Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

1 hour ago, anemoni1989 είπε:

Ειναι που τι στερηθηκαμε τοσο αποτομα και βιαια που με στεναχωρησε... Περισσότερο για τη μπεμπα που θα στερηθει ολα τα οφέλη του... Εγω δεν παθαινω κατι... Αυτη ομως, στερείται βασικων πραγματων με τον αποθηλασμο... 

Συγνώμη κιόλας βρε κοριτσάκι μου που ρωτάω αλλά συνέβη κάτι και σε στενοχώρησε τόσο και σου σταμάτησε το γάλα; 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

4 ώρες πρίν, lenoutso είπε:

Σε νιωθω πολυ κοπελα μου..εκνευριζομαι οταν δεν υπαρχει υποστηρικτικό περιβαλλον για θηλασμό..οι αντρες μας θα έπρεπε να ντρέπονται με αυτα που μας κανουν..Τεσπα..τουλαχιστον θηλασες 3μηνες οποτε μην στεναχωριεσαι..απλα ειναι κριμα γτ ειναι κατι που το.θες πολυ κι ο αλλος δεν το σεβεται.

Τσαι γλυκανισο που βρισκουμε κοριτσια;

Εμενα με τιναξε σημερα το βραδυ..κοιμηθηκε 9.30με 12 και μετα ανα μιαμιση ωρα ξυπνουσε θηλαχε για δεκαλεπτα και κοιμοταν..ανησυχους υπνους.ηθελε να κανει τα κακα του μαλλον.

Και εμείς τέτοιους υπνους κάνουμε 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Και εμείς τέτοιους υπνους κάνουμε 

Κοιμηθηκε δυομιση ωρες για μεσημέρι!Ισιωσα κάπως!κι ειχε μια βδομαδα με ωραιους βραδινους υπνους..

  • Μου αρέσει 1

hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, lenoutso είπε:

Κοιμηθηκε δυομιση ωρες για μεσημέρι!Ισιωσα κάπως!κι ειχε μια βδομαδα με ωραιους βραδινους υπνους..

Σε μαγαζι με Μπαχαρικα κ τσαγια για χύμα . ενώ στον αβ σουπερ έχει κ σε φακελάκια που είναι πιο βολικά. Καλα άπο ύπνο ,ο δικός μου την μερα κοιμάται ελάχιστα,20 λεπτα μιλαμε. Την νύχτα  όμως κοιμάται 6ωρα σερί.

On 13/1/2019 at 1:32 ΠΜ, linaa είπε:

αλατα ειναι απο το.βρασιμο μην ανυσηχεις δεν μπορεις να τα αποφυγεις αν τα βραζεις σε κατσαρολα κ οχι σε.αποστειρωτη.

 

μην ανχωνεσε στο.δευτερο εμβολιο ειναι πιο ανωδυνα τα πραγματα κ.στο τριτο.ουτε που το καταλαβε ο.δικος μου ισα που προλαβε να κλαψει κ.σταματησε

Μάκαρι γτ προηγουμενη φορα είχαμε απίστευτο κλάμα..

  • Ευχαριστώ 1
  • Λυπημένη/-ος 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια μου! τι κάνετε,  πως είστε; σήμερα κοιμηθήκαμε 3ωρο συνεχόμενο!!! απίστευτο!! πρώτη φορά μου κάνει τη χάρη! βέβαια χτες όλη μέρα είχε απίστευτη γκρίνια, περνάμε το άλμα της 12ης εβδομάδας... εμείς τέλη του μήνα θα κάνουμε εμβόλιο.  ελπίζω να μην κλαίει τόσο πολυ πάλι! έχουμε κ πολλά σαλακια! Η παιδίατρος λέει ξεκίνησε η διαδικασία για τα δοντάκια,  τα πάνω ουλα του έχουν ασπρίσει λιγακι! Ο γλυκάς μου!

@anemoni1989 κοπέλα μου, καταλαβαίνω πόσο ήθελες τον θηλασμό, κ με όσα έγιναν σου άλλαξαν τα δεδομένα. και που δίνεις ξένο, σκέψου ότι το παιδάκι σου πίνει γαλατακι κ μεγαλώνει κ από κει κ πέρα όσο έχεις αντοχές και κουράγιο, βαζε στήθος. 

κορίτσια μου, κάνατε εξετάσεις αιματολογικές; μου έγραψε η ενδοκρινολογος 4 φύλλα εξετάσεων!! αλλά αδιαθετησα χτες κ δε θέλω να δώσω αίμα όσο είμαι αδιάθετη.  μου έβαλε κ υπέρηχο θυρεοειδή.  μόνο για το στήθος δεν μου έγραψε υπέρηχο.  εσείς κάνατε; να ζητήσω από γυναικολόγο;


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, bella32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! τι κάνετε,  πως είστε; σήμερα κοιμηθήκαμε 3ωρο συνεχόμενο!!! απίστευτο!! πρώτη φορά μου κάνει τη χάρη! βέβαια χτες όλη μέρα είχε απίστευτη γκρίνια, περνάμε το άλμα της 12ης εβδομάδας... εμείς τέλη του μήνα θα κάνουμε εμβόλιο.  ελπίζω να μην κλαίει τόσο πολυ πάλι! έχουμε κ πολλά σαλακια! Η παιδίατρος λέει ξεκίνησε η διαδικασία για τα δοντάκια,  τα πάνω ουλα του έχουν ασπρίσει λιγακι! Ο γλυκάς μου!

@anemoni1989 κοπέλα μου, καταλαβαίνω πόσο ήθελες τον θηλασμό, κ με όσα έγιναν σου άλλαξαν τα δεδομένα. και που δίνεις ξένο, σκέψου ότι το παιδάκι σου πίνει γαλατακι κ μεγαλώνει κ από κει κ πέρα όσο έχεις αντοχές και κουράγιο, βαζε στήθος. 

κορίτσια μου, κάνατε εξετάσεις αιματολογικές; μου έγραψε η ενδοκρινολογος 4 φύλλα εξετάσεων!! αλλά αδιαθετησα χτες κ δε θέλω να δώσω αίμα όσο είμαι αδιάθετη.  μου έβαλε κ υπέρηχο θυρεοειδή.  μόνο για το στήθος δεν μου έγραψε υπέρηχο.  εσείς κάνατε; να ζητήσω από γυναικολόγο;

Εγώ έκανα γενική αίματος,για d και για θυροειδή. Υπερηχογράφημα δε μου είπε να κάνω αλλά φαντάζομαι πως εξαρτάται από το ιστορικό που έχει κάθε μία. 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Anastasia05 είπε:

Εγώ έκανα γενική αίματος,για d και για θυροειδή. Υπερηχογράφημα δε μου είπε να κάνω αλλά φαντάζομαι πως εξαρτάται από το ιστορικό που έχει κάθε μία. 

 

9 ώρες πρίν, bella32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! τι κάνετε,  πως είστε; σήμερα κοιμηθήκαμε 3ωρο συνεχόμενο!!! απίστευτο!! πρώτη φορά μου κάνει τη χάρη! βέβαια χτες όλη μέρα είχε απίστευτη γκρίνια, περνάμε το άλμα της 12ης εβδομάδας... εμείς τέλη του μήνα θα κάνουμε εμβόλιο.  ελπίζω να μην κλαίει τόσο πολυ πάλι! έχουμε κ πολλά σαλακια! Η παιδίατρος λέει ξεκίνησε η διαδικασία για τα δοντάκια,  τα πάνω ουλα του έχουν ασπρίσει λιγακι! Ο γλυκάς μου!

@anemoni1989 κοπέλα μου, καταλαβαίνω πόσο ήθελες τον θηλασμό, κ με όσα έγιναν σου άλλαξαν τα δεδομένα. και που δίνεις ξένο, σκέψου ότι το παιδάκι σου πίνει γαλατακι κ μεγαλώνει κ από κει κ πέρα όσο έχεις αντοχές και κουράγιο, βαζε στήθος. 

κορίτσια μου, κάνατε εξετάσεις αιματολογικές; μου έγραψε η ενδοκρινολογος 4 φύλλα εξετάσεων!! αλλά αδιαθετησα χτες κ δε θέλω να δώσω αίμα όσο είμαι αδιάθετη.  μου έβαλε κ υπέρηχο θυρεοειδή.  μόνο για το στήθος δεν μου έγραψε υπέρηχο.  εσείς κάνατε; να ζητήσω από γυναικολόγο;

Εγώ έκανα μόνο γενικές αίματος, βιταμίνη D, θυροειδη, ζάχαρο... Για στήθος δεν μου είπαν.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, bella32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! τι κάνετε,  πως είστε; σήμερα κοιμηθήκαμε 3ωρο συνεχόμενο!!! απίστευτο!! πρώτη φορά μου κάνει τη χάρη! βέβαια χτες όλη μέρα είχε απίστευτη γκρίνια, περνάμε το άλμα της 12ης εβδομάδας... εμείς τέλη του μήνα θα κάνουμε εμβόλιο.  ελπίζω να μην κλαίει τόσο πολυ πάλι! έχουμε κ πολλά σαλακια! Η παιδίατρος λέει ξεκίνησε η διαδικασία για τα δοντάκια,  τα πάνω ουλα του έχουν ασπρίσει λιγακι! Ο γλυκάς μου!

@anemoni1989 κοπέλα μου, καταλαβαίνω πόσο ήθελες τον θηλασμό, κ με όσα έγιναν σου άλλαξαν τα δεδομένα. και που δίνεις ξένο, σκέψου ότι το παιδάκι σου πίνει γαλατακι κ μεγαλώνει κ από κει κ πέρα όσο έχεις αντοχές και κουράγιο, βαζε στήθος. 

κορίτσια μου, κάνατε εξετάσεις αιματολογικές; μου έγραψε η ενδοκρινολογος 4 φύλλα εξετάσεων!! αλλά αδιαθετησα χτες κ δε θέλω να δώσω αίμα όσο είμαι αδιάθετη.  μου έβαλε κ υπέρηχο θυρεοειδή.  μόνο για το στήθος δεν μου έγραψε υπέρηχο.  εσείς κάνατε; να ζητήσω από γυναικολόγο;

Εγω επειδη εχω μπλέξει με τα δόντια μου, εχω αμελησει τον ενδοκρινολογο... Κακως βεβαια!!! Αλλα εχω βαρεθει τοοοοοοοοσο πολύ τους γιατρούς και τις εξετασεις!!! Πφφφφ

Εγω ήδη βαριεμαι που το Μάρτιο θα πρέπει να ξαναπαω σ γυναικολογο για να κανω τεστ παπ που δεν μ εκανε σ 50 μερες γιατί ήταν λέει πολύ νωρίς! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Εγω επειδη εχω μπλέξει με τα δόντια μου, εχω αμελησει τον ενδοκρινολογο... Κακως βεβαια!!! Αλλα εχω βαρεθει τοοοοοοοοσο πολύ τους γιατρούς και τις εξετασεις!!! Πφφφφ

Εγω ήδη βαριεμαι που το Μάρτιο θα πρέπει να ξαναπαω σ γυναικολογο για να κανω τεστ παπ που δεν μ εκανε σ 50 μερες γιατί ήταν λέει πολύ νωρίς! 

Παντως κι εμενα αφου μου ηρθε 2 φορες περιοδος μου κανε τεστ παπ

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 9 λεπτά , Ασία είπε:

καλησπέρα όμορφες! να μας ζήσουν τα μωράκια μας. πέρισυ τέτοιον καιρό ξεκίνησαν οι εγκυμοσύνης μας!!

περίοδος σας ήρθε? εμένα όχι.

καλησπέρα!!! εγώ Ιανουάριο είχα τελευταίο κύκλο!! κ σήμερα είχα ραντεβού με γυναικολόγο ( επιτέλους) κ μου ήρθε περίοδος!! 

@anemoni1989 κγω έχω κουραστεί με γιατρούς..τα τελευταία 2 χρόνια δε θυμάμαι πόσες φορές έχω τρυπηθει για εξετάσεις..πόσες καλλιέργειες έκανα.. ουφ. πήρα μια ανάσα εδώ και 2 μήνες και από αύριο ξεκινάω το τουρ σε γιατρούς πάλι.. βέβαια πάλι δεν πήγα γυναικολόγο.. έλειπε κ αυτός σε όλες τις γιορτές..

και τώρα που το αναφέρες... ένας καθαρισμός για τα δόντια και ένας έλεγχος γενικά σε οδοντίατρο θα χρειαστεί σίγουρα.. ουφφφ


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , bella32 είπε:

καλησπέρα!!! εγώ Ιανουάριο είχα τελευταίο κύκλο!! κ σήμερα είχα ραντεβού με γυναικολόγο ( επιτέλους) κ μου ήρθε περίοδος!! 

@anemoni1989 κγω έχω κουραστεί με γιατρούς..τα τελευταία 2 χρόνια δε θυμάμαι πόσες φορές έχω τρυπηθει για εξετάσεις..πόσες καλλιέργειες έκανα.. ουφ. πήρα μια ανάσα εδώ και 2 μήνες και από αύριο ξεκινάω το τουρ σε γιατρούς πάλι.. βέβαια πάλι δεν πήγα γυναικολόγο.. έλειπε κ αυτός σε όλες τις γιορτές..

και τώρα που το αναφέρες... ένας καθαρισμός για τα δόντια και ένας έλεγχος γενικά σε οδοντίατρο θα χρειαστεί σίγουρα.. ουφφφ

Ο οδοντίατρος για μένα είναι στ SOS αλλά το αμελω.. 

Κορίτσια τα μικρούλια σας έχουν αρχίσει να πιάνουν πραγματάκια από μόνα τους??? 

 

Link to comment
Share on other sites

Εμενα χαλασαν οι φρονιμίτες απο τς εμετους... Εχω ηδη κανει ενα χ/ο και μια εξαγωγη και θα βγαλω αμεσα και τς αλλους 2...φρικηηηηηη

@Ασία εγω αδιαθετησα λίγο πριν το 2μηνο παροτι θηλαζα αποκλειστικά εως τοτε... Και μ χει ερθει αλλες 2 φορες απο τοτε... :shock: Βεβαια φταιω εγω γτ με τα σκηνικά που παιχτηκαν τα εκανα μανταρα με τα αντισυλληπτικα... 

Επαφες εχετε κορίτσια? 

2 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Ο οδοντίατρος για μένα είναι στ SOS αλλά το αμελω.. 

Κορίτσια τα μικρούλια σας έχουν αρχίσει να πιάνουν πραγματάκια από μόνα τους??? 

 

Κοιτα να πιασει απο μονη της οχι... Αλλα αν την εχω αγκαλιά γραπωνει την μπλούζα ή τα μαλλια μου... Εχει 2 μερες τωρα που ανακάλυψε τα χερια της παντως, ανοιγοκλεινει τα δάχτυλα, τα κοιταει και ξεκαρδιζεται στα γέλια!!! Εχει τοσο πολυ πλακα!!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Ο οδοντίατρος για μένα είναι στ SOS αλλά το αμελω.. 

Κορίτσια τα μικρούλια σας έχουν αρχίσει να πιάνουν πραγματάκια από μόνα τους??? 

 

Εμενα τις τελευταιες μερες με ζουλαει ποιανει τα μαγουλα μ την μυτι τα χειλια μ κ με τραβαει με ποναει αλλα εχει τοσο πλακα..  

5 ώρες πρίν, Ασία είπε:

καλησπέρα όμορφες! να μας ζήσουν τα μωράκια μας. πέρισυ τέτοιον καιρό ξεκίνησαν οι εγκυμοσύνης μας!!

περίοδος σας ήρθε? εμένα όχι.

Εγω πριν 5 μερες σταματησα τον θηλασμο κ χθες τσουπ μ ηρθε..... Αυτο που λενε οτι μετα την εγκυμοσυνη δν πονας μυθος

6 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Εγω επειδη εχω μπλέξει με τα δόντια μου, εχω αμελησει τον ενδοκρινολογο... Κακως βεβαια!!! Αλλα εχω βαρεθει τοοοοοοοοσο πολύ τους γιατρούς και τις εξετασεις!!! Πφφφφ

Εγω ήδη βαριεμαι που το Μάρτιο θα πρέπει να ξαναπαω σ γυναικολογο για να κανω τεστ παπ που δεν μ εκανε σ 50 μερες γιατί ήταν λέει πολύ νωρίς! 

Οντως ειναι νωρις θελει να περασει σιγουρα ενα τριμηνο κ μετα.

  • Μου αρέσει 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...