Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Μόλις γύρισα από το γιατρό...

Καλα μπέμπης αφασία. Οχι μόνο δεν κατεβαίνει, οχι μονο είναι θεοκλειστος ο τραχηλος (φαίνεται και απο τον υπέρηχο χωρίς εξέταση) κοίταει και πανω. Για φυσιολογικά μου ειπε αν θελω να παω με πόνους που θα κρατήσουν τουλάχιστον 24 ωρες χωρίς πολλές πάλι ελπίδες.

Οπότε θα μπω κατευθείαν καισαρική να μη ζοριστει και ο παιδαρος που έμαθα ότι έχει και μαλλακια. Αύριο το πρωί λοιπόν εγω ξεμπερδευω. Σας εύχομαι ολες σύντομα

Με τοκαλό κορίτσι μου!!!! Θα περιμένουμε νέα σας!!! :)

Τί ωρα θα μπεις?


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Κορίτσια μου καλησπέρα, πώς είστε;; Θα σας γράψω την εμπειρία μου κ μετά θα κάτσω να διαβάσω τα μνμτ σας από εκεί που τα άφησα.. Λοιπόν πήρα μεσάνυχτα Τρίτης στο Ιασώ πάνω στην αλλαγή της μέρας, μου έβαλαν το υπόθετο και περιμέναμε μέχρι τι πρωί να έρθει η μαία μου. Στις 8:30 βάλαμε πόνους και μου έκαναν τοποθέτηση επισκληριδιου χωρίς φάρμακο γτ δεν ήθελα. Στις 9:30 μου έσπασαν τα νερά ( ο γιατρός νόμιζε ότι είχα επισκληριδιο και Ιράν κατάλαβε ότι δεν έχω τρελάθηκε). Στις έντεκα είχα δύο διαστολή και έκανα μισή επισκληριδιο η οποία κράτησε μέχρι τις 12:30. Η διαστολή κόλλησε εκεί και γι'αυτό το λόγο δε θέλησα άλλη θεωρώ ότι ευθύνεται κ αυτή. Ήρθε ο γυναικολόγος μου κ από κάτι που έκανε κατάλαβα ότι ήθελε να με πάει με καισαρική από εκεί και πέρα νευρίασα και πεισμωσα γτ το μωρό ήταν στη λεκάνη. Έκατσα στη μπάλα, περπάτησα μετά από δική μου απαίτηση!! Στις τρεις το μεσημέρι ήρθε η απογευματινή προϊσταμένη να με εξετάσει κολπικά, διαστολή πάλι δύο. Μη σας τα πολύ λέω ερχόταν η γυναίκα κάθε μία ώρα και μου έκανε διαστολή, θέλαμε το μωρό να περάσει τον τράχηλο ήταν πολύ κοντά αλλά λίγο λοξά γι'αυτό δεν έκανα διαστολή. Από τις οχτώ κ μισή και μετά κάναμε εξωθησεις και εκεί που δεν άντεχα άλλο μου είπε ο άντρας μου ότι βλέπει το κεφάλι εε και εκεί τα έδωσαν όλα. Μετά πήγαμε στην αίθουσα τοκετού και με τρείς εξωθησεις και τη βοήθεια της βεντούζας βγήκε ο μπεμπακος μου!! Να μη φοβάστε του και το λέω εγώ που παράλληλα με τον τοκετό ανέβασα πυρετό, έκανα δύο φορές εμετό μου χορήγησαν αντιβίωση και έκανα σχεδόν 24 ώρες.Μονο στις οδινες πονάς αλλά αν κάνεις σωστά αναπνοές διαχειρίζεσαι τον πόνο. Στην ουσία με ξεγεννησε η μαία να ναι καλά η γυναίκα χωρίς αυτήν θα έμπαινα για καισαρική..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κάνετε?? Εγώ αύριο θα βγω από το νοσοκομείο είχα κάποιο θέμα αλλά τέλος καλά όλα καλά!! Η μπέμπα μου είναι κούκλα και πολύ φαγανη ξένο γάλα δίνω από την αρχή. Αντε με το καλό σε όλες σας ♥️ 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ανέβασε ίκτερο επίσης και μείναμε άλλη μια μια μέρα μέσα. Τώρα είμαστε 7 ημερών και τον έχω δίπλα μου και κοιμάται!!! Με το καλο να κρατήσετε τα μωράκια σας!;!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, lenoutso είπε:

Ετσι ενιωθα κι εγω..ελεγα να γεννησω να φαω σαν ανθρωπος χωρις να τρυπιεμαι  και να κοιμηθω ξανα μπρουμυτα!!Με τον θηλασμο τρωω σαν να μην υπαρχει αυριο και το ευχαριστιεμαι αφου δεν εχω ξινιλες και καουρες μετα το γευμα..πειναω συνεχεια και διψαω..πολυ νερο!!Την τριτη μερα αφου γεννησα με επιασε μια μελαγχολια και μου ελειπε η κοιλιτσα μου!!

Αααχ πόσο ανυπομονώ για αυτά που περιγράφεις.. 

Κορίτσια εμένα δεν με έχει δει ακόμα αιματολογο ούτε αναισθησιολογος λέτε να γίνεται την μέρα της καισαρική όλο αυτό η πρέπει να γίνει νωρίτερα??? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε?? Εγώ αύριο θα βγω από το νοσοκομείο είχα κάποιο θέμα αλλά τέλος καλά όλα καλά!! Η μπέμπα μου είναι κούκλα και πολύ φαγανη ξένο γάλα δίνω από την αρχή. Αντε με το καλό σε όλες σας ♥️ 

τωρα εισαι καλυτερα?  τι ωραια που την εχεις διπλα σου!

πρίν από 5 λεπτά , stella92 είπε:

Ανέβασε ίκτερο επίσης και μείναμε άλλη μια μια μέρα μέσα. Τώρα είμαστε 7 ημερών και τον έχω δίπλα μου και κοιμάται!!! Με το καλο να κρατήσετε τα μωράκια σας!;!

Ενα μεγαλο μπραβο σε σενα !! κατι ξερω απο τετοιους γιατρους που σε πανε με προκληση κ δεν σε περιμενουν κ θελουν καισαρικη μετα.. Μπραβο σου που επεμεινες! να σου ζησει ο  μπεμπης!!!!

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , stella92 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα, πώς είστε;; Θα σας γράψω την εμπειρία μου κ μετά θα κάτσω να διαβάσω τα μνμτ σας από εκεί που τα άφησα.. Λοιπόν πήρα μεσάνυχτα Τρίτης στο Ιασώ πάνω στην αλλαγή της μέρας, μου έβαλαν το υπόθετο και περιμέναμε μέχρι τι πρωί να έρθει η μαία μου. Στις 8:30 βάλαμε πόνους και μου έκαναν τοποθέτηση επισκληριδιου χωρίς φάρμακο γτ δεν ήθελα. Στις 9:30 μου έσπασαν τα νερά ( ο γιατρός νόμιζε ότι είχα επισκληριδιο και Ιράν κατάλαβε ότι δεν έχω τρελάθηκε). Στις έντεκα είχα δύο διαστολή και έκανα μισή επισκληριδιο η οποία κράτησε μέχρι τις 12:30. Η διαστολή κόλλησε εκεί και γι'αυτό το λόγο δε θέλησα άλλη θεωρώ ότι ευθύνεται κ αυτή. Ήρθε ο γυναικολόγος μου κ από κάτι που έκανε κατάλαβα ότι ήθελε να με πάει με καισαρική από εκεί και πέρα νευρίασα και πεισμωσα γτ το μωρό ήταν στη λεκάνη. Έκατσα στη μπάλα, περπάτησα μετά από δική μου απαίτηση!! Στις τρεις το μεσημέρι ήρθε η απογευματινή προϊσταμένη να με εξετάσει κολπικά, διαστολή πάλι δύο. Μη σας τα πολύ λέω ερχόταν η γυναίκα κάθε μία ώρα και μου έκανε διαστολή, θέλαμε το μωρό να περάσει τον τράχηλο ήταν πολύ κοντά αλλά λίγο λοξά γι'αυτό δεν έκανα διαστολή. Από τις οχτώ κ μισή και μετά κάναμε εξωθησεις και εκεί που δεν άντεχα άλλο μου είπε ο άντρας μου ότι βλέπει το κεφάλι εε και εκεί τα έδωσαν όλα. Μετά πήγαμε στην αίθουσα τοκετού και με τρείς εξωθησεις και τη βοήθεια της βεντούζας βγήκε ο μπεμπακος μου!! Να μη φοβάστε του και το λέω εγώ που παράλληλα με τον τοκετό ανέβασα πυρετό, έκανα δύο φορές εμετό μου χορήγησαν αντιβίωση και έκανα σχεδόν 24 ώρες.Μονο στις οδινες πονάς αλλά αν κάνεις σωστά αναπνοές διαχειρίζεσαι τον πόνο. Στην ουσία με ξεγεννησε η μαία να ναι καλά η γυναίκα χωρίς αυτήν θα έμπαινα για καισαρική..

Συγχαρητήρια που τα καταφερες και μπράβο για το πεισμα σου!!! Τι εκανε ο γιατρος σου και ψιλιαστηκες καισαρική?? 

Σημασία έχει ότι τα καταφερες εν τέλει!!! Μπράβο!! 

πρίν από 11 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε?? Εγώ αύριο θα βγω από το νοσοκομείο είχα κάποιο θέμα αλλά τέλος καλά όλα καλά!! Η μπέμπα μου είναι κούκλα και πολύ φαγανη ξένο γάλα δίνω από την αρχή. Αντε με το καλό σε όλες σας ♥️ 

Ελπιζω τωρα να ειναι ολα καλα Μαρθα μου!!! Με το καλο να πατε σπίτι σας!!! :)


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Είμαι καλύτερα κορίτσια μου ναι!!! Εδώ την μπέμπα μου την έχω αγκαλίτσα και είναι μια κούκλα!!! Λοιπόν όταν με το καλό γίνετε όλες μανούλες θα σας πω την εμπειρία μου πολλά φιλάκια θα ξανά μπω σύντομα να μάθω νέα σας!! ♥️ 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, anemoni1989 είπε:

Συγχαρητήρια που τα καταφερες και μπράβο για το πεισμα σου!!! Τι εκανε ο γιατρος σου και ψιλιαστηκες καισαρική?? 

Σημασία έχει ότι τα καταφερες εν τέλει!!! Μπράβο!! 

Ελπιζω τωρα να ειναι ολα καλα Μαρθα μου!!! Με το καλο να πατε σπίτι σας!!! :)

Ο μπέμπης όταν κουνιόταν ανέβαζε παλμούς που είναι φυσιολογικό. Αυτός νόμιζε ότι έχουμε κατέβει απ' το βουνό και δε καταλαβαίνουμε. Όταν λοιπόν σφύριζε το μηχάνημα λέει στην μαία να το κοιτάξει γτ το παιδί ρίχνει παλμούς, εεε και του λέω με ύφος ότι το παιδί κουνιέται κ ανεβάζει δε ρίχνει. Ο μικρός παρά τις τόσες ώρες δεν έριξε ούτε μια φορά παλμούς ( Σοβαρός λόγος για να σε πάει για καισαρική...)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , stella92 είπε:

Ο μπέμπης όταν κουνιόταν ανέβαζε παλμούς που είναι φυσιολογικό. Αυτός νόμιζε ότι έχουμε κατέβει απ' το βουνό και δε καταλαβαίνουμε. Όταν λοιπόν σφύριζε το μηχάνημα λέει στην μαία να το κοιτάξει γτ το παιδί ρίχνει παλμούς, εεε και του λέω με ύφος ότι το παιδί κουνιέται κ ανεβάζει δε ρίχνει. Ο μικρός παρά τις τόσες ώρες δεν έριξε ούτε μια φορά παλμούς ( Σοβαρός λόγος για να σε πάει για καισαρική...)

Πωπωωωωω τραγικος!!! Πραγματικά, μονο τυφλη θα μπορούσες να χαψεις κάτι τετοιο!!! 

Μπράβο σου που δεν υπέκυψες στις βλακειες του!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, stella92 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα, πώς είστε;; Θα σας γράψω την εμπειρία μου κ μετά θα κάτσω να διαβάσω τα μνμτ σας από εκεί που τα άφησα.. Λοιπόν πήρα μεσάνυχτα Τρίτης στο Ιασώ πάνω στην αλλαγή της μέρας, μου έβαλαν το υπόθετο και περιμέναμε μέχρι τι πρωί να έρθει η μαία μου. Στις 8:30 βάλαμε πόνους και μου έκαναν τοποθέτηση επισκληριδιου χωρίς φάρμακο γτ δεν ήθελα. Στις 9:30 μου έσπασαν τα νερά ( ο γιατρός νόμιζε ότι είχα επισκληριδιο και Ιράν κατάλαβε ότι δεν έχω τρελάθηκε). Στις έντεκα είχα δύο διαστολή και έκανα μισή επισκληριδιο η οποία κράτησε μέχρι τις 12:30. Η διαστολή κόλλησε εκεί και γι'αυτό το λόγο δε θέλησα άλλη θεωρώ ότι ευθύνεται κ αυτή. Ήρθε ο γυναικολόγος μου κ από κάτι που έκανε κατάλαβα ότι ήθελε να με πάει με καισαρική από εκεί και πέρα νευρίασα και πεισμωσα γτ το μωρό ήταν στη λεκάνη. Έκατσα στη μπάλα, περπάτησα μετά από δική μου απαίτηση!! Στις τρεις το μεσημέρι ήρθε η απογευματινή προϊσταμένη να με εξετάσει κολπικά, διαστολή πάλι δύο. Μη σας τα πολύ λέω ερχόταν η γυναίκα κάθε μία ώρα και μου έκανε διαστολή, θέλαμε το μωρό να περάσει τον τράχηλο ήταν πολύ κοντά αλλά λίγο λοξά γι'αυτό δεν έκανα διαστολή. Από τις οχτώ κ μισή και μετά κάναμε εξωθησεις και εκεί που δεν άντεχα άλλο μου είπε ο άντρας μου ότι βλέπει το κεφάλι εε και εκεί τα έδωσαν όλα. Μετά πήγαμε στην αίθουσα τοκετού και με τρείς εξωθησεις και τη βοήθεια της βεντούζας βγήκε ο μπεμπακος μου!! Να μη φοβάστε του και το λέω εγώ που παράλληλα με τον τοκετό ανέβασα πυρετό, έκανα δύο φορές εμετό μου χορήγησαν αντιβίωση και έκανα σχεδόν 24 ώρες.Μονο στις οδινες πονάς αλλά αν κάνεις σωστά αναπνοές διαχειρίζεσαι τον πόνο. Στην ουσία με ξεγεννησε η μαία να ναι καλά η γυναίκα χωρίς αυτήν θα έμπαινα για καισαρική..

Κοριτσι μου να σου ζησει το μωρακι σου..διαβασα την εμπειρια σου κ θυμηθηκα τα δικα μου εμενα ειναι 2 μιση μηνων ο μπεμπης μου κ εγω ετσι ακριβως γεννησα στο ιασω εμενα βεβαια μου πηρε 11 ωρες

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Εύχομαι σε όλες να μην έχετε τέτοιες εμπειρίες και να "διαβάζετε-ακούτε" τα παιδιά σας! 

Συγχαρητήρια σε όσες έγιναν μανούλες και με το καλό σε αυτές που είναι έτοιμες!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, stella92 είπε:

Ο μπέμπης όταν κουνιόταν ανέβαζε παλμούς που είναι φυσιολογικό. Αυτός νόμιζε ότι έχουμε κατέβει απ' το βουνό και δε καταλαβαίνουμε. Όταν λοιπόν σφύριζε το μηχάνημα λέει στην μαία να το κοιτάξει γτ το παιδί ρίχνει παλμούς, εεε και του λέω με ύφος ότι το παιδί κουνιέται κ ανεβάζει δε ρίχνει. Ο μικρός παρά τις τόσες ώρες δεν έριξε ούτε μια φορά παλμούς ( Σοβαρός λόγος για να σε πάει για καισαρική...)

Μπραβο ρε κορίτσι !!σε παραδέχομαι!!! Απλά δεν ήθελε να περιμένει... Τελικά σε ξεγεννησε αυτός; θα τον πληρωσεις;


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...