!! Κάηκα βεβαια μετα η καψερή, αλλά χαλάλι της!!! αχαχαχαχαχα

πρίν από 16 λεπτά , Marimarv είπε:

Αχ αντε ελπίζω να μπεις νωρίτερα μην χρειαστείς την πρόκληση.. 

Μακάρι να μην τη χρειαστω!!! Πάντως η κοιλιά μου κατέβηκε κι άλλο!!! Πλέον αναπνέω πολύ άνετα!!!

πρίν από 1 λεπτό , Marimarv είπε:

Τωρα σκεφτόμουν πως θα είναι μετά χωρίς τις κοιλίτσες μας.. Περίεργο θα μου φαίνεται.. Ανυπομονώ τόσο πολύ να την δω.. 

Μόνο εγω ανυπομονώ να ξεφορτωθώ την κοιλούμπα μου??? Μου έχει λείψει που ήταν πλάκα... :(


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Alekk είπε:

Κοριτσια γεννησα! Εσπασαν τα νερα το πρωι 6:30 αλλα στο ιδιο εργο θεατες... φαγαμε ολους τους πονους κ καναμε καισαρικη!!! Λεπτομερειες τις επομενες μερες! 3680 ο μπεμπαρος! Πολλη χαρα ρε κοριτσια! 

Τέλεια! Να σας ζήσει να είναι γερος και καλοτυχος...

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Alekk είπε:

Κοριτσια γεννησα! Εσπασαν τα νερα το πρωι 6:30 αλλα στο ιδιο εργο θεατες... φαγαμε ολους τους πονους κ καναμε καισαρικη!!! Λεπτομερειες τις επομενες μερες! 3680 ο μπεμπαρος! Πολλη χαρα ρε κοριτσια! 

να σας ζήσει κορίτσι μου!!! να είναι γερός καλοτυχος! σημασία έχει που είστε και οι 2 καλά, και όχι ο τρόπος που γεννησες! όταν μπορείς στείλε μας! 

πρίν από 17 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Και εγω πιστεύω Σαββατογεννημένη θα βγει, σαν το μπαμπα της!!! Κάηκα βεβαια μετα η καψερή, αλλά χαλάλι της!!! αχαχαχαχαχα

Μακάρι να μην τη χρειαστω!!! Πάντως η κοιλιά μου κατέβηκε κι άλλο!!! Πλέον αναπνέω πολύ άνετα!!!

Μόνο εγω ανυπομονώ να ξεφορτωθώ την κοιλούμπα μου??? Μου έχει λείψει που ήταν πλάκα... :(

να σου πω την αλήθεια, εμένα μου έλειψε να κοιμάμαι μπρούμυτα!! πάντα έτσι κοιμόμουν και τώρα πιέζομαι!!!! 

  • Μου αρέσει 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 39 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Και εγω πιστεύω Σαββατογεννημένη θα βγει, σαν το μπαμπα της!!! Κάηκα βεβαια μετα η καψερή, αλλά χαλάλι της!!! αχαχαχαχαχα

Μακάρι να μην τη χρειαστω!!! Πάντως η κοιλιά μου κατέβηκε κι άλλο!!! Πλέον αναπνέω πολύ άνετα!!!

Μόνο εγω ανυπομονώ να ξεφορτωθώ την κοιλούμπα μου??? Μου έχει λείψει που ήταν πλάκα... :(

Όχι όχι κ εγώ θέλω να νιώσω αυτή την παλιά αίσθηση ρε παιδί μου που ειμασταν άνετες κοιμόμασταν και αλλάζαμε πλευρό χωρίς να έχουμε τους πόνους κ πολλά πολλάααααα αλλά.. Αλλά εμένα αυτό που έχει λείψει πιο πολύ είναι το να μπορώ να τρώω ότι θελωωωωω χωρίς να τρύπαω συνέχεια τα δάχτυλα μου για ζάχαρο.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , bella32 είπε:

 

να σου πω την αλήθεια, εμένα μου έλειψε να κοιμάμαι μπρούμυτα!! πάντα έτσι κοιμόμουν και τώρα πιέζομαι!!!! 

Αχ! Το μπρούμυτα πού το βάζεις??? Και εγω κοιμομουν ΜΟΝΟ μπρουμυτα...

Κορίτσια οι ενοχλήσεις συνεχίζονται τακτικα σ 40λεπτο... περιμενω να δω τι θα γίνει!!! Εχω ενθουσιαστεί!!! Ο μπαμπάς μας έχει χ#στ#ί απο το φόβο του!!! αχαχαχαχχαχαχα

πρίν από 11 λεπτά , Marimarv είπε:

Όχι όχι κ εγώ θέλω να νιώσω αυτή την παλιά αίσθηση ρε παιδί μου που ειμασταν άνετες κοιμόμασταν και αλλάζαμε πλευρό χωρίς να έχουμε τους πόνους κ πολλά πολλάααααα αλλά.. Αλλά εμένα αυτό που έχει λείψει πιο πολύ είναι το να μπορώ να τρώω ότι θελωωωωω χωρίς να τρύπαω συνέχεια τα δάχτυλα μου για ζάχαρο.. 

Αχ ναι, αυτό είναι χειρότερο...Εσυ τρυπιέσαι και κάθε μέρα... Υπομονή, σε 3 - 5 μέρες... freedom και αγκαλίτσες!!! Πολλές αγκαλίτσες!!! :)


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Σχεδον όλα έτοιμα είναι.. Κτ μικρά μου μένουν τελευταία.. Πωωω απίστευτο μου φαίνεται ότι έφτασε ο καιρός.. Εσύ πόσο έχεις ακόμα..? Ρε συ ναι δεν είναι τέλεια διαδικασία να φτιάχνεις την βαλίτσα κ εμένα μου άρεσε τόσο πολύ..!!

38 κ 3 είμαι και περιμένω!! Λέω μήπως γίνει τίποτα Σάββατο που θα ειμαι και στο γιατρό!!:-P

1 hour ago, Alekk είπε:

Κοριτσια γεννησα! Εσπασαν τα νερα το πρωι 6:30 αλλα στο ιδιο εργο θεατες... φαγαμε ολους τους πονους κ καναμε καισαρικη!!! Λεπτομερειες τις επομενες μερες! 3680 ο μπεμπαρος! Πολλη χαρα ρε κοριτσια! 

Να σας ζήσει!!!! Περιμένουμε λεπτομέρειες!:-D

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Anastasia05 είπε:

38 κ 3 είμαι και περιμένω!! Λέω μήπως γίνει τίποτα Σάββατο που θα ειμαι και στο γιατρό!!:-P

Να σας ζήσει!!!! Περιμένουμε λεπτομέρειες!:-D

Α εμεις ειμαστε μαζι!!!! :)

Εχεις καθολου πονακια??? Εμενα σταματησαν... Τζαμπα η χαρα π πηρα!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα.. Τώρα γύρισα από γιατρό.. Η μικρή είναι 3150 έχει πάρει θέση αλλά έχει μια μικρή περιδεση... Ολα αυτα βέβαια δεν μας πειράζουν γτ πάω έτσι κ αλλιώς με καισαρική.. Μου είπε για Δευτέρα ή Τετάρτη το πιο πιθανό είναι Τετάρτη αλλά και την Δευτέρα μου είπε να πάω νηστικη και βλέπουμε.. Τώρα έχω αγχωθεί πολύ.. 

 με το καλο !!! μου φαινεται πως εγω θα γεννησω τελευταια!!!!!

2 ώρες πρίν, Alekk είπε:

Κοριτσια γεννησα! Εσπασαν τα νερα το πρωι 6:30 αλλα στο ιδιο εργο θεατες... φαγαμε ολους τους πονους κ καναμε καισαρικη!!! Λεπτομερειες τις επομενες μερες! 3680 ο μπεμπαρος! Πολλη χαρα ρε κοριτσια! 

να σου ζησει !!! δεν πειραζει για την καισαρικη , εσυ να εισαι καλα κ το μωρο !!!! περιμενουμε νεα 

2 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Και εγω πιστεύω Σαββατογεννημένη θα βγει, σαν το μπαμπα της!!! Κάηκα βεβαια μετα η καψερή, αλλά χαλάλι της!!! αχαχαχαχαχα

Μακάρι να μην τη χρειαστω!!! Πάντως η κοιλιά μου κατέβηκε κι άλλο!!! Πλέον αναπνέω πολύ άνετα!!!

Μόνο εγω ανυπομονώ να ξεφορτωθώ την κοιλούμπα μου??? Μου έχει λείψει που ήταν πλάκα... :(

και εγω θελω να φυγει !! , δεν την αντεχω αλλο ... αντε μακαρι να γεννησεις αφου σε επιασαν οι πονοι !! πονας ακομα?

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...