Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, ada32 είπε:

Ευχαριστώ!Δυστυχώς εμενα μου είπε ο γυναικολόγος στους 4 μήνες κ το άκουσε κ ο άντρας μου...Αλλά πόσο θα αντεξει χωρίς σεξ.. Όποτε θα συμμορφωθεί!!!

Ναι ακριβώς κ εμένα έτσι.

Μπράβο!Πολύ καλός στις μετρήσεις του . ψηλος ο μπεμπουλης σου!!

Ναι ψηλουλης! Κάτι πήρε κι από μένα! Το ύψος και τα νεύρα!:-P 

Τα υπόλοιπα από τον μπαμπά! :)

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 23 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Ναι ψηλουλης! Κάτι πήρε κι από μένα! Το ύψος και τα νεύρα!:-P 

Τα υπόλοιπα από τον μπαμπά! :)

Αχ άστα αυτά τα νεύρα !!κ ο δικός μου από μένα Πηρε

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι κάνετε??? Να σας ρωτήσω κάτι??? Εμενα η μπεμπα μου ενω αγκουλιζε, εχει 1-2 μερες που δεν μας μιλαει... Μιλησε λίγο σε μια κουκλιτσα της αλλά σε εμας τίποτα!!!! Και φυσικά ανησυχω!!!! Βεβαια η φωνή της λογικής λεει οτι τετοια σκαμπανεβασματα μαλλον ειναι φυσιολογικα... Αλλα δεν ξερω... Εσεις που εχετε και αλλα παιδακια εχετε καποια αναλογη εμπειρία??? 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Κοριτσια τι κάνετε??? Να σας ρωτήσω κάτι??? Εμενα η μπεμπα μου ενω αγκουλιζε, εχει 1-2 μερες που δεν μας μιλαει... Μιλησε λίγο σε μια κουκλιτσα της αλλά σε εμας τίποτα!!!! Και φυσικά ανησυχω!!!! Βεβαια η φωνή της λογικής λεει οτι τετοια σκαμπανεβασματα μαλλον ειναι φυσιολογικα... Αλλα δεν ξερω... Εσεις που εχετε και αλλα παιδακια εχετε καποια αναλογη εμπειρία??? 

χα.χα κραταει μουτρα μαλλον. αμα τους μιλας συνεχεια παρακολουθουν κ δεν μιλανε. αφησε την να παιζει λιγο ησυχη κ σε ησυχια κ.θα αρχισει να.μουρμουραει στα παιχνιδια της. οταν πας κ μιλας περιμενει πρωτα παρακολουθει την φωνη σου κ γιαυτο δεν μιλανε παντα .

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , linaa είπε:

χα.χα κραταει μουτρα μαλλον. αμα τους μιλας συνεχεια παρακολουθουν κ δεν μιλανε. αφησε την να παιζει λιγο ησυχη κ σε ησυχια κ.θα αρχισει να.μουρμουραει στα παιχνιδια της. οταν πας κ μιλας περιμενει πρωτα παρακολουθει την φωνη σου κ γιαυτο δεν μιλανε παντα .

Απλα ανησυχω γτ μέχρι τωρα της μιλαγαμε και μας μιλαγε... Ενω τωρα τίποτα!!! :shock:

Που να μπει και στην εφηβεία δηλαδη!!! Αχχαχαχαχαχαχα 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 34 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Κοριτσια τι κάνετε??? Να σας ρωτήσω κάτι??? Εμενα η μπεμπα μου ενω αγκουλιζε, εχει 1-2 μερες που δεν μας μιλαει... Μιλησε λίγο σε μια κουκλιτσα της αλλά σε εμας τίποτα!!!! Και φυσικά ανησυχω!!!! Βεβαια η φωνή της λογικής λεει οτι τετοια σκαμπανεβασματα μαλλον ειναι φυσιολογικα... Αλλα δεν ξερω... Εσεις που εχετε και αλλα παιδακια εχετε καποια αναλογη εμπειρία??? 

Ααααααχχχ απόλαυσε λίγο την ηρεμία κοριτσάκι μου! Εμένα ο μεγάλος άρχισε να μιλάει 15 μηνών και από τότε μιλάει ακατάπαυστα ακόμη και στον ύπνο του! Μιλάμε για πολυυυυυυ κουβέντα όλη μέρα! Μήπως σας κρατάει μούτρα για κάτι το παιδί;;;; Αχαχαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Ααααααχχχ απόλαυσε λίγο την ηρεμία κοριτσάκι μου! Εμένα ο μεγάλος άρχισε να μιλάει 15 μηνών και από τότε μιλάει ακατάπαυστα ακόμη και στον ύπνο του! Μιλάμε για πολυυυυυυ κουβέντα όλη μέρα! Μήπως σας κρατάει μούτρα για κάτι το παιδί;;;; Αχαχαχαχαχα

Αχαχχαχαχαχα 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Απλα ανησυχω γτ μέχρι τωρα της μιλαγαμε και μας μιλαγε... Ενω τωρα τίποτα!!! :shock:

Που να μπει και στην εφηβεία δηλαδη!!! Αχχαχαχαχαχαχα 

χα χα. οχι μην ανχωνεσε τωρα μεγαλωνει κ καθε μερα τα βλεπει οκα με καινουριο ματι οποτε κ αυτα μενουν λιγο αποσβολεμενα σε φασεις. θελουν λιγο κ την ησυχια τους να κατακτησουν τα νεα δεδομενα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου πριν λίγο κάναμε το δεύτερο εμβόλιο έκλαψε όταν της το έκανε αλλά μετά το πήρε ποιο ψύχραιμα από άλλες φορες!! Τον άλλον μήνα που θα γίνουμε 5 μηνών ξεκινάμε το φαγητό σιγά σιγά μας είπε η γιατρός για αρχή πατάτα, κολοκύθα, καρότο, 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια μου πριν λίγο κάναμε το δεύτερο εμβόλιο έκλαψε όταν της το έκανε αλλά μετά το πήρε ποιο ψύχραιμα από άλλες φορες!! Τον άλλον μήνα που θα γίνουμε 5 μηνών ξεκινάμε το φαγητό σιγά σιγά μας είπε η γιατρός για αρχή πατάτα, κολοκύθα, καρότο, 

Μπράβο το κορίτσι σου!! Είναι γενναιο!!!! 

Και μπράβο στην παιδιατρο που δεν προτεινε ρυζαλευρο!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Μπράβο το κορίτσι σου!! Είναι γενναιο!!!! 

Και μπράβο στην παιδιατρο που δεν προτεινε ρυζαλευρο!!! 

Κ μένα μου έδωσε να διαβάσω για τον άλλο μήνα που θα είναι 4+ μηνών να κάνουμε μια συζήτηση κ φυσικά να δούμε σε τι φάση θα είναι κ ο μπέμπης. Στα χαρτιά που μου έδωσε να διαβάσω λέει ότι ξεκινάνε από 4-6 μηνών να μπαίνουν σιγά σιγά εννοείται αν το παιδί πληροί κάποιες προϋποθέσεις που τις αναφέρει κ αυτες.

Επειδή μας έχεις πει ότι δούλευες σε μαιευτήριο κ μάλλον θα γνωρίζεις, δίνουν συχνά πιο νωρίς  από τους 5-6 μήνες στέρεες τροφες?

 

4 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια μου πριν λίγο κάναμε το δεύτερο εμβόλιο έκλαψε όταν της το έκανε αλλά μετά το πήρε ποιο ψύχραιμα από άλλες φορες!! Τον άλλον μήνα που θα γίνουμε 5 μηνών ξεκινάμε το φαγητό σιγά σιγά μας είπε η γιατρός για αρχή πατάτα, κολοκύθα, καρότο, 

Απίστευτο μου φαίνεται,όταν μου το ανέφερε κ μενα πως από τον άλλο μήνα θα το συζητήσουμε, έπαθα ένα μικρό σοκ! Πως μεγαλώνουν τα μικρούλια? Εσύ το πάθες το σοκ ή μόνο εγώ έχω θέμα???:-P


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Κοριτσια τι κάνετε??? Να σας ρωτήσω κάτι??? Εμενα η μπεμπα μου ενω αγκουλιζε, εχει 1-2 μερες που δεν μας μιλαει... Μιλησε λίγο σε μια κουκλιτσα της αλλά σε εμας τίποτα!!!! Και φυσικά ανησυχω!!!! Βεβαια η φωνή της λογικής λεει οτι τετοια σκαμπανεβασματα μαλλον ειναι φυσιολογικα... Αλλα δεν ξερω... Εσεις που εχετε και αλλα παιδακια εχετε καποια αναλογη εμπειρία??? 

Όμως χαρουλες κ γελάκια σας κάνει?? 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Κ μένα μου έδωσε να διαβάσω για τον άλλο μήνα που θα είναι 4+ μηνών να κάνουμε μια συζήτηση κ φυσικά να δούμε σε τι φάση θα είναι κ ο μπέμπης. Στα χαρτιά που μου έδωσε να διαβάσω λέει ότι ξεκινάνε από 4-6 μηνών να μπαίνουν σιγά σιγά εννοείται αν το παιδί πληροί κάποιες προϋποθέσεις που τις αναφέρει κ αυτες.

Επειδή μας έχεις πει ότι δούλευες σε μαιευτήριο κ μάλλον θα γνωρίζεις, δίνουν συχνά πιο νωρίς  από τους 5-6 μήνες στέρεες τροφες?

 

Απίστευτο μου φαίνεται,όταν μου το ανέφερε κ μενα πως από τον άλλο μήνα θα το συζητήσουμε, έπαθα ένα μικρό σοκ! Πως μεγαλώνουν τα μικρούλια? Εσύ το πάθες το σοκ ή μόνο εγώ έχω θέμα???:-P

Κοιτα ο Παγκόσμιος Οργανισμός Υγείας λεει μετα τς 6 μηνες εναρξη στερεών και σίγουρα ποτε πριν τς 4... Απλα ορισμενοι παιδιατροι ξεκινανε απο τν 5ο για να κανουν σταδιακη εναρξη... Εγω να σ πω μολησα λίγο με την παιδιατρο την τελευταία φορά και της ειπα οτι θα ηθελα κλεινοντας τν 6ο και μ ειπε πως αυτη συνηθιζει σ 5μιση μηνες να συστήνει εναρξη τροφων και πως θα το συζητήσουμε οταν ερθει η ωρα για να βρούμε μια μεση λυση! Οπως βλεπεις ειναι θεμα ατομου καθαρα!! 

Εγω βεβαια δε θελω καθόλου ρυζαλευρο και ετοιμες κρεμες και θα το πω σ γιατρο οταν ερθει η ωρα!!! Και θα σας πω και τι θα μ απαντησει!! Πάντως δεν πιστεύω να με πιεσει ιδιαίτερα, μιας και ειναι και αυτη της ιδιας φιλοσοφιας με εμενα... Δεν τη νοιαζει τοσο να παχαινει ενα παιδι, οσο να ακολουθει τις φυσιολογικες καμπύλες και να ειναι "καλο στο ματι"!!! 

3 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Όμως χαρουλες κ γελάκια σας κάνει?? 

Ναι ναι τα παντα κανονικά!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anemoni1989 είπε:

Κοιτα ο Παγκόσμιος Οργανισμός Υγείας λεει μετα τς 6 μηνες εναρξη στερεών και σίγουρα ποτε πριν τς 4... Απλα ορισμενοι παιδιατροι ξεκινανε απο τν 5ο για να κανουν σταδιακη εναρξη... Εγω να σ πω μολησα λίγο με την παιδιατρο την τελευταία φορά και της ειπα οτι θα ηθελα κλεινοντας τν 6ο και μ ειπε πως αυτη συνηθιζει σ 5μιση μηνες να συστήνει εναρξη τροφων και πως θα το συζητήσουμε οταν ερθει η ωρα για να βρούμε μια μεση λυση! Οπως βλεπεις ειναι θεμα ατομου καθαρα!! 

Εγω βεβαια δε θελω καθόλου ρυζαλευρο και ετοιμες κρεμες και θα το πω σ γιατρο οταν ερθει η ωρα!!! Και θα σας πω και τι θα μ απαντησει!! Πάντως δεν πιστεύω να με πιεσει ιδιαίτερα, μιας και ειναι και αυτη της ιδιας φιλοσοφιας με εμενα... Δεν τη νοιαζει τοσο να παχαινει ενα παιδι, οσο να ακολουθει τις φυσιολογικες καμπύλες και να ειναι "καλο στο ματι"!!! 

Ναι ναι τα παντα κανονικά!!! 

Ουτε εμένα μου γράφει για ρυζαλευρο, φρούτα κ λαχανικά... Θα το συζητήσω μαζί της κ τον άλλο μήνα να το κάνουμε κ εμείς αφού κλείσει κ τον 5ο. :)


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν θέλω να δώσω ρυζάλευρο κορίτσια στην πρώτη παιδίατρο που ήμασταν μου είχε αναφέρει ότι κοντά στον 5ο μήνα να το ξεκινήσουμε αλλά θα το συζητούσαμε και πάλι τότε που δεν είχα ακόμα ψάξει και δεν είχα διαβάσει έλεγα ναι οκ τώρα όμως δεν θέλω.. Στον 6ο με αλεσμένα.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...