Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 50 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Μη περιμένετε να στρώσει! Αν διαλέξετε αποκλειστικό θηλασμό. Οποτε με ρωτάνε αν μπήκε σε προγραμμα, γελάω! Ίσως όταν ξεκινήσει κ στέρεες τροφές

Μέχρι τότε, βυζί εξω και ξενύχτι!

Εγώ αυτό που δε μπορώ να ξεπεράσω, είναι το στήθος που έχει βαρύνει.. ειδικά μετά το θηλασμό είναι δράμα.. το είχα συνηθίσει να είναι στο θεό κ τώρα ούτε να τι κοιτάζω δε θελω

 

 

πωπω  ασε..είχα ήδη μεγάλο στήθος κ τώρα έχει πάρει τον κατήφορο! σίγουρα έχω αλλάξει 2 νούμερα σουτιέν μεγαλύτερο...θα πρέπει να αγοράσω εκτός από αυτά του θηλασμού...για ανόρθωση!!!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 1 λεπτό , Alekk είπε:

Κοριτσια βαλτε κι εμενα στην παρεα. Ξεκιναω με 1500 θερμιδες και βλεπουμε. Τρεμω στην ιδεα οτι αντι να χανω θα παιρνω! Να χασω και κανα δυο τρια κιλα να παω σε ενδοκρινολογο, γιατι αν παω σε αυτο το χαλι τα νουμερα θα ειναι χαλια! Αντε καλη μας αρχη! Να κανουμε ξεχωριστο θεμα: Μανουλες Οκτωβριου 2018 που ξεκινησαν διαιτα! :P Χιχιχιχι! 

Οσες θηλαζετε παντως και κανετε διαιτα θα ηταν χρησιμες οι συμβουλες. Δεν προλαβαινω για διαιοτολογο δυστυχως με τα δυο τερατακια μου!

Εγω δεν μπορώ με θερμιδες γιατί χανω τα αυγα και τα πασχαλια... Ειπα θα κανω τη διαιτα των μοναδων, με την οποια ειδα πολυ καλα αποτελέσματα στο παρελθόν χωρίς να πεινασω καθόλου μαλιστα!!! Απλα εκανα χαζομαρα γτ με τη στεναχωρια της παλινδρομης αφεθηκα και παχυνα και το ιδιο καο τωρα μετα τη γεννα!!! Ενω ειχα αδυνατισει μια χαρα με τς εμετους, παρασυρθηκα και έγινα παλι φακλανα!!! Λοιπον, ετοιμαζω θεματακι και σας ταγκαρω!!! 

  • Μου αρέσει 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Εγω δεν μπορώ με θερμιδες γιατί χανω τα αυγα και τα πασχαλια... Ειπα θα κανω τη διαιτα των μοναδων, με την οποια ειδα πολυ καλα αποτελέσματα στο παρελθόν χωρίς να πεινασω καθόλου μαλιστα!!! Απλα εκανα χαζομαρα γτ με τη στεναχωρια της παλινδρομης αφεθηκα και παχυνα και το ιδιο καο τωρα μετα τη γεννα!!! Ενω ειχα αδυνατισει μια χαρα με τς εμετους, παρασυρθηκα και έγινα παλι φακλανα!!! Λοιπον, ετοιμαζω θεματακι και σας ταγκαρω!!! 

Γεια σας κοριτσια εδω μαμα μαιου ξεκιναω και εγω διαιτα σημερα σε μια φιλη μου διατροφολογο αντε μα φπυμε τι θα γινει κοριτσια. Καλο κουραγιο!!! 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Εγω δεν μπορώ με θερμιδες γιατί χανω τα αυγα και τα πασχαλια... Ειπα θα κανω τη διαιτα των μοναδων, με την οποια ειδα πολυ καλα αποτελέσματα στο παρελθόν χωρίς να πεινασω καθόλου μαλιστα!!! Απλα εκανα χαζομαρα γτ με τη στεναχωρια της παλινδρομης αφεθηκα και παχυνα και το ιδιο καο τωρα μετα τη γεννα!!! Ενω ειχα αδυνατισει μια χαρα με τς εμετους, παρασυρθηκα και έγινα παλι φακλανα!!! Λοιπον, ετοιμαζω θεματακι και σας ταγκαρω!!! 

πολύ δύσκολο να μετράς θερμίδες..εγώ έκανα τέτοια διατροφή με γραμμάρια στην εγκυμοσύνη λόγω διαβήτη κυησης...κ έτσι δεν έβαλα κιλά..από την άλλη βρήκα έναν μπούσουλα μέχρι κ τώρα, ποιες τροφές να συνδυάζω αλλά έχω γίνει λαπας..θέλω σύσφιξη επείγοντως! αλλά που χρόνος για γυμναστήριο;;! εγώ πάλι  μετά την αποβολή που είχα, έπεσα σε κατάθλιψη κ δεν έτρωγα τπτ..έχασα πολλά κιλά κ κινδύνεψα με ανορεξία..πήγα διατροφολογο κ με βοήθησε να βάλω. κάνουν παρέα με αυτά της εγκυμοσύνης!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , bella32 είπε:

πωπω  ασε..είχα ήδη μεγάλο στήθος κ τώρα έχει πάρει τον κατήφορο! σίγουρα έχω αλλάξει 2 νούμερα σουτιέν μεγαλύτερο...θα πρέπει να αγοράσω εκτός από αυτά του θηλασμού...για ανόρθωση!!!

Λέω να ξεκινήσω καμία άσκηση για το στήθος .. λες να υπάρχει ελπίδα??

Έρχεται κ το καλοκαίρι...ελπίζω να καταφέρουμε κάτι μέχρι τότε.. σιγά σιγά κάτι θα γίνει!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Γεια σας κοριτσια εδω μαμα μαιου ξεκιναω και εγω διαιτα σημερα σε μια φιλη μου διατροφολογο αντε μα φπυμε τι θα γινει κοριτσια. Καλο κουραγιο!!! 

Σε ταγκαρω στο θεματακι να μας δινεις καμια συμβουλη!!!! :)

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Marimarv εγω εχω το αντιθετο . πινει το πολυ 5 -10 λεπτα κ αφηνει το στηθος ( μονο απο το ενα βυζι) κ μετα απο 1 ωρα θελει ξανα . δεν πινει αρκετη ποσοτητα για να τον κρατησει κανενα 2ωρο -3ωρο μαλλον. κ φυσικα ειμαι με πυτζαμες κ το στηθος απεξω .. κ να σταζει !! δεν μπορω να καταλαβω αν πινει αρκετα , αν χορταινει .. πιο μικρος επινε 20 -30 λεπτα στο στηθος . κ βεβαια μου εχει κανει ενα προγραμμα αστα να πανε . ξυπναει 8 το πρωι για να πιει , πινει κ κοιμαται κατευθειαν κ ξυπναει 12-1 το μεσημερι . μετα μου κοιμαται στις 3 , 7 , 10 απο ενα μισαωρο κ μετα ρε κοριτσια κοιμαται 2 την νυχτα κ το παιρνει σερι μεχρι τις 12  το επομενο μεσημερι , απλα ξυπναει ισα ισα για να πιει . μας εχει ξεκανει .. καμια συμβουλη ? ολα αυτα με θηλασμο γτ ξενο δεν προλαβαινω καμια φορα να του δωσω.  

επισης θελω κ εγω συμβουλες για να χασουμε κιλα . @anemoni1989!!! γτ το στηθος μου εχει γινει τεραστιο κ μου εμεινε κ κοιλια, μπουτια...

οσο για το σεξ , πονεμενη ιστορια τελευταια. μαλωσα με τον αντρα μου γτ θελει να τελειωνει μεσα παλι για να κανουμε κ δευτερο αλλα δεν θελω ακομα .. ειναι πολυ νωρις . κ δεν εχει σεξ!!! σκεφτομαι να παρω αντισυλληπτικα η να βαλω σπιραλ . 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα!Είμαι μαμά Νοεμβρίου ‘18.Κι εγώ ξεκίνησα διατροφή από σήμερα.Όχι κάποιο συγκεκριμμένο πρόγραμμμα, απλώς θα τρώω ισορροπημένα και όχι γλυκά.Αντε να δίνει κουράγιο η μία στην άλλη.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , sunshine83 είπε:

Καλησπέρα κι από εμένα!Είμαι μαμά Νοεμβρίου ‘18.Κι εγώ ξεκίνησα διατροφή από σήμερα.Όχι κάποιο συγκεκριμμένο πρόγραμμμα, απλώς θα τρώω ισορροπημένα και όχι γλυκά.Αντε να δίνει κουράγιο η μία στην άλλη.

πως καταφέρνεις κ δεν τρως γλυκά;;; είπα θα το κάνω κγω κ χτεε με έπιασε τρέλα,  δε με χωρουσε ο τόπος, όλα μου εφταιγαν..τελικά έστειλα τον άντρα μου Κωνσταντινίδη για μιλφειγ..ούτε έγκυος έτσι...Κατά τ αλλά τρώω ισορροπημένα, λαχανικά κ φρούτα, αλλά έχω πρόβλημα με τα γλυκά..ουφφ 

πρίν από 7 λεπτά , ada32 είπε:

@Marimarv εγω εχω το αντιθετο . πινει το πολυ 5 -10 λεπτα κ αφηνει το στηθος ( μονο απο το ενα βυζι) κ μετα απο 1 ωρα θελει ξανα . δεν πινει αρκετη ποσοτητα για να τον κρατησει κανενα 2ωρο -3ωρο μαλλον. κ φυσικα ειμαι με πυτζαμες κ το στηθος απεξω .. κ να σταζει !! δεν μπορω να καταλαβω αν πινει αρκετα , αν χορταινει .. πιο μικρος επινε 20 -30 λεπτα στο στηθος . κ βεβαια μου εχει κανει ενα προγραμμα αστα να πανε . ξυπναει 8 το πρωι για να πιει , πινει κ κοιμαται κατευθειαν κ ξυπναει 12-1 το μεσημερι . μετα μου κοιμαται στις 3 , 7 , 10 απο ενα μισαωρο κ μετα ρε κοριτσια κοιμαται 2 την νυχτα κ το παιρνει σερι μεχρι τις 12  το επομενο μεσημερι , απλα ξυπναει ισα ισα για να πιει . μας εχει ξεκανει .. καμια συμβουλη ? ολα αυτα με θηλασμο γτ ξενο δεν προλαβαινω καμια φορα να του δωσω.  

επισης θελω κ εγω συμβουλες για να χασουμε κιλα . @anemoni1989!!! γτ το στηθος μου εχει γινει τεραστιο κ μου εμεινε κ κοιλια, μπουτια...

οσο για το σεξ , πονεμενη ιστορια τελευταια. μαλωσα με τον αντρα μου γτ θελει να τελειωνει μεσα παλι για να κανουμε κ δευτερο αλλα δεν θελω ακομα .. ειναι πολυ νωρις . κ δεν εχει σεξ!!! σκεφτομαι να παρω αντισυλληπτικα η να βαλω σπιραλ . 

να σου πω.. το σκέφτομαι κγω για τα αντισυλληπτικά.  διάβασα ότι έχουν έρθει στην Ελλάδα τα mini pill που ειναι τα μόνα συμβατά με θηλασμό.  αν μιλήσεις με γυναικολόγο σου,να μας ενημερώσεις!! βέβαια για να πάρω αντισυλληπτικά πρέπει να ξεκινήσω σεξ πρώτα χαχαχαχαα 


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , bella32 είπε:

πως καταφέρνεις κ δεν τρως γλυκά;;; είπα θα το κάνω κγω κ χτεε με έπιασε τρέλα,  δε με χωρουσε ο τόπος, όλα μου εφταιγαν..τελικά έστειλα τον άντρα μου Κωνσταντινίδη για μιλφειγ..ούτε έγκυος έτσι...Κατά τ αλλά τρώω ισορροπημένα, λαχανικά κ φρούτα, αλλά έχω πρόβλημα με τα γλυκά..ουφφ 

Χαχαχαχαχ!! Έτσι κι εγω! Έλεγα στον άντρα μου πως αν δεν έχω κάτι γλυκό σπίτι νιώθω πως θα πάθω κάτι βρε παιδί μου!!!

Σοκολάτες τις έχω κόψει, έφτιαξα κάτι κουλουράκια κ βολευομαι με αυτά.. κ ψωμί με μέλι ή γιαούρτι με μέλι... 

Τα σκέφτομαι όλη μέρα όμως!! Και καμια μπουγάτσα τσακίζω που κ που... Και με κανέλλα και με ζάχαρη!! Χαχαχαχαχ!! Ειδικά τέτοια ώρα , είναι το χειρότερο μου!!!

:shock:

 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Χαχαχαχαχ!! Έτσι κι εγω! Έλεγα στον άντρα μου πως αν δεν έχω κάτι γλυκό σπίτι νιώθω πως θα πάθω κάτι βρε παιδί μου!!!

Σοκολάτες τις έχω κόψει, έφτιαξα κάτι κουλουράκια κ βολευομαι με αυτά.. κ ψωμί με μέλι ή γιαούρτι με μέλι... 

Τα σκέφτομαι όλη μέρα όμως!! Και καμια μπουγάτσα τσακίζω που κ που... Και με κανέλλα και με ζάχαρη!! Χαχαχαχαχ!! Ειδικά τέτοια ώρα , είναι το χειρότερο μου!!!

:shock:

 

έτσι ακριβώς! σοκολάτα έκοψα κγω ή τρώω ελάχιστη γτ ενοχλεί τον μικρό..αλλά από τις 4 το απόγευμα μέχρι 10 το βράδυ σκέφτομαι όλο γλυκά.. γελάω γτ πήρα μπουγάτσα χτες να ψήσω για σήμερα το απόγευμα κ περιμένω να περάσει η ώρα πιο πολύ για  εξάσκηση στον αυτοέλεγχο! γλυκό στις 5 μιση!!! 

  • Χαχα 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια αγωνιστικους χαιρετισμους στις διατροφες. εγω επειδη συναχωθηκα λιγο φοβαμαι.να.ξεκινησω τωρα στερησεις με τοσες ιωσεις κ κρυο θα ξεκινησω απο μαρτιο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , bella32 είπε:

πως καταφέρνεις κ δεν τρως γλυκά;;; είπα θα το κάνω κγω κ χτεε με έπιασε τρέλα,  δε με χωρουσε ο τόπος, όλα μου εφταιγαν..τελικά έστειλα τον άντρα μου Κωνσταντινίδη για μιλφειγ..ούτε έγκυος έτσι...Κατά τ αλλά τρώω ισορροπημένα, λαχανικά κ φρούτα, αλλά έχω πρόβλημα με τα γλυκά..ουφφ 

να σου πω.. το σκέφτομαι κγω για τα αντισυλληπτικά.  διάβασα ότι έχουν έρθει στην Ελλάδα τα mini pill που ειναι τα μόνα συμβατά με θηλασμό.  αν μιλήσεις με γυναικολόγο σου,να μας ενημερώσεις!! βέβαια για να πάρω αντισυλληπτικά πρέπει να ξεκινήσω σεξ πρώτα χαχαχαχαα 

κ εγω δεν μπορω να σταματησω να τρωω γλυκα !!! θα ρωτησω κ θα σε ενημρωσω για τα αντισυλληπτικα.

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , ada32 είπε:

@Marimarv εγω εχω το αντιθετο . πινει το πολυ 5 -10 λεπτα κ αφηνει το στηθος ( μονο απο το ενα βυζι) κ μετα απο 1 ωρα θελει ξανα . δεν πινει αρκετη ποσοτητα για να τον κρατησει κανενα 2ωρο -3ωρο μαλλον. κ φυσικα ειμαι με πυτζαμες κ το στηθος απεξω .. κ να σταζει !! δεν μπορω να καταλαβω αν πινει αρκετα , αν χορταινει .. πιο μικρος επινε 20 -30 λεπτα στο στηθος . κ βεβαια μου εχει κανει ενα προγραμμα αστα να πανε . ξυπναει 8 το πρωι για να πιει , πινει κ κοιμαται κατευθειαν κ ξυπναει 12-1 το μεσημερι . μετα μου κοιμαται στις 3 , 7 , 10 απο ενα μισαωρο κ μετα ρε κοριτσια κοιμαται 2 την νυχτα κ το παιρνει σερι μεχρι τις 12  το επομενο μεσημερι , απλα ξυπναει ισα ισα για να πιει . μας εχει ξεκανει .. καμια συμβουλη ? ολα αυτα με θηλασμο γτ ξενο δεν προλαβαινω καμια φορα να του δωσω.  

επισης θελω κ εγω συμβουλες για να χασουμε κιλα . @anemoni1989!!! γτ το στηθος μου εχει γινει τεραστιο κ μου εμεινε κ κοιλια, μπουτια...

οσο για το σεξ , πονεμενη ιστορια τελευταια. μαλωσα με τον αντρα μου γτ θελει να τελειωνει μεσα παλι για να κανουμε κ δευτερο αλλα δεν θελω ακομα .. ειναι πολυ νωρις . κ δεν εχει σεξ!!! σκεφτομαι να παρω αντισυλληπτικα η να βαλω σπιραλ . 

Κοριτσι μου να χαιρεσαι το μικρουλι και να πεις στον αντρα σου οτι οι γυναικολογοι αν εχεις γεννησει φυσιολογικα "απαγορευουν "να μεινεις εγκυος για 6 μηνες μη σου πω 8 και σε καισαρικη 1 χρονο.Οποτε ας κανει κρατει τουλαχιστον 3 μηνες ακομη και μετα βλεπετε.Κριμα να κοψετε και το σεξ χωρις σοβαρο λογο..


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bella32 είπε:

πολύ δύσκολο να μετράς θερμίδες..εγώ έκανα τέτοια διατροφή με γραμμάρια στην εγκυμοσύνη λόγω διαβήτη κυησης...κ έτσι δεν έβαλα κιλά..από την άλλη βρήκα έναν μπούσουλα μέχρι κ τώρα, ποιες τροφές να συνδυάζω αλλά έχω γίνει λαπας..θέλω σύσφιξη επείγοντως! αλλά που χρόνος για γυμναστήριο;;! εγώ πάλι  μετά την αποβολή που είχα, έπεσα σε κατάθλιψη κ δεν έτρωγα τπτ..έχασα πολλά κιλά κ κινδύνεψα με ανορεξία..πήγα διατροφολογο κ με βοήθησε να βάλω. κάνουν παρέα με αυτά της εγκυμοσύνης!

Αχ τι μου θύμισες τώρα με τις θερμίδες κ τον διαβήτη τι ήταν κ αυτό.. Από αυτή την στέρηση έπεσε τωτα με τα μούτρα στα γλυκά..

Εμένα η παιδιατρος μου απαγόρευσε να τρώω γλυκά απ έξω κορίτσια γτ η μικρή είχε βλεννα στα κακά της μια φορά που είχα φάει.. Επίσης ρε κορίτσια όσπρια τρώτε η όχι ακόμα εμένα μου είχε πει η πρώτη παιδιατρος όχι όσπρια όχι λαχανικά όπως μπρόκολο κουνουπίδι αρακά μπάμιες πως να κάνω διατροφή μετά τι να τρώω όλο κρέας και τηγανιτά και μακαρόνια??? Εγώ έτσι πήρα τα κιλά γτ με την διατροφή από τον διαβήτη δεν έβαλα πολλά στην εγκυμοσύνη και μόλις γεννησα έφυγαν αμέσως.. Ελπίζω να προλάβουμε μέχρι το καλοκαίρι πάντως να τα χάσουμε.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...